Tapijtreiniging. Vorstenlanden, Cognac Vieux. CDSTUUES-TAILLEURS KFMENMEIH (1ITV0IÜIUNG TOONEELÜÏTVOEAINS J7 BUSS INK TAPIJTËËIMNG VERKOOPIIVG SOEMMMNG WIJNHANDEL. C. SMITS. binnenland' „Mijnheer de Senator". C HE tl AS. lirma C. LOÏÏRENS, ROODE KRUIS. ADVERTENT! ION KOEKSOORTEN Typhus en andere ziekten- Stadsnieuws. Ontvangen: en REGENMANTELS. BOND VAN NEDERL. ONDERWIJZERS. op VVoens ag 21 Maart as. Herstellingsoord Ondersteuningskas. Latin Tennisclub „HEQUICK''. 2 1 Maart iOOO te DEVENTER Uirecblsclie Machinale Door Luchtdrukking. Zonder kloppen. De Deugdelijkste Tapijtreiniging1. Belangrijke te Q-0-a.d.SL Probeert II eens de 2 Cts. S. VAN VVI.I\UAAItl)K\ Patent Gasgloeilicht Hegulateur. PRIMA SELTEN EN [_L KOUSJES, M. M. v. LOON, Bordeaux,. Vin de Sauios. f 1.50 per Liter, f 1.25 per Flesch, FirmaHermaii& Zoon. DRACHEN QUELLE NATUUR BRONWATER HET tiet Noord-Urabantsch Schoenen- en Laarzenmagazijn, Voetbalschoenen, De Echte KINADRUPPELS van Dr. DE VRIJ Minister Haldano heoft in het Lagerhuis de begrooting van oorlog mondeling nader toegelicht. Het speet lïem, dat de begrooting nog zoo hoog was, nagenoeg 30 millioen pond (Duitscbland 31 en Frankrijk 29 milli oen pond). In tien jaren tyds was die begroo ting met ongeveer elf millioen pond ver meerderd. Dat was ten deele het gevolg van de vermeerdering der getalsterkte met ongeveer 48.000 man en een verhooging van de soldij. Gemiddeld kost nu een soldaat 81 pd. st. in het jaar, tegen 63 pd. st. tien jaar geleden, en een officier 484 pd. st. tegen 450 pd. st. In den loop van zijn rede noemde de minister het een heugelijk verschijnsel, dat er na don Boerenoorlog een nieuwe school van denkende officieren was ontstaan (dat leek wel noodig). Hy neemt aan, dat de vloot in staat js de kust to verdedigen. Onder de hervormingen die de minister aankondig de, is de opruiming van de munitie borg- plaatseft om Londen, die hy volkomen over bodig noemde, en van ongeveer driehonderd kanonnen van de kustverdediging. In verband met de nieuwe indeeling van de \luot zal in eenige koloniën het garnizoen verminderd worden (ook in Zuid-Afrika Met maat regelen tegen een inval in hot moederland zou men ophouden. Dat zou op den duur bezuiniging geven. Vervolgens zeide do mi nister, dat het leger van de lessen van den Boerenoorlog voordeel heeft getrokken en er nooit zoo goed is geweest als nu. Het leger is noodig voor den dienst over zee. Het moet van beperkten omvang en uitste kend gehalte zyn, en dat kan niet door dienstplicht verkregen worden. Wat de minis ter van vermindering van do wapeningen door internationale overeenkomst zeide, beeft de telegraaf ons reeds gemeld. Engelsche correspondenten weten van de bijeenkomst van Dinsdag te Johannesburg to vertellen, dat de Progressieven de ver tegenwoordigers van het Volk algemeen stemrecht van volwassen mannen aanboden met districten, ongeveer overeenkomende met de oude magistraats (landdrost-)districten maar de Boeren weigerden, waarschynlyk omdat daarbij de wetgevende vergadering op den grondslag vun het aantal kiezers zou berusten. Volgens de Engelsche corres pondenten echter waren Botha en Esselen geneigd het aan te nemen, maar verzette vooral Smutfl er zich tegen. Deze vond beter