IBID mm VAN THEE. BINNENLAND. ïülcclrodinelainp Eikel-Cacao Firma C. LOÏÏBMS, WUMIIMHI. Klanken uit Schoonhoven. Stadsnieuws. WrXrj_ 5432 Caloriën. 3818te Staats-loterij Rechtzaken. BEURS VAK ROTTERDAM De Nouveauté' s Maulcla, Klnikrmantcls, Costumes, IMouscn, Hokken, JaponsfofTen, AÜVERTKNTIKN I1AVENSWAAY ZONEN, Wild eu Gevogelte. Het licht der toekomst „DE AVONDSTIH", M. M. v. LOON, ^rTniehaelïr - llorilcaux. Vlu de hamos dezen grondslag een hervorming der soci ale toestanden ondenkbanr is, bovendien gelijkheid van allo burgers voor de wet, afschaffing van de doodstraf, tegemoetko ming in do boboeftéb der landbouwende bevolking en der arbeidersklasse, eindelijk bevordering van de volksontwikkeling en inwilliging van de eiscben der afzonder lijke nationaliteiten, die slechts dan innig met elkaar vereenigd kannen heeten, wan neer rekening gehouden wordt met hunne eigenaardigheden. Ten slotte verlangt het adres volledigo politieke amnestio als eer-^ sto onderpand var. wederzydsche overeen-" stemming tusscben den Tsaar en het volk. De Oostenrijkste minister-president Ho- shenlohe verklaarde dat bet eerste punt van bet regeerings program een hervorming is van het kiesrecht op den grondslag van het algemeen stemrecht, dat tot eene overeen stemming zal leiden op de andore punten. Wat de Hongaarsche quaestie betreft zal de regeering krachtig waken tot handha ving van de OostenrJkBche belangen- De regeering verwacht een flinken steun van de Kamer. De Kamer zal Vrijdag over deze regee- ringsverklaring beraadslagen. Het onderwerp van alle gesprek ken te Utrecht. Wy beschouwen de bewoners van Utrecht zoo te zeggen als onze buren en wat voor hen bolangryk is, zal ons eveneens intores- seeren. Het volgende wordt thans druk aldaar besproken. Mejuffrouw H. Wolf, wonende Achter do Gasfabriek 78 te Utrecht, meldt ons: Ik kan U niet genoeg dankzeggen voor de uit stekende resultaten, welke ik met Foster's Rugpyn Nieren Pillen verkregen heb. Se dert myn bevalling heb ik immer aan een nierziekte geleden (vette nieren). Somtyds kon ik haast heelemaal niet urineeren en dan weer k!\vamen er abnormaal groote hoeveelheden. Steeds was de urine troebel en met bezinksel, en de loozing geschiedde met een pijnlijk, branderig gevoel. Ik was sedert geruimen tyd nimmer bevrijd van een ellendige pyn met steken in den rug en meer malen had ik hiervoor het bed moeten hou den. Ik was mismoedig en begon aan myn horstel te twijfelen want alles bleef zonder baat. Men raadde my toen Foster's Rugpijn Nieren Pillen aan en ik wenschte dit veel besproken geneesmiddel aan een proef te onderwerpen. En dit was myn geluk, want reeds na een paar dagen gevoelde ik een aanmerkelijke verlichting en na een week was reeds byna al myn ellende verdwenen. Ik ga thanB nog eenige dagen door mot Uw pillen, om den wortel van myn kwaal ge heel uit te roeien en zal niet nalaten Uw prachtig geneesmiddel by voorkomende ge legenheid aan te hevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. De zwakheid der nieren wordt aangeduid door een doffe pyn en zwakheid in den rug. De zieke kan nauwelijks loopen. De wreede pyn verlaat hem niet gedurende den dag. '8 Nachts is het hetzelfde terwyl by met smart in zyn bed woelt, en tracht in to slapen, nimmer rustende op zyn rug, die 's morgens bft het opstaan pijnlijker dan ooit schünt. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mejuffrouw Wolf gehad heeft. Zy zyn te Gouda verkrijgbaar by de Heeren Wolff Co., Westhaven 198. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel üt f 1.75 voor één of f 10.