Sanios. TelepÈoonnet-Goiida, Openbare Verkooping GASORNAMHNTHN, BINNENLAND. APVKIlTEflTIKN gaat niet floor; Meubilaire- Roerende Goederen. M. M. v. LOON, Slotemakor Co. Onnavolgbaar P. HOPPE'S Stadsnieuws. W Vet-r 5305 Caloriën. BEÏÏRS'VAK ROTTERDAM EXPOSITIE N. F. GABBIER VAN NOOTEN, TE GOUDA, Hazen, Konijnen, Eenden enz. J. VAM OS. Kleiweg 73, Gouda, HUIS TE HUUR Heerenhuls Oosthaven B 88. S- J5S Yp vgen rheumatic* „Mi AVONDSTER", Men wordt verzocht dit te onderzoeken. De volgende getuigenis werd ons gegeven door een bewoner van Gouda en daar zij veel personen van hun lyden verlossen kan in deze stad zullen zü, die hieromtrent meer willen weten, goed doen daarnaar te infor- meeren. Mejuffrouw H. de Mooy, wonende Verloren Kost O 501 te Gouda, meldt onsGedurende dertien jaren heb ik geleden aan een onop houdelijke snijdende pijn in den rug en len denen, die zich soms uitstrekte tot in tiet middel. Het kostto mij veel moeite en pijn om mij te bukken en het was mij dan ook erg hinderlijk in mijn huishoudelijke bozig heden. 's Nachts kon ik niet rustig slapen van de pijn en 's morgens stond ik meer vermoeid op dan den vorigen avond bij het naar bed gaan. De urine was steeds troebel en wanneer deze eenigen tijd bleef staan, bevond zich daar veel bezinksel in. Ik had ook veel te lijden van duizelingen en plot selinge zweetingen, die onmiddellijk door huiveringen gevolgd werden. Ik ben blij dat ik in aanraking met Uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen kwam nadat ik deze gedurende een paar dagen gebruikt had, bekwam ik een groote verlichting en ik zal thans nog eenigen tijd met Uw pillen doorgaan, ten einde zeker te zijn van een volkomen genezing. Ik acht het mijn plicht, mijn dankbaarheid bekend te maken voor zulk een merkwaardig middel, opdat anderen, die lijden zooals ik voorheen dit kunnen zien. Ik ondergeteokende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Een kort woord gericht aan vrouwen- Velen onder U schijnen vóortdnrend ongesteld misschien lijdt gij aan hevigo pijn in den rug, aan een kwaal die gelijkt op afmatting, aan migraine of overspanning der zenuwen. Wees niet te vlug in het vellen van een oordeel en met te zeggen dat gij lijdt aan een der ziekten waaraan vrouwen lijden. Een groot aantal dezer ingebeelde „vrouwenziekten" zijn niets anders dan aandoeningen der nieren. Verlies niet den moed en denk niet langer meer aan een ingebeelde kwual, het zyn misschien Uw nieren welke in het spel zyn. Verzeker U dat men U do echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfdo die Mejuffrouw de Mooy gehad heeft. Zy zyn te Gouda verkrijgbaar by de Heeren Wolff Co., Westhaven 182. Toezonding geschiedt franco na ontvangst van postwissel 4 f 1.75 voor één of 10.voor zes doozen. V erspreide Berichten Duitschland. Men herinnert zich den liefdesroman van Louise prinses van Saksen, thans gra vin Montignoso, en den piano-onderwijzer Giron, die er op zekeren dag samen van door gingen. De muziekmeester schijnt zijn oude liefde al vergeten to zynhij gaat trouwen met de zustor van een beroemd Belgisch violist. Emqbland De artillerie, die op St. Helena in gar nizoen heeft gelegen, is in Engeland terug. Naar men zegt, is een deel der bevolking, dat van het garnizoen bestaan heeft, van plan naar Zuid Afrika te verhuizen- O08TaNRIJK-HONaiRIJE Voor het gebouw van hot ministerie van financiën te Weenen hielden Zuid- slavische studenten een rumoerige betoo- ginr. Do politie nam zes persouon gevan gen. De betoogers waren Servische en Bos nische studenten, die ontstemd waren