Tuin, elk perceel Johs. van durende 42 en (affaire m op den i der stad, 1 te Gouda, IS UIS, g, met ERF ooping Bulteulandscli Overzicht oekomst FEUILLETON. PER” ON, imp Het Dagboek van den Inspecteur. j No. 10032. Zaterdag 10 Mei 1000. 45ste Jaargang' tan). 7 op- ddels ui I Verspreide Berichten. IAN 4 Z«. IJN 13. ABRAHAM la, is voor- ttn 2 In i het Hotel aldaar, in en te ver- Gasfitter. tig, is zeer «er zuinig, men zich A90 c.A. liding, vele *n. 't W inkel w- o. met scnmantels, e groote pand en de lopende en de Haven, de hokken, operlj, is iding, vele m. direct op m. >rd en is te Mate en g» vmt Heeren tohoenwwic* tutter k Ca en lette goed k.— rt, galMleriM, ifMim, Arnheai ingei icht d n oon- i, allergun- Westhaven met eene ter van de F no- 77 te root 58 c.A. De Doema nam nog drie andere punten van het adres aan, by de arükelsgewjjze' behandeling. Tydens, de zitting werd een ontwerpkies- wet verdeeld, door de constitutioneel demo craten ingediend. By de voorzetting der beraadslagingen over het adres van antwoord ontspon zich een levendig debat over een voorstel om punt 8 van het ontwerp-adres, dat afschaf fing van don Ryksraad vraagt, te schrap pen. De Doema besloot met algemecne stem men de beraadslaging onafgebroken voort te zetten, totdat het geheele adres behan deld zal zyn. V De Russische Doema heeft het adres van antwoord op de troonrede, onveranderd en met algemeene stemmen aangenomen. Hoe kras het adres ook is gesteld, toch zyn er nog afgevaardigden, die het niet sterk genoeg vonden. De afgevaardigde Ssemenof, en vele andere leden der linker- zijde, drongen op nog krachtiger uiting der openbajvj meening aan Maar de meeste sprekers meenden, dat het zoo wel was. Wanneer echter de regeering het adres niet aanneemt,” zeide professor Schepkin, „dan zal de volkskracht zich uiten op een ontzettende wyze. Wy hebben de regeering gewaarschuwd, en haar den volks wil duidelyk en helder voorgehouden. „De regeering”, riep een ander spreker; „wat is de regeering Wy kennen haar niet Wy willen over bet verledene niet oordee- lenmaar wy zullen eiscben dat de ver nieuwing van Rusland thans tot stand zal komen. Zonder haar verlaten wy deze plaats niet 0 Naar nit Petersburg gemeld wordt, zal de Tsaar op zyn verjaardag, 19 Mei, een ge deeltelijke amnestie toestaan, waarvan slechts de terroristen zyn uitgesloten. Maar tevens wordt gemeld, dat de regee ring voornemens is het adres van antwoord met stilzwijgen te beantwoorden. Dat zou, naar van vele zyden gevreesd wordt, reeds dadelyk het conflict uitlokken. In heft Engelsche Hoogerhuis werd het wetsontwerp, waarbij aan vreemdelingen wordt verboden in Groot-Brittannië te landen met het doel Britsche werklieden tydens een staking te vervangen, verworpen met 96 stemmen tegen 24. Het ontwerp, dat door Felefoi n lïo. 82. De Uitgave dezer Courant geschiedt dagelijk met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nonimers V IJ F CENT EN. drukkelyk laten uitkomen de Russische koopman van plan veranderd en heeft hy een bier gevestigd advokaat opgedragen, zyn wonsch naar vergunning voor vast ver blijf langs den gewonen administratieven weg te bepleiten.” Als gevolmachtigde van den Rus maakt do advokaat K. Liebknecht nu een verkla ring openbaar, waarin hy de voorstelling van den minister op grond van een onder o.ede gedane mededoeling van den Rus on juist noemt. .De particulier v. Brockhusen heeft den koopman, dien hy in zaken had leeren kennen, op den avond van 18 April in een wijnhuis te Wilmersdorf met commis saris Schone samengebracht. Schöne heeft toen gezegd