GROOTE OPRUIMING BENIG DEPOT VAN TEEL Verspreide Berichten. Gemengde Berichten. Stadsnieuws. 3828te ^taats-loterij Posterijen en Telegraphic. BEURS VAR ROTTERDAM Veemarkt te Rotterdam. Mantels, Costumes, Hlouscn, Jupes, .Inpons, - Jnpoostoflen en Katoenen, - APVKRTENTIKN Wild en Gevogelte. II. IIAVENSWAAY ZONEN, Zenuw- en Maaglijders IRaad-g-e-srer Maar torwyl dus Engeland in deze richting workt, komt door den correspondent van de Daily Telegraph uit Tokio het be richt, dat Eugeland's bondgenoot Japan in tegengestelden zin arboidt. Japan doet allee om z(jn vloot en leger te versterken. De gewone uitgaven van het leger worden met tien millioen yen vermeerderd en op 45 millloen yen gebracht. Het hoogere bedrag is bestemd voor de bezetting van Korea en Mandsjoerye. Bovendien worden de buiten gewone uitgaven die in 1905 slechts 1| mil lioen yen bedroegen, tot 36 millioen yen opgovoerd. Deze vermeerdering van uitgaven is noodig voor de invoering van don twee jarigen dienstplicht, do vermeerdering der division, nieuwe versterkingen en nieuwe bewapening Wat zal in deze omstandigheden van den schoonen droom eener geleidelijke algemeeno ontwapening terecht komen P Emile Ollivier, de laatste minister-presi dent ven Napoleon III, hoeft aan den Pa- r jjsclion correspondent van liet Giornale d'Italia gezegd, dat bij niet gelooft, dat keizerin Eugenie keizor Frans Jozef den brief terng is gaan geven, dion deze in 1869 aan Napoleon geschreven heeft. Als zo don brief persoonlijk had willen teruggeven, bad ze dat al vroeger verscheiden keuren kunnen doen. Bovendien heelt z(j indertijd den hertog de Gramont verzekerd, dat zjj dien brief niet meer terug had kunnen vinden. Boven dien was er in dien briet geen sprake van een offensief verbond tegen Pruisen dat heeft Frans Jozef nooit Napoleon voorge steld maar een zniver defensief verhond tusschen Oostenrijk, Frankrijk en Italië, niet uitsluitend tegen Pruisen gericht. De brief van Frans Jozef, eindelijk trachtte niet dat verbond tot stand te brengen, maar stelde vast, dat, nu er wegens de kwestie van Komo geen verdrag gesloten kon worden, men el kaar op zjjn woord van oer wederzijds knip beloofde yoot 't gevnl hnlp noodig word. Die brief is verloren gegaan, meent Ollivier, mnnr kjj bezit een andoren brief van Frans Jozef, nit 1870, waarin dezo do verbintenis, In den briel van bet vorigo janr vervat, be vestigt. Ollivier zal dien brief binnenkort openbaar maken Frankrijk. Do oud-ininister van oorlog, gonoraal André, vraagt aan den minister van oorlog in de Soir een openbare militaire plechtig heid te doon plaats hebben om uit te wis- schen, of ten minste te verzachten in Dreyfus' herinnering do foltering, dio hem z(jn degra datie op 5 Jan. 1895 bereid heeft. Voor het front der troopen zou do commandant van Parijs hom hulde moeten brongen en een eerenabol aanbieden. De afgevaardigde Meunier stelt voor do doodstraf af te schaffen eu te vervangen door levenslangon dwangarbeid. B(j Lorient zyn oen nviso en twee torpo- dobooten op de rotsen goloopen door den mist. Duitsciiland. Op de Zuidkust van Helgoland wordt oen torpedohnven en op BUgon een kolenstation voor de Duitscbo vloot gemaakt. De keizor zal tot de eerste week van Augustus in Noorwegen blijven. Komenden winter gaan er Londenscke rechtsgeleerden op bezoek naar Berlijn. ËAQKLAND. Chamberlain heeft Zaterdng wegens jicht het huwelijk van zyn zoon Austen mot juffrouw Dundas niet kannen bijwonen. Do uitvinder Lewis Nixon heeft aan de admiraliteit plannen voorgelegd voor een vaartuig, dat dienen zal om de ondorzeesche booten op te sporen en te vernietigen. OoBTKNRIJK-HoNGARIJK. De Hongaarsche minister-president heeft in den rijksdag nog eens de geruchten tegen gesproken, dat tot inmenging in do Russische binnenl. politiek zou bcBloten zyn. De commissie voor de kiesrochthervor- ming in Oostenrijk heeft oen compromis voorstel aangenomen, waarbij o,a. hot aan tal mandaten tot 516 