we gens de verbanning van eenige Servische leiders uit Bosnië In de Oostenryksche Kamer van afgevaar digden is -het voor8tel-Tollinger tot invoe ring van meervoudig kiesrecht met 201 te gen 143 steramen verworpen. Tegen stem den de Christelyk-socialisten, de Italianen, de Duitsche volksparty, de liberalen, Zuid- Slaven, socialisten, jong-Tsjechen, radicale PoleD en radicale Tsjechen. De uitslag der stemming werd met oorverdoovend gejuich begroet. t Rusland. B|j een huiszoeking te Ochta' werden 1000 scherpe patronen, een groote hoeveel heid rookzwak kruit, een aantal kiBten met revolverpatronen, nitroglycerine, hulzen voor bommen en een groote hoeveelheid re- volutionnaire geschriften gevonden, Drie personen werden in hechtenis genomen, in de woniug van een hunner legde men nog beslag op een party geweren, rovolvers en patronen. Amerika. 11 de republiek Panama moeten belang rijke goudvelden zyn ontdekt. De Amerik. Arbeidersfederatie heeft be sloten door de arbeiders een onafhankelijke politieke party te doen vormen. STATEN-G ENEUAAL. T MM MC SC MM MC ié I ft MC Mi Vergadering van Vrijdag 23 Nov. De heer van Deventer betoogt, bij de voortzetting der discussie over de supple- toire Indische begrootiug voor 1907, be treffende do hoogere vorming van Neder- landsck-Iudische bestuurs ambtenaren, dat in afwachting van het bereiken van den toe stand, welken de minister zich denkt, en dat nog wel 15 4 20 jaren kan duren, toch zal moeten worden voorzien in Europeesche ambtenaren, en betwijfelt of men met het thans geldende opleidingssysteem een vol doend aantal ambtenaren zal kunnen krjjgen. Spreker beveelt o.a. aan om naast de in te stellen bestuursacademie, de gelegonheid te openen aan jonge, aanlegtoonende ambtenaren, ora zich door een verblyf in het buitenland om in vreemde koloniën verder te bekwa men. Voorloopig wil spreker de opleiding in Indië behouden. Do heer van der Velde betoogt, dat willens en wetens de Regeering indertijd de oplei ding van Indische ambtenaren in verkeerde banen geleid heeft (toen zy de 1.1. aan spr.'s district ontnam). Als aanvulling der gewone opleiding voor ingenieurs en ambtonaren wil hy een Indologische cursus. Overigens be pleit hy nu handhaving van den bestaanden toestand. De voorzitter zegt, den spreker niet in de rede te hebben willen vallen, toen deze zeide dö Regeering opzettelijk en willens en wetens de opleiding van Indische ambte naren in verkeerde banen had geleid, maar wilde thans de opmerking maken, dat hy het minder wenschelyk vindt, dergelijke uitdrukkingen in het debat te gebruiken, waarop de heer van de Velde ze terug neemt. De heer Tydeman betuigt op verschillende punten sympathie met 's miuisters voorstellen, zooals ten aanzien van het behoud van het candidaat-arabtenaarschapde uitbreiding van de opleiding van 2 tot 3 jaren. Niet gewenscht echter achtte spr. splitsing in bestuurs- en bureau-ambtenaren. Spr. raadt daarom aan, de oprichting dier academie uit te stellen totdat dit zonder nadeel voor den dienst kan geschieden. Op voorstel des voorzitters wordt besloten, 28 en 30 dezer 's morgens 10 uur afdee- liugsonderzoek te houden van verschillende ontwerpen, en vóór Kerstmis nog het pas ingediende ontwerp tot wijziging van art, 284e Drankwet. Voorts stelt de voorzitter voor, 15 Januari 1907 de financieels wétten in de secties te doen onderzoeken. Tegen dit voorstel wordt van verschillende zyden bezwaar ingebracht. Men wil het sectie onderzoek uitstellen tot einde Januari of begin Februari, en de heer Lobman geeft iu overweging^ dat de voorzitter