KORFF'S NOVA GACAO. BINNENLAND, AOVERTEINTIE1N Een nieuwe Drank Verspreide Berichten. STATEN-GENERAAL. Gemengde Berichten. V rede-Tentoonstelling'. PosterUen en Telegraphic Stadsnieuws. posterijen" Rechtzaken. 381 S taats-loterij BEURS VAR ROTTERDAM De Nouveauté's Manlek Klndermaotels, Costumes, Blousen, Bokken, Japonstoflen, Veemarkt te Rotterdam. 'i, Kilo voldoende voor 180 Koppen. Verkrijgbaar bij T- CllEBAS alhier. taeid van den Koning, den kardinaal-aarts bisschop van Milaan en andere autoriteiten de eerste steenlegging voor het nieuwe station plaats gehad, dat het tegenwoordige moet vervangen omdat dit sedert de opening van de Simplon-tnnnel te klein is. De bladen bevatten reeds bizonderheden over het feestmaal, dat Milner zal aange boden worden. Chamberlain zal voorzitten; onder de gasten zal men vindenBalfour, Wyndham, Salisbury, Lansdowne, Lyttelton en andere ond ministers, ltnckle van de Times (zon die mogen ontbreken I); Edmnnd Gosse, gouverneur van do Bank van Enge land Rudyard Kipling, Conan Doyle, ver der vertegenwoordigers van de geleerde wereld, de knnst, het ieger, de vloot enz. Wjj missen op de ljjst nog liberalen van naam. Zonden die alien zich laten weer houden door die eene stoutigheid van Milner in zake de Chineezen P Dat ware toch jam mer, want Milner's politiek, die den onder gang der twee Boerenrepublieken heeft be werkt, had de hartelijke instemming van een aanmerkelijk deel der liberale party. Deze mag nn niet geheel wegblijven, waar de groote man geëerd wordt. Het feestmaal is bepaald op 24 Mei, den Rijksdag. Frankrijk. Tusschen Eragny en Epluches is een met bonten vastgemaakte balk en een hoop steenen op de rails gevonden, waardoor men klaarblijkelijk den trein wilde laten ontsporen. Te Avignon is een man gearresteerd, die sterk verdacht wordt de dader te *ijn van den dynamietaanslag, die te Montélimar op den vroegeren president Lonbet gepleegd is. De minister-president Sarrin heelt giste ren een verkiezingsrede gehonden te l'aray- le-Monial, waar hy de hooding der regee ring imake de boedelbeschrijving in de ker ken, de te Algeciras gevolgde politiek en de in het noorden by de mijnramp en de staking genomen maatregelen verdedigde. Ten aanzien van 1 Mei verklaarde hg, dat de regeering de orde op straat en de vrij heid van arbeid zon weten te handhaven. DÜITSCniiAND. De belastingscomraissie van den Rijksdag verklaarde zich tegen uitvoerrecht op kolen, kali en lompen. In het Oostafrikaansche gebied der Dnit- schers zjjn weder eenige hooiden terecht gesteld. De onderhandelingen aan het Saksische hol hebben geleid tot de overeenkomst, dat de kleine prinses Monica nog voorloopig bjj haar moeder, gravin Montignoso (die er met den piano-onderwijzer Giron vandoor is ge weest) blijven zal. Engeland. Het verdrag tasschon China en Engeland over Tibet is nti geteekend Oostenbijk-Hongarije. De verkiezingen voor den Hongaarschen rijksdag zgn 'gisteren begonnen. Voor de 451 mandaten zjjn G23 kandidaten gesteld, van wie er 350 het program der Kossntk-partjj onderschrijven. Het compromis tnsschen de parlementaire partjjen in Oostenrijk en den minister-presi dent Grutsch is mislukthet heet dat Gantsch zjjn ontslag heelt ingediend. Italië. Te Turijn werd op geestdriltige wjjze bjj de opening van het congres voor crimineele anthropologic balde gebracht aan den bjjna 80-jarigen prol. Lorabroso, die zjjn zilveren prolessoraat vierde. Onder de redenaars behoorde onze prof. Van Hamel, die den in vloed van Lombroso op bet strafrecht in herinnering bracht. De koning zond een tele- graflschen gelukwensch namens de Nederl. regeering sprak prol. Van Hamel een felici tatie uit. T NP K K MP MC U A Ni B H Internationale Sanitaire Overeenkomst. Op uitnoodiging van de Italiaansche re geering heelt Nederland in 1903 deelgenomen aan een internationale conferentie, welke ten doel had de herziening en codificatie van alle bestaande