mmn-nmm Onnavolgbaar BINNENLAND, Stadsnieuws. ADVEKTENTIKN en Metaalpoetsextract WESSANEN LAAN, Wormerveer, 381st0 Staats-loterij 37 BEURS VAK ROTTERDAM Ontvangen en REGENMANTELS. AfdAxas jt/mm/rm Veemarkt te Rotterdam. slissingr van den Pans. Elke voorbarige stap zou do rechten en de verdediging van de kerk ernstig in gevaar kannen brengen, meent de bisschop. Ook de bisschop van Beauvais is dns niet het gevoelen van de Man en de heftige party toegedaan, als zoude de Paus zich reeds ondubbelzinnig tegen do aanneming der scheidingswet hebben verklaard. Oeneraal v. Einem, de minister van oorlog, heeft Zaterdag in den Hüksdag het bestaan van een fonds van 10 millioen mk. ten bate van noodlpdende officieren geloochend. Als er zulk een fonds bestond, zeide hp, moest fk als minister van oorlog er kennis van dragen (Geroep links: ja maar, het militaire kabinet!) Ik weet wel dat eenige beeren nit liefde tot het leger en het o/ftciercorps moeite hebben gedaan, om zulk een fonds op te richten, maar zjj hebben over bet hoofd gezien dat een officier volgens het oude gebruik alleen van zjjn oppersten Kriegsherr of uit staatsmiddelen een ondersteuning mag aannemen. Een afwijking van deze over levering zou tegen de waardigheid van het officiercorps indruischen. Een officier mag- geen aalmoezen aannemen. Op dat beginsel rast ons leger en wjj zallen niet gedoogen, dat er verandering in komt. Het wetsvoorstel van Hudson, dat de vak vereenigingen geheel voor eischen tot schade vergoeding in arbeidsgeschillen vrywaart, is in het Lagerhuis in tweede lezing aan genomen met 416 tegen 66 stemmen. Geen enkele liberaal noch nationalist stemde er tegen, acht unionisten stemden er voor. Onder de ministers die voor stemden behoort ook Gladstone, die dus ten onrechte als een tegenstander vulWde algehoele vrijstelling genoemd is. Ministers, die niet aan de stem ming deelnamen, waren o.a. Asqnith, Grey, Haldane en Fowler, leden van Rosebery's imperialistische liga; maar ook Moriey en anderen waren afwezig, zoodat men niet alle niet-stemmers als tegenstanders kan rekenen. Waar de stemming in het Hnis zoo beslist voor de volledige vrijstelling was, is 't moeilijk te begrijpen, dat de meerder heid in bet kabinet zijn wil niet doorgezet heeft en dus verhinderd, dat het ministerie Woensdag met zyn halfslachtige wet zoo'n dwaas figaur maakte. Ook minister Walton, die toen de gedeeltelijke vrijstelling verdedig de, Btemde nu voor Hudson's wet. Een der liberalen, die voor Hudson's voor- Btel sprak, gebruikte ook het volgende argu ment. De arbeiders moeten niet bp de pa troons achtergesteld worden. Wanneer een verzoening8raad in een arbeidsgeschil uit spraak heeft gedaan en een aantal werk lieden, door hun vakvereeniging gesteund, weigeren zich daaraan te onderworpen, dan kan nu de patroon die werklieden wegens contractbreuk voor den rechter brengen en de vakvereeniging voor schadevergoeding aanspreken. hU»f legt de patroon zich niet bp de uitspraak neer, dan kunnen de arbei ders geen schadevergoeding van hem eischen. De eerste minister schreef den tegenstand tegen liet wetsontwerp toe aan het wantrou wen dat er nog altijd tegen vakvereenigingen bestaat. Maar, zeide hp, de groote meerder heid in den lande weet nu, dat de vakver eenigingen veel goed doen en dat zjj menig arbeidsgeschil hebben voorkomen en een betere verstandhouding tusschen patroon en werkman hebben bewerkt. Desondanks is de wet tegen ze uitgelegd in een geest, dien het Parlement, dat ze maakte, er nooit heeft willen Inleggen. Daaraan moest een einde