dat het verbazend moeielyk was, iets voor den koopman te doen. Toch hoopte hy, hem te kunnen helpen. Hy zou den Jcoopman, wanneer hy te Petersburg was, misschien een paar kleinigheden vragen. Liebknecht herhaalt dan in hoofdzaak wat Bebel in den Ryksdag medegedeeld heeft, om te besluiten met -de stellige verzekering, dat de Rus van zyn kant nooit „zekere diensten” heeft aangeboden en ook niet achteraf van plan is veranderd. Mr. Lieb knecht handhaaft dus de ernstige beschul digingen tegen Schöne en v. Brockhusen ten Volle. HOOFDSTUK XVII. Een Duitsche Bierkelder. Het souper dien avond was zeer gezellig, en tegen het einde er van kwam het gesprek op den vooronderstelden inval der falsarissen. Gaandeweg raakte Fedovsky in een gesprek gewikkeld met Mr. Knoup, den bankier, ter wijl Williams en de Baron zich met elkander onderhielden. Mr. Knoup was een levendig en onderhoudend, en bovendien een zeer ver licht man, en hy deelde den graaf heel wat wetenswaardige dingen mede omtrent den aard en het beheer van bankzaken in Europa, en omtrent de maatregelen, welke genomen werden om zich voor bedrog te vrijwaren. (Wordt vervolgd). 63) Zij zegt, dat de kredieten en do identifi- catie-brieven in Amerika door een paar des kundigen vervalseht en aan Willis ter band gesteld werdenWillis schreef er de hand- teekeningen en eenige andere bijzonderheden in. De twee deskundigen keerden daarop naar New-York terug, ten einde geen argwaan te wekken. Wijlis deelde de kredietbrieven onder de leden der bende uit, die in last hadden naar de verschillende voorname steden van Europa te trekken, snel te reizen, waar ze maar konden wissels te incasseeren, en ten slotte op eene bepaalde plaats samen te komen, om daar de opbrengst te verdoe len. Daar elk krediet van een groot bedrag is, verwacht men, dat de totale som vier of vijf millioen francs zal bedragen. Het is een grootsch plan, maar gelukkig heeft de New- Yorksche depêche gemaakt, dat wjj op onze hoede zjjn, en wjj hopen de zwendelarp in de geboorte te smoren.” .Zyn de dieven met de operaties reeds begonnen F’ vroeg Fedovsky. Feankbuk. Men noemt als den candidaat der linker zijde voor het voorzitterschap van de kamer in de plaats van Doumer, Brisson. Grootvorst Cyrillus, neef des czaren, is te Parjjs voor 100,000 francs aan zilver en sieraden ontstolen Men vertelt ook, dat maar hoe eerlijk we wezen mogen, tongen kunnen onbescheiden zijn, en vóór alles weet hjj niet, of we niet alles, wat hij ons mee deelde, zullen uitbazuinen. Maar dat is zijne zaak. En gij kent Inspecteur Byrnes zoo?" De vraag werd onverschillig gedaan, maar zij deed Fedovsky gevoelen, dat ook hjj zjjn mond niet zoo gesloten had gehouden, als raadzaam was. Hjj mompelde het een of ander onbepaalde antwoord (waaraan zijn makker geen aandacht scheen te schenken), on besloot inwendig, in het vervolg voor zichtiger te zjjn. WH IIM HE COIRAAT yVtewws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken, Keir Hardie by het Lagerhuis was inge diend, had daar alle stadiën, zonder oppo sitie, doorloopen. De heer Beauchamp gaf te kennen, dat de regeering tegenover het ont werp strikte onzijdigheid zou in acht nemen. Lord Landsdown zeide, dat indien de regee ring de verantwoordelijkheid voor het ont werp, dat een nieuw hoogst belangryk be- beginsel invoert, wilde aanvaarden, de op positie het ontwerp in het stadium, waarin het thans verkeert, zou aannemen, maar het in het tegenovergesteld geval verwer pen. De regeering weigerde de verantwoor delijkheid voor het ontwerp te aanvaarden en dit werd derhalve verworpen