sanitaire conventies. De van 10 October 1903 tot 3 December d.a.v. gevoerde besprekingen leidden tot het vaststellen van een overeenkomst, welke op laatstgemelden datnm door de afgevaardigden van Nederland, Duitschland, Oostenrijk- Hongarije, België, Brazilië, Spanje, de Ver- eenigde Staten van Amerika, Frankrijk, Groot Brittannië en Ierland, Griekenland, Italië, Luxemburg, Montenegro, Perzië, Por- tngal, Roemenië, Rusland, Servië, Zwitser land en Egypte werd ondorteekend. Thans is een wetsontwerp aangeboden, strekkende tot goedkenring dezer overeen komst. Het korps mariniers. Een wetsontwerp is ingekomen, dat de strekking beeft de officieren bjj het korps mariniers allengs te vervangen door zee officieren, en voorts het korps mariniers zelf te reorganiseeren. In een begeleidende Memorie van Toelich ting zegt de minister van Marine, dat hij een kern van officieren, uitsluitend bestemd om dienst te doen bjj het korps mariniers, in de toekomst niet noodzakelijk acht. De tegenwoordig bjj het korps in dienst zjjnde officieren zullen een lijdelijke kern vormen, welke onmisbaar is om in den over gangstoestand den noodigen samenhang te behouden en eenheid van oefening te waar borgen. Vacatures in den jongst aanwezigen rang van deze officieren zullen evenwel niet meer worden aangevuld. Wat den administratieven dienst bjj het korps betreft, de intendant blijft onder de zelfde omstandigheden, waaronder bjj thans verkeert. Bevordering tot dezen rang zal evenwel niet meer plaats hebben. Voor de kapitein-kwartiermeesters wordt oen met de dienstjaren geleidelijk opklimmende trak tementsregeling voorgesteld. Iü een bjjlage deelt de Minister de organi satie mede van het korps mariniers, gelijk kg zich dit in de toekomst denkt. Hoewel eerst bjj vaststelling van de organisatie van het materieel bepaald kan worden hoe groot de daarvoor nooflige sterkte aan mariniers zal zjjn, heeft de Minister gemeend v» or de kos tenberekening een zekere sterkte te moeten benaderen om eenigen grondslag te hebben voor vergelijking der tegenwoordige met de toekomstige kosten. De Minister geeft vervolgens de bedoelde kostenberekening, en concludeert daaruit dat van de voorgestelde reorganisatie kan gezegd worden, dat zjj tot bezuiniging zal leiden. Gisteren is in 't Hotel de Linde te Kloos- lerzande door den rentmeester van het Kroondomein aan de daartoe opgeroepen pachters der overstroomde landerijen mede- deeling gedaan van de zeer gunstige beslui ten, door H. M. de Koningin ten opzichte harer pachters genomen. Gedurende het jaar 1906 zal geen pacht betaald moeten worden, terwijl ook de halve pacht over 1905, vervaldag 1 Mei e.k.j niet behoeft voldaan te worden. Dien pachters, wier geschat inkomen minder dan een nog nader te bepalen bedrag beloopt, zal al de geleden schade, de pachters met een inkomen boven dat geschatte bedrag de halve schade vergoed krjjgen. Bovendien zal aan degenen die geacht worden daarin niet door eigen middelen te kunnen voorzien, gratis zaaigraan worden verstrekt. Uitdrukkelijk is verboden het planten van suikerbieten en het ploegen der landerijen, terwjjl door den rentmeester den pachters aangeraden werd zoo min mogelijk op de landen te verbouwen, daar het toch meer dan waarschijnlijk de moeite niet loonen zal. Hjj deelde o. m. mede dat reeds proeven genomen zijn met verschillende gewassen, ook met lucerne, doch dat geen enkele vracht opkomt. Na deze mededeeling werd door den heer Stallaert het woord gevraagd, die voorstelde aan H. M. de Koningin een telegram te zenden om H. M. dank te betuigen voor de zoo milde bepalingen ten opzichte harer pachters. Eenparig vond dit voorstel bijval en menig woord van dank en de opgeruimde stemming der pachters bewezen wel dat ieder zeer ver heugd was en de edele daad van H. M. op de rechte waarde schatte. Ook aan den administrateur van het Kroon domein zal een telegram van dankbetuiging gezonden