komen. Do radicale Daily News verheugt zich over de volkomen verwerping van het ver- geiyk, dat de regeering Woensdag voorstelde, als een besllssendo overwinning van het strijdbare radicalisme binnen en buiten het kabinet. Als het Hoogerhuis, zich ojf bet regeeringsvoorstel beroepende, de wet mocht verwerpen, zal het feitelijk het heele Lager huis tegenover zich zien. Keir Hardie heeft al beloofd, dat de onafhankelijke arbeiders de regeering zouden steunen in een derge lijke botsing. Verspreide Berichten. Frankrijk. De ministerraad kenide de oprichting van een mobiel gendarmerie-korps, om, in plaats van het leger b\j stakingen op te treden, goed. De heer Basly, algevaardigde voor Lens, heelt tegen Dinsdag in de Kamer een inter pellatie algekondigd, om de regeering te vra- gen, welke stappen ze by de myndireclies denkt te nemen, om een beëindiging der staking te bewerken. Paul Descüanel beelt in een vorkiezings- rede gezegd, dat hy voor de scheidingswet was. Hg betreurde echter de lonten in de nitvocring. Duitsohland. Zoo men weet waren de rechten op ont* eigening van grond van Engelsche onderda nen op Madeira door do vorige Portugeesche regeering van het Duitsche syndicaat tot oprichting van een sanatorinm op Madeira afgekocht voor 250.000 francs. Het schijnt nn, dat de nieuwe Portugeesche regeering van Hint/.e Ribeiro de verbintenis niet wil nakomen. De Duitsche zaakgelastigde heeft daartegen geprotesteerd. Engeland. Turkije heeft inzake het Egyptische grens conflict toegegeven. Naar uit Cairo geseind wordt, is het terugtrekken van troepen uit de punten in quaestie in de omgeving van Akaba begonnen. Te Leicester werd met groote meerderheid tot lid van het Lagerhnis gekozen de liberaal Thomasson, Epgelands staat van uitgaven en ontvang sten over het afgeloopen jaar, eindigend 31 Maart, wyst een overschot aan van bijna 5 millioen pond. De inkomsten waren 143 millioen pond, d i. 000 000 pond meer dan een jaar te voren. Volgens de Tribuna maakt men te Antivari in Montenegro aanstalten voor de feestelijke ontvangst van koning Eduard. Spanje. Op de kusten van Catalonië zal door torpedobooten gewaakt worden voor den invoer van wapenen voor de roerige Car- listen. Oostenrijk-Honoarije. In Innsbrtick zijn de opvoeringen verbo den van een tooneelstuk, waarbij do clericale studenten hevig te keer hadden gegaan. China. De autoriteiten moeten den verkoop van te klein schoeisel verboden hebben, om de verminking van de vrouwenvoeten tegen te gaan. De Tweede Kamer, die voornemens is a.s. Vrydaj op reces te gaan tot de laatste week van April, wellicht tot de eerste week van Mei, denkt na hervatting van het werk nog een viertal zittingweken noodig te heb ben voor de verdere behandeling van het Arbeidscontract. Ook bestaat het voornemen in die periode de wijziging der wet op de personeele be lasting aan de orde te brengen. De minister van Oorlog heeft bepaald, dat aan de Israëlitische militairen van de land macht, die niet aan de strengere tucht bjj het algemeen depot van discipline onder worpen zijn en hun Paaschfeest ten hunnent wenscheu te vieren, daartoe de gelegenheid zal worden gegeven door aan hen, wier ouders of betrekkingen in hun garnizoensplaats wonen, op de feest dagen vrijstelling van den dienst te ver- leenen aan de overige militairen een verlof te verleenen van en met 9 tot en met 18 April a.s. Voorts is bepaald, dat aan de hierbe- doelde militairen wanneer zij op de mid dagen van hun Paaschfeest moeten deel nemen aan eenigszins langdurige oefeningen of marscben zal vergund worden, zich