Nightcap SCHOENWERK C. SMITS. POT VAK IEEE. Victoria Water. BINNENLAND. rirmaHorman&Zooii. K Stadsnieuws. 3838te Staats-loterij BEÏÏRS VAN BOTTERDAM- EXPOSITIE Veemarkt te Rotterdam AOVKHTEftTIKN NOORD- Scboollaarcen, Overschoenen, VI. IIAVENSWAAY ZONEN, Geregelde aanvoer Zenuw- en Maaglijders 2Sa,a.d.g"©Trer gezonden, naar het heet om de pauselijke voorschriften voor de Fransche bisschoppen in ontvangst te nemen. Het O. M. heelt tegen den bisschop van Marselilo Andrien een vervolging ingesteld wegens heftige aanvallen in geschrift op de Scheidingswet. Ekoblahd. Naar het heet onderhandelen Engeland en de Vereen. Staten over het ruilen van de Filippijnen tegen Newfoundland en Jamaica. De bewoners van Jamaica zouden er mee ingenomon zijndie van Newfoundland zijn het zeker niet, en ook uit Canada zal wel protest gehoord worden, indien hel bericht waarheid blijkt. Bbloie. De koning der Heigen fooet, als hoofd van den onafbankeljjken Congostaat, veel hooren we hebben het al gezegd over slecht bestuur en onmenschelijke toestanden, hoofdzakelijk van de Engelschen natuurlijk. Een predikant uit Leicester verklaarde deze week in een vergadering: „Nero zich ver makend, terwijl Rome in brand stond, is niet te vergelijken in afschuwelijkheid met den koning der Belgen, die paleizen en zuilenrijen bouwt, terwijl hot volk van Congo heenschrijdt naar don dood." De voorzitter voegde er aan toe, dat in den Congo elke ton caoutchouc 20 lijken beteekent. „Achter dit stelsel, zei bij, staat een groote persoon, een rekenend brein, een roekelooze hand, zenuwen van staal en een hart zoo wreed als het grafhij stelt Herodus verre in de schaduw en zelfs de sultan van Turkije zou niet kunnen doen wat koning Leopold deed in Congode sultan zoh er het hart voor kunnen hebben om het te doen, maar niet de zenuwen om het uit te voeren." RU8LA!fD. In een ultra-redactionnair blad wordt een open brief aan Witte openbaar gemaakt, waarin hem verzocht wordt te zwijgen en hem wordt aangeraden Rusland weer te verlaten, voor het land hem eenstemmig den eisch daartoe stelt De chef van de school voor cavalerie officieren is ontslagen, omdat hy godsdien stige plaatjes van de moren bad doen ver wijderen. Hf) deed het in het belang der zuidelijkheid. Balkan-Statbn. Het gerucht gaat, dat Serviö en Monte negro een verband hebben gesloten ter ver dediging tegen Turkije. De schoonzoon van Montenegro's vorst, koning Victor Emmanuel, zou er achter zitten. Serviö moet een deel van de kanonnen, in Frankrijk gekocht, aan Montenegro hebben overgedragen. Amerika. Wat heeft Japan voor, met het bezoek van een eskader te San B>ancisco in 't komend voorjaar? zoo vraagt men zich af in de Vereenigde Staten. Is 't een vriendschappelijk bezoek, of een maritieme betooging P Velen vinden, dat die daad, in verband roet de huidige omstandigheden, van weinig tact getuigt. En zeker is het, dat, mocht dit bezoek doorgaan, de ontvangst wat koel heid betreft, van dien aard zal zijn, dat de betrekkingen tusschen de beide mogendheden er geen greintje door zullen worden ver beterd. Op 't omgekeerde bestaat meer kans. STATEN-G KNEUAAL. V W BC ÊC I# MC H A !fi K R Vergadering van Zaterdag 24 Nov. Kustvaart Stagen en Sabang. Het wetsoutwerp tot toelating van sche pen onder vreemde vlag tot de kustvaart van en op de havens Stagen en Sabang wordt aangenomen, evenals de wetsontwer pen tot toekenning aan de Staatscommissie van Enquête omtrent het tramwegpersoneel en tot onteigening in de gemeenten Beerta, Nieuweschans en Bellingwolde, uoodig voor de kanalisatie van Westerwolde enz. De nieuwe nikkelen stuiver. Aan de orde is het wetsontwerp tot wij ziging der Muntwet 1901 ter vervanging van het zilveren door een nikkelen 5-cents- stuk. De heer van Bylandt