de zaak aan de Engelsche regeering over te laten, waarvan hy een rechtvaardige be slissing verwachtte. Reuter seint uit Algeciras d.d. 9 Maart Algemeen, vooral by de Spanjaarden, wekte de verklaring van den heer v. Taltenbach in de algemeene zitting van gisteren dat de omloop van Spaansche munten in Marokko een feit en hare erkenning in de bestaande verdragen, zoowel als in het Dttitsch-Marok- kaansch handelsverdrag als wettig betaal middel, groote bevrediging. De commissie van redactie zal wel een formule weten te vindeff; die billyk tekening houdt met dit feit en met de behoeften van de Morok- kaansche munthervorming. Inzake de bankjurisdictie kwam de con ferentie in beginsel overeen, dat in eerste instantie in alle processen tegen de Bank een nog nader aan te wyzen consulair rechts- plegend lichaam in Tanger zou worden aan gewezen ep dat in tweede instantie de recht bank te Lausanne zou beslissen. Verspreide Berichten. Fkahïkuk De pens wacht nog om zich uit te spreken zegt de „Debats". tot do Fransche bisschop pen hem raad gegeven hebben. De verga dering der bisschoppen is voor onbepaalden tjjd uitgesteld. De vorst van Monaco, van wien beweerd wordt, dat bij in opdracht van Keieer Wil helm voor eon toenadering van Duitsohlnnd en Frankrijk ijveren zal, beeft langen tijd met Fallières gesproken. Dhtschlasd. De Cbineesche stadie-commissie woonde gisteren een zitting van den rijksdag bij en zal wel een zonderlingen indruk gekregen hebben van dc parlementaire gebruiken in bet keizerrijk, want er waren maar een handvol leden tegenwoordig in verUbnd met het wegblijven van zoovelen, die daardoor protesteorden tegen liet niet verleenen van vergoeding aan de leden van den rijksdag. Na weer beet het, dat de Middelandsche Zee-reis des keizers zal aanvangen in het begin van April. Generaal v. Mitsohke is gestorven, de intitue vriend van keizer Friedrich en in den oorlog van '70 adjudant van den kroon prins. Ekoelahd. In do conferentie van de Kamers van Koophandel werd een motie aangenomen ten gunste der aanneming van de universeels penny-post. Verteld te Utrecht. Etn inwoner van Utrecht vertelt hier vry en openhartig boe hy beterschap hoeft be komen van een bedroevende huidziekte. De inwoners van Gouda, die een geneesmiddel zoeken voor aambeien, prikkelende huiduit slag of eenige andere huidziekte, zullen het de moeite waard vinden om van den goeden raad van hun buurman nut to trekken. De heer T. J. Meeuwsen, wonende Piet Heinstraat 25 te Utrecht, deelt ons mede Jaren lang beu ik geplaagd geweest door droge aambeien, die my zeer veel last be zorgden vanwege de hevige jeuking en stekende p|ju. Het was soms zoo erg, dut ik niet stil op myn stoel kon blijven zitten, docb ook by het loopen was bet zeer hin derlijk. Buitendien had ik steeds een hevige jeuking op het middengedeelte van myn lichaam. Vun alles bad ik er reeds voor aangewend, doch wat ik ook probeerde, niets wus er wat me zelfs liet minste hielp en op myn zeven en zeventigjarigen loeftyd, ver wachtte ik niet dat ik ooit weer van deze hinderlijke kwaal verlost zou worden. Toen men my ten laatste opmerkzaam maakte op Foster's Zalf, wat een by uitstek goed mid del tegen myn ziekte zou zyn, ontbood ik dadelijk