GROOTE OPRUIMING SCHOENWERK SUITS. IoVI]RTEi\T|En Spanje en Portugal. 382e S taats-loterij Stadsnieuws. BEÏÏES VAK ROTTERDAM Mantels, Costumes, Blousen, Jupes, Jupous, - JapoDStoflen en Katoenen, - ^M/y/jT/S Éfoi/ify Geen beter adres liet Noord-Hrabantscli Schoenen- en La arzenmagazIjn. Wild en Gevogelte. Zenuw- en Maaglijders ZSa,ad.gre-v-ex Do Pall Mall Gazetto verneemt uit Tand- zjer dat dnar voortdurend berichten uit het binnenland komen over een gevaarlijke be weging tegen den Franseben invloed. De rebellen trekken hun hoofdmacht om Marakes.j de zuidelijke hoofdstad, samen en een aantal hall onnlhankelyko vazallen heb ben zich hy hen aangesloten. Zy hebben den heiligen oorlog afgekondigd en dringen er by den onderkoning Abdoel Hafld op aan, dat hy zich als Sultan zal laten uitroepen. Deze onderkoning is algemeen bemind en z(jn leus Marokko voor de Marokkanen heeft overal geestdrift gewekt. Do toestand zou hache lijker dan ooit zijn. Verspreide Berichten. Frankrijk. Vanmiddag zon het duel plaats hebben tusschen generaals André en Négrier. De Parysche bakkersgezellen hebben zich tegen den Maandag nis rustdag verklaard zij willen een dag, die telkens verspringt, zooals by de nieuwe wet op de Zondagsrust is toegelaten. Duitschland. Het heet, dat de keizer zjjn geliefden rijkskanselier Bülow nog meer eer zal aan doenhem benoemen zal lot chef van de huzaren te Bonn. Boozo tongen zeggen, dat dit wel, in spyt van de offlcieele tegenspraak, wezen zal voor don steun, dien Von Bülow den hangenden vlootplannen heeft toegezegd. De Fransche mijnwerkers van Courrières die to Home „op bezoek" waren, doch daar te kyk werden gezet als wondermenschen van Ilarnum en Baily, hebben het kordate voorbeeld van ban makker Berthou govolgd Z(j zyn alweer naar Frankrijk terug. Enoeland. Het kamp der werkloozen te Plaistow i3 met den storken arm op verzoek vun den eigenaar ontruimd. Maar een andere land eigenaar, die de „landgrabbers" zulke flinke werkers vond, heeft hun een plaats op zyn grond aangewezen. Do regeering heeft by oen verkiezing in een der Londensche districten een zetel verloren. De minister-presidont van Portugal hoeft blootgesteld aan een ernstigen aanval van politieke tegenstanders, die hem met stoe- nen wierpen en hem io zyn rijtuig te lyf wilden. Italië. To Nevf-York zal in twee deelen verschij- non „liet loven van Pius X", geïllustreerd. Het heet dat do paus zelf dat boek goschre- von hedft. Rusland. De Roodo Garde in Finland dreigt met een algemeene staking, indion geen straffe loosheid wordt verzekord voor lieden, die by het gebeurdo te Sveaborg botrokken zyn. Marokko. De Fransch vijandige beweging neemt toe erf steeds vermeerdert het aantal aanhangers van de leuze: „Marokko voor de Marokka nen". Men wil prins Abdoel Hasid als tegen- sultan uitroepen. Raissoeli gaat naar Tanger om to trouwon, maar daar hy een hinderlaag vreest, komt hy in gewapend gezelschap. Amerika. Te Hobokan is een zak met dynamiet on bonunen gevonden, eigendom van oen Italiaan, die naar Napels wilde vertrekken. Gemengde Berichten. Groot» brand to Wormorveor. Zondag heeft te Wormerveor een brand gewoed, zooals daar in jaren niet te zien is geweest. De zeepfabriek „De Adelaar" van de tirma Jan Dekker en Zonen is tot den grond afgebrand. Tegen half vyf in den namiddag werden oen paar mannen, die eenige huizen van de fabriek af Woonden, plotseling een sterke brandlucht gewaar de aard van de lucht dood al spoedig het vermoeden rjjzen, dat het in „De Adelaar" niet pluis was. Hun argwaan werd aldra zoo sterk, dat zy be sloten de voordeur in te trappen, wat hun met eénige moeite gelukte. Nu ontdekten zy terstond dat hun vrees allen grond had en bleek het dat het onheil roeds grooter afmetingen had aangenomen dan zy hadden durven vermoeden. Achter in de fabriek brandde het reeds lustig, terwyl ook aan de voorzijde boven hun hoofden de vlammen knetterden. Het eerste