purnm [IITVVER1M Eirma C. LOURENS, WMMUMIIiL. BINNENLAND, •v Rechtzaken. iï AÖVERTENTIEIN Watersnood in Zeeland. GOUDA IS NOOIT TELEURGESTELD. Klanken uit Schoonhoven. STATEN-G ENER AAL. V U' MC K U E N A Iti H Gemengde Berichten. Stadsnieuws. V rede-Tentoonstelling'. 38P Staats-loterij BEURS VAK BOTTERDAM De Nouveauté's in(_ Mantels, Kindermantels, Costumes, Hlousen, Hokken, JaponstolTeii, L'Art Céramique (en voordecle van de noodlijdenden In Zeeland Gymnastiekvereniging „Excelsior", Zangvcreeniging „Arnold Spoel", Lawn-Tennlsolub „Ito (luiek" Ünderwijzers-Strijkoikeslvereenlgiug, op Zaterdag 5 Mei 1906, ii Je Zaal iKunslmint der k. „Ons ffenoegen''. Lange Tiendeweg. GOUDA. Bordeaux. -> Vin de Hamos, De regeering heeft verschillende landen tot een conferentie over draadlooze telegrafie uitgenoodigd, waaronder Nederland. De „Polnische Ostuiarkenverein" te Straz telt niet minder dan 16000 leden- Engeland. In een brief aan de bladen zegt Cham berlain, dat het al duidelijk is geworden, dat de unionistische party zich als één man stellen zal tegen de regeling van het gods dienstonderwijs in de schoolwet van Birrell. Zwitserland. Te ZUrich hebben de talrjjke anarchisten te kennen gegeven, dut zy wilden deelne men aan de Mei betooging, terwijl de so cialisten daarvan niets willen weten. Men vreest daardoor botsingen. Spanje. Er is een regeeringsambtenaar naar En geland om de hnwelyksovereenkomst des konings over te brengen. De directeur van het Catalonistische blad „Cucut" 18 wegens smaadschrift tegen het leger voor 88 maanden verbannen. Rusland. De rijksraad heeft 7'/j millioen roebel toegestaan voor verplaatsing van troepen ter voorkoming van boerenonluston. Er worden niet minder dan 139 bataillons, 32 eskadrons en 32 batterijen verplaatst- Balkan-Staten. Heden wordt in Servië het Skoeptschina ontbonden na twee maanden vinden nieuwe verkiezingen plaats. De sultan van Nedsch in Centraal Arabië is in gevecht met troepen van scheik Moe* barek gedood. Dat is van belang met het oog op de verhoudingen van de Perzische golf, waar Duitschland en Engeland elkan der een vlieg trachten af te vangen. I)e regelmatige wijze, waarop lokale ge vallen, geljjk het volgende in onze kolommen verschijnen, maakt indrnk op ons. Er is nauwelijks een straat in de stad oi een ge meente in de geheele provincie, die niet vertegenwoordigt! is. Met vertrouwen zien wij uit naar het Goudsche bewijs en we zijn nooit teleurgesteld. Het is een prachtige aanmoediging voor ons. De heer B. Z. BEIJL, wonende IJssellaan 766 te Gouda, deelt ons medeNu ik vol komen genezen ben door het gebruik van Uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen van een ingekankerde nierziekte, waaraan ik ruim zes jaren geleden heb, acht ik het mijn plicht tegenover mijn medemenschen U mijn genezing te melden. Voor deze ziekte ben ik in West-Indië door de medische commis sie opgegeven en werd ik afgekeurd. Al die, jaren werd ik gekweld door een hevige pijn in den rug en in de lendenen en steken in de zjj, onophoudelijk bekwam ik duizelingen. De urine was meestal troebel en met veel bezinksel, mijn slaap en eetlust lieten veel te wenschen over en ik vreesde dat mijn ziekte ongeneeseljjk was, daar alles wat ik hieraan gedaan had, op niets was uitgeloo- pen. Ik was blij toen ik hoorde dat or toch iets bestond dat mjj kon helpen en liet op aanraden van een mijner kennissen oen doosje Dwer pillen komen- Reeds bij de eerste doos was ik oneindig veel beter en nadat ik twee doosjes geledigd had, was ik in drie weken geheel genezen, waarvoor ik U zeer dankbaar ben. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is eu machtig D het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. De pijn die gelokt op een dolksteek m den rug, spruit voort uit de nieren en duidt aan dat ze erg aangetast zijn, Het urine zuur heeft zich in de nieren zelf gekristal- leerd en de bijtende en snijdende oneffen heden der kristallen veroorzaken hevige p\jnen. De bestanddeelen" waaruit Foster's Rugpijn Nieren Pillen samengesteld zijn, lossen spoedig het urinezuur op en helpen de nieren in de afvoering uit het lichaam van dit ei gif, welke afvoering plaatsgrijpt bfl het urinceren. Verzeker U dat men D de échte Foster's Rugpijn Nieron Pillen geeft, dezelfde die de Heer BEIJB gehad heeft. Zij «jjn te Gouda verkrijgbaar bij de Heeren WOLFF Co Westhaven 198. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één of t 10.— voor zes doozen. XL VI. En wat is er de jongste raadzitting ge beurd, lezer Ja een heele boel zult ge zeggen, want is de Goudsche Courant van Vrijdag jl- waren 11 punten opgegeven. .Zeker en onder die 11 punten zyn er twee waarop ik nog eenB nader uwe aandacht wil vestigen. In de eerste plaats is het traktement van den Gasdirecteur, den heer Mak, met f 300 verhoogd. Wy feliciteeren dien man met deze verhooging van harte, want hjj verdient jiet dubbel en dwars. Hjj toch heeft nu al den tijd, dat hy in functie is, dat zyn straks 5 jaren, in de meest ongunstige omstandig heden en vaak onder de grievendste en zeer vernederende beschuldigingen en verdacht makingen moeten werken en de zaak drij vende moetenbonden. Aan zijn beleid en doorzicht dankt Schoonhoven het, dat daar aan die jonge gasfabriek, die nooit een frissche jeugd heeft gekend, geen groote ongelukken zyn voorgekomen, dat daar geen menschenlevens zijn te betreuren. En nu vind ik het zoo heerlijk, dat zyn belagers van vroeger door den gang van zaken en den loop der omstandigheden ge dwongen zyn hem op zoo klinkende wyze te re.habiliteeren300 zilveren guldens meer. Dat voorstel, lezer, is gekouterd en gevoed aan de borst van Jan Valk en Herman, A. Schreuder, (de heer Niekerk laten we bier buiten, omdat deze nooit den heer Mak heeft gecontrarieerd, wel verdedigd) leden van de tegenwoordige Gascommissie. Twee mannen, die den heer Mak in zedelyken zin naar het leven hebben gestaan. O, zekeralles in het belang der ge meente. Valk meende indertijd, als argu ment om het betoog van den heer Mak te ontzenuwen, in den raad de bedoeling van den directeur verdacht te moeten maken met het beleadigende kletspraatje van dat Schie- damsche raadslid (de heer Mak is uit Schiedam hier gekomen) tot tweemaal toe in den raad op te disschen„Ik zal niet verder over het rapport (in zake den toe stand der Gasfabriek) van den heer Geerling spreken, maar de toestand is treuiig, zooals het my te lezen geeft Of onze directeur is de zaak oiet machtig, of onze directeur wil het den weg opgestuurd om een nieuwe fabriek te hebben. En dat dat laatste waar is, daarvan heb ik my vergewist in Schie dam, waar een oud-raadslid my heeft gezegd vermoei je oude ziel er maar niet mede, want je ontkomt niet aan een nieuwe fabriek eu een nieuwe directeurswoning. Toen heb ik gedacht, dat er dun zeker wel op dat laatste werd aangelegd." Zoo sprak Jan Valk in de raadszitting van 15 Dec- 1901. Jan, Jan, als gy deze woorden nu leest, schaamt gy dan niet, ooit zoo gesproken te hebben.Als gy daar nu op de fabriek staat naast den heer Mak en nw oog laat gaan overv^é bedrijvigheid die er heerscht vanwege den verbouw, ovenbouw of nieuwen bouw der gasfabriek, kleurt dan het schaam rood niet uw gelaat Grooter satisfactie kar. den heer Mak niet gegeven worden dan dat de hoeren Valk en Schreuder zelf gekomen zyn tot hetzelfde voorstel, als de heer Mak een jaar vroeger heeft gedaan. De wegen der G e r e c h t i g beid zyn ondoorgronde- 1 ik 1 Erger heeft de vinnige heer Schreuder het gemaakt. In de kwestie van den verbouw der gasfabriek besprak deze in genoemde raadzitting ook het rapport