Nightcap SAMiUMKSE BINNENLAND. MANTELS, advhkteintikn UIIG DEPOT TM THEE. j£mfhS»* Patent-H-Stollen PosterUen eo Telegraphic. Stadsnieuws. Rechtzaken. BEURS VAR ROTTERDAM Costumes, klnderuiautcls, Blooscn, W/HJ ü/01/tfe Veemarkt te Rotterdam. H. RAVENSWAAY ZONEN, Wild en Gevogelte. Tc Gouda bij de firma WOLFF Co., Wcsibavcn. Warnur.g: 'va hield. Het geboomte werd beschoten met een vyftienponder, twee pompoms en vier maxims, terwyl de troepen een omsingelende bewe ging maakten. Vervolgens begon men te schieten. Er kwamen toen vrouwen uit de struiken te voorschijn en zij zeiden, dat Signnanda daar geweest was, maar naar zyn sterkte teruggekeerd was om Mehlo- kazoeloe (een ander Zoeloehoold) te ont moeten. De troepen trokken toen het ge boomte binnen en vee kwam te voorschijn. Men zag slechts enkele rebellen. De workmansafgevaardigde Ramsay Mac- donald heelt in liet Engelscho Lagerhuis de rogeering verzocht Dinizoeloe te beschermen tegen de samenspanning, die hem tot opstand wil dryven. Verspreide Berichten. Frankrijk. In de vallei der Lazcrgues, zoo wordt uit Lyon geseind; z(jn eenige hevige aard schokken waargenomen, die op verschillende plaatsen de ruiten deden springen. Ook te Belmont nam men stuiptrekkingen van de aarde waar. De overleden philantroop Bisschoffsheim, nog een Hollander van geboorte, heelt 58000 francs vermaakt aan do Vereeniging van Vrienden der Wetenschap en 25000 Irancs aan het instituut-Pasteur. Düitschland. De Deutsche Tageszeitung verneemt uit Parys, dat er in den loop van den zomer een groote vlootbetooging zal wezen van de mogendheden van het Drievoudig Verbond in oen Duitsche haven. De Duitsche koloniale voreenigiDg sprak haar ernstig leedwezen uit over het ver werpen door den Ryksdag van de regeerings- voorstellen betrellende de schadevergoeding van de door den oorlog in Zuidwest-Alrika benadeelde kolonisten, den aanleg van den spoorwog Koeboeb- Keetmanshoop en de oprichting van een zellstandig departement van koloniën. Engeland. Het mynwerkerscongres te Londen hield Vrijdag zyn laatste zitting- Het sprak zich uit voor pensioeneering van bejaarde mijn werkers met een minimumpensioen van 800 gulden 'e jaars na 30 dienstjaren en volein digden 50-jarigen leeftijdook voor inter nationale regeling van de mynproductie en ten slotte voor betere schadeloosstelling van mijnwerkers, die door een ongeluk getroffen worden. De volgende maal zal men te Salz burg in Oostenrijk bijeenkomen. r Beloie. Do krankzinnige ex-keizerin van Mexico prinses Charlotte van België was Vrijdag 66 jaar oud. De koning, prinses Clementine on de gravin van Vlaanderen zyn de onge lukkige vorstin gaan bezoeken en bloemen aanbieden. Te Scbaerbeek is een bom govonden, die ai ontploft was en waarschijnlijk naar een trein is geworpen. Spanje. Iu Andalueië zyn aardbevingen voorge komen. De koning heelt besloten, ondanks den aanslag, de liberale party aan het bewind te laten. Waarschijnlijk zaf* hy nu verlol tot Cortes ontbinding geven, in welk geval in September nieuwe verkiezingen gehouden zouden moeten worden, De Rijksverzekeringsbank in 1904 Het gezamenlijke personeel aan de bank, onder de bevelen van bet bestnnr werkzaam, is in 1904 van 297 tot 588 personen geste gen. Hoewel liet vaste korps ambtenaren op 16 September 1904 aanzienlijk werd uit gebreid, bleef bjj de steeds toenemende werk zaamheden de tijdelijke linlp van los perso neel noodzakelijkdit bestond op 1 Januari 1904 uit 37 personen en op 31 December waren 201 tijdelijke schrijvers en schrijfsters in dienst. Op 31 December 1904 waren 10 contro lerende geneesknndigen en 60 agenten in