vooraf te voorzien van spijs en drank, voor hen op die dagen geoorloofd. Deze bepalingen zijn tevens van toepas sing op de geëmployeerden bij de militaire hospitalen en op de cadetten bg de Mili taire Academie en by de Cadettenschool. Gemengde Berichten. Gisterenochtend is te Groningen eene sta king uitgebroken van metselaars, voegers, opperlieden, grondwerkers en stukadoors. Zij eischen 2 cent per nor meer. De staking omvat reeds 260 man. In het Algemeen Politieblad komen onder de gesignaleerdo personen voor 31 man schappen van do lichting 1904 der nationale militie, die niet aan de oproeping hebben voldaan eu 114 manschappen van de lichting 1905. In het begin van den Boerenoorlog leverde een firma Underwoord Sons hooi voor het leger in Zuid-Afrika, dat afgekeurd werd. Verscheiden bladen lieten zich toen scherp uit over Engelscheo, die ten koste van bet leger zich bevoordeelen wilden. De firma heeft nu de Times en 21 andere bladen om schadevergoeding aangesproken, maar de ge zworenen wezen den eisch af. Men scbryft nit Middelburg Een onbekende grappenmaker alhier heeft velen zyner stadgenooten de volgende poets gespeeld. Verschillende personen waren met een behoorlyk gedrukt kaartje uitgenoodigd om Zondag a.s. (de datnm 1 April stond er niet by vermeld), des middags te 1 onr, op de Loskade alhier tegenwoordig te zyn, om een proefrit mee te maken met de nieuwe stoomtram naar Domburg. Velen hadden aan de beleefde uitnoodiging gevolg gegeven, al lerminst vermoedende dat de 1-Aprildag bun parten zoo spelen. Wederom zyn twee der opvarende van het stoomschip Kenley oit de observatiein richting in de Noord-Molendwarsstraat naar het ziekenhuis Woudensteyn overgebracht. Ook by hen hebben zich pokken geopenbaard zoodat het aantal lyders tien bedraagt. Blykens een van den gouverneur-generaal van Nederl.-Indië ontvangen telegram, heeft op Bali een bende Bangliërs in verband met een hangend grensgeschil een inval gedaan in het landschap Karang-asem. Uit Krabbendyke meldt men, dat het ijzeren tjalkschip, dat by den storm en hoogen vloed van 12 Maart daar op de haven is geworpen, weer te water is gelaten en per stoomboot naar de werf zal worden gesleept. Het na nog op de haven zittende houten tjalkschip zal gesloopt worden. Men meldt uit Leiden van 1 April Zondagvoormiddag, midden in de feest viering aan de kweekschool voor zeevaart brak in de uabyheid aan het Galgewater een zware binnenbrand uit in een bergplaats van tapyten, gordynen, behangselpapier, kapok enz. van den behanger en stoffeerder den heer van dor Wilck Het pand wasgeiegen tusschen het afgebrande lompenpakhnis van de firma Palm, de mattenfabriek van den heer Weckwerdt en een brandstoftenmagazyn. De ondercommandant der brandweer, de heer Zwart, die zich juist op het verbrandde perceel Palm bevond, ontdekte den brand. Direct werd er gealarmeerd, zoodat zeer spoedig de brandweer aanwezig was, die gelukkig de vlammen spoedig had bedwongen. De feestvreugde werd er geen oogonblik door gestoord en zeker hebben de hooge gasten niets van den brand bespeurd, hoewel de rook op het terrein wel was waar te nemen. Inlandsch zelfbestuur. Een zeer gewichtig Gonvernementsbo- slnit is den 8n Februari d >or den Gonver- nenr generaal onderteekendde ordonnantie, regelende bet beheer en andere huishoude lijke belangen der inlandsche gemeenten in de gonvernement8landen op Java en Madoera. Deze „Inlandsche gemeente-ordonnan tie", onder welken titel het besluit kan worden aangehaald, is de eerste stap op den weg der decentralisatie van het gezag