HU RUK te letten I CACAO. oox, OVERWONNEN. REES, GOUDA. IEL. Drank Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. No. 10003. Woensdag 27 Juni 1006. r toekomst FEUILLETON. n. 9amos. sle Cacaolwoien. IMS alhier. ÜTIIK’, Uanip ZONEN, K. 45ste Jaargang NEMAN &Z» 'i 1D 1ULSEB0SCH. 1 0 50 80 Koppen. Mikroskopisch an VAN LEI). ia direct op engen. leverd en ia te IAZIJN B 13. Gasfitter rustig, is zeer en zeer zuinig, üoo men zich (Naar het Noorsch.) r van onze im, 25/1 ’06 cheidt zich in ■n gemakkolyke fijne geur en tot een eerste wel iets hooger 1 de voordeeüg- ainere hoeveel- oopere soorten. K. Niemand mi en Art, 85. Ala een vaartuig naar het oordeel van den Havenmeester in zinkenden toestand verkeert, moet het op diens eerste vordering naar de «door hem aangewezen plaats worden gebracht. De g'zagvoerder van een gezonken schip moet onverwijld zooveel mogelijk maatregelen nemen om het te lichten ep den Havenmeester waarschuwen. ertroffen rs welbekend iBMLinS Fabrieksmerk). 3, radicale en van alle, zelfs fckige xenu.iv- ontstaan dooi eugdigen leeftyd e zwakte, Bletk - Hoofdpyu - Maagpyn Onvermogen enz. Uit- Art. 78. Het is verboden binnen de bebouwde kom der gemeen e te zeilen, met de f. k te lenzen, met uitstekende boegspriet of met ankers voor den boeg te varen, of zonder vergunning van d»?n Havenmeester met opgeheschen zeilen te liggen. De door stoom of andere werktuigen in be weging gebrachte vaartuigen moeten binnen de bebouwde kom met half of klein werk varen. voor de veel meer ontwikkeld. Het was eigenlijk dwaas van haar geweest geheel met schil- deren op te honden, nu zij het op die hoogte had gebracht. Zy had hier een paar jaren gestudeerd, vóór hare verloving en uit dien tijd nog enkele vriendinnen die haar met medelijden als eens afvallige beschouwden. Als zij nu van tyd tot tyd naar het atelier ging om die oude kennissen aan den arbeid te zien, bekroop haar soms de lust om ook weer te gaan schilderen- Maar zij meende te hebben opgemerkt dat dit Halfdan niet aangenaam wezen zou en voor haarzelf was zij bevreesd, als zij er eenmaal weer aan begon, zich met te grooten ijver daaraan te wijden dit zon haar te veel van Halfdan aftrekken en het samenzijn met hem zou zij met geen genot van de wereld willen ruilen. Waar zou bij toch zoo lang blijven O daar kwam bij aan, warm van den arbeid. „Foei!” zuchtte hy, „welk een Jast heeft men met die „bollenvrouwen”, die nooit tevreden zijn Hij viel naast haar op de bank neer. „Maar zij zijn toch schilderachtig, als zy daar over de bloembedden gebukt zitten, met haar koffiebruine handen.” „Ja zulke blanke handjes als mijn prinses, hebben zij nietl” „Koninklijke titels”, lachte zij. VAN worden afgeie- e pakjes van v f Jn een Ned. one ran Nommer er. an nevenstaan i Wet gedepo- voering van ge- nevelende BIJL, iRT Lz. 2) Lilla zoo als de syringen, zacht rood als de Kaprifoliën, roomwit als de Jasmijnen. En die verrukkelijke geuren Een paar jaren later zat Astrid op een avond in den tuin van haar "hieuw „tehuis”. Zij waren nu een jaar gehuwd en zij had het heerlijke buitenleven verwisseld met eene woning te Kristiania. Gelukkig stond hun huis even buiten de stad en was zij door bloemen omringd, waarheen, zij het oog richtte. Maar baar oude geliefde klaverweide was toch geheel iets anders dan deze tuin. Welbeschouwd was alles in de stad ontzet- tend prozaisch. Zij kon vaak zoo verlangen weer eens echt buiten te zijnZoo’n landschap met houten afsluitboomen over den We81 Die waren zooveel schilderachtiger dan hier die stijve ijzeren traliehekken. Daarentegen was hot leven