I A. BIDTSSEN ZONEN COSTUMES -TAILLEURS Mej.E.C.ESSER thee:. BINNENLAND. Stadsnieuws. ADVERTENTIE BLUYSSEFS Hollandsere Mélange, BLUYSSEH'S Deensche Mélange, BLUYS3EFS Gewone Mélange, Neemt Proef 1 KAAS. ALLES MET CADEAU Em our. and. VËRGADKMAfiVANDENGEIMTEItAAD Posterijen en Telegrafie BEURS VAK ROTTERDAM Ontvangen en ItEGEVWMTELS. ECHTSCHEIDING. maat knippen en naaien OegarandeeN zuivere Natuurroomboter 75 c. p. pond Heemt Proef I 5. KOFFIE Heeml Proef! Heeml Proef Te Gftl'IHs Wljdstraai 1.17. verleend door de organisaties, die het dichtst bij de geteisterde streek liggen, d. w. z de liefdadigheidsinstellingen en de gemeenten. Blykt die hnlp ontoereikend te zjjn, dan zal de regeering later byspringen. Een aantal afgevaardigden laakten de regeering, wyl ze sommige waterwegen niet heeft verbeterd en dienden een wetsontwerp in, strekkende om voor de overstroomde streken een crediet van 2 millioen frcs. te openen. Dit voorstel werd tot nader onder zoek naar de commissies verzonden. Verspreide Berichten. Frankrijk- I>en 23 Maart wordt een banket gegeven ter eere van Combes, den vader van de scheidingswet. Daarby zal hem namens het repnblikeinsche blok een medaille overhan digd worden. Enkele nieawe ministers, zoo Briand en Donmergue. znllen er by tegen woordig wezen. DuiTSCHLAND. De Berlynsche correspondent van het Deenscbe blad „Politiken" zegt, dat wan neer de Marokko-conferentie geen „voor Dnitschland bevredigend slot mocht hebben, de val van den rykskanselier Von Biilow niet onwaarschjjnlyk zon zyn. De broeder van Gapon is laatst in Enge land wegens dronkenschap in de doos ge stopt. Nn komt het bericht, dat de man te Hastings van de pier gevallen en verdron ken is. Spanje. De kroonprins van Portugal gaat heden naar Biarritz, om een onderhoud te hebben met koning Eduard in verband met een huweiyksplan, dnt zou bestaan tnsschen hem en prinses Beatrice van Connaught. Rüsi.and. Er heerscht groote gisting onder de spoor wegmannen te Moskou. Er zyn troepen versterkingen heon gezonden met artillerie en de posttreinen worden door militairen begeleid. Het gerucht, dat Gapon gearresteerd zou zyn, wordt tegengesproken. Marokko. Het bericht, dat Madame Du Gast, de Fransche sportdame, gevangen zou zyn door Valiente, wordt tegengesproken zy is inte gendoel te gast by den roover. gvuillg U»DI CCII m wuiuouf VI vuuiwuiat, 6UI1UUI dat de gewone formaliteiten daarbij in acht genomen worden. De beer Heemskerk, zich wel konnende vereenigen met bet Regeeringsartikel, had daartegen eebter het bezwaar dat niet blijkt hoe iemand gebonden zal zjjn aan een col lectieve arbeidsovereenkomst. De beer Drncker verklaart namens de ootnmissie van rapportens, dat het amende- ment-Aalborse wettelijk niet toelaatbaar is. Het amendement-Schaper bestrijdt spr., om dat bet systeem van nietigverklaring, daarin bedoeld, verre overschrijdt de grenzen, die men zich op dit oogenblik moet aanleggen Ten aanzien van het begrip „gebonden zijn", zegt spr. dat liet bier niet wil zeggen ver bonden volgens het verbintenisreebt, maar meedoen aan een collectieve arbeidgovereen komst. Na repliek van de beeren Aalberse en Heemskerk wordt wegens aideeiings- werkzaamheden de vergadering verdaagd tot morgen 11 nnr. INTERNATIONALE VEREENIGING VREDE-TENTOONSTELLING, Naar wij vernemen werden gisteren weder twee afdeelingen van de Internationale Ver eeniging Vrede tentoonstelling, in Friesland