van den direc teur bet is naar vorm en inhoud door den voorzitter van den raad betiteld met den franien naam vanPamflet. Aan het slot daarvan stelt de vriendelijke man voor Den Directeur der Gasfabriek en Waterleiding op wachtgeld te stellen. De heer Niekerk kon niet nalaten zyn gemoed te luchten in deze woorden„Ik moet zeggen, dat ik verontwaardigd ben over de manier, waarop hier in den Raad, by monde van den heer Schrender, de Directeur der Gasfabriek wordt door het slyk gesleurd, enz." Ook deze man zit nu in de Gascommissie en stelt voor om het „wachtgeld" van den heer Mak met f 300 te verhoogeu. Ook hy is voor den bouw van een nieuwe fabriek, waaraan thans de eerste hand wordt gelegd. Wy willen van deze zaak niet afstappen, alvorens de vrienden Valk en Schreuder in de toekomst te waarschuwen met de volgende Bijbelwoorden Spreuken 29 20. „Hebt gij een man gezien die haastig in zyn woorden isP van een zot is meer ver wachting dan van hem." Het tweede punt, dat nadere betpreking eischt, is de goedkeuring der rekening van Gas en Water over 1905, door de Financi- eele Commissie. Wie zitten in die Commis sie P Voor 1906 bestaat zy uit de heeren P. Greup, H. A Schreuder en Doesburg. Daarin hebben dus zitting een Wethouder en een lid der Gascommissie, terwyl de heer Valk als Wethouder en Voorzitter der Gas commissie ook in dnbbele kwaliteit by de Gemeentebedrijven is betrokken. En nu willen wy nog eens in herinnering brengen, wat een vroegere Commissie daar over in het midden bracht „De ondergeteekenden, leden der C. van T. hebben de eer mee te deelen, dat zy, geroepen zynde na te zien de rekening van de gasfabriek en waterleiding over 1903. echter bezwaar moeten maken zulks te doen, aangezien zy vermeenen of als wethouder of als lid der C. voor beide inrich tingen over eigen werk te moeten oor- deelen en znlks niet in het belang der gemeente wordt geacht, en stellen voor, dat de Raad besluite een speciale Commissie nit de leden tot het onderzoeken der rekeningen te benoemen, aangezien de meerderheid der C. v. T. D&staat uit leden die als belang hebbenden bjj die rekeningen zijn betrokken". 15 Jnli 1904. Ook thans bestaat die meerderheid G r e p, wethouder Schreuder, Gas commissie. Zyn de heeren teruggeschrikt voor de gevolgen van die Commissie ad hoc P Och, och wat hebben de heeren Valk en Schrender en Sonsbeek toen van leer ge trokken als bijzondere Commissie Er deugde geen steek van de gansche boekhonding;een accountant moest de boel weer eens recht zetten, de Gascommissie bracht rapport uit over het rapport, dat de heer Valk niet aan den Voorzitter van den raad wilde over handigen een heele zitting gewijd aan de uitlegging en de toepassing van art. 41 van het reglement van ordede overkomst Yan een speciale Commissie van Ged. Staten tot onderzoek naar den stand der bedrijven, het was een half jaar hommeles in den raad. Zyn de heeren daarvoor terug gedeinsd P Dat vind ik niet fair. Zy moeten de eritiek op eigen werk aan anderen overgeven en aandurven. Heusch, zooals de heeren Valk en Sehreuder toen van stal zyn geloopen als een brieschend paard, zal geen ander raads lid doen. Valk moest toen nog wel zeggen, dat hy in het belang der gemeente die reke ning wel wilde nazien. Nog nooit heeft een Commissie treuriger werk verricht. Ik wil maar zeggen Jan, dat zooals de zaken nu loopen, het heel wat prettiger is dan dat eeuwig wantrouwen en afkeuren en tegenstemmen in het besluit van B. en W. zooals gy deedt. Als er nu eens zoo'n dwarsdryver in den raad zat, hoe zoudt gy dat vinden P Ik hoor, dat gy al weer een mond hebt opengezet als een jongen, die voor de billen krijgt, toen het voorstel der 7 raadsleden, om een architect te benoemen aan de orde kwam. Als die menschen niet tevreden zyn over uw doen in deze als