der kunst hier releto* n No, M2. De Uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1,25, franco per post 1.70. Atzonderlijke Nommers V IJ F CENT EN. der openbare orde wordt gelast Abt.,82. De gezagvoerders moeten in de havens en langs de kaden en den wal, voor zoover deze tot ligplaats mogen dienen, toestaan dat een vaartuig ter zijde van het hunne kome liggen en dat dit over het hunne gemeenschap met den wal hebbe, echter niet om te laden of te lossen Telefoon No. 69 ADVBRTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Inzënding van Advertentiën tot 1 uui- des midd. Art. 77. Het is verboden een vlot m de openbare wateren der gemeente te vervoeren, tenzij het zoodanig is vastgemaakt en aan de b ide einden verbonden dat het niet aan de vaart hinderlijk kan zgn De gezagvoerder van een vlot is verplicht het zoodanig te splitsen als naar het oordeel van den Havenmeester in het belang dervaait noodig is. Art 83 Het vaartuig, waarvan de lading of lossing is afgeloopen, moet dadelijk plaats maken zoo een ander tir lading of lossing aankomt Ingeval van gebrek aan ruimte bij gelijktij dige aankomst van mejrdere vaartuigen hebben die, welke komen laden, de voorkeur boven die, welke komen loss-o. Art. 84. Indien een vaartuig tengevolge van de zware vracht, den grond raakt, en het om vlot te bigven moet worden g licht, behoort dit, op last van den Havenmeester of, bij afwezigheid van dezen, van de beambten van politie, on verwijld door of van wege den gezagvoerder te geschieden. Art- 86. Het is verboden met haken, boomen en an dere voorweqien in het hout- of metselwerk of de gordingen der sluizen of bruggen, in de wallen of kaden of in het daarop staande plant soen te steken. Art. 87. Het is verboden vaartuigen of vlotten vast te leggen anders dan aan de daartoe bestemde meerpalen, meerpennen, krnisankers en ringen Art 88 De gezagvoerders zyn verplicht by het be varen van dc wateren der gemeente zorg te dragen dat door hunne vaartuigen of vlotten "aan de kunstwerken, kaden of wallen geene schade wordt toegebracht Art, 89 Geen asch mag geladen of gelost worden dan op plaatsen door Burgemeester en Wet houders aan te wyzen. Art 90. De gezagvoerders zyn verplicht na het laden of lossen van steenkolen, turf, puin, zand, asch, vuilnis, afval, mest, pulp, aardappel moes, hooi, weiasch, oliën en vetten en dergelyke, voor het behoorlijke schoonmaken van den wal te zorgen. Art. 91. De gezag voerden van stoombooten zyn ver plicht te zorgen dat tijdens het liggen of varen Idubbele flesch 'egta, Zaltborniiiu otterdam. age. ICzn. Rotterdam I.ÜUNII E COlHIVE. binnen de bebouwde kom der gemeente het stoken, roeren, of uithalen van vuren buiten hooge noodzakelijkheid worde vermeden, en wanneer het geschiedt, zoo min mogelijk rook verooraake. Art 02 Buiten het geval van bewezen noodzakelijk heid of om de wachters van bruggen of slui zen hnnne nadering te kennen te geven, is het d-n gezagvoerders van stoombooten binnen de bebouwde kom verboden te fluiten of te doen fluiten of stoom te doen ontsnappen. Art. 93. Het is verboden tusschon zonsouder- en zons opgang in de Haven en de Binnen-Gouwe eene stoomboot te doen liggen, tenzy aan de door Burgemeester en Wethouders voor die stoom boot aangewezen vaste ligplaats. (r Art- 94. Zoolang eene stoom- of motorboot aan eene kade of wal der gemeente vastligt mag de schreef niet werken. Art. 95 Het is verbaden de Kattensingelgracht met stoom of motorbooten te bevaren met eene grootere snelheid dan van 6 K M. par uur Art. 96. Het is verboden boomen, balken of ander hout in de wateren der