van Blommist ein "s In kt Kraantje-Lek, CAREL KROPMAN. advektentien Ferwerda&Tieman. No. 10 llnltenl; FEU Kinder Dames Hoeden. Barets. Petten. Boll’s. Café Billard met Vergunning achter het POSTKANTOOR - te t.OLit l, - geeft aan hare bezoekers dagelijks gelegen heid gratis te Aanbevolen Merken 11 Sociëteit „Ons Genoegen”. Tegen VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD BEURS VAN ROTTERDAM’ EXPOSITIE der nieuwste modellen niet méégaan met dit 24'/!. - 99 4' 367'/, 35 van en De prije post Atzonc felefoi n Ko. 8 De Uitg met u naar fraaie prfjxen on pi-emiën. mii-t~i'iii—-ii i n in-rwnrwfiiiinir-r~ - VAN DEPOT TE QOÜDA: bij F. J. J. BOON VAN OSTADE. 99" 99’/. - 59*/,. - 59’/!. Aan belanghebbende wordt kennis gegeven dat de BALLOT AG EIAJST 10 NOV. a. s. wordt gesloten. BALLOTAGE 24 NOV. De Secretaris. PRINS VAN DOESBURG. De wolkami disciplineerde middag een z honden, waar 412 stemmen den arbeid te meer besliste gevers hebben uitsluiting bede vervlogen. De wolkam den aanvang v 100.000 frcs. u f 96’/. 4 100 Ned. 4 4 3’/a 98’71 100 De verklarii heden zou vooi wü?e het progi Wat de buiter Clemenceau er democratie als van sociale h vrede noodig blijven aan de schapsbetrekkii natiën hartelijk derhouden. On vrede te kunr een sterk leg' hebben, en ver strengste krjjj Beslist zal Cl theorie veroorc Het congres Limoges heeft verre de party steunen. Het n worden verlee „verraders” zit Jaurès bestn Guesde wees de instelling beid alle social lossen. Een besluit stel Jaurès m verwezen. De royalisth caise” heeft waarin heftig benoeming vai oorlog, wegens van Dreyfus, door Let Hof gewezen grond geleerd en niel 1.17 Prijzen netto a contant. St. Estèphe Alédoc La Rose Ludon Chateau Malleret Petit Bourgogne Graves Blanc Haut Sauternes Witte Bergerac Niersteiner Rüdesheimer Oude Roode Portwijn Extra oude Roode Portwyn Oude Witte Portwijn Extra oude Witte Portwijn Fine Old Pale Sherry Goede Madeira Madeira Superior. Vermouth di Torino Dom Bellardi (per Liter). Hekrndorp, 31 Oct. Naar aanleiding van de overbrenging naar bet huis van bewa ring te Rotterdam van de wed M. alhier, verdacht van brandstichting, bevonden zich heden alhier de officier van Justitie en de rechter-commissaris van de arrondissements rechtbank te Rotterdam, tot het instellen van een nader onderzoek en het hooren van eenige personen. Stolwijk, 1 Nov. Onze Gouwweg is telkens het tooneel van ongelukken met paarden en rijtuigen en toch ligt het niet aan hem, want hy is breed genoeg. Of dan niet de noodige voorzichtigheid betracht wordt? We weten het niet en dan -- een ongeluk ligt in een klein hoekje. Zoo schrikte gis teren een paard van een draaibrug over den Vliethet rytuig sloeg om en de beide in zittenden maakten een minder aangename duikelingbet liep echter boven verwachting goed af. En van morgen had een botsing plaats tusseben een rijtuig, waarin zes per sonen gezeten waren en een brik. Het onder stel van het rijtuig werd zwaar beschadigd en dit laatste sloeg om, doch bleef gelukkig in de boomen langs den weg hangen, zoodat de inzittenden er nu met den schrik afkwa men. Als het rijtuig aan de andere zyde van den weg geweest was, zou zeker alles te water gegaan zyn. Krimpen a/d Lek, 31 Oct. De landbouwer B. Oskam reed het zoontje van den heer H. v. d. Kreeke zoo ernstig aan, dat het op den weg bleef leggen. Het knaapje werd opgenomen en huiswaarts gedragen, waar bleek dat de verwondiug zoo