een doosje. Ik begon het te ge bruiken en ik was boven de wolken van vreugde, toen ik reeds dadelijk verlost werd van de ellendige jeuking. En nadat ik de behandeling gedurende veertien dagen had voortgezet, was ik geheel en al van de lastige kwaal bevrijd. Ik zou wel iedereen, die mot een dergelijke onaangename ziekte aangedaau is, dit prachtig geneesmiddel willen aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat bet boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wyze die U goed dunkt. Verzeker U dat men U de échte Foster's Zalf geeft, dezelfde die de Heer Meeuwsen gehad heeft. Ze is te Gouda verkrijgbaar by de Heeren Wolff Co., Westbaven 198. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k F. 1.75 voor één- of F. 10.— voor zes doozen. STATEN-GENEUAAL. V u K H fJK M Tf li ff Zitting van Vry dug 9 Maart. Arbeidscontract. De minister van justitie, de verschillende sprekers beantwoordende, erkent dat dit ontwerp niet de oplossing geeft tan het gan- sche arbeidersvraagstuk die pretentie bezit het niet. Het pretendeert slechts te zijn, en dit is 't ook een bijzondere regeling, die in de ry van noodzakelijke sociale hervor mingen een gewichtige en belangrijke plaats inneemten uit de discussie is gebleken, dat de oppositie tegen dit ontwerp veel meer geldt de eerste editie van het Arbeidscontract dan het onderhavige ontwerp, tegenover hetwelk de sociaal-demokraten niet onverzoenlijk staan. De minister betoogt, dat de bier te re gelen materie is onbetwist en ontegenzeg gelijk een materie van privaatrecht, die thuii behoort in het Burgerlijk Wetboek, als hebbende tot grondslag een contract. Dit belet intu9scben niet, dat het sociaal karakter van het Arbeidscontract óók tot zyn recht komt. Dit wetsontwerp tracht het evenwicht te verzekeren tusschen de beide partijen, den werkgever en den werk nemer. Voorts betoogt bij, dat hy in beginsel geen bezwaar heeft tegen strafrechtelijke bepalingen, indien blijkt dat betgeen in deze wet moet worden gehandhaafd, yiet zonder strafbepalingen te bandhaven is. Maar niettemin zyn er verschillende scha duwzijden aan strafbepalingeu verbonden, en de minister is er van overtuigd, dat men de positie van den arbeider, als zelfstandig lid van de samenleving, veel hooger houdt en veel beter bevordert door zyn belangen te laten behartigen door hem zelf of door de organisaties, welke ter behartiging van zyn belangen werkzaam zyn, dau door den strafrechter. Zich voorbehoudende, by de behandeling van de artikelen dieper in te gaan op de kwestie der werkstakingen, wenscht do mi nister echter reeds nu zyn oordeol uit te spreken, dat staking niet per u e is oen te-niet-doenirig van de dienstbetrekking, ook niet een schorsing van die dienstbetrekking, maar veelal een niet-nakoming van een der verplichtingen, bij contract opgelegd. Die niet-nakoming, die verzekering kan in be- gihsel leiden lot een vordering, maar zooals het wetsontwerp hier «ligt, zou een Areroor- deeling van den arbeider wegens niet-nako ming van zyn arbeids-overeenkomst niet verhaalbaar zyn by staking. Ten slotte doet de minister uitkomen, dat het ontwerp, wel verre van de vak organisatie te schaden, haar integendel zal steunen. De vakvoreenigingen zullen