worden voor zgn bemoeiingen in deze. Na afloop der vergadering werd door de pachters nog besloten om ook aan den rent meester hunne erkentelijkheid te betoonen voor al hetgeen door hem in het belang der pachters is gedaan en nog gedaan zal worden. (Midb. Ct.) Het bestnur der Vereeniging tot verbete ring van den Maatschappelijken en den Rechtstoestand der Vrouw in Nederland heeft zich tot den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel gewend met een adres, waarin verzocht wordt, 't zij bij eene even- tneelo wetswijziging, 't zij bij afzonderlijke wet de verplichte ongevallenverzekering nit te breiden tot alle persoonlijke of huiselijke diensten verrichtende personen, zoo mannen als vrouwen. De vele gevaren waaraan in hnisdienst arbeidende personen blootstaan, maken zulks naar de meening van adressanten hoogst wenschelijk. Gedeeltelijk zijn deze gevaren volkomen dezelfde als die waaraan verschil lende in de Ongevallenwet opgenomen be drijfsgroepen blootstaan, als behangers, stof- feorders, glazenwasschers, schoonmakers van gebouwen, zjj die werkzaamheden aan gevels yerrichten. straatreinigers; terwijl dienst boden bovendien blootstaan aan groot gevaar tot het bekomen van brandwonden, bij het veelvuldig omgaan roet vnur en Jicht, o.a. bij het koken, kachels aanmaken, de wasch bewerken. Men meldt uit Leeuwarden: Olschoon er reeds verscheiden da gen de groote trom voor geroerd was, werd de cergisternamiddag alhier op een stuk land aan den Groninger straatweg gehouden „groote openlucht-meeting" vanwege het Mei comité door niet meer dan ruim 400 per sonen van hier en elders bijgewoond. Wel een verschil met vroeger, toen de „Mei meetings" dooi* duizenden menschen werden bjjgewoond. Het programma was anders pi kant genoeg, óók de personen, die zouden spreken, namelijk behalve Samson, van 's Hage on Lansing van Enschedé, alle drie broeders Hoogerhui8. Voor de massa der arbeiders is echter het mooie er af, en evenzoo het geloof aan de onschuld van het genoemde broederen trio. De redevoeringen werden af gewisseld door een fanfarekorps, dat de meesten misschien nog wat opgewekt maakte. Te Rothenburg, in Silezië, heeft men on langs bjj het droogmalen van een gracht een gouden trouwring met de letters A. v. B. gevonden. Een onderzoek bracht uit dat meer dan zestig jaar geleden een jongge trouwd referendaris v. B., die nu al lang dood is, dien ring bjj het zwemmen verloren had. Zjjne weduwe woont te Leipzig en is 87 jaar oud. De dame moet tot tranen ge roerd geweest zjjn, toen zjj den lang ver loren ring weer in handen kreeg. Uit Oldenzaal meldt men De zusters Franciscanessen alhier hebben do wyk-verpleging in beboeltige ge?innen op zich genomen. De dienstbode van den lieer J. van Cam- pen te Breda, Anna M., had Zaterdag de onvoorzichtigheid de kachel met petroleum aan te, maken. De vlam sloeg uit en haar kleeren vatten vlam. Het meisje liep de straat opde vrouw des huizes wierp een deken naar bniten en een voorbijkomende man wikkelde het meisje er inmaar of schoon de vlammen daardoor spoedig waren gedoofd, had zjj toch reeds ernstige brand wonden. Men meldt aan de „N. Ct." Do geestelijkheid te Vught is er sterk tegen dat des avonds gegeven concerten, tooneelvoorstellingen enz. door vrouwen en meisjes worden bezocht. Om na de gees telijkheid gehoorzaam t« zgn, het gezelschap van het schoone geslacht te deelen en het eigenaardige van avondbijeenkomsten te be houden, worden er tegenwoordig die bijeen komsten overdag gehouden met gesloten luiken en bjj lamplichlt. Housch waarl Naar wjj vernemen, heeft dq gemeentelijke gezondheidsdienst te Amsterdam uitgemaakt, dat het vergif in de soepgroenten, waardoor hot gezin Saarloos aan den Sparrenweg 24 ongesteld is geworden, geen dolle kervel was, zooals men aanvankelijk in het Onze Lieve Vrouwengasthuis meende. Er zjjn in die groenten sporen van een ander vergif nl. 8tramoniom