Victoria Water. EENMOT VANTHEE. DzJq/ygS A O V BRT KNTIK IN Sociëteit „Ons Genoogm". Firma Hermant Zoon. é/rs. Stadsnieuws. BEURS VAN ROTTERDAM EXPOSITIE Veemarkt te Rotterdam (ierqj-clde aanvoer M. IIAVENSWAAY ZON KM, Vllld eu Gevogelte derwyswet der unionisten grootclyks byge- dragen beeft. De verkwisting, by een paar armhuizen voorgevallen, weet men niet bet armbestuur, maar bet gemeentebestuur, dat er niet mee te maken bad. De mislukking met den. stoombootdienst op de Tbeems, indertijd ook van uoionistisebe zyde welkom geheeten, moeten de progressieven bezuren. En dan staan, volgens de liberale bladen, •de mannen, die zich door de gemeentebe drijven de kans op eigen winstgevende on dernemingen zien ontglipppen met hot geld achter de gemeentelijke hervormingspartij De graafscbapsraad wil zjjn trammet uit* breiden, wil Londen en omgeving zelf van electriciteit voorzien. Dat zou oe.i streep door een rekening wezen. Het is bovendien dwaas, zegt de West minster Gazette, 't voor te stellen alsof Londen door een grooten ommenkeer in zyn gevoelens deze vaste progressieve sterkten nu aan de gematigden geeft. De gemeente raden, ook toen zy nog „verstries" waren, zijn, behalve na de eene verkiezing van 1903, steeds in de handen der gemeentelijke con servatieven. En de vorige regoering heeft die vestris als gemeenteraden bestendigd in de verwachting, dat men er altijd op zon kunnen rekenen om de vooruitstrevende neigingen van den graafscbapsraad in te toornen. Nooit heeft iemand er voor dezen aan gedacht, aan deze verkiezingen politieke beteekenis te hechten. Indien nu do belang stelling in deze verkiezingen goed gewekt is, vreest 't blad op don duur niets voor de progressieve zaak. Als progressieven en arbeiders nu alle onderlinge geschillen bij leggen en in Maart vereenigd naar de graaf- schappelijke stembus trekken, kon de uitslag wel eens heel anders wezen, als de gema tigden nu hopen. Maar dan geen ijdel praten van alles tot gemeentebedrijf maken en de vreesaebtigen daardoor in het vijandelijke kamp dryven, maar 't eens wordon over een uitvoerbaar program 1 En geen liberalen moeten werken met het roode spook, want de verschrikte kiezers stemmen dan niet op de gematigde liberalen, maar ineens op stevige conserva tieven 1 Het dnnkbeeld, vervolgt de W. G., dat de progressieven meer verkwistend zyn dan bun tegonstanders is de mythe. Het bestuur van Londen is in zyn eerste dagende be lasting moest stijgen om bet verzuim van 't verleden in te halen en Londen te voorzien van de gemakken, die er in steden op het vasteland overal zijn. Er kan veel bezuinigd worden maar in een richting, waarbij de gomatigden juist niet zullen helpen. Want, eigenaardig genoeg, een der hoofdzaken van geldyerspilling zijn de gemeenteraden, reeds door hun enkel bestaan. Met dit buitensporige aantal overbodige bestuurslichamen, elkaar in den weg staande en den graafscbapsraad hinderende, kan men Londen geen goedkoop en deugdelijk bestuur geven. Het eerst wat een werkelijk bezuiniger zou doen, zou zyn de meeste dier overheden wegvragen, hun werk grootendeels vereenigen en een enkele bostnnrsierinbting maken met den graaf- schapsraad aan het hoofd en drie of vier onderraden. De regeering heeft haar handen vol, maar het zou een goed ding wezen als zij London's bestuur eens terdego kon herzien, voor de fijd er is, dat zij heengaat. Verspreide Berichten. Frankrijk. Te Moaui is weer iemand, die van spie n- nage wordt verdacht, gearresteerd. De minister van koloniën hoeft stappen gedaan, die leiden zullen tot afzetting van den krankzinnigen koning van Annam, die door zyn ongehoorde gruweldaden van zich heeft doen spreken. De bisschop van Angers heeft een her derlijk scbryven gepubliceerd om te prov testeeren tegen de wegneming van de kruis beelden uit de scholen. Hy noodigt de ge- loovigen uit als protest daartegen