COSTÏÏUIIS -TAILLEURS KOBFFS NOVA CACAO. WIJMItMIU,. BINNENLAND ADVEKTENTIEN Een nieuwe Drank Firma C. LOTJRENS, Cevciisvei'zdming-rnaatscbappi) Verspreide Berichten. Gemengde Berichten. Posterijen en Telegraphic Stadsnieuws. POSTERIJEN^ 381" Staats-loterij Veemarkt te Rotterdam, BEURS VAR ROTTERDAM Ontvangen: de NOUVEAUTÉS in en REGENMANTELS. PRIJS XX XX XX Kilo voldoende voor 180 Koppen. fnrkrijjbaar bij T. CREBAS alhier. Itordeaux. -j- Vin dc Samos. van den Sullai de Marokkaan >che politie te organiaeeren. Dat was het hoofdpunt, en daarin hebben wj geljjk gekregen. Wat den vorm betrelt heelt Frankrijk een neder laag geleden, maar in den grond ziet h<t zijn wensch in vervalling komen. Frankrijk. Tot gisteren bedroeg hef aantal opge maakte boedelbeschrijvingen der kerkelijke goederen 61.419. De vervolging \an de nnti-militairisten zal op bevel der regeering worden uitge steld tot na de verkierngeu. De stakende koffiehuisbedienden te Toalon versterkt met een aantal anarchisten en leegloopers, hebben getracht barricades op te werpen, doch zyn door deitroepen weg- gejaagd. Op last van minister Clemenceau zullen voortaan geen wachtposten meer' gezet worden voor de Russische on Tarksche ge zantschappen. De Matin publiceert oen schrijven- uit Tananarivo, waaruit blijkt, dat de auto riteiten op Madagascar zich aan ergerlijk mishandeling van inboorlingen schnldig maken. Er komt een commissie uit het fingel- sche Hjogerhuis naar Parys, om den senaat een bezoek te brengen. Enorlaxd. Naar den Moruing Post uit Shanghai ver neemt, heeft de Britschc regeering wegens den moord op de zendelingen te Nantsjang een schadeloosstelling van 7000 taöla en de openstelling van Woe-tsjengtsi geëischt. Spanje. Te Xeres zijn verscheidene personen ge arresteerd wegens de onlusten aldaar. De troebelen werden uitgelokt door 500 werk lieden en 800 vrouwen, die op het markt plein ontboden waren om ondersteuning in ontvangst te nemen. IlLlt. Het te Rome vergaderde congres van artsen besloot er bij de regeering op aan te dringen, dat zij het uitoefenen van prak tijk van vreemde dokters in Italië zal ver bieden. Oostinrijk-Honqarije, Ondanks de tegenspraak blijft het ge rucht loopen, dat de minister van binnen- Jandscbe zaken, Kristoffy, een vurig voor stander van Algemeen Kiesrecht, zal heen gaan en vervangen zal worden door den politiechef Rudnay. Bg de proefneming heeft de koninklijke trein Vrijdag aan allo eiiehen voldaan, Hjj is daarna overgegeven aan do diroctle der Staatsspoorwegen en zal heden door het Vorstelijk Echtpaar worden gebruikt voor de reis naar Het Loo. De op 54-jarigen leeftijd benoemde Com missaris dor Koningin in Zeeland, do heer mr. H. J. ÜUckmeestor, werd reeds kort na voltooiing zijnor academische studiën in 's Rijks dienst geplaatst en wel als adjunct- commies aan het departement van Koloniën, waarbjj hjj tot den rang van hoofdcommies werkzaam bleef om toen onder den minister van Binnenlandsche Zaken, jhr. Six, als refe rendaris naar laatstgemeld departement over te gaan. In laatstgemelde betrekking was lip vele jaren met grooto bekwaamheid werkzaam als chef van de afdeeling Onderwijs. Met zijn toenmnligen ambtgenoot, lator raadadviseur, thans wiilen de heer Van Kempen, heeft mr. D(jckmeestor de herziening der Onderwijswet onder minister Mackay zoowel voor de wet gevende macht als de uitvoering daarvan na aanneming voorbereid Beider verdiensten met betrekking