De Italiaansche Kamer beraadslaagde over de regeling der werkzaamheden. De heer Sonnino, president van den ministerraad, stelde voor Dinsdag een aanvang te maken? met het debat over de maatregelen ten bate van de zuidelijke provincies, met de benft- ling dat dit debat opgeschort kan worden ter behandeling van het ontwerp op de zuidelijke spoorwegen. Het debat over de marine enquête zal plaats hebben na de behandeling van bet ontwerp over het verstrekken van steun aan de zuidelijke provincies De verklaring van minister Sonnino, dat hy de prioriteit niet eischt voor het debat over den terugkoop der spoorwegen, veroorzaakte een storm van verontwaardi ging op de banken der oppositie, die vol* tallig was opgekomen, teneinde het ministerie ten val te brengen. De discussie duurt voorts De Pruisische minister van binnenlandscbe zaken heeft, volgens het stenogram in de Reichs-Anzeiger, op 12 dezer in het Prui sische Huis van afgevaardigden over de zaak van Schöne, den crimineelen commissaris van politie (die door Bebel in den Ryksdag be schuldigd was dat hy een Russisch koopman, nadat hy hem met uitzetting bedreigd had, tot spionnediensten heeft willen verleiden) verklaard „Naar het schynt ik moet my van deze voorzichtige uitdrukking bedienen, omdat de Russische koopman intusschen een reis voor zaken, die hy ai lang van plan was Ie doen, naar Rusland ondernomen heeft en nog niet gehoord is kunnen worden naar het schynt, heeft een derde persoon den Russischen koopman overgehaald, uit eigen beweging aan commissaris Schöne ze kere diensten aan te bieden, ten einde ver lof tot langer verblyf hier ter stede te krygen. Kort daarna is ik wil dat na- „Neen; maar zjj hebben van de hoedanig heid van eenige hunner valsche papieren een proef genomen, en het spjjt me te moeten zeggen, dat zy algemeen succes hebben gehad. De geïnde sommen waren evenwel betrekkelyk klein. Maar er is nog geene poging gedaan om den grooten slag te slaan. Dergelyke zaken vereischen zeer zorgvuldige schikkingen, en elk lid van den troep moet in voortdurende gemeenschap met het hoofd kwartier bleven. Maar, zooals ik zeg, wy hopen de hand op hen te leggen vóór zy beginnen.” „Ik hoop, dat gy m’n vriend Willis hier of daar zult pakken,” zeide Williams schert send „Hy is de spil en aanvoerder van den geheelen hoop, niet waar?” „Dat is in ieder geval onze vooronder stelling," antwoordde de Baron. „De uit komst zal het leeren. Het is een zeer raad selachtige kerel, die Willis, en er is tot hiertoe nog geen vertrouwbaar persoon ge weest, die voor zjjne identiteit kon instaan. Zelfs de beschrijving, welke ik u daar zoo even voorlas, zal misschien blijken op eene vergissing te rusten. Elke poging, welke tot hiertoe is gedaan om hem te ontdekken, is mislukt. Men zou het er bijna voor gaan houden, dat hy een dwaallichtje is dat er zulk een man in werkelijkheid niet be staat- Maar we zullen zien! Wie hem pakt, 1 Telefoon Mo. 8» ADVERTENTIES worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Inzending van Advertentiën tot 1 uur des midd. Do „Dihten”-quaestie zal echter oen naspel hebbenin het Pruisische Huis van Afge vaardigden is gisteren door de conservatieve fractie de volgende motie voorgesteld Het Huis van Afgevaardigden besluit aan de Kon. Regeering te verzoeken, in den Bondsraad er op aan te dringen, dat ingrij pen in het bestuur der bondsstaten, voorna melijk van Pruisen, door de Rykswetgeving wordt vermeden, of in ieder geval niet ge schiedt, zonder voorkennis en goedkeuring van de landdagen. De bedoeling dier motie isNaar de meening der