gemeente te laten lig gen, zonder vergunning van den Burgemeester. Art. 97 Het is verboden in openbaar water nsch, roet, vuilnis, puin en dergelyke to vegen to wérpen of te doen vallen of iets te plaatsen, te worpen of te doen vallen, wat de vaart kan belemmeren Öf beletten of don waterloop kan stremmen. Art 98. Het is verboden in openbaar water iets te vegen, te werpen, te doen vallen of te doen loopen, wat schadelyk kan zyn voor de open bare gezondheid. Art. 99. De beheerders van niet by het gemeentebe stuur in bakeer zynde openbare wateren zgn verplicht te zorgen, dat, zoodra Ijjken van dieren en andere voor de gezondhe'd schade lijke voorwerpen aan de oppervlakte dryven of op andere wyze zichtbaar worden, deze lyken en voorwerpen onmiddellyk uit het water ver wijderd en onschadelyk gemaakt worden. Art. 100. Het is verboden zonder vergunning van Bur gemeester en Wethouders in openbare wateren te baggeren. Art, 101. Het is verboden te baden of te zwemmen in openbaar water of op van den openbaren weg zichtbare plaatsen. Art. 102. Het is verboden in openbare wateren lo, zonder of anders dan overeenkomstig de vergunning van Burgemeester en Wethon- „Dat behoort zoo in de kunstenaarswe reld,” plaagde hy terug. „Kunstenaar! het zon wel aardig zyn een kunstenaar te worden zonder ooit een kunstwerk te hebben gewrocht.” „Dat zal ook wel komen. Ze ziet alles met den artistenblik. Denk je dat ik het niet gezien heb hoe je de speling van licht en duisternis op het grintpad met een echt kunstenaarsoog volgde, toen ik hier kwam; en zelfs myne leelyke bollenvrouwen kunt je niet met gewone menschenoogen aanzien voor jou worden zy ook „schilderachtig „Weet je wat, Halfdan, ik geloof dat je vreeselyk bang bent dat ik eene schilderes worden zal polste zij. „Bang—- volstrekt niet. Maar zulk een weinig artistiek begaafd inensch als ik zou liever eene alledaagsche vrouw hebben. Bo vendien de vrouw van een bloemist, die eene kunstenares wil wezen iets dergelyks is nooit vertoond.” „Hoe grappig kan je doen, alsof je er mee verlegen was een bloemist te zyn toch schijnt my die betrekking een ideaal te zynzoo flink vermoeid na lichamelyken arbeid thuis te komenin den gezonden warmen zonneschijn, te midden van bloemen en heesters bezig zyn,” „Dat klinkt zeker schilderachtig genoeg.” „En ik verzeker je dat ik nooit zoo razend Art. 79. Vaartuigen met vuilnis, mest, beer en in het algemeen met s ank verspreidende goederen geladtn, mogen in de bebouwde kom der ge meente niet blyven stil liggen en moeten op de eerste aanmaning van den Havenmeester of de politie doorvaren. Art. 80. Het is verboden door het laten liggen van vaartuigen of vlotten de vaart te belemmeren. Art 81. De gezagvoerders of, by hunne afwezigheid, hunne vervangers, zyn verplicht op de eerste vordering van den havenmeester, of bij diens afwezigheid, van de beambten van police, hunne vaartuigen of vlotten zoodanige plaatst ta,-dóen innemen als hun door dezen in hev oelang De BÜBOEMBÉSTEB en Wtfl’llOUDEItS van GOUDA, doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 1 Juni 1906 is vastgesteld de volgende ver ordening Algemeene Politieverordening gemeente Gouda. (Vervolg). Art 75. Bij de vaart door sluizen en bruggen moeten de bevelen door de sluis- en brugwachters gegeven, worden opgevolgJ. Po r hen wordt by gelyke aankomst de volgorde der vaartuigen en vlotten geregeld. By bet schutten verlaten de vaartuigen en vlotten welke naar den IJsel gaan, de Haven voordat de uit den IJsel komende daarin va ren, terwyl die, welke uit de Gouwe komen, de lianen invaren voordat de