werk was nu alarm te maken. Spoedig daarop kwamen van alle kantqn de spuiten opdagen. Ook de stoomspuit was spoe dig tor plaatse. Het duurde evenwel gerui- men tyd eer deze water kon geyen, maar toen dit dan ook geschiedde, deed zy flink werk. Ook uit de naburige gemeenten: Zaandyk, Koog, Wormer en Knollendam, kwamen spaiten in allerijl aanrollen en bin nen korten tyd werd een aantal waterstra len op de vunrzee gericht, want de brand had zich inmiddels, gevoed door een groote hoeveelheid olie, hars en traan, zoo uitge breid, dat het heelo gebonw van voor tot achter brandde en de vlammen uit het dak sloegen Een dikke, verstikkende rook werd door den wind over de Zaan gedreven. Het was den gozamenlyken spuitgasten al spoedig duidelijk, dat het gebouw niot meer te redden was en het de beste tactiek zou zyn te waken voor uitbreiding. Gelukkig was de wind niet vyandig. Be halve dat de bries niet sterk was, woei ze ook nog in de richting van de Zaan. Was de wind Noord of Znid geweest, dan was de ramp niet te overzien geweest. Aan de Noordzijde bevindt zich n.l- het paküuis „De Zwaluw" van de firma H. P. Pieper Zn gevuld met chemicaliën. Hierin waren o.m. ook opgeslagen 1500 vat lynolie. terwyl op korten afstand vnn „De Adelaar" ecu houten loodsje stond met flesschen zoutzuur. Naar de Zuidzijde stond, direct aangren zend een houten schuur van de firma Ge broeders Gorter, waarin op den zolder een groote party nieuw hout lag, en even ver der stond do oliefabriek „De Toekomst" van de firma Bloemendaal en Laan. Van deze fabriek waren bjjna allo pannen van bo dak do waterschade is dan ook niet onbe langrijk. Om dezo fabriek te sparen, werd zelfs een schuur van de firma Gebr. Gorter, na geheel ledig gebaald te zyn, omgetrokken, om zoo doende het vuur te beletteo zich te verspreiden. De hitte was soms zoo sterk, dat de spuit gasten verplicht waren tot wijken en men het zelfs aan de overzijde van de Zaan niet kon houden. Tegen 6 uur stortte de groote steenen Adelaar, die mot uitgebreide vleugelen boven op do fabriek aan de inet de boot voorbij varenden den naam van de fabriek kenbaar maakte, naar beneden. Ook de muren vielen omstreeks dat nur omver Groote ontsteltenis werd teweeggebracht door het ontploffen van ijzeren vaten chloorkali, waaraan nog dit te betreuren gevolg verbonden was, dat eenige brandweerlieden daardoor hevige brandwonden aan aangezicht en banden op liepen, die ben noodzaakten ten spoedigst geneeskundige bnlp in te roepen. De fabriek, die tusschen Zaandyk en Wor- merveer aan het einde van den weg in de wandeling bekend als het Zaandijker wsgje stond, was geheel van steen gebouwd, aan de Zaanzyde 4 en aan de voorzyde ééne verdieping boog. De gezamenlijke oppervlakte bedraagt ongeveer 600 vk. M. Ongeveer 25 man was daaraan werkzaam. Naar wy vernamen was het juist zeer druk aan de fabriek en zon morgen begon nen worden met heien om haar weder be langrijk te vergrooten. Omtrent de oorzaak kon niemand eenige vermoedens uitspreken. Sedert den vorigen avond acht nur was niemand in de fabriek geweest. De patroons, de drie gebroeders Dekkers, waren allen naar bniten. Zooals met hot oog op de tijdsomstandig heden Zondagmiddag was te verwach ten, was het aantal nienwsgierigen bui tengewoon groot. Zoowel met boot en spoor, als met rütnigen en fietser, kwamen drommen nieuwsgierigen nit de Zaanstreek opzetten. De politie zorgde echter uitstekend voor een goede afzetting van het terrein. Toen onze correspondent te 9 uur het terrein, verliet, was het vaar nog niet geheel geblascht. Voor uitbreiding was echter geen vrees meer. Alleen een paar muren sn de schoorsteen stonden nog overeind. (Hbl.) Men meldt aan de „N. R. Ct.": Kfttchen Panlas, eergisteren om half vyf, te Scheveningen met Z.Z.W. met haar ballon opgestegen, dreef door het schoonste weder begnii8tigd in de richting naar Leiden. Te 5 a 20 rain, kwam zü neder te Hazerswoude (dorp) in