vindt invoering van een nieuw 6-centsstuk gewenscht, maar het gekozene niet. Er zal verwarring met het kwartje ontstaan Men moet op het gevoel de geldstukken kunnen herkennen. De minister van ^Financiën wjjst er op, dat hier voldaan wordt aan een bestaande behoefte, vooral voor den winkelstand. Na herhaalde proefnemingen en overleg is de nikkelen stuiver gekozen. Het verschil tus schen het kwartje en den nieuwen stuiver is groot, door verschil in middellijn en dikte. Het wetsontwerp wordt goedgekeurd- Met het oog op de conclusie van het ver slag der commissie omtrent de inlichtingen op het adrea van den gepaiporteerden ser geant T. L. Boekhout te 's-Hertogenbosch, .houdende verzoek om pensioen (de conclusie strekt, den minister te verzoeken, een gra tificatie toe te kennen), wil de minister van Oorlog voor dit jaar wel een gratificatie toekennen, dat niet mag gelden als prece dent voor volgende jaren. De heer Jansen (den Haag) was met deze interpretatie tevredende heer ter Laan niet, die meende dat Boekhout aanspraak heeft op een geregelde jaarlgksche gratificatie met terugwerkende kracht tot 1896. Op verzoek van den heer de Waal Male- fgt zal over de conclusie nader worden ge- gestemd. Het wetsontwerp tot machtiging tot het sluiten van een overeenkomst van ruiling met de gemeente Amersfoort wordt aange nomen. Aan de orde is het ontwerp tot wijziging van de wet houdende regeling der samen stelling en bevoegdheid van den Raad van State. De heer Troelstra verklaart, dat hjj en zyn vrienden tegen hem zullen stemmen. Al leen mannen van groote bekwaamheid en er varing in Staatszaken worden tot lid van den Raad van State geroepen. Dat do stel ling van den Prins der Nederlanden thans minder bevredigend is, mag das geen reden zijn, hem een beslissende stem toe te kennen. De minister van Justitie verdedigt het ontwerp, waarover de stemming wordt aan gehouden. Zonder stomming wordt daarna goedge keurd het wetsontwerp inzake de opleiding van de Indische ambtenaren, zoomede ver schillende Naturalisatie ontwerpen eu aan vullings-begroolingen. Besloten wordt, Woensdag om l*/« uur te stemmen over het voorstel-Kolkman. om niet op 15 Januari bijeen te komen voor het afdeelingsonderzoek over de belastiögont- werpen. Begrooting Curasao. Bg de algemeene beraadslaging kritiseert de heer van Vuuren het beleid van den Gouverneur, met name mot betrekking tot de verhouding tusschen de kolonie en Ve nezuela en in zake bet optreden van den Gouverneur tegenover den overigen kolonia len raad, met welks wenschen geen rekening is gehouden. Spr. dringt aan op decentralisatie en op bezainiging in bestuursuitgaven. De heer van Kol verdedigt de houding van den Gouverneur, kritiseerende de rede van den heer van Vuuren, welke een stuk van do katholieke actie in de AntiHen was, waartegen spr. vroeger heeft gewaarschuwd. Overigens ondersteunt hg het denkbeeld tot decentralisatie en tot instelling van een be- zainigenscommis8ie, waaraan echter wjjzi- ging van bet Regeeringsreglement moet voorafgaan. De minister van Koloniën sluit zich aan by de hulde, door den heer van Kol aan den Gouverneur gebracht, door wiens beleid de verhouding met Venezuela juist is verbeterd, terwijl de verhouding tusschen den goaver- neur en den nieuwen kolonialen raad uit stekend is. Bezuiniging is niet gemakkelijk en decen tralisatie zou nieuwe ambtenaren noodig maken. Na repliek worden de algemeene beraad slagingen gesloten. De heer van Kol bepleit verbetering van verpleging en van geneeskundige hulp en vestigt de aM«tkt op verschillende landbouwbelang! De Cura<;ao|4^Hfegrooting wor(H vervol gens goedgi Dinsdag^npf' Surinaamsche begrooting. De h^^H|Kigehouden stemmingen zul len Din^^BFvóór de pauze plaats hebben. Op '^^Ren ter