tot dezo taak werden gehuldigd door de toeken ning dor ridderorde van den Nederlandschen Leeuw. Na het aftreden van den secretaris-gene- raai mr. Hubrecht werd op diens aanbeveling de heer Djjckmeester tot zjjn opvolger be noemd. Zijn conscientieuse opvatting van zaken zjjn bezadigdheidszin en zjjn humane omgang met het amklenaarspersoneel in allo rangen, worden ten zeerste geroemd. De heer Dijckmeester komt aan het hoofd van het Zeeuwsche provinciaal bestaar zon der staatkundige antecedenten. Zonder zich ooit bi] eonige politieke fractie te hebben aangesloten, is hjj gematigd-liberale denk beelden toegedaan. Men meldt nit Tholen Kr begint gang in do zaken van bet dgk- bestaur le komen, want de bevloeide dorps polder zal, wanneer bet plan gelakt, weldra van water bevryd zyn Door een aannemer is aan de sluis tusaehen den dorpspolder en dien, waardoor het water afgevoerd moet worden, een werk gemaakt, waardoor wordt voorkomen dat opeens een te groote hoeveel heid er door gaat Deze tg ding zal aan de ingezetenen bijzonder welkom zgn, want hon derden zitten te wachten op den dag dat terugkeer mogelijk isen honderden men- ffeben zyn ingekwartierd by geheel vreemde zulk oen, en dit reeds meer dan 14 dagen gezinnen liefdadigheid wordt op den dbnr lastig, en dat voelt natuurlijk de betrokkene in de eerste plaats. Mejuffrouw K., van tafel en bed geschei den echtgenoot van den heer H., had by de rechtbank te Utrecht een vordering ingesteld tot voorziening in haar levensonderhoud, hoewel de scheiding was uitgesproken op verzoek van den man. De rechtbank ontzegde aan eischeres haar vorderiDg,.op grond dat aan de eebtgenoote, tegen wie de scheiding van tafel en bed is uitgesproken, geen recht toekomt, van haar echtgenoot levensonder houd te vorderen. Mej. K- ging van deze uitspraak in hooger beroep. De advokaat generaal by het hof te Am sterdam eischte echter bevestiging van het vonnis der Utrechtsche rechtbank. Een ernstig ongeluk beeft in den morgen van 5 Maart op het locomotieven-emplace ment van de Ned. Ind. Tramweg-Mij. te Batavia plaats gehad. Een locomotief, welke fn het vnllingshais van gecomprimeerden stoom was voorzien en nog onder het overdekte gedeelte van het kctelhais stond, is door onbekende oorzaak (wuarschynlyk zorgeloosheid) uiteengebar sten. De kracht van den ontwijkenden stoom was zoo groot, dat het ijzeren reservoir over ongeveer 100 meters afstands werd weggeslingerd. Een naastby staande loco motief werd door den luchtdruk opgeheven en dwars op de rails gezet. De kapbedekking van de loods werd geheel vernield; 't zware materiaal viel op eenige rijtuigen, die bescha digd werden. De stoomketels in het ketel huis beliepen mede schade; een schoorsteen is gedeeltelijk Weggeslagen, en een aantal buizen, stoompijpen, leidingen en andere materialen zyn verbogen, gebroken, uiteen gerukt en verdwenen. Van de gesprongen machine zyn, behalve bet onderstel, nog slechts stukken en brokken ijzer over; de andere machine is voorloopig onbruikbaar; verscheidene wagens kunnen zonder repa ratio niet in dienst blyven. De herstellingen zullen belangrijke uitgaven noodig maken. Ongelukkig z|jn ook menschenlevens te betreuren. Een poetser en een stoker, in landers, werden vreeselyk verminkt en op de plaats gedood. Voorts zyn drie inland- sche werklieden gewond, waarvan een le- vensgevaailyk. 