een sloot en bezeerde eenigermate het been. Zy werd bijgestaan door een daar aanwezigen heer die de medewerking der boeren wist te verkrygen om haar behulp zaam te zyn. Tengevolge biervan was de ballon aldra op een wagen geladen, waar mede ook de lachtreizigster naar Leiden reed, vanwaar zy per spoor eergisteren avond te Scheveningen terugkeerde. Te Velp ty Arnhem is Zaterdagavond by het pension Nederhagen de timmerman B. door een automobiel aangereden. Du uuto stopte er. nam B., die bewusteloos was, mee naar het dorp, waar hem, toen hy weer tot bewnstzjjn was gekomen, schadevergoeding voor zyn gehavende kleederen werd gegeven waarna de anto verdween. Eergisterochtend weer een relletje by den tol van Watergraafsmeer. Een fietser, die door den tolgaarder word tegengehouden,j omdat hy weigerachtig was, tol te betalen, ging na lang protesteeren de bnlp der Wa- tergraafraeersche politie inroepen. Een veld wachter, die met hem meeging, ried hem aan, maar liever tol te betalen. De fletser had echter geen last, aan dezen raad te volgen. Hij nam - de nood scherpt het vernuft de fiets op den nek en stapte zoo den tolgaarder voorby. Toen deze hem met geweld den doortocht wilde beletten, wees de politieagent den tolgaarder er op, dat zulk optreden ongeoorloofd was. De man ging das ongestoord door en vond dadelijk navolgers. De tolgaarder keek op zyn neos de fietsers lachten in han vuistje. (Tel.) Men schrijft aan de „N. R. Ct." Een ontzettende brand beeft Zaterdagna middag te Ennmatil, pi. m. 21/» uur van Groningen, gewoed. Eerst werd de groote korenmolen van den heor Vink in asch ge legd, daarna brandden af de groote woning van den heer Vink en de boerenplaats van den heer Bontjeraa- Aangewakkerd door den harden wind, vlo gen er nog acht groote perceeleu in brand. Met vereende krachten mocht men er in slagen om deze perceelen nog te redden, hoewel onderscheideno woningen herhaalde lijk vlam vatten. Men meldt nit Arnhem Door de politie alhier zyn aangehouden drie personen, verdacht van diefstal van een party manofactaren in een der winkels alhier. De politie nam voor ongeveer f 2000 aan gestolen goederen in beslag. Men schryft nit Winschoten Afgaande op het sncces der arbeiders te /Meeden, is ook te Beerta (Gr.) een verga dering van landarbeiders gebonden, om de loonen voor het zichten, binden, enz. te be palen. Besloten werd, dat voor het lichtste koren f 8 per deimt hectare) zoo worden be dongen, terwyl voor zwaardere soorten in overleg zou worden getreden De landbouwers - er staat nog veel koren op 't veld zullen op deze voorwaarden ingaan, ofschoon vele dezer werkzaamheden worden uitbesteed. Een 100-tal arbeiders waren ter vergade ring aanwezig. In den nacht van Zaterdag op Zondag is het den nachtagenten Muyser en Brederode te Ryswyk mogen gelukken, de baud te leg gen op een 4-tal Hagenaars, die zich onle dig hielden met het stelen van ooft nit den omheinden tain van den heer K. op Leeuwen- daal. Twee van hen werden in arrest geno men, doch de beide anderen, wier namen ech ter bekend zyn, wisten te ontkomen door het op een loopen te zetten. Te Amsterdam is Zaterdagavond een in breker op heeterdaad betrapt. Hy had zich door openslniting van de straatdeur toegang verschaft tot het tydelyk onbewoonde per ceel 119 aan den Koninginneweg en werd door de politie gegrepen, toen hy daaruit kwam met een daraesrywiel. De man werd in het bezit gevonden van een vijftal loopers en van enkele voorwerpen, welke hy waar schijnlijk elders geroofd had. Aan hst politie bureau Overtoom kreeg de aangehoudene van schrik een zenuwtoeval, zoodat hy naar het Wilhelmina-Gasthuis vervoerd moest worden. (N. v. d. D.) Omtrent het gebeurde te Drogeham, schryft men nit Angostinnsga aan de „Leenw. Ct." In de zoogenaamde heide onder Drogeham stond een flinks arbeiderswoning, bewoond door Epke v. d. Berg, zyne vronw en hunne drie kinderen, alle jongens, waarvan