— voor zes doozen. Verspreide Berichten. Frankrijk. Het kiezerskorps van den socialistischen pastoor Lemire heeft den wensch uitgedrukt, dat hun député in de kamer een crediet van 500 millioen vragen zou voor verdeeling van grond aan behoeftigen. De opperste raad van do universiteit van Parys heeft eergisteren inderdaad besloten een leerstoel aan de Sorbonne aan te bieden aan mevrouw Curie Voor het oerst zal een vrouw in Frankrijk tot het professoraat worden opgeroepen. Duitschland. De hoop, dat de staking in het midden* Duitsche broinkolengobied weldra zou eindi gen, is weer vernietigd door het besluit van in alle districten gehouden vergaderingen, nog weken lang in staking te blijven, naar het heet, omdat het ondersteuningsfonds nog over meer dan een millioen beschikt. Is staking tegenwoordig potverteren? Engeland. De wet tot afschaffing der dubbele steramen kwam Maandag in tweede lezing en werd druk besproken; de oppositie wilde er niet aan. Enkele afgevaardigden denken er aan de wetteiyke afschaffing to vragen vnn de in cafés dionstdoende meisjes, de .barmaids". Op Guernesey is een aardbeving gevoeld. 8panjë. Op verzoek van de justitie te Beriyrt hooft de politie te Madrid een huiszoeking ondernomen in het kasteel van prins Wrede, den voornamen zilverdief of, misschien juister, de man van de kleptomatische prinses. Oostenbijk-Honoarije- Te Troppau is weer eens gevochten tus scben Tsjechen en Duitschers, waarbij drie personen verwond werden. Te Graz is een aardbeving waargenomen, die 5 seconden annhield, vergezeld van een onderaardsch gerommel. Rusland. De moordenanr van den doodgoschoten commandant der Petersburgsche haven is onbekend gebleven. Voor zoover bekend heoft do 1-Meidag zich door geen andere voorvallen gekenmerkt. Volgens de Correspondence Rosse zyn er boerenonlusten in de gouvernementen Mos kou en Toolaveie grondbezittingen zyn verwoest. Balkan Stagen. 150 Politieke misdadigertL meest Bulgaren zyn naar Rhodos, Bodrum enVesan gezonden, allen tot levenslange verbanning veroordeeld. Ze zullen wel spoedig by den dwangarbeid in de beruchte marmergroeven te gronde gaan. xiwii. O, Jan 1 Gy stoute man Wat hebt gy weer misdreven P Nadat Gedeputeerden schreven, Dat zy hier klachten kwamen hooren, Toen is by jou het plan geboren Om wefe te moff'len elk gebrek En goed te praten met je bek, Den stank van de privaten, Wie zich daarover uit dorst laten, Werd door den Carbol uitgejouwd. En wio den vloer ervan beschouwt, Zoo pas nog in Cement gelegd, Roept uit.Maar heer myn tyd, Wie durft hierover klagen En om vorbeetring vragen P" O, Jan 1 Ik schrok ervan, Toen ik jou truc doorzag. Maar nch, maar ach, maar ach 1 Wat is dat personeel brutaal Wat maken zy een groot kabaal) Van al je misselijke streken En legden bloot weer de gebreken, Door jou zoo heimelijk bedekt. Wat heeft dat eer» ave ris gêwekt O Jan! I Gy domme man Hebt gy dan niet aan 't woord gedacht, Zoo oud wel reeds als ons geslacht .Wat Jantje in het duister doet, Dat wordt by klaren dag geboet Prosit Woensdag, 8 Mei, was oen gewichtige dag in de geschiedenis van Schoonhoven, lezer- Wie het niet wist, had het kunnen^ merken aan de bedrijvigheid. die er heersebte. Niet op do markt, die had haar gewoon ver loop lammeren, groentezaden en de Rotter- damsche kramers. De drukte was op een andere plaats. Even half twaalf rolde een met 2 paarden bespannen rijtuig door de LopikerBtraat en hield stil voor de openbare school le soort. Eenige heeren stapten uit gingen de school binnen, waar op de binnen plaats reeds een groot getal ouders van schoolgaande kindoren verzameld stonden te wachten op dingen, die komen zouden. Het waren drie Inspecteurs der Volksge zondheid en drie leden van Gedeputeerde Staten, die een onderzoek in loco zouden instellen naar