gevonden, dat echter in zjjn uitwerking met het dolle kervel-vergif veel overeenkomst heeft. (Echo) De ramp van San Francisco. Omtrent de door de verschillende maat schappijen van brandverzekering te ljjden verliezen is met zekerheid nog niets te zeg gen. Er werken te San Francisco 70 Ame- rikaansche, 2 Canadeescho, 19 Engelsche, 7 Dnitsche en een Zweedsche maatschappij. Van de Amerikaansche hebben 3 baar zetel te San Francisco. De totale tegen brand schade verzekerde som verdeelt zich in twee ongeveer geljjke helften over de gezamen lijke Amerikaansche en de gezamenlijke Enropeesche maatschappijen van deze laat ste hebben de Engelsche maatschappijen het leenwenaandeel. Volgens „VArgas" zgn de Franscbe alleen door herverzekering bij de ramp geïnteresseerd, elke voor ten hoog ste frs. 20.000. In hoeverre Nederlandscho maatschappijen er bij betrokken zijn, is ons niet bekend, zegt „de Verz.-bode"; naar wg vernemen, heeft „de Nederlanden" van 1845 geen zaken meer aan de Paciflc-kust en is dus bij deze ramp niet betrokken. Het totale verzekerde bedrag zou onge veer 575 millioen beloopen, waarvan dus ongeveer de helft voor rekening van Enro peesche maatschappijen zou komen. De aandeelen der Britsche maatschap pijen daalden terstond na 't bekend worden van de ramp belangrijk. Zoo zijn de aan deelen der „Commercial Union" gevallen 1 van 99'/ op 83, „Liverpool London Glo- be" van 53 op 44, „London assurance" van 74 op 61 „Royal Exchange" van 3211/» op 305 (Die Britsche aandeelen zijn meerendeels klein papieraandeeltjes van f 3 I 60.) Den 27 April had in do zaa) dor Neder- landsche Kamer van Koophandel to Parjjs eene vergadering plaats dor Internationale Vereeniging Vrede-Tentoonstelling. De ver gadering betuigde hare instemming met 't doel der Internationale Vereeniging. De heeren L. Sanson, voorzitter der Nederland- sche Kamer van Koophandel to Parijs, en J. Stortenbeker waren zoo bereidwillig de leiding van het voorloopig comité op zich te willen nemen om de stichting van een comité van Hollanders te Parjjs onder het Nederland&ch Nationaal Bestuur der Inter nationale Vereeniging voor te bereiden. Benoemd 6 April tot klerk der postergen en telegrafie le klasse, de klerk der tele grafie le klasse R. van Gaaien te Rotterdam (telegraafkantoor)16 April tot tijdelijk klerk der postergen en telegrafie te Amsterdam (telegraafkantoor), M. A Twiss, J. de Kloet, W, J- Pulles, M. C. Kloprogge, T. J. Ranke, A. G. P. Vegter, K. J. Bronts, R. A. Beems, C. P. Maas, P. J. Proogendgk, J. C. S. Geerlings, G. J. van Erkel, M. li. de Boer, H. Goedhart, C. L. van Pesch, G. van Westen, H. J. Schouten, L. A. Grooters, H. Maazen, J. Vos en J. van der Brug; te 's Graven- hage (telegraafkantoor), C. J. Koopman te Rotterdam (telegraafkantoor), en J. C. J.H. Ex; tot brievengaarder te Hoogvliet, C. Strugk; 1 Mei tot inspecteur der spoorweg postkantoren, de directeur van het spoorweg postkantoor no. 2 te Rotterdam, C. C. Vreu- denberg; tot brievengaarder te Hoevelaken, M. J. Pykstra; 16 Mei tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Werkendam, de commies-titulair der postergen en telegrafie C. de Graaf te Zeist; tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Alblasserdaroj F. Roolfs, thans in gelyke betrekking te 's Graveland; tot directeur van het post en telegraafkantoor te Bodegraven, J. Waale Jr., thans in gelgke betrekking te Mijdrecht. Verplaatst: 10 April de klerk der poste rgen en telegrafie M. C. Duin, van Amsterdam (telegraafkantoor) naar Edam 16 April de klerken der posterijen en telegrafie J H. Geerdes, van Leiden (telegraafkantoor) naar Boskoop, H A. Boekweit, van het postkan toor naar het telegraafkantoor te Leiden en G, Pierbagen, van bet hoofdtelegraafkan- toor naar het bgpost- en telegraafkantoor „Conradkade" te 's Gravenhago; de telefonis ten G. G. Bazendijk, van Zwollo naar Am sterdam, als adspirant-klerk, M. G. Hoekstra, van