Reclame CACAO VLEUGELS- ORGELS - PIANINO'S. GËBR: RIJKEN DE LANGE P3MM1M0 P30S0LIST. Openbare Verkooping DE JO N Cs LB PBONOLA ADVEETENTIM in alle Couranten Stadsnieuws. 383" Staats-loterij BEURS VAR ROTTERDAM OPRUIMING. Wille Goederen te GOUDA, Notaris J. KOEËI/W. Woon- en Winkelhuis, Drio Huizen en Erven, Vau af 1 Jaa, 1907 kost per 1 kilo-bus f 2.40 kilo-bus 1.30 kilo-bus 0.70 kilo-bus 0,32'/. ADVEItTll\TIIL\ HUIS TE HUUR lleereuhuls Oosthaven II 88. 1W ROTTERDAM. INRUILEN STPMHEN REPAREEREN Eepensoerzekerlng-IHaatscbappi} Advertentie-Bureau vao A BRINKMAN ZOON. Tengevolge van dien Dnitscben invloed weigert de Saltan te luisteren naar de voor stellen van Frankrijk en Spanje, die met het Europee8ch mandaat voor de rast orde in Marokko zjjn belast. Een redacteur van het „Berliner Tageblatt" poogde biL hot departement van buitenland- fiche uMm te Berljjn een tegenspraak van die nprcdeelingen van Beyre te verkrijgen maarby slaagde daarin niet. De politie-regeling voor Marokko stuit nog steeds op moeilijkheden. De Zwitser- sche regeering heeft aan die van Spanje allerlei inlichtingen gevraagd over den werk kring van den te benoemen inspecteur- generaal. Zy wenscht voornamelijk te weten door wien by zal beschermd worden in geval van nood. De regeering te Bern wenscht die bescherming opgedragen te zien aan een mogendheid, die bij do Marok kaansche quaestie niet betrokken iszy noemt de Vereenigde Staten, België of Nederland. Zoo zou ons vaderland dan toch nog in hot Marokkaansche avontuur kunnen betrokken worden V erspreide Berichten Frankrijk. Te Bordeaux hsett nu dp politierechter drie priesters, die verzuimd hadden een ver klaring in te dienen voor te houden gods dienstoefeningen weer veroordeeld, al is het dan ook slechts tot 3 francs boete! M. Gisteren was er een groote betooging te Parijs voor Zondagsrust van beambten. Uitgebieide voorzorgsmaatregelen zijn door de politie getrotten. Duitschlaxd. De Brnnsvrijkscbb Landdag heelt bij den den Bondsraad nogeens er op aangedrongen, de qnaestie der erfsopvolging in Brunswi)k definitief te regelen. Men acht de opvolging ven prins Ernst August, derden zoon van den liejrtog van Cumberland, niet alleen mogeljjk\ maar ook geen gevaar voor de vriendschappelijke betrekkingen tnsschen bet hertogdom en Pruisen. Te Dresden is, door vertegenwoordigers van Boheemsche en andere Dnitccbe ban denkamers, een vergadering gebonden tegen de scheepvaarttoilen. In een motie sprak zjj bet nit, dat vrije scheepvaart op de Elbe noodzakelijke voorwaarde is voor den bloei van handel en industrie. Er is een commis sie benoemd om al het mogelijke te doen om te maken, dat Pruisen met invoering van scheepvaarttoilen don zin niet krijgt. Spaxjx. Kathalonische vronwen, die beleedigd wa ren door een artikel in de Trails -te Barce lona, hebbes een inval gedaan in het redactieburean en papieren en boeken ver nield. Oos£IXrijk-Hoxoabijk. Toen gravin Appony, de vronw van den Hongaarsehen minister, te Boedapost naar een vriendin reed, werden haar paarden gedood door aanraking met een gebroken telefoondraad over den weg, die contact had met draden voor de etoctriscbe tram. Ruslaxd. 'k Een groote brand heeft te Moskou het paleis van graaf Tolstoi, neef van den be roemden schrijver van dien naam en inten dent der kroonbezittingen, vernield. De graaf, die zich in zijn appartementen op de derde verdieping bevond kwam in de vlammen om, alsook talrjjka zijner bedienden. Andere per sonen werden zwaargekwetst. Volgens loopende geruchten zon de brand aan kwaadwilligen toe te schrijven zijn. Balxax -State». Een Servische onderwijzer nit Beljako- yatz (oud-Serviö), werd op straat door een Tnrkschen veldwachter vei moord. Demoor denaar werd aan de politie overgeleverd en b(j het verhoor deelde hij mede, voor 90 Turlsche lira door Bngaren