reeds nu zal aankondigen dat hy voornemens i§, de kamer tegen 29 Januari te convoceeren en dan bnmiddellyk na het recès aan het af- deelingsonderzoek te beginnen. Anderen verdedigen het voorstel, en de minister van Fiuanciëu geeft te kenuen, dat de nu ingediende ontwerpen de basis vormen van de flnancieele plannen en dat de Re geering op nfdoening dier ontwerpen nog in den loop van dit zittingjaar zeer hoogen prijs zal stellen. De voorzitter deelt nu mee, dat by niet aanneming van bet voorstel der centrale sectie hij de Kamer bijeen zal roepen op 29 Januari, en by aanneming van het voor stel op 6 Februari. Over het voorstel van den Heer Kolkman, om het voorstel niet goed te kenren, staken de stemmen43 tegen 43. Volgens het re glement van orde moet in een volgende vergadering opnieuw gestemd worden. Vragendag. Naar aanleiding van vragen van den heer Mees, betrekkelijk de emigratie van Java nen naar Niew-Guinea, antwoordt de minis ter van Koloniën, dat in 1903 reeds door betrokken bestuursambtenaren een rapport is samengesteld. Indische bestuursambtenaren. De beraadslaging word voortgezet. De minister van Koloniën beantwoordt de verschillende opmerkingen. De voorgestelde regeling is zoo urgent, dat niet op een al- geheele reorganisatie van het birnenlandsch bestuur kan worden gewacht. De bedoeling is de inlanders het meerendeel van de ambte naren te laten uitmaken, maar dat is een zaak van langen duur. De minister heeft drie zaken noodig geacht lo. betere oplei ding in Nederland 2o. de bestuursacademie, en 3o. de verscherping der eischen voor de opleiding in Indië. Wat het eerste punt aangaat, men moet de vakken niet te zeer uitbreiden. Blykt ten slotte de candidaat-ambtenaar ongeschikt voor bestuursambtenaar, dan kan hij bureau-ambtenaar worden, waarvoor hy zeer geschikt kan zyn. Als de afdeeling B. in Indië er niet was, zou de minister haar niet oprichten. Maar de resultaten zyn niet zoo slecht als men 't voorstelt. Het ware onverstandige politiek, thans de afdeeling iu Indië op te heffen, nu de eischen zyn verscherpt. De be8tunracademie is noodig, omdat de ambtenaar, die zich in de praktijk heeft in gewerkt, gelegenheid moet hebben zich verder wetenschappelijk te ontwikkelen. Dat de dienst in Indië zal lijden gelooft de minister niet. Studiereizen naar vreemde koloniën zou niet wenschelyk zyn, in plaats vai de be stuursacademie die éénheid van studie zal bevorderen. De minister deelt nog mee, dat Indische jongelieden, die in Nederland voor candi- daat-nyibtenaar willen studeeren, vryen over tocht zullen ontvangen- Morgen 1 uur stemming. Morgen 11 uur andere wetsontwerpen. Gemengde Berichten. De automobielen hebben, behalve den snelheidswaanzin, nog een nieuwen vorm van vervolgingswaanzin in de wereld ge bracht: een Engelschman verbeeldde zich al door, dat er autos aankwamen en hem over rijden zouden, en hy eindigde met zich dan maar liever te verhangen. De inbrekers, die Zondagavond de brand kast van den Rijksontvanger te Maiden plunderden, zyn, als gemeld, gepakt. Het drietal jonge mannen staat als beroepsboos doeners by do politie ingeschreven. Een der jongeheeren moet pas zes weken uit de ge vangenis zyn ontslagen. Een heeft een wond aan een dor vingers, wat het vermoeden, dat men de schuldigen te pakken heeft, versterkt, wyl ten huize van den ontvanger bloedsporen zyn achtergelaten. Vermoedelijk is nog een vierde er by be trokken, die, naar ondersteld wordt, zich te Leiden ophoudt. Deze zou „den aap" in zyn bezit hebben en de gewezen vrjjer van de dieustbode van den bestolene