Hengelo naar Zwolle en S. Oppenheimer, van Rotterdam naar Hengelo; 17 April de klerk der postergen en telegrafie C. van der Meer, van Amsterdam (telegraafkantoor) naar Laren; 1 Mei de hoofdcommiezen der pos terijen J. P. W. Caland, van Amsterdam naar Leiden, onder intrekking zy'ner ver plaatsing naar Arnhem (spoorwegpostkantoor no. 4) en J. C. de Vulder van Noorden, van Leiden naar Arnhem (spoorwegpostkantoor no. 4); de commiezen der postergen 2e klasse J. E. Wins, van Maastricht naar Rotterdam (spoorwegpostkantoor no. 2, J. M. Henning, van Amsterdam naar Alkmaar, onder in trekking zyner verplaatsing naar Rotterdam (spoorwegpostkantoor No. 2) en J. C. Nieu- wenbugs, van Helmond naar Nunspeetde commies titulair der postergen en telegrafie A. W. L. Brunings, van het hoofd telegraaf kantoor naar het bgpost- en telegraafkantoor „Prins Hendrikplein" te 's Gravenhagede adspirant-commiezen der postergen en tele grafie P. Hoogschagen, naar Maastricht (postkantóor), J. Tiggelman, naar Eindhoven (postkantoor), A. U. Djjkstra, naar Zwolle (postkantoor), S. G. de Tempe, naar Am sterdam (postkantoor), Jan van Dgk naar Sueek, A. C. Gears, naar Utrecht (post kantoor), B. Kieviet, naar Haarlem (post kantoor), J. Andriessen, naar Alkmaar (post kantoor). E. M. Poelman, naar 's Gravenhage (postkantoor), J. H. Duitgenius, naar Am sterdam (postkantoor) en W. J. C. Albers, naar Nijmegen (postkantoor), allen van Rotterdam (telegraafkantoor), W. Steen- bruggen, van Utrecht (postkantoor), naar Leeuwarden (postkantoor), H. van de Poll, van Eindhoven (postkantoor) naar Roosen daal (postkantoor) en P. van West, van Dordrecht (postkantoor) naar Amsterdam (postkantoor); de klerken der postergen en telegrafie N. C, M. Koch, van Monnikendam naar Emmen, K. J- Neven, van Groningen (postkantoor) naar Harlingen, onder intrek king zjjner verplaatsing naar Emmen, H. Reynen, van Druten naar Roermond, P, C. Hooijkaas, van het hoofdpostkantoor naar hot bgpost- en telegraafkantoor „Straal manstraat" naar het hoofdtelegraafkantoor t« Nijmegen en N. ran DoJder, ran Am* sterdam (telegraafkantoor) naar Sliedrecht; 1 Juni de adspirant-commics L. L. Blokzijl, van Helmond naar Rotterdam (postkantoor); de klerk der posterijen W. H- van Lnmmel, van het hoofdpostkantoor naar het hoold- telegraafkantoor te Rotterdam de verplaatsing van de commiezen-titulair der posterijen en telegrafie F. E, J. de Brnjjn, van Rotterdam (böpoat- en telegraafkantoor „Goudsche Singel") naar Tiel en C. Mudde, van het hoofdtelegraafkantoor naar het bij- post- en telegraafkantoor „Goudsche Singel" te Rotterdam en van den klerk der poste rgen en telegrafie D. Leqnit, van Tiel naar Rotterdam (telegraafkantoor) zal ingaan 16 Augustus inplaats van 1 Mei. Ingetrokken: de verplaatsing van den hoofdcommies der telegrafie J. A. Schwaan- huyser, van 's Gravenhage naar Amsterdam. Eervol ontslagen, op verzoek: 16 April de klerk der postergen en telegrafie W- A. Kokke te Amsterdam (telegraafkantoor)1 Mei de surnumerair der postergen en tele grafie W. A. Affourtit te Rotterdam (tele graafkantoor). Overleden; 16 April de brievengaarder te Heeswgk, G. de Vries; 17 April de brie vengaarder te Ruinerwold, H. van der Vegt. GOUDA, 1 Mei 1906. Hedenmorgen ten tien ure werd den heer Joh. G. Arentz door oen comité van leer lingen en oud-leerlingen, ten zijnen huize, namens zyne beide collega's, leerlingen en oud-leerlingen een huldeblijk aangeboden, beuevens een album met de namen dor gevers. Een der oud-leerlingen sprak daarbjj eenige waardeerende woorden daarbij den wensch uitsprekende dat het den heer Arentz nog lang gegeven moge zgn, zgn taak te verrichten met dezelfde yver en toewijding. Van verschillende zijde ontving de heer Arentz nog blijken van belangstelling en waardeering, terwijl hem ook door het muziekkorps der D.D. schntterjj een cadeau werd toegezonden. Gedurende de maand April zgn in de Spaar- en