van deze wet vinden uitgevoerd een stel bepa- lingen, waarin de wederzijdsche verplicb. tingen en rechten worden geregeld. Zij zul len vinden aangegoven de wyze, waarop zy den individucelen arbeider zullen kunnen steunen. By do hierop volgende replieken noemt de heer Tak als lioogBt belangryk de ver klaringen van den minister, dat staking niet opleveren zal contractbreuk, waarvan spr. akte neemt. Intusschen houdt li|j vol, dat al» stuking als contractbreuk beschouwd blyft, zulks de organisatie verzwakt. De beer Drucker ontkent dat, wat de sociaal-demokraten beweerden, hun agitntie gericht was tegen bet vorige ontwerp.3 De heer Troelstra verklaart, naar aanlei ding van de woorden van den heer vac Nispen, dat hy het wenschelyk had geacht als, na de verschijning van het gewijzigde ontwerp, de agitatie oen andere richting ha l genomen. De sociaal-deinokratischo Kamerclub staat echter geheel buiten deze agitatie. Overigens dringt spr. aan op nadere ad structie van hetgeen onder staking wordt verstaan. De minister verklaart, dat by de artikelen tc zullen doen. Het algomeen debat wordt daarna ge sloten. By artikel II licht de heer de Savornin Lobman het bejeende, door hem ingediende amendement toe, om -den dienst der werk- boden uit dit ontwerp to lichten, maar de bepalingen, die daaromtrent in bet B. W. bestaan, te behouden, met uitzondering van het artikel waarby bepaald wordt dat de meester op zyn woord geloofd wordt ten aanzien van loon, tijdsbepaling van de huur, enz. Spr. betoogt, dat zoolang de dienst boden by het gezin inwonen, deze niet te beschouwen zyn als gewone werklieden, zoo dat te hunnen aanzien in het onderhavige arbeidscontract niets behoort te worden ge regeld. De verhouding van mevrouw tot dienstbode bovendien is een ganscb andere dan die tusschen patroon en arbeider, en er zyn een aantui omstandigheden in de huishouding, welke eenvoudig niet wcttelyk te regelen zyn en ten aanzien waarvan wet telijke regeling tot een vreeselyken omslag zou leiden. De heer Lucasse wy*t er op dat het amendement-Lohman niet volledig isbe halve personen die huiselyke diensten ver richten zyn er, die by den landbouw, by den kleinen ambachtsman en by den klei nen winkelier ook nog andere diensten verrichtenen ook de zg. dagmeisjes zyn in het amendement vergeten. De tekst zou derhalve moeten luiden„personen, die zich verbonden hebben tegen loon huiselyke en andere diensten te verrichten." De minister verklaart, dat dit oogensebtfn- lyk onschuldige amendement het geheele stelsel van algemeenheid van dit wetsontwerp aantast. Ook kunnen botsingen niet uitblij ven als voor twee categorieën van loontrek- kenden verschillend recht vastgesteld wordt. Ook de steeds zoo afgekearde inmenging van de politie in het dienstbodenreebt, zou men behouden door dit araendement. De lieer Drucker verklaart, dat de com missie van rapporteurs eenstemmig tegen het amendement adviseert, daar dit het systeem van de wet totaal uiteenrukt. Wel zyn eenige artikelen voor verbetering vatbaar, maar het hoofdbeginsel, dat liet gezinshoofd verplicht is tot die verpleging, moet onaan getast biyven. De heer Lobman wyzigt den tekst van zyn amendement, waarom nader wordt (voorge steld, alleen dienstboden, uitsluitend