iunctie. Voor den dienst 1904 werden uitgegeven: 3.980,238 imprimés, lijsten enz., 777 regis ters, 74,146 dossier-omslagen, 899.712 be drukte en 222.924 bianco enveloppen. Het getal bedrijisaangilten was op 31 December 1904 tot 84.046 gestegen, tegen 72.933 einde 1903. Het getal in 1904 aan het bestnnr om advies gezonden rekesten, houdende verzoek om bet risico der wettelijke verzekering van werklieden over te dragen aan een maatschappij oi vereeniging, bedroeg 5812. Het getal werkgevers, toegelaten tot bot dragen van eigen risico, onderging geen verandering. Het aandeel, dat de risico dragende werk gevers, naaml. vennootschappen en ver- eenigingen in de kosten van 1904 moeten dragen, kon nog niet met volkomen zeker beid bepaald wordenmaar volgens een globale berekening zal het aandeel in de administratiekosten, te betalen door de werkgevers, die eigen risico dragen, I 41.098 beloopen, dat der Centrale Workgevers-Ri- sico-Baak f 66 000, der Eerste Onderlinge Aannemers Verzekering-Mij. 1 23500, der verzekeringsbank „Nova" 29000, der Eerste ltotterdamsche f 7500. van den Bond van Ned. Schilders-patroons 1 4500, var. de Nieuwe Eerste Nederlandsche i 60.000, van de Nationale Werkgevere- Verzekoringsbaok f 29.000 en van .Fa tum" 15.000. In het geheel kan dns de bjjdrage in de administratiekosten geraamd worden op I 275.000 De kosten van genees- en heelkundige hulp bedroegen f 494.099. Gemengde Berichten. Uit Arnhem meldt men Onder de ateenbonders hier is een werk staking uitgebroken. De werklieden|eischen een loonsverhooging van vier cent voor het bewerken van hardsteen en zes cent voor bet bewerken van zandsteen, per uur. De patroons willen slechts één .cent verhooging voor beide soorten toestaan met 1 Juni en één cent met 1 Januari. Dit is door de werklieden geweigerd, op grond dat vóór drie jaar reeds twee cent loonsverhooging is toegezegd. De staking omvat 85 man. Do 20-jarige M. Bruins, die Zaterdag te Rozendaal door trein 337 naar Vlissingen op het station gedood werd, had nachtdienst gehad en terwyl hy nit den bagagewagen sprong, word by door genoemden trein, welke binnenkwam, gegrepen. Deerlijk verminkt aan armen en beenen en met afgesneden hoofd werd zyn lyk opgenomen. Uit de gracht in het Noorderplantsoen, naby do Reitdiepsbrng, te Groningen, is Zaterdagochtend opgevischt het lyk van het meisje dat sedert Zondag aldaar werd ver mist en omtrent welke vermissing de com missaris van politie inlichtingen had gevraagd. Het lyk is door de ouders herkend en naar het Ziekenhuis gebracht- By den doodschouw zyn op het lyk geen teekenen van geweld geconstateerd. Ook wordt het gerucht tegen gesproken, dat zy met een heer is weg gegaan. (P. G. c;) I)e landbouwer P. te Chaam had verleden week een bijzonder buitenkansje. Hg had zich voorgenomen, zyne woning, 'n oud en vervallen hnis, te laten afbreken en opnieuw op te bouwen. Met dat doel was hy reeds verhuisd en omdat er zoo moeilijk in dit seizoen aan werkvolk te komen is, besloot hy zelf de oude woning af te breken. Daarmee was hy verleden Woensdag bezig. Niet gering was zyn verbazing toon hy boven in den boogen schoorsteenmantel twee vry groote kistjes vond, welke linnen zakjes bevatten, vol gouden en zilveren mnnten uit de 16e en 17e eeuw. De zakjes waren niet toegebonden, doch de boveneinden zoo maar wat omgewoeld. Het lir.nen was -bijna ge heel vergaan. De beide kistjes bevatten zoovele gonden en zilveren munten dat hij ze niet ineens naar zflne woning drageu kon. Zyne dochter liet in de boterbal aan en kele belangstellenden een van de vele ge vonden mnnten zien, zy was van zilver en nog iets grooter dan een rijksdaalder. 