REIZIGER <fyictoriawater MANTELS, Onnavolgbaar ADVEIITENTIEIM VERGADERING VAN DENGEMEENTËRAAD Stadsnieuws. 3818te Staats-loterij BEURS VAÏÏ ROTTERDAM Costumes, Klndermautels, Blousen, Veemarkt te Rotterdam. Mevrouw M. t UECki\'G-VAN VEEN, MARIA CORNELIA VAN VEEN, uit de VictoriaSron te Oberlahnsfein tyt/m Tafeldrank Van hjffyoninklykef/uis derffederlanden. WËSSANEN LAAN. Wormerveer. Zaterdagmiddag omstreeks 6 uur steeg te Rotterdam de luchtreiziger J. M. Pottum van uit den tuin van het Gebonw voor Kun sten en Wetenschappen met goed succes op, nagestaard door velen. Tegen halfacht is hy neergedaald en terechtgekomen in een moeras te Nieuw Lekkerkerk in den omtrok van Kinderdijk. Omstreeks 9 uur was hij behouden in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen terug. Een clubje Hoogoro Burgerscholieren te Amsterdam kinderen van twaalf, dertien, veertien jaar houdt tegenwoordig op een bovenzaaltje op den Nieuwendyk elke week een „avondje". Qj^er de mom van „ver gaderen" en gezofl^ samen muziek maken, voordrachten houden enz. wordt daar „ge gokt". Het is te hopen, dat de ouders hun veelbelovende spruiten, die hen zoo handig om den tuin weten te leiden, eens geducht onder handen nemen, en een einde maken aan het „banken" en kaartspelen om gold, in navolging van de Club de Bienfaisance en dergelijke instellingen. (N. v. N.) Men schrift uit Zand voort: Het bad Zandvoort, dat voor Amsterdam en Haarlem de beteekenis heeft van Scheve- ningen voor Den Haag, bezit thans eon hotel dat naar ontwerp en onder leiding van den architect Stom te Haarlem thans gereed gekomen, aan alle eischen voldoet welke onze tijd stelt en wedijveren kan met de beste. Van het van ouds bekende deftige hotel het Groote Badhuis, gelegen aan het zui delijke deel van het strand, staat alleen nog het middengedeelte en is links en rechts geflankeerd door 2 geheel nieuwe vleugels. Wat aan het oude merkwaardig en mooi was is behouden gebleven, en het nieuwe daarmede in overeenstemming gebracht. Het hotel bestaat thans uit 60 slaapkamers, allen volgens denzelfden stijl gemeubileerd, voorzien van electrisch licht en telefoon. Ruim 100 gasten kan het thans herbergen. De beide restaurants ge-ven een fraai uit zicht op de zee en komen uit op het terras. Ruim 200 gasten kunnen in ieder restaurant worden gespijzigd. Tweemaal per week wordt op het ten deele overdekte terras een concert gegeven door het Haarlemsch Orkest onder leiding van den kapelmeester Kriens. Voor koude en warme binnenbaden, stalling van equipages, automobielen en rijtuigen is goede gelegenheid. De directeur, de ondernemende heer Trier, heeft hiermede aan Zandvoort een dienst bewezen, welker grootte niet mag worden onderschat. De Weonsche correspondent van de „N. R. Ct." vertelt van een reusachtig plan om den gordel van bosschen en weilanden en yelden, die thans Weenen omringt, maar die door de voortdurende uitbreiding der stad gevaar loopt, te behouden. Men heeft een provinciale wet uitgevaar digd, waarbij een gordel groen van 10 kilo meters breedte niet mag bebouwd worden en ongerept moet blijven. Omdat de grond om Weenen hoofdzakelijk aan den keizer, do kloosters en de gemeente en bij uitzon dering aan particulieren behoort, zijn de onderhandelingen vlug van stapel geloopen. Men zal nu wel Ira met het groote werk beginnen, waarmee men in 10 jaren hoopt klaar te zijn. Na voltooiing zullen de 971 H.A. aan tuinen, parken en plantsoenen, waarop Weenen zich tegenwoordig beroemen kan, tot op 4416 H.A. uitgestrekt