't Retourtje is niet één kaartje't zyn er twee. Aldus is het gevoelen van het O. M. by het kantongerecht te Rotterdam, dat in de zaak van den reiziger, die zyn kaartje bad doorgescheurd en den conducteur alleen het gedeelte voor do heenreis ter contro leering aanbood, vrijspraak heeft geëischt. Dat men niet één, maar twee kaartjes koopt, blykt z. i. reeds daaruit, dnt de kaartjes feitelijk van elkaar gescheiden en slechts door een geperforeerde lyn verbonden zyn. Voor de rechtbank te Amsterdam stond terocht een slechte zoon van brave ouders. De 20-jarige heeft al een veroordoeling wegens diefstal achter den mg en wordt door zyn ouders verdacht, een jaar later verschillende voorwerpen uit het ouderlijk huis te hebben ontvreemd, onder meer een zwartzijden horlogeketting met gouden ver sierselen. De jongen werkt niet, slentert liever langs de straat. Op den ochtend toen de moeder den ketting vermiste, liep de jongen zeer gejaagd de trap nf, wnarin de ouders aanleiding vonden, de aanklacht tegen hem in te dienen- Zy werden als getuigen ge hoord onder eede, waartegen noch zij, noch de jongen bezwnar maakten, en deden daar het verbaal, sterk in kan braafheid. De jongen ontkende ook tegenover de getuigen, die hem pertinent herkenden als de beleener van den ketting. Het O M. eis<Ate 8 maanden gevange nisstraf. De brave ouders namen nit handen van den voorzitter de geteekènde dagvaarding in ontvangst voor het getufeengeld on rer- trokken achter bun zoon, die by ben inwoont. Te Parijs zal binnenkort een groot concert gegeven worden ten voordeele van de slacht offers der mijnramp. Uitgevoerd wordt Pierné'8 Le Croisade des Enfants, waarbij zullen medewerken het orkest en koor van de Concerte-Oolonne, de kinderkoren van de stadsscholen, die van de scholen van Ryssel en naar de Figaro mededeelt ook het koor der Oratorinm-vereeniging té Amsterdam, dat zich dan te Parys bevindt tydens de Beethovenfeesten, aldaar te geven. In 't geheel 1500 uitvoerenden onder leiding van Colonne en Piernè. De datara is vastgesteld op 30 April. Nadat gedurende den winter het werk zoo lang gestaakt was, is men thans weer in de nabijheid van Winterswijk aan het graven gegaan van delfstoffen, en vooral naar zilver en ijzererts bevattenden steen (zwavelkies). Eenige Duitschers houden zich hiermede onledig. Omtrent liet vinden van deze plek laiden de verhalen zeer romantisch. Men zegt, dat voor meer dan 23 jaar reeds een Duit- scher genoemde delfstoffen heeft gevonden. Hy moet echter hiervan valsche munten ge maakt hebben, waarvoor bij in de gevange nis terechtkwam. Later heeft hy op zyn sterfbed aan een vriend het bestaan van deze plek geopenbaard, en deze nu is het, die thans aan het graven is. Zeer betrouwbaar klinkt het sprookje niet. (Geld.) Benoemd: 1 April tot brievengaarder te Suawoudf, A. Stevens, te Oude Haske, L. Hof, te Lonneker, A. J. Hoeben en te Megchelen, A. F. Eppink. Verplaatst: 16 Maart de klerk der posterijen en telegrafie IJ. Veenstra, Van bet hoofdpostkantoor naar bet boofdtelegraaf- kantoor te Amsterdam; 20 Maart de vrou welijke klerk der posteryen en telegrafie C. A. Huber, van het postkantoor naar het telegraafkantoor te Alkmaar1 April de klerken der posterijen en telegrafie L. P. Voncken, van Roermond naar Eindhoven (telegraafkantoor), B. Heinsius, van Amster dam (telegraafkantoor) naar Heerenveen en J. Pickée, van het hoofdpostkantoor naar het hoofdtelegraafkantoor te Groningen de telefoniste A. H. Varenkamp, van 's Gra- venhage