in de desa. Het gemeentebestuur zal bestaan uit een hoofd, door de gemeentenaren gekozen on der goedkeuring van het gewestelijk be stuurshoofd, en enkele daartoe door bedoeld bestuurshoofd aangewezen personen De inkomsten, door de gemeente aan het ambt van desahoofd en aart de overige be dieningen in het desabestnur verbonden, heUy in den vorm van ambtely,k grondbe zit, hetzij in dien van dienstverrichtingen als anderszins, worden door het hoofd van plaatselyk bestuur in overleg met de be volking geregeld. Het desahoofd is in het algemeen aan sprakelijk voor den goeden gang van zaken, zorgt voor een richtig beheer van de instel lingen, de geldmiddelen en de eigendom men en andere bezittingen der gemeente en neemt omtrent aangelegenheden van ge- wichtigen aard geen beslissing dan na be raadslaging in een vergadering, tot welke, behalve de leden van bet desabestnur, de tot het kiezen van een desahoofd gerechtig den en de overige daarvoor in aanmerking komende ingezetenen worden opgeroepen. De toestemming van de meerderheid der tot het kiezen van een desahoofd gerechtigde ingezetenen der gemeente wordt ver- eischttot afstand aan den Lande van het gemeentelijk bezitrecht op grondtot ver haring of ingebruikgeving aan inlanders van aan de gemeente toebehoorenden grond tot verhoring of ingebruikgeving van an dere aan de gemeente toebehoorende on roerende zaken dan grond, alles voor niet langer dan vyf jaren. Handelingen en overeenkomsten verricht of aangegaan in stryd met het by of krach tens de voorafgaande artikelen bepaalde, zyn van rechtswege nietig. Uit Hontenissen meldt men aan de Midd Ct.: Zondag (werd aan bet herstel der dyken door de genietroepen of dijkwerkers niet gewerkt. Daarentegen was een ploeg werklieden van de stoomtramwegmaatschappy druk bezig de tramlijnen te herstellen, waartoe wagens met zand en koolasch werden aangevoerd. Voor het eerst sedert 12 Maart reed de tram weer tot Walsoorden en men verwacht dat heden Dinsdag, de volledige dienst lal knnnen worden hervat. Het post- en goede renvervoer heeft thans per rytnig of vracht wagen plaats. De hoofdwegen zyn na weer overal droog en begaanbaar en de dorpen herkrijgen lang zamerhand hnn gewoon aanzien. Het weer van de laatste dagen werkt daaraan krach tig mede. Alle kelders, regenbakken en weipatten staan natuurlijk nog vol met zont water, daarom wordt met de tram en tankwagens drinkwater van elders aangevoerd. De eerste poging ora het naby het Kleta- rif gezonken gonvernementsstooroscbip „Zwa luw" te lichten is volkomen inislakt, ondanks de buitengewone krachtsinspanning van het personeel, dat, onder leiding van den bevel voerenden marine officier der „Zwalaw", van 16 tot 23 Februari aan 't werk geweest is, vernam het „Soerab. Hbl." Men beproefde) het schip op te vangen tusschen twee bngger- molens van het marine-etablissement teSoe- rabaja; maar kettingen en staaldraadtrossen braken en de kluis van een der molens werd vernield, en op een gegeven oogonblik namen de molens een zoodanige helling aan, dat voor omkantelen gevreesd werd, waar door men zich genoodzaakt zag, do poging op te geven. Er werd toen naar Batavia geseind om nadere instructies, en nu werd f 10.000 beschikbaar gesteld voor een nienwe poging. De nieuwe werkwijze, waarvan de leiding is opgedragen aan den luitenant t. z. 2e k). Westerveld, wd. ingenieur van scheepsbouw b\j het marine etablissement, bestaat hierin, dat beproefd zon worden, al de gaten, die de „Zwalaw" gekregon heeft, te dichten met een plankier en een verhoogde verschan sing aan te