worden en daardoor zooveel groen in en om de stad brengen, dat z(j daarin alle andere steden overtreft. Op dit terrein zal halverhoogte de ber gen een ceintuurbaan worden aangelegd, die 29 kilometers lang is, aan den voet van den Kahlenberg begint en om de stad heen bjj den Dreimarkstein, d. i. een hooggele? gen punt in het N. W. der stad, met een beroemd uitzicht eindigt, op welk punt een monumentale toren van 30 M. zal komen te staan, die, 's avonds als een vuurbaak verlicht, de afsluiting zal vormen van het grootsche werk. Omdat die straat geroepen is, om eensdeels een mooien verkeersweg tusschen de bergen om Weenen tot stand te brengen, anderdeels om een grootsch uit zicht op stad en land te verleenen, zal zjj ter halverhoogte der bergen aan den bosch- rand worden aangelegd. Daardoor zullen een massa mooie punten, die nu by gebreke van goede toegangswegen ietwat verlaten zyn, beter bereikt kunnen worden. De kos ten voor dit plan z^n op 50 mill- kr. ge raamd, waarvoor geleend zal worden. On getwijfeld veel geld, maar toch niet te veel voor het doel, dat men er mee bereiken wil, nl. het verschaffen van een onuitput bare bron van versche lucht voor een zich steeds uitbreidende „Grosstadt", die, volgens de deskundigen, in 50 jaren 4 millioen in woners zal hebben. Vrijdagmiddag werfr )|e melkwagen van don veehouder H. G. Dj 'to Rhoon aan den overweg over den Kleidjjk aldaar door de stoomtram aangereden. De locomotief, dan wagon achtor de voor wielen pakkende, schoof dozen met het aan gespannen paard ongeveer 4 M. voor zich uittoon brak de bolnagelpaard en voer tuig waren gescheiden; zij kwamen resD ter rechter- en ter linkerzijde van de haan in een sloot terecht. H. G. D. kwam door den schok op een treeplank van een tramwagen to liiriren terwijl Zijn bjj hem zittend 4 jarig zoontje tusschen de brokken van den melkwagen gekneld raakte. Het kind werd spoedig opgenomen. Beiden zijn er met eenige ont vellingen, schrammen, kneuzingen en den schrik afgekomen. De machinist heeft vóór den overweg voldoende gebeld en zoo krachtig mngelyk geremd om het ongeval te voorkomen. De oorzaak H. G. D. bad een nienw gekocht paardje voor den wagen, daaraan wydde hy alle aandacht- hy hoorde dus niet- bellen en zag tram noch overweg. (bN. N. Ct.") Men schryft uit Leiden Door den verzoeningsraad vanwege de Kamer van Arbeid is oen bemiddelingsvoor stel gedaan om by do staking van de tim merlieden de partyen tot elkander te brengen en de staking te beëindigen. Hy stolde voor tot 1 Januari het loon to bepalen op 22 cent per uur, by een tien en een half- urigon arbeidsdag, waarvan echter oen half uar nitbetaald zon worden, daar het zooge- naarado vrye half uurtje in den tyd dor werklieden zou vallen. Na 1 Jannari 1907 wenschte ook de verzoeningsraad het loon op 23 cent per nar bepaald te hebben by een 10-uren dag. Dit voorstel werd met een klein voorbe houd door de gezellen aanvaard, doch door de patroons ratst beslistheid verworpen. De verzoeningsraad, deze verwerping zeer betreurende, meent zich nu echter van ver dere stappen te moeten onthouden. De Coöperatieve bakkery Vooruit heeft besloten den stukenden werklieden, onver schillig of zy lid zyn of niet, brood to ver strekken, zoolang als de staking duurt, tegen de netlo-prys, en ni 't eerder op betaling te zullen aandringen dan wanneer do strijd is beslecht, in gelijke termen en naar ieders draagkracht. Uit Alfen n/d. Ryn meldt men Een automobiel, uit de richting Leiden komende, is Zondag alhier in volle vaart