Laan's verzoek wordt de stemlRt over de conclusie in zake het adres van den gepasp. sergeant Boekhout eer6t Donderdag gehouden, in afwachting van nadere inlichtingen van den minister van Oorlog. Gemengde Berichten. De vrede in de haven van Amsterdam is nu gehéél hersteld. Vrijdagavond ontving het bestuur der bootwerkersvereeniging van de Vereeniging van Werkgevers bericht, dat ook door deze het collectieve arbeidscontract geteekend was maar daarbjj ging de mededeeling, dat op het verzoek der bootwerkersorganisatie, om zoo mogeiyk den datum, waarop aan de gestaakt hebbende arbeiders de werkboekjes weer zullen worden uitgereikt, te vervroe gen, alsnog was besloten, die boekjes niet pas op 3 December terug te geven, maar zcodra bet stoomschip „Duo" zou zfjn ontlost en vertrokken. „Wy vertrouwen dat deze concessie onzerityds door uw organisatie op prjjs zal worden gesteld," werd daarbg ge zegd en dit is het geval, want met het lossen van van de „Duo" zon men reeds Zaterdag gereed komen. Dank zfj deze be schikking is dus voorkomen, dat een aanial bootwerkers eenige dagen werkeloos moeten ityn. Deze daad van de werkgeverszijde wordt dan ook door „Recht en Plicht" zeer gewaardeerd en de verstandhouding tusschen partgen is nu weer zoo goed als maar ge wenscht kan worden. Te Woolwich, in Engeland,' is een melk inrichting veroordeeld tot een boete van f 12.000, wegens verspreiding van met tyfus bosmette melk. Zg had naraelgk opzettelijk voor de stedelijke overheil twee tyfusge vallen, ten huize van twee van haar melk leveranciers voorkomende, verzwegen, en ook geen maatregelen genomen om de melk, af komstig uit die besmette huisgezinnen, on schadelijk te maken. Die twaalf duizend gulden is de schadevergoeding, aan een twintig tyfuslgders, met inbegrip van de rechtskosten uitbetaald. Zondagmorgen is op de tentoonstelling te Miiaan de ballon „Milano" opgestegen. De tweo luchtreizigers hadden het plan gevormd een buitengewone hoogte te bereiken en zich op alle mogelijkheden voorbereid. Men re kende or op de hooge keten van de Alpen over te steken. Een er van beschrijft de indrukken en de gewaarwordingen aldus „Om 10 u. 50 vertrokken wg van de Piazza d'Armi. Prachtig weer begunstigde onze opstijging. Wy hadden 1200 kub. M. gas meegenomen en bereikten den evenwichts toestand op een hoogte van 4900 meters. Het was toen half 12 en de thermometer teekende 14o onder nul. Wy gingen over Tonavento Langen«tjjd zweefden wy boven het Lago Maggiore en de plaatsen die daaromheen liggen, Vervol gens kwamen wy over Como en Locco. Tot onze groote voldoening hadden wy niet te lijden van de verdunning van de lucht. Myn pols had 132 slagen. Tegen 12 uur bereikten wy een hoogte van 5250 meters en begonnen behoefte te gevoelen aan zuurstof. De inhalatie-pyp was echter gebroken en wy moesten maar onzen mond aan de opening van do pomp zetten, Om 1 u 20 hebben wy den grooten sprong gemaakt: de ballon ging over de Mont-Blanc. Wy waren op 6800 meters en de tempera tuur was gedaald tot 34o. Het is ray on mogelijk den indruk te beschrijven, dien ik in dat oogenblik heb doorleefd Wy zaten stom tegenover elkaar, in een toestand van extase. Toch gaven wy er ons rekenschap van dat het de eerste maal was dut een luchtballon de Alpen in de richting Zuid noord overstak. Plotseling barstte myn tochtgenoot in tra nen van veriukking uit. Wy overzagen het heele Alpengebied. Onder ons niets dan sneeuw. De woningen op de borgen schenen begraven onder het witte kleed, waar alleen een stuk van het dak uitkwam. De Alpen- meren alle bevroren. De ballast, die nat geweest was, kwam by bevroren stukken uit de zakjes. Het was het meest indrukwekkende oogen blik van myn leven, onvergetelijk Om 2 n. 40 kruisten wy de Isère, op 5350 