VERGADERING VAN DENGRMEENTIIUAD Stadsnieuws. 3828te Staats-loterij Veemarkt te RgttercUs. BEÏÏRS VAN ROTTENDAM Mantels, Costumes, Blousen, Jupes, .Inpons, - Japonstoffen en Katoenen, - ADVERTENTIES Wild en Gevogelte. nieuwsHet aanvangssalaris bedraagt #0.000 mark en 2400 mark voor gemis van vrije woning. Do brievenbesteller Schelongowsky te Ber lijn is tot 5 maanden veroordeeld. Hij bad de stenografische vorslagen van het to Brus sel gehouden internationaal socialistisch congres, bestemd voor de politie te Berlijn, in plaats van aan den commissaris bezorgd aan... do Vörwarts, die ze publiceerde! Italië. Een paleis voor hut Internationaal Land- bouw-Instituut zal te Rome verrijzen op het terrein van de bekende villa Borghese. Rusland. De oproep tot het volk, hoewel door de doema, gelijk men mededeelde, aangenomen, zal niet verspreid worden, omdat hij daar voor voel meor stemmen had moeten hebben de moerderheid bedroeg nu slechts 2 stemmen. Een lid van don rijksraad heeft verklaard, dat de regeering-de landonteigcning wel zal moeten toestaan, omdat men boerenonluston wel bedwingen kan in Lijfland en Koerland, omdat de Russisch.' soldaten tegen de Letten en Katholieke Polen optrekken, wier taal hy niet kent, maar wanneer hem bevolen wordt, tegen zijn gelijken op te rukkon, zal men niet zeker wezen van zyn gehoorzaamheid. VRIJDAG 20 JDLI 1906. (Vervolg.) J Aan de ordo Het afwijzend preadvies op het verzoek van de Stearine Kaarsenfabriek „Gouda" tot het mogeu plaatsen van een ijzeren afsluithek aan den Turfsingel- De heer HermanM. de V. Met aandacht heb ik konnis genomen van de verschillende bescheiden die hierop zijn ingekomen en na de ingekomen adviezen ben ik tot de con clusie gekomon, dat door het plaatsen van een hek daar de welstand wordt^ verbeterd, zoodat ik dan ook ten zeerste ondersteun het advies van de commissi, en hot wen- schelijk zou achten als we daartoe toestem ming gaven. Op die gronden heb ik do heeron het vol gende voor to stellen dat het bewuste gedeelte van den Turf- singel niet meer voor den openbaron dienst bestemd is aan do Koninklijke Stearine Kaarsenfabriek „Gouda" toestaan in het verlengde van den naar het Buurtje gekoerdon gevel der Zeep fabriek „do Hamer" eon net afgewerkt zereu afsluithek, met een rondon hoek van M. straal aan don linker vóórkant, op gometselden voet te plaatsen ter afsluiting van het terrein, waarop hare hijschkranen staan er. in werking zijn. Tot wederopzeggens toe kunnen verhuren togen een jaarljjkschen huurprijs van f 100.—, dat op de straat buiten het hek nimmer goederen mogen wordon geplaatst of gelegd anders dan gedurende het vervoer van en naar de fabriek dat binnen het afsluithek niot anders dan gedarende het in working zijn van de hijschkranen materialen mogen aanwezig zijn dat wanneer te oeniger tijd de verniou- wing of het onderhoud van de Kade, do schoeiing of andere walbescherming aan de achterzijde van het af te sluiten terrein ten laste van de Gemeente mocht worden ge bracht, de kosten daarvan door de adres sante zullen wordon vorgoed dat bij niet behoorlijke naleving van deze voorwaarden do vergunning ook binnen het jaar en wel onmiddellijk kan worden inge trokken. De Voorzitter Mag ik vragen of het voor- stol ondersteund wordt Dan kan hot fn behandeling komen. Ik acht het in het belang van de zaak, dit voorstel tegelijk te behandelen met het preadvies van B. en W. Want als het voor- stol-Herman wordt aangenomen, dan vervalt daarmee hot preadvies van B. en W., maar als het preadvies van B. en W. wordt ver worpen, dan is daarmee nog niet aangeno men hot voorstel-Herman. De heer VergeerHet is mij gebleken dat de heer Herman juist de woorden heeft o ergonomen die door de fabricage-commissie zyn voorgesteld, nl. „dat binnen het afsluit hek niet anders dan gedurende het in werking zijn der hijschkranen materialen mogen aan wezig zijn" nu kan zich het geval voordoen dat er bijv. juist