't Meisje verkocht de munt aan 'n liefheb ber voor f 4 50. Voor hoeveel waarde P. gevonden heeft is nog niet bekend, doch zeker is 't dat het bedrag aanzienlijk zyn zal. (Dagbl. v. N. Br.) Aan de springprocessie by Echternacb in Luxenbnrg namen deel 15085 springers, 3045 zangers, 2032 biddenden, honderden muzikanten, vaandeldragers enz-, te-zamen 20 776 personen, tegen 17.944 in het vorige jaar. Het „Wbl. v. h. R schrijft Voor do Rotterdamsche rechtbank ver scheen dezer dugen een beklaagde, van wien de deskundigen verklaarden, dat het door hem gepleegde misdrijf moest worden be schouwd als verricht onder den invloed van een ziekelijke storing der verstandelijke ver mogens. Zij meenden echter, dat de plaats van den man niet was in een krankzinnigen gesticht doch in een werkinrichting. Ver moedelijk zal daarmee wel niet bedoeld zyn een van onze tegenwoordige rijkswerkinrich tingen. De officier van justitie requireerde niet-toerekenbaar-verklaring en last tot op neming in een krankzinnigengesticht. De verdediger sloot zich daarbij ®an- De rechtbank staat thans tusschen het advies van de deskundigen, die den man niet in een krankzinnigengesticht willen plaatsen, en den officier, die soodauige plaat sing vordert, natunrlyk op grond dat anders de inrichting ontbreekt, waarin de maat schappelijk gevaarlijke kan worden opge nomen. Een treffende illustratie voor de gebie dende noodzakelijkheid van de oprichting van een gesticht, waarin de, belaas, vry talrijke personen kannen worden onderge bracht, die niet in een gevangenis behooren en evenmin in een krankzinnigengesticht, maar nog veel minder in de vrije maat schappij kunnen worden toegelaten, waarzy een voortdurend gevaar opleveren voor orde en raBt, zoo niet voor lyf en leven. Volgens een bericht aan de „Berl. Lok. Anzeiger" is de Vesuvius weder in beroering. Hevige instortingen moeten in het inwendige van den vulkaan hebben plaats gehad en nieuwe aschregens hebben veroorzaakt. On der de bewoners van de omliggende plaatsen is een paniek ontstaan. Gelijkertijd werden in Kalabrië aardschokken gevoeld. Het is begrijpelijk, dat de daad van Na- kens, den repuplikein en revolutionair in theorie, die Moral hielp ontvluchten, door de Spaansche pers druk wordt besproken. Sommige bladen schrijven dat Nakens zyn gewetensbezwaren en ridderlijkheid wel wat ver gedreven heeft, want al had hy zyn woord gegeven om Moral niet aan de justitie over te leveren, zoo was hy toch in geen geval gedwongen, nog minder voor zyn me- debargers gerechtvaardigd, het gevaarlijke individu in bescherming te nemen. De „A. B. C." noemt de handelwijze een beklagens waardige en niet goed te praten dwaling. Verscheidene bladen schrijven eveneens in afkeurenden zin, doch een tweetal bladen vinden dat Nakens edel heeft gehandeld. Hoe het ook zy, de zonderling zal zich voor den rechter hebben te verantwoorden. De Koningin-moeder van Spanje, moet zeer geschokt zyn door den aanslag op haren zoon, zóo ontdaan zelfs, dat zij, naar men zegt, last zou gevoeleu zich uit het woelige leven terug te trekken en in een klooster te gaan. Men noemt een Benediktyner kloos ter op het eiland Wight. Wat er van dit gerucht waar is. is nog niet na te gaan. De staking in de haven van Amsterdam. De bootwerkers hebben Vrijdag aan het bestaar van den Bootwerkersbond opgedra gen, in overleg te treden met de organisatie te Zaandam. Een uitbreiding der staking te Amsterdam wordt overwogen. Zaterdag zou een bespreking met de bootwerkers uit Zaandam plaats vinden. Intnsscben heeft de staking zich uitge breid tot de „Norddentsche