opgericht, nl. te Woivega en tfi Oudeschoot. De bestnnrsleden znllen in eene vergade ring, welke de volgende week zal worden belegd, gekozen worden. Gemengde Berichten. Hen meldt uit Delft Woensdag heeft te Rotterdam ïn het hnis van bewaring de confrontatie plaats gehad van verschillende Delftsobe winkeliers met Frans Rosier Allen berkenden hem perti nent de juffrouw, waar hjj een bankbiljet van f 40 had gewisseld, de koopman in kleeren de G., de schoenwinkelier M. en de winkelier in lieeren-artikeien D. Alleen juf frouw O waar Frans een pak kocht, kon den aangehoudene niet herkennen, omdat tijdens Frans bij haar een pak kocht, nog meer koopers in den winkel waren. Een machinist van de stoomtram Delft 's Gravenhage heeft op 3 Maart Frans her kend, toen deze in de atoomtram naar Delft plaats nam- De machinist had in Haarlem naast Frans gewoond en het moet zeer ver wonderen, dat deze man de justitie niet waarschuwde. Een winkeljuffrouw uit 's Gravenhage. die aan Frans een revolver verkocht had hem ook dadelijk herkend, maar liet na daarvan aangifte te doen op aandringen van haar patroon. De gevonden bovenkleeding is die van den bewaker te Medemblik, door Frans medege nomen. Vermist worden nn nogeen bruin ge kleurde colbert en de te Gonda gestolen voorwerpen. (N. R, Ct.) Volgens het N. v. N. zou de kapper te Utrecht, die Rosier herkende en de eerste oorzaak was van zijne arrestatie, een dreig brief ontvangen hebbenkameraden van Rosier dreigen hierin hem te znllen stralfen. De man heeft oogenblikkeljjk hiervan aan gifte gedaan bij de politiedag en nacht wordt nn bij hem de wacht gebonden. Ook de heer Lamme, op wiens mede-aan- wjjzing en medewerking Rosier is aange houden, ontvangt dreigbrief op dreigbrief. Uit Horgen-op-Zoom meldt men Hedenmorgen is trein 338, vertrokken met eer, vertraging van ruim een nar, even voorbij hst station ontspoord. De oorzaak van het ongelnk is te wijten aan bet laten vallen van een Engelschen sleutel tusschen rail en wiel, waardoor de tender even voor bij een wissel ontspoorde. Daar de trein paa in eerste beweging was, werd de tender voortgesleept over een af stand van 25 meter. De rails werden ver wrongen en gedeeltelijk losgerukt, doch on gelukken zjjn er gelukkig niet te betreuren. Onmiddellijk werd onder toezicht van de werkmeesters en ingenieurs de tender op het spoor gebracht. Deze trein reed echter niet verder, de reizigers werden toen opge nomen in den daarop volgenden sneltrein, die inplaats van om 8 u. 2 min. van Vlis- singen, eerst om 9 n. 20 min. hier aankwam. De ljjn, waarop hot spoorwegongeluk van Dinsdag plaats vond, is hedenmorgen om halfzeven weer berijdbaar geworden. De eerste mailt rein reed er toen langzaam over. De 'opgaande ljjn is nog versperd, De loco motief ligt daar nog geheel dwars op. Hen is met het opruimen nog drnk bezig. Alle treinen hebben nog een vertraging van een half nar tot een aur. Over een tiental maanden zal het 100 jaron geleden zjjn, dat de stad Leiden, door de ontploffing van een krnitsehip, door eene ramp werd getroffen, die haar voor een groot deel in pain deed storten en tal van slacht offers eischte. Naar aanleiding van dien herinneringsdag zal van de hand van Prof Dr. L. Knappert oen nit officiëele bescheiden opgesteld werkje verschijnen, getiteld: „De Ramp van Leiden op 12 Januari 1807." Dit belangrijk, op popnlaire wijze behan deld geschrilt, voorzien