GROOTE OPRUIMING Onnavolgbaar BINNENLAND, Verspreide Berichten. Gemengde Berichten. Stadsnieuws. 3828t0 Staats-loterij BEURS VAR ROTTERDAM Mantels, Costumes, Blousen, Jupes, Jupoiis, - Japonstoffen en Katoenen, - Geld 5 pCt., Onder de geredden is onk een zuigeling, waarvan de ouders niet te vinden zgn. Een arme vrouw nit Cartagena keelt aangeboden, bet kindje te zoogen en bjj zich te houden. De Koning heelt de gezagvoerders van de twee schepen, die het meerendeel der passagiers van de Sirio gered hebben, do orde van Verdienste ter Zee toegekend. Wij hebben dezor dagen geschreven, dat de schipbreuk van de Sirio bad plaats ge had op een historische plek, vlak bjj Palos, vanwaar B Augustus 1592 Columbus is uit gevaren op zjjn reis naar de Nieuwe Wereld. Dat is een vergissing. Columbus is wel uit gevaren van Palos, maar van Palos de Ia Frontera, een haven aan den mond van de Rio Tinto, Zuidwestkust van Spanje De Sirio is gezonken bjj Kaap Palos dicht bjj Carta gena aan de Zuidoostkust. De Temps verneemt uit Tandzjer dat de wanordelijke toestand in den omtrek van die stad bedenkelijk verergert. Het mackzen heelt Raisoeli het recht ontnomen, by ver- koopingen van grond in den omtrek als kald op te treden. Raisoeli beschouwt den ban van Tandzjer als zjjn rechtsgebied en stoort zich niet aan het besluit van het mackzen dat hem groot geldelijk verlies berokkent. De door hem bedreigde notarissen te Tandzjer weigeren, buiten de stBd koopakten op te stellen. De agenten van Raisoeli moeten op de grieven die Mohammed Torres, de ver tegenwoordiger van den Sultan, tegen Rai soeli inbracht, op hoonende wjjze geantwoord hebben. Fbankrijk. Volgens de Fi&aro zou de Britsche luit. gen. sir John French in September de oeie- ningen van het tweede legerkorps in Frankrijk komen bijwonen. Uit het arsenaal te Toulon is voor 150.000 lrancs aan brons gestolen, vruchtbare naspo ringen hebben reeds plaats gehad. Misdadige handen hebben getracht den trein van Paros naar Arcueil Cachan te doen ontsporen door twee reusachtige steenen op de rails te plaatsen dank zy den langzamen gang bleel de trein in het spoor. Duitschlahd. Keizer Wilhelm heelt de Iragmenten van het kleed van Karei den Grooten uit diens sarcophaag te voorBchjjn gekomen, in nauw keurige oogenschouw genomen. In een lang tolegram aan den aartsbisschop van Keulen heelt de keizer voor dient welwillendheid dank gezegd, zoowel betoond bjj de opening van den sarcophaag als voor het geschenk van het Berlynscke Keizerlijk Museum van een tweetal stukjes van het kleed. Enoblard. William Imrie, een der stichters van de White Star Line, is overleden. De torpedovernieler Leopard" is in de nabykeid van Devonport na een aanvaring op het strand gezet moeten worden. Te Liverpool hebben straatgevechten plaats gehad, waarvan 1000 personen deelnamen. Vele personen werden door steenworpen verwond. Noorwegeh en Zwedek. In een verkiezings-redevoering te Stock holm noemde de burgemeester dezer hoold- stad, Lindhagen, de afschaffing der Eerste Kemor het voornaamste punt van het Zweed- sche liberale program. Amerika. Volgens het Journal zijn 20 verpleegsters van het Bellevue-ziekenhuis te New-York vergittigd door het eten van blikjesvleesch. Hoewel zy buiten gevaar zy, wekt de zaak groot opzien. Men meldt uit Apeldoorn H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik deden gisteren een rijtoer naar Hoog-Soeren, door het publiek hartelijk be groet. dag. Dit werd geweigerd an, daar de directie niet het loon wenschte te betalen, waarvoor de werklieden waren aangenomen, vertrok ken deze weder naar Amsterdam. Ongeveer 25 man, die niet meer in het bezit waren van reisgeld, aanvaardden den tocht te voet. 25 anderen namen door den nood gedwongen genoegen met het verminderde loon en gingen aan het werk, zoodat in 't geheel ongeveer 800 man telonrg steld te Amsterdam zijn te ruggekeerd, Zondagnamiddag, omstreeks kwart voor vijf, had naby het tramstation, aan de Haag poort, to Breda, een ongeval plaats, dat be trekkelijk goed afliep. De heer Laldaar woonachtig, kwam met zjjn anto van den Haagweg afgereden en wilde den Tramsingel opdraaien. Midden op den weg bevond zich een man met een kindje op den arm en daar voor week de heer L. uit. 