do gegrondheid van het beroep van den raad van Schoonhoven tegen het sluiten van de schoof op 15 Juli a.s.' Kort na de aankomst van deze heeren begaf het Dagelyksch Bestuur van Schoon hoven zich van het stadhuis ook naar de schoolde Burgervader voorop met leege handendaarachteraan Jan Valk met een mooie, verlakte portefeuille, gezwollen van de stukken en een Wet van Ketelaar, die er niet meer by kon, in de hand. Jan, Jan, wat stond je dat knap, gewichtig. Ik bleef stil staan om je eens goed te bewon deren. Manr ik moet zeggen je sloeg een kranig fignur. Jammer, dat je het er zoo belabberd afgebracht hebt- Twee stadge- nooten hoorde ik zoo tegen mekaar zeggen: „Nog deftiger as zoo'n hooge meneer uit den Haag" Daarachter sukkelde Piet Greup aau, ge weldig op zyn tandvleesch bijtend. Geen goed teeken, dacht ik zoo. En werkelijk de taak, dio deze twee heeren Valk en Greup op zich genomen hadden, was niet licht te schatten, al hadden s|j bet in den raad andere voor. geiteld- Zy moesten daar aan heeren Gede puteerden duidelijk maken, dat de school niet schadelyk was voor de gezondheid. Nu, de Burgemeester had royaal verklaard dat hy dat niet kon. Wel hadden de Wet houders hem de meening van de meerder heid willen opdringen en doen verdedigen. Maar hy bedankte feestelijk en ging er heen als toeschouwer of als zyn meening over een en ander gevraagd werd, uitte hy zyn eigen oordeel. Jan, hoe kom je toch zoo dwaas om dat van de minderheid te vergen. Gaat het nog niet beroerd genoeg P By dat verdedigen, waar niet veel van ge komen is, zyn den heeren vier punten tegen gevallen le zy hadden de Inspecteur niet verwacht 2e zy hadden niet zooveel ouders verwacht; 3e zy hadden niet gedacht, dat de onder wijzers zooveel bezwaren hadden in te brengen. 4e Mocht er niet over den verbouw gespro ken worden. Al direct nam de Hoofd-inspecteur Dr. Ruysch stelling tegen den voorzitter der Commissie van Gedeputeerden, dio van oor deel was, dat het er nu om ging of de school zou gesloten worden of niet. Dr. Rujjsch was van oordeel, dat Gedeputeerden te onderzoeken hadden de gegrondheid van het beroep van den raad. Jan Valk werd als deskundige gewraakt en daar ging het onderzoek zyn gang. Alle lokalen door, de bezwaren van de Inspecteurs, van de ouders en van de onder wijzers aangehoord en aangeteekend. Het regende bezwaren. Wel trachtte Valk of Greup zich tegen dien stroom te verzetten, maar in het derde lokaal gaven dezen twee helden den strijd al op en gingen als twee gestrafte schooljongens op de binnenplaats zitten mopperen. Jan smeet zijn mooie, ver lakte portefeuille op een bank neer en Greup heeft bepaald zyn tandvleesch stuk gekrabbeld. Raad eens lezer, hoe leuk onze Jan, als Wethouder van Openbare Werken, het had aangelegd om de gebreken der school te bemantelen voor dien dag. Hy had in een paar lokalen nieawe gordijnen laten haügen, die naar ik meen de ronde som van zestig galden kosten en die later onbruikbaar zullen zijn. Voor de ramen aan den Doelen kant had hij den dag te voren de oude ja- louziön, die reeds als onbruikbaar opgeborgen waren, laten hangen. By onderzoek bleek, dat de dames onder wijzeressen die zware meubelstukken niet konden optrekken. Alle privaten waren zoo sterk gecarboliseerd, dat de stank er voor een paar dagen onder bleef. Toch was dit niet genoeg voor een paar privaten. Daar werd dan ook nog den avond voor Woensdag een cementen vloer in gelegd. Een privaat was in de al te groote haast vergeten. Daar was de stank dan ook als naar gowoonte. Jan, je bent een gate vogelMaar dit maal is het personeel der school je te slim af geweest, man. Zy hebben alles verteldalle trucjes van Valk in een helder