een lorrie geladen wordt en dat de bel gaat om te gaan etendan kan er een politieagent komen en zeggen, dat die lorrie weg moet. Als het hek dus behoorlijk gesloten wordt, dan kan er hoe- lemaal geen bezwaar zijn. Ik zou daarom willen voorstellen deze zinsnede er uit te laten. De VoorzittorMag ik vragen of het voorstel ondersteund wordt P De heer de JongIk sluit ing geheel aan bij hot advies van den heer Herman en van de commissie, omdat ik geloof dat in oen groote behoefte zal worden voorzien en aan de passago geen overlast zal worden aan gedaan. Do heer DercksenIk kan mij wel ver eenigen met het voorstel van den heer Herman maar niet mot het amendement van den heer Vergeer. Als deze zinsnede er heele* maal wordt uitgelicht dan kannen zo het ook wel voor een pakhuis gaan gebruiken. Ik geloof juist dat het goed is dat doze zin er in voorkomt. De heer VergeerIk vind de opvatting van den heer Dercksen wel een beetje klein geestig. We behoeven toch niet te veron derstellen dat de Stearine Kaarsenfabriek gebrek aan dit stukje grond heeft De heer DessingIk kan wel raededeelen dat hot de bedoeling is der Commissie van bijstand in hot beheer der gemeentewerken, dat dit terrein niet als opslagplaats zal wordeu gebruikt. De heer de JongVolgens mijn meening is het terrein veel te klein om voor opslag plaats gebruikt te worden. De heer JongenburgerIk kan niet mede gaan met liet voorstel van den heer Herman. Er wordt hier gesproken van do Kaarsen fabriek, maar ik denk die fabriek heeleraaal wegindertijd heeft het de gemeente een duizend gulden gekost om die straat daar wat te verbreeden en wanneer wy nu weder toestaan daar een ijzeren hek te plaatsen, dan geven wij het eenigo stukje grond, dat aan den Turfsingel nog open is, weg en trouwens, het is in strijd met de bouwver ordening. Ik zal daarom tegen het voorstel van den heer Herman stemmen, het belang der gemeente brengt mede, dat hot terrein opengehouden wordt. De heer MuylwykZouden wij niet kun nen lozendat binnen hot afsluithek des nachts geen goederen aanwezig mogen zijn, dan hebben wij de zekerhoid dat het niet als opslagplaats gebruikt wordt. De heer van GalenIk kan zeer kort zijn, daar de heer Jongenburger het zeer juist hoeft uitgedrukt; de welstand zal door' dat ijzeren hek niet verbeteren; het is het eonige stukje grond dat daar nog is ook het nmendement van den heer Vergeer moet ik ten sterkste ontraden het amende- mont van den heer Muijlwjjk gaat evenmin, daar er des nachts wol geladen on gelost wordt. De heer VingerlingM. de Voorzitter, ik neem in dit voorstel een oenige plaats in, wanneer B. en W. aan de Kaarsenfabriek gelast hadden daar een ijzeren hok te plaat sen, had ik mij daar.zeer goed mede kunnen vereenigen en nu de Kaarsenfabriek dat zolf vraagt, geloof ik dat wij dat moeten toestaan wanneer wij de kranen wegdenken, dan kan toch ieder die zyn zaken aan oen vaart nitoofent ieder oogenblik gebruik maken van do straat aan die vaart om te laden en te losson; het is in de praktijk onmogelijk dit te weigeronwilde men dit stukje grond voor do gomeente behouden, dan hadt men een voorstel moeten doen om de kranen op te ruimenmaar daar dit niet is geschied, acht ik het plaatsen van een hek noodig, de gemeente hoeft dit stukje grond voor het publiek vorkoer niet noodig. De heer Herman Na het uitvoerig pleidooi van don heer Vingerling heb ik weinig "te zeggenalleen wil ik de heer Jongenburgcr opmerkendat wy niets aan de gemeente onttrekken, integendeel dit stukje groud brengt nog meer op voor de gemeente, en trouwens wy moeten een zoo groote indus- triëele onderneming het verzoek niet wei geren- Do heer van GalenIk begryp de heer Vingerling volstrekt nietals iemaud een vaart voor z(jn deur heeft kan hy daar toch laden en lossen, zonder dat hy-daarin ge hinderd wordt. De heer VingerlingIk heb rekening ge- houdon met de zaak, zooals die nu is. Door die hyschkranen kan gevaar komen en daarom