huiselyke diensten verrichtende, van dit ontwerp uit te sluiten. Het amendement wordt verworpen met 46 tegon 13 stemmen. Dinsdag voortzetting. Gemengde Berichten. In het begin dezer week is de gieterij van de heeren Ravitsj te New-York byna totaal door een dynamiet-ontploffing vernield. De bewaker van de fabriek was even weggegaan iemand was hem komen zeggen, dat zyn moedor op sterven lag. Nauwelijks had de man zich verwijderd of een ontzag lijke explosie legde byna de geheele fabriek in puin. Reeds meermalen had men gepoogd de fabriek te vernielen. De aanleiding tot deze misdaad meent men te moeten zoeken in het feit dat de directie steeds uitsluitend werklieden gebruikt, welke tot geen vak bond behooren. Het scheelde maar weinig of de tegenover dfabriek staande petroleum- houder wns met zyn geweldigen inhoud in brand geraakt. Het verlies aan menschen- levens zou dan enorm geweest zyn. GOUDA, 10 Maart 1906. Door B. en W. is bepaald, dat de ver kiezing voor een lid van den Gemeenteraad in het 3de district veroorzaakt dóór het overlyden van den heer J. M. Noothoven van Goor, zal plaats hebben op 3 April, de stem ming op 18 April en de herstemming od 25 April. De pas opgerichte Marsch- en Velddienst- afdeeling van Volksweerbaarheid" mag zich reeds in de belangstelling van verscheidone jongelui verheugen. lederen Dinsdagavond wordt er met lust geëxerceerd en theorie gehouden. Het bestuur verwacht dan ook dat alle Goudsche jongelui binnen niet te lang tijdsverloop zich hierbij zullen aan sluiten. De mar8chen zullen ongoveer begin Mei aan-vangen. n Zooals uit een onzer advertenties blijkt, geeft ie afdeeling Gonda e. o. van den Bond van Ned. Onderwijzers op Woensdag 21 Maart a.s. een uitvoering in zaal „Kunstmin" van de Soc. „Ons Genoegen" ten bate van het Herstellingsoord en Ondersteuningskas. We wekken allen op én om het goede doel én om de uitvoering zelf, zich tijdig van kaarten te voorzien. Nader wordt medegedeeld, dat het ziekte geval te Scheveningen, deze week vermeld, by bacteriologisch onderzoek is gebleken geen Genickstarre te zyn geweest. (Vad.) G as-c o n t r Ie. 10 Maart 1906, 11 uur voormiddag. Druk 39 m.M. Lichtkracht 14.30 Kaarsen. Warmtegevend -o™ vermogen INGEBONDEN. M. dt R. Degene, die spuitgast No. 1 R. beantwoord, is niet Sikatmé, die is met groot verlof ge gaan, maar hy heeft my gevraagd of ik als oom, zijn zaakje wilde overnemen, als 't noodig mocht zyn en daarotn een paar woord jes na de verschrikkelijke verklaring in Uwe Courant van 6 dezer. De bediening, dus staat in 't 3tuk van No. 1 R., bestaat uit fiinke werklieden, die te allen tjjde bereid zyn, hulp te bieden, waar het moet, betzij nacht of dag poef wat groot woord. Vóór dat de klok luidde, waren er al aan het „spuithuis" of ze de sleatel ook in hun bezit hadden, staat er niet by en zoodra nu bekend wordt wie den prijs helft, komt er (een) verlamming in de spuit- gasren. Flinke werklieden, waarvan de een voor den ander de spuit verlaai en eens gaat wandelen omdat ze last hebben van die verlamming, die gij meneer No.. 1 R. zoo duidelijk omschryft 1 En nu blyf ik mi/n neef gelyk geven, die meende, dat die flinke werklieden veel op vastenavondzotten geleken, dat ze den