licht gesteld. En dat was de groote njjd van onze twee kleine Wethouders- En dan staat het niet mooi Jan, om bet hoofd der school toe te byten, dat hy het recht niet zou hebben om den loodgieter te halen als de school van het hemelwater over stroomt en de platen aan de wanden door het vocht beschadigd worden, om direct raad te schaffen. En als een onderwijzer mee deelt, dat er zomerdagen geweest zyu, waarop er 10 leerlingen naar huis gezonden werden wegens hoofdpijn en braken, dan moogt ge dat niet in twijfel trekken, of ge moet het tegendeel kunnen bewijzen. En Greup moet eens ophouden met dat verdichtsel langer te debiteeren, dat de Schoolopziener in 1902 zich kon vereenigen met een 8 klassige school. Dat is absoluut onwaar. Dat betrof een plan van 8 lokalen beneden en 4 boven op. Stellig zullen heeren Gedeputeerden deze indruk hebben gekregen, dat door den onwil van den raad de gezondheid van vierhonderd kinderen reeds veel te lang schade lijdt, dat de ouders dier kinderen met kracht zyn opgekomen om te protesteeren tegen het langer bestendigen van dien toestand, dat zy overtuigd zyn van de woorden van Dr. Ruysch„dat zij hier te doen hebben met een in alle opzichten onwilligen raad." En zoo wachten wjj met gerustheid de uitspraak van Gedeputeerde Staten af. JAN BAZUIN. STATEN-GENERAAL. T W K K f» E KAMER. Vergadering van Dinsdag 15 Mei. Arbeidscontract. Bij de voortgezette beraadslaging over art. 1688y (verplegingskosten bij ziekte van inwonende arbeiders) handhaafde de heer van Doorn zijn amendement om de verple gingskosten te doen betalen by ziekte zoo lang de dienstbetrekking duurt De heer de Savornin Lobman bestreed het dwingend karakter dezer bepaling. Hij zou tegen het artikel stemmen. De heer Roessingh achtte het aantrekke lijke van het artikel gelegen in hetethisch- humanistische beginsel, waarvan het uitgaat. Maar juist daarom bestreed lijj het dwingend karakter der bepaling. De heer ter Laan verdedigde tegenover de bezwaren van den heer Zylma dit dwin gende karakter. De heer Roodhuyzen bestreed eveneens het araendement-Zylma om het artikel niet dwingend te maken doch schriftelijke af wijking mogelijk. De heer Heemskerk ontwikkelde verschil lende juridische bezwaren tegen het artikel, dat z.i. veel te gebrekkig is en tot grovo inconsequenties leidt. De heer Schokking was het oens met het beginsel der bepaling, doch wenschte de nietigheid der daarmede strijdige bedingen uit het artikel te zien geschrapt- De minister van Justitie zette uiteen dat het begrip „behoorlijke verpleging" iets be trekkelijks is. De verpleging in een ziekenhuis behooft volstrekt niet in de eerste klasse te geschie den. Verpleging by buren of derden wordt niet uitgesloten. Is de arbeider deelgerech- tigd in een ziekenbus, dan vervalt de ver plichting. Het amendemont-van Doorn achtte de minister overbodig. Meer gevoelde hy voor het amendement der commissie van rapporteurs. Het dwingend karakter der be paling werd met nadruk door den minister gehandhaafd De heer Schaper beval Het artikel mot dwingende kracht aan in het belang der zedelijkheid en der kleine luiden. De heer Drucker hpstreed eveneens het amendemer.t-Ferf-Zylraa. De heer Heemskerk stelde voor om de nietigheid van afwijkende bedingen te doen vervallen. De heer van Doorn trok zijn amende ment in. De beer Schokking stelde voor, de ver pleging in een ziekenhuis uit het artikel te doen vervallen, aangezien men, volgens den minister, de verpleging toch overal kan doen plaats hebben. Dit amendement werd door den heer Bor- gesius aanbevolen. De heer Zylma trok zyn amendement in. De Minister nam de amendementen-Schok king en der Commissie van Rapporteurs