't Gevolg hiervan was echter, dat twee dames, de gezusters C., uit Ginnikeu, omvergeslinjerd werden. Een der beide dames werd, gelukkig niet ernstig, gekwetst; de andere kwam er echter met den schrik af; beider kleeren zijn echter bedor ven. Door voorbijgangers werden de beide da mes opgeholpen en binnengebracht bjj den heer De Veth aan den Tramsingel, waar dr. Van Glabbeek geneeskundige hulp verleende. Een ander antomobielongeval had Zondag avond omstreeks halfnegen plaats aan de Gin- nekenstraat, naby het Van Coothplein. Juist toen een tram der Mij. Breda—Bou levard Mastbosch naar het Van Coothplein reed en zich terzelfder hoogte ook een Gin- nekensche tram bevond, kwam een auto van den heer V. uit Hensden van 't Van Cooth plein rijden. De auto hield rechts aan, om voor de Giunekensche tram te wijken en kwam zoodoende in botsing met de Boule vard-tram. De botsing was zoo hevig, dat eer. dame, die in de anto zat, daaruit werd geslingerd en bewosteloos op straat neer viel. Zy werd by den heer Van Lier binnen- godrngen en daar tot bewustzijn gebracht. De anto was zwaar beschadigd. Per tram heeft de heer V. met zyn gezelschap zich huiswaarts moeten begeven. (Dbl. v. Noord-Brabant). Omtrent de neierdaling van de- luchtrei- zigster Panlus, Zondag-avond, onder Hazers- woude, van waar zy later door hulp van een student naar hier kon terngkeeren, schrijft men aan het „Lridsch Dbld." De gewone kalme Zondagstemming scheen voor eenige oogenblikken allen verlaten te hebben. Aller oogen worden naar één punt getrokken eu dat punt was niet beneden, maar boven in de lucht. „Een luchtballon met een juffrouw er aan" daalde by ons neer. 't Was de Inchtreizigster Katchen Paulas, die, te Scheveningen opgestegen, 20 minuten over 5 in den Geerepolder neerkwam. Aan den Geraeeneweg haakte zy aan de telefoon draden, waardoor er een brak. Het schuitje of mandje, in dit geval een samenstel van jjzoren roedjes, bespannen met doek, werd door die ongewenschte aanrading uiteen ge trokken en de dame raakte er in bekneld. In de onmogelijkheid verkeerende, de klep open te trekken, zweefde zy dalend en rijzend over water en land, na eens stootend tegen een houten damhek, dan weer vliegend over een varkensschnnr, en eindelijk - daar zat ze met haar beenen in een sloot, waaruit ze niet meer oprees. Intnsschen stroomden de menschen van alle kanten toe en cenige mel kers, die in hnn schuitjes terugkeerden, waren reeds ter hulp gesneld, om K&tchen Panlus uit haar benarde positie te redden. Drie per sonen wierpen zich op den ballon, om hem neer te honden, terwijl een paar anderen zich weerden om de kleppen open te trekken, ten einde het gas te laten ontsnappen. Maar ten Waltman ademde zooveel gas in, dat hjj bewusteloos aan den slootkant moest wor den neergelegd. „Millich, Millich", riep Kat chen, maar men verstond haar niet en hoe wel men emmers vol melk had, men kon den bewnsteloozen jongen toch niet uit die emmers laten drinken. Maarten is echter ook zonder „Millich", door middel van ean- de-cologne, bijgebracht en kreeg een galden voor de doorgestane ellende. De luchtvaarater was zeer tevreden over de hnlp, haar verleend. Een wonderlijk goed afgeloopen ongolnk had gisterochtend te Breda plaats naby de kazerne der veld-artillerie. De stokken ston den gereed om voor de oefening af te ryden, waartoe jonge pas van de remonte aange komen paarden waren aangespannen. Voor een stak steigerden de paarden en wierpen twee stnkrjjders af. Dezen kwamen terecht tas8chen de trappelende paarden eu den voorwagen- Toen zy tnsschen de beenen der paarden waren weggehaald, bleken beiden slechts licht gekwetst. Zy gingen te voet naar het hospitaal, waar zy werden opge nomen om te observeeren of er mogelijk nog ernstiger verschijnselen zich zouden voordoen. (B. Ct.) 