naar Apeldoorn16 April de com mies der telegrafie le klasse W. L. P. We- zepoei, van Njjmegen naar Hilversum, onder intrekking zijner verplaatsing naar 's Her togenbosch 1 Mei de hoofdcommiezen der posterijen A. G. J. Geysen, van Arnhem (spoorwegpostkantoor no. 4) naar 's Herto- genbosch, J P. W. Caland, van Amsterdam naar Arnhem (spoorwegpostkantoor no. 4), D. J. Braakenburg, van Nijmegen naar Am sterdam en H. Coopmans, van Delft naar 's Gravenhage de commiezen der posterijen le klasse M. L. Pleyte, van Deventer naar Nijmegen, H L. Dik, van Rotterdam naar Enschede, p. J. B. B. Wakkers, van Roo sendaal naar Rotterdam, H. W. L. Weljan, van Rotterdam (spoorwegpostkantoor no. 2), naar Leeuwarden (spoorwegpostkantoor no. 3) en mejuffrouw L. J. C. Bor, van Maas tricht naar Deventerde commiezen der posteryen 2e klasse J. H. van der Pant, van Nijmegen naar Maastricht, J. M. Hen- ning, van Amsterdam naar Rotterdam (spoor wegpostkantoor no. 2) en J. R. Vegter, van Vlissingen naar Roosendaalde commiezen der posteryen en telegrafie 4e klasse E. ter Brugge, van Rotterdam (telegraafkantoor) nnar Nijmegen (postkantoor), R- van der Veen, van Rotterdam (telegraafkantoor) naar Vlissingeu (postkantoor), A. van Veen, van Utrecht (postkantoor) naar het spoorweg postkantoor no. 1, aldaar, J- C van Run- nard, van Helder naar Alkmaar (postkan toor) en G- Walstra, van Leeuwarden (post kantoor) naar Amsterdam (postkantoor) de klerken der posterijen en telegrafie P. van de Polder, van «Maassluis naar Hoek van Holland, O. J. Meijer, van Hoek van Holland naar Rotterdam (telegraafkantoor), C. Joppe, van Eindhoven (telegraafkantoor) naar Maassluis, I. Boone, van Rotterdam (telegraafkantoor) naar Eindhoven (tele graafkantoor), J. P." Hacquébard, van Delft (postkantoor) naar 's Gravenzande, R. R. Prenger, van Erameu naar Assen en K. J. Neven, van Groningen (postkantoor) naar Emmen. Tijdelijk werkzaam gesteld: 16. April by het Hoofdbestuur, de commies der posteryen en telegrafie 3e klasse J. W. Groenedyk te Amsterdam (spoorwegpostkan toor no. 1). Ingetrokken: 16 April de tijdelijke werkzaamstelling by het Hoofdbestuur van den klerk der posterijen en telegrafie J. C. Plokker en geplaatst te 's Gravenhage (tele graafkantoor) 1 Mei de tijdelijke werkzaam stelling bij het Hoofdbestuor vau den commies der telegrafie 2e jelasse J. J. Steenhuigen en geplaatst te Arnhem. Tijdelijk belast met het beheer: 16 Maart van het bypost- en telegraafkantoor .Mercuries" te Amsterdam, de Directeur D. B. Jochems, onder eervolle ontheffing van het be heer van het bijtelegraafkantoor Schreiers- toren" aldaar. Eervol ontslagen van het be~ heer: 16 Maart van-het bypost- en tel«. graaf kantoor v Westerdok" te Amiterdam de commies der postfrijen en telegrafie 3e klasse P. J. N. Hofslag en geplaatst aan het hoofdpostkantoor aldaar. Eervol o.ntslagen, op verzoek: 1 April de vrouwelijke eerste klérk ter di rectie van de Rijkspostspaarbank te Am sterdam, W. 8. van Bilderbeekde vrou welijke tweede klerk ter directie van de Rijkspostspaarbank te Amsterdam, E. Kom mer 16 April de vrouwelijke klerk der pos terijen en telegrafie L. M. Vogelesang te Amsterdam (telegraafkantoor). GOUDA, 2 April 1906. Door H. M. de Koningin is benoemd tot ridder van de Oranje-Nassau orde de heer H. J. W. Huber, hoofd der 1ste Openbare Burgerschool voor Jong is. Ter gelegenheid van het 40 jarig jubilé van den heer H. J. W. Huber