meters, by een temperatuur van 3Qo onder nul. De ballon ging met groote snelheid in de richting v n het meer van Bourget. Kort daarna zagen wy duidelyk Aix les Bains liggen en besloten daar te landen. Wy open den dadelyk de klep en daalden zeer snel. Het was 2 u, 55. Men meldt uit Leiden aau de N. R. Ct. Vrijdagmiddag verspreidde zich in de stad het gerucht, dat de staking zou worden op geheven, welk gerucht al zeer jongelooflyk klonk, omdat na kennisneming van de door den patroonsbond vastgestelde loonsregeling pas met groote meerderheid was besloten de staking vol te houden. Wy gingen daarom op onderzoek uit, doch vernamen alleen, dat het stakingscomité naar Amsterdam was vertrokken om met het hoofd bestuur besprekingen te houden. Intusschen hoorden wy, dat reeds enkele stakende ge zellen zich by patroons hadden aangemeld. Heden is officieel meegedeeld, dat de staking opgeheven werd, en dat ieder gezel weer om werk kon zoeken. De reden hiervan is, dat de Nederlandsche Bond van Vakverenigin gen, die gedurende ongeveer zes maanden de gezellen onbekrompen heeft gesteund, waar mede duicendon guldens zyn heengegaan, met het oog op de werkloosheid en do slapte ia de bedrijven over het geheeie land geen vrijheid vond daarmede langer door te gaan, wat toch niet tot eenig resultaat zou leiden, tenzy men volhield tot het voorjaar. De staking is 28 Mei begonnen en de stakers zyn al dien tyd elkaar trouw ge bleven slechts een enkele is afgevallen. Zy hebben alleen gewonnen, dat er een vaste loonregeling is verkregen, die echter geheel zonder de medewerking der organisatie tot stand is gekomen en niet voldoed aan den aanvankelijk door de werklieden ge stelden eisch. Of alle stakende gezellen nu work zullen vinden is zeer de vraag, omdat ook hier slapte in de bouwvakken heerieht. Nader meldt men In do vergadering der stakende timmer- lieden, waar tot de opheffing, der stakinv werd besloten, is de volgende motie aanve. nomen, met 12 stemmen tegen De vergadering, van oordeel dat de hoodinv van de leden van de St. Josepbgeiollen-ver eeniging, afdeeling van het E K. Timmer lied en-secretariaat, het behalen van groot» voordooien in den weg staatdat de crisis welke allerwege in het bonwbedrjjf heerieht haar invloed ia sterke mate doet geiden on het aantal onderkruipers, waardoor een lanver voortstaken onmogelijk wordt gezien de voorwaarden der patroons waarop het werk kan worden hervat- 1saón CM fa"daardlo°" wordt gebracht van 18 op 21 en 22 centb. een arbeidsverkor- ting van nnr worde in het uitzicht ge c; een wgoedlng wordt gegeven voer overwerk, nacht- en Zondagarbeid besluit op deze voorwaarden dén arbeid te hervatten met dien verstande, dat daar de gestelde eischen niet volledig sim' i0OT. willigd eu de stakende timmerlieden over deze voorwaarden niet ,jjn geraadpleegd, zg zich het recht voorb ..honden te trachten ze te wijzigen, zoodra' hiervoor de tijd gnnstig zal blyken te zyn. 6 In zake de te Purmerend vermiste zeven duizend gulden meldt men, dat do jongste klerk van dec rijksontvanger na een verhoor door den rechter-commissaris te Haarlem dadelyk weer op vrjje voeten gesteld en naar huis gezonden is. Men meldt uit Arnhem Vrijdagmorgen te 6 nur had de werkman V S., op de stoomsleephelling alhier, by een der machines op een ladder staande, het ongeluk naar beneden te vallen. Hy greep in zyn val de as der in beweging |zynde machine, werd rondgeslingerd en kwam met verpletterden schedel op den grond terecht. De dood trad onmiddellyk in. De man l.tat een vronw met driejeagdige kinderen na. De „Zwolsche Ct." verneemt, dat er plannen bestaan om het sanatorium voor longljjders te Hellendoorn aanmerkelijk uit te breiden- Het getal patiënten overschrijdt reeds geruimen tyd aanzienlijk het