wordt opgovoerd. De Kamer is op recès. Amerika. Volgens een telegram uit 8an José (Gua temala) is op zee aan boord van den kruiser „Marblehead", toebehoorende aan de Ver- eenigde Staten, het vredesverdrag tusschen Salvador en Honduras gesloten. Uit Doetinchem meldt men Zondagmiddag werd in de Sociëteit de Vriendschap alhier, uitgaande van de aid. de Graafschap van don Nederl. Zionistenbond een protestvergadering gebonden tegen de grnwelen in Rusland. Do heer A. D van der Horst alhier schetste de groote ellende der Joden iu Rusland. Het tnmelyk talrijke publiek volgde den spreker met aandacht. Na afloop werd door alle aanwezigen de motie Thomson c.s. geteekend. Uit Deventer meldt men Ken 17jarige jongeling, die niet kon zwem men, is Zondagmiddag by het baden in den IJssel, voor het oog van zyn makkers en die geen hulp konden bioden, in den feilen stroom geraakt on verdronken. Naar zyn Ijjk wordt gedregd. Men meldt uit Utrecht Do kormis is met een treurig feit be sloten. Iu den nacht van Zaterdag op Zondag om tweo uur ontmoetten twee politie-agenten op den Loidschon Straatweg, naby de brug over het Merwede-kanaal, een veld-artilierist, ge wapend met een stok oven te voren had hy een paar burgers gedacht geslagen. Kon dier agenten ontving met dien stok een slag In 't aangezicht en, voor meorder mishan deling bevroesd, dreigde do agent van zyn rovolver gebruik te zullen maken. De mi litair sloeg die bedreiging in den wind en wilde den agent opnieuw te lyf. De agent maakte toen van zyn revolver gebruik en loste het eerste schot in de lucht. Toon de militair hem niettemin weer dreigde te slaan, schoot de agent voor de tweede maal, waarbij het schot ter hoogte van den rechterschouder in het lichaam drong. De militair viel neer en gaf nog oenige blyken van leven. Naar het politiebureau in de J. Pzn. Coenstraat overgebracht, overleed hjj kort daarna. De inmiddels ontboden politie-geneesheer, dr. v. d. Kaay, kon slechts den dood vaststellen. De commissaris van politie, de heer Wijn malen, stelde onmiddellijk een onderzoek in door het verboor van verschillende getuigen, die verklaarden dat de man zich als een woesteling had aangesteld. De soldaat P. B., 22 jaar oud, diende al§ milicien-stukryder by het 1ste regiment veld artillerie, hier in garnizoen en was afkomstig uit Rotterdam. Men meldt uit Zaandam Te Zaandam is gistermorgen een werk staking uitgebroken onder de houtwerkers der firma William Pont. AU reden daarvoor meldt men het volgendeDe houtwerkers hebben verschillende grieven en daarom had den zij oon commissie naar de firma gezonden om deze grieven mot haar te bespreken en daarby te verzoeken don arbeidsdag terug te brengen van 14 tot 12 uur, me! 2 uur rust en het dagloon van 12.70 te behouden. De firma ontving do commissie, doch wei gerde de inwilliging. Heden morgen werd echter aan de leden der commissie en aan de bestuursleden dor vakvereeniging de toe gang tot de werf ontzegd. Uit solidariteit staakten toen ook ongeveer een derde deel van het werkvolk, dat op circa 600 wordt goschat. Deze inlichtingen zijn van het werkvolk. De firma zelf wenschto zich niet uit te laten. AVessels uit Rotterdam is over gekomen. Heden middag zal er een verga dering worden gehouden. Uit Woimervoer meldt men De milicien J. G., uit Z iandyk, indertijd veroordeeld tot 3 maanden militaire gevan genisstraf, heeft andermaal by de herhalings oefeningen geweigerd zyn uniform aan te trekken en zit nu in voorloopige bewaring te Den Helder. De correspondent van de „N, R. Ct." te Batavia seint De Doeri-colonne heoft de sterke bergben- tings Pondok en Kadok den 18en dezer de oen na de ander gonomen. De aanval werd door scheepsgeschut ondersteund. I)e vjjand bood hovigen tegenstand. Wjj kregen 20 dooden en gewonden, onderofficieren en sol daten. Den 19on werd Bontoe Asoe genomen. Thans ligt Pengala, de hoofdplaats van het Pooang-Tikoe-gebied, voor ons open. Dé plannen voor wereldtentoonstellingen