'Omtrent den diefstal b(j de firma Gebr. Roos te Arnhem meldt men de volgende bijzonderheden Zaterdagavond zag een der heeren Roos een zijner naaisters den winkel uitgaan met twee pakken onder den arm. Hij vertrouwde dit niet en liet de naaister uitpakken, waarop de heer R. tot de ontdekking kwam, dat deze pakken verschillende goederen bevatten, uit zyn magazyn afkomstig en medegegeven door zjjne conpeuse, ten einde ze aan hare woning af te geven. Een huiszoeking volgde, waarna een ont zaglijke voorraad gestolen voorwerpen by genoemde coupeuse, by een winkeljuffrouw der firma R. die by den coupeur inwoonde, en by de naaister in beslag werden genomen, een waarde vertegenwoordigende van min stens een paar dnizend galden. De drie verdachten werden in voorloopige bewaring gesteld. Het HandelsbJ. v. Antwerpen meldt Twee gendarmen der brigade van Zele hebben den 3 dezer, rond 3 ure 's morgens, te Berlaere een wagen ontmoet, die kikker- bontjes vervoerde, wat verboden is door de wet. Ze meenden de vervoerders te doen stil staan, doch onverwachts werd hnn hevige tegenstand geboden, toen ze het paard by de teugels wilden grijpen. Stok- en zweepslagen vielen hun dicht op het lyf, en weldra reed liet span in allerijl voort. De gendarmen gaven het niet op, ze sprongen terug op hun rijwiel en achtervolgden de koets door Berlaere, Schoonaerde, Wichelen, Uytbergon en Overmeire, waar een hnnner van ver moeidheid de achtervolging moest staken. Zyn makker reed nog een eind verder, poogde voor de zooveelste maal op den wagen te geraken, maar werd er ongenadig achterwaarts afgeslagen. De vervoerders, die dezen tegenstand en gewelddaden pleeg den, zyn bekend. Men schrijft uit Gorinchem Ook hier is de behoefte aan goed drink water, door de groote droogte der laatste dagen, nijpend geworden. Teneinde nu de bewoners van den Banne van zuiver drink water te voorzien, worden door ons gemeen tebestuur groote sproeiwagens met water daarheen gezonden en dit tegen den prys van een halven cent per emmer aan den man gebracht. Dat de bewoners dier streek dit zeer op prys stellen, blijkt hieruit, dat terstond na den eersten wateraanvoer eene lyst met handteekeningen aan heeren bestaurderen van Gorinchem als dankbetuiging werd ge zonden. Te Haarlem heeft Woensdag een ernstig ongeluk plaats gehad. Een conducteur van de Noord-Znid Hollandsche tram geraakte by het wisselen in den Hout bekneld tns schen een trarawegrytuig en een goederen wagen. Zwaar aan de borst gekwetst, viel de ongelukkige neer. Hy overleed tydens het vervoer naar het Diaconessenhnis. Te Haarlem is op de kermis een zafkken- roister op heeterdaad betrapt, 't Was een 18-jarig meisje, dat zeer ouganstig bekend staat. Gistermorgen halfnegen had by de ver bouwing van een pand aan de Boompjes no. 38 te Rotterdam een ernstig ongeval plaats. De 16 jarige P. V. liep met een vracht steenen op een ladder, gevolgd door den 44-jarige opperman A. v. G. Gekomen op een hoogte van 8 meter gleed V. van de sporten en slenrde in zyn val G. mede- V. bekwam een schedelbreuk en werd in hope- loozen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. G. bekwam verschillende inwendige kneu zingen, benevens hoofdwonden en werd per rijtuig naar huis gebracht. Oogst- en weerbericht over Juni uitDeli. Er viel een voor den tyd van 'tjaar on gekend groote hoeveelheid regen. In de om geving van Medan kwamen tnsschen 7 en 14 Juni vyf zware regendagen voor. Ook in het Langkatsche kenmerkte zich de eer ste helft der maand door enorme buien, meestal gepaard met rukwinden. De bene den ondernemingen hadden hiervan zwaar te lyden. Op een onderneming viel in den tyd van l'/« aar aieer dan 100 m.M. regen. Na den 13n veranderde het weer plotseling het. werd droog en warm tot den 28n, na welken datam weer mooie regentjes het ge was opkwikten. Door de telkens terugkee- rende regen en wind werd vrywat schade aan den aanplant toegebracht; toch