acht ik het nattig voor de veiligheid daar eon hek te plaatsen. De heer JongonburgerIk voor my keur ten zeerste af dat die hyschkranen daar geplautst zyn. De VoorzitterIk zou den hoor Muylwyk willen vragen of hy zyn amendement hand haaft, na gehoord te hebben dat des nachts daar ook goladen en gelost wordt. De heer MuylwykDan trek ik myn amen dement in. De VoorzitterHandhaaft de heer Ver geer zyn amendement P De heer Vergeer Ja, M. de Voorzitter. De heer MuylwykIk geloof dat hier een leemte is, wanneer de hyschkranen 5 minuten stil staan, dat dan de politie kan komen en hen bemoeilijken. De heer DercksenIk betreur het dat hier zoo over de politie gesproken wordt, wanneer er agenten zoo zouden handelen, dan noem ik die menschen krankzinnig. De heer van Ey'kMen moet niet zoo gunstig denken over de politie. Nog niet langer dan 8 dagen geleden, werd ik ook bemoeilijkt daar een wagen, die geladen by my voor stond, opzy moest, daar een andere wagen naar het station was en het paard moest overgespannen worden. De heer DercksenHet beste is dan maar, dat wy de politie-verordening «intrekken. Het amendement van den heer Vergeer wordt in stemming gebracht. Voor stemmen de htf. van Eijk, Herman, Vergeer, Prince, Vingerling, Mnijlwyk, van der Ree en de Jong. Tegen stemmen de hh. Dercksen,' van Galen, van Iterson, v. d. Velde, Dessing, van der Torren, Bokhoven en Jongenburger. De stemmen staken 8 tegen 8, daarmede vervalt de verdere behandeling van dit voorstel. Do heer VergeerDaar de stemmen ge staakt hebben, zou ik myn voorstel wel willen intrekken De VoorzitterDat gaat nu niet meer, de stemming is bindend. De heer de JongKan er, niet gesterad worden over het plaatsen van het hek De VoorzitterDat gaat evenmin. Daar de heer Vingerling het woord aan my gevraagd heeft om na afloop der agenda een vraag te richten, zoo geef ik de heer Vingerling daartoe gelegenheid. De hoer Vingerling: Binnen 14 dagen hebben wij de kermis hier. De gewoonte is die woonwagens te plaatsen in de Oude Gouwe by ('e Bodegraafsche straatweg; nu is het dikwijls voorgekomen, dat wanneer men daar wandelt, men daar lastig ge vallen wordt on daar de wandelwegen hier niet zoo talrjjk zyn, zou ik aan B. en W. willen vragen of er niets aan te doen is die woonwagensj/felders te plaatsen er is my wel eens toegevoegd weet u een andere plaats en ik meen dat do Vuilenbras zich daarvoor uitstekend leent. De Voorzitter: Ik zal die zaak bij B. .en W. ter sprake brengen. Niets meer aan de orde zyude, wordt de vergadering gesloten. Gemeng-de Berichten. Naar men uit Rilland aan de „Midd. Ct." meldt, is een zoogenaamde voskaai of ringdyk nabij het werk aan den spoordijk in den nacht van .Donderdag op Vrijdag by het hoogwaterlij op drie plaatsén doorgebroken. De ringdyk was niot al te solied gemaakt en niet eens van flinke krammat voorzien. Het is voor den aannomor te hopen dat de gaten in deu Eersten Bathpolder spoedig dicht mogen zyn, wijl dan een dergelijk on geval niet meer te vreezen is. Blijkens een mededeeling van de Stoom vaartmaatschappij Rotterdamsche Lloyd kan het stoomschip Koning Willem II der Maat schappij Nederland onmogelijk op 28 dezer vertrekken. Er heeft nu een omwisseling van vaartbenrt plaats. Uit Lobith meldt men aan de „N. R. Ct." dd. 20 Juli Thans is ook de voormalige agent M., der Lobitsche stoombootonderneming Koningin Wilhelmina, ih voorloopige bewaring go- steld, als verdacht medo schuldig te zyn aan verschillende verduisteringen van geld ten nadeele dier onderneming. Zyn aanhouding geschiedde hedenochtend ten huize van zyn ouders. Vermoedelijk zal hy morgen in de vroegte naar de strafge vangenis te Arnhem worden overgebracht. Evenals de gewezen conducteur V-, is ook hy een slachtoffer van de ongemotiveerd groote vryheid van beweging, die zoo dik wijls aan ondergeschikten, in geldelyke en administratieve zaken, toegestaan wordt. Een „liefhebber van statistiek" deelt in