van bijlagen en platen, zal in den loop dezes jaars het licht zien bij do uitgevers 8. W. N. van Nooten te Schoonhoven. Naar het U. D. meldt, is te Zeist gisteren nacht op vier plaatsen ingebroken. Bjj den heer Pol, ambtenaar der posterijen, werd een rnit uitgesneden, waardoor deze wakker werd en de inbrekers, twee personen, op den loop gingen. Te Soesterberg is op het bniteogoed van den heer d'Ablaing van Giessenburg ingebroken, bjj den tninbaas Pnl, den koetsier Van de Vliet en in het jacht buis. Bjj den tninbaas zjjn ontvreemd vier horloges, zilverwerken en eenig geld. Van de daders heeft men geen spoor kannen ont dekken. Hoogstwaarschijnlijk is dit tweetal niet vreemd aan den nachtelijken rooftocht die onlangs te De Bilt heeft plaats gehad en waarover nog steeds geen licht is ont stoken. GOUDA, 16 Maart 1906. De Kaïner van Koophandel en fabrieken te Gouda deelt in haar verslag over 1905 mede, dal de voorspelling omtrent de Gond- sche kaas in 't vorige jaarverslag is bewaar heid Met moeite is de voorraad opgeruimd en niettegenstaande de betrekkelyk goede pryzen is er niet met voordeel verkocht, foch was de inkoopsprys weer te hoog, al al dadelijk b|j bet begin der campagne en werd ondanks de matige vraag zeer opge dreven, hetgeen waarscbynlyk moet worden geweten aan het overgroote aantal koop lieden. Deze onzuivere toestand zal zich by het einde der campagne of in ieder geval op den duur moet wreken, zoodat, behoudens oen onvoorzienen keer in dezen toestand, do kaashandel in het algemeen een niet zeer schitterende toekomst tegemoet gaat. De pypenindustrie had geen byzondere reden tot klagen. De vraag was over bet geheel voldoende. De aardewerkfabrieken werkten geregeld doorover het debiet van van kenkengoed viel niet te klagen. De handel in leder was in de eerste helft des jaars vry levendig, doch ondanks de steeds in prys hooger wordende hniden, kon hier te lande een verhoogde prys der gefabri ceerde waar niet doorgevoerd worden, zoo als dat in Daitschland en Amerika plaats had. Zooals de toestand voor oliefabrieken einde 1904 was, bleef ze vrywel het geheele jaar 1905, met afwisselende maar steeds oploo- pende pryzen voor lynzaad, welke prysver- hooging de olie naar verhouding niet volgen kon, omdat er in Nederland groote quantnms van dat fabrikaat bewaard worden in de hoop op opgaande markten, welke voorraden intusscben loodzwaar op de wereldmarkt drukten. Einde 1905 kwam er onverwacht een ryzing, waarvan bier en daar wel ge profiteerd is. De tabaks- en sigarenfabrieken hadden geregeld werk. De stearine kaarsenfabriek Gooda deelde mede, dat de grondstoffen in doorsnede iets lager waren dan in 1904, doch dat de verkooppryzen de markt volgden en bovendien de concnrrentie zeer scherp bleef. (N. R. Ct.) Gisteren slaagde te 's Gravenhage voor het Examen nattige handwerken, de dames M. E. G. Guldenmond te Reenwyk en J. Biesheuvel te Bodegraven. Wy ontvingen van de Rotterdaraache Tand heelkundige Vereeniging een exemplaar van de Wandplaten die in hoofdzaak bestemd zyn om na goedvinden der betreffende auto riteiten te worden opgehangen in alle school lokalen van Nederlandsche'gemeenten. Te vens ontvingen wy ook de brochare, die den onderwijzer tot gids kan dienen voor zyn onderricht op de school. Wie nagaat hoe weinig over het algemeen de menschen doordrongen zyn van bet nut van Tand- en Mondhygiëne en hoe velen in het bezit zyn van slechte tanden en kiezen, kan niet anders dan het doel der Rotter- damsche Tandheelkundige Vereeniging toe juichen. De plaat ziet er keurig uit met mooie afbeeldingen hoe men de tanden on derhoudt, terwyl de tekst er by volstrekt niet boven de bevatting der leerlingen gaat, terwyl de brochure een duidelyk overzicht geeft van den bonw der tanden, tandziekten en verzorging en het behond van de tanden. De prys der wandplaten is 12.