over. Het amendement-Heemskerk verworpen met 56 tegen 28 stemmen zoodat het dwin gend karakter van het artikel gehandhaafd bleef. Het artikel werd goedgekeurd met 60 tegen 12 stemmen. Morgenmiddag half twee voortzetting. Gemengde Berichten. Men meldt uit Doetinchem: Omtrent de mishandeling te Wehl verne men »wy nader, dat in den toestand van den verwonde verandering ten goede is gekomen en alle levensgevaar geweken is, ofschoon de man veel bloed heeft verloren doordat de slagader achter het oor was doorge sneden. Do 17-jarig« zoon, die eergisteravond in arrest was gesteld, is gisterenmiddag weder op vrye voeten golaten. Hy blyft alle schald ontkennen, terwyl de vrouw daarentegen verklaart de verwonding te hebben toege bracht. Men meldt uit Haarlem: Toen de makolaar George L. Smit beslag wilde leggen op de boedel van zekeren ge- failleerden R., werd by door dezen met den dood bereigd, als hy aan een stuk van de boedel durfde raken. De makelaar ging onverrichter zake weg en de curator, mr. Tuimelaar, heeft nu dén rechter commissaris met het gebeurde in kennis gesteld. Speelzucht in te perken! De Semarangsche correspondent van het „Soerab. HM." schrijft: Myn betrekking brengt mee dat ik in die kringen, waar de speelwoede het weligst tiert, een zekeren kijk heb; ik zon zonder de minste inspanning een dozjjn of wat personen met gering inkomen kannen noe men, wier traktement reeds verdobbeld is voor zy 't in handen krijgen, 't Ongeluk kigst van alles is dat verscheiden mannen de speelzucht van hun vrouwen niet tegen gaan, ttiaar zelf na het kantooruur de kaar ten in handen nemen, om tot laat in den nacht het edele tjekispel te beoefenen. Ik ken gezinnen, waar soms den heelen dag niet gegeten wordt, anders dan op krediet in de warong, omdat de vrouw het huis houdgeld aan de tjekitafel had verspeeld. Onder de ongelukkige mannen, die met zulke speelzieke vrouwen opgescheept zitten, ken ik er ook, die zich met hand en tand verzetten tegen den ipeeldnirel; manr welk t toezicht kan hy thuis uitoefonen, als hy op zyn kantoorkruk zit P Welke scènes heb ik niet hooren vertellen van klerken, die on verwachts van bureau thuis kwamen er. hun woning tot eon speelhol vonden gemetamor foseerd. By do familie te Groningen is bericht ont vangen, dat de toestand van luitenant Gaar- land, dezer dagen in een gevecht by Loso- raarne ernstig gewond, gunstig is. Zondagmiddag ongeveer 1 uur heeft inde gemeente Diemen een ernstig fietsongeval plaats gehad- Twee wielrijders kwamen met elkander in botsing, mot het treurig gevolg dat een van beiden van de fiets afsloeg en met zyn oog op een paaltje terecht kwam, zoodat dat lichaamsdeel geheel uit zyn hoofd lag. Nadat hy bij een dokter aldaar ver honden was, werd hy verder per rytuig naar Amsterdam gebracht. Een zoon van den schippor M., die te Zutphen aan de kade ligt, bood eergistoren aan een bakker aldaar rogge te koop aan. De politie, die hiervan op do hoogte werd gesteld en reeds dikwijls klachten over graandiefstallen had ontvangen, stelde daar om een onderzoek in met het gevolg, dat zy by schipper M. twee hectoliter graan in beslag nam. Te zynor verontschuldiging voerde M- aan, dat dit grann opveegsel was. Van betrouwbare zydo wordt aan De Tel. uit Doorn gemeld De gebroeders K. en G. van B., uit Doorn, waren Zondag nnar Bunnik gegaan. Op hunnen terugtocht worden zy' overvallen door een hevig onweêr, Achtor het slot te Zeist wordt 't weder zoo hevig, dat do eene broeder voorstelt, ergens te gaan schuilen door een woning binnen te gnan. De andere broer acht zulks niet noodig en vindt een boom desnoods vol doende voor tijdelijke schuilplaats „Zie maar, daar rchuilt al een meisje