zyn. Twee zelfmoorden in een welgesteld gezin by Londen wekken in Engeland meer dan gewoon opzien. Een zoon des huizes, oen jongeman van 23 jaar, zat in een commissie voor armenzorg te Stepney. Hy was ernstig en godsdienstig en trok zich de ellende, die. hy dagelijks zag, sterk aan. Wat geeft het? zei hy kort geleden aan een vriend. We schieten toch niet op met ons werk. Ik kan die ellende van 't Oosteind niet langer aan zien, schreef hij aan zyn moeder Een paar dagen later schoot hy zich dood. Zyn 21- jarige zuster was diep geschokt, 's Nachts verliet ze 't huis om het graf van haar broer te bezoeken, en eenige dagen later verdween ze. Ze had haar haar afgeknipt en een pak van den dooden broer aangetrokken. Zoo moet ze eenige dagen in Londen geweest zyn. Daarop heeft zy zich naar Teignmouth begeven, huurde een boot en roeide de zee inmen zag van den wal de boot in de branding slingeren het meisje stond rechtop en was in het volgende oogenblik verdwenen. Men schrijft uit Deventer Een 30-tal blauwververs der Deventer Katoenmaatschappij hebben wegens slapte in het bedryf, ontslag gekregen. Indien het werk niet diukker wordt, zal de fabriek weldra slechts 5, wellicht nog minder dagen per week kunnen werken. Volgens een telegram uit Bremen is de Nederl. schoener Gerrittina, kapt. Alberts, met benzine van daar naar Kiga te Etsfleth in brand gevlogen en brandt nog steeds. Het schip zal waarschyulyk totaal verloren zyn. Door iemand te Rotterdam is een klacht ingediend by den directeur der Staatsloterij te 's-Gravenhage tegen een collecteur te Rotterdam, die weigerde hem 2/20 iu de Staatsloterij te verkoopen, bewerende er slechts ééu in voorraad te hebben. Later bleek echter, dat hy wel voorraad had, door dien hy nog briefjes aan anderen verkocht. De namen van deze koopers zyn in de klacht opgegeven. (Hbl.) Uit Formerend wordt aan de Tel. gemeld dat de jongste klerk van den rijksontvanger aldaar, by wien f 7000 wordt vermiét iB voorarrest is gebracht. De koetsier van den heer P., te Rysen- burg, kreeg woorden met zyn meester. In zijn opgewondenheid wilde hy zyn patroon te lijf. De heer P. vluchtte naar boven en sloot zich op in zyne kamer, waar zich ook zyn echtgenoete bevond. De koetsier begon nu in zijne woede de kamerdeur te rammelen. De echtelieden werden zoo bevreesd, dat zy in hun angst van het balkon naar beneden sprongen. De heer P. brak daarbij een sleutelbeen en zyn bovenarm. Mevrouw P. moet inwen dig ernstig gekneusd zyn. (N- v. d. D) Uit Haarlem 'meldt men aan de N. R. Ut. Gisternacht is er inbraak door verbreking van een keukenraam gepleegd by een win kelier op den Kampersingel alhier Er is veel goud en zilver en ook geld gestoJeo. De Limb. Koerier schrijft Men weet dat onze minister van buiten- landsche zaken in de Staatscourant heelt gemeld, dat er gebrek aan arbeiders heerschte op Rhote Erde nabij Aken, redenen waarom er werkeloozen in Nederland op gewezeu werd, dat daar werk te bekomen was tegen een loon van 3.5 tot 4.5 mark. By 't vernemen van dat bericht heeft de redactie der Akener Volksfreund de directie van de Rothe Erde even opgebeld en ver nam van haar, dat er in hare werkplaatsen absoluut geen gebrek aao arbeiders was en dat men den minister of welk officieel per soon ook, niet om zijn diensten had gevraagd. Toen Dinsdag te Odessa een Israëlitische begrafenisstoet van den doodenakker terug keerde, werden plotseling uit de menigte 3 revolverschoten gelost, die den adjunct van den commissaris, belast met de handhaviug der orde, doodden. Drie jonge lieden trachtten daarop