- per stuk, en van de brocbnres f 0.20, wat voor het onderwys toch zeker niet te daar is. Schoonhoven, Naar wy vernemen zal de volgende week Donderdag voor de Geheel- onthonders-vereeniging spreken de heer Wil- lemse nit Utrecht. Zooals een telegram by den heer de Groyter luidt is de beer M. H. A. v. d. Valk, predikant te Ond-Beierland, verhinderd door ziekte om op te treden als spreker voor de Werkljeden-Vereeniging „De Heer is onze Banier." De vergadering is nu uitgesteld tot Woens dag 21 Maart. VERSLAG VAN DE bevindingen en handelingen der Gezond heidscommissie voor de Gemeente GOUDA gedurende het kalenderjaar 1905. Door den Hoofdinspectear werden vervol gens de verschillende systemen van verza meling van faecaliën met die aan elk stelsel onafscheidelijk verbonden voor- en nadeelen nauwkeurig nagegaan hy kwam tot de con clusie, dat het plan, onder d vermsld in het rapport van den Voorzitter dér Raads commissie groots centrale vergader-* putten) voor Gouda de meeste aanbeveling verdiende. Op verzoek van den heer Ruysch vormda zich een commissie, bestaande nit de in specteurs Jhr. G. de Graeff en W. van Boven en de leden der Commissie F. van der Straaten on J. de Brayne, die op zich namen een gedetailleerd plan uit te werken De heer M. L. O. van Ledden HuLeboscli verzocht in de gelegenheid gesteld te worden om de samenstelling zoowel van „bonk" als van „derrie" te kannen onderzoeken, door hem van beiden een monster toe te zenden; tevens hoopte by de permeabiliteit van derrie te kannen nagaan. Aan dit verlangen werd voldaan zyne bevindingen deelde de heer van Ledden Hulsebosch by schrijven dd. 18 Mei, 30 Juli en 7 October aan de Commissie mede. Bonk bleek te bestaan uit verzonken riet schor, de fynere zwart bruine materie nit vergane meer teedere plantendeelen, terwyl de grovere deelen werden gevormd uit bet uitwendig skelet van bladeren van water planten (riet, zegge enz.) die door hun ge halte aan kiezelzunr aan de rotting langoren tyd weerstand konden bieden. Derrie toonde by onderzoek, r.oo niet ide'ntisch, dan toch ongeveer gelyk en van gelyke afkomst te zyn als bonk en veen, en alleen in graad van fjjnte van eerstgenoemde te verschillen met dien verstande, dat men hier te doen heeft met den byna volmaakt amorphen, fijnen detritus van water- en inoerasplanten. Tusschen deze vergane, byna onkenbaar geworden elementen kwamen grootere buis- of kokervorraige stukken voor, die somtijds een lengte van 10 c.M. bereikten en de meer resistente peripherische overblijfselen van de wortelstokken dier planten vertegenwoor digden, waarvan de meer teedere centrale deelen door rotting loslieten en in het water bezonken. Kristalwieren (Uiatomeeën) werden by bet mikroscopisch onderzoek van derrie by menigte in de fjjnste deeltjes aangetroffen deze waterbewoners, die by afsluiting van de lucht zulk een langen rusttijd hadden werden nog door een nieuw leven opgewekt, nadat het fyne slib ongeveer 40 dagen in water verdeeld