allen kin deren kruisjes om den hals te hangen. Tegenover de kerk van Sacré Coeur van Montmartre heeft men gisteren een monument onthuld voor La Barre, den man die in 1766 gemarteld is, omdat by een processie ver zuimd had te groeten. Duitsouland. Bij het landgericht te Posen zyn 40 pro cessen wegens ophitsing tot de schoolstaking aanhangig. Tien Poolsche priesters hebben hun naam gezet onder den oproep tot een vergadering op Dinsdag a. s. Onder hen is Kapitza, centiumscandidaat voor den Rijksdag te Kattowitz. Enobland. Hier volgt de volledige uitslag der ge meenteraadsverkiezingen te LondenGeko zen conservatieven 1011; progressieven, socialisten en independenten 351. De vroe gere raden bestonden uit777 progressieven, socialisten en independenten, 585 conserva tieven. De troonzaal in het kasteel Windsor wordt in gereedheid gobracht voor de plechtigbeeid van het verleenen van de Kousenband-orde aar» den koning van Noordwegen. Het linieschip „Virginia" is aangevaren door de „Monroe", waardoor de kanonnen en de davite van het oorlogsschip beschadigd zjjn. Oostenrijk Hongarije. Tegelijkertijd verscheen te Rome en te Weenen een offleieuse raededeeling, volgens welke in de vriendschappelijke verklaringen jran Tittoni en Aoronthals het vaste voorne men is uitgesproken, zich tot taak te stollen de voortreffelijke betrekkingen tnsschen de Donau-monarchie en Italië steeds hartelijker en nauwer te. maken. Rusland. In het district Byalistok zal het goven van onderwijs in do PooJscbe taal niet meer bestraft worden. Te Warschau is een geheime drukkerijen te Samara een bommen- cn wapenborgplaats ontdekt. Te Moskou werd een rooverbende ingerekend. Te Wladimir brak oproer uit in een gevangenis, die door telefonisch ont boden militairen onderdrukt werd. Amerika, De van hun afgebakend gebied gevluchte Indianen hebben zich bereid verklaard daar- heeu terug te keeren, maar intusschen zullen hun hoofden met president Roosevelt gaan sproken om de bezwaren van hun stam ken baar te maken. De Noordpoolreiziger Peary is er in ge slaagd verder dan één reiziger voor hem naar do Noordpool door te dringen, n.l. tot 87 graden 6 minuten noorderbreedte. Daar was hjj evenwel nog 377 kilometer van de Noordpool verwijderd. Gemengde Berichten. Uit Amsterdam moldt men: Zondagavond is or hier op den Wetering schans een ernstig treinongeluk voorgevallen, zooals we dat sinds de invoering der elec- trische tractie gelukkig nog niet gekend heb ben. Het ongeluk had plaats op de kruisiug vóór de Vijzelgracht. Een wagen van ljjn 4, komende van de Vijzelgracht richting Fer dinand Bolstraat, reod met volle vaart op den bijwagen van ljjn 10, komende van het Frederiksplein, richting Leidscheplein. De bijwagen was vol passagiers, komende van de voorstellingen in den circus Oscar Carré (Frits van Haarlom) en het Paleis voor Volksvlijt (Italiaansche Opera) 't was omstreeks 12 uur. De gevolgen waren noodlottig. Eene dame werd gedood, ver scheidene anderen ernstig gewond. In het wachthuisje en bij den apotheker Hempenius werd voorloopig hulp verleend. Nader meldt men De oorzaak van het ongeval schijnt te zijn de gladheid der rails. Althans dit geeft de wagenvoerder van den motorwagen, rijdende op lyn 4, op. Hjj is reeds vele jaren in dienst der tram. Zyn naam is H. J. De motorwagen op ljja 10 had twee volg- wagens, beide vol met menschen. De 24-jarige onderwijzeres, mej. J. Lcnain, die met hare ouders naar huis terugkeerde het gezin woont op de Nassaukade was daardoor verplicht met haar vader op het voor-balcon van den achtersten wagen te gaan staan. Dat werd haar ongelak. Want by de hevige botsing werd dit voor-balcon ernstig bescha digd, zoodat mej. L. en haar vader beiden gewond werden. De heer L kwam er in tusschen uog betrekkelijk goed af, maar zijn dochter geraakte tusschen de stukken vun den gedeeltelijk vernielden