brengen; by laag water ia dit mogelijk. En met centrifaaalpompen van het droogdok, een locomobiel en een dryvonde stoombrandspuit zon dan gepoogd worden, het vaartuig leeg te pompen. Een jonge man nit Loosduinen, die gis teren als getuige voor de rechtbank te 'sGravenhage verzocht werd den eed af te leggen, dat by de geheele waarheid en niets dan de waarheid zou zeggen, weigerde aan dat verzoek te voldoen, omdat het zaakje (diefstal van een paar konynen) hem te onbeteekenend voorkwam om daarvoor een eed te doen. Na door den president gewe zen te zyn op de gevolgen van zyn weige ring, gaf de jongeling toch maar wysolyk toe. Voor de drooglegging der Zuiderzee. In een druk bezochte vergadering van leden van de Vereeniging van Nederland- 8che Steenfabrikanten, Donderdag j.l. te Arnhem gehouden, is met algemeene stem men besloten met het volgende adres zich te wenden tot den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid. „De Vereeniging van Nederl. Steenfabri kanten, adhaesie schenkende aan de grootsche plannen der Zuiderzee-Vereeniging tot af sluiting en drooglegging der Zuiderzee, heeft de eer zich tot Uwe Excellentie te wenden met het eerbiedig verzoek, dat het de Hooge Regeering behagen moge, den Staten-Gene- raal een ontwerp van wet aan te bieden, ten doel hebbende de afslniting en droog making der Zuiderzee van rijkswege te be vorderen, by aanneming waarvan een by uitstek- nationaal en economisch vraagstuk zal worden opgelost. „Adressante geeft met gepaste vrymoe- digheid te kennen, dat zy den tyd gansch en al ryp acht uitvoering te geven aan de doorwrochte plannen der Zuiderzee-Vereeni- ging, die sedert een twintigtal jaren een gezette studie van de grootsche onderneming, in haar ganschen omvang gemaakt heeft. Het welk doende, enz. Voorts is besloten, dat er op ruime schaal propaganda voor deze zaak zal gemaakt worden, o.a. hierin bestnande, dat aan alle gemeenteraden, alle Kamers van Koophandel, enz., een afdruk zal gezonden worden van het adres, met dringend verzoek, adhaesie te schenken, en zich eveneens met requesten te wenden tot den Minister van Waterstaat. Tweemaal begraven. Verleden week Woensdag is te Boedapest een Initenant der infanterie, Erhardt, onlangs overleden, voor de tweede maal begraven. Hy diende in Kaschau by het 34e regi ment en had in Boedapest zelfmoord begaan, omdat hy bevreesd was, dat de raad van eer, waarvoor hy op bevel.van zijn kolonel wegens scholden had moeten verschijnen, hem onwaardig zon oordeelen den officiersrang te blijven bekleeden. En die vree3 bleek niet ongegrond, want juist op den dag der begrafenis van Erhardt, toen aan den plaatselyken commandant ge vraagd werd of by er tegen had, dat Er hardt met militaire eer zon worden begra ven, ontving die commandant het onteerende vonnis over Erhardt en hij telegrafeerde dat Erhardt als gewoon soldaat moest worden ter aarde besteld, daarbij vergetende dat het vonnis van degradatie eerst dan van kracht is, als het den veroordeelde voorge lezen is. Tegen deze degradeering na den dood werd door de pers met nadrnk geprotes teerd, terwyl in den Rijksdag eenige afge vaardigden ophelderingen van den minister van oorlog verlangden, die antwoordde dat een grove 'font gemaakt was, die zoo spoe dig mogelijk hersteld moest worden Het onrecht, luitenant Erhardt aangedaan, is nu Woensdag 1.1. hersteld eene deputatie ait de officieren van het 34e regiment was overgekomen en had een krans meegebracht, een halve compagnie infanterie met mnziek was aanwezig en de garnizoenscommandant van Boedapest met