de oudste 5 jaar, een van 3 en een van li jaar. De man was jl. Woensdag naar Duitschland gegaan te werken, om er wat geld te ver dienen, wat noodig was, daar zyn hnisdoor geldelijke bnlp van anderen voor een paar jaar was gebonwd. Hy en de zynen stonden als nijvers menschen bekend. Zaterdag j.l., des namiddags ongeveer twee nar, zon de vronw melk balen van een der baren, die op korten afstand woonde, en liet bare drie bovengenoemde jongetjes achter in de woning. Na eenigen tyd afwezig te zyn geweest, bereikte baar de mare, dat baar hnis in brand stondzy spoedde zich derwaarts, doch kon niet verhinderen, dat door de he vige vlammen die reeds toen woedden, hare drie kinderen verbrandden. Water om te blasschen was er niet, zoo dat eenigen tyd daarna de gedeeltelijk ver koolde lijkjes van onder de nog gloeiende pninhoopen werden weggehaald, door de politie zorgvuldig voorloopig in een korf neergelegd en by de baron gebracht. Een hond en een varken zyn mede ver brand, terwyl één varken zichzelf wist te redden Overigens is dan ook alles eeu prooi der vlammen geworden, hnismenbels een partijtje rogge enz. Men meldt alt 's-Hertogenbosch Gisterochtend hoeft dr. van Moorsel, ge neesheer-directeur in het Groot Zieken Gast huis, alhier, in tegenwoordigheid der justitie, sectie gebonden op het lyk van den 30-jarigen landbouwer S. D., wonende te den Dongen, die, Zondag j.l. op wildstrooper\j uitgegaan, de volle lading van zijn geweer in zyn hoofd kreeg, tengevolge waarvan hy, vreeselyk verminkt, op de plaats dood bleef. Hy had het - geweer, zooals iemand die met liera op stroopen was uitgegaan mededeelt, tegen een boom gezet. In het groote bassin in den linkervleugel van bet reptiliënhais der Rotterdamsche Dier gaarde zyn een paar merkwaardige visschen geplaatst, waaromtrent de „N. R. Ct." het volgende mededeelt Het zyn twee groote meervallen (Silnrus glanis), beide gevangen in den Westerpias te Aalsmeer en geleverd door den heer P. Spaar garen aldaar. De eene van dezo geweldige visschen beeft eeu lengte van 1.67 M. en weegt 32 kiliogram, de andere is 152 M. lang en heeft een gewicht van 26 kilogram. De meerval, ook wel vischdaivel genoemd, is de grootste onder de Europeesche zoetwa- tervisschen ze kannen een lengte van 3 meter en een gewicht van 250 kilogram bereiken. In oostelijk Europa is hy algemeen bekend; in westelijk Europa daarentegen komt hy slechts sporadisch voor, zoo b.v. in het Swabiscbe meer en de Murtensee in Zwit serland. In ons land moet by vroeger vry veel zyn voorgekomen in het Haarlemmermeer; na de droogmaking daarvan wordt by nog af en toe gevange.1 in de naburige meren de plas sen van Aalsmeer, het Brasemermeer en het Kagermeer. Deze visch heeft een slijmerige opperhuid zonder schabben en wordt vooral geken merkt door eon grooten, breeden en vry platten kop met breede mondopening en zus lange voeldradeu, waarvan een byzonder lange naast ieder neusgat geplaatst is, ter wyl twee paar kortere de onderkaak ver sieren. Met aitzondering van do een lange aarsvin zyn de vinnen niet byzonder groot en do rugvin is zelfs zeer klein. De kleur is van boven groenachtig zwart en gaat naar den onderkant geleidelijk in wit over, waarbij zich aan weerszijden oliegroene vlekken ver- toonen. Schlegel, in zyn boek over de visschen van Nederland, zegt het volgende over de leef wy ze van dec meerval: „De val heeft in de streken, waar de voorwaarden tot zyn ontwikkeling gunstig zyn, de. lengte en zwaarte van een gewouen man Hy houdt zich by voorkeur aan de oevers van mod- rige wateren op en loert, in gaten verscho len, op®kyn buit, die in visschen, watervo gels en allerlei andere dieren bestaatmen zegt zelfs, dat zeer groote exemplaren som tijds aan bet water spelende kleine kinderen aanvallen." Het is te hopen dat de beide visschen zich aan hon nieuwe omgeving znllen ge wennen. By het beklimmen van een bergtop by Chamonix is een gids