hevig was, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Deze werd verleend door dokter N. J. van Dam. By Kon. besluit van 31 Oct. zyn benoemd tot reserve tweede-luitenant by het 4de regiment, de vaandrigs B. F. Krantz, J. Smit, G. Hovens Greve en Han- neman, allen van het korps. Aan de orde De benoeming van twee leden van het stembureau voor de benoeming van vyf leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken. De Voorzitter Mag ik de hoeren Vergeer, van Eyk, van der Torren uitnoodigen het stembureau uit te maken. Uitgebracht werden 14 stemmen, waarvan 1 blanco. Op de hh- van de Velde 12, van Galen 10, Nederhorst 2, Herman en van Eyk ieder 1 stem Zoodat gekozen zyn do hh. C. W. van de VELDE en J. van GALEN. De Raad gaat thans over in geheime zitting. De Voorzitter heropent de vergadering. (De heer Muylwyk is intusschen ter ver gadering gekomen). W. Pera, lid der provinciale Statentot zyn plaatsvervanger, W. F. van Wyk Th.zn.. lid der Provinciale Statentot lid, J. P. J. Driessen, lid van den gemeenteraad van Leidentot zyn plaatsvervanger, S. J. Ie Poole, lid van den gemeenteraad van Leiden. 96*4 74’ Z4 74% 25) Maar boe d ook anders ha thans deden zy verstijven, wan Richard, die h kreet, welke kon slechts doi geheven. ,We komen We zijntter gekapt zoi lijn gedraaid waren tennaai arme Clarisse Zy stond op te doen, dat zi zon aannemen. gard de gevat de geïmpr.ovisi greep zy die t Eindelijk, ei deljjken toesta lichaam beveni neder. Irmgar VRIJDAG 2 NOVEMBER 1906. Voorzitterde Burgemeester. Tegenwoordig de hh. v. d. Ree, Dercksen, van Galen, Nederhorst, van der Torren, Jongenburger, van Iterson, van de Velde, Bokhoven, Donker, van Eyk, Herman, Ver geer en Vingerling. De Voorzitter opent de vergadering te half twee en deelt mede, dat van de heeren Prince, de Jong en Knuttel bericht is ont vangen, dat zy verhinderd zyn de vergadering by te wonen. De secretaris leest de notulen voor van de vergadering van 12 October, welke wor den goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat door Ged. Staten zyn goedgekeurd De Raadsbesluiten van 12 October j.l. No. 9 en 12 tot wijziging van de gemeente- begrooting dienst 1906. Op den 27 October j.l. zyn de boeken en de kas van den gemeente-ontvanger door B. en W. opgenomen en in orde bevonden. Hot daarvan gemaakt proces verbaal ligt voor de leden ter inzage. (Voor kennisgeving aangenomen). Ingekomen Schrijven van B. en W. houdende rapport op het adres van den heer A. J. Krieger te Amersfoort betreffende den aanleg en de exploitatie van een paardenlramweg in de gemeente. Ter visie. Adres van de Maatschappij tot Exploitatie van tramwegen houdende verzoek om den termijn, binnen welke de door haar aan te leggen stoomtramweg Gouda—Schoonhoven in exploitatie moet worden gebracht, te ver lengen tot 1 Januari 1909. De Voorzitter Namens B. en W. heb ik de eer voor te stellen dit verzoek in te willigen. (Aldus besloten.) 060 0.72 0.80 .0.99 0.72 1 35 0.99 0.72 1.08 1.08 1.44 1.08 1-80 0.99 0.90 1-44 Portugal. 050 Oblig. 