tegen een boom gevlogen, waarbij de chauf feur zich ernstig aan een arm bezeerde en de automobiel beschadigd werd. Met groote moeite kon men de automobiel verwijderen. Passagiers bevonden zich niet in de auto. Toen de boekhandelaar de heer F. J. Fritschy gisterennacht omstreeks half een thuis kwam, trof hy op de stoep van zyn woning op de Kruiskade te Rotterdam aan een hem onbekend man. Door dien onbe kende werd hy aangesproken en om een courant gevraagd- De heer Fritschy ging zyn winkel binnen, door dezen man gevolgd, die hem dadelijk daarop met een stok ijzer een slag op hot hoofd gaf, dat hy ineen zakte en het bewustzijn verloor. In dien' bewnsteloozen toestand is de heer Fritschy in z£n winkel op den vloer blyven liggen tot den volgenden morgen omstreeks acht uur. Eerst tegen dat tjjdstip keerde het bewnstzyn weder en kon de boekhandelaar, die geheel alleen woont, zyn bovenburen waarschuwen, die daarop de politie met het gebeurde in kennis stelden. By onderzoek bleek den heer Fritschy, dat men een op de opkamer staand schryfburean, alsmedo een in den winkel zich bevindenden lessenaar heeft opengebroken, en dat daaruit gestolen is een bedrag van rnim f 200, meest specie. In den lessenaar bevond zich alleen eenig klein geld. De verwonding den heer Fritschy toege bracht, is niet van ernstigen aard, terwijl het signalement dat hy van zyn aanrander kon opgeven zeor vaag is. Sporen van zyn upisdryf liet deze man niet na. 't Rykste meisje van Dnitschland, mej. Bertha Krupp, dochter van Arthur Krnpp, heeft zich, volgens een telegram uit Essen, verloofd met graaf von Bohlen nnd Halbach, raad van legatie aan het Pruisische gezant schap te Rome, die als wy or.s niet ver gissen ook eenigen tyd by de legatie alhier is werkzaam geweest. De heer da Tour, lid van het hoofdbestuur van de Vereeniging tot bescherming van Dieren, heeft by een overtocht van Londen naar Rotterdam, met een der Stoombooten van de Batavierlyn een onderzoek ingesteld naar de behandeling en verpleging van de Engelsche paarden, die afgekeurd zyn voor werkkracht en bestemd zjjn voor het abat toir te Rotterdam. Zyn bevindingen deelt de heer du Tour mee io den „Paardenvriend',Het rnim, waar de vorming van een katholieke parlemen taire party. Professor Bergmann uit Berlyn, in con sult geroepen by prinses Reflé bultano, een der dochters van den Sultan van Turkye, dio aan den blinden darm moest worden geopereerd volgens de lijfartsen van Jildiz kiosk, hoeft den titel gekregen van eersten honorairen hoogleeraar aan de keizerlijke school voor geneeskunde en van de kinder kliniek Hamidie. .Dr Bier, zyn assistent, is tot tweeden honorairen hoogloeraar benoemd Beiden hebben bovendien do gouden LiakaL medaille (ondorsch' iding voor verdienste) gekregen. De hoogleeraar heeft een operatie niet noodig geoordoeld. Nu hy er toch was, hebben ook de zoogmoeder van den Sultan, die aan verkalking der bloedvaten lijdt, en andere persoonlijkheden ten hovo den hoog leeraar geraadpleegd. Verspreide Berichten. Frankrijk. De kruiser „Galilée" is van Toulon ver trokken naar Tanger, om genoegdoening te vragen voor den moord op den Franschman Charbounier. Thans is voor direct verkeer tnsschen Wladiwostock en Parys een waggon ge bouwd, welke binnenkort in gebrnik komt. Via Warschau zal men dan de rois naar de oostelijkste per spoor bereikbare plaats van Aziatisch Rusland in 19 dagen kannen volbrengen. Duitschland. Het ziet er voor de dienstboden in Frank fort leelyk uit: blijkens een interpellatie in den gemeenteraad