verongelukt. De vyf personen, die hy geluide, hadden liet touw, waarmede zy aan elkaar waren verbooden, voor enkele oogenblikken losgemaakt, om een plek te passeerec waar gevreesd werd voor vallende steenendo gids ging vooruit. Toen hy langs een scherpen hoek wilde gaan, stootte hy met den schouder tegen een rots- pont en tuimelde in den afgrond, 500 meters diepl De toeristen daalden doodelyk ver schrikt naar het dal. Zaterdag-avond was het circns-Schnmann een drie kwartier, wegens een defect aan den kabel, in een meer dan half duister gehuld. Wel werd getracht met auto-lantaarns zich te behelpen, maar dit lakte niet en by het licht van een paar tronw-gebleven boog lampen werd de voorstelling voortgezet. Later kwam alles grootendeels weer in orde, maar de lichteffecten by de slot apotheose van de pantomime moesten ach terwege blijven. Over don brand op de tentoonstelling te Milaan meldt men aan 't „N. V. d. D. Het complex van gebouwen, dat in den ▼roegen morgen door den brand vernield is, behoorde uit- en inwendig tot het belang rijkste van de tentoonstelling. De Italiaansche en Hongaarsche afdeelingen Decoratieve Kunst herbergden kostbare schatten aan marmer en menbelen. De Hongaarsche af- deeling bestond nit een reeks zalen, in grot- vorm gebonwd, met fyn geciseleerde licht grijze gewelven, marmeren bassins en inge legde vloerenhel geheel maakte een too- verachtigen indruk. En ook het mede ver brande pa^ljoen der Architectaar, met een voornamen voorgevel in Nienw-Griekschen ityl, ging verloren. Men vermoedt dat ook verscheidene mooie batiks van mevr. Wegeriff zyn verloren gegaan. De brandweer was volkomen in orde. zegt de berichtgever. Het is algemeen bekend van hoe onbere kenbaar groot belang voor menig handelsman het recht op het alleengobruik van oen zekeren firmanaam is, de naam waaronder zyn product of zyn werk algemeen ingang gevonden heeft of zelfs beroemd geworden is. Bekend is ook dat dit recht op een firma naam door do Duitsche handelswetgeving ten krachtigste wordt beschermd. Hoe noodig dezo bescherming is om te voorkomen dat door gewetenlooze bedriegers de arbeid van jaren wordt te niot gedaan en wordt geoogst waar anderen hebben gezaaid, blykt weer eens nit een paar processen, die in den laatsten tyd in Duitschland zyn gevoerd en waarbij steeds de „Schmutzconcurronzler" het moesten afleggen. Hot zyn mooie staaltjes van de onbeschaamde wijze, waarop dikwijls door dergelijke oneeriyke mededingers wordt gehandeld. Te Beriyn heeft gedurende meer dan 25 jaar een zeer bekende sigarenzaak bestaan, onder de firma „Bönicke und fliohner". Deze firma werd den 30en September van het vorige jaar ontbonden, waarna de toen malige firmant Otto Bönicke de zaak op eigen naam voortzette. De firma „Bönicke n. Eichner" bestond dus niet meer. Tien dagen later kwamen een behanger en siga renhandelaar, Richard Bönicke en eeu weduwe, Klara Eichner genaamd, aan het „Ambtsgericht" te Beriyn opgeven, dat zy een handelsvennootschap hadden gesloten onder de firma „Bönicke und Eichner met het doel handel te drijven in sigaren, siga retten en tabak. Toen de inschrijving van deze firma aan Otto Bönicke bekend werd, verzocht hy ter stond ontbinding van de nieuwe firma die dan ook eenige maanden later door den rechter werd uitgesproken. Het protest van de „firmunten" tegen doze ontbinding werd later eveneens verworpen. Uit de gronden van dit laatste vonnis blykt duidelyk, dat de geheele oprichting van de nieuwe firma „Bönicke und Eichner" slechts had plaats gehad, om deze beroemde oude firuia te doen herleven, terwyl de beide zoo heetende „fir manten" slechts als stroomannen dienst deden. Bönicke'.