komen als paddestoolen uit den grond op. Londen, Berlyn, Boedapest en nu weer Ko penhagen. Het plan is te Kopenhagen in 1914 oen internationale tentoonstelling te houden, maar nu ijveren Noorsche bladen voor een wereldtentoonstelling in dat jaar in Noorwegon, als een herinnering aan de Noorsche grondwet, die 1814 te Eidsvold is vastgesteld. Men hoopt in Noorwegen, dat de Kopenhaagsche tentoonstelling nu niet in datzelfde jaar gehouden zal worden, maar iemand, die mot het Deensche plan ver trouwd is, heeft aan Politiken gezegd, dat de Denen het'jaar 1914 niet om de Noren kunnen prijsgeven. Men weet dat in 1814 Noorwogen van Denemarken gescheiden werd. Ter hoogte van Staten-eiland by New York zijn Donderdagavond, bjj mist twee stoombooten met pleziorreizigers, de «Tho mas Paften" en de „Perseus," met elkaar in aanvaring geweest. Gelukkig was er een andero stoomboot in do buurt en ook een veerboot kwam te hulp, zoodat de 1500 reizigers, die in hevigen angst en opgewon denheid verkeerden, waarschijnlijk allen ge red zijn. In 't laatst van Mei deelde het «Bat. Nbl." mede, dat de assistent-resident-socretaris van Kedoe, Th., A Smulders, met verlof naar Europa zou gnan. Nu bericht het blad, dat de heer Smul ders wegens volbrachten diensttijd pensioen heeft aangevraagd. Het verband tusschen eon en ander is niet ver te zoeken, zegt het. De Regeering ploegt tegenwoordig de chefs van ambtena ren, die met buitenlandsch verlof wenschen te gaan, ernstig af te vragen of op hot be houd van de ambtenaren voor 's lands dienst na terugkeer van verlof, nog langer prys wordt gesteld. Bljjkt dit niet 't geval, dan krygt de betrokken ambtenaar de aanzeg ging, binnen zekeren termijn ontslag aau te vragen. Ten opzichte van den heer Smul ders nu ligt hot antwoord op dio vraag op gesloten in het op de verlofsaanvraag ge volgde verzoek om pensioenen wie aan den loop der gebeurtenissen bij Gedangan terugdenkt, zal begrijpen, dat de diensttijd van den assistent-resident Smulders al meer den volbracht is. Vrijdag werden door den wachtmeester der gendarmen uit Kempen naar Venlo ge ëxpedieerd twee huzaren, die sinds eenigen tyd hun garnizoen Roermond verlaten had den. Langen tyd hadden zy in de omstreken van Vorst rondgezworven, totdat honger en dorst hen dermate begon te kwellen, dat zy zich bij de politie te Kempen aanmeldden. Znterdag werden zy naar hun garnizoen overgebracht, en ter beschikking van de militaire autoriteiten gesteld. (L. K.) De heer De Jong, predikant der Remon- strantsche gemeente te Nieuwkoop, is de vorige weok, terwijl hy in den vroogon mor gen aas zocht, teneinde met zijn broeder, die by hem logeerde, op de plasson te kan nen gaan visschon, wellicht door een duize ling of beroerte getroffen, te water geraakt en vordronken. De na overledene was 40 jaar predikant en zou binnenkort zyn emeri taat aanvragen. Geheel Nieuwkoop is onder den indruk van dit treurig ongeval. (Tel.) Men meldt uit Tilburg Een ongewone drukte beerschte gister avond omstreeks halfacbt aan het station alhier. De harmonie Orphous (directeur de heer Kroes), die in den internationalen mu- ziekwed8tryd te Brussel in de afdeelingen «militaire marscheu" en «eigen gekozen stukken" den lsten prys behaalde in de laatste met algemeene stemmen is door twee muziekgezelschappen in tegenwoordig heid van een groote menigte feestelijk in gehaald. Onder het opschrift Concurrentie schrijft «De Vaderlander": De heer Tazelaar heeft ontdekt, dat Rem brandt een Calvinist wasmisschien zullen zyn nasporingen er nog toe leiden, dat Jan Steen zal blyken oen eerzaam ouderling of te wel opziener dier gemeente geweest te zyn. Dit alles steekt de S. D. A. P. zoo in de oogen, dat «Het Volk" ons komt vertellen, dat Rembrandt revolutionair was. Wel te verstaan, niet revolutionair in vry-socialis- tischen zin, maar in S. D. A- Peeschen zin. Wjj zullen de heeren, die met bet ei schijnen te werken, helaas moeten