wagen beklemd. Men had tien minuten noodig, om het onge lukkige meisje uit dien toestand te verlossen. Zy werd toen onmiddellijk naar het Binnen gasthuis vervoerd, maar bleek bij aankomst reeds te zyn overleden. Haar vader, die zich eveneens derwaarts had begeven, kon zich, na verbonden te zyn, spoedig weer verwijde ren. Hy was, naar zich begrijpen laat, evenals zyn echtgenoote, diep onder den indruk van het gebeurde. Mevr. L., die in den wagen had gezeten, kwam met den schrik vrij, maar minder ge lukkig verging hot vijf andere passagiers. Zy werden allen meer of minder gewond. Een heer kneusde zich de ribben en moest per rijtuig naar huis worden vervoerdde anderen liepen bloedige verwondingen op, die zy, naar hierboven gemeld werd, bij den apotheker Hempenius op de Vijzelgracht lieten verbinden Het was daar tegen midder nacht een va-et-vient van gewonden. Daar hun getal intusschen nog niet met zekerheid vast te stellen is, verschillende hunner liepen dadelijk weg, zal de commissaris van politie, de heer Kamraer, die het onderzoek naar de oorzaak van het ongelak leidt, eene oproeping in de bladen plaatsen. Op het voorbalcon stond ook een politie agent buiten dienst. Hy werd ruggelings door de ruit van de deur gedrukt, maar blosseerde zich weinig of niet. Zonderling genoeg zyn voornamelijk de ruiten aan de andere zyde van don wagen gebroken. De wagenbestuurder is voorloopig geschorst. Vannacht werden de sporen van hot ongeval zoo spoedig mogelijk opgeruimd, zoodat de dienst geen vertraging ondervond. Het nieuwe speelhol te Vaals. Hoe „Jeu de Patriarch" gespeeld wordt tn het lokaal van K. nieuwgeopend speelhol „De Derbyclub" vertelt do „Limb. Koerier" als volgt Het spelmaterieel bestaat uit een standaard van ijzer, niet ongelijk aan een ronden klee derstandaard, waarop een snel ronddraaiende cylinder, welker rand uit van elkaar los staande ijzeren kleppen bestaat, waaarachter de nummer 0 tot 36 verborgen zyn. Wanneer deze cylinder nu vlug aan 't draaien is gebracht wordt op de rand met behulp van een schiettoestel een py'I geschoten,* waarop een der kleppen, nl. do getroffene openvalt en een der nummers vertoont. De spelers doen hunne zetten juist als bij het roulettespel. In vergelijking met het roulettespel en het schietspel, zooals dat tot nu toe gebeurde, is het „Jeu de Patriarch" in zooverre eene verbetering, dat vergissingen of verdachte manipulaties zyn uitgesloten. Kan by de roulette een bijzonder snelvin- gerig croupier wellicht het kogeltje in een bepaald vakje doen verzeilen, of is een flink schutter onder de croupiers in staat bij 't schietspel een bepaald nummer te raken als de scbyf al te hard draait, by het „Jeu de Patriarch" zyn dergelijke handigheid totaal onmogelijk, daar de schattor slechts de ach terzijde der klep ziet, waarachter de nummers verborgen zyn, en alle deze kleppen gelijkelijk groen zyn gekleurd. Eerst by 't getroffen zyn en daarna open vallen der klep, komt nummer en klear (rood of zwart) te voorschijn. Dit geheel nieuwe hazardapparaat kost het ronde sommetje vaD 25,000 francs. Of er dus ook geld op de affaire moet verdiend worden, wanneer mm zich zulke bagatellotjes aanschaffen kan De werkstaking van mijnwerkers in het Zuiden van Wales is uitgebreider dan het bericht van Vrijdag aanduidde. Tien van do grootste kolenmijnen in het Rhondda-dal, waarbij 13,000 man werken, staan stil. Men weet de reden de leden der vakvereni gingen willen niet met niet-leden samenwer ken. Op het Fransche oorlogschip „Charles Martel"liggende te Toulon, had men tor pedo-oefeningen gehouden en na afloop daarvan brachten eenige torpedisten de tor pedo terug naar het magazijn in het voor schip, Dit vervoer geschiedde met een wagentje dat in rails liep, maar onderweg schoot het wagentje uit de rails, de torpedo viel op den grond en sloeg uit elkaar door den schok. Alle