onder een boom Laten wy dóór ook heen gaan En zy vinden 't meisje, (van circa 20 jaarjreeds door den bliksem getroffen, bewusteloos en bebloedDoor de belde broeders nanr eer. dokter gebracht, bleek de ongelukkig^ één oog te zyn kwyt geraakt, eu is zy vermoedelijk gedeeltelijk verlamd GOUDA, 16 Mei 1906. Naar wy vernemen zal de candidaat6tel- ling voor een lid van den Gemeenteraad in het lsto district plaats hebben op 12 Juni, de verkiezing zoo noodig op 20 en de herstemming op 27 Juni. Naar wy vernemen, begint a. s. Dinsdag 22 Mei de reeks orgelconcerten, die de heer Spaanderman ons ieder jnar doet genieten. Op het eerste concert zullen medewerken Mej. Cato Juyn (alt), uit Rotterdam en de heer Frans Deirkauf (violoncel) uit den Haag. Het programma is bijzonder rjjk en bevat bqhalve werken van Bach, Handel, Mendelssohn („Dank sei dir Gott" aus Elias"), Reinberger, Merkel en P. Cornelius ook een werk vau den kortelings overleden grooten cellist, Antoon Bouman. Waar ons een uur geboden wordt van zoo groot kunstgenot, daar kannen wy niet anders doen dan ieder aanbevelen het concert te bezoekeu, vooral waar de toegangsprijs 10 cent zoo gesteld is, dat die ook voor min- dergegoeden binnen het bereik van hun beurs ligt, terwyl het aanvangsuur op half acht is gesteld, zoodat ook zy, die na volbrachte dagtaak zich een uur van uitspanning wen- schen to verschaffen, daartoe in de gele genheid zyn. Den heer Spaanderman, die geen moeite ontziet om iets schoons te doen hooren, wenschen wy een talrijk gehoor toe. G a s-c o n t r 1 e. 15 Mei 1906, 9 nor namiddag. Druk 39 m M. Lichtkracht 14.86 Kaarsen. Heden slaagde te Utrecht voor de akte Lager Onderwijs, Mej. J. C. Schriek, alhier. Stolwijk. De aangvereeniging .Eensge zindheid" boeit zich aangesloten bjj den bond van gemengde zangvereenigingen .Eendracht maakt macht" en hoopt op 8 Ang a. s. deel te nemen aan het bondsfeest te Ameterstol en het alsdan te honden concours. Oudiwatie. In de eergisteren gehouden vergadering der .Hollandsche Maatschappij van LamJbonw", afdeeling .Ondewater en omstreken", in 'thttel .Doelon" alhier, zijn voor de in dit jaar te honden tentoonstelling de prijzen vastgesteld. Voor het in te zen den ree, enz. zijn de prijzen hooghr dan bjj Tzoagere tentoonstellingen. Vermoedelijk zal de tentoonstelling gebonden worden op 31 Angilstns a. s., den verjaardag van H. M. dn Koningin. Door het bestnur zjjn bereids de noodige keurmeesters benoemd. De op komst der leden was flink. Het bestuur werd ook door de leden ge machtigd, tegen een vast te stellen prijs de loten van de verloting en bloc to verkoopon. fte Klasse. Trekking van Woensdag 16 Mei No. 19837 t 1000. 4300, 7699, 8742 en 11667 ieder f 400. 611, 13172 en 14556 ieder 1 200. 2720, 61947^14143, 7845, 12632,15037 en 20480 ieder f 100. 57 3892 387 4316 545 52 641 4645 43 54 908 5144 1035 89 99 5203 1121 5423 1214 5764 1519 5846 50 6438 67 54 1904 6552 47 6712 70 6991 2085 7000 2241 49 2667 7266 3079 7347 3312 7489 3447 7529 54 62 Prijzen van\l 70. 7985 10452 13408 98 74 8043 10500 44 1089, 8130 10S 93 1Ü 85 98 11322 13894 8250 11522 13912 8497 11623 57 8556 93 14284 77 11842 14301 8705 77 14571 21 11938 92 41 12253 14869 74 12464 14972 9452 12672 15000 9848 12763 15118 9910 12850 15303 63 97 15459 10018 13085 15613 28 13156 15749 10180 13366 15881 84 99 16185 17725 17976 18040 68 18152 79 91 18548 54 18785 18840 18848 94 19165 68 80 19829 57 65 19939 57 70 20045 48 20139 47 20200 40 47 20695 20709 76 20835 Door de Arrondissements-Rechthank te Rotterdam werden gister o.a veroordeeld C den O., 17 jaar en M. van R., 19 jaar, beiden visschers te Reeuwyk, wegens mis handeling van Johannes Balvert