schijn aannamen te pompen en het niet deden na 't kan ook zyn dat ze wandelden, maar zeker is het, dat men aan de overzijde op den wal, juist gezegd door n, wél kon zien, dat de bediening allertrearigst was. En nu beroept ge u, dat een pomper 16 cent per nur heeft en de slangenleider een kwartje - maar voor een pomper, die niet pompt en loopt te wandelen /on zelfs zes cents per nnr nog véél te veel zyn. U zegt toch zelf, dat ze per nnr worden be taald en loopen wandelen, omdat ze last hebben van verlamming? Nu, myn neefje had alleen maar bet idéé, dat als de militairen niet gelast was thuis te biyven, met bun Ryksspnit, dat mooie huis niet vierkant zon zijn verbrand, en na is het wél verbrand en na kunnen de fiinke werklieden weêr bereid zyn om halp te bieden waar het moet, nacht of dag, vooral bjj het opbouwen, waarby 't dan te hopen is, dat de verlamming zal wegblijven. 't Is te hopen, dat de worm, die aan „onze brandweer" knaagt, gauw door den dokter zal worden belet, om met knagen voort te gaan - - alleen hoop ik maar dat de dokter rekening zal houden, dat de gemeente Gonda een patiënt is, die niet alvermogend is Mijnheer de Redacteur, dank u zeer voor de plaatsing SIKATNIETME. Hnlpvr.-Comitè van het Nederlandsch Roode Kruis. Afdeeling Gonda, 1905-1906. Aan leden en belangstellenden, geeft bet bestuur van bet Hulpvr.-Comité van het Nederl. Roode Kruis, afdeeling Gouda, gaarne het verslag van de werkzaamheden en ver richtingen loopende over het drie en dertig ste dienstjaar. Veler belangstellende steun mocht worden ondervonden waardoor met de bedeeling aan zieke hulpbehoevendestadgenoten kon worden voortgedaan. De ware belangstelling van velen leden ook die der leden buiten de stad, is zeer weldadig en bljjft hoogst welkom. Met wel- gemeenden dauk wordt gaarne melding ge maakt van de volgende gilten, die mochten ontvangen worden, als naar gewoonte inet opgave van tyd, plaats en bedrag. 6 Mei 19Ö5 inhoud der 10 geplaatste busjes alhier f 6.75. 26 Mei eone gift van f 1.— In Juni 1905 uit Arnhem by test. besch. f 25. - welke gift met dankbaarheid werd aanvaard. 6 Oct. 1905 nit Gonda, de zoo belungryke gift vvan f 200.— 13 Nov. nit Gonda f 1.— In Dec. werden van belangstellende Dames alhier 12 soeplysten met dankbaarheid ont vangen. 8 Januari 1906 nit Steeg de wel kome gift a I 5.- 28 Februari 1906 uit Gouda eene gift k f 2.50 Gaarne brengt het bestnur aan leden en belangstellenden den welgemeenden dank, de zoo gewaardeerde gaven en contribution hebben weldadigen steun gegeven om op de gewone wyze te kunnen voortgaan, mede den dank aan H.H. Uitgevers dor Goudsche Couranten voor de welwillende opname van bet verslag. Op aanvrage van H.H. Geneeskundigen werden 128 zieken voorzien van versterkende middelen. Aan hen werden uitgereikt 18.2 kilo vleesch. 