3e Serie fr. 2500 RüSLAND.Iwang Dombr. Obli gation 4*j Azië. Japan Obligation 1899 4 Columbia. Geconsolideerde Bui- tenlandsche Schuld. Recepis. p/, kwam een som van f125000 als minimum. Kuipers heeft een ziekenhuis gemaakt van 80 bedden, die komen op een bedr.ig van f 1587.50, terwijl de hoofdsom was f 127000. Nu zal ieder toch toegeven, dat hy royaal zyn doel heeft bereikt, om met een betrek- kelyk klein kapitaal toch zoo een resultaat te bereiken 1 Daarbij komt nog, dat men in aanmerking moet nemen, dat de arbeidsloonen in Am sterdam ontreffend veel grooter zyn dan in Gouda en omstreken. De Voorzitter brengt het amendement Dercksen in stemming. Voor stemmen de heeren v. d. Ree, Derck sen, van Galen, Jongenburger, Donker, Des- sing, Vingerling en Muylwyk. Tegen stemmen de heeren Nederhorst, v. d. Torren, Iterson, v. d Velde. Bokhoven, v, Eyk, Herman en Vergeer. Zoodat de stemmen staken, en de beslis sing uitgesteld wordt tot de volgende verga dering. De vergadering wordt gesloten L.K. H.K. WOENSDAG 3 OCT. Staatsleenmqen Oblig. 3e Serie fr. 3 3 L. 100 Hypotheek-Banken. Pandb. idem idem Pandb. Rotterd. Hypb. Pandb. Rotterd. Hypb. Pandb. Standaard Hypb. Pandb. Stedelyke Hypb. Pandb. Utrechtsche Hypb. Pandb. Westlandsche Hypb. 4 1001/, Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 499% Pandb le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 4’/s 100 Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 99’/4 Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 4’/s 101 Bewijzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank Pandb. Bataafsche Hypb. Alg. Hypothbr. Eerste Hypotheekbriefbank Pandb. Hollandsche Hypb. Pandb. Nationale Hypb Pandb. G. Hypotheekbank te Amsterdam 4 Spoorwegleeningen. Italië. Oblig. Zuid-Italiaansche Spy.-My. A. Diversen My. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 89’/a Scheepvaart- Maatschappijen Pand. Holland-Gulf Stv.-My. Premieleeninqen. Belgie. Loten Stad Antwerpen 1887 2’/. 02- W intermantels,Costumes, Blouses Jupes en Jupons, Robes en Japonstoffen mot bjjbehoorende Garneeringen, alsmede eene groote keuze PELTERIJEN, van de goedkoopste tot de beste soorten in scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, Burgerlijke Stand. GEBOREN1 Nov. Cornelia Marrigje ouders J. T. 8noejj en W. J. de Gruyl. 2. Hendrik, H. Vogelenzang de Jong en M. Vuik. OPERLEDEN 1 Nov. H. A. Versteeg, 3 m ONDERTROUWD2 Nov. J. Kers en J. J, Zoydveld. H. Nederhof te fyoosdninen en D. C Verhaar, - M. D. van Dyk en H. Blok, N. Hartog te Spaandam en E. van Riet, A. N Marynissen te Burgerhout en L. M. C. Bakker, A. de Waard en J. M. van der Maas. Aan de orde Het voorstel tot aankoop van gronden ten behoeve van het van Iterson-Ziekenhuis. Dit wordt zonder debat of stemming goed gekeurd. Aan de orde Het voorstel om den bouw van dat Zie kenhuis op te dragen aan de architecten W. Kromhout Cz. en L. Koole. De Voorzitter Door den heer Dercksen is ingediend een amendement, om te lezen in plaats van den heer „W. Kromhout”, den heer „Tjeert Kuipers”. De heer Dercksen: M. de V. ter toe lichting wil ik wel even zeggen, dat het my is gebleken, dat wat de richting in de kunst betreft, de heer Kromhout dezelfde richting is toegedaan als de heer Kuipers, maar ik wensch het alleen voor te stellen omdat de heer Kuipers al eens meer een groot zie kenhuis heeft gehad, zoodat het aan hem geruster kan worden opgedragen. De heer van de VeldeM. de V. ik heb er bezwaar tegen om mee te gaan met dit voorstel. Zooals ik heb vernomen, is door de commissie een ziekenhuis gezien, dat door Kuipers is gebouwd en nu kom het my voor, dat, als dat ziekenhuis aan de commissie zoodanig is bevallen, dat zy dat gaarne wil zien opgedragen aan Kuipers, dat ze dat dan had moeten voorstellen en niet daarvan af wijken. Ik heb hooren zeggen, dat