dien men naderhand verdronken in de wetering heeft gevonden ieder tot 9 maanden ge vangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis van 16 Februari tot 8 Mei 1906. S. Jongencel Czn., K. Jongeuecl Szn. en C. Jongeneel Ezn., resp. 19, 18 en 18 jaar, allen visschers te Reeuwyk wegens mishan deling van personen op den openbardn weg resp. tot drie, vier en een maand gevan genisstraf. S. Jongeneel Czn., 19 jaar, arbeider te Reeuwyk, wegens aanranding van personen op den openbaren weg, tot 3 maanden ge vangenisstraf. K- Jongeneel Szn., 18 jaar, visschcr te Reeuwyk, wegens eenzelfde misdryf tot 2 maanden gevangenisstraf. Vervolgens stond terecht Uit lonter baldadigheid had de 22 jarige C. D. boerenarbeider te Zevenhuizen, by N. van der Hee te Hillegeraberg op den 18en Februari een gordijn afgerukt, dat daardoor zoo beschadigd werd dat het niet meer te gebruiken was. By herhaling worden er bal dadigheden gepleegd ten huize vau de familie van der Hee. Geöischt werd 11 dagen gevangenisstraf. Niet aanwezig was F. H., 30 jaar, huis vrouw van A. C. S., zonder beroep te Krim pen a. d. 'IJssel. Op 14 Maart had zy de '21-jarige dienstbode C. van der Schelling uit gescholden voor dief en stinkert, en gezegd, „dat zy van vuil aan elkander kleefde". De aanleiding hiertoe moet gezocht worden in eene quaestie, die de beleedigde gehad heeft met beklaagde's echtgenoot. Eisch f 3 boete subs. 3 dagen hechtenis. VERSCHEIDENHEID. Men meldt uit Wageningen: De stakende steenarbeiders z(jn heden nog niet aan 't werk gegaan. De reden is dat de grondspoorders, die het vorige seizoen 20 cent per kub. M. verdienden en wier loonen twee maanden vóór de staking met 2 cent waren verlaagd, thans ook herstel van het oude loon vragen, op welken eisch door den heer Gideonse nog niet is beslist. Men meldt uit Amsterdam Gisteravond kwam uit IJmuiden het bericht dat by het beloodsen van het Deensche stoom schip Anna, buiten de pieten vanlJmniden, de sloep is omgeslagen.De opvarenden, vier personen, werden gered door het scheeps volk van de Anna. Een ontzettend, onweder heeft Maandag avond onberekenbare schade aangericht in de Belgische stad Leuven. Het laaggelegen gedeelte der stad is overstroomdin de straten staat het water anderhalve meter hoog. Een muur van 80 meter lengte is in gestort, evenzoo de Tivolibrog, waardoor de spoorwegverbindiifir met Luik geheel ver broken is. De nabijliggende gemeenten Blauwput en KeBsoloo zyn eveneens ondergeloopen. Op het oogenhlik bevinden zich 3000 bedevaart gangers in de geteisterde stad, die niet kunnen terugkeeren. Persoonlijke ongelukken zyn tot nu toe niet voorgevallen. Het Leu- vensche gemeentebestuur vergadert voort durend, do kritieke toestand, waarin de stad verkeert, maakt dit noodzakelijk. In verband met het geval van pokken in de gemeente Tietjerksteradeel (Giekerk) is vanwege het bestuur dier gemeente in de nabijgelegen dorpen de gelegenheid geopend om kosteloos te worden gevaccineerd en gerevaccineerd. Daar Giekerk niet ver van Leenwarden is verwijderd, is daar dezelfde gelenkeid door het bureau voor animale vaccinatie open gesteld. De geneeskundigen aldaar hebben dage lijks de handen vol met het toepassen der kunstbowerking in de gezinnen, waar zy praktizeeron. Nederlandsche Toonkunstenaars-voreeni- ging- Naar men verneemt, zal de 31sto jaarlyk- sche algemeeno vergadering der Nederland sche Toonkunstenaars-vereeniging dit jaar plaats hebben te Utrecht op Zaterdug 26 Mei a.s., des namiddags te 3 uren, gevolgd door eene huishoudelijke samenkomst op dienzelfden avond, van leden en genoodigden. waar in besloten kring verschillende compo sition zullen worden ten gehoore gebracht, en welke zal worden bosloteu met eene muziek uitvoering in het Gebouw van Kunsten en Wetenschappen aldaar, op Zondag 27 Mei d.a v., des namiddags te 2 uren. VRIJDAG 13 APRIL. L.K. H. K Staatsie emnq en Portugal. Oblig. 