geeft over 't algemeen de stand van de tabak reden tot tevredenheid. Omtrent de kwaliteit der tabak in schuur komen gunstige berichten in. Een rapport zegt: „Er kan een behoorlijke oogst wor den verwacht van tabak van goede kwali teit met doorgaans vry heldere kleuren" en een ander pryst het product in schaar als „zeer mooi". Op de hoven-ondernemingen is het plak ken zoo goed als afgeloopen. In den loop van Juli gaan de koelies in de fermenteer- schuar aan 'tsorteeren. De benedenonder- nemingen zyn nog wei een maand met plak. ken bezig. Overal is het voorwerken voor den volgenden oogst in vollen gang. De gezondheidstoestand was gunstig. Uit Langkat wordt een klacht over koorts onder het inlandsch personeel vernomen. Een onderneming werd door mond en- klauwzeer onder het vee bezocht. Ziekten in het gewas werden niet geconstateerd. New-York lijdt nog steeds onder een on gelooflijke warmte. Eergisteren waren er 's ochtends al zeven menschen ten gevolge van de warmte bezweken. De parken zyn 's avonds vol menschen die verademing zoeken, omdat zy het in de huur kazernes niet kunnen uithouden. De ystrust siaat den prys van het ys op, ofschoon zy met vervolging door het gerecht bedreigd wordt. De Kopenhaagsche correspondent van het „Hbld." meldt het volgende Presidente Carrie Chapman Catt opende gisteren te 9 uur de eerste vergadering van den Wereldboud voor Vrouwenkiesrecht. Ver tegenwoordigd waren: Amerika, Canada, Australië, Rusland, Finland, IJsland, Noor wegen, Zweden, Denemarken, UaitschlaHÜ, Frankrijk, Hongarije, Engeland en Nederland. Finland werd hartelijk verwelkomd als Enro- peesche staat, die den vrouwen gely'ke staat kundige rechten geeft als den mannen De Russische vrouwen, voor bet eerst veroor lOofd zich internationaal te verbinden, werden als nieuwe bond toegejaicht. Om vyf aur had een schitterende ontvangst op het stad huis plaats. Een echtpaar te Quebec (Canada) is on langs verblijd met do geboorte van zyn 28e of zyn 29e kind, precies weten de ouders 't niet meerverscheidene van de kinderen zyn dood en het stuk hout, waarin de vader een kerf maakte als er weer een kind werd geboren, is zoek geraakt. Zoo zyn zy den tel kwijt. De vrouw van L. d. J. te Namansdorp was Donderdag met een kindje van 8 maan den in het veld. Tegen den avond werd hot wicht ongesteld en een poosje na de thuis komst overleed het. De geneesheer verklaarde, dat het kindje door de hitte gestorven was. De 13 jarige jongen, die eergister te Scheveningen verdronken is, was na 2 nar op eigen gelegenheid gaan baden. Waar schijnlijk is hy toen in eon trekking ge raakt, door niemand opgemerkt en ver dronken. Wat later is de drenkeling door den vloed naar de dames-baden van hot Volkszeebad godreven en daar door den heer Kuikhoven op het strand gebracht. Deze heeft met den gestationeerdon agent al het mogélyke aangewend om de levensgees ten op te wekken. Het lyk is toen naar het politie-bnreau Keizerstraat vervoerd, waar dr. van Duyl nogmaals heeft beproefd het leven te redden. Het lykje is daarna naar de ouderlijke woning overgebracht. Men meldt uit Haarlem aan het „Hbl." Een gloedroode hemel boven de Zuidzijde der stad deed gisteravond een ernstige brand vermoeden. Velen verlieten het kermisterrein ep trokken de stad uit, in de richting van Heemstede. De brand woedde echter aan de overzijde van het Spaarne onder de gemeen te Schalkwijk. Vermoedelyk door broei was brand ontstaan in de voor ongeveer 10 jaar na brand herbouwde hooistelliug van den landbouwer A. Vink, waarin zich moer dan 200.000 K.G. hooi bevond. De geheele hooi- roorraad, benevens de ronde stal en omlig gende getimmerten zyn in de vlammen op gegaan. Gelukkig lag het huis aan de over zyde van den weg en was er zoo goed als geen wind, waardoor de omliggende boer derijen en hooibergen gespaard hieven. De Schalkwyksche brandweer spoot dan ook, nadat zy de omgeving wat nat gemaakt had, voor de leus in den kolossalen vuur gloed, die een eenig schouwspel