te zijn over gehaald den Serviër te dooden. Gemengde Berichten. Op den vuurtoren aan de Nieuwe Sluis te Breskeu8 is het licht eenigen tjjd geleden draaibaar gemaakt, zoodat het beurtelings geworpen kan worden op de zee en op het land. Gebenrt dit laatste, dan hebben men- schen en dieren, die plotseling nit de duis ternis in het Hebt geplaatst worden, of om gekeerd, daarvan zeer veel bindervooral de dieren schrikken er van. Dit ondervond dezer dagen de winkelier De Winde, wiens paard door de ongewone en plotselinge verschijning angstig werd het begon te steigeren, deinsde achterait en kwam terecht in een diepe Rloot, waarin bet tot aan den nek in het water stond. Het zoontje van De W. werd met moeite gerefr, de kar werd beschadigd en de win kelwaren werden grootendeels bedorven. Men verwacht, dat getracht cal worden de uitstraling van den lichtbundel naar de landzijde tegen te gaan, door op den toren een bord te plaatsen, hetwelk de lichtstra len niet doorlaat. Men meldt nader nit Rotterdam De 77-jarige A. Heybroek, een blinde vrouw, die met haar dochter, die uit werken gaat, woont op een bovenverdieping aan den Goudschen weg No. 56 is Vrijdagnamiddag in brand geraakt, door aanraking met een warme stoof. Het onderlijf is geheel verkoold. Politie en brandweer vonden haar bn het bed. Het begin van brand was met een paar emmers water spoedig gebluscht. Meer dan een nnr had het vaar reeds gesmeuld, voor de baren den braad ontdekten. Men meldt uit Vlissingen De postsloep van hier naar Breskens is Zaterdagmorgen op de Schelde omgeslagen. De drie opvarenden werden door de pro vinciale boot gered- Een der matrozen was reeds bewusteloos, doch kwam spoedig by. Men meldt uit Haarlem Het rytuig van den commissaris der Koningin is Zaterdagavond door den mist, vam Heemstede komende, in een diepe grep pel gereden. De koetsier kwam onder het rytuig en de inzittenden, de commissaris en zjjne echtgenoote, konden er niet nit. De burgemeester van Haarlem, die hem per auto achterop reed verleende met anderen halp. Niemand was gekwetst. In het weekblad „Onze Tuinen" schrijft Herm. Lindeman Elk, die hot landgoed „Haanwyk" van den heer baron de Senaerclens de Grancy te Vacht heeft bezocht, zal met bewondering hebben gadegeslagen de beroemde, reusach tige Canada-populier, aldaar. Hy staat als een reusachtige schildwacht aan het kleine bruggetje, dat toeging geeft tot het plein voor 't gebouw. Hier is tevens ongeveer de grens van de lagere, aangeslibde, deels veen- achte gronden langs het riviertje de Dommel en de hoogere, lichte zandgronden van de bezitting. In deze verschillende grondsoorten heeft de boom dus met zyu wortels het noodige voedsel moeten zoeken en dat hem dit voldoende ter beschikking heeft gestaan, bewyzen wel zyn afmetingen. Op borsthoogte gemeten bedroeg de omtrek in den afgeloopen zomer 5.58 M., dus ruim vyf-en-een-halve meter! De hoogte zal zoo ten naastenbij 20 meter bedragen. Een dame schreef weken lang op haar waschlyst een „combination". De wasch- vrouw rekende daarvoor 15 cent. Toevallig werd eens op bet briefje datzelfde klee- dingstnk „hemdbroek" genoemd, Toen re kende de wa8cbvrouw 10 cent Daarna steeds bet Hollandscbe woord gebruikt met hetzelfde gevolg. (Neerl.) Onze Weensche correspondent schrijft: Graaf Stazay, de man van het speelholln Vaals, is hier ook geen onbekende en heeft, zooals men van zoo iemand denken kan, reeds een zeer bewogen leven achter zich. Hij werd vooral bekend door zyn liaison met de directrice van een circus, welk paar denspel door een tweeden liefhebber werd bekostigd, die daarvoor do aan hem toever- troowde kas der oud strijders bestal. Later maakte hij zich schaldig aan oplichteryen, vluchtte naar Amerika en werd by verstek vervolgd. H.y bleef eenige jaren in New York, kwam naar Europa terug, werd in Boedapest in hechtenis genomen, kwam even wel niet in de gevangenis, maar in het gekkenhuis. Daar bleet hi] tot men zei, dat hy genezen was. Hy werd losgelaten, ging naar Keulen, vervolgens naar Aken en ein delijk naar Vaals, waar hij het bekende speelhol oprichtte. (N. R. Ct.) Departement van Gouvernementsbedryven. Door de regeering is f 60.160 aange vraagd voor de oprichting van een afzon derlijk departement van Gonvernementsbe- drijven. By de Staatsbedrijven in Ned.