4402 liter melk. 315 stuks eieren. Door de Bestanrderessen werden in ge bruik gegeven waar noodig ziekenstoelen, ringknssens enz. De rekening is nagezien en goedgekeurd, door WelEd. Heer C. Hartman en Mevr. H. Kamphuyzen—van der Gaay. 9 Maart 1905 werd liet gewone bedrag aan bet Bestuur van het Hoofdcomité door de Penningmees- teresse overgemaakt 2 Mei 1905 werd den ontvangen staat van het jaarverslag inge- vnid aan het Hoofdcomité verzonden. Geregeld ontvingen wy de gewone be richten en verslagen welke met belangstel ling door ons werden gelezen Met vertrouwen en aanbeveling meenen wy ons verslag over het drie en dertigste dienstjaar te kunnen eindigen. Onder aanbevoling van elke gift, het zy in geld, oud linnen of gebruikt beddengoed Beleefdelijk in herinnering brengende der zoo laag mogelijk gestelde contributie (jaar- lykscb minstens k I 1. yoor het lidmaat schap. Het Be8tnnr, Mevrouw H. J. ten BOSCH—sciioltens. Voorzitteresse. Mej. N- J. SCHELLING, Penningnfeesten sse. Mej 0. SaLTSER, Secretaresse. Mej. J N. SaLTSER, Bestuurslid. Mej. E. C- de BACKER Mej. A. M- VERGEER, Mej. W. P. van AMEROM de JNOUVEAUTÈ'S in AfA/YrjT/S////J/ffy AWMOT Burgerlijke S t a d. GEBOREN7 Maart. Julia Natascha Yolanda Yvonne, onders F. C. Halst en H. J. Geerlings. 8. Nicolaas Antonius, onders W. de Jong en T. H. Prinsenberg. Jacobus Bastiaan. onders A. B. v. d. Velden en W. van Mensch. 9 Elisabeth, ouders J. v. d. Winden en J. Kemp. Maria Martina, ouders P. Moleveld en J. C. van Vlaardingen. Elizabeth Adriana, oaders C. Hooger- waard en M. C. de Graaf. OVERLEDEN8 Maart. D. van Vliet 53 j. en 11 m. 9. J. van Oversteeg 74 j. A. C. v. Valk, wed. van J. F. X. Grin 81 j. ONDERTROUWD 9 Maart. A. F. J. A. Borsboora te 's Gravenhage en A. Benschop. A. J. van den Heuvel en N. Reparon.^S V Voor de talrjjke bljjken van deel neming by het overladen van oneen gelielden Zwager, den Heer J. M. NOOTHOVEN VAN QOOK, betuigen wj onzen harteiyken dank. Hit aller naam, S. C. KOEST VAN LIMBURG. Gonda, 11 Maart 1906. WORDT GEVRAAGD 1 Moi ol eerder tegen hoog loon in klein gezin één en èén 2de 3de MEISJE, P. G. Adres Mevrouw SANDBERG, Zevenhuizen. 's avonds 8 uur precies, i/i dc zaal „KUNSTMIN" van dc Sociëteit „ONS GENOEGEN", ten bate van en Ogevoerd worden „EEN VRIENDENDIENST", bl|jspel in twee bedr. van Lod. Mulder en „Een slaat der Eubiotiek", blyspel in één bedr. van Davidovsky. Het Onderw.-Strijkorkesi verleent zijn medewerking. Pryzen der plaatsen f 0.00 voor H.H. leden Soc. „Ons Genoegen" en Leefl. H B. S. f 1 OO voor niet leden. Kaarten verkrijgbaarTURFMARKT 72 en ZEUGSTRAAT 82 en 's avonds aan de zaal. Plaatsbespreking by defl Kastelein van af 19 Maart. ten vjprdeele dor GOUDSCHE WERK- INRICHTING, Kaal „KiuMmln" Sociëteit „ilns Genoegen". Blyspel in 3 bedryven. Toegangskaarten 75 ets. voor leden, kil 25 voor niet-leden der Sociëteit, verkrijgbaarCrabethstraat 266. Hotel „De Zalm", Markt. maakt zyn geachte afnemers bekend, dat zyn WERELDBEROEMDE van af heden te GOUDA verkrijgbaar gesteld zyn by den Heer (Ol'OEBICHT IS85.) is noodig voor ZINDELIJKHEID en GE ZONDHEID en voor het behoud van de Tapyten zelve. Onze MACHINALE INRICH TING laat, naar eene vernuftige vinding, zelfs de lichtste Tapytsoorten onbeschadigd, en maakt ook de zwaarste werkelyk stof vry en zuiver. Nadere inlichtingen en uitvoerige Circu laires met Prijscourant verkrijgbaar aan ons Kantoor, b|j de Utrechtsche heeren behan gers en voor deze'omstreken by de volgen den Gouda Firma J. J. BIK; Firma B. de JONG, G. de RAADT en H. J. van SCHALEN. Aan alle Kleeden wordt eene kaart gehecht met den stempel onzer Firma en met dagteekening. Utrecht. Inrichting: ANTHONIEDIJK. Kantoor: BEMUURDE WEERD, KAAT- STRAAT 1. VAN Delftsch, Plateel en Rozen- burgsch Aardewerk, een grooie collectie Oud Blauw en ander Porcelein, antieke en andere Meubelen, waaronder een inge legde staande Klok, Zilver, Goud en Edelgesteente, waarbij een zeldzaam fraaie Broche en Knop pen, een behang van Velours d Utrecht, Pendules en Ornamen ten, Boeken en Plaatwerken, een Boekenkast, Kristal, Glaswerk en Schilderijen o.a. van Olieverf van bekende meesters als E. Salanson, H, Y alkenbvrg, Bertha Valkenburg, J. Voer man, YV. van Borsislen en YV. C. Rip. alles behoorende tot de nalatenschap van den Heer G. C. FORTUIJN DROOG- LEEVER, in leven Notaris te Gou'a. Op DIS Hl) AG -II en WOESSOAG 28 MA A UT IDOli aanvangende '8 mor gens 10 nur in de zaal „NUT EN VER MAAK" der Sociëteit „DE REÜNIE" aan de Oostbaven ten overstaan van den Notaris A. J. DIS MOOIJ te Lokkcrkork, by wien evenals by Mr. M. M. SCHIM VAN DER LOEFF, Advocaat en Procureur te Gonda by de bezichtiging Catalogi a 10 cents verkrijg baar zyn. Bezichtiging in gemelde Sociëteit op Zaterdag 24 Maart tegen entree van 10 cents en Maandag 26 Maart tegen entrée van 25 cents telkens van 9-12 en van 1-5 noj. HANDWERK. VAN DE Hecht licht, te veel of te weinig gas is nu geheel van de baan en kost slechts f 0.65 geplaatst. Tevens vestig ik Uw aandacht op de onovertrefbaar in lichtkracht en duurzaam heid. Aanbevelend, DUBBELE BUURT B 18. Teiin. 117. Lange Tiendeweg. GOUDA. VRAAGT PRIJSCOURANT vnn onzo zeer gewilde kwaliteit. Aanbevelend, ij zijt er steeds op uit, uitgaven voor uwe huishouding, zooveel mo gelijk te bezuinigen, maar gij wilt toch uitsluitend degelijke, voedzame en smakelijke levensmiddelen koopen Dit nu is juist de reden waarom gij SOLO moet gebruiken in plaats van dure natuurboter. SOLO is zuiver en zorgvol bereid uit de allerfijnste be- standdeelen, gekarnd met zoeten room Zij is voedzaam, gezond, geurig en heerlijk van smaak. Uw man, uwe kinderen, uwe gasten, allen zullen, de treffend groote overeenkomst van SOLO met natuurboter roemen. Waar om dan nog langer getalmd? Neemt een proef er mede^gebruikt SOLO in uw keuken en opTufel en vergelijkt dan hoeveel U kunt sparen, door SOLO in plaats van dure natuur boter te gebruiken. Solo kost 45 cts. per pond en 22 V» cts. per half pond. KOST SLECHTS 15 CT.PER LlTERFLESCH, IS VERFRISSCHEND,TERWIJL VERMENGD MET WUN OF LIMONADE,DIT EEN FIJNE DRANK GEEFT - LEIDING WATER VEROORZAAKT SOMS Verkrijgbaar by M. Gouda. M. BELONJE Ja., ndroi voor degelyk en solied ichoenwerk is beslist KLEIWEG E 30. tegenover de Kleiwegst.eg Merken: The Cert en The Serum. STERKE SCHOOLLAARZEN, OVERSCHOENEN ENZ. Aanbevelend, Alle repdratiën en aangemeten werk. Bestrijding van Bloedarmoede, Bleekzucht, Malaria (Binnenkoorts t Algemeene Zwakte, voortdurende Hoofdpijn en Gebrek aan eetlust, dragen buiten op de roode doos mijn naam onder nevenstaande fabrieksmerk Men lette daarop. Zij zijn overal verkrijgbaar a f 0.75. Ook rechtstreeks en franco van de fabriek tegen inzending van postwissel a f 0-75. Chemisobe Fabriek van H NANNING, den Haag. Vraagt overal SASSISG'S E1WITSTAAL tl IMS p. Uterfleich. Per Uterfleaeb f 0.70.

Goudsche Courant | 1906 | | pagina 2