weg te loopen, maar werden op hun vlucht' toen zy de kazerne voorbij snelden, gedood. De drie gedoodden behoorden tot de anarchistisch-communistische party, Wegeiis do voortdurend hoogero eischen en de bedreigingen der arbeiders aan de gasfabriek te Warschau zag de directie zich genoodzaakt aan het stedelijk bestuur te berichten, dal ze niet langer de verantwoor delijkheid voor de verlichting der stad op zich kon nemen. De militaire bevelhebber liet daarop den hoofddirecteur gevangenne men, ontsloeg de arbeiders eo droeg hun werk op aan sappeurs. De militaire gouverneur van de vesting Kars (Kaukasus) heeft bericht, dat in den nacht van 13 dezer, gewapende Koerden Jessidische en Armenische reizigers overvielen en zes Jesiden en een Armeniër doodden, Het districtshoofd Dostanbekof, die naar ver- moed wordt, bij het vormen dezer bende de hand in het spel heeft gehad, houdt zich verborgen in het dorp Digori. Vijfhonderd Jesiden hebben nu dit dorp omsingeld en eischen de uitlevering van Dostanbekof. Men vreest voor bloedige botsingen. Er zyn van regeeringswege Kozakken naar die streek gezonden. Donderdag is keizer Frans Jozef voor ten minste drie weken naar Boedapest vertrok ken. Hy zal daar de delegaties met een troonrede openen. Er zullen tydens zyn ver blijf vele feesten zyn. Op de tweedaagsche Chrysanthemunten- toonstelling, die deze week in Buitenlust te Utrecht is gehouden, heeft zich een merk waardig incident voorgedaan. Er waren verschillende prijsvragen uitge schreven en één daarvan stelde tot eisch een enkelvoudigen stam, bekroond door slechts één bloemhoofd. Gedurende de tentoonstelling maakte deze afdeeling zeer veel furore, vooral door de mooie inzendingen van den bloemist D. te Utrecht In bijna alle opzichten spande hij de kroon. De eenige inzender, die met hem in concurrentie kon treden, werd na loting verslagen, zoodat bij het publiceeren ran den uitslag zyn naam triomfantelijk boven aan op de ly'st prijkte. {Bezoekers zoowel als collega's stondan dan ook verbaasd over de verrassende resultaten, die in dit genre bereikt waren. Op den tweeden dag der tentoonstelling wilde het toeval echter, dat een der planten ruw aangevat werd. Zy wankelde, neeg haar hoofdje dieper en dieper, totdat zij ten slotte geheel losliet en de Oostrrsche schoone treurend naast den bloempot lagAlge meens opschudding natuurlijk. Men meende eerst met een ^wonderplant zonder wortels te moeten geloovenTot schande en schande van den betrokken inzender kwam de waar heid echter al spoedig aan het licht. Hij had zich van een zeer eenvoudig mid del bediend om een goed figuur in deze af deeling te maken. De meeste chrysanthe mums hebben een groot takkenriom. Daar- Frankrijk. De antiregeeriugspers is woedenddaar heeft de Kamer gistoren. zonder verzet en zonder stemming zelfs, hot voorstel aange nomen om de bezoldiging der Kamerloden van 9000 op 15000 fr. per jaar te brengen. Zelfs de minister van financiën heeft zyn stem er niet tegen doen hooren. Wat een egoïsme 1 zegt men. Ook in den Senaat gaat het ontwerp er, tengevolge van een overeenkomst der partijen, door. Naar aanloiding van de herrie op do renbaan van Longchamps zyn gisteren 6 beschuldigden wegens diefstal, vernieling en wanordelijkheden veroordeeld van 1 tot ft maanden, 4 anderen tot 100 4 150 fr. boete, en 3 zyn vrijgesproken. om is het jaist een zeer groote kunst om een enkelen stam met een bloemhoofd te culti- veeren. Wacht, dacht ons bloemistje, wie niet sterk is moet slim zijn. Er werden eenige mooie takken gesneden, deze in de aarde geplaatst