opleverde. Van uit Haarlem stroomden honderden te voet en per fiets toe om daar van te ge nieten. Naar wy vernamen, zyn een aantal kippen in de vlammen omgekomen. Het overige vee, voor zoover gestald, werd gered. Stallen enz. waren op beurspolis verzekerd. Of bet hooi verzekerd was, wist de eigenaar niet te zeggen. Hulp van de Haarleinsche brandweer, hoe wel gevraagd, was te ruim 1,1 nar nog niet verkregen. si De vele bezoekers van de Aujerican-Lunch- room in de Ealverstraat, te Amsterdam, die gewoon zyn hun twaalfuurtje te gebruiken in het salon op de eerste verdieping, werden gisteren verrast met de mededeeling, dat geenerlei dranken meer mochten worden ver- Een week geleden vertrokken nit Amster dam, zooals wij mededeelden ongeveer 400 werklieden naar de mijnen te Brnckhansen (Westfalen), waar zy bovengrondse!) werk zonden verrichten, tegen een dagloon van f 2.50 13. Het is dezen werklieden allesbehalve mee gevallen. Naar de Tel, van een der tocht- genooten vernam, werd hnn nadat zij twee dagen werkzaam waren geweest, medegedeeld, dat zy wel aan het werk konden blyven doch tegen een loon van 3.50 Mark per kocht - althans tijdelijk niet, zelfs geen koffie, melk of thee. Naar het „Hbl." verneemt, schnilt de oor zaak hiervan in de bepalingen van do Drank wet, die voor het salon op de bovenverdie pingen van de Lunchroom een „verlof" ver- eischt voor het schenken van dranken, zelfs de meest onschuldige, als thee e. d. De aanvrage van dit verlof was tot dusver verzuimd wel had men naar aadeiding van de wijzigingen in de drankwet de noodige papieren doen veranderen, doch aan een „verlof" voor het salon was niet gedacht totdat gisteren een ambte ïaar van de Drank wet dit ontdekte en het schenken van dranken verbood, totdat het vereischte verlof zal zijn verkregen. 105 pCt. 40 210 Amsterdam, 7 Augustas 1906. Volgens het Weekblad van de Commissie- bank te Amsterdam, zyn in de week, ge eindigd 7 Augustas, door tusschenkomst dier Bank verhandeld de navolgende minder courante fondsen: Aand. Commanditaire Vennoot schap van Cappelle Co. Utrechtsche Hypotheekbank (10 pCt. gestort) Passoeroeansche Koffie Cul tuur Maatschappij Grint My. te Rotterdam Pharmaceutische Handelsv. 135 Flesschenfabriek „Delft" v/h. Boers Co. Algemeene Maatschappij v Lijfrente (20 pCt. gestort) 5 pCt. Ie Hyp. Oblig. Visschery Maatschappij „de Kotter" 4 pCt. Panbr. Arosterdamscbe Hypotheekbank (f 500.— 4 pCt. .Oblig. Roomsch Katholieke Parochiekerk van den H. Nicolaas binnen de Voste Opr. aand. Amsterdam Serdang Tabak Compagnie f 300.—325. 25 125 98'/, 97 GOUDA, 9 Augustus 1906. De volgende ingekomen stukken zijn aan de raadsleden toegezonden Gouda, 31 Juli 1906. Naar wy vertrouwen zal den Raad binnen kort een voorstel bereiken om over te gaan tot de verdere bestrating van de Prins Hen drikstraat. Tot de voorbereiding van een dusdanig voorstel hebben ook behoord onder handelingen met de directie van de Gondsche Machinale Garenspinnerij betreffende het terugstellen van de omheining van haar fabrieksterrein tot in de voor de noord zijde van genoemde straat vastgestelde rooi lijn en tol amotie of verplaatsing van eene deels bniten die rooilijn gelegen bonten schaar. De aanvankelijk door de directie ge stelde voorwaarden konden als te bezwarend niet worden aanvaard, zoodat dau van eene afdoende verbetering van de straat ter plaatse zou moeten worden afgezien Een nader overleg tnsschen onzen Voorzitter en do directie der Garenspinnery heeft evenwel tot resultaat gehad dat deze zich bereid heeft verklaard in het algemeen belang aan hare commissarissen voor te' stellen de ge meente zooveel mogeliik tegemoet te komen. Tot onze voldoening kon de directie daarna by haar hierbij overgelegd aan onzen Voor zitter gericht schrijven van 3 Juli j I. voor de gemeente alleszins aannemelijke voor waarden stellen; zy schryft immers dat zy den buiten de rooilijn gelogen grond barer vennootschap aan de gemeente wil over dragen mits lo. de gemeente een houten