tegenspreken. Er is dezer dagen onder den molen van Rem- brandts vader eene quitantie gevonden, waaruit bljjkt, dat de jonge Rembrandt lid was van de Liberale Unie. Men seint uit Rotterdam In de Pretorialaan ten zuiden van do Maashaven is gisterennacht het ljjk gevonden van dea bootwerker Van Djjk, wonende aan den langen Hilleweg. Naar het politiebureau aan de Nassauhaven overgebracht, constateer de de politie dokter den dood door verwor ging, terwyl op het slachtoffer voorts nog drie wonden aan het hoofd en een aan den rug werden waargenomen. Bjj het ljjk werd een groot aantal afgebrande lucifers gevon den. Overigens heeft men nog geen aauwjjzing van den vermoedeljjken dader of de daders. Gisterenmiddag 4 uur kwam op het station Arnhem bjj het opduwen van beladen wagens uit de goederenloods de voorste in botsing met een trein, die juist achteruitstoomde. De beladen wagen derailleerde en een eerste en tweede klasse rjjtuig van den trein werd ernstig beschadigd. Alweder heelt op zee een aanvaring plaats gehad, ditmaal gelukkig 't zjj op den voorgrond reeds medegedeeld zonder dat daarbjj menschenlevens zjjn te betrouren. In den nacht van Zondag op Maandag jl. is op de Noodzee de Noorsche brak «Alster" aangevaren door het stoomschip "Prins Willem II" van den West Indischen Maildienst. Toen de mailboot eergisteravond omstreeks 11 unr aan den steiger kwam aan de De Rujjterka, werden ons aan böord door den gezagvoerder, den heer J. A. Beckering Vinckers, en de reizigers inlichtingen ver strekt, die wjj hier in hoofdzaak laten volgen Het was ongeveer 1 uur na middernacht toen de aanvaring plaats hadop zee hing een vrjj dikke mist, zoodat scherp werd uit gekeken. Ongeveer 9 nar stoomens buiten IJmniden, ter hoogte van het lichtschip de «Noord-Hinder"/ hoorde de uitkjjk plotse ling een stoot op den misthoorn geven door een zich in de nabjjheid bevindend schip. Daar dit vaartnig sléchts één signaal deed hooren, verkeerde men aan boord van do mailboot in de veronderstelling, dat het schip zich voortbewoog in afgaande rich ting de «Prins Willem II" behoefde der halve niet van koers te veranderon en stoomde dus door. Eenige oogenbtikkcu later zag de uitkjjk onverwacht een rood licht door het daister dringen, waarop on- middeljjk bevel werd gegeven tot achteruit stoomen. De Noorsche bark bleek vlak voor den boeg van de mailboot te liggen en juist in tegenovergestelde richting te varen als vermoed werd, zoodat de schepen elkander moesten kruisen. Het gegeven signaal op een hoorn was dus verkeerd gegeven, of misverstaan. In deze vaarriebting hadden twee stooten op den misthoorn behooren te worden gegeven. Ware dit geschied, dan had de «Prins Willem II" onmiddeljjk van richting veranderd. Thans bleek een aanvaring onvermjjdeljjk te zjjnde mailboot liep de bark in den boeg in, waardoor de laatste een zoodanig lek werd gestooten, dat het water terstond het schip binnenstroomde. Daar de lading van de bark io hoofdzaak bestond uit hout, bleef het schip drjjveude. Zes man der be manning de geheele equipage bestond uit negen personen sprongen dadeljjk na do aanvaring over op do mailboot, vanwaar terstond een sloep werd uitgezet.! Aan boord van de «Prins Willem II" had de stoot een geweldigen schrik teweegge bracht. Alle passagiers waren te ruston in hun kooien en schrikten wakkerbyna iedereen spoedde zich in der haast naar het dek, om te vernemen wat geschied was. Door de bemanning werd men echter al heel gauw gerust gesteldde pompon van den mailstoomer, dadeljjk in werking ge steld om zich te vergewissen of de boot water maakte, gaveo het bewjjs dat geen lek gestooten was en de «Prins Willem II" dus bljjkbaar geen Doemenswaardige schade had beloopen. De mailboot had inmiddels ge stopt de gezagvoerder oara alle maatre gelen om de opvarenden van de bark in veiligheid te brengen. Daar werden alle zeilen geheschen om het schip zooveel mo- geljjk boven te houden. De kapitein en zjjn