getal, waarvoor het oorspronkelijk was ingericht! In een stokery te Glasgow sprong een spiritus-reservoir, en 70.000 gallon vloeide weg. Door den stroom werden verscheiden arbeiders tegen de huizen geslingerd en.eon paar rijtuigen dreven weg. Een man werd gedood, 15 gewond. Uit Ny'megen meldt men Enkele weken geloden werd in con bij eenkomst van de verschillende vakvereni gingen van don R K. Volksbond besloten zich te verklaren voor een collectieve ar beidsovereenkomst, waarbu het arbeidslopn dadelyk 2 ets. per uur zon worden verhoogd en vervolgens gedurende 6 jaren ieder jaar met 1 cent per uur, zoodat de loonen in 1912 zouden bodrageuvoor de kalk- en steenbewerkers 27, steenhouwers 28, stuca- doors 28, lood- en zinkbewerkers 26, be hangers 26, opperlieden 23, timmerlieden 26 en schilders 26 ets. per nor. Ook zou de overeenkomst moeten bepalen dat het loon voor werk op Zondagen zou worden verdub beld en dat voor overwerk 25 pet., voor nachtwerk 59 pet. boven het gewon i loon zon worden betaald. Zooals gemeld werd, hebben ook de pa- troonsvereenigingen zich iu beginsel voor een collectieve arbeidsovereenkomst ver klaard, doch dat zy, wat de loonen betreft, zullen ingaan op de wenschen der vakver- eenigingen, is de vraag. Hedenavond zal na vanwege de afdeeling Nijmegen van de S. D. A P. een openbare vergadering worden gehouden, waarin de heer P. L. Tak, lid der Tweede Kamer, zal spreken over „het arbeidscontract in de Tweedo Kamer." In het veilingsgebouw van De Vereenigda Tuinbouwers te Arasterdam werd Zaterdag, behalve een partytje malsche slaboonen, nog een bak met 7 potjes frambozen verkocht. Nemen wy in aanmerking, dat wy welhaast December schrijven, dan mag zooietsjzeker wel als eene bijzonderheid worden beschouwd. (N. v. d. D,) Eenige dagen geleden werd te Milaan een jonge melkverkooper vermoord, Leopold Se- roni genaamd, welke misdaad daar ter stede nogal opzien beeft gebaard. De moordenaars zyn nu ontdektzy make'n een bende nit, die den naam Scqpola draagt reeds een heele rjj moorden op haar rekening heeft. Het is gebleken, dat Sironi den avond van den miord in een herberg bü wyn en kaartspel had doorgebracht en een paar honderd lire in den zak bad, bet geen een lid der Scopola had gezien. Dadelyk werd besloten Sironi in een hinderlaag to lokken. Toen h|j de kroeg verliet kwamen twee meisjes op hem af en dezen wisten hem e bepraten om met hen naar een tain in de baart te gaan. Terwjjl zy daar zaten en de twee vronwen den ongejnkkige zaten te liefkozen, werd hy van achteren aangevallen door twee kerels, waarvan er een hem een revolverkogel door het hoofd joeg. Ze plan derden het ljjk daarna uit en droegen het op straat. Een der sirenen plukte nog een iaar anjeliereo en legde die by den doode. Je beide vronwen kregen ieder 20 lire voor do moeite. De rest van den nacht bracht de bende in cafés door en 's morgens ging bet den boer op met drinken en dansen bniten. De eigenlijke moordenarr, de twintigja rige Origgi, bracht na afloop de 17 jarige Maria Polli naar hnis en iram haar de 20 lire weer af. Toen het kind zich verzette gaf by haar vior messteken. Na een paar dagen werden de wonden zoo leelyk, dat zy naar het ziekenhuis moest. Daar legde zy de politie een bekentenis af. De heele ben de, elf personen, was na spoedig in verze kerde bewaring gesteld. Vier moorden hebben zy tot dosver bekend. De aanvaring by Cherbourg. De „Kaiser Wilhelm", van Bremen naar Newyork varende, had den vorigen dag Soothampton verlaten. By het nitstoomen ait de haven van Cherbourg ontmoette het Dait9che schip de „Orinoco", die van Southampton naar Cherboarg stoomde. Het weer was mistig. De „Orinoco" liep met een vreeselyken schok tegen de „Kaiser Wilhelm" aan stuurboord inde schok kwam zoo