Hulpbank Gouda ingelegd en te rugbetaald de navolgende bedragen Inleg in 271 posten f 13861.35'/8 bijgeschreven rente - 28.58 1 13889.93Vt Terugbetaling in 154 posten - 11576.20 Meer ingelegd dan tèrugbet. f 2313.73'/, Aan het einde der maand Maart was ten name der Inleggers ingeschreven - 473431.39'/, Zoodat hun togoed Ulto. April bedraagt f 475745.13 In den loop der maand April zgn afge geven 7 nieuwe boekjes, 14 afgeloopen boekjes opnieuw in gebruik gesteld en 50 boekjes geheel terugbetaald, zoodat aan het einde der maand April 2360 boekjes in omlöop waren. In de Volksgaarkeuken Hoffman's stichting werden gedurende de maand April in de Zaal gebruikt 1663 J Portiën van f 0.10 en 380 Portiën van f 0.15, totaal 20434 Portiën. Afgehaald werden 1648 Portiën van f 0.10 en 61 Portiën van f 0.15, totaal 1709 Portiën. Aan het postkantoor Gouda en de daar onder ressorteerende hulpkantoren werd ge durende de maand April 1906, Ingelegd f 26864.67. Terugbetaald f 31965.67. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 13073. Zaterdagavond hield de Gondsche coöpera tieve vereeniging voor genees-, heel- en verlos kundige hnlp hare jaarvergadering, waarin o.a in behandeling kwam een eisch van de aan de vereeniging verbonden dokters om uit de apotheek geen particulieren te bedienen. Deze eisch werd door het bestunr als een belangrjjke voorgesteld, daar de dokters zich daardoor begeven op een terrein, dat niet het hunne is. De apotheek is geheel een handelszaak van de vereeniging, en als zoodanig hebben de geneesheeren daar in geen geval medezeggenschap in. Met op één na algemeene stemmen werd dan ook het voorstel van het bestuur aan genomen om niet in te gaan op den eisch der,dokters, doch zich daartegen, zoo noodig, alle kracht te verzetten. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging 2574 leden telt. In de apotheek worden 24.197 recepten ge reed gemaakt. Aan de vaste dokters werd betaald een bedrag van f5403.691. De ontvangsten bedroegen f 13.503.18 en de uitgaven f 13.611.57'. Er is dus een na- deelig saldo van f 108.39, welk bedrag te ▼eel aan de dokters is betaald, en het vol gend jaar terecht komt. Aan contributie is ontvangen f 13.390.18, waarvan 45 proe. wordt geboekt voor de apotheek, terwijl p.m. 50 proc. aan de dok ters wordt uitgekeerd en 1 proc. dient tot het vormen van een reservekas. De winst der apotheek zal gebruikt worden tot het aanschaffen van verplegingsartikelen. DE PASSIESPELEN. Gisteravond hebben de passiespelen hun intrede gedaan in den Haagschen Kunstkring. We hadden veel verwachting van deze bioscopische voorstelling, maar wij moeten bekennen dat de werkelijkheid onze verwach tingen overtroffen heeft. De kleuren zgn prachtig, de voorstelling van de verschillende tooneelen is waardig en indrukwekkend en het hinderlijke geflikker op het doek is bijna onmerkbaar. Buitongewoon mooi is o. m. de Gedaante verandering, de intocht in Jerusalem, om nog niet eens te spreken van de Kruisiging, en wat later volgde in een programma boekje vindt men alles wat men weten moet bij elkaar, maar bovendien gaat aan elk nieuw tafereel eene inleiding door iemand namens de Bioscope-My hardop uitgesproken vooraf. Het was gisteren heel goed bezet, maar het zal nog wel veel voller worden als nun ver neemt dat de voorstelling der passiespelen zoo voortreffelijk is. Bjj den heer P. M. van Waas, alhier arri veerde Zondag oen postduif, die in het jaar 1903 bij een wedvlucht van Luxemburg was achtergebleven. Het ringetje, de duif voor het vertrek om een der pooten bevestigd, was nog aanwezig. Stbl. no. 65 bevat een Kon. Besl. van 14 April, tot vernietiging van hot besluit van burgemeester en wethouders van Capelle aan den IJsel van 25 Mei 1905, waarbij aan B. Koker Jzn. te Krimpen aan den IJsel voor waardelijk vergunning is verleend tot bet oprichten van een acetyleengasinrichting op de perceelen, kadastraal bekend sectie