* hoofdberoep was dat van behanger, terwyl vrouw Eichner geheel onbemiddeld was en met de armen van Beriyn onderstand ontving 1 Nauwelijks was do firma opgericht, of den volgenden dag werd ze reed; aan een Berlynscho sigaren zaak verkocht. Het „Ambtsgericht" achtte dit bandelen met een naam, zonder meer, en verklaarde deze handeling daarom nietig. In hooger beroep werd ten slotte door de rechtbank in gelijken zin beslist Met een tweetal dergelijke gevallen van oneeriyke concurrentie beeft de bekende champagne-firma G. H. Mamm Cie te Reims te kampen gehad. Daar bij champagne slechts „merken" gedronken worden, is bet natuur lyk nog veel onaangenamer en nadeeliger wanneer in dit bedryf aan oude zaken, die aan de reclame voor hunne merken reus achtige sommen besteed hebben, op oneeriyke wyze concurrentie wordt aangedaan door een gelyklnidenden firmanaam. Nu was naast de oude firma Mumm te Rozerieulles een „Naamlooze Vennootschap firma Mumm Cie" opgericht, die eveneens champagne in den handel bracht. Deze firma was opgericht door een vindingrijk handels man, die een intusschen overleden kelder knecht Mumm tot het verkoopon van zyn naam bad gebracht. Deze Mamm wist niets van champagne af maar zyn naam lokte. Een proces werd door de oude firma be gonnen, en in twee instanties werd nu beslist dat de nieuwe firma niet het recht had den naam Mumm te voeren. Het tweede geval was nog krasser. Hierby bad een wijnhandelaar te Beriyn een dienst meisje te Sablon by Metz gevonden, dat Maria Mamm heette, en met baar een firma Mumm Cie te Sablos-Montigny by Metz opgericht, die eveneens in champagne han delde. Ook hier werd, op grond van de wet tegen de oneeriyke concurrentie een proces begonnen, met het gevolg dat eveneens het verbod volgde den naam Mumm bij den han del in champagne te voeren. De Dnitscha wet op de oneerlijke concur rentie is in het byzonder van toepassing op dergelijke gevallen en verklaart den eisch op het nalaten van het voeren van een derge lijke firma, naast den eisch tot schadever goeding, gegrond, wanneer iemand in zaken een firmanaam op zoodanige wyze gebruikt dat daardoor verwarring kan ontstaan met dien van een andere firma, die hot recht heeft dien te voeren. Vooral waar het goe deren betreft die onder een bepaalden firma naam verkocht worden, zooals champagne, sigaretten (men denke aan het proces over den naam „Kyriazi frères"), reukwerken (Farinazeepen, enz, is de goede werking van deze wet reeds herhaaldelijk gebleken De heer A. J. Zylstra te Arnhem heeft gisteren zyn'aangêkondigden zwemtocht on dernomen ondanks het advies van een aantal bekende zwemmers die bij de plaats tan vertrek aan het Looveer waren samengeko men, om met hot oog op de ongunstige omstaa- heidzware wind, pal togen, niet den tocht te maken Te 12 uur is de heer Zijlstra te water ge gaan, gevolgd door een boot waarin eon drie tal stoer» roeierB. Groote moeilijkheden had de zwemmer te overwinnen bjj de doorgraving bij Malburgen waar een gevaarlijke strooming veel inspanning eisohte. Kampend met den tegenwind heelt de heer Zplstra de Schipbrug bereikt in l'/s nnr, hetgeen den moedigen •wemmor volgens getuigenis van zwemmers van beteekenis bijkans bovenmenschelpke in spanning moet gekost hebben. Bij de Schipbrug werd de heer Zjjlstra door kramp in beide boenen overvallen en moest in de roeiboot worden gehaaid van de ver dere reis moest worden algezien. Geoonsta- teerd kan worden dat de beer Zijlstra een stont stukje bestaan heelt. (N. A. Ct.) 2e Klasse. Trekking van Dinsdag 7 Ang No. 8193 1 20.000. 8130 1 5000. 19542 1 1500. 16350 1 400. 15619 1 200. 4485,6131,11107 en 12069 ieder 1100. Prijzen van I 30. 