naar de Gouwe gaande deze verlaten. Art. 76 Zonder v. rgunnibg van den Havenmeester mogen geen vaartuigen naast elkander vastge maakt in de openbare wateren der gemeente varen. ders gabanen aan te leggen 2o. zonder vergunning van den Burgemeester a. zoodra het ys de scheepvaart uiet meer toelaat, het ys op eenige plaats stuk te hakken of te slaan, anders dan voor by ten aan de kanten b met tentet), kramen, tafels en dergelgke op het ys te staan c. op het ijs de banen, onder lo. bedoeld, te vegen of daarin bruggen te leggen voor het publiek toegankelyk. Art 103. Het is verboden als een brug geopend is geweest of wordt, deze te betreden, daarover te rjjden of vee te dryven, voirdat zij is vast gelegd. Het is bovendien verboden daarover te rij den of vee te dryven, zoolang niet alle gewacht hebbende voetgangers de brug hebben kunnen verlaten en door den wachter vergunning is verleend om door te gaan. Men mag op de bruggen, behalve op die, welke van trottoirs zyn voorzien en tusschen de trottoirs 3 50 M. breed zyn, elkander niet tegemoet of voorbg rgden; hg die het naast by do brug is, rydt haar het eerst over. Over beweegbare bruggen mag niet anders dan stapvoets worden gereden. Art. 104. Op de openbare wateren, de sluizen en de bruggen, in beheer by het Ryk, by het Pro vinciaal Bestuur of by Waterschapsbesturen, zyn niet van toepassing de bepalingen der artikelen 74, 75, 76, 77, 78, 80» 81. 82, 83. 84,85, 86. 87.88, 91, 92, 97. 99,100, 102 en 103, Art. J05. Het is verboden de openbare kade of wal, waarlangs een vaartuig ligplaats heelt geno men of verkregen, zonder vergunning van Bur gemeester en Wethouders langer dan een dag te bezetten met goederen uit het vaartuig ge lost of daarin te laden. Art. 106. Tot laad- en losplaats voor doorvarende stoombooten wordt aangewezen het stoomboo- tenveer aan de Vest. Het is zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders verboden op eenige andere plaats in doorvarende stoombooten te laden of daaruit te lossen. HOOFDSTUK IV. Van de kermis en de jaar-, week- en dagelyksche markten. Art 107. lag zonder vergunning van Bur gemeester en Wethouders ter kermis komen met spellen, tenten, kramen, toestellen als an derszins. Met het opzei ten daarvan mag eerst een aan vang gemaakt worden op Donderdag voor de kermis, na afloop der weekmarkt, t.-rwyl het afbreken moet geschieden op Maandag na de kermis; de Burgemeester kan de afwyking van deze bepaling toestaan. Wordt vervolgd). verliefd op je ben als wanneer ik je geknield by de bloembedden „A la bollenvrouw P” Met handen vol planten en bloem- aarde, zie. Of als je bezig bent je bloemen te begieten. Wat is dat liefHet is als een herdersgezicht van Virgilins.” „Als ik vragen mag, heb je wel eens iets van Virgilins gelezen?” „Zeer lang geleden. Maar ik gevoel dat jy op de eene of andere wyze een geestver want van Virgilins wezen moet.” „Hoor nu zoo’n dwaashoofdje eens door slaan Ik zal je leeren mij met fabels en met Virgilins aan boord te komen!” En hy trok haar overeind en haar arm in den zynen leggende nam hy haar mede naar het bloemenveld waar nn al die prach tige violen in bloei stonden. „Ja, laat ons daarheen gaan,” zeide zij. „Violen zyn de eenige bloemen, die ik des noods „per meter” kan zien geschikt. „Maar Halfdan” - vervolgde zy met een kluchtig bedroefd gezichtje, „zoo en zooveel meter Réséda en Rozen daar kan ik geen vrede mee hebbenzelfs niet als je op elke vier kante meter een pittoresk brain bollevronwtje met een grooten hoed, uit het sprookje neerzet.” (Wordt vervolgd).

Goudsche Courant | 1906 | | pagina 1