B. no. 2314 en 2242 van de gemeente Capelle aan den IJsel. Het Kon. Besl. berust op de volgende overwegingen dat naar luid van artikel 6, laatste lid, en van art 8, 3de lid, der Hinderwet liet gemeentebestuur van Capelle aan den IJsel had behooren zorg to dragen, dat de daarbij bedoelde aankondigingen ook in de gemeente Krimpen aan den IJsel werden bekend gemaakt, vermits de bedoelde inrich ting zon komen binnen een afstand van 200 meter van laatstbedoelde gemeente dat het gemeentebestuur van Capelle aan den IJsel zulks echter heeft nagelaten dat tengevolge van dit verzuim het besluit van burgemeester en wethouders van Capelle aan den IJssel van 25 Mei 1905, niet voldoet aan de eischen voor «en dergelijk besluit by de Hinderwet gesteld dat voorts van een besluit genomen ingevolge artikel 8 der Hinderwet, krachtens artikel 15 dier wet beroep moet kunnen werden ingestelddat indien zoodanig be sluit niet of niet volledig is afgekondigd, het in strijd met de wet voor beroep onvatbaar is geworden en alzoo op grond van strijd met de wet behoort te worden vernietigd. POSTKANTOOR TE GOUDA. LIJST van de aan dit kantoor en daar onder behoorende hulpkantoren ter post bezorgde brieven en briefkaarten, welke gedurende de 2e helft der maand April 1906, wegens onbekendheid van de geadres seerden niet zijn kunnen worden uitge reikt. Namen der Plaatsen van geadresseerden. bestemming. BRIEVEN BINNENLAND. J. v. den Hoeven, 'sBosch P. Kranendonk, Leerdam. E. C. Schnitger, Rotterdam. F- Dekker, idem J. H. van den Tol, idem BRIEFKAART. N. v. Bugier, K. L. Boon, A. Groenendijk, S. Bakker, C. SjeenkWillink, Amsterdam. idem Capelle a. d. IJ. Rotterdam. Vlaardingen. BRIEVEN BUITENLAND. C. J. Postma, Lank aM. idem idem le Reconrs dn Commerce Paris. BRIEFKAART. C. Cats, Antwerpen. De Directeur, M. C. HENNEQUIN. De Hooge Raad heeft verworpen het cas satieberoep van J. Wagenaar en F. Wagenaar door het Gerechtshof te Amsterdam veroor deeld tot 6 en 4 jaren gevangenisstraf wegens diefstal mat valsche ilautels. Alleen beval de Hooge Raad dat son paar sleutels, waar van de vernietiging was gelast, na verloop van o dagen zonden worden ternggegeven aan een der getuigen, wien zjj toebehoorden. 8tO 4e Klasse. Trekking van Dinsdag 1 Mei. No. 17355 f 25 000. 16132 en 16469 ieder f 1000. 10244 en 16889 ieder f 400. 3019 f 200. 9745 en 17133 ieder f 100. Prijzen van f 65. 9 2595 2677 5486 8646 12523 15164 18048 22 88 63 39 76 80 23 2745 90 96 47 90 92 81 2812 5519 8797 62 15311 94 151 21 45 8936 95 15421 18200 62 94 60 82 12617 46 91 97 3016 5696 9090 30 58 18326 211 86 5736 9102 31 15602 34 58 3130 47 9249 33 19 81 307 62 69 9300 71 26 18402 18 9220 96 23 12700 31 25 523 28 99 25 20 68 37 25 33 5839 77 73 70 44 27 63 91 9454 12825 87 62 61 81 5934 63 26 89 18647 83 3347 46 9527 41 15701 96 604 57 59 37 12982 15 18774 47 60 87 76 13062 28 76 55 62 89 9707 13123 41 18855 58 94 6052 29 73 73 95 80 3402 6136 36 13218 93 190(19 701 3636 6247 9815 68 15856 19137 31 59 6332 76 13340 79 19208 86 3713 41 9937 70 96 48 48 26 6407 10041 13404 15925 50 97 3855 27 95 24 27 62 855 3966 63 10121 65 34 91 902 85 6516 50 92 98 19359 1032 4016 30 57 13512 16003 19482 45 43 34 70 37 16134 19502 1118 53 43 86 71 49 21 88 55 84 10353 86 83 26 1208 4125 6611 73 13602 92 87 26 28 90 87 11 99 19618 79 71 6732 10591 34 16202 57 1373 75 73 10621 52 37 67 9.) 4205 6848 10785 13701 40 19753 1407 97 62 10831 15 63 74 14 4374 86 11083 13820 16543 97 37 97 6952 11147 38 79 99 67 4460 83 61 41 16632 19816 58 4502 7020 78 67 18 7132 11381 50 93 16705 71 53 7212 95 13933 1520 58 14 11444 39 41 98 7318 11513 53 59 4633 7526 25 63 1648 36 67 88 14050 1700 46 7646 11670 14104 16900 20 86 73 11752 33 22 1827 4700 7712 11803 14231 34 56 1906 32 92 15 4802 66 74 2096 33 53 11959 96 7848 80 85 92 21 7902 12024 25 36M9935 44 88 17018 94 93 95 17235 14337 42 40 73 20110 87 12137 81 90 20 94 14448 17408 20274 54 20657 55 20306 97 5037 8074 96 81 2133 42 8162 12215 14519 76 5116 '72 52 82 17591 20 8238 88 14681 17747 79 84 95 98 2240 80 5321 2410 55 68 2557 5439 30 64 37 60 12337 14751 73 20536 84 77 60 14814 17839 40 5224 92 12425 16 40 20613 51 8324 25 29 66 52 8559 87 8612 42 22 91 60 14916 17930 65 97 70 15039 74 15140 27 .46 34 20716 37 70 62 20880 20998 VRIJDAG 13 APRIL. L.K. H. K Staati leerlingen. Portugal. Oblig. 