-Indië zyn uitgaven gemoeid van rnim 30 millioen, in komsten van meer dan 51 millioen. Het ybeheer daarvan moet das aan de hoogst^ ei8chen voldoen, wa^ niet bet geval is we gens het verdeeld zjjn dezer bedryven over verschillende departementen, „op de gril ligste wyze", als 't ware tbevallig. Daardoor moest bv. de leiding der tin-* winning op Banka aan bet steods wisselen de ambtenaarspersoneel van het Bincen- landsche Bestnnr worden overgelaten ec in handen worden gelegd van den resident, welko toestand onmiddellijk zal eindigen, als het nieuwe departement bestaat. De werkkring van bet departement zal zich uitsluitend bepalen tot de indnstrieel- tecbnische bedrijvenalleen voor de post spaarbank wordt een uitzondering gemaakt, om deze niet nit haar tegenwoordig verband te rokken. En voorts werd, in overleg met de Indische Regeering, besloten om althans voorloopig de spoor- en tramwegen en het stoomwezen onder het departement vna Burg. Openb- Werken te laten, omdat de reorganisatie daarvan reeds in vergevorder de studie is. Voorloopig znlleo das onder het nieuwe departement ressorteerenpost, telegraaf, telefonie en postspaarbank, de fabriek der opiumregie, het mijnwezen in het algemeen, de steenkolen, zout, tin en de landsdruk kerij. Aan het hoofd v r het depnrtoment denkt de minister zie. een krach ge per soonlijkheid, die, n Cast industrieelen aan leg, de noodige organiseerende talenten bezit. De directeur zal worden bijgestaan door afdeelingschefs, a n wie een groote mate van verantwoordelijkheid kan worden toevertrouwd, opdat de chef zelf de handen voor zeer gewichtige aangelegenheden vrij houdt. De kosten van het departement, behou dens de kosten der afdeelingen, worden ge raamd op f 136.760. De vermeerdering van kosten voor het nieuwe departement zal f 102.320 jaarlijks bedragen. De verwachting is, dat d.e oprichting eerst met 1 Juli een voldongen feit zal zyn. Onlangs werd te Parys een proces ge voerd over een doctorarekening van f 50.000 voor een paar visites. Do volgende voorbeel den toonen aan, dat, al is die som hoog, er wel doctoren nog heel wat meer voor hun werkzaamheden hebben gekregen, zegt 't „Nieuws". Voor een reis naar Petersburg om keizerin Katharina II in te enten, kreeg een Engelsche docter 120.000 gulden, een jaargeld van 6000 gulden on daarenboven den titel van baron. Voor het genezen van de nabob van Rampoon kreeg een Engelsche legerarts 120.000 galden. De tsaar vau Rusland betaalde eens 180.000 voor twee dagen praktiseeren aan prof. ZachaHn nit Moskou. Een Amerikaansche arts kreeg 144.000 gulden voor pen reis met de Van derbilts op een jacht. Maar het record werd behaald door dr. James Gole, die voor het elektriseeren van het been van een millïonair gedurende .één week 600.000 galden ontving. Een studentengrap Do bezoekers van de studentenkroeg op het Oudkerkhof, hebben Vrijdagmorgen aar dig huisgehouden. Iedere voorbijganger werd op een flinker» straal water getracteerd. Wie van een der gelijke verfrissing op den vroegen morgen niet gediend was, kon op een eerbiedigen afstand bly'ven. Een groot aantal nieuwsgierigen sloeg het spelletje gade, Er kwam ook politie by. Twee agenten in burgerkleeding zouden dat zaakje wel eens opknappen en vertoonden bat) legiti matiepapieren. Ai my, een flinke straal water was het antwoord. Do beide „poli- tieken" kletsnat