de „N. Ct." mede, dat by nauwkeurig nage gaan heeft hoeveel koer in anderhalf jaar tyd de Riviervischmarkt hoek Schoolstraat te 's Gravenhage dicht by hetZuid-Hollaudsch Koffiehuis is opengebroken geweest. -Hy kwam tot een-en-twintig maalNa de laatste maal werd de straat daar opengebroken en weer dicht gaplaveid om den koienberg plat te maken, die by de voorlaatste operatie daar door de straatmakers was opgeworpen De bewoners aldaar zyn vol nieuwsgie righeid, hoe lang hun straat daar nu met rust gelaten zal worden. Een onaangename ontmoeting had een Duitsch toerist in het Szlecser-gebergte, in Hongarije. Met een groot gezelschap een toer makende, trokken eenige personen wat vorder weg om bloemen te zoeken. Plotse ling stond een der toeristen voor een beren hol, voor welks opening een berin- met haar jongen speelde- De berin wierp zich op den ongenooden gast, die later door zyn tocht- genooten in bewusteloozen toestand word teruggevonden. Uit het westen van de Vereenigde Staten zyn in den laatsten tyd telkens nog berich ten over aardschokken gekomen. Merkwaar dig is, in verband daarmee, wat men nu in het plaatsje Sfycorro in Nieuw Mexiko onder vindt. Sedert 2 Juli schudt de grond daar haast onophoudelijk. Alle gebouwen zyn min of meer sterk beschadigd. De aardschokken zyn kort van duur, maar heftig en worden vergezeld door een geraas als van den donder. De verschrikte bewoners zyn naar 't vrye veld gevlucht, waar hun beproevingen nog verergerd worden door zware regenbuien. Een provinciaal blad schrijft het volgende: „Mornard en Demange spoedden zich da delijk na de beslissing van het Hof naar Dreyfus' huis. Zjj vonden Dreyfus in hevige ontroering. Bevend van hoofd tot voeten drukte de vrygesprokene zyn verdedigers gedarende 12 lange jaren, de hand, hen innig dankend." ^e':, recht om onthoofd te worden. Een 28-jarige Parysche „apache", Pierre Adam, bijgenaamd de krullebol van de Halles, werd 29 Juni j.l. wegens moord en diefstal ter dood veroordeeld. Zyn verdediger höopte echter gratie voor hem te verkrygen, om dat de Place de la Roquette, het plein waar tot dusverre de terechtstellingen plaatshad den, daartoe niet meer geschikt is en de overhoid nog geen andere plek heeft uit gekozen om de guillotine op te slaan. Adam zelf wil echter van geen gratie weten en eischt als zyn goed recht, onthoofd te wor den. Thans zegt hy is het een waar genoegen, by zonsopgang zyn slaapkamer te verlaten, thans wil ik myn „tout Paris", myn vrienden en vriendinnen, om my heen zien. Tot November of December te wachten, om dan stil uit te knypen en op den koop toe nog een verkoudheid op te doen, daarin heb ik geen lust." De prefect van politie, 'met de meening van den veroordeelde in kennis gesteld, heeft zyn ondergeschikten opgedragen, spoedig een geschikt terrein voor het plaatsen der guillotine uit te zoe ken, want reeds begint men op de boulevards den spot te dryven met het geval en zeggen do grappenmakers daar: „De overheid heeft Adam ter dood veroordeeld en nu zelf het hoofd verloren." Te fienkum is de heer Do W. door het slippen van zyn motorfiets gevallen. Hy is hoogst ernstig aan hoofd en schouder ver wond, zoodat hy, na voorloopig door een geneesheer te zyn verbonden, per rijtuig naar zyn woonplaats te Rheuen vervoerd moest worden. Men meldt aan de'„N. Ct." De heremiet op den Shaesberg by Valken burg (L.) die zooals bekend is, naar Duitsch- land terugkeerde, hoeft een opvolger gekre gen in een kloosterbroeder uit Sittard, die 16 jaar in het klooster doorbracht. Te Helder had Vrydag met militaire eer bewijzen de begrafenis plaats van het lyk van den matroos 1ste kl. L. C. Resseler, by het ongeluk aan de Texelsche hors om hot leven gekomen. Er was zeer veel belang stelling, zoowel van de zyde der marine als van het publiek. Zes fraaie kransen werden op het graf nedergelegdvan den comman dant, de officieren, de onderofficieren en de equipage van Hr. Ms. Bellona