torpedisten werden gewond. Den kwartiermeester Louis Varcnce werd het rechterbeen afgerukt en de ongelakkige overleed kort daarop. De onder-kwartier meester verloor zyn linkerarm en ook hy verkeert in levensgevaar. De twee matro zen bekwamen lichtere kwetsuren. Verleden week is te Bryu Mawr, by Phi ladelphia, een geacht beursman, die bij ver gissing voor een inbreker werd aangozieu. doodgeschoten. Het slachtoffer, zekere heer Clayton French, had den zomer doorgebracht in de Montgomery Inn te Bryn Mawr. Na eenigeo tyd in Chicago terug te zyn goweest kwam hy 's nachts onverwacht by het hotel terug. Het was reeds na middernacht, en French, die geen sleutel had, trachtte door het raam zyn vroegere kamer binnen te ko men. Maar ongelukkig was die kamer aan andere logeergasten afgestaan, die den inklim- mer voor een inbreker aanzagen en op hem schoten met het vermelde gevolg. Boeven zyn meestal geniale menschen, al is het genie in verkeerde richting ontwikkeld. Dat bewijst weer een stukje, dat in Grenton (New Yersey, V. S.) uitgehaald is en dat, als de bijzonderheden niet te sterk Amerikaansch gekleurd zyn, de daad van den Köpenicker held evenaardt, in ieder geval voor de uit voerders lucratiever is. De dochter van den koopman Carson gaf een gemaskerd bal, waarbij prijzen voor de aardigste vermomming waren uitgeloofd. Toen de zalen vol verkleede gasten waren, werd een raam opengeschoven en klommen vier gemaskerden naar binnen, die er uit zagen als bandieten uit het Wes ten. Zy hadden dievenlantaarns, revolvers, loopers en inbrekersgereedschap bij zich en twee hunner droegen een zak over den schou der. De gasten hadden de grootste pret en de gastvrouw zeide, terwijl zy deïooversde hand schudde „U wilt zeker al onze juwee- len hebben waarop een van do bandieten kortaf bevestigend antwoordde. Juffrouw Carson gaf toen het voorbeeld door een diamanten broche en drie ringen in den open gehouden zak te werpen. De anderen deden het haar na. Vtyvolgens stopten de bandieten al het zilver van het souper in hun zak trokken de andere kamers door, hier en daar kasten en laden openmakende, om, wat waar de had, mede te nemen, keerden naar de danszaal terug en verdwenen, zooals ze ge- komen waren, door het raam. Ieder wachtte vol spanning op de terugkomst der gema*- kerden, en men giste al wie toch die grap penmakers waren. Toen na een half uur niemand der pséudo-inbrekers terugkwam, werd de politie gewaarschuwd, daar men begreep met werkelijke dieven te doen te hebben. Do vogels waren echter gevlogen, met een buit aan gouden horloges, massa's tafelzilver en een kleine 12000 aan juweelen. tJit Goes meldt men aan de N. R. Ct. Eenige lotelingen hebben tot den minister van oorlog een adres gericht met het ver- zoek, de Woensdag alhier gehouden militie loting nietig te verklaren uit hoofde niet- deelneming aan de loting van den militie- plichtige Van der Vliet. Men meldt aan de N. R. Ct. By den onwilligen landweerplichtigeKriller is in de gevangenis te Haarlem een lichaams gebrek geconstateerd, dat hem ongeschikt maakt voor den militiedienst. Na omme komst van den straftijd, op 13 December, zal hy verder van dienen worden vrijgesteld. Men schryft ons uit Doetinchem Hoezeer nren ook in doze streken nog aan oude gebruiken gehecht is, ondervond dezer dagen een bruidspaar, dat breken wilde met de gewoonte op het huwelijksfeest de buurt uit te noodigen. Het toeval wilde nl., dat de stoet een weg moest passeeren, die par ticulier eigendom is van een der buren. Do oigenaar liet de ledige rijtuigen kalm pas seeren, doch toen deze terugkwamen met bruidspaar en familie op weg naar het ge meentehuis, vond men de passage door een boom versperd en kon de stoet eerst verder gaan, nadat aan den eisch van den buurman, hem f5 voor de armen ter hand te stellen, voldaan was. (Hbld.) Tijdens een hevig onwoder op 