Wethouder van Publieke Werken, of als zy u le duur vinden, moet gy eerst de argu menten afwachten, voor gy verontwaardigd het eerste woord daarover spreekt. Veel hebt gy na uw tiende jaar, toen de schooldeur zich voor u sloot, geleerd, ont zaglijk veel, maar een ding mist gy en ik ga haast wanhopen dat gy 't ooit krijgen zult, en dat is zelfkennis, vriend. Oordeel wat strenger over eigen daden, wees railder gestemd tegenover anderer werk Dat is de welmeenende raad van uw toegenegen JAN BAZUIN. Vergadering van 1 Mei 1906. Hulde aan Mr. Gleichman. Ingekomen was een bericht van overlij den van mr. J. G. Gleichman. De Voorzitter zeide zich overtnigd te houden dat dit bericht bij alle leden der Kamer den indrnk zou hebben teweeg ge bracht van smart en weemoed. Hij achtte het oogenblik thans niet gekomen de veel zijdige verdiensten van den overledene te schotsen, maar oordeelde het gepast toch een woord van dankbare en oprechte holde te wijden aan den man die tien jaren ais voorzitter de vergaderingen heelt geleid en wiens verdiensten door allen werden erkend 'en gewaardeerd. Zijn nagedachtenis zal steeds in dankbare herinnering blijven voortleven. De aideelingen werden hernieuwd en ge kozen tot voorzitters de heeren Borgesins, Hnbrecht, Lohman, Drncker en Tydeman, en tot ondervoorzitters de heeren Pierson, de Beanlort, van der Borch van Verwolde, Nolens en van Deventer. Besloten is morgen een aanvang te ma ken met het onderzoek in de aideelingen. Donderdag om half twee wordt de open bare behandeling hervat van het Arbeids contract. Vrijdagmorgen om 11 nnr znlien behan deld worden de interpellaties van de hee ren de Ridder (over de Kinderwetten) en van der Zwaag (over de uitzetting van den Spanjaard José Vinas) en een aantal kleine wetsontwerpen. Het Mnsenm van Kunstnijverheid te Haar lem werd gedurende de maand April bezocht door 608 belangstellenden. Uit de aan het Mnsenm verbonden boekerp werden 129 boek- en plaatwerken naar ver schillende plaatsen van ons land in bruik leen toegezonden. De aan het Mnsenm verbondan School voor Kunstnijverheid wordt, over 1906, b*iocht door 60 vrouwelijke en 90 mannelijke, totaal 150 leerlingen. Onder presidium van Mr. H Goeman Bor- gesius had gisteren de algemeene vergade ring van aandeelhouders in het Nationaal Scheepsverband te Amsterdam plaats. Het verslag, benevens balans en winst- en ver liesrekening werden goedgekeurd en besloten, na algeheele afschrijvingen van oprichtings kosten en meubilair en bijvoeging van 1 6700.— aan het reservefonds, aan aan deelhouders nit te koeren 5 pCt. en f 1.66 per oprichtersbewjj8. De Heeren Jos. Thors en Jbr. F F. von Mttblen, als commissarissen aan do beurt van aftreden, werden herkozen. Op de Hilvercumsche meent onderwierpen ziek de aanhangers der nieuwe party, in gevolge het besluit van hun besluur, aan de bepalingen van Slad en Lande van Gooi land. Op de Naarder en de Blaricumsche meen ten, waar de erfgooiers der nieuwe partjj jn hunne handelingen door ban bestuur wa ren vrijgelaten, viel evenmin iets vermel denswaardigs voor. Tegen een boterliandelaar op de Neude te Utrecht is proces-verbaal opgemaakt. De man was gowoon op ieder pondje boter een half pondje „cadeau" te doen en een der gelijke „royaliteit" lacht de altjjd zuinige Hollandsche huismoeder wel toe. Wat de oolykerd echter met de eene hand gaf, nam hij voor een gedeelte met de andere weer terug. Dit geschiedde heel eenvoudig door den evenaar ten eigen bate iets om te buigen en voorts door de schaal aan de eeue zijde van een onzichtbare veer te voorzieu, die vastgezet kon worden zoo gauw dit r.oodig geacht werd. Het publiek werd dus op dub bele wijze bedrogen eu wie weet voor hoelang reeds. De schaal is natuurlijk in beslag genomen, evenals een afgeleverde en te weinig we gende klomp