Lloyd", waar van een binnenkomend schip niet door do werklieden werd gelost. Honderd man wei gerden eenparig. De Bootwerkersbond zon Zaterdag een manifest verspreiden, waarin de houtwerkers worden opgewekt, de bootwerkers te steu nen, door geen arbeid te verrichten aan balken of bootei, die behooren tot lijnen, by de staking betrokken. Het is niet de bedoeling, de houtwerkers tot staking over te halen, doch alleen, hen te bewegen, geen werk te verrichten aan stoomschepen, die door zeelieden worden gelost. Twee booten zyn naar IJraniden opge- stoomd, waar de eene haar lading steenkool lost en de andere stil ligt. Eenige Amster- damschö bootwerkers kwamen er, om de kolenwerkers van de Willy" tot staking over te halen, wat echter niet gelakte. Aan een vechtpartijtje, dat hierop ontstond, werd spoedig door de politie een eind gemaakt. Het laatste woord van Ibsen. Toen het einde naderde, lag de dichter nagenoeg bewusteloosnn en dan prevelde hij eenige onverstaanbare woorden. Maar op eens herkende hy zyn vronw, en zei iets tot haar, dat niet te verstaan was. De verpleeg ster schudde nu zijn knssens wat op, zeg gende dat het zóó wel beter zon zijn. Toen sloeg Ibsen de oogen op, en antwoordde hel der en duidelijkTvaertimod (integendeel) Men meldt nit Utrecht Zooals reeds met een enkel woord is ge meld, nadert het Circus Maximus te Utrecht, ingericht voor de wagenrennen aldaar zyn voltooiing. Wel is het niet ingericht voor 250,000 personen, zooals het oorspronkelijke, echter biedt het voldoende ruimte en is de nabootsing bizonder getronw Evenals in den klassieken circns loopt de Spina van het Westen naar het Oosten, ook hier zyn de rnime gaanderijen, honten zit tingen van (imitatie) granieten voetstukken voorzien en twaalf voet hoog. De ruimte, dpstyds bestemd voor den Se naat en Equites, is thans ingeruimd voor H. M. de Koningin en den Triumphator. Reeds verheffen zich op de Spina de tradi- tioneele obelisken (voor zon en maan) en de eieren, van marmer gevormd, gewijd aan Castor en Pollux, als in den wedstrijd be roemd. Nog komen vermoedelijk Dolfijnen aan Neptunas gewyd, als schepper van het paard, benevens drie altaren aan Samo-Thra- cische goden, en een verborgen beeld aan Consus opgedragen. Het geheel ziet er indrukwekkend uit al kan men nu slechts vermoeden wat het later moet worden, en waar natunrlyk enkele bi- zonderheden moeten vervallen wordt blijk baar naar een hoogst getrouw beeld van den sedert lang verdwenen klassieken circus ge tracht Zoo was oudtijds de circus voorzien van twaalf poorten symboliseerend de maan den des jaars en omgaf Augustus het geheel van een gracht (Euripus) van tien voeten diep en breed waarin zeil wedstrijden plaats vonden. Later werden er ook krokodillen en hippopotamussen vertoond en daarna dood gemaakt. Rondom de zitplaatsen liep des tijds een gaanderij waarin winkels en cellen met ververschingen waren aangebracht Deze gaanderij zal thans wel aanwezig zyn, even wel zallen de winkels ontbreken. Op de thans ingerichte Spina bevinden zich reeds de genoemde 3 hooge obelisken die het begin en einde van den wedstrijd aangeven en de plechtige omgang zal zeker even in drukwekkend zyn als ten tyde der Cesars, en de offers den klassieken goden gewyd stellig indrnk maken. Heel de circus wordt opgetrokken in na- maak-graniet en zoovoel doenlijk zyn de oorspronkelijke afmetingen in achtgenomen. We hopen, dat H. M. en de vertooners op den dag der klassieke feesten een koperen hemel en heerljjk-stralende Romeinsche zon zullen deelachtig worden. (N. Ct.) Te Den Helder is Zaterdagnacht brand ontstaan in een woning in de