en van leden van den Matrozenbond. By de groeve werd gesproken door den luit. ter zee Troll namens de marine, door den matroos Blom namens de equipage van de Bellona en door den matroos Nieuwenhuys namens den Ma trozenbond. Alle sprekers huldigden Res seler als een flink matroos en uitmuntend kameraad. Een ernstig auto-ongeluk heeft in Enge land, ten noorden van Hatfield, plaats ge had. Een groote Napier-auto was op weg naar Hatfield, toen de chauffeur plotseling een bocht verkeerd nam en de auto van den weg storttede inzittenden, onder wie de heer John Harmaworth, een der eigenaars van de „Daily News", werden ernstig ge wond opgenomenvan de auto bleef geen stuk heel. De Nederlandsch Indische kunsttentoonstel ling in het Kaiser Wilhelm Museum te Krefeld. Vrydag j.l. heeft in de boekerij van het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem de vergadering plaats gehad van het comité voor de Nederlandsch-Indische tentoonstelling, die einde September in het Kaiser Wilhelm Museum te Krefeld zal geopend worden. Ten einde aan deze vergadering deel te nemen waren de heeren Dr. Oekler, eerste burgemeester van Krefeld en Dr. Deneken Directeur van reeds genoemd museum over gekomen. Door het comité wordt al het mogelijke gedaan opdat de Nederlandsch-Indische kunst en de kunstambachten, die door de inlanders worden beoefend op schitterende "wijze zullen worden vertegenwoordigd en belooft deze tentoonstelling dan ook bizonder belangrijk te worden. Eene afdeeling zal hoofdzakelijk gewijd worden aan de oud Hindoeneesische kunst, die in de 8ste en 9e eeuw onzer jaartelling eene zoo hooge bloei heeft bereikt, zij zal worden samengesteld uit enkele oorspronke lijke stukken, doch voornamelijk uit afgiet- 0els van Hindoeraonumenten op Java. Verder zal de bewerking van de meest verschillende materialen vertegenwoordigd worden ^oowel van hetgeen in vroegere als in latere tijden gewrocht werd. Voornamelijk zal er evenwel naar, gestreefd worden, dat al hetgeen wat naar Krefeld wordt gezonden, door artistieke boedanigheid en bizonder karakteristiek In dische eigenaardigheid uitmunt. De beschrijvende catalogus, die voor dit doel wordt samengesteld en waarvoor ver schillende autoriteiten hunne medewerking hebben toegezegd zal de volgende rubrieken omvatten Oude Hindoeneesische kunst, (steen, brons en afgietsels) metalenwapens, goud en zil verwerken werken in rood en geel koper en andere metalen. Textielkunst, batiks, weefsels, borduurwerken, kanten, kralenwerk en vlechtwerk. Wajangfiguren en lederbe werking, houtsnijwerk, bewerking van bam boe, kokosnoot, schildpad, leisteen, buffel hoorn, ivoor en andere moterialen. Talrijke inzendingen werden reeds ontvangen en toe gezegd. Het comité is daarvoor zeer dank baar doch vertrouwt verder, dat zjj, die mooie voorwerpen van Nederlandsch Indi- schen oorsprong in hun bezit hebben er zul len toe overgaan hunne belangstelling te toonen door inzending en het comité in zyne moeilijke taak willen steunen. Men bedenke dat het doel der tentoonstelling is in het buitenland de eigenaardige, artistieke en karakteristieke eigenschappen waardoor de Nederlandsch-Indische kunst uitmunt te doen kennen en daardoor een ruimer veld van omzet te verkrygen voor de door de Inlan ders vervaardigde werkstukken. De kunst ambachten toch werden in Nederlandsóh-Indië sedert onheuglijke tijden met groote meestor- schap beoefend en bij de beweging, die in de laatste tijden in ons land is ontstaan tot verheffing van'de Inlandsche bevolking werd deze krachtige factor niet over het hoofd gezien en het mogelijke gedaan de kunstam bachten in Nederl.