6134 9699 12589 15837 18156 9747 12607 63 64 51 30 15922 69 68 52 25 18225 9835 58 51 69 44 65 56 18329 9905 12742 99 18430 6517 10028 44 16016 18519 20 82 12849 42 35 72 10137 54 62 39 6677 59 74 94 71 6707 64 79 16201 18620 65 87 12907 16313 46 92 10200 13014 38 72 6867 47 98 16409 18726 6971 10321 13208 16501 43 86 64 37 61 97 7041 10422 40 81 18820 59 29 73 92 18989 61 39 99 16600 19047 7145 47 13405 16731 19118 50 82 13630 60 30 54 92 51 16803 31 59 10509 56 13 43 72il 10619 59 47 84 7323 74 13769 74 19205 926 55 1077 1220 84 1309 28 59 1419 80 95 1520 50 90 1631 56 67 88 1707 10 1866 1996 2033 76 2135 2287 2317 18 67 2456 2615 41 63 93 95 2609 19 2708 43 2821 23 33 39 2919 47 99 3012 34 48 74 77 99 3926 51 96 4003 23 4106 16 4218 97 4333 42 58 4452 75 4594 4614 45 70 92 4772 89 4812 76 4970 5003 63 5230 68 5300 14 35 5415 57 90 5540 5623 5701 5 99 5842 97 5900 1 24 6024 24 10708 13812 8i 32 7403 10897 78 16963 40 31 10976 13978 89 52 73 80 80 95 58 7501 11007 14120 17014 76 7607 56 23 52 97 36 11111 46 91 19346 37 33 52 17122 19435 71 56 83 7807 11212 14224 68 46 41 7908 85 14315 8010 11452 58 87 11506 71 17204 8114 32 14430 23 22 65 56 8233 89 85 81 11600 14570 8319 72 96 28 78 14603 17338 35 11707 5 46 27 69 51 19548 67 19612 70 29 84 80 81 89 32 19738 63 42 68 60 90 19813 45 50 8452 81 16 47 61 8547 11815 65 17417 64 71 27 14720 31 19934 78 38 41 41 36 85 73 14812 83 20046 8655 11915 60 88 81 8738 51 72 17559 20170 70 64 95 61 20231 8854 12019 14926 17676 88 55 33 40 17703 20345 8911 44 76 66 60 9029 12110 15031 68 67 93 12258 82 17812 20426 9121 94 15129 54 44 34 12318 35 73 60 9339 34 15233 17921 20522 9411 39 50 24 82 42 65 89 36 20629 57 12428 15417 74 68 9524 66 15558 80 20737 50 77 15750 83 20922 69 12532 62 18092 63 9615 79 15830 18107 67 GOUDA, 7 Augustus 1906. Gisteravond werd door het Amstel'sToo- neelgezelschap opgevoerd Charlotte Corday, de heldin der Fransche revolutie, geschied- kondig drama in 6 bedrijven. De geschiedenis van den moord op Marat, een der grootste tirannen nit de Fransche omwenteling, door een jong meisje Charlotte Corday genaamd ia bij velen bekend en daarom voor velen eeu reden te meer dat stak geschiedenis op het tooneel te willen zien. Het spel was uitstekend vooral dat van den heer en mevrouw Potharst. Ook mevrouw Frank—de Hoop heeft het hare bijgedragen tot het succes van den avond, ofschoon we eigenlijk geen uitzonde ringen mogen maken, want allen speelden uitstekend. Hopen we dat voor den laatsten avond een goed bezette tent aan Amstel's Tooneelgezelschap zal toonen dat we hun kunst gewaardeerd hebben en daarbij voegen we een welgemeend „tot weerziens". Draaimolen, Wolf's Hypodrome, Mnllen's spiritistische voorstellingen, kinderbal, kin dercafé chantant waarin 16 uitstekend ge dresseerde honden en diverse clowns, ziodaar wat, naar ons ter oore kwam, de kinder kennis in de sociëteit „Ons Genoegon" op a.8- Donderdag zal opvroolyken. Als men daarbij n°K neemt dat ook voor de lachspieren is gezorgd door een tent met lachspiegels, een goochelaar, enz. enz., ter wijl voor het verkrygen van versnaperingen op het kermisterrein tevens gelegenheid is. raag men gerust aannemen dat den leden en hunne gezinnen een aangenamen middag en avond te wachten staat. Het ijverig bestuur der sociëteit, verdient voor haar streven om de leden steeds zooveel mogelyk te genieten te geven, voorzeker een woord van dank. Het beste kan men dit doen door het bezoek op a.s. Donderdag zoo druk mogelyk te doen zijn. Op Zondag 12 dezer zal te Amsterdam, ter gelegenheid van een door de Amsterd. Zwemclub te houden nat. zwemwedstrijd, een match waterpolo gespeeld worden tus schen de Am8terdamsche Zwemclub en de Goudsche Zwemclub. L.K. H.K VRIJDAG 13 APRIL. Staatsleemnqen. Portugal. Oblig. 3e Serie fr. 050 3 59»/i« Oblig. 3§ Serie fr. 2500 3 598/u RusLAND.Iwang Dombr. Obli- gatien 4'/j 96' 4 Azie. Japan Obligation 1899 4 748/4 Columbia. Geconsolideerde Bui- tenlandsche Schuld. Rocepis. L. 100 VU 24Vu Premieleeninqen. bttLGM, Loten Stad Antwerpen 1887 2'/. 102'/, Scheepvaart- M aatechappijen Aand. Holland-Gulf Stv.