mauschappen werden overgebracht naar de «Prins Willem II"; uit hun mededeelingen bleek dat de Alster" kwam van Fredriks- stadt eu bestemd was naar New-Haveu. Nie mand werd vermist of was verwond. Daar de bark gevaar opleverde voor de scheep vaart, was het voor den gezagvoerder van de mailboot ondoenlijk haar op sleeptouw te nemen; een officier ei twee minderen werden op de «Alster" achtergelaten ter bewaking, waarna de «Prins Willem II" zjjn weg vervolgde. De mailstoomer had circa 5 uren oponthoud gehad. Met de bemanning van de bark aau boord, werd opgestoomd naar IJmniden, waar men tegen den avond aankwam. De Noren werden aan wal gezet, daar zjj te IJmniden wenschten te blijven. De «Prins Willem II" zette te acht uur de reis naar de hoofdstad voort, waar hjj tegen 11 uur aankwam. (Hbld.). De Courant meldt den uitslag van de weg wedstrijden om de kampioenschappen van Nederland, uitgeschreven door den N. W. B. op Woudenstejjn. Weg-kampioenschap korte afstand, 840 M., gereden in 7 series, repêchage, demi-finale en finale. Winners der series waren Gerrits (Amsterdam), Boulande (Rotterdam), Van Vliet (Gouda), Tulleken (Haarlem), Van der Wiel (Den Haag), Govy (Arasterdam) en Van Berkel (Rotterdam). De winners der repe- ch&ge werden Van Eenige (Rotterdam) en Van Nigten (Den Haag). Demi-finale in 3 series; eerste aankomenden: Boulande, Van* Vliet en Talleken. Finale: le Tolleken 1 ra. 39% sec., 2e Van Vliet. 3e Boulande. Wegkampioenschap 30 K.M., zonder gang- making, met premies voor 5,10,15,20 en 25 K.M. Winners van alle premiön Van Vliet, die ook le aankwam aan de finish, onmiddellijk gevolgd door Jan de Jager. Amsterdam. 3e was van Lieshout en 4e Boulande, beiden van Rotterdam. Tjjd voor Van Vliet 56 min. 53% sec. Wegkampioenschap motorrijwielen, 5 K.M. le Van Schaik, Amsterdam2o Knoops, Rot terdam; 3e Van Gent, Amsterdam. Tjjd 5 min 39% sec. GOUDA, 24 Juli 1906. Men meldt uit Den Haag Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, behandelden gisterde voorziening van de Gezondheidscommissie, zetolende te Schoon hoven, tege'n het besluit van den raad dier geraeento, d.d. 25 Mei 1.1., waarbjj is boslist, dat er geen termon zjjn tot oubewoonbaar- verklaring van een vijftal perceeleu aan de Nes, aldaar. Rapporteur over dezo zaak was de heer J. Krap. Uit diens rapport bleek het volgende De gezondheidscommissie deed op 22 Febr. eon voorstel tot onbewoonbaar-verklaring van een 9-tal woningen, waarna door B. en W. op 22 Mei. dus geruimen tjjd na het verstrijken van den termjjn van 1 maand, gerekend van den datum van het voorstel der commissie, een voorstol aan den raad werd ingediend. Dit voorstel strekte om van de door de gezondheidcommissie ter onbe woonbaarverklaring voorgedragen woningen er drie wél doch twee niet onbewoonbaar te verklaren, terwyl omtrent de overige vier geen voorstel door B. on W. werd gedaan. Deze vier heetten reeds voldoende verbe terd te zjjn. Hot bleek intusschen uit andere gegevens dat verbeteringen waren aangebracht aan drie dezer vier en dat de vierde geheel was afgebroken. De gemeenteraad besliste daarna (wederom niet binnen den gestelden termjjn van 3 maanden) overeenkomstig het voorstel van B. en W., en daarna vroeg do gezondheids commissie voorziening bjj Gedeputeerde Sta ten tegen het niet onbewoonbaar verklaren van vjjf perceeleu twee, waarvan de raad onbewoonbaarverklaring had goweigerd, en drie waaromtrent door B. en W. geen voor stel was gedaan, omdat ze voldoende zouden zjjn verbeterd. Met betrekking tot deze drie bleek nog, dat deze inmiddels door den eigenaar wnren verkocht on dat vernieu wingen daaraan waren aangebracht, zonder dat daarvoor, overeenkomstig de voorschrif ten der Bouwverordening, vergunning van B. en W. was gevraagd of verkregen. De inspecteur van de Volksgezondheid, over de voorziening der gezondheidsoom- missie gehoord, adviseerde tot onbewoonbaar verklaring alsnog van de twee door den raad niet onbewoonbaarmklaarde