vele officieren waren verschenen om den overledene de eer te bewijzen die hem als luitenant toekomt. Een militair geestelijke hield een grafrede, waar na de mnziek een treurmarsch speelde en de soldaten een salvo gaven, waarmee deze tweede begrafenis was afgeloopen. De Bond van Goederenklerken SS. zal Zondag 29 dezer te Utrecht zijne jaarver gadering houden. Naast verschillende voorstellen betreffen de bevordering van goederenklerken zal o.m een voorstel van den Bosch in behandeling komen, om een onderzoek in te stellen naar de onhygiënische inrichting van vele dienst lokalen en te bespreken de middelen om hierin verbetering te brengen. Uit Amsterdam meldt men Gisterenmiddag is een oude man, die voor een juwelier een som van f 4000 aan de Twentsche Bank was gaan halen, door drie Engelschen beroofd. Hy was even in eene melkinrichting aan do Damstraat gaan ros ten en werd, toen hy wegging, in de deur post door het drietal opgedrongen. Het ge lukte hem een der beroovers aan te honden, maar het geld werd niet op dezen bevonden GOUDA, 3 April 1906. Heden werden als candidaten voor den Gemeenteraad opgegeven do bh A. H. Teepe (lib.) en R. U. Jongenburger (A. R. en R. K.). De heer A. H. TEEPE werd gesteld door F. H-rinan Fz., C. J- C. Hoogendyk, J. Vergeer, J. L. van Eyk, W. Bokhoven, P. Kersbergen, H. J. Nederhorst, W. de Ven, J. van Vlaardingen, S. D. Boon, J. A. Ver maas, A. W. N. Jansen, P. J. Jansen, B. J. van Kuiken, R. Kuitert, v. d. Hoeven, W. A. Verbruggen, N. Alblas, J. W. Kroon, P. de Mink, P. J. van Kokem, J. la Grand, F. A. de Weger Azn. en B. Verkerk. De heer R. U. JONGENBURGER werd gesteld door G. J. v. d. Peyl, G. H. Forsthövel, A. H. de Groot, M. M. J. Goorissen, A. D. Ponsioen, Th. A. van Berkel, N. J. v. d. Wouden, H- v- d. Wouden, H- I. de Groot, F. Oomens, M. Groenendaal, A. J. van Velzen, N- F. van Duyn, J. J. Scheer, J. Ph. Schneider, A C. de Vos, S. v. d. Eng en J. A. van Leeuwen. De heer R. U. JONGENBURGER werd gerfteld door A. Vingerling, P. A. Vingerling, T. Sap, G. F. Tybout, J. J. C. v. d. Graaff, P. J. v. d. Wolf, L. v. d. Wolf, H. M. Dercksen, G. Krook, J. F. de Noo(j, B. Rietveld, K. Jonkheid, G. van Dort, W. F. Coumou, P. M. Both, A. A. C. van Asch, G. C. de Brnijn en P. D. Muylwyk. Het Plaatselyk Comité der .Rembrandt- Hulde heeft het bekende Rombrandt-album geëxposeerd by de firma A. Brinkman en Zn., Tiendeweg alhier, alwaar ook een lyst ter inteekening ligt. Circulaires, bet schoone doel uiteenzettend zyn verzonden. Het Plaatselyk Comité vestigt er nogmaals de aandacht op, dat zy, die voor een bedrng voor f 2. of hooger teekenen, het album ontvangen. Lijsten h f 1,03 verzendingskosten zyn eveneens verkrijgbaar. Zooals men weet zal het overschietende bedrag besteed worden ter verspreiding van albums gratis of tegen verminderde prjjs onder de mingegoeden. 2e Klasse. Trekking van Dinsdag 3 April No. 10179 1 2000. 19913 1 1000. 13430 1 400. 5085 f 200. 49, 669, 911, 3526, 6335, 8617, 9695, 15216 en 20774 ieder 1 100. 12 2861 5710 101 3011 18 3 55 29 272 58 54 312 61 60 20 93 63 44 3120 5860 420 21 6986 8348 11883 14953 8487 90 15128 8510 11906 15227 25 12007 89 71 8 15325 8637 78 41 8782 12142 47 86 61 52 17878 18034 18110 47 99 18223 52 81 91 502 59 65 81 88 90 605 90 733 945 64 74 1008 57 63 69 80 1105 13 37 41 44 71 1231 68 1349 66 91 1442 1505 17 1604 1729 41 82 90 1808 20 35 68 1949 57 78 2011 2102 19 28 58 2270 79 99 2364 2463 85 2502 42 2722 55 2854 3231 3307 3462 63 79 87 3514 62 3623 3734 3853 3946 57 64 97 4010 12 13 4134 4215 48 59 63 69 4326 