3e Serie fr. 050 3 59»/i. - Oblig.3e Serie fr. 2500 3 59'/,, Rusland.Iwang Dombr. Obli gation 41/. 96' t Azië. Japan Obligation 1899 4 74'/t 74'/, Columbia. Geconsolideerde Bui- tenlandsche Schnld. Rocepis. L. 100 1'/, 24'/,. - Hypotheek-Banken- Pandb. idem idem 4 99 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101'',, Pandb. Botterd. Hypb. 3'/. 97'/. Pandb. Standaard Hypb. 4'/, 100'/. Pandb. Stedelijke Hypb. 4 99"/* Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 100 Pandb. Westiandsche Hypb. 4 lOO'/, Pandb. Zoid-Holl. Hypb. 499'/, Pandb. le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 4'/, 100'/, Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 99'/, Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 4'/, 101 Bewijzen van Deelger. Northw. P.ao. Hyp. Bank f 96'/, Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Alg. Hypotbbr. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 4 99' Pandb. Hollandsche Hypb. 4 99"/, Pandb. Nationale Hypb. 3'/, 98"/, Pandb. G. Hypotheekbank te Amsterdam 4 100 Spoorwegleerlingen Italië. Oblig. Zuid-Italinansche Spw.-Mjj. A. 367'/, Diversen Mg. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 89'/s Premieleeninqen bfcjLGiK, Loten Stad Antwerpen !887 2'/. 102'/, - S'heepvaart-Maatschappijen Aand. Holland-Gulf Stv.-Mij. 35 - IN - zgn in grooten voorraad tot de meest con- curreerende prijzen gearriveerd. Aanbevelend, Dinsdag x Mei 1906. Vette ossen en koeien goeden aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 35, 2de kwal. 32, 3de kwal. 27 cents per half kilo. Magere Ossen, Melkvee en Vaarkoeien goed aangevoerd. Vette kalveren goede aanvoer prijzen waren voor iste kwal. 28, 2de kw. 26, 3de kw. 22 cent per half kilo. Stieren goede aanvoer prijzen waren voor iste kwal. 29, 2de kwal. 26, 3de kwal. 23 cent per half kilo Handel voor alles prijshoudend. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 27 April. Roelof, ouders B. H. Gerbrands en P. C, van der Pool. 29. Johannes, ouders T. van den End en F. M. Mes. Willem, ouders C. Okkerse en J. Nederhoff. Nicolaas Cornelis, ouders A. Cattel en E. van Omrae. - Petrus Hen- drikas, ouders C. A. Dielemuns en I. A, Moeken. Adriana, ouders C. Verwey en A. M. de Knecht. 30. Grietje, ouders H. ,Hortensius en D. in 't Veld. 1 Mei. Adriqna Elizabeth, ouders P. Spruyt en M. van den Berg. OVERLEDEN29 April. J. de Groot, wed- J. Klem, 67 j. - 30. A. Pannebakker, 72 j. B. K. de Graaf, 69 j. J. M. Znidarn, 5 d. 1 Mei. A. Hommels, 5 j. GEFABRICEERD van Je fijnste, uilgezochlsle, duurste Cacaoliuonen. Deze Cacao is by inkoop wel iets booger lu prys, doch la» werkelijkheid de voordeelig- ste, daar men van deze li©V.t-CAC/t© in het gebrnik eene reel kleinere hoeveel heid behoeft dan van goedkoopere soorten. K. K. K. PRIJS f SO f 0.05 1 0.50 BEOORDEELING van het Mikroskopisch en Chemisch Laboratorium van VAN LED DEN HULSEBOSCH. Amsterdam, 25/1 '06 Deze Nova cacao onderscheidt zich in hooge mate door zuiverheid en gemakkelijke oplosbaarheidde bijzonder fijne geur en smaak maken ze bovendien tot een eerste klasse product. w. g. VAN LEDDEN HULSEBOSCH. Het fanate, oneehadelykate en aialckeiykete poetsmiddel root Hetrea en vooral dames en Kindersohoenwack. L U de Appretuor van C. K MUIIer Ca >pp- J* BerHoBenth-Str. 14. Men lette goed 'ÖÜ*-T op naam en fabrlekamerk.— tetrrilnr by Httrtn Wlnitlltrt la itbtanwtrk, galaaUru», ereaeryw mi. u~- OmwiiI-OomI ky W. Sartaminn. Arnhoai

Goudsche Courant | 1906 | | pagina 2