voorstellers is de invoering van Dikten een onbehoorlijk ingrypen in bet be stuur der Bondsstatenen voornamelijk is dit het geval met art. 6 der Rykswet, waarin bepaald werd welke vergoeding afgevaar digden van den Ryksdag zullen ontvangen zoo zy tevens lid van een der Landdagen zyn. Minister Von Posadowsky heeft in den Ryksdag verklaard, dat dit volstrekt geen ingrijpen in de bevoegdheid der bondsstaten is; maar de conservatieve fractie in het Pruisische Huis van Afgevaardigden wil daarover nog eens een debat in dat Huis uitlokken. Eerst deze week is er te Bern ambtelyk bericht ontvangen van de besluiten der con ferentie van Algeciras, waarby aah Zwitser land een rol in de internationale controle in Marokko wordt toegedacht. Het is ge- teekend door den voorzitter van de conferen tie, den hertog van Almodovar, en gericht aan den Zwitserschen Bondspresident. Zooals men zich herinneren zal, heelt de conferen tie gewenscht, dat tot inspecteur derpolitie in Marokko een officier van het Zwitsersche leger zal worden benoemd, door den sultan van Marokko, uit een voordracht van de Zwitsersche regeering. Verder werd het Zwitsersche Bondsgerecht te Lausanne aan gewezen voor het oplossen van eventueele geschillen betreffende de op U richten Marok-‘ kaansche bank. De mogendheden, welke op de conferentie waren vertegenwoordigd, hebben intusschen de daar genomen besluiten nog niet bekrach tigd. Wanneer dit zal zyn geschied, ontvangt de Bondsregeering nader bericht, en zal zy beslissen, of zy de verantwoordelykheid, uit de haar toegedachte rol voortvloeiende, wenscht op zich te nemen. Montero Rios, de leider van de demokra- tische liberalen, in Spanje, heeft langen tijd verblyf gehouden in Galiciö, wat aanleiding gaf tot geruchten over tweespalt tusscheu hem en Moret, den minister-presidont. Mon tero Rios is nu teruggekeerd te Madrid en hy beeft verklaard, dat hy niet van plan was iets te doen dat ten nadeele zou kunnen komen aan de liberale regeering en de libe rale party. Men denkt te Madrid in de laatste dagen meer aan de bruiloft van den koning dan aan de politiek. De regeering zal 31 Mei en 1 en 2 Juni tot ambtelyke feestdagen verklaren. Het is eene beele beslommering de ruim 250 hooge heeren bedienden niet meegeteld onder dak te brengen, die als vertegenwoordigers van de volken der aarde het bruidspaar komen gelukwenschen. De prijzen van hotelkamers en pensions te Madrid gaan schrikbarend naar boven. ntore van aan den zal er groote eer mede inleggen.” „Indien ik nog langer luister, zal ik op nieuw aan mezelven beginnen te twijfelen,” merkte Williams met eene komieke houding van ongerustheid op. „Ga meê, graaf! Als de baron van avond by ons komtsoupeeren moet hij ons vertellen, welke de wyze van handelen van detectiven aan deze zyde van den oceaan is!” „Dat zal me zeer aangenaam zjjn,” ant woordde da^Baron; „maar we beweren niet, dat we belwamer zyn, dan onze confraters in New-York.” „Inspecteur Byrnes is bepaald zeer be kwaam,” zeide Fedovsky. „Tot acht uur dan,” voegde Williams, met zyn hoed groetende, er by. De baron neigde en Fedovsky verliet met den Amerikaan de kamer. „Het is een zeer aangenaam menseb, wanneer men hem nader leert kennen,” merkte hy op, toen zy op het trottoir ge komen yvaren. „DM gaat vry wel,” stemde Williams toe, „maar dat neemt niet weg, dat, zoo ik de Koning van Saksen was, ik een ander aan het hoofd van myne Geheime Politie moest hebben.” „Waarom dat?” „Wel, hy weet niet te zwijgen, ’tls alles goed en wel, dat hjj vertrouwen in ons stelt s

Goudsche Courant | 1906 | | pagina 1