heining op steenen voet (in de rooilijn) plaatstde voet 0.50 M. boven den grond en de heining 2 M. hoog, d'is ter totale hoogte van 2 50 M. de heining zou moeten bestaan uit eiken houten leggers, behakt eiken honten palen .en gewone planken en dekstuk, geschaafd en geploegd met waterhol, «ens gegrond eu tweemalen geverfd 2o. de bestaande afwateringen, welke door de overdracht van den grond vervallen, door de gemeente weder in goeden staat worden opgeleverd, en de loodsen, die in den weg mochten staan, door de gemeente, op dezelfde wyze alszy bestaan, worden verplaatst en de daardoor noodig wordende herstellingen goed in orde worden gebracht 3o. aan de kosten der bestrating van de Prins Hendrikstraat door de Garenspin nerij niet behoeft te worden bijgedragen. Voorts zou de directie gaarne een bewijs ontvangen, dat zy ten allen tyde langs de nieuwe rooilyn zou mogen bonwen, zoodat zy dan later niet weder terug zou moeten. Tegen de afgifte van een dergelijk bewys kan allerminst bezwaar bestaan: terug stelling der rooilijn is immers vrijwel uitge sloten; wanneer de grond bniten de rooilyn aan do gemeente is overgedragen, wordt deze als eigenares, volgens de bepalingen zoowel van het Raadsbesluit van 19 April 1901 als van artikel 21 der Bouw- en Woning verordening, aansprakelijk voor de beharding en bestrating van het afgestane, zoodat van zelf de Garenspinnery voor de bestrating daarvan niets behoeft by te dragenen eindelijk worden de kosten der werken ter voldoening aan de gestelde voor waarden nit te voeren door den gemeente- bonwraeester geraamd op f600.4 f700. (in stede van i 2600.— voor de aanvankelijk geeischte werken). Met de directie der Garen- spinnerij meenen wy deze voorwaarden dan ook alleszins aannemelijk te mogen noemen, en wy brengen haar gaarne dank voor de in het algemeen belang betoonde inschikke lijkheid. Ook de Commissie van bijstand in het beheer der gemeentewerken, door ons geraad- dpleegd, adviseert het aanbod te accepteeren. Wy hebben mitsdien de eer den Raad voor te stellen ons te machtigen tot het doen uit voeren van de door de directie der Gond sche Machinale Garenspinnery verlangde werken en daarna om niet van haar voor de gemeente in eigendom te aanvaarden het builen de noordelijke voor die straat vastgestelde rooilyn vallende gedeelte van haar terrein, zynde de kadastrale perceelen Sectio E Nos. 1854, 1855, 1675,1677 en 232 benevens een gedeelte vau het in die Sectie gelegen perceel No. 1676 en vermoedelyk een strookje van het perceel Sectie E No 1853, ten einde die te verheelen met de Prins Hendrikstraat en te onderhouden als open baren weg, wordende deze contrapraestatie der gemeente geschat op f 50,— Gouda, 31 Juli 1906. De b|j Uw besluit van 16 Maart jl. aan gestelde brugwachter van de brug vóór de P. C. Bothstraat aanvaardde die betrekking den 1 Msi d. a. v. Zyne jaarwedde bedraagt f 25.—, zoodat hem over 1906 toekomt onge veer f 20.—, op welke uitgaaf bij de be grooting voor genoemd dienstjaar nog niet is gerekend Behalve 'de hierboven bedoelde zullen in gezegde begrooting nog een drietal wijzigingen moeten worden aangebracht. Onder volgnummer 70 behoort te worden geraamd de toelage voor den ambtenaar, belast met het secretariaat der Commissie van bijstand in bet beheer der gemeentewer ken, waarvoor, berekend naar f 100.— 's jaars evenals vroeger, over 1906 een bedrag van circa f 75.— vereischt wordt. In de tweede plaats hebben wy op het oog den post „Kosten van' examens en proeflessen der onderwijzers", voorkomende onder volgnummer 150 der uitgaven. Uit dezen post moeten worden bestreden de kos ten vau het onlangs gehouden vergelijkend onderzoek van sollicitanten naar de betrek king van Hoofd der School voor gewoon lager onderwijs no1 3, zijnde ongeveer f 275.—, met welk bedrag voormelde post dient te worden, verhoogd. De "derde wijziging betreft den post „Grond lasten" onder volgnummer 182 geraamd op f 400.