Middenstraat, tegenover de Lnthersche kerk. Een in de zelfde straat gestationeerde spnit was spoedig aanwezig en werd het vaar weldra meester. By het toen door de politie ingesteld on derzoek rees het vermoeden van brandstich ting, daar een petroleumlamp onder het bed was geplaatst. De bewoner, de korporaal der marine v. d. M., werd in verhoor ge nomen en de tegen hem aangevoerde bewij zen waren van dien aard, dat ontkennen niet kon baten. Hjj viel dan ook door de mand en verklaarde den brand te hebben aangestoken. Tusschen een partijtje oaden rommel werd dezer dagen door den heer N. J. M. Dresch te Schiedam een met een dikke stoflaag overdekt schilderstok ontdekt, dat, schoon gemaakt bleek voor te stellen de afneming van Christus van het Kruis. Het doek is een weinig beschadigd. De geheele stam der Tsjoektren irf'öet gouvernement Jakoetsk, Siberië, moet volgens een van daar gekomen verhaal zich hebben uitgeroeid door zelfmoord Dit nomadenvolk, onder de bewoners van Siberië een der meest ontwikkelde stammen, vond zyn rijkdom in talrijke rendieren maar twee jaren geleden brak or onder die dieren een ziekte uit, waardoor ze nagenoeg allen stierven. Daardoor kwam de bevolking tot hongersnood. Gedurende den barren winter hebben zy hnn ellendig leven voortgesleept, steeds hopende dat de lente verbeteriug zou brengen maar hierin zagen ze zich bedro gen zy vervielen tot volslagen gebrek. Toon hebben ze een gebeelen dag beraadslaagd, waarna besloten wérd, dat ieder huisvader zyn gezin en daarna zicbzelven zou dooden. Den dag daarop is het besluit volvoerd. Op een uitgestrekte vlakte hebben de Tjoektsen zich den dood gegeven, en daar heeft men do lijken gevonden, meer dan 2000, in ryen geschaard. Alleen enkele zwakke gryaards werden nog in leven gevonden. Benoemd: 1 Jani, tot commies der posterijen en telegrafie 4e klasse, de sur numerair der posteryen en telegrafie M. M. G. Baert 16 Jani, tot brievengaarder te Zandeweer, D. den Boer. Verplaatst: 1 Juni, de commiozen der posterijen 2e klasse R. Benthem van Nymegen naar Leeuwarden en G. B. van der Voort Maarschalk, van Leeuwarden naar Nijmegen de commies dor telegrafie 2e klasse J. Smitz, vau het bypost- en telegraafkantoor „Balistraat" naar het hoofd telegraafkantoor te '8 Gravenhage do adspirant-commies der posterijen en telegrafie A. J. C. Bogaerts, van Rotterdam (telegraafkantoor) naar Amsterdam (tele graafkantoor) de klerken der posterijen en telegrafie J. Moleman, naar Loppersum, M. C- J. Bern* hardi, naar Utrecht (telegraafkantoor), en A. Kuipers, naar Nun speet, allen van Antater- dam (telegraafkantoor), J. J. R. Rozema, van Stadskanaal naar Groningen (telegraal- kantoor), J. P. F. Medendorp, van Groningen (telegraafkantoor) naar Stadskanaal, A. J. Schuit, vau Sneek naar Assen, en J. G. Overboek, van het bypost- en telegraafkan toor „Balistraat" te 's Gravenhage. 1 Jnli, de hoofdcommiezen der telegrafie G. J. A. Menningb, naar Rotterdam en D. R. van Urk, naar Groningen, beiden van Amsterdam en J. C. Ditmarsch Jr., van Utrecht naar Arnhem de commiezen der posterijen le klasse S. Gaanderse, van Rotterdam (bypost- en tele graafkantoor „Goudsche Singel) naar Meppel, P. C. Ising, van Amsterdam naar Helder, J. van Wieringhen Borski, van Venlo naar Delft en P. Ort, van Helder naar Venlof de commiezen der telegrafie le klasse J. Blitz, van Maassluis naar Arnhem, J. N. Pisnisse, van Wageningen naar Amsterdam, F. W. J. Tethof, van 's Gravenhage naar 's Hertogenbosch en M. Verschoor, van Arn hem naar Utrecht; do commiezen dor posteryen 2e klasse G. A. Prins, van Arnhem (spoorwegpostpost- kantoor no. 