weder aan de lucht was blootgesteld geweest. Het watergehalte van deze derrie is zeer groot (ongeveer als dat van koolrapen) en bedraagt 86 pCt.het aschgehalte 3.80 pCt. zoodat van de 14 pCt. vaste droge stof, die derrie bevat, 73 pCt. brandbaar zyn en 27 pCt. minerale stoffen by de verbranding achter blijven. Proeven, die werden genomen door den Inspecteur, leerden ten opzichte van de per meabiliteit het volgende lo. In eene laag van 30 c.M. dikte in een yzeren cylinder van 35 m M. inwendige doorsnede, die een stelsel van zeefplaten tot bodem heeft, gebracht en daarin zoodanig aangedrukt, dat geen luchtholten overblijven, noch valsche kanalen kunnen ontstaan, is derrie niet permeabel voor water, dat in een 5 c.M. hooge laag daarop staat. 2o. Zy is in dit geval evenmin permeabel voor water, dat in eene 35 c.M. hooge laag op de derrie staat. 3o. Wordt by deze laatste proefneming daarentegen een druk van 2.5 atmosferen op de bovenstaande waterkolom uitgeoefend, dan wordt water in geringe boeveelheid langzaam en droppelsgewyze door derrie heengeperst. De hoeveelheid doorgeperst water bedraagt dan 14 cM'. per uur of on geveer drie droppels per minaut. Op grond van deze proeven meende de inspecteur van Ledden Hnlsebosch gerech tigd te zyn tot de verklaring, dat derrie van Gouda onder normale omstandigheden voor water niet doordringbaar is. Genoemde rapporten, benevens dat van den In8pectenr de Graeff, werden geiyk met ons advies den 12n October aan bovenge noemde Commissie toegezonden. In ons advie3 werd in 't kort medegedeeld, wat in de vergadering van 26 April wns besprokendat het stelsel van groote cen trale vergaderpatten de meeste aanbeveling verdiende, terwyl tevens werd bericht, dat dezerzijds ter gelegener tyd een gedetailleerd plan zoo worden aangeboden. Gelyk in het vorig jaarverslag werd mede gedeeld, wendde onze Commissie zich den 22n November 1904 tot den Hoofd-Inspec- tear met verzoek om voorlichting in zake tonnenstelsel; den 28n December 1904 deelde de heer Ruysch ons mede, dat hyhetadviei had ingewonnen van den bouwkundig inipec* STATEN-GENERAAL. T W' K K O li J ff H. Zitting van Donderdag 15 Haart 1906. Arbeidscontract. Op het artikel betredende de collectieve arbeidsovereenkomst, zjjn de meegedeelde amendementen voorgesteld van de beeren Aalberse en Schaper. De beer van Nispen, op den voorgrond stellende dat een algebeele regeling van de collectieve overeenkomst en het Arbeidscon tract op dit oogenblik geheel onwenscheljjk is, bestrjjdt het amendement-Aalberse ais te ingrijpend. Ook het amendement-Schaper bestrjjdt spr. Ook de heer van Idsinga bestrjjdt het opnemen in deze net van liet institunt der collectieve overeenkomst. De minister van Justitie beaamt, dat van regeling van bet Icollectie! arbeidscontract geen sprake kan zjjn. Het eenige wat men doen kan is het te erkennen. Spr. heeft het contract in do wet gedefinieerd. De uit drukking „van toepassing zyn" heeft spr. voorbedachteljjk veranderd in „gebonden zjjn", wjjl de oirste term voor talrijke nit- legging vatbaar is. Hoever nn die gebonden heid gaat, hangt geheel af van de statuten der vakvereeniging. Spr. is het eens met den heer vnn Nispen, dat het amendement- Aalberse niet in het kader van deze erkenning pasthet gaat, hoe billjjk misschien ook, voorshands te ver. Tegenover het amende ment Scbaper verdedigt spr. bet artikel, en legt er den nadruk op dat