als hoofd der le Burgerschool voor Jongens, had zich on langs een comité gevormd met het doel dien dag niet onopgemerkt te doen voorbijgaan. Het comité bestond uit de h h J. van Galen, voorzitter; Ph Cats, le penningmees ter; D. O. W. vAn der Laar, 2e penning meester; G. N. Kruisheer, le secretaris; J. Olman, 2e secretaris; H. A. C. Brinkman, J. Koeman, J. A. J. Mastink, I. Noothoven van Goor, J. C- do Ruwe, J. H. B. Spaa derman, A. Thim, P. van Trotsenburg, C. van Veen Az., P. C. de Vooys en A. D. van Vreumingen. Vele der oud-leerlingen hadden aan de oproeping van het comité gevolg gegeven en bijdragen ingezonden voor het huldeblijk, dat gisteren werd aangeboden. De voorzitter van liet comité hield daarbij een toespraak en dankte namens de oud-leer lingen den heer Huber voor hetgeen hy wel in die jaren had gedaan om zijne leerlingen de noodige kennis te doen verkrijgen en bood namens hen een salon-ameublement aan, waarby een album met de namen der gevers. De heer Huber dankte zeer getroffen voor dit Jiuldeblyk. De leeraren der Rijksnormaallessen boden Zaterdag, na afloop der aanbieding van het cadeau der leerlingen, den directeur, de beer H. J. W. Huber, die op 1 April als directeur aftrad, hun portret aan. In het eerste kwartaal 1906 zyn in de Spaar- en Hulpbank Gouda ingelegd en te rugbetaald de navolgende', bedragen Inleg in 1294 posten f 50732.48 bijgeschreven rente van 1906 272.26 - 51004.74 Terugbetaling in 858 posten - 120595.60 Meer terugbetaald dan ingelegd f 69590.86 Aan het einde der maand Dec. was ten name der Inleggers ingeschr. v.kapt.f 528091.384 en v. r. over 1905 f 14930.87 f543022.25'/, Zoodat hun te goed Ulto. Maart bedraagt f 473491.39V, In den loop van het eerste kwartaal zyn 70 nieuwe boekjes afgegeven, 29 afgeloopen boekjes opniegw in gebruik gesteld en 348 boekjes geheel terugbetaald, zoodat aan het einde der maand Maart 2389 boekjes in omloop waren- De op 1 April te Gouda voor de Gondsche voetbalcompetitie gespeelde match „8parta" (Haastrecht) „B. V. V. I" (Boskoop) werd door „Sparta" gewonnen met 5--4. Stond by halftime 2—1 voor „Sparta". Naar wy vernemen zal de Friesche ver- eeniging alhier op Donderdag 12 April a.«. haar derde buitengewone vergadering houden in bet café Schaakbord. Opgevoerd zal wor den: „Fiouer rotten yn in falie", toanielstik yn thrye bidriven, troch J. Hepkema. Aan het postkantoor Gouda en de daar onder ressorteerende hulpkantoren werd ge durende de maand Maart 1906, Ingelegd f 71073.46. Terugbetaald f 28879.914. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt bet nnmmer 12988. In de Volksgaarkeuken Hoffmansstichting zyn in de maand Maart in de zaal gebruikt 1993 portion van 10 cent, en 366 portion van 15 cent totaal 2359 portion. Afgehaald werden 1563 portien van 10 cent en 47 por tion van 15 cent totaal 1610 portien. De korporaals gymnastiek en schermver- eenigiog „Excelsior" gaf Zaterdagavond een openbare uitvoering in de zaal „Concordia". De verschillende nummers van het program ma werden uitmuntend uitgevoerd. De be schermheer der vereeniging, de WelEd. Gestr. Heer Kuipers, dankte de vereeniging voor betgeen zy had gegeven en hoopte dat zy op den ingeslagen weg zouden voortgaan. Een gezellig bal hield nog lang de aanwe zigen in „Concordia" bijeen Afdeeling „Gouda en Omstreken" van den Bond van Nederlandscbe Onderwijzers." Deze Afdeeling belegde Zaterdagmiddag 31 Maart in een der bovenzalen