pereeelen, met welk advies de rapporteur, de beer Krap, zich vereenigde. Ten aanzien van de drie woniDgen die inmiddels verbeterin gen hadden ondergaan kon door den inspec teur moeiljjk worden geconstateerd hoe de toestand dier woningen was tjjdons het on derzoek der gezondheidscommissie, dus vóór het aanbrengen der verbeteringen of ver nieuwingen. Wat deze woningen nu betreft, meendo de inspecteur dat zjj niet absoluut ongeschikt ter bewoning waren te verklaren, maar dat evenwel nog meer verbeteringen moesten worden aangebrachten dat het dus gewénscht was B. en W. in overwoging te geven den eigenaar aan te schrjjven tot het aanbrengen van de noodige verbete ringen. Na het uitbrengen van het rapport door den heer Krap, werd de voorziening der gezondheidscommissie door haren secretaris, mr. P. A. Greup, toegelicht en gaf ook do inspecteer, de hqer van Boven, nog verschil lende inlichtingen. De heer Greup, wjjzende op de overtre ding van verschillende voorschriften in deze, betreurde het vooral, dat hier, hangende het onderzoek omtrent de al of niet bewoon baarheid van verschillende woningen, dezo door den eigenaar werden verkocht en er vernieuwingen aan werden aangebracht. Spr. stelde de vraag of dit zoo maar mocht ge schieden. Ook vroeg spr. of de termjjn van drie maanden na het voorstel van de ge zondheidscommissie tot onbewoonbaarverkla ring van woningen, binnen welken termjjn de gemeenteraad omtrent zoodanig voorstel moet beslissen, niet is te beschouwen als een fatale termjjn, m. a. w. of do raad nè. dien termjjn nog wel een beslissing mag" nemen en of dus zoodanige beslissing wel van kracht is. Do uitspraak van Ged Staten volgt later. Men meldt aan de «N. R. Ct." Zaterdagavond om ca. kwartier na achten had op den weg tusschen Moordrecht en Nieuwerkerk een ongeval plaats, dat geluk kig goed is afgeloopen. Van de zjjde van Moordrecht kwamen aangereden do heeren B. en D. uit Rotterdam, eerstgenoemde mot zjjn achtjarig zoontje achter zich op een 8toomfiets N.S.U., de heer D. op een gewone safety. In dezen weg la op oirca 10 minuten gaans van Nieuwerkerk een liooge hol (oprei), waar het onn)ogolyk is elkander te zien, wanneer men van tegenovergestelde richting aankomt. Het gebruik vuu signaalhoorn of schel is dus aangewezen voor oen automobiel, die zoo'n groot gedeelte van de wegsbreedte noodig heeft. Uit de richting Rotterdam kwam een groote automobiel aan, waarvan dc bestuurder ver zuimde de signaalhoorn te gebruiken, zoodat plotseling de berjjders van tuf tuf on fiets in groot gevaar vorkeerden.. De heer D. gaf eerst gelegenheid aan den heer B. om zich met zjjn zoontje in veilig heid te stellen, doch had daardoor zelf geen gelegenheid meer weg te komen, waardoor een botsing met do automobiel het noodza kelijk gevolg was. Gelukkig had de heer D. genoeg tegenwoordigheid van geest om zich van zjjn flets te laten vallen, waardoor hjj behalve lichte kneuzingen aan hand, arm en dy, met den schrik vrjj kwam. De flets was deerlijk gehavend en vermoedelijk niet te Fepareoren. Zooals in de meeste van der- geljjke gevallen, ging de automobilist er vandoor, niettegenstaande met zakdoeken en handen word gewuifd om te stoppen. Goede raad was duur I Daarom de stoomfiets ge keerd en een drijfjacht op do automobiel geopend. Ken groqte stofwolk, niemand van de achterblyvonden die iets van de jacht zag, daar ook de automobiel er dauig de sokken inzette. Binnen tien minuten was do heer B. even wel terug en wist aan den inmiddels ver schenen rijksveldwachter te Nieuwerkerk jiet rjjnummer van den automobilist mede te doelen, die er nu wel spoedig meer van hooron zal. le Klasse. Trekking van Dinsdag 24 Juli. No. 9647 f 20.000. 20169 en 20184 ieder 1 1500. 5458 en 8334 ieder f 1000. 11247 en 20077 ieder i 400. 3778, 11835 en 18458 ieder i 200. 2657, 8226, 11135, 11768, 14576 en 18723 ieder f 100. Prjjzcn van 20. 