is daar een dienstbode voor een salaris van 920 mark in de belas ting aangeslagen. Niet, dat de getrouwe zoovoel verdiende 1 Haar loon was 300 mark. Maar de ooljjke belastingambtenaren reken den haar voor, dat de huisvesting en voe ding, die zy by haar „menschen" genoot, wel op 620 mark per jaar geschat konden worden 1 Engeland. Te Melbourne in Australië is in een groote vergadering sympathie betuigd met het ge storven Ier8che Parlementslid Davitt en duarna werd een motie aungenonien ten gnnste van de toekenning van zelfbestunr aan het Groene Eiland. De eerste termijn van 6 millioen gulden voor schadevergoeding van de kosten der expeditie naar Tibet is aan de Engelsch- Indische regeering afgedragen. Oostenrijk-Hongarije. Men zegt, dat het Beek tocb gelukken zal een ministerie te vormen. Reeds wordt de lgst van ministers bekend gemaakt. Balkan Staten. Men meldt, dat de Servische regeering weer onderhandelingen openen wil over een handelsverdrag met Bnlgarye, waarbij zich later Roemenië voegen zon. Vorst Ferdinand van Bulgarije heeft op zyn naamdag, St. Ferdinand, de nieuwe haven van Varna feestelijk geopend. Een groot aantal vreemde schepen namen deel aan het feest. Afrika. De Belgische bladen hebben bericht ont vangen van opstootjes te Kwembe, aan de Watnba in den Congostaat. Daar is een fabriek in brand gestoken en een andere fabriek door de inboorlingen geplunderd. De directeur Terwagne heeft zich in veilig heid kannen brengen door de rivier over te steken. De staat zend» er troepen heen. VRIJDAG 1 JUNI 1906. (Vervolg). Aan de orde Het voorstel tot het na wijziging opnieuw vaststellen van do verordeningen op de heffing en de invordering der hondenbelas ting, en het op art. 1 van eerstgenoemde verordening door den heer van der Ree ingediende amendement. De Voorzitter: De heer Jongenburger heeft mede een amendement ingediend en stelt voor honden voor trekkracht enz. te belasten met f 2.50, dus voor luxe-honden f 5.— en voor werkhonden f 2.50. De VoorzitterBy eventueele aanneming van het voorstel der heeren van der Ree of Jongenburger zal het kohier der belasting op de honden met ongeveer een vierde of f 500.worden verminderd, ik kan voorts nog mededeelen" dat zeer velen, die beneden de f 1000.- zyn aangeslagen honden honden voor luxe, en nu geloof ik, dat men trachten zal de belasting te ontduiken of fraude er mede te plegen, daar b.v. iemand zyn knecht of meid een hond laat aangeven en wanneer hy er over wordt aangesproken dan leukweg zal zeggen, die hond is b\i my te logeeron, daarom ben ik meer voor het voor stel van den hoer Jongenburger. De hoer van dev ReeM. de Voorzitter, myn bedoeling was niet dat men de belasting zou verminderen, maar meer om die te doen vorhoogen, ik zon ook wel namen kannen noemen van menschen die honden hoaden en die niet aangegeven hebben, maar het is meer om die menschen, die toch ook iets voor hun plezier willen hebben, in de gelegen heid te stellen een hond te honden en dan ook niet de belasting te ontdoiken. De lieer JongenburgerHet is niet om bot voorstel v in den heer van dor Ree te bestrijden, inaar ik zou het onbillijk vinden dat ioinand die aangeslagen is voor 1950.- voor een hond f 2.50 zon moeten betalen, terwyl iemand die voor f 1050.— is aange slagen daarvoor f 5.