-Indië weder tot bloei te brengen, doch daarnaast moeten bronnen van, welvaart worden geopend en dit kan alleeq plaats hebben door nieuwe markten te verkrygen om de producte.i te plaatsen. Het Comité vertrouwt dan ook, dat de bezitters van kunstproducten zullen willen helpen teneinde bovenvermeld doel te berei ken. De kosten van transport, verpakking verzekering enz. komen alle ten laste van het comité, terwijl de meeste zorg voor de voorwerpen zql worden gedragen. De toe zendingen geschieden aan den secretaris van het comité, den hoer A. E. von Sahor, Di recteur van het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem, die verder gaarne nadere in lichtingen verstrekt. De „Nederlandsche Harddraverij- «n Ren- vereeniging" is opgetreden tegen de wed- bureaux. Voortaan zullen geen officieele opgaVen worden verstrekt over de uitbetalingen by de „totalisator-bureaux" opgericht zyn, die aan iedereen gelegenheid geven om wedden schappen aan te gaan. In het buitenland zijn zulke bureaux straf rechtelijk verboden. GOUDA, 23 Juli 1906. Bond van Nederlandsche OnderVnzers, Afdeeling .Gouda en Omstreken". ïn .d0 „]»liah.°udelijke vergadering van /.atordag 21 Juli waren aanwezig 19 leden en twee gasten. Een lid moet, wegens ver trek, overgeschreven worden naar de Haag- scbe Bondsafdeelingtwee nieuwe leden zin sedert de vorige bijeenkomst toegetreden. Van de ingekomen stnkken noemen we een dankbetnigen van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs te Gonda voor het ingezonden rapport over de wenscheljjkbeid van schoolbibliotheken aan de z. g burger scholen. Verder afwijzende beschikkingen van de gemeenteraden van Gouderak en Stolwijk op de afdeelingsadreesen, vragende geldelijke tegemoetkoming voor ouders te Stolwnker- Sewi ani\,kirid6ren, naar eetl gemeente school te Gouda wenschen te stnrenóf het treffen van een overeenkomst met de 2e- meentei Gouda opdat ie ouders voortaan niet de f 15.— boven het gewone schoolgeld behoeven te betalen. Eén lid stelt voor zich nn tot de Goudsche Gemeenteraad te wenden. Eerst zal het trecht°worden Xwad.t" S6™6"'6 Haa" Te Moordrecht is, kort nadat het Afdee- lingsbestnur op het gebrek aan personeel aan de openbare lagere school de aandecht vestigde, een tydelyk onderwijzer aangesteld Van het Provinciaal Comité voor algemeen kiesrecht was een uitnoodiging ingekomen tot deelname aan de meeting te Rotterdam. Met 7 stemmen voor 12 tegen werd be sloten hieraan niot te voldoen. Een voorstel voor de Algemeene Vergade ring om ook hoofden van scholen tot het lidmaatschap toe te laten, kon geen meerder heid verkrijgen en wordt niet door de Afdeeling ingediend. De meerderheid vond, dat eerst de thans bestaande wettelijke ver houding tusschen hoofd en onderwijzers gewijzigd dient te worden. Daarna werden nog eenige wenken ge geven voor de adresbeweging om salaris- verbetering. De afdeeling adresseert aan alle gemeentebesturen in bet ressort op één na (Hekendorp, hier heeft de Bond geen leden). Alle raadsleden en collega's krijgen een afdruk van 't adres met de uitvoerige me morie van Toelichting en de bijlagen. De leden werden opgewekt nu eens flink voor een betere financieele positie te ijveren. Zaterdag slaagde te 's Gravenhage voor de hoofdakte de heer C. Minderhoud alhier. Zaterdag slaagden te Rotterdam voor het eindexamen H. B. S. 5-j. cursus C. P. Boon- zaaijer, H. J. van Haersolte, A. Cats en W. A. Froger. Op Zondag 22 Juli hield de Postduiven Vereeniging „De Zwaluw" een wedvlucht voor jonge duiven van uit Amersfoort, af stand 49 K.M., ze werden ten 9 uur door den stationchef aldaar gelost en bereikten hare hokken als volgt le prijs W. Jansen 10— 4— 8 2e 10-20-15 3e J. van Vliet 10—25-80 4e J. M. v. Hofwegen 10—25—36 5e G. L Hammer 10—309 6e F. Stoppelenburg 10—40—29 7e M. de Jong 11-25-35 8e G. Zijl 11-45-37 Eereprys voor de snelstvliegende behaalde W. Jansen. Eigenaardig was dat er van elk lid slechts twee duiven geringd mochten worden. Op Zondag 15 Juli had de Postd. Ver. „De Zwaluw" een wedvlucht uitgeschreven van uit Bentscheu, 760 K.M., doch is niet door kunnen gaan om reden dat van de ruim 400 duiveu van Rotterdam en 18 van „De Zwaluw" gelost op Zondag 15 Juli des morgens om 4 uur door de