van de Sociëteit „De Réanie" een door 22 leden eu 2 gasten bezochte huishoudelijke vergadering. Na voorlezing en goedkeuring der notulen van de Febraari-vergadering deelde de voor zitter mede, dat één der leden, wegens ver huizing was overgeschreven naar de Af dee ling Noord-West-Veluwe en dat een ander lid bedankt hal. Verder stelde het Bestaar de leden in kennis met de verzending van een adhesieadres aan dat van het Plaatselijk Rembrandt Comité. Dit lichaam heeft by den gemeenteraad van Gouda geadresseerd om eenige subsidie, teneinde aan de lagere scholen in de stad de bekende premieplaten van 't Nationaal-Comité voor leermiddelen te kannen nitreiken. De zaak de Noojjer contra Bogaart is door het in hooger beroep gaan van den laatste wederom in een nieuw stadium ge konrn. De heer Bogaart heeft aan den heer de Nooyer een, in de Anti rev. Nieuwe Courant van 23 Maart j. 1. gepabliceerd, schrijven verzonden, waarin Bogaart de Nooyer zijn verontschuldiging aanbiedt „voor het bewand- len van den verkoerden weg" en aan do Nooyer verzoekt zijnerzijds „met deze verontschuldiging genoegen te willen nemen Hiermede kon de heer de N. niet tevreden zyn; waarom hy antwoordde: „Ik beschouw de zaak niet meer als eene tus- achen U en my, maar als eene tusschen de Rechterlijke Macht en U." Voor het Hof zal Bogaart verdedigd wor den door den heer Mr. De Vries, advocaat te Amsterdam. De zaak zal 12 April a. s. dienen De door het Raadslid van Moercapelle den heer J. de Graaff, voorgestelde sihool- geidregeling is in de vergadering van den Raad dior gemeente op 13 Maart j. 1. aan genomen. Daar deze regeling een bedui dende verhooging vap lasten inhoudt voor de oaders, welke voor hun kinderen open baar ooderwys begeeren en zij blijkbaar is aangenomen met het doel, de weldra te openen Christelijke school wat leerlingen toe te voeren, zal de Afdeeling Goada en Om streken van den Bond van Ned. Onderwijzers aan Gedeputeerde Staten der Provincie ver zoeken, de nieuwe regeling niet goed te keuren. Naar de buitengewone vergadering der Pi opaganda Commissie op Zondag 1 April benoemde de vergadering den heer C. H. Breedyk tot afgevaardigde, Van liet Afdeelingsorgaan, „De Openbare School" verschijnt binnen een paar weken wederom een nnmmer. .De commissie tot regeling van de jongste uitvoering bracht verslag uit over de flnan- ciëele uitkomsten. De rekening en verant woording werd in de beste orde bevonden. Voor niet-leden ligt zij ter inzage - gedu rende deze week by den heer Van der Linde, Turfmarkt. Er kan ruim f 69 voor 't Herstellingsoord en de Ondersteuningskas van den Bond op gezonden worden. De voorzitter bracht de regelingscommissie den dank der Afdeeling voor het vele werk, dat zy met zooveel sacces had verricht. Tot lid van de plaatselijke propaganda Commissie koos de vergadering den heer Verheus. Er zal gewerkt worden met het binnenkort te verschijnen propagandanum mer van „De Bode" en met brochures. Bij de rondvraag kwamen nog eenige minder belangrijke zaken ter sprake, waarna de vergadering uiteenging. Tot directeur der Naamlooze Vennoot schap Stoombootdienst op de Lek, directie te Schoonhoven, is benoemd de heer J. Kortland te 's Hage, in de plaats van zyn broeder, die kortgeleden zoo noodlottig om het leven kwam. De rechtbank te Rotterdam heeft thans rechtsingang met last tot instructie verleend tegen Frans Rosier, in zake de poging tot moord, gevolgd door diefstal