enziedaar de oplossing van het raadsel. In 't geheel waren vijftien stuks van deze „pracht-exemplaren" ingezonden. In de bloemistenwereld heerscht begrijpe lijkerwijze groote verontwaardiging over de gepleegde handeling. (Utr. Dagbl.) De Amsterdamsche politip heeft de hand gelegd op stelers eo helers van oen uitge- breiden diefstal by een firma te Amsterdam. Bij de firma H. Vettelwinkel en Zonen, in verfwaren etc.. aan de Prins Hendrikkade, werd sedert geruimen tjjd diefstal van kwasten gepleegd. Dit kwam uit doordat een afnemer verklaarde kwasten die de heer Vettewinkel hem ter verkoop aanbood, voor geringeren prys in Amsterdam te kun nen krijgen. De heer Vettewinkel moest dit tegenspreken ora de eenvoudige reden dat hy alleen leverancier er van kon zijn. De afnemer overtuigde den heer Vettewinkel van de waarheid zijner bewering door de zelfde kwasten mede te nemen, die hij ge kocht had by den opkooper Van der Dool, een oude bekende der justitie. Onmiddellijk werd nu inventaris gemaakt en daarbij bleek, dat voor enkele honderden guldens kwasten ontvreemd waren Korten tjjd daarna bleken uit een vakje weer kwasten verdwenen, zoodat de dief stallen aauhielden, naar men bemerkte. De politie werd in de zaak gemengd en onmid dellijk werd bij genoemden v. J. Dool een inval gdaau. Onder massa's andere artike- en werden ook groote partyen der ont vreemde kwasten gevonden. Van der Dool werd dadelyk gearresteerd. Vier knechts van de firma Vettewinkel, die daar reeds twaalf jaar in dienst zyn, bleken de dieven te zyn. Voorts heeft men ook den anderen opkoo per te Haarlem gepakt. (Echo). GOUDA, 24 November 1906. Den 3den December wacht ons een groot kunstgenot. Dan zal de Zangvereeniging „Arnold Spoel" met medewerking van eenige voorname artisten uit hot Residentie-orchest en verdienstelijke musici hier ter stede „De Schöpfung" uitvoeren. Meermalen hoeft de Directeur, de Heer Spaanderman, getoond, hoe onder zijne degelyke leiding een orato rium tot zyu recht komt. Ook nu is er aan de voorbereiding de meeste zorg gewyd. 't Is een heerlijk, dankbaar werkde altoos nog beroemde compositie van den grooten toondichter Joseph Haydn, geboren in 1732 en overleden in 1809. Ofschoon by reeds tal van beroemde werken had geschreven, begon hy op zyn 63ste jaar met het com- poneeren van „De Schepping" waarvan de tekst hem verschaft werd door den Baron van Swietra, den Directeur der Koninklijke bibliotheek te Weenen. Haydn zei zelf, dat hy er veel tyd aan besteden zon ora er een blyvend werk van te maken. Twee jaren wijdde hy aan de samenstelling van dit onsterfelijk oratorium. De heerlijke soli, duetten en terzetten din gen met de grootsche koren om den voor zang En wat de begeleiding betreft, men is een en al verrukking als men hoort, hoe de groote meester ook daarin zyn genie ten toon spreidt! By de eerste uitvoering, die door Haydn zelf gedirigeerd werd in 't paleis van den Prins van Schwarzenberg, was 't succes wonderbaar. Ook later, toen hy te Weenen in een zaal gevuld met 1500 teehoorders, onder wie zich tal van kunstenaars en voor name personen bevonden, de Schöpfung be stuurde, werd hy gehuldigd op eene schit terende wijze! Wy zyn er zeker van, dat een groot aan tal personen den 3 Dec. in „Kunstmin" zoo wel uit de stad als uit de omliggend* plaatten van dit heerlijk kunstwerk zullen genieten. De solisten, die hier meewerken, staan er ons borg voor, dat de uitvoering niets te wenschen zal overlaten! G a s-c o n t r 61 e. 23 November 1906, 5 uur namiddag Druk 42 mM. Lichtkracht 13.98 Kaarsen Op de agenda voor