4) naar Amsterdam, G. J. H. Prick, van Maastricht naar Winschoten en J. H. T. Pfaff, van Winschoten naar Rotter dam de commiezen der telegrafie 2o klasse P- Klaasen, van Enschede naar Wageningen en I. Groeneveld, van Sneek naar 's Graven hage de klerk der posterijen en telegrafie J. H. Diephuis, van Amsterdam (telegraaf kantoor) naar Hardenberg. Eervol ontslagen op verzoek: 1 Jnli, de brievengaarder te Hoeven, J. B. G. C. Coopmans. Eervol ontslngen: 17 Mei, A. Heringa te Utrecht 18 Mei, de telefoniste S. H van Santen te 's Gravenhage. Overleden: 24 Mei, de commies der posterijen le klasse A. Jonkers Jr. te Hongelo. GOUDA, 11 Juni 1906. De afgifte der plantjes door de vereeniging „Floralia" zal plaats hebber, a.s. Maandag 18 Jani tusschen 10 en 3 op den tuin van de heeren Gebr. Steeusma, Turfsingel, De heer M. C. Valk, oud-leorling dor rijks h. b. s. alhier, slaagde to Leiden voor het doctoraal examen plant- en dierkunde. „Volkswoerbaarbeid's" marsch en veld dionstafdeeling maakte gisteren een wande ling over Sluipwijk en Ónkoop naar Heken dorp, vanwaar langs den Goejanverwellen dyk naar Gouda werd teruggemarcheerd. De afstand, 20 kilometer bedragende, word door alJen zonder eenig blyk van vermoeid heid afgelegd, zoodat hieruit volgt dat de jongelui in het loopen reeds aardig getraind zyn. %- Do schietoefeningen worden ook druk be zocht en er bestaat zeer veel animo. Het ledenaantal breidt zich nog voortdurend uit. Zaterdagavond hield de vereeniging „Pro- videntia" in café „Schaakbord" haar ge wone driemaandelijkscbo vergadering, waarin de secretaris verslag uitbracht over het 2e kwartaal van liet 32e boekjaar. Hieruit bleek, dat het aantal leden hetzelfde was gebleven, nl. 491dat cr in dit kwartaal nogal veel zieken waren, waardoor ook de golden der vereeniging niet noemenswaard waren vermeerderd. Ontvangen was f 943.50, uitgegeven f 908.09, een batig saldo alzoo van f 35.41. Het geheele kapitaal der ver eeniging bedroeg f 1480.986. Vyf leden trekken thans uit de reserve kas, welke sloot met een nadeelig saldo van 1 2.21. De afrekening over de laatste 4 weken van den penningmeester werd nagezien door do heeren De Hoog en Sanders, en in orde bevonden. Tot lid der ondersteuningscommissie, die a.s. Zondag de leden der vereeniging zal bezoeken, werd gekozen de heer D. van der Toorn. De beer Ant. L Akkerbnys van Water graafsmeer, die verleden jaar hier op nitnoo- fiiging van de vereeniging ter behartiging der belangen van winkeliers, een lezing hield over het credietvraagstnk voor den Handel- dryvenden en Industrieelen middenstand, gaf deze lezing in brochurevorm uit. Op be vattelijke, onderhoudende manier wordt in dit boekje het credietvraagstnk behandeld, en aangetoond, hoe moeilyk en hoe kostbaar, de klein indoatrieel en de winkelier zich bedrijfskapitaal kannen verschaffen. In de oprichting van een centrale middenstandsbank die op alle plaatsen correspondentschappen heeft, vermeent de heer Akkerhuys de oplos sing van dit vraagstuk te vinden en wordt de inrichting en werking daarvan uitvoerig in dit boekje behandeld. Wy kunnen be langhebbenden deze brochure ten zeerste aanbevelen. He heer W. Koorevaar, van Haastrecht, slaagde te Leiden voor het candidaatsexamen godgeleerdheid 2e gedeelte. Herkozen tot bestuursleden van de afd. Krimpen a.d. IJsel en Omstreken der Hol- Undsche Maatschappy van Landbouw, de heeren N. Hoogendyk en G. van der Hoog. Vrydag was het 3-jarig dochtertje van den schoenmaker W. Roost te Krimpen a. d. Lek, in een onbewaakt oogenblik den dyk opgegaan. Zy ging aan den buitenkant bloempjes plukken, met het treurig gevolg, dat