ten hnize van de wed. Orergaaw, te Gouda. Tevens zijn deskundigen benoemd om zyn geestestoestand te onderzoeken. POSTKANTOOR TE GOUDA. LIJST van de aan dit kantoor en de daar onder beboorende hulpkantoren ter post bezorgde brieven en brieikaarten, welke gedurende de 2e helft der maand 1906 wegens onbekendheid van de geadresseer den niet zjjn kannen worden aitgereikt. Namen der Plaatsen van geadresseerden. bestemming. BRIEVEN: Ter Hal Amsterdam. Beck Rotterdam. BRIEFKAART. C. Tnjjnder De Directeur, M. C. BENNEQÜIN. '2e Klasse. Trekking van Maandag 2 April. No. S083 I 1500. 12401 f 1000. 10665 en 19139 ieder f 400. 1623S f '200. 10090 en 12848 ieder f 100. Prijzen van t 30. 17 2596 5713 8698 11673 14970 17196 31 2692 16 8716 89 15004 17201 44 2726 38 43 11755 36 23 76 35 46 80 58 "56 81 125 93 67 8802 11882 68 17344 55 97 5830 49 1208? 85 72 76 2828 38 8928 12241 15103 17402 94 32 86 29 12309 9 84 235 41 99 62 17 19 1J579 49 87 5936 66 12444 51 17626 77 95 45 9039 87 54 60 82 2930 84 82 94 69 72 301 3015 99 93 12509 83 17731 '23 40 6015 9122 15 15200 17943 91 75 23 72 21 14 45 411 3143 62 94 56 56 75 16 3217 69 9291 12808 72 86 38 40 6140 9347 92 15346 18025 44 3308 49 73 12928 15431 32 61 51 6211 9410 13024 36 44 584 91 21 79 87 72 18157 99 3434 46 9520 98 89 80 627 40 6'42ö 81 13107 15533 18280 44 76 30 9612 25 41 18344 57 3530 84 53 45 47 82 70 34 6504 9704 96 52 18415 85 39 13 57 98 61 16 700 3601 90 9813 13206 15610 18549 22 26 6641 20 26 43 59 43 82 6844 34 41 58 85 47 90 6987 9917 13315 97 18632 79 3701 7077 18 58 15759 18775 83 51 7223 31 95 67 18810 92 99 75 39 13436 15835 18941 814 3831 79 10039 13529 59 67 16 3950 7316 57 58 15940 90 62 65 28 78 74 64 19035 904 4037 62 82 13624 16020 19167 63 4144 7421 88 53 63 19201 79 4200 41 10106 86 79 19325 92 24 80 17 87 88 50 1018 57 7528 65 97 16137 19406 46 4343 7613 10263 13866 96 19525 72 4412 53 83 68 16241 90 1155 54 60 10323 75 63 19693 66 70 94 10425 87 16327 19947 84 82 7763 78 14142 73 20044 1248 4601 97 10502 62 74 88 1307 37 7831 10616 67 16417 20123 80 4706 7933 31 14234 44 20224 1479, 12 44 34 14347 77 25 150^ 4852 54 77 92 16523 48 32 59 8045 90 14463 77 88 1631 66 59 10835 86 16603 20301 41 83 72 10914 14512 13 18 71 86 8105 36 62 24 46 1841 4979 10 11002 64 31 71 66 94 32 12 14651 70 20449 1971 5007 43 11245 14718 95 20508 2046 40 48 11324 25 16767 20628 59 41 63 32 7l 16811 64 2101 58 70 64 93 34 20712 51 77 8209 11403 14836 86 38 55 79 34 23 37 92 81 85 5168 8326 36 51 16964 20874 2255 91 37 11534 53 93 76 57 94 55 44 59 17077 20916 58 5204 8417 11604 85 17139 61 73 5368 98 40 89 44 14079 2497 5587 8548 58 14955 49 2512 5622 8670 Maandag 2 April 1906. Vette ossen en koeien goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 36, ade kwal. 32, 3de kwal 27 cents per half kilo. Vette kalveren goede aanvoer prijzen waren voor iste kwal. 29, 2de kw. 26, 3de kw. 2a cent per half kilo. Vette varkens redelijke aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 30, 2de kw. 27, 3de kw. 24 cents per half kilo. Schapen en lammeren weinig aangevoerd. Handel in vet vee en schapen redelijk. Vette varkens en kalveren lager in prijs. VERSCHEIDENHEID. Uit Hengelo meldt men: De besturen van verschillende textielarbei- dersvereenigingen alhier hebben de directies der groote textielfabrieken verzocht om een onderhond voor vier afgevaardigden om te spreken over de wachtgeldkwestie Eén der directies heeft daaraan gevolg gegeven. De fancy fair, die te HiJversnm gebonden wordt ten bate van de aldaar op te richten crêchei, zal plaats hebben op 6 en 7 April, in de manége en voor die gelegenheid ge bouwde lokalen, De caroussel-societeit geeft 59'/,. 