de op 28 November u.8. te houden vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken komt o.a. voorde behandeling van een missive der Afdeeling Gouda en Omstreken van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, houdende be zwaren tegen het vervoer van vee naar de Zuidelijke provinciën van Nederland en Frankrijk, waarvoor overlading te Rotterdam steeds noodzakelijk is. Voorts zyn o.a. ingekomen mededeelingen over de te Middelburg te houden tentoon stelling van Werktuigen voor de Klein- Nüverheid en voor het Ambacht en van Electrische motoren voor het dryven daarvan. In ons vorig nummer vergaten wij nog mede te deelen, dat by elke medaille, die behaald was is den wedstrijd in uiterlijke welsprekendheid was gevoegd een keurig diploma, bewerkt door onze stadgenoot, den heer R. N. v. d. Pool. Ter gelegenheid der viering van het 30- jarig bestaan der Soc. R. K. Leesvereeniging, Donderdagavond jl., werd het volgende tele gram gezonden aan H. M. de Koningin „Bestuur en Leden der R K. Leesver eeniging te Gouda, in hun lokaal vereecigd ter viering van bet 30 jarig bestaan der Sociëteit, betuigen Uwe Majesteit eerbiedige hulde." Hierop is het volgende antwoord ontvangen Kropman, Voorzitter R. K. Leesvereeniging, Gouda. Hare Majesteit draagt my op, U, het Bestuur en de Leden Uwer Sociëteit Hoogst derzelver dank te betuigen voor de aange boden huldebetuiging. Adjudant van Tuyll. Ter gelegenheid van den 80n verjaardag van den Deken Malingré is van vele wo ningen de vaderlandsche driekleur uitge stoken. De afdeeling Moordrecht-Gouderak van het het Algemeen Nederl. Werkliedenverbond zal Maandag a. s. eon openbare Tergade- ring houden in café „Posthuis", waarin als spreker zal optreden: de heer D. de Klerk, lid van de Tweede Kamer, met het onder werp „Het Arbeidscontract". Schoonhoven, 23 November. In de ge houden raadsvergadering is aangeboden de gemeentebegrooting voor 1907 en werden goedgekeurd de begrooting voor 1907 van het Geref. weeshuis en het burgerljjk arm bestuur, benevens de rekening over 1905 van het burgerlijk armbestuur. Tot lid van deze instelling werd herbenoemd de heer A. C. Kooiman, terwyl de heeren M. R. ten Hagen en P. Versloot werden herbenoemd als leden der commissie tot wering van schoolverzuim. CO RRESPONDENTIE. Wim. Uw stukje kan geplaatst worden zoodra wy uw naam weten. De Redactie. Ij.K. H.K. WOENSDAG 5 NOV. Staatsleemnqen Portuoal. Oblig. 3e Serie fr. OiSft 1 fiQ®/ Oblig. 3e Serie fr. 2500 3 59s/i« Rusland.Iwang Dombr. Obli gation 4', 961 4 Azie. Japan Obligatien 1899 4 74#/« 747/, Columbia. Geconsolideerde Bui- tenlandsche Schuld. Recepis. L 100 1»/, 24'/u Hypotheek-Ban ken Pandb. idem idem 4 99 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 1018/ia Pandb. Rotterd. Hypb. 3% 977/„ Pandb. Standaard Hypb. 41/. 1001/# Pandb. Stedelijke Hypb. 4 998a Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 100-/» Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4997a Pandb. Ie Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 4»/s 100 Pandb. Nederl. Hyp. Paud- briefbank 4 998/4 Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 4V, 101 Bewijzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank f 961/» Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 4 Pandb. Hollandsche Hypb. 4 Pandb. Nationale Hypb. 31/, Pandb. G. Hypotheekbank te Arasterdam 4 Spoorwegleeningen Italië. Oblig. Zuid-Italiaansche Spw.