21 Mei 1905, vergezeld van storn en hagel, stortte te Al- meloo de ijzergieterij van den heer J. W. Haverkamp in. Was het ongelak veroorzaakt door den storm of door inslaan van den bliksem? Dat was de vraag, die werd geopperd, toen do heer H. uitbetaling van de assurantiepennin gen verzocht. De eigenaar der fabriek bo- weert, recht op de uiikeering te hebben; de assurantiemar.atschappy ontkende dit. Beide partijen gaven do zaak in handen van een advokaat, en nu zal de rechter uit spraak hebben te doen. Intusschen is het ingestorte gebouw sedert in denzelfden toestand blijven liggen. Het bedrijf heeft al dien tyd zoo goed als stilgestaan!; de schade ten gevolge daarvan komt, volgens den eischer, voor rekening van de gedaagde assurantiemaatschappij. GOUDA, 6 November 1906. Gisterenavond is alhier door een 7-tal vereenigingen in beginsel besloten tot op richting van een bureau voor arbeidersrecht. De definitieve aansluiting wacht op een be rekening van onkosten waarnaar in andere plaatsen, waar zoo'n bureau reeds bestaat, onderzocht wordt. Over 4 weken uiterlijk komen de besturen weer bijeen en daar hoopt men ook die besturen te zien, die wel uitgenoodigd doch niet aanwezig waren. De aanwezige besturen besloten in hun vereenigingen voor te stellen, een bedrag (voor één maal) uit trekken waaruit de onkosten, in den eersten tyd van het bestaan van het bureau bestreden kannen worden. VRIJDAG 26 OCTOBER 1906. (Vervolg). De zitting wordt des avonds ten 8 uur geopend, afwezig is de heer van lterson. Volgn. 167. Belooning van doctoren, heel meesters, vroedmeesters, vroedvrouwen enz. f 4550.— De heer Dercksen Ik dacht dat voor de armen praktijk drie geneesheeren noodig waren. De Voorzitter: Er zijn er twee, maar een dezer heeren heeft twee wjjken. Volgn. 167 wordt vastgesteld. Volgn. 168174 worden goedgekeurd. Volgn. 175. Kosten der Kamer van koop handel en fabrieken f 500.— De heer Dercksen Ik stel voor deze post met f 200.— te verminderenvroeger is dat ook f 300.— geweest en ik geloof niet dat het gerechtvaardigd is, dezen post op het uitgetrokken bedrag te houden. De heer de Jong: Wanneer die f500 - daarvoor noodig zyn, wensch ik myn stem daaraan te gevenmaar een lid van de kamer heeft i#ij gezegd dat die f 200 niet noodig waren en daarom zal ik tegenstemmen. De heer NederhorstHet spijt my dat de heer Dercksen die verlaging heeft voor gesteld voor een paar jaar hob ik voorge steld die som met f 200 te verhoogen daar my bekend was dat de heeren uit eigen zak moesten bijpassen omdat het bedrag niet voldoende was. Ik ben vast overtuigd, dat die som bepaald noodig is en vindt het een niet te groot offer. De heer KnuttelDe werkzaamheden van de Kamer van Koophandel zyn zeer vele, ook is de Kamer lid van buitenlandsche Kamers en men kan gerust aannemen dat een subsidie van f 300.— niet voldoende is, wat het meer kost moeten de leden uit hun eigen portemonnaie bijpassen. De heer DercksenIk wensch alleen op te merken, dat ik beweerd heb, dat de werkzaamhedon der Kamer niet zooveel zul len zyn ea na de opsomming van de ver schillende bedragen kom ik pas tot f375.—; ik geloof toch dat de subsidie niet gegeven wordt voor loon. Do heer KnuttelDe heer Dercksen zegt hij komt tot een bedrag van f 375.— maar ik heb nog niet genoemd een bedrag van f 125.voor drukwerken, men zal toch niet uit eigen portemonnaie dit moeten bijpassen en ik begrijp niet hoe een lid der Kamer heeft kannen zeggen, dat die som niet noodig was. De heer de Jong: Wat ik gezegd heb is waarheidik wil hier het lid niet noemen, die het my heeft gezegd. De heer JongenburgerIk heb het voor stel van den heer Dereken ondersteund om dat ik het bedrag van f 250.voor het secretariaat zeer hoog vind en met het oog op verschillende inrichtingen acht ik een bedrag van f 500. niet gerechtvaardigd. De heer NederhorstIk geloof niet dat de heer Jongenburger op do hoogte is van de werkzaamheden der Kamer. De heer van der ReeOorspronkelijk was ik niet van plan over deze zaak to spreken, maar daar de heer de Jong mede deelt, dat een lid der Kamer heeft gezegd, dat bet niet noodig was, zal ik tegen stemmen. De heer van de VeldeDat vind ik een beleediging voor een lid dezer vergadering; de heer Knuttel is lid van de Kamer van Koophandel en nu kan men zich toch niet beroepen op iemand die niet genoemd is. De heer DercksenIn 1905 is deze som met f 200.