59'/,. 96' 74»/, 74'/, 4 - 99 eveneens voor dat doel uitvoeringen op ge noemde data. Da koopman J V.. nit Kampen, die door bet gerechtshof te Arnhem de vorige week tot 1 jaar gevangenisstraf werd veroor deeld, met Jast tot zjj'ne onmiddellijke ge vangenneming, wegens heling van lood beeft naar de Arnli Ct. verneemt, de wük ge nomen naar bet buitenland. VRIJDAG '26 JAN. L.K. H. K StoaUltenmqen Portugal. Oblig. 3e Serie fr. 050 g Oblig.3e Serie fr. 2500 3 Rusiiro.Iwang Dombr. Obli- gatien 47 Azjk. Japan Obligatien 1899 4 Columbia, Geconsolideerde Bni- tenlandscbe Schold. Recepis. L. 100 li/, 24i/„ - Hypotheek- Ban ken Pandb. idem idem Pandb. Rotterd. Hypb. Pandb. Rotterd. Hypb. Pandb. Standaard Hypb. Pandb. Stedelijke Hypb. 4 Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 Pandb. W«8tlandsche Hypb. 4 Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4997, Pandb. le Algem. Groninger Scbeeps-Hy »b. 41/, 1001/, Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 99»/4 Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 4V, 101 Bewijzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank f 961/, Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 4 Pandb. Hollandsche Hypb. 4 Pandb. Nationale Hypb- 31/, Pandb. G. Hypotheekbank te Amsterdam 4 Spoorweg leeningtn Italië. Oblig. Zuid-Italiaansche Spw. My. A. Diversen My. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 Premieleeninqen bufwoiH. Loten Stad Antwerpen 1Ö87 2'/a 102'/ Scheepvaart-Maatschappijen. Aand. Holland-Gulf Stv.-My. 3'/, 4' 101",. 97'/, 100'/, 99'/. 100 100'/, 99' 99'/, 98'/, 100 367'/, 89'/, 35 A/4/y/f/S 2/MOTf V Voor de vele hartelijke bewijzen vtn deelneming, ondervonden bjj bet overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader en Bebnwdvuder, den Heer J. M. NOOTHOVEN VAN GOOR, betuigen wij onzen oprechten dank. 6ouda, Wed. J. A. F. NOOTHOVEN VAN GOOR— Roxst va» Limburq. ''Haf,, G. B. NOOTHOVEN VAN GOOR. A. E. H. RIESZ— Noothovï» van Goor. F. G. RIESZ. A. W. EIJSSELL— Nooi.-rove» va» Goor. M. M. EIJSSELL. Gouda, Is. N00TH07EN VAN GOOR. C. P. NOOTHOVEN VAN GOOR - WUSDRR. 2 April 1906, GEFABRICEERD Ki de Bjiste, uiljjezoehlsle, duurste Cacaobuonei Deze Caeao is bjj inkoop wel iets hooger in prjjs, doch in werkelijkheid de voordeeiig- •ts, daar men van deze NOV %-CACAO in bet gebruik eene veel kleinere hoeveel heid behoeft dan van goedkoopere soorten. f I SO f t.M f OM 1EOORDEELING van het Mikroekopisch en Chemisch Laboratorium van VAN LED- DEN HULSEBOSCH. Amsterdam, 25/1 '06. Deze Nova cacao onderscheidt zich in kooge mate door zniverbeid en gemakkelijke oplosbaarheidde bijzonder fijne geur en smaak maken ze bovendien tot een eerzte klasse prodnet. w. g. VAN LEDDEN HULSEBOSCH. Lange Tiendeweg. GOUDA. VRAAGT PRIJSCOURANT van onze dmotlgd te Dordrecht. Opgericht ut 1873. maatschappelijk Kapitaal (volteekend) i 2,000,000.- Ucrr.ik.rd Bedrad ruim 00 mtlllocn. Reserve ruim Ui milliaen. is beslist de fijnste kwaliteit margarine Zij is uitstekend geschikt om vleesch te braden, visch te bakken, en is heerlijk op de boterham. 45 ets. per poad eu 22' I» ets. pei 41 half pond.

Goudsche Courant | 1906 | | pagina 2