3e Scrië fr. 050 3 59»/,, Oblig.3e Serie fr. 2500 3 598/i« RusLAND.Iwang Dombr. Obli gation 41/9 96' 4 Azië. Japan Obligatien 189 9 4 7 48/4 747/„ Columbia. Geconsolideerde Bui- tenlundsche Schuld. Recepis. L 100 IV, 24 Vu Hypotheek-Banken- Pandb. idem idem 4 99 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101%, Pandb. Rotterd. Hypb. 31/, 977/« Pandb. Standaard Hypb. 4'1001/, Pandb. Stedelijke Hypb. 4 99s/« Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 1001/» Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4997 Pandb. le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 41/, 1001/, Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 99*/4 Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 41/, 101 Bewijzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank f 96'/, Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypothoekbriefbank 4 99* 4 Pandt. Hollandsche Hypb. 4 99s/4 Panab. Nationale Hypb. 31/, 988/4 Pandb. G. Hypotheekbank te Amsterdam 4 100 Spoorweg leeningen. Italië. Oblig. Zuid-Italiaansche Spw.-My. A. 367V4 Diverten My. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 89'/s Prem ie leeninqen bsijGiB, Loten Stad Antwerpen 1887 2102'/. - Scheepvaart- M aatschappijen Aand. Holland-Gulf Stv.-My: 35 - IN - zyn in grooten voorraad tot de meest con- curreerende prijzen gearriveerd. Aanbevelend, V Do ondergoteukende brengt zjjn vrien- deljjken dunk aun allen die bem bjj gelegen heid van zjjne benoeming tot Wethouder bljjken gaven van belangstelling. 0. W. VAN DE *AeLDE. Men wordt verzocht op 't TIKIIK te le tteu UIT HET MAG AZIJN VAN UORINCHEM. Deze TIIEEEN worden afgele verd in verzegelde pakjes vau vijl ttoee en een half en een Ned. one met vermelding van Nommer en Prys, voorzien van nevenstaand ÏMerk, volgens de Wet gedepo- 'neerd. Zich tot de uitvooring vau go eerde orders aanbevelende .1. C. BIJL, voorheen J. BREEBAART Lz. Van af heden en verder dagelijks versch verkrijgbaar, Braadkuikens, Soepkippen, Duiven, Poularden, Kapoenen, gemeste Eend vogels, Talingen, wilde Eendvogels, Fazanten Patrijzen, Snippen, Korhoenders, Reevleesch, enz. enz., tegen do meest sterk concnrreerende pryzen. Panklanr schoongemaakt franco door geheel Nederland. Aanbevelend, T. GUTTELING, Poelier. Oosterstraat 18, ROT'lfitDAM. Telephoon Interc. No- 2031. is de Brandt sneeuwwit, geheel rustig, is zeer aangenaam voor de oogen en zeer zuinig, in ééu woordten lichtxoo men xioh niet beter denken kan. De ELECTRODINELAMP is direct op iider gasornament aan to brengea. Wordt gaarne op proef geleverd en is te bezichtigen in het VERLICHTINGSMAGAZIJN DUBBELE BUURT B 13. Tslfn. 117. Aanbevelend, Gaifltter. Wie zeker zijn wa, <k BchtA Eikel-Cacao te ontvangen, ftMmtn gesteld en na veie proefnemingen k 4en handel gekomen onder don 'i dee uitvinders Dr. Miohaeli», vnrvnardigl op de beste machines in het wweldbo- roemde ótabblissement van Gabr«- StolL werok te Keulen, elsche: In vierkanten bussen. Deze Eiktd-Ctoao ift met melk gekookt eene aangename gezonde drank voor <k- geiijkach gebruik, (een 4 2 theelepels van 't panier voor een kop Chocolate) Ah geneeskrachtige drank bjj geval ran dhrrhee eiedits met water te gebruiken. Verkrygbaar by de voornaamste H. *3. Apothekers ens. Vt Ko. KA f 1.80, TïiS; TA Prjjn Qtnemlrtrtagenwoordlnr not N«dw ai !»™i Julius MsttankMt, -Imnterdam, K»tve:«tr»»t KIS! Lang-e Tiendeweg, GOUDA/ VRAAGT PRIJSCOURANT van onzu

Goudsche Courant | 1906 | | pagina 2