4414 22 4650 89 93 4719 21 39 56 98 4874 80 4977 5013 16 76 88 5108 49 5208 58 78 84 5309 48 64 5400 6 15 59 60 85 96 5607 17 37 55 6044 65 93 6123 31 47 50 83 6252 6300 7 27 34 47 87 6455 77 6582 6601 59 63 76 6700 3 30 74 6864 74 75 6900 7054 81 92 7118 53 83 7220 38 50 58 94 7326 30 7411 13 50 52 65 7502 25 27 7618 7873 81 98 7932 38 8006 69 77 98 8213 8887 12239 8902 58 76 73 9006 94 52 12315 54 58 9111 61 89 12439 9246 84 84 12545 9316 12650 94 12730 9447 12806 51 55 57 12925 95 13004 9506 78 31 13119 72 38 9614 48 33 65 63 13246 64 86 69 91 9702 13810 72 46 83 51 9806 13433 25 39 30 41 66 13552 74 78 10009 13661 58 13742 10122 75 10414 76 42 13850 43 13955 72 91 10513 14018 '21 67 10727 14117 77 73 93 14265 10820 14334 11031 50 11112 63 11204 14523 11311 24 14 38 78 63 92 14645 1:503 61 48 14719 11610 27 31 43 11716 14802 73 47 11828 58 65 15456 62 65 18372 15531 18469 15618 75 73 18580 83 18605 15720 81 50 18717 82 26 96 18828 15834 59 58 86 82 97 88 18913 15917 77 18 19018 68 43 78 64 93 70 16009 83 76 19153 16101 19214 '22 19 55 28 56 19311 16208 10402 33 18 90 65 16303 19506 20 78 60 19674 16575 19736 76 19870 16611 19932 15 20063 25 76 16733 82 43 95 16985 20106 17003 25 9 79 25 99 49 20251 65 70 97 20302 17110 47 37 49 17314 20489 63 99 17439 20512 70 20616 17509 17 17623 34 27 67 17713 90 28 20790 17809 20841 44 48 20989 68 Amsterdam 2 April 1906. Als nieuw ingekomen wijzigingen van vraag en aanbod in het Weekblad van de Gommis- slebank te Amsterdam, vermelden w(j U de volgende fondsen GEVRAAGD. Aand. Arnhemscbe Bankvereeniging Pliester Co. 147 pCt, Hollandscbe Beleggings Com- pagnie (20 pCl. gestort) Eerste Nederl. Scheepsver* band Maats. Nederl. Amerikaansche Land Maats. (20 pCt. gestort) Landbouw Maats. Manang Ramoenia Cultuur Maats. China Cultuur Maatschappij Tjilongkrang (cum dividend) 240 West Java Kina Cultuur Mjj. 50 Pref. aand. Stoomspinnerij Twente Gew. aand. Stoomspinnerij Twente Aand. Kon Tabak en Sigarenfabr. v/h G Ribbius Peletier Babat Djombong Stoomtram Maatschappij Pref. aand. Nijmeegscbe Tramw. Mij. Gew. aand, Idem Idem ld. Oblig. Soloscbe Tramweg Maats. Aand. Maats tot exploitatie van Waterleidingen in Nederland Zeevisselierjj Rotterdam AANGEBODEN. Aand. Algemeene Bankvereeniging (2e Serie) Arnhemsche Bankvereeniging Pliester en Co. 187 132 140 110 120 75 45 150 Olferte 100 95 99 91 3U 75 150 Holl. Beleggings Compagnio 190 Bod 120 265 50 105 48 20 Generale Hypotheekbank Maats. „Helenaveen" Landbouw Mjj. Ngoepit Cultuur Mg. Ngoesrie Landbouw Mg. Temoeioes Landbouw Mg. Tjiseureuh Oblig. Mijnbouw Mg. „Hermina" Generale Maats, voor den Handel in Ned. Indie 75 Aand. Batavia Arak Maatschappij 55 Pret aand. Stoomspinnerij Twenthe 110 Aand Mij. tot expl. der Scheeps- slooperjj v/h Fr. Rjjsdgk 60 Vor8chnre Co. Alg. Binn. Stoomvaart Mjj. 41 Spoorweg Maats. Almelo Salzbergen 137 Ooster Stoomtram Mj|. 116 59'/,, - Wh 96' 4 101»/,, 3'/, 97'/, 4V, 100'/, 4 99'/, 4 100 99 Maats, tot exploitatie van Waterleidingen in Nederland 95 Opr. aand. Maats, tot exploitatie der Suikerlabriek Kalibagor 1 125,— Amsterdamsche Padang Compagnie go VRIJDAG 26 JAN. L.K. H. K Staatslesmnqen Porttoai,. Oblig. 