— verhoogd in strijd met bet advies van het College van B. en W. De heer de Jong De heer van de Velde zal toch niet denken, dat ik hier een on waarheid zal spreken. De heer van de VeldeIk betwist de conclusie van den heer de Jong niet, wel, die van den heer van der Ree, die met den heer de Jong medegaat en niet met den heer Knuttelhet salaris van den secretaris is zeer klein, in vergelijk met andere Kamers. De heer DercksenDaar de heer van de Velde de zaak nu zoo aanvat, kan er van ernstige tegenspraak niet9 komen. De heer VingerlingIk zou van den heer Knuttel wel eens een breedere uitleg ging van de werkzaamheden der Kamer willen hebben. De heer KnuttelDe rekening wordt ieder jaar aan den raad ingediend voorts worden er rapporten aangevraagd over wetten en wordt wederom gerapporteerd aan den Minister en met andere Kamers dat een heel werk is; voorts zyn er postcongressen gehouden waar 3 afgevaardigden heen zyn geweest en naar aanleiding van die groote rapporten heeft de secretaris f 100.— meer gekregende werkzaamheden zijn door de nieuwe rijkswetten zeer toegenomen: De heer van Galen De heer Knuttel ben ik dankbaar voor. hetgeen hy mededeelt, maar die inlichtingen krijgen wij tehuis in een klein boekje, dat steeds dunner wordt. De heer Dercksen Na hetgeen ik gehoord heb, trek ik mijn voorstel in. De heer de Jong Daar ik van verschil lende zijden gehoord heb, dat dit geld wel noodig is, zal ik voor den post stemmen. De heer PrinceDat dit boekje hoe langer hoe dunner wordt, vindt oorzaak dat heeren industrieelon haast geeh verslagen meer inzenden De heer van GalenIk heb nu gehoord wat de Kamer uitvoert, maar die rapporten hebben niet veel om het lyf. De heer Knuttel: De verschillende rap porten kosten heel wat meer, dan de heer van Galen zich voorstelt. De heer van GalenWanneer men de rapporten in de Couranten las, dan wist men wat de Kamer uitvoert, of anders de vergadonngen publiek te doen zyn De heer DonkerDaar beide moties zijn ingetrokken, zou ook ik voor publiciteit zijn en de werkzaamheden in het openbaar De heer KnuttelDe heer van Galen kan bpna iedere maand in de Couranten zien, wat in de Kamer geschiedt. De heer Dessing: Hoeveel maal verga dert de Kumer van Koophandel. De heer KnuttelIodere Woensdag van de maand. Volgn. 175. Wordt goedgekeurd. Volgns 176- 202. Wordt onveranderd vastgesteld. Volgn* 203. Onvoorziene uitgaven wordt aangehouden tot na de behandeling der in komsten. Volgns. 1-6 worden goedgekeurd. Volgn 7. Pacht van de jacht en visschery. Memorie. Do heer DonkerWaarom is deze post voor memorie uitgetrokken, het is toch ver pacht. De heer van GalenDaar de pacht dit jaar om is en de voorwaarden van een nieuwe verpachting nog loopende zyn, is dit voor memorie uitgetrokken. De heer DonkerMij is ter oore gekomen dat het water door anderen wordt afgevischt ik zou de attentie der politie daarop wel willen vestigen. Do post wordt daarop goedgekeurd. Volgns. 8—22 worden vastgesteld. Volgn. 23. Opbrengst van de zwemin richting f 710.—. De heer Jongenburger Wat kan de reden zyn, dat deze post minder is geraamd. De VoorzitterDat zit in de ontvangsten van dezen zomer. De heer Dercksen Het zit in hoofdzaak in de vele vrye uren waarop de inrichting open isvele gaan dan te gelyk te water en dan wordt het bagger, dat is oorzaak dat vele bezoekers dan niet willen zwemmen. De VoorzittorB. en W. zullen dit on derzoeken. De heer van EykDe militairen hebben ook dit jaar niet mogen zwemmen. Volgn. 