boter. (U. D.) Uit Wageningen meldt men: Zaterdag is ian de stakende arbeiders der steenfabriek van den heer Gideonse door den bestuurder der fabriek, den heer Hupkes, aangezegd, dat zy Maandag het werk konden hervatten, mits tegen het verlaagde loon. Daarby zou ook bet loon der vorm- werkers worden verlaagd, n 1. van 75 ct. per dagwerk (8000 stsonen) tot 70 ct- Geen der werklieden heeft zich echter aaogemeld. Geheel Warfum en omgeving zyn onder den indruk vau het moordtooneel, dat gister nacht in eene kleine herberg werd afgespeeld. Twee personen kragen in de herberg ruzie en weldra lag de een ontzield ter aarde. 'tHeet dat een hartsteek den dood veroor zaakte- De gedoode stond er voor bekend voor geen kleintje vervaard te zyn en de verdachte moordenaar is zichzelf niet meester wanneer hjj sterken drank gebruikt heeft. Gisteravond v|jf uur is de ver/noedelyke dader D naar Groningen vervoerd. D. is ruim 50 jaren oud en reist als scha renslijper om zjjn b^oud te verdienen. Hy staat als een uitstekend werkman bekend. 't Geschil dat tot de gruweldaad aanleiding gaf, liep over een huurcontract. Als verdacht van verduistering en onre gelmatigheid in de administratie is aange houden de heer H. de Wit, assuradeur te Utrecht. Den geheelen dag is eergisteren door de politie op zijn terugkomst gewacht. Tot gisteren nacht twaalf uur is een agent iu burger voor zyn woning in de Boothstraat op post geweest. De heer De Wit ging zonder eenigeu onwil mede naar het hoofd bureau van politie, alwaar hy gisternacht vertoefd heeft. Gisterenmorgen is hy ter beschikking van de justitie gesteld. Het verduisterde bedrag moet tamelijk hoog zyn. (Utr. Dbl.) Men meldt uit Delft: Door de directie der „Ned. Gist- en Spi ritusfabriek" te Delft, is het arbeids-dividend voor het personeel vastgesteld op 7.6 pCt. Voor de laatste maal zal de verdeeling geschieden volgens beoordeeling van toe- W In^het vervolg zal een regeling plaats vinden waarbij uaeer gelet zal worden op anciënniteit, een en ander ter beoordeeling van de directie. Deze regeling is reeds door „de Kern" goedgekeurd. Men meldt uit 's-Hertogenbosch Een brand,| gisteren in den laten avond alhier uitgebroken in de werkplaats van den heer Doumen, fabrikant van- en handelaar in kerkornamenten en heiligenbeelden, liet zich eerst dreigend aaniien. Het peroeei waarin de brand was uitgebroken, hoe bleef onbekend, was zeer moeilyk te naderen, omdat het geheel ingesloten ligt tosschen de huizen van de Schapenmarkt. Dank z|j het krachtig optreden der brandweer bleef het vuur tot het aangetaste perceel beperkt en leden de belendende gebouwen maar weinig schade. Voor den heer Doumen is deze echter niet gering, doch zy wordt door ver zekering gedekt. Een griezelige vondst. De koetsiers van de vuilniswagens te Rixdorf, in Brandenburg, houden alles, wat hun toeschijnt nog eenige waarde te hebben, apart en brengen het naar een huis, waar van tyd tot tyd de boel gesorteerd wordt en zoo mogelijk verkocht. Onlangs werden tusschen al dat vuil, in linnen gewikkeld, vier stukken van een menschelyk lichaam gevondeneen rechter voet, een linker hand, linkerschouder en een deel van hot bekken, alles met half vergaan vleesch er aan. Voorloopig kon niet uitgemaakt worden of men hier met de stukken van een vèr- moorde te doen had, dan wel met de over blijfselen van een anatomische les. By de volksstemming in Limburg over de circulatie van vreemde pasmunt hebben in het geheel 4804 personen hun oordeel meegedeeld. In de gemeenten, die geen lijs ten met handteekeningen inzonden, hebben de gemeentebesturen advies uitgebracht. De overgroote meerderheid blijkt tegen de toe lating te zyn. De actie daartegen was het sterkst in Maastricht en de naaste omgeving Aan den raad van Amsterdam werd on langs verzocht, het