74 2566 5523 8795 11571 15103 18060 88 90 42 8803 80 81 62 100 2644 5004 5 11653 15331 64 34 2709 24 40 67 74 89 48 2824 70 49 11779 95 18120 215 32 98 88 11945 15401 18254 42 2901 5706 8912 50 14 98 89 11 26 31 56 21 18333 99 18 5831 45 60 22 62 307 61 51 9004 12076' 47 66 11 72 5963 71 12103 77 18418 15 3011 91 88 50 15598 26 48 30 6031 9104 90 15671 33 65 44 58 68 94 15730 47 499 64 64 88 12246 78 18605 528 71 97 9280 12343 82 33 61 3206 6122 84 54 96 50 635 66 30 9336 67 15819 70 705 87 62 44 12469 15918 71 42 3320 6209 45 12552 33 76 57 56 6302 48 12680 36 18711 85 3467 86 9400 12733 16019 93 92 3539 98 22 12889 29 18886 820 98 6506 86 12909 90 189Q5 27 3705 11 9537 13003 16110 69 70 16 71 80 22 50 19019' 88 80 6669 96 51 64 55 89 85 83 9610 13177 65 87 951 3834 6710 98 13205 72 19112 58 70 67 9840 13348 16206 42 1037 3916 6804 82 65 9 44 48 27 6 9975 13401 16337 19266 50 44 6920 92 33 68 19329 80 53 76 10011 70 16420 19444 1112 4019 83 39 13515 16517 19527 52 27 84 43 45 56 74 1201 4173 91 67 13624 16790 78 60 4228 7070 95 49 16721 19623 1381 29 7112 10111 52 16815 30 1404 4387 7203 46 83 37 37 40 4466 80 85 92 52 46 47 90 7329 10308 13815 16924 93 50 92 68 12 37 52 19791 52 4523 7469 51 87 17032 96 1502 48 7519 65 13944 65 19837 51 73 7614 10412 14010 75 19965 1617 4623 31 70 43 17112 81 32 4701 93 91 14168 23 20089 82 44 7852 95 72 55 20102 1718 4856 7900 10612 86 76 20226 69 4955 19 98 14201 17224 30 73 59 92 10723 4 42 20353 95 65 95 31 43 17307 20412 T.851 5087 8077 66 14481 19 84 71 88 8119 10884 14511 32 91 73 6126 45 10931 28 78 20523 2117 40 63 41 79 17406 63 63 78' 8214 45 14661 93 99 2220 91 8331 60 14779 17538 20928 28 5380 89 90 80 17605 39 82 65 92 11012 14806 17728 66 93 72 8475 26 33 43 20724 2349 83 8538 11131 14932 58 31 2401 94 42 36 33 62 91 19 5439 8644 11217 42 17826 20805 61 52 81 86 61 44 20911 85 5503 8712 11368 66 17923 15 88 7 16 11447 15001 34 30 250o 17 66 11510 13 96 33 56 Benoemd: 1 Aug. tot directeur van het postkantoor te Oirschot, de commies- titulair der posteryen en telegrafie W. •schermers te Hillegomtot directeur van het postkantoor te Ejjsden, de commies- titulair der posterijen en telegrafie C. Stecnsma te Doetinchem16 Aug. tot di recteur van het post- en telegraafkantoor te Schoonhoven, B. H. C. Schiiaikes, thans in geljjke betrekking te Boskoop tot directeur van hst post- en telegraafkantoor te Krimpen aan de Lek, de commies titulair der poste- ryen en telegrafie T. Bos te Delfzijltot directeur van het post- en telegraafkantoor te Nuarden, de commies-titulair der poste ryen en telegrafie E. A. Alings te Amster dam (bjjpost- en telegraafkantoor Tnlpploin). Ingetrokken: de benoeming tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Katwijk aan Zee van den directeur van het post- en telegraafkantoor te Steonbergon, J. van der Linden. Bevorderd: 16 Jnli tot hoofdcommies derposteryon, de commies le klasse J. Brester Verplaatst: 9 Juli de surnumerair der posteryen en telegrafie H. H. Verhaaf, van Rotterdam (telegraafkantoor) naar Zwolle (telegraafkantoor) 16 Juli de surnumerair der posteryen en telegrafie Tj. de Jong, van Leeuwarden (te legraafkantoor) naar Dragten 1 Aug. de klerken der posteryen en tele grafie 2e klasse J. Venekamp, van Groningen (telegraafkantoor) naar Amsterdam (tolegraal kantoor) en H. H, Oudenhoven, van Venray naar Groningen (telegraafkantoor) de bureelambtenaren der posteryen en te legrafie B. D. Staal, van 's Gravenhage (bareel Inspecteur) naar Zwolle (bureel In genieur), J. Nieland, van Zwolle (bureel In genieur) naar Groningen (bareel Ingenieur) en H. J. Vonders, van Maastricht (bureel Inspecteur) naar 's Gravenhage (bureel In specteur). Eervol ontslagen30 Juni, de klerk dor posteryen en telegrafie 2e klasse A. van der Linden te Maassluis. Ontslagen 6 Juli, de briovongaarder te Swalmeii, H. J. Boosten. L.K.'H.K VRIJDAG 13 APRIL. Slaatslccninqcn. Portugal. Oblig. 3e Serie fr. 050 3 59%„ - Oblig. 