af. Op een tweede koude douche hadden zy het niet erg begrepen. Voor de politie in uniform uadden de heerschappen echter meer respect en op herhaald bevelstaakten zy eindelijk han aardigheden. Eenige oogenblikken later ging op het dak echter een zolderraam open en kwam opnieuw een straal water naar buiten. Toen was het echter ook voor goed ge daan en werd tegen drie hunner proces verbaal opgemaakt. f 0,50 Boete. Wie doet wat ti. D. Op een politiebureau te Moskou kwam een bekende opera-zangeres, die in het bui tenland gastrollen moet vervollen, verzoe ken baar pas af te teekeaep. De beambte deelde haar mede, dat dit verzoek schriftelijk moest geschieden, maar om tyd te sparen kon zy op het bureau schryven. Hy gaf haar pen en papier en dicteerde, voor alle zekerheid, het verzoek in den voreischten vorm. De zangeres stak den brief in een envelop en vroeg aan wien zy hem moest overhandigen. Tot haar groo te verbazing antwoordo de beambte, dat dit aan hem moest geschieden. Z\j reikte den brief over, de man nam hem aan, open de het couvert, haalde den brief er uit, zette z\jo lorgnet op, las aandachtig wat bg-ze)f gedicteerd had en verklaarde toen, dat by tot zyn spijt niet tot afteeke- nen mocht besluiten. Een duel onder zeei ernstige voorwaar den had tnsschen twee officieren in het bosch van Vincennes plaats. Het wapen was de revolver en elke r wolver was met 6 patronen geladen. De d listen zoaden schie ten zonder commando, t een hunn«r viel. De een was luitenant George Spit er van het 3e karassiersregiment, zyn tegenstander een officier van het koloniale leger, Andrea genaamd. Luitenant Spitzsr kreeg een kogel in het onderlijf, maar om niet te vallen leunde hy tegen een boom en vuurde nog een schot op z|jn tegenstander af, die hem daarop ten tweede male trof in het been Toen viel hy en was aan het doel eon einde gekomen. De aanleiding tot het dnel is niet bekend, maar het moet om een vrouw ge- weest zyn, want toen de zwaar gewonde luitenant .Spitzer naar het rytuig werd ge- dragen, mompelde hy „arme lieveling", Zyn toestand was aanvankelijk hopeloos, maar moet merkbaar verbeterd zyn, zoodat men nog hoopt zyn leven te redden. Hy wordt in het militaire hospitaal verpleegd. Een dure grap. Wat een cinematogra- flsche opname soms kosten kan, bewijst een proces, dat dezer dagen voor een ^er Pa- rysche rechtbanken wordt gevoerd. Een ze kere graaf Leonkieff zou in Abyssinïë voor een maatschappij oen serie opnamfen van land en volk doen en wel voor /e ronde som van 40 000 Jr De maatscliap/jj betaal de slechts een gedeelte; vandajr het ge- ding. De rechtbank stond den graaf 20.000 fr schadevergoeding toe. De Fransche scheikundige George Voigt verbonden aan de Sévresfabriek der Fran sche regeering, is er in geslaagd, de wijze van vervaardiging terug te vinden van het beroemde biscuit-porselein uit de 18e eeuw. Reeds omstreeks 1900 was 'taan Lauth en Voigt gelakt, in het laboratorium por seleinen vazen te maken, welke eon uit stekend gelukte kopie waren van de bis cuit-vazen der 18e eeuw, en op de Paryscbe wereldtentoonstelling waren zulke vazen te zienmaar zy waren toen nog niet gereed met hun proeven omtrent een bruikbare methode voor de fabriekmatige bereiding. Nu schijnt door Voigt hét procédé te zyn ontdekt. Op den weg van Cannes naar Antibes viel de automobiel van prins Lnbomirski in een ravyn. De prinses werd ernstig gewond en verkeert in zorgwekkenden toestand Te F\)ntenay-le-Comte sloeg een automo biel om, waarin 2 heeren en 2 d imes zatey. De chauffeur werd gedood, de eigenaar be kwam ernstig letsel, een dame brak een arm en de andere dame bleef ongedeerd. Nadat in een kroeg te Rijs wyk ruiten' waren stak geslagen, ontstond een vecht partij' tnsschen de politie en twee personen nit den Haag. Deze laatsten, geholpen door een