3e Serie Ir. 050 3 ObIig.3e Serie fr. 2500 3 RüSLAND.Iwang Dombr. Obli gation 41 Azie. Japan Obligatien 1899 4 74»74 747/. Columbia. Geconsolideerde Bui- tenlandsche Schuld. Recepis. L- 100 l1/, 24'/,, Dypotheek-Banksn. Pandb, idem idem Paudb. Rotterd. Hypb. Pandb, Rotterd. Hypb. Pandb. Standaard Hypb. Pandb, Stedelijke Hypb, Pandb. Dtrechtsche Hypb. Pandb. Westlandscbc Hypb. 4 100'/, Pandb. Zuid-Hol], Hypb. 499' Pandb, le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 4'/, 100'/, Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 99»/, Pandb. Ned. Scbeeps-Hypb. 41', 101 Bewijzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank i 96'/, Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotbeekbrielbank 4 Pandb. Hollandscbe Hypb. 4 Pandb. Nationale Hypb- 3'/, 98*/' Pandb. G. Hypotheekbank te Amsterdam 4 100 Spoorioegleeninyen Italië. Oblig. Zuid-Italiaansclie Spw.-Mg. A. 367'/, Diversen Mij. tot Expi. Laan van Meerdervoort 1902 89'/, Premieleeninqen. Bkloie. Loten Stad Antwerpen 1887 2'/, 102'/, - Scheepvaart-Maatschappijen. Aand. Holland-Gul! Stv.-Mjj. 35 de NOUVEAUTÉS in 99», 99*/, Dinsdag 3 April iqoó. Vette ossen en koeien goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 36, 2de kwal. 32, 3de kwal 27 cents per half kilo. Vette kalveren goede aanvoer prijzen waren voor cste kwal. 29, 2de kw. 26, 3de kw. 22 cent per half kilo. Vette varkens redelijke aanvoer, prijzen waren vodr iste kwal. 30, 2de kw. 27, 3de kw. 24 cents per half kilo. Schapen en lammeren weinig aangevoerd. Handel in vet vee en schapen redelijk. Vette varkens en kalveren lager in prijs. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 29 Maart. Cornelia Siraona, ouders L. Koot en H. Both. 30. Pieter Gysbertns, onders P. van der. Akker en VV. J. Zeverboom. 1 April Nicolaas Johannei Franciscus, onders F. J. van Wyk en C. M. J. 8iebers. Cornelis Willem Adrianus, ouders A. van den Heuvel en L. van Es. Cornelia Adriana Margaretha, ouders A. Hofstede en W. A. Planken. Theodora Gysberta, onders A. van Reden en E. Ver heul. 2. Albertus Johannes, onders J. van Duin en A. Toonstra. OVERLEDEN: 31 Ifiaart. C. H. Hageman, wed. D. van Straaten, 81 j. 2 April. M. T. Hoste, hnisvr. van A. Koemans, 70 j. Voor de vele hartelyke bewyzen van deelneming, ondervonden by het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader en Bebuwdvader, den Heer J. M. NOOTHOVEN VAN GOOR, betnigen wy onzen oprechten dank. Gouda, Wed. J. A. F. NOOTHOVEN VAN GOOR—Rjisst tan Lihburo. Haye, G. B. NOOTHOVEN VAN GOOR. A. E. H. RIESZ— Noothovïn van Goor. F. G. RIESZ. A. W. EIJ88ELL- Nootjoten tan Goor. M. M. EIJSSELL. Gouda, Is. NOOTHOVEN VAN GOOR. C, P. NOOTHOVEN VAN GOOR - WUNDÏS. 2 April 1906. zgn thans door nieuw geronden toepassingen onze Ih olieverf getcklUerde Por tretten Petuture- Hogaert». Zij geren kracht en diepte, die namakers niet kunnen bereiken. Men OTertnige zich, geen imitaties Toor de echte te onteangen. Geïll. Prijscourant met een aantal «ge vraagde getuigschriften gratis op aanvraag. Boxtel. B. HOGAhUl Jb Co. Agent voor GOUDA Firma A. QUANT, Kunsthandel, Kleiweg, b(j wien modellen te bezichtigen zfjn. uitgepoitst merk „ROOD KRUIS" uit de fabriek van Firma H. SARDEMANN te Zevenaar en Emmerik tpannen de kroon. Verkrijgbaar to Gonda b(j R. ZANDVOORT, M. A. CATS, H. ZANDVOORT, J. 8. MOSSEL, Firma L. DE JONG, A. DROST, te Woerden bij N. I)E KRUIJFF. 'oAlH-EXPELtER P^rÉN RHEUMSTIEK ...aeOUOHEDEU 4 erë.H RHEUMSTIEK A /j^rtRKSWH"WW Verkrijgbaar in flesscheu O ets., 78 ct en f l.ÜB bij H.H. Apothekers en Drogistei Let op het merk ANK Kit! F. AD. RICHTER A Co., Rotterdam. Te Gouda bjj C. LUGER, Apotheker Markt en bjj WOLFF Co. Westhaven 189 OPGERICHT 17M. KOflIIVKMJKK FtBMKKKN. Voedert uw Vee met de zuivere murwe merk ,Ster" en W L>, uitmuntende door hoog eiwit en vetgehalteen grootste voedingswaarde. Kere-Dtploma Parijs 1000. Negen Gouden Medailles.

Goudsche Courant | 1906 | | pagina 2