zy in de sloot rolde. Een voorbygangor, een man van elders, zag van verre het ongeval, spoedde zich er heen en wist de kleine op het droge te halen. Inmiddels toe geschoten buren brachten het kind thnis, waar bet toepassen der drenkelingmiddelen met succes bekroond werden. De rechtbank te Rotterdam veroordeelde ZaterdagF. W. II. R., 52 jaar, koopman, zonder vaste woonplaats, wegens diefstal van geld uit offerblokken in de roomsch- katholieke kerk aan den Kleiweg alhier (by recidive), tot 3 jaar gevangenisstraf D. V-, 32 jaar, koopman te Moordrecht, wegens poging tot omkooping vau 06n amb tenaar, tot f 5 boete subs. 5 dagen liech- teuisJ. O., 32 jaar, zilversmid te Schoon hoven, wegens het als schatplichtige ten aanzien van de wet omtrent den waarborg en de belasting der gouden en zilveren werken eenig voltooid zilverwerk, niet voor zien van do vereischte stempelmerken, in zyn bezit bobben en daarmede handel drij vende, tot f 50 boete snbs. 14 dagen hech tenis, met verbeurdverklaring der in beslag genomen hoedenpennenW. v. R., 28 jaar, landbouwer te Zevenhuizen, wegens beleedi- ging van een ambtenaar, tot f 10 boete snbs. 10 dagen hechtenis. VERSCHEIDENHEID. Do Grieksel^rogeering heelt met een bergingmaatschappjj te Genna ecu overeen komst gesloten voor het ophalen van voor werpen van geschiedkundige en kunstwaarde. In de eerste plaats loopt dit contract over de haven van Navarino, waar in 1827 de Turkschc vloot door de Fransche, Britsche en Russische eskaders 'verd vernield en 55 Turksche schepen in den grond werden ge boord. Men wil nu door duikers uit de overblijfselen dier gezonken schepen naar boven brengen wat waarde heeft. Maar in de tweede plaats beoogt men, de oud-Grioksche kunstschatten, die bij het eilandje Cerihotto of Anti Kythera verzonken zijn aan hot daglicht te brongen. De Kamer van Handelsinlichtingen te Johannesburg zond aan het Bureau voor Handelsinlichtingen te Amsterdam liet vol gende bericht „De vorige week kwam een bezending planten en struiken, afkomstig van Neder land, onder den hamer. De planten en hoo rnen waren in goede conditie overgekomen (azaleas, rhododendrons, halsten, magnolias etc.), maar het wil ons voorkomen, dat het niet de rechte tijd is om dergelijke bezen- dingen in Mei op de markt te brongen. Aangezien de anctionair mij mededeelde, dat h(j eerstdaags een andere zending uit Ne- dorland verwacht, acht ik het niet ondien- Btig, hieromtrent een algemeene inlichting te verstrekken. Wanneer planten en rozen- stammen in Augustas of September hier aankomen, mag men betere resnltaten ver wachten. Men meldt uit Den Haag aan de „Tel.": Het gerucht gaat, dat het den Minister van Oorlog, generaal Staal, by zyn onder zoekingen om op de tot zyn departement behoorende zaken te bezuinigen, is gebleken, dat hy niet op die wijze kan bezuinigen, als hy verwachtte. Daar de minister inder tijd zyn aanblijven daarvan afhankelijk stelde, beweert men, dat generaal Staal in bet komende najaar de portefeuille van oorlog zal neerleggen. VRIJDAG 13 APRIL. L.K. H. K Staateleentnqen Portugal. Oblig. 3e Serie fr. 050 3 698/,# - Oblig.3e Serie ir. 2500 3 59'/,, RusLAKD.Iwnng Dorabr. Obli- gation P/t 96' Azie. 