3e Serie fr. 2500 3 59*/i« Rusland.Iwang Dombr. Obli gation 496' 4 Azie. Japan Obligation 1899 4 74% 74% Columbia. Geconsolideerde Bui- tcnlandsche Schuld. Rocepis. L. 100 IV, 24Vi, - Premieleeninqen. biu.aiK. Loten Stad Antwerpen 1887 21021/, - Scheepvaart-Maatschappijen. Aand. Holland-Gnlf Stv.-My. 36 Hypotheek- Banken Pandb. idem idem 4 99 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101'/,e Pandb. Rotterd. Hypb. 3% 97% - Pandb. Standaard Hypb. 41/, 100'/, Pandb. Stedelijke Hypb. 4 99% Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 1001/, Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 499% Pandb. le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 4% 100% Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 99% Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 4% 101 Bewyzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank f 96'/, Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 4 99% Pandb. Hollandsche Hypb. 4 99% Pandb. Nationale Hypb. 3% 98% Pandb. G. Hypotheekbank to Amsterdam 4 100 Spoorweg leeningen Italië. Oblig. Znid-Italiaansche Spw.-My. A. BB?1/* Diversen My. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 897, Dinsdag 24 Juli iqo6. Vette ossen en koeien goeden aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 36, adc kwal. 33, 3de kwal cents per half kilo. Magere Ossen, Melkvee en Vaarkoeien goed aangevoerd. Vette kalveren goede aanvoer prijzen waren voor iste kwal. a8, sde kw. a5, |de kw. 21 cent per half kilo. v Stieren goede aanvoer prijzen waren voor iste kwal. 30, ade kwal. 27, 3de kwal. 2a cent per half kilo. Graskalveren weinig aangevoerd. Handel stug toch prijshoudend. Vette kalveren lager in prijs. VAN tot ongekend lage prijzen. SVAJ.VS/7/V VERSCIH EIDENHEID. In oon straat te Milaan ontplofte een bom, die een man, Enrico Spada genaamd, bij zich droeg. Do man werd gedood on zjjn vronw, dio naast hom liep, kreeg zwaro verwondingen aan do borst en hot gelaat. De justitie stolt een onderzoek in. Toon in do American Candy Shop", welke dezer dagen te Berlijn in de Potsdammer- strnsse is geopend, de Duitscke winkelmeisjes wegliepen, is een nichtje van president Roose velt, miss Mande Roosevelt te Vinson, ver kleed als winkeljuffrouw, in den winkol gaan staan tot schrik van haar deftige ken nissen. Het bevalt haar bost. Burgerlijke Stand. GEBOREN20 Jnli. Amilins, onders J. Jongerins on A. M, van dor Boon. Trjjntje, ouders A. van der Velden on C. van Dijk. 21. Johannos Dirk, onderB D. J. Ulenberg en A.M.Torken Margaretha Potronolla, onders A. Anders en J. Hille- brand. 22. Jan, onders L. Hessels en W. B. Holwarda. .Hlnke, ouders H. Meinon on N. do Jong. - Maria Cornelia, onders A, Kwinkelenberg on J. C. van Leeuwen. Marinas Bernardus, ouders B. Hageman en S. Flanderhijn- 24. Jan, onders J. yan dor Laan en C. A. Speksnijder. OVERLEDEN: 21 Jnli. D. Haosen, wod. W. do Ruijter, 65 j. P. van Hofwegen, 92 j. 23. C. J. van dor Kemp, 8 w. B. M. Italianor, 80 j. Van af hoden en verdor dagelijks vorsch verkrijgbaar, Braadknikens, Soepkippen, Dniven, Poulurdon, Kapoenen, gemeste Eend vogels, Talingen, wilde Eendvogels, Fazanten Patrpzen, Snippen, Korhoenders, ReevIeeSch, enz. enz., tegen de moest sterk concurreerende prijzen. Panklaar schoongemaakt franco door geheel Nederland. Aanbevelend, X. O VTXBLWQ, Poelier Oosterstraat 18, ROTTERDAM. Telepboon Interc. No- 2031. Men wonlt verzocht op 't MERK te letten UIT HST Mao AZIJN VAN GOHINCHEM. Deze THEEEN worden afgele verd in verzegelde pakjes van vij twee en een half en een Ned. ons ,met vermelding van Nommer en i Prijs, voorzien van nevenstaanr Merk. volgens de Wet gedopo- 'neerd. Zich tot de uitvoering van ge- eerde orders aanbevelende C. BIJL, voorheen J. BREEBAART Lz. wordt uit overtuiging, als een werkelijke hulp n den nood, het boek aanbevolen. Na ontvangst van adres per briefkaartwor.lt dit boekje franco per post toegezonden door BLOKPOEL'S Boekh. Zaitbommol.

Goudsche Courant | 1906 | | pagina 2