— zon moeten betalen, myn bedoeling is die bedrijven te verlichten, die een hond als trekkracht moeten gebruiken. Do VoorzitterIk kan niet nalaten een woord van aanbeveling te spreken ten gunste van liet voors'el van den heer Jongenburger en zal daarom het voorstel van den heer Jengenbnrger in stemming brengen. De heer van der Ree M. de Voorzitter, myn voorstel heeft oen veel verdere strek king, zoodat dit het éérst ia stemming moet komen. De heer Muylwyk Ik zal voor het voor stel van den hoer van der Ree stemmen, daar de meest aangeslagenen zooveel voor heeft voor zyn vermaak, boven de minder- gegoede, en wanneer die nu voor zijn ver maak een hond wil hoaden, moeten wy hem zooveel niet laten betalen. De lieer van Galenmoeten bet niet zooveel aanmoedigen om honden in de ge meente te gaan halen, want wanneer de belasting zoozeer wordt verlaagd, zal iederen werkman wel een hond gaan honden. Het amendement-van der Ree wordt in stemming gebracht. Voor stemmen de hh. Vingerling. Mnylwyk en v. d Ree. Tegen de hh. Donker, v. d. Torren, Bok hoven, Dercksen, van Óalen, Jongenburger, van de Velde, Nederhorst, de Jong, van Ëijk, Herman, van Iterson en Dessing. Het amendement is verworpen met 13 tegen 3 stemmen. Alsnn wordt in stemming gebracht het amendoment-Jongenburgèr. Voor stemmen de hh. Vingerling, Mnylwyk, Donker, v. d. Torren, Delfksen. van Galen, Jongenburger, v. d. Ree, de Jong», van Eyk en Dessing. Tegen stemmen de hh. Bokhoven, v. d. Velde, Nederhorst, Herman en v Iterdón. Het amendement is aangenomen met 11 tegen 5 stemmen. De aldns gewijzigde honden-belasting wordt daarop zonder hoofdelijke stemming goed- gekenrd. Aan de orde: Het voorstel tot het na wijziging opnieuw vaststellen van de Algemeene Politiever ordening. Wordt goedgekeurd. Aan de orde Het voorstel tot opheffing der onbewoon baar-verklaring van een woning in de Prins Hendrikstraat. Wordt goedgekeurd. Aan de orde De reclames van het Bestuur der Naam- looze Vennootschap de Rntten's Bierbron- wery „De zwarte Ruiter", H. H. van Hen vein, A. J. IJsselstyn Co. en A. P. J. van Dam tegen aanslagen in het ver gunningsrecht yoor den verkoop van sterken drank in het klein. Wordt in besloten zitting behandeld. Na heropening wordt medegedeeld, dat de volgende beschikkingen zijn genomen. Afgewezen is de reclame van Rntten's Bierbrouwerij „De Zwarte Ruiter", de aan slag van H. H. van Henveln is terngge- bracht op f 200.— en de reclames van A. IJsselstyn en Co. en A. P. J van Dam niet ontvankelijk verklaard maar zyn te laat ingediend, waarom zy zyn afgewezen. Aan de orde Het tweede suppletoir Kohier van school gelden op de Burgerscholen. Wordt vastgesteld. Niets meer aan de orde zynde wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. Gemengde Berichten. Onze correspondent te Batavia seint: „De Resident van Bali seinde dat de Radja van Badoeng gedreigd hoeft Boeleleng af te loopen. De Regeering heeft gelast troepen te zenden". Op Bali ligt geen garnizoen, zoodat by vrees voor rustverstoring gouvernements troepen uit Oost-Java moeten komen. Als Badoeng zyn bedreiging nitvoert en onze onderdanen aanvalt, is de knoop door gehakt en volgt natnurljjk onmiddellijk de reeds voorgenomen expeditie tegen de op roerige rijkjes. (Hbld.) in de dieren zijn geplaatst, geeft hun z. i. gelegenheid tot het nemen van voldoende be weging. en de wijze waarop ze zijn vast gelegd kan geprezen worden. Door de kalme zee tijdens den overtocht kon over de waarde der getroffen maatregel echter geen volledig oordeel worden geveld. De behandeling liet niets te wenschen over maar de verpleging speciaal wat het drenken der paarden betreft beveelt do heer du Tour aan voor een nader onderzoek, dat de voorzitter van het hoofdbestnnr van „Dierenbescherming" zal instellen. Door de Pruisische commiezen zyn bij Dinxperlo 10 jonge varkens, die naar Prui sen waren gesmokkelt, in beslag genomen De dieren, die dadelijk werden verkocht, moesten terstond geslacht worden. Nederl. Chemische Vereeniging. Deze vergadering, die 2 dagen zal doren, werd te Wageningen door prof. Aronstein alhier geopend, die er in zyn openingswoord op wees, dat thans de wensch van. den eer sten voorzitter der vereeniging, prw. Cohen, werd vervuld, nl. dat het zwaartepunt van de werkzaamheden der vereeniging moest liggen in vergaderingen, verbonden met ex- cnrsies, waarvoor Wageningen zich wel by nitstek leent. Prof. dr. E. Cohen nit Utrecht hield een voordracht over „Arsenicum in het mensche- lyk lichaam" en leverde vervolgens documen ten tot de geschiedenis der veiligheidslamp van Davy. Nog gaf dr. A. van Bylert een bijdrage tot het onderzoek van zand in tropische gronden, waarna de voorzitter ten slotte de leden nitnoodigde voor een bezoek aan het landbouw-proef8tation en het proef station voor zaad-controle. Deze eerste dag der vergadering werd voorts besloten met een gemeenschappelyken maaltijd in het Grible-hotel. Een Amerikaan8cüe vlncht. By den een- traalspooi weg in Mexico was een Amerikaan, Larcy, in dienst, die in een vechtpartij, naar aanleiding van een meisje, een Mexicaan doodde. Een troep landgenootcn van dezen wilden daarop Larcy lynchen, maar deze vluchtte naar het station en in een exprestrein. Terwyl de vervolgers alle waggons doorzoch ten, gelukte het Larcy, by de lokomotief te komen, koppelde deze los en dwong den machinist met een revolver, weg te rijden. De Amerikaanscbe grens was 592 KM. ver. Van het station werd dadelijk getelegrafeerd wat gebeurd \fua en by bet volgende werjden de signalen op onveilig gezet, in de hoop dat Larcy niet zou durven doorrijden. Deze reed echter alle signalen voorbij en de be ambten waren ten slotte, om ongelnkken te voorkomen, gedwongen de gebeele lyn vry te maken. Na 232 KM. in 147 minnten gereden te hebben, nam de machine op nieuw water in, en de overige afstand werd in twee en een half nor afgelegd. Toen zy eenige kilometers over de grens waren, ver lieten Larcy en de machinist de lokomotief en verdwenen in het gebergte. De Mexicaan8che spoorwegdirectie kou niets anders doen dan aan Texas vragen, of zy haar lokomotief terng mocht hebben. V rede-Tentoonstelling-, Te Hilversum is opgericht een aldeeling der Internationale Vereeniging Vrede-ten- toonstelling onder eere-voorzitterschap van den heer J. C. Glilcher, burgemeester. Voorts bestaat het bestuur uit do heeren G. van der Aa, voorzitter; G. van Mesdag en J. W. F. Haverkamp, leden. GOUDA, 5 Juni 1906. De kinderen die uitgezonden zyn naar de vacantiekolonie, te zamen 31, zullen morgen ten 12.09 stadstyd weder in deze stad terug- keeren. Heden nacht heeft men op het kantoor der stoomboot Volharding aan het Bolwerk een ruit ingedrukt en na de lessenaar door snuffeld te hebben, is daaruit ontvreemd een zilveren cylinder horloge, alsmede een boek waarin notitiën stonden, hetwelk later uit het water der Gonwe is opgevischt. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Bjj de politie is een valsche galden gede poneerd, dragende de beeltenis van Koningin Wilhelmina jaartal 1897. Aangezien dit nog al eens veelvuldig voorkomt, wordt het pu bliek in hnn eigen belang gewaarschuwd, bjj het onvangen van geld goed toe te zien. Hedenmiddag zagen we bjj den heer Bout op de Nieuwe Haven een zeer merkwaardige plant. Op de bloembodem van een dnbbele ma delief waren 13 14 nieuwe bloempjes ge groeid, terwyl er 4 naar beneden gegroeid wa ren. net geheel maakt een zeer aardige indruk. Enkele belangstellenden zullen trachten er een verklaring voor te weten te komen De Rechtbank te Rotterdam heeft rechts ingang met last tot instructie en gevangen houding verleend tegen den 27-jarigen J. G. Tiele te Waddingsvoen, die C. Alphenaar, aldaar, Zaterdag j.l. zoodanig met een mes in het hart heeft gestoken, dat deze onmid delljjk daaraan is overleden. 5e Klasse. Trekking van Dinsdag 5 Juni No. 5951 I 1500. 2531, 3886, 9230, 10006, 11568 en 15382 ieder 1000. 7198 en 17865 ieder 1 400. 5757, 7839, 9178, 12172,13255,14197, 14810, 18424 en 19640 ieder i 200. 2170, 2197, 11328, 14111, 14857, 17238 en 19146 ieder 1 100. Prijzen van f 70. 72 2958 6404 10125 13036 16172 18380 lil 73 9 76 13103 81 18443 15 3006 6503 10247 16 16504 48 68 76 19 85 77 16642 18507 418 3126 6624 10318 91 94 29 25 32 71 10561 13331 99 63 36 3200 6831 88 13580 16719 18624 90 57 6910 10681 92 38 89 595 3365 75 10734 13678 88 18765 637 3460 7163 10836 13703 "96 67 765 92 7226 11048 28 17007 18988 74 3664 7397 11115 13917 75 19122 91 3718 7961 17 31 17232 96 1085 3851 80 70 76 51 19255 1185 65 8002 79 81 55 19514 99 3962 27 11298 14010 17346 58 1222 4029 8225 11351 64 17438 94 38 56 90 11583 99 57 19709 1338 4141 8304 11617 14100 76 25 51 4358 73 30 14254 17503 19847 12 \52 92 4801 8662 95 14329 1432 18 8807 11703 86 68 54 84 4980 8 41 14411 17659 92 1623 5014 16 11885 47 82 19929 25 5256 8947 12057 14502 17700 20086 38 64 9112 81 14744 37 20117 1843 92 51 12272 14870 53 89 83 5429 9396 79 14949 17952 20223 1913 76 9403 12333 75 60 20438 2036 5503 13 12440 15315 84 20740 37 5682 96 12507 58 18051 51 2226 5841 9544 12729 15401 73 71 45 5969 65 84 11 18109 20902 2409 6081 9744 12805 79 60 26 94 99 66 13 15949 18221 90 2836 6139 10069 66 16067 18332 2190 58 82 93 5e Klasse 12e Lijst No. 2696 m. z. 2796 i 70 en No. 19510 m. z. 19540 70. VRIJDAG 13 APRIL. L.K. H. K Staatsleemnqen Portugal. Oblig. 3e Serie fr. 050 3 59%. Oblig.3e Serie fr.. 2500 3 59%e RüSLAND.Iwang Dombr. Obli gation 4% 96% Azie. Japan Obligation 1899 4 74% 74% Columbia. Geconsolideerde Bui- tenlandsche Schuld. Recepis. L. 100 I1/, 24i/„ Hypotheek-Banken- Pandb. idem idem 4 99 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101%, Pandb. Rotterd. Hypb. 3% 977/« Pandb. Standaard Hypb. 418 1001/, Pandb. Stedelijke Hypb. 4 99% Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 1001/, Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 499% Pandb. Ie Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 4% 100% Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 99% Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 4% 101 Bewijzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank f 96'/, Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 4 993 4 Pandb. Hollandsche Hypb. 4 99% Pandb. Nationale Hypb. 31/, 98*/» Pandb. G. Hypotheekbank te Amsterdam 4 100 Spoorwegleeningcn Italië. Oblig. Zuid-Italiaansche Spw.-Mjj. A. 307% - Diversen Mij. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 89'/s Premieleeninqen. bisLGiE, Loten Stad Antwerpen 1887 2% 102% Scheepvaart-Maatschappijen Aand. Holland-Gulf Stv.