convoyeur der N. R. P. B. op Woensdag slechts 20 stuks te Rotterdam waren en nn op Zondag 22 Juli oen van J. J. Holthuizen alhier is ge arriveerd. Ze hebben met storm en veel regen te kampen gehad. De Postd. Vereen. „De Zwaluw" heeft op tfhre vergadering van Zondag 22 Juli be sloten een stedelijk concours uit te schrijven van uit Maastricht op Zondag 16 September. Programma's en inschryvingsbiljetten zullen tydig aan do liefhebbers uitgereikt worden. By het station Zoetermeer-Zegwaard pas seerden gisteren morgen twee treinen elkan der, uit den trein die van Den Haag naar Gouda ging werd geschoten en een der passagiers die ten 9.37 van Gouda naar Den Haag was vertrokken werd aan den kin verwond. Door J. N., te Bleiswyk, werden Vrydag een paar fietsschoenen vermist, die vermoe delijk door een in die buurt vertoevenden kermisreiziger waren ontvreemd. Het mocht den gemeente-veldwachter M. Okker te Bergschenhoek, vergezeld van gebrs. N. te Bleiswyk, gelukken den vermoedelyken dief per flets op den Bergweg te achterhalen, welke laatste dan ook werkelijk in het be zit der schoenen werd bevonden. Tegen den kermisreiziger werd proces verbaal opgemaakt. Schoonhoven. Vrijdagavond, 20 Juli, was een spoedeischende vergadering belegd in verband met het aangehouden voorstel in zake het zenden van een afgevaardigde naar Gedeputeerden op Maandag 23 Juli ter ver dediging van het genomen besluit tot niet- onbewoonbaarverklaring van een paar woningen. Het vosrstel in stemming gebracht, wordt met 5 tegen 4 stemmen verworpen. Ook kwam de heerschende epidemie nog ter sprake. De heer Schreuder wenschte zeer strenge maatregelen ter voorkoming der verspreidingvooral ten opzichte der nering doenden bakkers, winkeliers, melkslyters enz. Gunstig steekt diens houding af bij die van den heer Valk. 37 gevallen zyn geconstateerd. Een is als hersteld te beschouwen. Vier slachtoffers zyn reeds gemaakt. V rede-Tentoonstelling'. Van de Internationale Vereeniging Vrede- tentoonstelling bestaat het afdelingsbestuur van Delft uit de heerendr. S. Hoogewerff, voorzitter; W. Gaste, secretaris; mr. G. J. ae Kempenaer, penningmeesterdr. J. Groe- newegen, predikantmgr. H. L. Spoorman, deken van Delft; W. C. Korthals Altes, praeses Delftsch Stud- Cosps; Ferwerd (Fr.) uit de heeren J. J. Canne- gieter, burgemeester, voorz.ds. R. Straatsma secretaris; J. K. van Dijk, penningmeester; Delfzyl uit de heeren: D. Boerma, bur gemeester, voorzitter; J. Kamman, secre taris; R. J. Smit, penningmeester. le Klasse. Trekking van Maandag 23 Juli. No. 10109 en 15018 ieder f 1000, 8256 en 12782 reder f 400. 5512, 10712 en'19636 ieder f 100. Prjjzen van f 20. 5 2388 70 8841 11746 15000 17675 10 2501 93 99 11880 63 17776 1146 5723 8901 11956 15117 93 82 67 5801 38 12047 56 17807 m 88 7 54 73 57 39 .38 2726 26 9001 96 15209 48 203 36 6050 12 12105 17 83 29 2849 67 22 91 22 17910 30 2908 69 26 12216 28 20 75 82 85 41 12306 66 92 95 98 6106 45 12460 67 18023 300 3105 24 53 65 68 66 12 40 6229 81 85 82 18224 415 53 66 82 12508 15358 30 533 54 6306 9120 41 98 78 84 91 8 9254 59 15411 18321 92 3286 20 60 12639 19 59 613 3302 84 79 12774 63 18423 719 23 6406 9365 88 72 18550 31 32 60 9483 12831 15553 53 64 73 68 9504 38 55 90 65 3420 96 19 64 15602 18775 81 3570 6607 38 12963 13 18858 834 73 28 58 13008 33 18909 907 75 37 9609 10 15786 19 46 3609 65 89 29 97 19009 52 15 66 9769 33 15880 63 1022 22 6726 9877 68 15912 72 23 25 38 97 13163 21 19200 25 31 78 9984 13214 42 39 1125 3744 87 10010 13306 46 49 1206 84 6820 47 95 87 19302 27 3863 55 53 13439 16009 10 49 67 6992 81 99 63 84 1319 78 7121 89 13504 80 87 48 88 7248 10104 67 92 19477 ,51 3909 92 31 76 98 19500 64 10 7311 10261 13633 16141 37 1442 33 92 10344 53 69 95 1562 34 7456 77 64 99 19628 93 41 64 10411 67 16275 19746 1633 47 93 53 13708 95 52 37 4032 7520 93 11 16325 19817 40 51 61 10502 31 64 199Q2 1724 57 7668 39 54 16417 46 28 83 78g3 63 73 22 50 1819 