—, welk bedrag tengevolge van den aankoop van eenige pakhuisjes en woningen in en achter het Paradijs ontoereikend is. In totaal is verschuldigd f 406.99. Eene verhooging met f 10is das voldoende. Wij hebben de eer U naar aanleiding van het voorgaande in overweging te geven de Begrooting voor het dienstjaar 1906 te wij zigen als volgt I. Te verhoogen a. Artikel 6 van de le afdeeling van Hoofdstuk I „Jaarwedden van de ambte naren en bedienden der Gemeente-Secretarie, den concierge en de boden" (Volgnum mer 70) metf 75.— b Van artikel 8 van Hoofdstak V „Kosten van bruggen en over zetveren", het onderdeel a „Jaar wedden van het personeel voor de bediening" (Volgnr. 128) met - 20.— c. Artikel 11 van de le Af deeling van Hoofdstak VII „Kos ten van examens en proeflessen der onderwijzers" (Volgnr. 150) met - 275 d. Aitikel 1 van Hoofdstak X „Grondlasten" (Volgnummer 182) met- 10.— f 38a— II. Tot dekking dezer meerdere uitgaven van den post Hoofdstuk XIV, Artikel 1, „Onvoorziene Uit- gaven" (Volgnummer 206) af te tehrijven een bedrag van f 380.— De Hollandsche Maatschappij van Land bouw, afd. Gouda en omstreken hield giste renavond een leden-vergadering op de boven zaal van het café „het Schaakbord." Behan deld werden de punten van beschrijving voor de 78e Alg. Vergadering te Beverwijk, de afgevaardigden kregen het mandaat mede tegen te stemmen het voorstel om de contri butie voor 2 jaar tegelijk te betalen. Het hoofdbestuur had dit voorgesteld om te voor komen, dat voor de tentoonstelling die bet volgend jaar te 's Hage wordt gehouden, een massa personen zich maar voor een jaar als lid zou opgeven. Tot afgevaardigden werden benoemd de hh. H. N. Valckenier de Greeve en W. C. van de Stolpe, tot plaatsvervangers de hh. D. van Rhyn en H. A. C. Brinkman. drie aftredende bestuursleden, zynde de hh. L. de Vries, W. Dogterom en F. van Vliet, werden herkozen. In de gisterenavond gebonden vergadering van de afd. Gonda van „Volksweerbaarheid" werd besloten op 2 September een schiet wedstrijd te houden voor leden van genoem de vereeniging. In de gisterenavond gehonden vergadering van den gemeenteraad te Moordrecht, deelde de voorzitter, de heer A. Chr. Snel, mede, dat hy ontslag had gevraagd als burgemees ter dier gemeente. 2e Klasse. Trekking van Donderdag 9 Ang. No. 17843 1 400. 668 3319 864 3555 1129 72 65 3752 1335 4066 1879 4100 99 30 2097 78 2343 4396 2402 5385 29 5477 2547' 5633 2658 6912 2701 6036 3038 Prijzen van 1 30. 6369 9481 12457 6444 9627 12679 6564 48 13073 6682 10294 13247 6786 10446 13330 7321 96 13574 7935 10582 13793 8075 10730 14623 8445 10812 14804 8533 26 31 53 11350 14906 8756 58 15128 9116 12173 51 38 12380 97 15263 15550 73 15870 76 93 16192 16203 16606 16704 17248 76 17641 66 17773 17866 18586 19191 19348 19430 19665 68 19728 19906 20134 20546 20782 2107 MARKTBERICHTE H. Gouda, 9 Augustus 1906. GRANEN. Van het nieuwe gewas was karwij- en koolzaad aan de markt. Het werd verkocht tot onderstaande prijzen. Tarwe: Zeeuwsche 7.90 4/ 8.25. Mindere dito 7.50 4 7.70. Afwijkende 6.50 675. Polder 6 50 7,40. Rogge Zeeuwsche 5.75 4 f 6.Polder k f Buitenlandsche per 70 kilo J .~r~. Gerst: Winter -.k Zomer a k f Chevalier - k f Buitenl. voergerst per 70 kilo 5.25 k f 5.75, Haver per hectoliter 4.25 k 4 75. Per 100 kilo 9.25 4 9.50 Hennepzaad Buitenlandsche per 50 Kilo 825 £1/875 Kanariezaad: 11.k f 12.50. Karwijzaad per 50 Kilo /13.50a 14.25. Koolzaad: per 50 Kilo k ia.50. Erwten Kookerwten - k f-Buitenlandsche voererwten per 80 Kik) k Boonenbruine Boonen. k Witte boonen 4 Paarden boonen u -. Duiven boonen k fMais per 100 Kilo Bonte Ametikaansche 6.10 k f 6 30, Kleine ronde 6.75 Af 7.—. Veemarkt. Melkvee, weinig aanvoer, handel vlug prijzen zeer hoog. Vette varkens, redel. aafxvoer handel vrijwel 22 a 25 ct. per half K.G. Biggen voor Engeland, weinig aanvoer hapdel flauw, 18 k 19 ct. per half K.G. Magere Big gen goede aanvoer handel stug 1.25 k 1 1 80 per week. Vette Schapen, red. aanvoer handel matig 20.- a 25.