gebruiken van het schiet- masker by het slachten aan het abattoir zooveel mogelijk verplicht te stellen B. en W. hebben den directeur van het abattoir zyn meening gevraagd en deze heeft een uitvoerig rapport uitgebracht. Daarin wijst by o. a. op de wenschelykheid, dat hem, hoewel reeds van de openstelling van bet abattoir af zooveel mogelijk tegen rnwe behandeling van de ter slachting be stemde dieren is gewaakt, toch nog een grootere bevoegdheid worde gegeven om verkeerde handelingen te dezen opzichte tegen te gaan. Dit zou kunnen worden be reikt door ook de wyze van slachten te regelen. s B. en W. hebben in dien zien in de alge meene bepalingen aanvullingen aangebracht. Hiermede meenen zy al die maatregelen te hebben genomen, welke b|j de huidige inrichting van het abattoir zonder bezwaar uitvoerbaar zijn, om te bevorderen dat de dieren by het slachten zoo weinig mogelijk lijdenen zy stellen nu voor, afwijzend op bet adres te bescfijcken. Als gevolg van de laatste geweldige uit barsting van den Vesuvius, heeft een nieuwe ramp plaats gehad. Groote lawines van zand, asch en sintels z|jn door den woesten storm van verleden week losgeraakt en hebben eenige dorpen geteisterd. Op verschillende plaatsen hebben overstroomingen groote schade aangericht, zyn bruggen en wegen vernield of totaal onbruikbaar gemaakt. On middellijk werden militairen gezonden om hulp te bieden, wat echter niet verhinderde dat de vier automielen, waarin de koning van Engeland, de koningin en het gevolg zaten, na een bezoek aan Bosco Trecase, wegens de aangerichte verwoestingen moes ten terugkeeren. Eenige landbouwers in Friesland hebben een adres aan de Regeering gezonden, waarin wordt verzocht om de Jachtwet in dien zin te wijzigen, dat het zoeken van kievitseieren moet worden gestaakt op 15 April, inplaats van op 1 Mei. De kievit, die zich voedt met «wormen en insecten, is voor den landbouw eeh nuttige vogel en door het vele en langdurig» eier- zoeken wordt de kievit uitgeroeid. GOUDA, 2 Mei 1906. Alhier is door de politie gearresteerd P. Th, G. Kraforst, handelende ODder den firma naam „Alimentaria". Hy wordt verdacht van het plegen yan verschillende oplichtin gen, zoowel alhier als elders gepleegd. De firma Alimentaria, die de zaken nog al breed opvatte, zooals blykt uit verschillende druk werken, door de „firma" gebruikt, is of was een import- en exporthaus der gesammten Lebensmittelbranche, zooals een in 't Duitsch gesteld briefhoofd vermelde. De „firma" dreef handel iu Holl. Gemüse, Kartoffel, Obst, Conserven, Finss- en Seefische, Wild, Geflügel, Batter, Eier, Goudaer en Edammer Këse. wiro-ContoNiederl&ndische Bank, Rotterdam en Bankgeschaft Ogier Co., alhier. De inrichting der firma alhier is zeer primitief en geheel in strijd met den indrnk, dien de verschillende paperassen maken. Verschillende bekend geworden handelin- gen van genoemden K., doen denken aan flesschentrekkery. Hy schijnt ook de eenige firmant der .jjtma" Alimentaria te zyn. K. werd naar Rotterdam overgebracht en ter beschikking gestéld van den officier van justitie. De heer E. J. Vonk, agent van politie Ie klasse is met ingang van 15 Mei be- noemd tot terreinopzichter aan de Koninklijke Stearine Kaarsenfabriek „Gonda" alhier Lopik. P. Schenke* had Maandag-ochtend een buitenkansje. Met zyn schuitje zich be vindende in de Wiel ontwaarde h|j in een griend een vischotter. Het dier blijkbaar niet gesteld op eene ont moeting te land met S., begaf zich te water, zeker van gedachte daar veiliger te zyn tegen een onverhoedschen aanval. Inmid dels ontwaakte de jachtlust Yan onzen schip per en beraamde hy een plan van aanval Meteen schuitje het dier naby zien te kernen, en dan den vaarstok, by gebrek aan beter wapen, als moordtuig gebruikt. En zoo ge- schiedde. 