'Japan Obligatien 1899 4 74'/, 74'/, Colombia. Geconsolideerde Bui- tenlandscbe Schuld. Reeepie. L. 100 1'/, 24i/i. - Hypotheek' Banken' Pandb. idem idem 4 99 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 i01'/„ Pandb. Rotterd. Hypb. 3V, 97'/» Pandb. Standaard Hypb. 4'100';, - Pandb. Stedelijke Hypb. 4 99'/, - Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 100 - Pandb. Westlandsche Hypb. 4 100'/. Pandb. Znid-Holl. Hypb. 499',, Pandb. le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 41/, 100'/, Pandb. Nederl. Hyp. Pand- brietbank 4 99»/, Pandb. Nod. Scheeps-Hypb. 4'/, 101 Bewijzen van Deeiger. Nortbw. Pac. Hyp. Bank 96'/, Pandb. Bataofsche Hypb. 4 100 Alg. Hypotbbr. Eerste Ncd. Hypotheekbrielbank 4 99' Pandb. Hollandscbo Hypb. 4 99'/, Pandb, Nationale Hypb. 3'/, 98"/, Pandb. G. Hypotheekbank te Amsterdam 4 100 SpoorwegUeningen Italië. Oblig. Zuid-Italiaansclie Spw.-Mjj. A. 367'/, Diverse n Mjj. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 89'/» Premieleeninqen. Beloie. Loten Stad Antwerpen 1887 2'/. 102',- Scheepvaart-Maatschappijen. Aand Holland-Golf Stv.-Mjj. 35 JAPON STOFFEN en HORK EN van de goedkoopste tot de bosto soorten zjjn tot de meent concur reerentle pryzen in groote voorraad voorhanden- Aanbevelend, Maandag ir Juni iqoó. Vette ossen en koeien goeden aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 36, 2de kwal. 33, 3de kwal 27 cents per half kilo. Velte kalveren groote aanvoer prijzen waren voor iste kwal. 28, 2de kW. 25, 3de kw 20 cent per half kilo. Vette varkens redel. aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 24. 2de kw. 23, 3de kw. 19 cents per half kilo. Schapen en lammeren redelijk aangevoerd. I)e handel was in vet vee, schapen en lammeren prijshoudend. Vette kalveren iets lager in prijs. Varkens traag lager in prijs. tfeu wordt verzacht 't tfL'llv te letten orr hut Magazijn van 1, GORINCHEM. Deze THEEEN worden afgele verd in verzegelde pakjes van trij' twee een half en een Ned. om met vermelding van Nommer en Prijs, voorzien van nevenstaand Merk, volgens de Wet gedepo neerd. Zich tot de uitvoering van ge- eerde orders aanbevelende .1. C. «IJL, voorheen J. BREEBAART Lz. Van af heden en verder dagelyks verach verkrijgbaar, Braadknikens, Soepkippen, Duiven, Poularden, Kapoenen, gemeste Eend vogels, Talingen, wilde Eendvogels, Fazanten Patryzen, Snippen, Korhoenders, lteevleesch, enz. enz., tegen de meest sterk concnrroeronde prijzen. Panklaar schoongemaakt fran'eo door geheel Nederland. Aanbevelend, T. O UTTKLINQ, Poelier OoBterstraat 18, ROTTERDAM. Telephoon Interc- No- 2031. Eohto Oude Jenever P. HOPPE. Verkrijgbaar bij PEUTERS J L»t op cechei en knrkbrand OVERAL vertellen liet de menschen aan elkander, hoeveel baat zy vonden by do wel beproefde het znivor plantaardig vorsterkinersmiddel voor zwakkon en herstellenden en daardoor is het ook een ware. trium/tochl die de SANGUIN08E maakt ir. ons vaderland; en wordt Z(j overal ais een ware weldoener ingehaald. •De beer T. HOEKSTRA, hoold ooner ecbool te Sliedreeht meldt ons„Met genoegen kan ik U berichten dat Uwe SANGUINOSE met zeer tjoed resultaat werd gebruikt ter bestrijding van zenuwzwakte. Gaarne geef ik U verlof van deze verklaring gebruik te maken. T. HOEKSTRA, hoofd eener school. Sliedreeht, Mei 1906. Bloedarmoede en zenuwzwakte en alles wat daaruit voorkomt worden snel en afdoende ovorwonnen door do SANGUINOSE. Bleekzucht, duizeligheid, hoofdpijn met brakingen, maagpijn, pijn in don rng, pijn in de nieren benauwd heid, moedeloosheid en duizeligheid wjjken beslist en zoker voor de SANGUINOSE. Neem de proef. Prjjs per fl. f 1.50, 6 fl. f 8;12 fl. 15. VAN DAM k Co., Den Haag-, f r li Cj suu iciïrr fis euti. m Der groeae Erfvlg, tintin Patent-H- Stollen irrun/fM, hit Mus m rr uttledimn werUt lonen Nachahmungen HUn ktuift dihtr unsirt tiet» acharfen H-Stollen nur ton unt Jircctodtr In tolchen Ekenhindlungen, h dtnan umtr Hakat fata nabtnUahand) $u*ta/iinjt M. 3S FMUWm iu* ZeugniMV iwtk waf trmmf

Goudsche Courant | 1906 | | pagina 2