-. Nuchtere Kal veren redel. aanvoer h. vlug 9 k f 12 Fokkalveren 10kf 17. Kaas aangevoerd 125 partijen handel matig. ie kwal. 30.— k f 30.50 2de kwal. 36 a 28.—. Zwaardere 31.50. Noordhollansche Boter, weinig aanvoer. Handel vlug. Goeboter 1.40 4/145. Weiboter 4 1.30 4 1.35. VERSCHEIDENHEID. Gistermorgen zeer vroeg werd Norg in op schudding gebracht door een ontyluchte ver pleegde nit het krankzinnigengesticht Den- neUoord te Znidlaren. Slechs in zyn onder goed gekleed, vertoonde bjj allerlei vreemde kunsten. Een bakker, die hem zoo zag, maakte de politie op den man opmerkzaam, waarop hy werd achtervolgd en in de rich ting Veenhuizen vluchtte. Tnsschen Norg en Veenhuizen werd hy betrekkelyk spoedig gegrepen en naar Norg gebracht, waar het hem gelukte opnieuw te ontsnappen. Met behulp van vele omstanders werd hy echter omsingeld, weer gegrepen en in verzekerde bewaring genomen, om naar het bovenge noemd gesticht te worden teruggebracht. In den zomer van 1905 werd de woning van gebroeders H. te Heerenveen door den gemeenteraad onbewoonbaar verklaard. Den bewoners, zeer bejaarde lieden, werd plaat sing aangeboden in het gemeentelyk arm huis, doch zy weigerden het krot te verlaten. Met den sterken arm werden zjj daaroit ver wijderd, doch eenigen tyd daarna betrokken zy de onde woning weer. Z|j werden gever baliseerd, tot boete veroordeeld, die zy be taalden en wonen sedert weer ongestoord in deonbewoonbaar verklaarde wo ning! 747. L.K. H.K VRIJDAG 3 AUG. StaatsleemiKjen. Portboal. Oblig. 3e Serie Ir. »50 3 59»/,. Oblig. 3e Serie Ir. 2500 3 59»/., RosLAND.Iwang Dombr. Obli gation 4'/, 96' Azib. Japan Obligatien 1899 4 74»/, Columbia. Geconsolideerde Bui tenlandsche Schold. Recepis. L. 100 fi/, 24'/,, Premieleeninqen. Bklgie, Loten Stad Antwerpen 1887 2'/, 102'/, Scheepvaart-Maatschappijen. Aand. Holland-Gulf Stv.-Mjj. 35 Hypotheek-Banken. Pandb. idem idem 4 99 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101»'. Pandb. Rotterd. Hypb. 3'/, 97'/," Pandb. Standaard Hypb. 4';, 100'/, Pandb. Stedelijke Hypb. 4 99»/, Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 100'/, Pandb. Znid-Holl. Hypb. 499' Pandb. le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 4'/, 100'/» Pandb. Nederl. Hyp. Pand- brielbank 4 99»/, Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 41', 101 Bewjjzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank f 96'/, Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Alg. Hypotbbr. Eerste Ned. Hypotheekbrielbank 4 99»/, Pandb. Hollandsche Hypb. 4 99®/, Pandb. Nationale Hypb. 31/, 98®/, Pandb. G. Hypotheekbank te Amsterdam 4 100 Spoorwegleeningen. Italië. Oblig. Zaid-Italiaansclie Spw.-Mij. A. 367'/, Diversen Mij. tot Eipl. Laan van Meerdervoort 1902 89'/, VAN tot ongekend lage prjjzen. jw/ys/v//*-# Burgerlijke Stand, GEBOREN6 Aug Dirk, ouders T. Bin nendijk en W. M, van Bodegraven. 7. Gjjsbertus, ouders C. Blom en P. van dor Zwalm. Cornells, ouders A. de Mooy en A. de Ruiter. 8. Maartje Adriana, ouders A. Jonker en C. P. Muller. OVERLEDEN: 6 Aug. D. Saffraan, wod. J. Hey, 74 j. 8. N. J. Kromme, liolsvr. van H. J. de Knoop, 72 j. GEHUWD: 8 Aug. H. van Dort en A. Ravestein. D. van den Broek en M. van Hoorne. C. Jue en J. Planken. Reeuwijk. GEBORENGerardus Johannes, ouders G. Anker en A. C. Kraan. Cornelia, ouders J. Dijksman en P. van der Starre. Jo hanna, ouders A. Okkersen en W. Kooyman. OVERLEDENF. van Es, 84 j. zyn thans door nieuw gevonden toepassingen onze In olieverf tfetchilderde Por tretten Peinture- Hoyiiert*. Zjjgoven kracht en diepte, die namakers niet kunnen bereiken. Men ovortnige zich, geen imitaties voor de echte te ontvangen. Geïll. Prijscourant met een aantal onge vraagde getuigschriften gratie op aanvraag. Boxtel. H. BOGAEItlb Jt Co. Agent voor GOUDA Firma A. QIJANT, Kunsthandel, Kleiweg, bij wien modellen te bezichtigen zijn. Hypotheek 4 pCt., direct betchikbaar ook zondtr borg, van solide Bankinstel lingen. Br. Ir., Postbox 147, 'i Hage.

Goudsche Courant | 1906 | | pagina 2