-My. Hypotheek-Banken- Pandb. idem idem 4 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 1018/ia Pandb. Rotterd. Hypb. 3ty, 977/« Pandb. Standaard Hypb. 4,/s 1001/9 Pandb. Stedelijke Hypb. 4 998/4 Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 1001/» Pandb. Znid-Holl. Hypb. 4997/, Pandb. Ie Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 47a lOOVi Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 998/4 Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 41/, 101 Bewijzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank f 96'/i Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 4 998/4 Pandb. Hollandsche Hypb. 4 998/4 Pandb. Nationale Hypb. 31/» 988/, Pandb. G. Hypotheekbank te Amsterdam 4 100 Spoorweg leeningen Italië. Oblig. Zaid-Italiaansche Spw.-My. A. 367'/4 Diversen Mij. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 89*/i 747, mijnbeer Rock, dat ik in den laatsten tijd veel |werk van nwe dochter gemaakt heb, en nu kom ik u bare hand vragen. Ik weet, dat ik arm ben, maar ik bon een eorlyk man en niet bang om te werken. Wy zullen samen als man en vrouw den stryd des levens strijden. Ik heb uwe dochter vurig lief en ik kom nwe toestemming vragen, om baar tot mjjne vronw te maken. Dit klonk heel mooi en hy kende het van buiten, toen hjj het voor den vijftigsten keer overlas, maar wat hij werkelijk zeide, toen by, klappertandend en met het koude zweet op het voorhoofd, voor den heer Rock stond, luidde als volgt - Ik ik -- durf te zeggen, dat dat is, mynheer Rock, ik ik uw dochter heeft veel werk van me gemaakt e neen, ik heb veel werk van baar gemaakt, en zy vraagt u myn hand neen, ik vraag a baar hand en en ik heb u lief e neen uw dochter, ik bedoel,*,zy - zy dat is ik bemin u vurig uw dochter, ik bedoel zy bemint mij vurig neen, ik bedoel dat ik haar bemin en zy zy ik geloof dat myn bedoeling duidelyk is, mynheer 1 VAN tot ongekend lage prijzen. VERSCHEIDENHEID. Hy moöht „met papa spreken"'en hy was voornemens het volgende te zeggen Ik geloof, dat n wel bemerkt zal hebben, V rede-Tentoonstelling'. Van de Internationale Vereeniging Vrede- tentoonstelling zyn afdeelingen opgericht te Deventer. W. H. F- baron van Heemstra, burgemeester, voorzitter; H. F. D. Braams, kolonel der cavalerie, vice-voorzittermej. M. E. Kranenborg, secretaresse A. J Schoen maker, penningmeestermej. O. B. Jorder.s, mr. J. Acquoy, bestuursleden; J. H. Kolkers, mr. J. P. S. Gualthérie van Weezei, mr. H. Kranenborg. Arum Kimswerd Ds. v. Loon, voorzitter Fokkema, secretaris ds. Mekking, penning meester ds. Binnema, J. D. Haitsma, dr. Eelkema, Gortema. bestuursleden. Burgerlijke Stand. GEBOREN3 Aug. Neeltje Gqrardina, ouders J. Muis en N. G. A. Es. Johanna Maria, ouders J. J. Nreuwenhuisen en J. Straver. Anua Maria, ouders W. C. van der Hulst en A. M. van den Heuvel. 4. Pieternella. ouders A. van der Louw on G. C. Kerrebyn. Johanna Anthonia, ouders A. IJpelaar en C. J. Prinsenberg. Sjoukje, ouders J. Rond en A. Sytsma. Jacob Marie, ouders L. van Wijk en J. Haak. 5. Dirk Jacobus, ouders C. A. van Hoff en F. de Reus. -- Adriana Gerarda, ouders B. Groeneveld en L. B. Everling. Fre- derika Carolina, ouders J. J. van der Paauw en A Nystad. 6. Maria Alida, ouders B. Lens en D. Hola. Theodoras, ouders Tf Straver en H. J. Bron. OVERLEDEN3 Aug. J. Waltz, 14 j. 4. H. J. Ketelvylder, 48 j. 6. A. C. L. van Ejjk, 6. j. .oor degelijk en sterk dan KLEIWEG E 30. Ruimste sortearing van alle soorten SCHOENWERK, CHROOM-, GLACk, en BRÜIN GLACÉ DAMES- en HEEREN- SCHOEISEL. Alle reparatiën en aangemeten werk. Van af heden en verder dagelijks versch verkrijgbaar, Braadkuikens, Soepkippen, Duiven, Poularden, Kapoenen, gemeste Eend vogels, Talingen, wilde Eendvogels, F&anten Patrijzen, Snippen, Korhoenders, Reevleescb, enz. enz., tegen de meest sterk concurreerende prijzen. Panklaar schoongemaakt franco door geheel Nederland. Aanbevelend, T. O UTTELING, Poelier Oosterstraat 18, ROTTERDAM. Telephoon Interc- No- 2031. wordt nit overtuiging, als een werkelijke hulp iu don nood, het boek aanbevolen. Na ontvangst van adres per briefkaart wor lt d t boekje franco per post toegezondou door BLOKPOEL'S tioekh. ZaltbommoL.

Goudsche Courant | 1906 | | pagina 2