rechtspersoonlijk heid voor de contracteerende vereeniging noodig is. Bjj art. VI van het ontwerp zal de Regeering een bepaling voorstallen, dat de vakvereeniging kan tosscbenkomen in het mriinir nv«r f>i>n arhflidsnTP.rp.miknmst vnnrinr tear, en een persoonlyk bezoek gebracht aan Gouda; dat hy hierin aanleiding vond om deze zaak ter tafel te brengen op een der volgende vergaderingen. Dit vond plaats in de vergadering van 26 April 1905 de beer W. van Boven besprak in 'tkort, wat men onder „tonnenstelsel" moet verstaan een eerste eisch is, dat van gemeentewege de tonnen worden opgehaald en geledigd de tonnen zullen bet best voldoen, als ze gemaakt zyn van Amerikaansch grenenhout; overigens meent de heer van Boven, dat voor Gouda het tonnenstelsel is af te keuren; éen goed beerputtenstelsel is het meest aan bevelenswaardig, vooral als de beerputten worden gemaakt volgens het systeem „Mon- nïér" met een overstort voor het vocht en zy geplaals worden onder den openbaren straat. Het rapport door hem den 22u December 1904 aan den Hoi fdinspecteur uitgebracht, (naar aanleiding van onze missive dd 22 November 1904) werd den 28n April 1905 ons toegezonden ter inzageeen afschrift hiervan voegden wy by ons advies, den 27n Juli 1905 uitgebracht aan B en W., naar aanleiding van hunne missive dd. 25 Juli No. 873 B, waarby zy ingevolge artikel 6 der Gezondheidswet ons advies inwonnen inzake bet te sluiten contract met den heer P. Ooms, betrekking hebbende op de reini gingsdienst in deze gemeente, waaronder B. en W. nu mede wnschten op te nemen het ledigen van beerpotten en het verwis 8elen van privaattonnen. In ons advies dd. 27 Jali wezen wy er op, dat het ons in bet belang der Volsgezondbeid noodzakelijk voor kwam, het begrip „tonnenstelsel" in art. 81 der bouw- en woningverordening beter te omschrijven en meer afdoende te regelen in overweging werd gegeven, in art. 81 nader te omschryven den vorm en de con structie der tondaarin te bepalen, dat het zo genaamd wisselstelsel verplichtend is, en dat de tonnen van gemeentewege (direct of indirect) zullen worden geledigd, ontsmet en verwisseld Den 7n October verzochten wy B. en W. ons te willen toezenden een af schrift van het contract met den heer P. Ooms gesloten, aan welk verzoek den 25n October voldaan werd. (Wordt vervolgd VRIJDAG 16 MAART 1906. Voorzitterde Burgemeester. Tegenwoordig de bh. Nederhorst, Herman, van de Velde, de Jong, Vergeer, van Galen, Bokhoven, v. d. Ree, van Iterson, Donker, Dessingen Muylwyk. Afwezig de hh. IJssel de Schepper, Prince, van Eyk, Vingerling en Dercksen, de vier eerstgenoemden met kennisgeving. Er is een vacatnre. Het nieuw benoemde lid, de heer J. H. van der Torren wordt beëedigd en neemt daarop, na door den Voorzitter geiak gewenscht te zyn, zitting. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. De Voorzitter deelde mede, dat door Ged. Staten waren goedgekenrd de raadsbesluiten tot wijziging der gemeente-begrooting en het raadsbesluit tot overname van de P. C. Bothstraat. Voorts waren de aanslagen van een drietal reclamanten nader- vastgesteld en wel F. (Gouverneur op f 800.- Wed. La Graad op f 600. en Mej. J. H. Hofs op f 1200. Deze mededeelingen worden aangenomen voor kennisgeving. Ingekomen 1. Een brief van B. en W. ter begelei ding van het Verslag ingevolge de bepa lingen der Woningwet. De brief wordt aangenomen voor ken nisgeving en het Verslag zal worden toege zonden aan de leden van den raad. 2. Het Verslag van de Kamer van Koop handel en Fabrieken over 1905. In banden van B. en W. om te dienen by de samenstelling van bet Gemeente- Verslag. 