-Mjj. 85 JAPONSTOFFEN en ROKK EN van de goedkoopste tot do beste soorten zyn tot de meent concur ree rende prjjzen in groote voorraad voorhanden- Aanbovelend, JJ/VM/JFff/t/ Dinsdag 5 Juni 1906. Vette ossen en koeien goeden aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 36, 2de kwal. 33, 3de kwal cents per half kilo. Magere Ossen, Melkvee en Vaarkoeien goed aangevoerd. Vette kalveren goede aanvoer prijzen waren voor iste kwal. 28, 2de kw. 25, 3de kw 20 cent per half kilo. Stieren goede aanvoer prijzen waren voor iste kwal. 30, 2de kwal. 27, 3de kwal. 22 cent per half kilo Vette varkens redel. aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 24, 2de kw. 23, 3de kw. 20 cents per half kilo. Schapen en lammeren weinig aangevoerd Handel in vet vee, vette kalveren schapen en lammeren prijshoudend. Vette varkens traag, in mager vee en stieren was de handel stug. VERSCHEIDENHEID. Werd tot nu toe oogluikend toegelaten, dat militairen zich in het openbaar in sport- costuum vertoonden, thans is door den minis ter van oorlog aan militairen, die aan een of anderen wedstrijd op sportgebied deel nemen, verlof verleend om in het openbaar zoodanig costuum, voorzoover zulks noodig mocht blijken, te dragen. Men meldt aan de „N. R. Ct.": Tusschen Sloterdyk en Halfweg is Zondag morgen een 23-jarig meisjes uit Amsterdam, die haar rijwiel niet meester was, gevallen voor een onmiddellijk volgenden electrischen spoorwagenzjj werd zoodanig aangereden, dat zy bewusteloos in den wagen word op genomen, en, 'na te Halfweg door den ge neesheer te zyn onderzocht, naar Haarlem en verder per rijtuig naar het gasthuis aldaar werd vervoerd. Haar toestand was Zondagavond nog zeer ernstig, daar zjj een schedelbreuk had be komen. Burgerlijke Stand. GEBOREN2 Juni. Wilhelmus Leonardus, ouders F. J. Boegheim en N. G. Hejj. Gysbertus Johannes, ouders J. G. Straver en C. de Jong. - Hermanns Lambertus Maria, ouders F. J.* Busch en C. W- B. Tonino. 3. Wilhelmus Johannes, ouders M. Oosterling en J. Verkaaik. OVERLEDEN: 4 Juni. C. Bakker, 71 j. V Heden overleed in den ouderdom van rnim 47 jaar myn beste Moeder Weduwe van don Heer J. H. Becking. L. C. BECKING. Huize de Kan Terwolde bjj Deventer, 4 Juni 1906. V Heden overleed te Terwolde onze lieve Dochter, Zuster en Schoon zuster Weduwe van den Heer J. H. Becking. CORNs. VAN VEEN. C. M VAN REEDT DORTLAND- van Veen. A. VAN REEDT DORTLAND. Gouda, 4 Juni 1906. Bezoeken kunnen niet ontvangen worden. zijn thans door nieuw gevonden toepassingen onze In olieverf getchilderde M*or- treilen Peinture-IBogaertZjj geven kracht en diepte, die namakers niet kunnen bereiken. Men overtuige zich, geen imitaties voor de echte to ontvangen. Geïll. Prijscourant met een aantal onge vraagde getuigschriften gratie op aanvraag. Boxtel. HBOGAKM Co. Agent voor GOUDA Firma A. QUANT, Kunsthandel, Kleiweg, bjj wien modellen te bezichtigen zjjn. .|N-EXPELLER tEGE# flHCUHATlEK ^koudheden Verkrijgbaar in flesschen 50 ets., 75 ct en f 1.25 bjj H.H. Apothekers en Drogisten Let op het merk AN KEK I F. AD. RICHTER Co., Rotterdam. Te Gouda bjj C. LUGER, Apotheker Markt en by WOLB'F Co. WesthaVen 189 GEVRAAGD, voo zien van goado roforentiëD, voor den verkoop van NAAIMACHINES aan particulieren. Salaris naar over eenkomst; op zijn minst echter f 350—, alsmede provisie van den verkoop. Vakkennis geene bepaalde veretsohte. Zij, die In staat zijn, een solieden borg te stellen, genieten de voorkeur. Brieven onder No. 2592, aan het Bureau van dit blad. OPGERICHT 1765. HOXHIHEIJKE FIBRIKHEN. Voedert nw Vee met de zuivere murwe merk .Sier" en W h, uitmnntende door hoog eiwit en vetgehalteen grootste voedingswaarde. Eere- Diploma Parijn 1900. Negen Gouden Medaille».

Goudsche Courant | 1906 | | pagina 2