23 wordt vastgesteld. Volgn. 24 -28 worden vastgesteld. Volgn. 29 wordt aangehouden tot na de gehoele ontvangsten. De heer JongenburgerM. de Voorzitter zouden de ^pnslagbiljetten voor de plaatselyko directe belastingen niet zoo zyn in te richten, dat de belastingschuldige zelf kan zien hoe do indeeling is. De VoorzitterIn de verordening is aan gegeven hoe de aanslagbiljetten moeten zyn. De heer JongenburgerDan zal het beste zyn een voorstel te doen om die verordening te wyzigen. Volgn. 30 -36 worden vastgesteld. Volgn 37 moet worden verhoogd met f 275.— ingevolge het heden genomen besluit Volgn- 37—39 worden goedgekeurd. ^olgn. 40 Bydragen voor bijzondere doel einden door ryk, provincie, instellingen of bijzondere personen verstrekt f 24777.68. De heer Dercksen M. do Voorzitter, ik stel voor deze som met f IOC*te verhoogen en de Stoombootmaatschappij Boskoop-Gouda die nu f 100.betaalt f 200.te doen betalen, In do Kattensingelgracht bevindt zich een due d'alf en daar draait die boot geregeld om en binnen niet al te korten tyd zal de gemeente een nieuwe daar moeten laton maken, dat nog al veel geld kost. De heer NederhorstIk zal dit voorstel niet afbreken, by de vorige behandeling van dit zelfde onderwerp heb ik mij van stem ming onthouden, en zal dit ook nu doen, maar ik wensch alleen op te merken, dat die paal al 30 jaar daar heeft gestaan. De heer DercksenIn onze afdeeling had den wy een deskundige die ons verzekerde dat die paal zeer veel te lyden had. De heer Herman Men moet niet vergeten dat wij f 100.hebben betaald voor de schoeiïng en f 730.— voor de verbetering van. de Kattensingel en dan ons liggeld, dit toch is een aardig bedrag. De heer DerksenIk moet het bepaald tegenspreken ik heb het zelf gezien dat die paal 15 16 duim telkens wijkt, wanneer gedraaid wordt en wanneer wy nu medeva ren, dan zal do kapitein wel voorzichtig zyn, daar hy dan een fijn vrachtje aan boord heeft. De heer JongenburgerIk moet werkelijk aan de zyde van den heer Dercksen staan, heeft die due d'alf daar reeds 30 jaar ge staan, dan heeft de maatschappij ook 30 jaar te weinig betaalt. De heer DonkerWanneer de heer Her man ons de verzekering geeft, dat wanneer die due d'alf stuk gaat, dat dan de maat schappij een due d'alf brengt. De heer HermanIk geloof niet dat ik dat kan aannemen. Ik ben niet graag de gek van don heer Donker. De heer van EykIs die due d'alf alleen voor de Boskoopsche boot. De heer Dessing Ik ben niet de deskun dige die hier bedoeld wordt. De heer Bokhoven Dat kan ik wel zeg gen, ik ben het geweest en toen de heer Dercksen mij mededeelde, dat die zooveel te lijden had, heb ik dat gezegd. De heer van Galen Wanneer de Bos koopsche boot f 100.per jaar moer moet betalen, dan komt het ook ten goede aan de brugwachter van de Jan Kattenbrug die Zondags alleen voor de Boskoopsche boot moet draaien. Do heer DercksenIk moot modedeelen dat do heer Bokhoven er niet over begon nen is. De heer NederhorstDie paal dient om te remmen als er grooto schepen door de Kleiweg.sbrug moeten Het voorstel van den lieer Dercksen wordt in stemming gebracht. Voor stemmen de hh. van Galen, Donker, Derckse i, Dessing, Muylwjjk, Vingerling, Jongenburger en Bokhoven- Tegen stemmen de hh. Prince, van de Velde, Vergeer, Herman, van Eyk, v. d. Torren, van der Ree, Knuttel en do Jong. De heer Nederhorst bleef buiten stemming. Het voorstel is verworpen met 9 togen 8 Volgn. 40 wordt daarop goedgekeurd. Volgn. 29 wordt gebracht op f 850000. - De geheelo begrooting wordt daarop vast gesteld. Niets meer aan do orde zijnde, wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. L.K. H.K. WOENSDAG 5 NOV. Staataleemnqen Pqhtooal. Oblig. 3e Serie fr. 050 3 59»/l# Oblig. 