aan, dat de beide schepen in elkaar vastraakten. Door snel achteruit to stoomen kwamen zy weer los en konden zy zwaar beschadigd de haven b nnenioopen. Aan boord van do „Kaiser Wilhelm" had de aanvaring een paniek doen ontstaan Een vrouw sprong over boord, doch werd gerodvan de dooden Waren er eenige gru- welijk verminkt. Een der gewonden, een jong meisje, overleed kort daarna aan de bekomen kneuzingen. Alle gedoode of gewonde passagiers van het Duitsche schip zyn Rassen of Hongaren. De schade< aan de „Kaiser Wilhelm" toege bracht, wordt op een half millioen geraamd. Aan boord van de „Orinoco" werden drie matrozen door den schok overboord geslagen, zy verdronken, voordat pogingen tot redding konden worden gedran. De „Orinoco" heeft by de aanvaring zware schade beloopende geheeie bak werd ver nield en over een groote lengte zyn de huid platen aan bakboord ingedrukt. Het schip zal te Southampton repareeren. De passa giers zullen met het stoomschip „Magdalena" naar de bestemming worden vervoerd, het welk ook de lading en de mail zal overne men en Woensdag van Southampton vertrekt. Naby do Semophore (Kastposl) te IJmaiden heeft heden door onvoorzichtigheid een ver schrikkelijk ongeluk plaats gehad. De kapitein van de sleepboot „Vischploeg" dreigde spe lenderwijs, zonder te weten dat het geladen wa3, met een geweer, toebehoorende aan P. Visser. Hy legde aau op een oud man, zekeren H. Aalbers het geweer ging af en doodeljjk getroffen zonk de oude man neer. Hy was on- middelyk dood. De onvoorzichtige dader stelde zich zelf in voorloopig arrest. GOUDA, 24 November 1906. Mej. W. G. Mensink, leerares aan de ryks h. burgerschool alhier is voorgedragen voor leerares in de Fransche taal aan de middelb. school voor meisjes te Groningen. De Afdeeling „Gouda en Omstreken" van den „Bond van Nederlandsche Onderwijzers" belegde Zaterdag 24 November een huishou delijke Vergadering. Medegedeeld werd dat wederom twee leden ter verbetering hunner positie naar grootere plaatsen ver trokken waren* Zy verlaten wel de Afdee ling, maar niet den Boud. De Raad van Zevenhuiien hoeft oveneen» het salarigadres der Afdeeling verworpen. Waddinrveen heeft, al» Qonda, een regeling van de uitbe taling der wedden bg langdurige ziekte van de onderwjjzers(-eressen) vaatgeateld. Zjj krij gen een half jaar vol, een half jaar half traktementhierna wordt elk geval op zich zelf beoordeeld, Omdat de gemeenteraad van Gooda ba lloten heeft den gemeentelijken Cnrsus voor de hoofdakte met September van 1907 op te heffen, wees de vergadering een commissie aan, om de mogelijkheid van een bondsenr- sus; zoo 't kan ook voor andere akten, te onderzoeken en haar plannen uitgewerkt aan de vergadering voor te leggen. De overige tyd van de vergadering werd in beslag genomen door de behandeling van den nitvoerigen beschrijvingsbrief voor de Algemeene Bondsvergadering in de Kerst week te Den Haag te bonden. Het Afdeelingsorgaan gDe Openbare School ia in 't laatst der vorige week in een op laag van 4000 exemplaren gratis verspreid. In de Vrijdagavond gehouden jaarverga dering van de jjsclub „Thyolf", te Krimpen a. d. Lek, werden tot bestuursleden herkozen de heeren M. Boogaerdt, P. de Jong Mzn. en F. J. Mjjnlieff en gekozen inplaats van wijlen de heer P. van der Hoog, de heer H. van Wijnen. Dan werd besloten een windmotor aan te schaffen om in de zomer de ijsbaan leeg te malen. De rekening sluit met een batig slot van ruim f 200 2 rentelooze aandeeleo werden nitgeloot. le Klasse. Trekking vau Maandag 26 Nov. No. 782 en 8214 ieder f 1000. 2758 en 11749 ieder f 400. 8369 en 15992 ieder f 200. 884, 1464, 11758, 12639, 14401 en 20163 ieder f 100. Prjjzen van 1 20. 