't Gelukte den kop van 't beest aan de ijzeren punten van don vaarstok te prikken en het wild eenigen tyd onder water te houden en daar den dood te doen vinden door verstikking. De rechtbank te Rotterdam veroordeelde gister o. a. G. K., 18 jaar, arbeider te Jaars veld, wegens wederspannigheid, tot 8 dagen gevangenisstraf. Bevestigd werd het vonnis, resp. gewezen door den kantonrechter te Schoonhoven, waarby J. M. v. l)(, 33 jaar, wijnhandelaar te Schoonhoven was vrijgesproken wegens drankwetovertreding. i Voor het weiden van pinken in het land van J. C. van Tilburg te Zevenhuizen was A. Bos Az. in de inaand November van het vorig jaar aan eerstgenoemde verschuldigd een bedrag van f 22.50. Op een der dagen in die maand nu had zich ten huize van Bos vervoegd de 21-jarige L. S., arbeider te Nieuwerkeik a. d. Use), valschelyk en in stryd met de waarheid voorgevende dat hy namens, in opdracht en op last van Van Tilburg kwam om genoemd bedrag te halen. Bos aan deze opgave geloof scheukende had het geld afgegeven. De onwaarheid was echter later gebleken. Beklaagde was niet verschenen. Eisch: 2 maanden gevangenisstraf. Den 21en Februari had D. B., 18 jaar, arbeider te Capelle a. d IJsel, aan de Centrale Guanofabriek aldaar, waar hy vroe ger werkzaam was geweest, twee ruiten stukgeslagen, na eene woordenwisseling met den portier. Beklaagde bekende het feit gepleegd te hebben. Eisch: f 5 boete, subs 3 dagen hechtenis. Den 18en Maart bevond zich de 33-jarige A. v. L., sjouwer te Gouda, in beschonken toestand op den openbaron weg aldaar, waar hy de orde en rust verstoorde. Door de agenten van politio G. van den Dungen en G. van Ackooij aangevat ter overbrenging naar het politiebureau, was hy aanvankelijk goedschiks medegegaan. Later had hy zich echter verzet door rukken en trekken. By die overbrenging had P. tf. S., 35 jaar, sjouwer te Gouda, tot wederspannigheid op geruid door o. m. uit te roepen „Janus, ik zou het verd..om mee te gaan." Voor ieder werd een maand gevangenis straf geëischt. Uitspraak over Men bericht ons dat de heer Frédéric te Parys het hem aangeboden lid maatschap der Internationale Vereeniging Vrede-Tentoonstelling heeft aanvaard onder verklaring van zyn groote sympathie voor het streven der Vereeniging. Frédéric Passy, econoom, werd 20 April 1822 te Parys geboren. Hjj ontving den Nobelprijs voor den vrede in 1901, toen deze voor de eerste maal werd toegekend. Zyn werkzaamheid voor het pacifistisch itreven dateert van 1867 en nu nog op zyn leeftijd van 84 jaar, terwyl hy nagenoeg blind is, dicteert hy aan zyn secretarisien vele arti kelen voor de Revue „Arbitrage entre na tions" Zyn redenaarstalent is nog zeer groot"; op het laatste .Vredescongres te Lücem heeft hy alle aanwezigen tot schrelens toe ge roerd met zyn redevoering over de bevor dering van een betere verstandhouding tus- schen Frankrijk en Duitschland. Hy is eere lid der meeste Vredesvereenigingen. De statuten der Internationale Vereeniging Vrede-Tentoonstelling hebben de Koninklijke goedkeuring verkregen. VERSCHEIDENHEID. Rembrandt-tentoonstelling te Leiden. Voor de schilderijententoonstelling, ter eere van Rembrandt in Leiden te houden, komen voortdurend meer toezeggingen. O. m. zyn er gekomen een Dou uit St. Petersburg, een fraaie Jan Steen, geboorte van Christus, uit Lemberg (collectie Pipinski), werken van Van Goyen en Brekelenkam uit Engeland enz. uok voor de teekeningen- en reprodnetie- tentoonstelling werden reeds van verschei den kanten toezeggingen ontvangen van eige naars van Rembrandt-teekenin&en. •4e Klasse. Trekking van Woensdag 2 Mei No. 10084 f 2000. 4523 en 5133 ieder f 1000. 118 en 5133 ieder f 200.' 6056, 7208, 8876, 9355 en 17338 ieder f 100 Prijzen van t 65. 6472 8338 11244 14570 17726 5529 8402 72 72 97 33 8591 73 14637 17854 43 8610 74 47 55 92 20 11323 53 62 5613 51 46 90 79 59. 