3. Verslagen over 1905 van het Burgerlijk Armbestuur, van den Archivaris, van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwys, van de Commissie van Toezicht op de Stads-Muziek8cbool, van de Commissie van Toezicht op de Stedelyke Zweminrich ting, van do Commissie voor het Museum van Oudheden, van Regenten van het Hoff- mansgesticht en van de Volksgaarkeuken. In handen van B. en W. om te dienen by de samenstelling van het Gemeente-Verslag. 4. Een voordracht voor lid der Com missie van Toezicht op het Middelbaar On derwys. Daarop zyn geplaatst de hh. W. F VAN BEEK en B. FORMIJNE. Ter visie. 5. Een voorstel van B. en W. tot het in gebruik geven van een pakhuisje aan de Commissie voor Werkverschaffing. 6. Een voordracht voor brugwachter aan de P. C. Pothstraat. 7. Een voordracht voor slnisknecht. 8. De rekening van bet gemeente-pen sioenfonds over 1905. 9. Een voorstel tot wyziging der begroo- j ting van de stedelyke gasfabriek, 'j 5_9 zy.i gedrukt rondgedeeld en voor j heden aan de orde gesteld. 10. Een verzoek van A. F. Lafeber om in hunr te mogen hebben een stukje gedo leerde grond in de Kees Faassen rolwagen. Ter visie. 11. Een brief van B. en W. tot instelling van een Commissie van bystand voor de publieke werken, met voorstel tot wyziging van het reglement dier Commissie. Ter visie. De VoorzitterHet ligt in myne bedoeling de benoeming van drie leden in de volgende vergadering aan de orde te stellen. 12. Een adres van Mej A. B. G. van Slee verzoekende eervol ontslag tegen 15 Mei. Wordt eervol verleend. 13. Een adres van den heer J. H. W. Stappers verzoekende eervol ontslag tegen 15 Mei. Wordt eervol verleend. 14. Een adres van Mej. A. Loep verzoe kende eervol ontslag tegen 1 Mei. Wordt eervol verleend en aan de adres sante zal worden kennis gegeven, dat zy zich om pensioen zal moeten wenden tot Burge meester en Wethouders. Een adres van den heer J. Slop, dank be tuigende voor do overplaatsing als Hoofd der le Burgerschool voor Jongens. 16. Een adres van do Maatscbappy tot Exploitatie van Tramwegen verzoekende verlenging der concessie voor den tramweg van Gonda naar Schoonhoven tot 1 April 1909. Zal worden aan de orde gesteld na afloop der agenda voor heden. (Wordt vervolgd.) Tydelyk werkzaam gesteld 1 Maart by het Hoofdbestuur, de benoemde commies der telegrafie le klasse J. C. Pull. Eervol ontslagen, op verzoek, wegens li chaamsgebreken 1 April de commies der posterijen le klasse jhr. V. C. E. DitCinger te 's Hi rtogenbosch. Eervol ontslagen, op vorzoek 1 Mei de directeur van het post- en telegraafkantoor te Bodegraven, C. Saton. Ei rvol ontslagen 9 Febr. de telefoniste G. C. M. Köther te 's Gravenhage. 16 Febr. de telefoniste M J. V. Scbieke te Hilveisum. Ontslagen 2 Maart de commies der tele- grafi le klasse T. A. van Heiten te Hil versum. VRIJDAG 26 JAN. L.K. H. K Staataleemnqen Portugal. Oblig. 