44 2639 5566 8497 10993 13448 17039 55 55 5604 8550 11047 81 17110 56 2723 5707 65 11152 87 27 69 37 95 76 11227 13508 62 70 92 5888 8603 30 13 80 72 2810 95 19 44 13665 17221 138 23 5957 30 11309 69 65 58 93 68 67 23 13713 76 343 2928 6009 78 79 30 17347 53 81 22 79 80 81 59 73 3050 54 8716 81 13884 17424 91 68 71 66 85 13989 36 405 3272 6158 83 11445 96 64 512 3302 96 94 49 14023 77 34 11 6210 8867 71 14119 81 51 26 6321 8948 92 14328 17720 55 37 90 92 11604 85 17901 607 3477 6452 9026 54 14434 55 51 85 88 36 60 14542 18057 65 3509 6524 9105 11637 64 81 68 52 6639 89 80 14621 18148 82 3615 61 96 11763 43 18214 704 39 6708 9249 77 95 19 16 76 13 54 89 14723 21 18 83 26 9305 91 77 18305 861 3729 34 14 11831 14839 9 81 33 81 53 64 14983 18525 917 92 6876 62 11900 91 50 68 3839 80 9408 20 15077 18622 81 43 82 17 60 15113 61 94 3916 6926 76 94 15229 18779 1030 33 53 96 12002 46 18836 1114 74 62 9541 3 71 18917 41 80 68 57 17 15325 80 90 4015 69 76 18 40 94 1233 20 7035 77 68 48 19029 52 83 7145 9600 59 15451 43 1324 4128 65 64 60 52 19120 50 53 88 86 85 66 21 63 92 7271 97 12100 68 19203 74 4283 7301 9717 37 15504 19387 77 87 31 22 51 46 19470 89 4331 7417 34 55 60 19557 1573. 34 58 9963 12245 15600 19605 94 4467 60 96 47 74 73 1671 4561 7505 10075 12314 15767 99 89 72 9 10123 12463 16829 19778 94 89 17 10200 12538 16981 19811 1783 90 41 26 12644 16018 24 1811 4653 7606 37 79 57 82 68 67 59 55 12737 92 20003 2093 70 7808 92 48 16130 6 99 4731 15 98 52 48 34 2182 58 29 10333 12838 90 46 2214 4855 68 72 56 16248 79 36 78- 69 87 75 16301 87 64 87 8004 94 12908 82 20196 66 4984 39 10434 89 16407 20205 90 5008 8153 45 94 15 94 2304 51 63 85 13015 #6557 20343 2403 64 8234 10595 21 16625 20471 32 90 60 10608 45 49 20569 71 5127 98 71 53 88 20677 2521 39 8305 10719 13137 16703 89 42 52 31 48 90 5 20764 70 58 65 86 13294 89 71 73 5227 93 97 13323 16832 93 87 5414 8423 10835 99 60 20864 2602 98 30 10956 13403 17017 20994 31 5560 48 70 18 INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur. In al de jaren dat ik, hetzg als lid of bestanrslid zitting heb gehad in verschillende vereenigingen, is het nog nimmer mijne be doeling geweest, personen te kwetsen, aan- of opmerkingen te maken direct of indirect. Ditmaal moet ik hiervan afwijken Het betreft het optreden van een bestanrs lid met z'n familielid op uitvoeringen, als bv. Zondagavond 18 Nov (E. C. Sociëteit). Daar zaten achter in de zaal jongelni leden prettig bijeen, die daar tusschen de nummers de pianist bij het een of ander gezellig stukje muziek, accompagneer den (wat toch geenszins kan hinderen of kwaad|bloed zot bjj het publiek) en overvallen werden door genoemdo autoriteiten en wel, op een manier die aüesbehalve'fataoenljjk is, en die ten tweede, onmogelijk kan strekken tot bloei der vereeniging, Wat eigenen die heeren zich wel niet toe F is, bet hun zaal, hnn vereeniging F volgens mij nietwelno, laten zij het dan mensch- lievender doen of desnoods opdragen aan een man als onze voorzitter is die het met meer tact, belijd en ontzag doet. Men vergete tot slot niet, dat ook wg jong geweest zijn 1 Laten die heeren dus hieruit een' lesje nemen en zich wat anders gedragen, wellicht trekt men dan nog voortaan families die zich nn helaas niet laten zien. ,A1 draag ik de naam van het dier dat (is slim, Laat ik lnisteren, naar dit stukje dat is (van Wim." 11, M. de Eedacteur, dankzeggend voor uwe welwillendheid, WIM. L.K. H.K. WOENSDAG 5 NOV. Staateleeninijen. PoRTuait. Oblig. 3e Serie fr. 050 3 59»/u Oblig. 3e Serie fr. 2500 3 598/„ -- R üSLimlwang Dombr. Obli gation 4», 96' 4 Azie. Japan Obligation 1899 4 748/« 747/, Columbia. Geconsolideerde Bui- tenlandsche Schuld. Recepis. li 100 I»/, 24»/u - Hypotheek-Banken. Pandb. idem idem 4 99 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101* Pandb. Rotterd. Hypb. 31', 977/„ Pandb. Standaard Hypb. 4'lOO1/» Pandb. Stedelijke Hypb. 4 99\ Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 l00!/« Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4997/, Pandb. le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 4l/j 100 Papdb. Nedorl. Hyp. Pand- briefbank 4 998/4 Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 41', 101 Bewijzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank f 96'/, Pandb. Bataafscho Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Nod. Hypotkeekbriefbank 4 99" Pandb. Hollandsche Hypb. 4 998/4 Pandb. Nationale Hypb. 31/, 98*/, Pandb. G. Hypotheekbank te Amsterdam 4 100 Spoorweyleeningen Italië. Obiig. Zuid-Italiaansche Spw.-My. A. 3ö7'4 Premieleeninqen. büiLfliB. Loten Stad Antwerpen 1887 2'/. 02- l8/' Diversen My. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 891/» Scheepvaart-Maatschappijen. Pand. Holland-Gulf Stv.-Mij. 35 der nieuwste modellen W interman tels,Costumes, Blouses Jupes eu Jupons, Robes en .laponstoffen met bjjbehoorende Garneeringen, alsmede eene groote keuze PELTERIJEN, van de goedkoopste tot do beste soorten in scherp oncurreerende prijzen. Aanbevelend. W/a 'AJ/ï V///V Maandag 26 November 1906. Vette ossen en koeien goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 30, ade kwal. 32',,, 3de kwal. 27 cents per half kilo. Vette varkens goed aangevoerd, iste kwal. 25, ade kw. 24, 3de kw. 22 cents per half kilo. Schapen en lammeren goed aangevoerd. Vette kalveren redel. aanvoer iste kwal. 30 ade kw. 27, 3de kw. 24 cent per half kilo. Graskalveren weinig aangevoerd. De handel was voor al het aangevoerde prijs houdend. VERSCHEIDENHEID. Naast het Kapitool te Washington is een nieuw reusachtig gebouw opgetrokken, waar in zullen worden gevestigd de bnreanx, kan toren, lokaliteiten enz. voor den dienst der leden van het Hnis van Afgevaardigden. Het gebonw wordt van baksteen opge trokken. De eerste steen van bet metselwerk werd gelegd op 5 Jnli 1905; den 3n Juli 1906 das een jaar later waren in de moren reeds 11 millioen steen gemetseld. Men hondt dit voor het grootste getal steenen, in een jaar tjjds in één gebonw gemetseld, zoowel in de Vsreenigde Staten als in Enropa. Generaal Booth heeft Vrijdag te Berlijn in een groote vergadering, gehonden in het Circus Basch, verteld, dat hij a.s voorjaar naar Japan gaat. Het werk, daar door het Heilsleger verricht, wordt door de Japansche autoriteiten gewaardeerd en gesteand. Zoo zyn door tasschenkomst van het leger meer dan 30,000 geisha's uit haar trenrig beroep verlost. Ook in Korea doet het Heilsleger nuttig werk. De wagenbestuurder te Amsterdam, die onmiddellijk na het noodlottig tramongelak op de Weteringschans in zyn betrekking werd geschorst, is ontslagen. Dit ontslag moet geen onmiddellyk gevolg zyn van het bewuste ongeluk. BBABANTSCH SCHOEN- en LAABZEN- MAGAZIJN KLEIWEG E 30. tegenover de Kleiwegsteeg. OFTVANGEN alle soorten HEEREN-, DAMES- en KINDER WINTER- STERKE enz. enz. Aanbevelend, Alle reparation en aangemeten werk. Echte Oude Jenever P. HOPPE. Verkrijgbaar by PEETERS Jz. 1st op esc het es hsrkkrasd. Veu wordt verzocht op 't MEIIK te letten uit h«t Mag izijn tam GORINCHEM. Deze TH EKEN worden afgele verd in verzegelde pakjes van tf twee en een half en een Ned. one met vermelding van Nommer en Prijs, voorzien van nevenstaan< Merk. volgens de Wet gedepo- "neerd. Zich tot de uitvoering van ge- eerde orders aanbevelende J. (1 BIJL, vomheen J. BREKBAART Lz. Aanbevelend, wordt ait overtuiging, als een werkolyke hulp in den nood, het boek an bevolen. Na ontvangst van adres per briefkaart worJt dit book je franco por post toegezonden door BLOKPOJBL'8 Boekh. Zaltboinmol.

Goudsche Courant | 1906 | | pagina 2