wat kunstrich ting betreft, Kuipers wel op een lyn zou staan met Kromhoutik kan dat zoo niet beoor- deelen, maar het feit, dat Kuipers al eens een ziekenhuis heeft gebouwd, is als motief aangevoerd. Ik kan echter voorstel. De heer DercksenM. de V. ik zou niet zoo spoedig besloten hebben om met dat amendement te komen, indien my niet ter oore ware gekomen, officieus, wat ik thans ook officieel gehoord heb, dat de commissie in zake de voordracht van een architect niet eenstemmig is geweest, zoodat de heer Kromhout by meerderheid van stemmen is aangewezen. Nu meen ik de vryheid te mogen nemen, om af te wyken van het gevoelen van de commissie die door den raad is benoemd, om voorstellen te doen. De heer van de Velde M. de V. ik heb ook niet bedoeld dat ik mynheer Dercksen het recht betwisten om een amendement op dit voorstel in te dienen. Multatuli heeft indertyd gezegd dat de minderheid haast altijd gelyk heeft. Daar is misschien wel wat voor te zeggen: dat de minderheid de zaak goed doordacht beeft. Maar ik moet zeggen, waar het ver houdingsgetal zoodanig is. dat de minderheid aanzienlyk kleiner is, dan de meerderheid, geloof ik, dat er geen reden is om af te wyken van het voorstel van de commissie. De heer VingerlingM. de V. ik ben een van de leden die bebooren tot die minder heid, die een lans gebroken heeft om die zaak aan Kuipers op te dragen. In de eerste plaats moet ik zeggen, dat, wanneer de capaciteiten van beide archi- tekten gelyk staan, wat ik tot op zekere hoogte aanneem, dan geloof ik dat toch il diegene de voorkeur verdient, die ondervin- j ding heeft opgedaan en reeds een zieken- j huis gebouwd heeft; een ziekenhuis, dat niet 8 alleen in de publieke bladen, het „Handels- blad”, de „Amsterdammer” in de „Prins” j en meerdere geïllustrade bladen zoo breed- H voerig is uitgemeten, alsof het een evenement 3 ware in de bouwwereld, maar dat ook zelfs in bet orgaan, van de bouwkunde „De Bouwwereld” geïllustreerd werd opgenomen. M. de V. dan geloof ik toch dat het wel eenige overweging verdient, om dan, laten we aannemen dat de capaciteiten gelyk staan, toch de voorkeur te geven aan diegene, die een ondervinding heeft opgedaan by het maken van een Gereformeerd Ziekenhuis in Amsterdam, hetwelk in 1904 werd geopend en dat elke toets kan doorstaan. Het is wel niet geheel volmaakt, maar zelfs een mensch is niet volmaakt, niet zon der gebreken, maar het heeft toch op de heele commissie een gunstigon indruk ge maakt. M. de V. dat ziekenhuis moest gebouwd worden van een zeer bekrompen kapitaal, door giften en gaven by elkaar gebracht, en op een bekrompen terrein, en ondanks al die bezwaren, die op zich zelf al bezwarend zyn voor een arebitekt, heeft het gebouw toch een goeden indruk gemaakt, zoodat bet alle lof is toegezwaaid. Daarom zal ik vóór het voorstel van den heer Dercksen stemmen. De heer v. d. Velde M. de V. een enkel woord over de inrichting; als mynheer Vin gerling een kapitaal van f 127000 een be krompen kapitaal noemt, hoe noemt hy dan j een bedrag van f 125000 Of is misschien de heele inrichting onder die f 127000 begrepen De heer VingerlingM. de V. de hoofd som is inderdaad f127000.—. Men beeft bier by het begin aangenomen, dat er werd gerekend op 50 bedden en dat ieder bed wordt berekend op f 2500; daardoor l 4 4 101»% 3% 97% 4* 3 100’/9 - 4 99% 4 100 en volkomen ONSCHADELIJK APELDOORN-HOLLAND. bij

Goudsche Courant | 1906 | | pagina 4