61 86 14726 89 5758 81 11400 92 17911 5809 8724 20 14863 50 8823 95 96 18024 24 11599 14960 53 '26 11608 15025 87 2747 78 2803 7 24 42 82 85 24 2917 303 26 422 3037 31 45 65 3105 511 87 1 37 110 19 28 30 34 75 5930 613 773 812 77 8 6042 3205 91 23 6122 25 45 92 57 3376 65 84 3417 69 913 91 6224 3507 56 50 6343 53 71 81 73 97 97 8986 9010 14 36 36 82 1026 58 61 89 3603 6413 97 5 1131 9 62 48 94 3730 1202 40 76 88 1322 30 86 1401 1530 4018 7129 76 83 40 86 4176 7231 1649 4226 90 77 31 172Ü* 33 25 4349 34 1864 1904 2020 40 50 67 94 2182 86 92 2248 76 84 97 2323 78 2451 2507 29 85 2653 71 4418 53 4515 74 4659 98 4759 72 81 4812 16 46 18101 46 15104 45 53 58 18224 90 15228 52 92 g3 96 40 11748 15337 18331 65 90 42 54 79 11843 87 18409 92 11975 15407 18'i08 96 12125 16 28 9120 77 24 29 80 12244 52 55 45 12328 64 18700 70 35 15534 9 95 93 15659 42 9289 12664 81 18829 9364 68 15709 74 9404 97 30 18937 9547 12798 46 19009 99 12816 83 19138 9625 74 15837 47 44 12949 15906 84 76 13084 16004 19249 83 13101 5 57 97 87 83 19370 99 13264 16111 19401 9761 83 50 20 82, 85 69 37 9845 13417 16232 19513 57 91 16522 19823 9932 13528 33 34 55 30 35 71 74 13632 57 19938 7307 10014 51 63 40 24 10135 55 16717 51 43 51 91 56 60 51 73 13723 68 78 7510 10214 41 16825 20023 12 29 13869 28 33 20 73 86 40 55 7602 76 13947 83 94 98 94 84 87 20135 7703 10369 96 16916 57 21 10475 97- 52 20277 30 10522 14008 17015 20 71 79 88 91 81 6544 3806 6648 27 6808 63 13 75 83 3902 6949 21 7008 26 40 61 86 36 28 11 87 20343 7854 73 12 17168 20467 15 7909 99 42 17217 20547 4982 28 10695 48 49 74 95 74 10763 49 17342 20632 5035 8003 94 90 69 68 45 33 10829 14219 17432 81 46 50 89 64 47 20753 5225 93 11096 90 96 88 46 8135 11148 14417 99 20850 5315 8221 83 71 17517 4468 94 93 94 90 60 14638 5411 8300 11237 14558 17635 20640 4e Klasse 2e Ljjst No, 4825 m, z, 4875 en No. 20120 m. z. 20126. VRIJDAG 13 APRIL.. L.K. H. K Staateleemnqen. Portdoal. Oblig. 3e Serie fr. 050 3 59"/,, Oblig.3e Serie fr, 2500 3 69%, -- RosLASD.Iwang Dombr. Obli gation 4'/, 96' Azie. Japan Obligatien 1899 4 74% 74'/, ConüMBu. Geconsolideerde Bui- tenlandsche Schold. Recepls. L. 100 1'/. 24i/i. Hypotheek-Banken. Pandb. idete idem 4 —99 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101*/,, Pandb. Rotterd. Hypb. 87| 97'/, Pandb. Standaard Hypb. 4'/, 100'/, - Pandb. Stedelijke Hypb. 4 99'/, Pandb. Utrecbtsche Hypb. 4 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 100'/, Pandb. Znid-Holl. Hypb. 499'/, Pandb. le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 4'/, 100'/, Pandb. Nederl. Hyp. Pand- brielbank 4 99»/, Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 4'/, 101 Bewijzen vanDeelger. North w. Pac. Hyp. Bank f 96'/, Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 4 99'/, Pandb. Hoilandsche Hypb. 4 99*/, Pandb. Nationale Hypb. 3'/, 98'/. Pandb. G. Hypotheekbank te Amsterdam 4 100 Spoorwegleeningen. Itaue. Oblig. Zuid-Italiaansche Spw.-Mü. A. 367'/, Diversen. Mjj. tot Expi. Laan van Meerdervoort 1902 89'/, Premieleeninqen. BsbQiE, Loten Stad Antwerpen 1887 2'/, 102'/, Scheepvaart-Ataatechappijen. Aand. Holland-Gulf Stv.-Mjj. 35 zijn in grooten voorraad tot de meest con- eurreerende prijzen gearriveerd. Aanbevelend, OFFERTEN met MONSTERS van worden gevraagd door KAMPEN. TE GEVEN DOOR Dl DE DE EN DE '8 avonds uur precies, Namens de Regelings-Commissie, P. WEIJER, Voorzitter. S. W. ROND, Secretaresse. G. v. KEKEM, Penningmeesteresse, Crabethstraat. Nog een beperkt aantal kaarten verkrijg baar bij de Penningmeesteresse. Voor leden der Soc. „Ons Genoegen" f 0.95. Voor niet-leden der Soc. „Ons Genoegon'' h f i.aa Plaatsbespreking bfl den pachter dor Sociëteit. VRAAGT PRIJSCOURANT van onzo

Goudsche Courant | 1906 | | pagina 2