-My. A. VERSCHEIDENHEID. Men herinnert zich, dat eenigen tyd ge leden dr. Danysz uit Parijs met een paar assistenten naar Australië is vertrokken om proeven te nemen met een ziektevergif tot verdelging van de konijnen, die het land daar plagen. De proeven worden genomen op het eiland Broughton, maar nu schynen de proefnemers zelf aangetast. 998/« 988/« 100 367» - Uit Chorbourg, wordt geseind, dat Don derdagnacht voor de haven een aanvaring plaats heeft gehad, tusschen de „Orinoco" een West-Indische mailboot' en do „Wilhelm der Grosze," van de Norddeutsche Lloyd. Het Duitsche schip werd aan stuurboordsboeg schade toegebracht. Vier tusschendeksreizi- gers werden gedood en verscheidene gewond Van de „Orinoco" worden vyf menschen vermist, die waarschijnlijk verdronken zyn. De „Wilhelm der Grosse", die uit de haven vertrokken was om de reis voort te zetten, keerde naar Cherbourg terug. Waarschijn lijk zal de schade te Southampton hersteld werden. der nieuwste modellen W in termantels, Costumes, Blouses Jupes en Jupons, Robes en J aponstofïen met bybehoorende Garneeringen, alsmede eene groote keuze PELTERIJENvan de goedkoopste tot de beste soorten in scherp oncurreerende prjjzeu. Aanbevelend, ,w,wvj -"f*kjsmw/» Burgert ij ke Stand. GEBOREN22 Nov. Catharina, ouders J. P. van Oosten en J. van Loon. 23. Cornelia Pi tronella, ouders J. H- van Elk en C- dé Jong. - Clemencia, ouders C. Heerkena en C. van Gassel. OVERLEDEN21 Nov. N. B. van Hens- bergen, 4 j. 11 m. ONDERTROUWD23 Nov. F. van Vel- sen te Zegwaart en C. W. van den Berg. J. Vink te Gouderak en C. Baas. A. Pot- tinga te Deventer en H. C. Boonekamp. J. N. B. van dor Grient te Linschoteu en J. H. Teeling. De tegen Dinsdag 27 en Don derdag 29 November 190(5 aan gekondigde verkoopingen van een Stal met W agenscliuur, Paarden, Wagens enz. als zijnde alles uit de hand ver kocht. Not.. Aangesloten onder Til. No. Hl. A. HIDDEN, Kleiweg 2, filiaal der sigarenfabriek van de firma A. Hilleh, Dellt. OM CONTANT GELD, ten overstaan van den Notaris J. J- A. M ONTIJ N aldaar, op DINSDAG, 11 DECEMBER 1906, des morgens ten 9 ure. in het Verkooplokaal, aan de Nieuw- steeg, wijk E no. 18, van en andere Te bezichtigendaags te voren van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uren. MK* Er kunnen nog goederen worden bijgebracht. Met 't oog op de komende Feestdagen vroegtijdige bestelling gewenscht. Zes Kamers, groote Keuken, drooge Kelder flinke Tuin. Voorzien van Gas- en Water leiding. Te bevragen B 89. PoAlN-EXPELLER Verkrijgbaar in Üesschen ISO ets., 7S et en 1 1 .SS ij H.H. Apothekers en Drogisten Let op het merk ANKER I F. AD. RICHTER Co., Rotterdam. Te Gouda bjj C. DUGER, Apotheker Markt en bjj WOLFF Co. Westhaven 118 DÜBBEDE BUURTIB 13. Telln. 117. Is 't ruimst voorzien van in elke stijl, van do eersto fabrieken tegen concurreerende prjjzeu. Aanlegger van Gas-, Waler-, Spreek-, Bier en Electrische geleidingen. Wie van goed licht houdt, wende zich naar het Go udsch Verl ieht Ing- Maya* IJ n daar alles door bekwame fitters verricht wordt. Op de roode doos waarin de Echte Kinadruppels van Dr. DE VRIJ verkocht worden, «laai nietanderdan Al het, andere is nitmaak. Aanbevelend, zyu thans «door nieuwgevonden toopassingeu onze in otievergetcMIderde M*or- treilen M'elnture- MBogaert*. Zjj geven kracht en diepte, die namakers niet kunnen bereiken. Men overtnige zich, geen imitatie, voor de echte te ontvangen. Geill. Prijscourant met een aantal onge vraagde getuigschriften gratie op aanvraag Boxtel. H. ROGAERT a Jk Co. Agent voor GOUDA Firma A. QUANT, Kunsthandel, Kleiweg, bjj wien modellen te bezichtigen zjjn. Rum Arac Citroen Burgundy OVERAL VERKRIJGBAAR.

Goudsche Courant | 1906 | | pagina 2