3o Seria fr. 2500 3 59»/,, RüSLAND.Iwanjf Dombr. Obli gation 4', 9614 Azie. Japan Obligation 1899 4 74"/, 747/8 Columbia. Geconsolideerde Bui tenlandsche Schuld. Rocepis. L 100 I»/, 24'/-,- Hypotheek-Banken Pandb. idem idem 4 99 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101%, Pandb. Rotterd. Hypb. 3'/, 977/a Pandb. Standaard Hypb. 4'100V, Pandb. Stedelijke Hypb. 4 99 Pandb. IJtrechtsche Hypb. 4 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 ÏOO1/» Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4Q97/8 Pandb le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 4Va 100 Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 99% Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 4% 101 Bewyzon van Deelger. Nortliw. Pac. Hyp. Bank f 96'/» Pandb. Bataafscho Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 4 99" Pandb. HoUandsche Hypb. 4 99s/* Pandb. Nationalo Hypb. 31/, 98s/» Pandb. G. Hypotheekbank te Amsterdam 4 100 *- Spoorweyleeninyeu Italië. Oblig. Zuid-Italiaansche Spw.-My. A. 367'/, Diversen My. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 89'/» Scheepvaart-Maatschappijen. Pand. Holland-Gulf Stv.-My, 35 Premieleeninqen. Belgie, Loten Stad Antwerpen 1887 2'/« 02- l*/1 der niouwste modellen W intermantels, Costumes, Blouses Jupes en Jupons, Robes en .laponstoflferi met bybehoorende Garneoringen,alsmode eene groote keuze PELTERIJ EN, van de goedkoopste tot de besto soorten in scherp concurreerende pryzen.ê Aanbevelend, Dinsdag 6 November 1906. Vette ossen en koeien goede aanvoer, prtjxen waren voor iste kwai. 37, ede kwal. 33, 3de kwal. 28 cents per half kilo. Magere Ossen, Melkvee en Vaarkoeien goed aangevoerd. Vette kalveren goede aanvoer rate kwal. 30 2de kw. 27, 3de kw. 23 cent per half kilo. Stieren redelijke aanvoer rste kwal. 3r, 2de kwal, 28, 3de kwal, 23 cent per half kilo Graskalveren redelijk aangevoerd. De handel was voor al het aangevoerde prijs houdend. J. Spijkerman en J. C. van Hoofl. Ida Adriana, onders P. de Jong en J. van der Spelt. Johanna Agatha, ouders J. van den Heuvel en A. VorhoeH. Martina Antje, traders M. Danens en A. Franken. Johanna Roelofina, onders E. van den Berg en F. J. Mathuisen. - 5- Dirkje Cornelia, oadors I). van Bnuren en C. Meibnizen. 6. Marinns Johannes, onders J. de Brnin en P. J. Boot. OVERLEDEN2 Nov. A. J. Pjjpenzeel, 65 j. 3. G. van der Want, 55 j. E. J, Agten, hnisvr. van P. Nootenboo-n, 35 j 4. It, Franck, 6D j. A. C. Sprnit, 72 j' Commissarissen der Sociteit „Oirs Ge- noeuen" brengen ter kennisse van HH. Leden, ingevolge Art. 30 yan het Reglement, dat bij gelegenheid van de tweede Abonnement*, voorstelling op WOENSDAG den 7 NOVEMBER 1906, deSOClETElTvan ties avond» ZES UUR afgesloten *al Gouba, 6 November 1906. Namens het Bestnnr, PRINS VAN DOESBiJRGH, Secretaris. Aanbevelend, Burgerlijke Stand. GEBOREN: 3 Nov. Heodrik Johannes, onders C. Oabout en G. M. Brinkman. Jacobus Leonardos Antonins Marie, onders J. F. Willems en C A F. Leenen. 4. Elisabeth Wilbelmin» Wjjnanda, ouders, P. Viert w ir.lt verzocht 't VI EU li te letten UIT HST MaOV/.IJN VAR OORINCHEM. Deze THEEEN worden afgele verd in verzegelde pakjes van vtj4' twee en een half en een Ned. ons met vermelding van Nomtner er jPrys, voorzien van nevensfcaafii [Merk. volgens de Wet gedepo- "ueerd. Zich tot de uitvoering van ge- eerde orders aanbevelende .1. C. BIJL, voorheen J. BREEBAART Lz. Van af heden en verder dagolyks versch verkrijgbaar, Braadkuikens, Soepkippen, Duiven, Poulardcn, Kapoenen, gomeste Eend- vogols, Talingen, wilde Eendvogels, Fazanten Patrijzen, Snippon, Korhoenders, Reevleesch, enz. enz., tegen do meest stork concurroerende pryzen. Panklaar schoongemaakt franco poor geheel Nedorland. Aanbcvolend, T. G UTTEL1NG, Poelier OoBtorstraat 18, ROTTERDAM. Telephoon Intorc- No 2031. WORMERVEER Holland

Goudsche Courant | 1906 | | pagina 2