3e Serie fr. 050 3 59»/,, - Oblig.3e Serie fr. 2500 3 598/16 RusLAND.Iwang Dombr. Obli gation 496' 4 Azie. Japan Obligation 1899 4 748/4 747/# Columbia. Geconsolideerde Bui- tenlandsche Schold. Recepis. L. 100 IV, 24'/i, - Hypotheek-Ban ken Pandb. idem idem 4 99 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101%« Pandb. Rotterd. Hypb. 3Vj 977/„ Pandb. Standaard Hypb. 411001/, Pandb. Stedelyke Hypb. 4 998/4 Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 1001/, Pandb. Znid-Holl. Hypb. 4997 8 Pandb. le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 41/, 1001/, Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 998/4 Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 41/, 101 Bewijzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank f 961/, Pandb. Bataafscbe Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 4 998 4 P edik beurt bij de Remonstrantsohe Gereformeerde Gemeente alhier. Zondag 18 Maart 's morgens 101/, nnr, Dr. J. A. BEIJERMAN, Rem. Pred. Am sterdam. de NOUVEAUTÉS in (DERDE PLAATSING). By vonnis, door do Arrondissemonts Recht- !e- 'S-Urave"lia«a op den 5 December b» verstek geweien, is liet huwelijk, op den 4den December 1889 te Eindhoven gesloten tnsschen den Heer LEENDERT V»°0N VAN BESTEL en Vrouwe JOHANNA MARIA GESTEL, beiden wo- nende te 's-Gravenhage, ontbonden verklaard door Echtscheiding. Hetgeeq certificeert Mr. J. v. PRAAG, Advocaat en Procureur. s-Gr»venhage, 16 Maart .1906. Erasmuustraat 112h. Gedlidom. Onder wljseres, bericht, dat zjj haar CURSUS in het van Cotiumea van af 15 JAN. zal bonden ten hnize van Mej. W IGKI IIII, Ooêtkacen tQawaar zich dagelyks leerlingen kannen aanmelden. Conditiën zeer billyk. Papieren patronen zyn ten allen tyde verkrygbaar. yj/wtjrjwv/v FABRIKANTEN VAN: NATUl'RROOMBOTER (uit eigen Melkerij), MÉLANGES en MARGARINE. Specialiteiten in: GEBRANDE KOFFIE (uit eigen stooinkoffiebraiiderij) KAAS (rechtstreeks van de boeren) en THEE. 140 Verkoophuizen „HET TAPEN VAN ASTEN". (Afd. ZUID-HOLLAND). PHIISVERLilllICI. Ter vervanging van 1ste kwaliteit Natuurroomboter, niet» beter dan in stukken van pond, h 43 c. p. pond.' uitgewogen, ii 88 c. p. ,'/i pond. uitgewogen, a 80 c. p. I1/. pond. Verder uitmuntende kwaliteiten MARGARINE K 39, 3M, 3» en 44 c. p. pond. Allerfijnste zéér vette GOUDSUHE u cent per pond. Beste, vette GOUDSCHKft 33 cent per pond. Allerfijnste goed belegen LEIDSCHE k 33 cent per pond. „Extra1', in pakjes van V, pond h ÖO cent per pond. Verder uitmuntende kwaliteiten k 34t 39, 30, 46 en 36 c. p. pond. 2 Zuivere, bizonder geurige, sterk waterhoudende en overheerlijk smakende kwaliteiten I lO en I# c. per ons. bons Ontvangen voor bons, de volgonde geëmailleerde artikelen Marmerbakjes 5, 6 en 7 bons Gryze en blauwe pannen 4, 5, 6, 7, 87, en 15 Vergieten 77, Gryze en blauwe oliekannen 9, 11 en 15 Gryze en b'auwe emmers 67, en 7 Snelkoker Keteltjes 5 Snelkokers 8 EenvlamPetroleumstellen fOen 17 Drievlnm 25 Ketels met zak 9, 10 en 16 Ketels zonder zak 9 en 10 Steelpannen 1, 17, en 2 Koffiekannen 9, 12. 17. 18i, 20, 23, 24 en 27 Theepotten 9,10,15,18,19 en 22 Schalen Waterkannen Nachtpotten Trechters Drinkflesschen Vloerblikken 47,5 en 6 Eten dragers 67, Zeepbakken 1%, 2 en 2' Borden 2 Melkkokers ,7 Bonte handdoeken (flinke maat en beste kwaliteit) Witte banddoeken Witte zakdoeken Wascbstellen b^deelig Tbeeblarenbakken Bekers Stoelpotten Waterscheppers Botervlootjes Broodbakjes Boterschaaltjes Soeplepels Scbuimlepel8 Chocoladeketels Vetlepels Groentenlepels Sauslepels Theezeefjes Suikerscbeppers 1, 2 en 3 67„ 9 en 12 3'/, 2'. 3, 37, en 47, 36 3'/, 2 2 I» 9 en 10 7 en 8 3, 4, fi en 7 2 en 21', l'/i en 2 30 2 2 1 2'/. I'/, en 2 2 bons 2", 1 bon

Goudsche Courant | 1906 | | pagina 2