4102 87 10604 13862 16593 67 59 27 99 62 14046 16611 70 98 72 7930 10713 14112 16735 20007 1905 4202 8056 90 90 4G 12 6 19 94 108S4 14336 56 20143 33 34 8126 40 81 65 20206 51 41 68 46 87 16809 25 2024 4385 8246 10952 14431 49 29 50 4415 54 11018 14503 79 58 64 58 8309 40 18 16912 20340 66 88 50 73 61 68 46 68 4667 86 11116 14650 78 20420 78 4748 90 11232 77 94 64 2102 68 8416 11348 14708 17005 20564 23 4867 19 62 74 27 20603 25 89 67 77 75 17189 19 52 4956 8505 11424 14814 17267 37 97 84 8603 61 51 17393 42 2201 5148 56 11511 67 97 69 18 76 61 37 69 17168 95 64 5349 75 73 74 85, 99 99 98 90 11644 14920 17540 20738 2835 5406 8752 89 60 88 20956 55 34 55 11743 84 17652' 6800 62 5564 8812 Maandag 23 Juli MP6- Vette ossen en koeien redetqke aanvoer» pryzen waren voor iste kwal. 36, 2de kwat. 33, 3de kwal 27 cents per half kilo. Vette kalveren goede aanvoer prijzen waren voor iste kwal. 29, ade kw. 25, 3de kw. 22 ceht per half kilo. Vette varkens redel. aanvoer, prijzen waren jvoor iste kwal. 25, ade kw. 24 3de kw. 20 cents per half kilo. Schapen en lammeren goed aangevoerd. Handel voor alles prijshoudend. VERSCHEIDENHEID. De justitie uit Breda stelde eergister te Rozendaal een onderzoek in, in verband met de zaak van den gefailleerden koopman B., tegen wien een bevel tot gevangenhouding is uitgevaardigd. De verdachte was mede ter plaatse- Het onderzoek was hoofdzake lijk ter opname van bet pand deor den failliet bewoond en vooral omtrent de plaat sen waar ,Me yerduisterde goederen zouden verborgen kunnen geweest zyn. Dit onderzoek duurde een drietal uren en verschillende getuigen werden daarbij ver hoord. De verdachte werd Zaterdagavond weer gevankelijk naar Breda gebracht. H. M. de Koningin schonk f 40 aan een man te Neuzen (die wegens ziekte door werken niet meer in zijn ogderfcond kan voorzien), voor het aanschaffen van een breimachine. L K H K VRIJDAG 13 APRIL. Staateleeninqen. Porïuqal. Oblig. 3o Serie Ir. °50 3 59'/,. Oblig. 3e Serie Ir. 2500 3 59%. Rusland.Iwang Dombr. Obli gation 4'/, 96i 4 Azin. Japan Obligation 1899 4 74'/, 74% Columbia. Geconsolideerde Bui- tenlandsche Schuld. Recepis. t. 100 li/, 24>/i, PremieUeningen. Bklgie, Loten Stad Antwerpen 1887 2% 102'/, Scheepvaart-Maatschappijen. Aand. Holland-Gnli Stv.-Mij. 36 Hypotheek-Banken. Pandb. idem idem 4 99 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101'/., Pandb. Rotterd. flypb. 8% 97'/, Pandb. Standaard Hypb. 4'/, 100'/, Pandb. Stedeljjke Hypb. 4 99% Pandb. UtreoMsche Hypb. 4 100 Pandb. Woatlandsohe Hypb, 4 100% Pandb. Znid-Hoil. Hypb. 499'/, Pandb. le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 4% 100% P»ndb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 99'/, Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 4'/, 101 Bevijzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank 1 96'/, Pandb. Bataalsche Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbrielbank 4 99% Pandb. Hollandsche Hypb. 4 99% -- Pandb. Nationale Hypb. 3% 98% Pandb. G. Hypotheekbank te Amsterdam 4 100 SpoorwegUeningen. Itawe. Oblig. Zuid-Italiaansche Spw.-Mjj. A. 367 Diversen Mjj. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 89% tot ongekend lage pryzen. Afe.irjr^ Ë&i/t/et v.»j.v. Van al heden en verder dagelijks verscb verkrijgbaar, Braadknikens, Soepkippen, Duiven, Peuterden, Kapoenen, gemeste Eend vogels, Talingen, wilde Eendvogels, Fazanten Patrijzen, Snippen, Korhoenders, Reevleesch, enz. enz., tegen de meest sterk eonenrreerenda prjjzen. Panklaar schoongemaakt lranco door geheel Nederland. Aanbevelend, T. OVTTEL1NO, Poelier Oosterstraat 18, ROTTERDAM. Telephoon Interc. No- 2031. gij „-ïXCUilH WteUMATÏEK 1 VT.B1M Verkrijgbaar in flesschen SO ets., TA ct en f 1.2S bij H.H. Apothekers en Drogisten Let op het merk ANKER l F. AD. RICHTER Co., Rotterdam. Te Gooda: bij C. LUGER, Apotheker Markt en bjj WOLFF Co. Weithaven 181

Goudsche Courant | 1906 | | pagina 2