familielid en eeD hond, die een der veldwachters in de beenen beet, wisten te ontkomen, met achterlating van pet en jas. Hun namen zyn bekend. Vrydag werden bij den dikken mist vijf wa-getis op den weg den Haag -fyoosduinen beschadigd of vernield. Drie kwamen met de tram in botsing. Van twee werden do paarden ernstig verwond. Een ging de vaart in en werd er pas met vyf paarden uitgetrokken. Een bleeker reed een hand kar stuk. Een publiek, dat waar voor zyn geld kreeg. In een circus te Baeuos-Ayres is een jonge Italiaan by „looping the loop" dood gevallen. Vele dames onder het publiek vielen flauw. De chauffeur in dienst van do familie Holle, op het landgoed ,de Haere" onder Olst, is gevangen genomen, omdatN hy f 800 heeft verduisterd, hem verstrekt om aan leveranciers te Deventer af te dragen, wier rekeningen by valschelyk kwiteerde. Hjj heeft bekend, Aan de 's Hertb. Ct. wordt uit Den Dungon geseind Vrijdagnacht is een boerderij afgebrand op het Boschpad bewoond door den heer Groe- nendaal, eigenaar de heer Menlenbroek. Twee kinderen zijn verbrand en twee kalveren kwamen in de vlammen om. Het bnis is verzekerd, de inboedel niet. Van een ander correspondent vernam èet blqd nog de volgende bijzonderheden De brand brak Vrijdagavond omstreeks kwart voor elven uit. Groenendaal was er in geslaagd zyne beide kinderen te redden en was weer het brandende haisbinnengegaan om ook zijn vee nog te trachten redden. De kinderen zijn han vader, zonder dat deze het wist, toen na geloopen en hebben den dood in de vlammen gevonden. Algemeen vermoedt men in het dorp, dat de brand het werk van een brandstichter is geweest, waarvan de 19 of 20-jarige knecht van den heer Groenendaal wordt verdacht. Deze was den vorigen dag weggejaagd en men denkt, dat hy nit wraak het bnis in bY&nd heeft gestoken. De schuurdeur was openmen zegt, dat die niet geopend is kannen worden dan door iemand die er goed mee op de hoogte was. Toen de brand wés uitgebroken werd er, zoo vertelt men, aan de dear van de boerderij gerammeld en geroepen: „Er nit!" Toen men buiten kwam was ér niemand te sien. Eenige Dongenaren gelooven, dat de brand stichter door deze waarschnwing de bewoners zelf nog de gelegenheid heeft willen geven zich te redden. Zaterdagmorgen is bovenbedoelde knecht met de stoomtram nit Scbijndel naar Den Dongen gekoiqen. Er werd door personen in de tram over den brand gesproken en het vermoeden geuit, dat bij de schuldige was. Hij zeide daarop, „dat hij gerust naar Den Dongen darfde komen". In Den Dungen zou hij zich naar het raadhuis hebben gegeven, en de deur zon achter hem gesloten zyn geworden. Wat er van dit bovenstaande, dat uit den mond van dorpelingen is gehoord, waar is weten wij niet. W|j hebben geene besliste bevestiging daar omtrent kannen krijgen. Naar wy vernemen, heeft men met Seinpost, te Scheveningen, groote plannen Het zal den volgenden zomer reeds geëxploiteerd worden door een Frankforter consortium, dat een eerste klas variété ervan zal maken, met daaraan verbonden palmgarten. Daartoe zon het terras aan de zeezijde geheel beboawd worden, waarmede binnen kort reeds een aanvang zal worden gemaakt. (Resb.) Te Tnstanowice by Borsylaw is Woensdag nacht in den boortoren van een petroleum- schacht op tot dusver niet opgehelderde wyze brand uitgebroken. Alle boorwerktuigen, machines, gebouwen en eenige kuipen ruwe olie werden vernield. De boormeester en twee arbeiders die in de schacht bezig waren pn zich door de snelheid, waarmee het vuur om zich heen greep, niet konden redden, vonden den dood in de vlammen. Toen de brand uitbrak had zulk een hevige ontploffing plaats, dat de menschen verschrikt nit hnn huizen liepen. f Het groote aantal Paryscbe kranten is vermeerderd met een zeer eigenaardig orgaan; „Le Journal d,es Apaches", dat de belangen van de Parjjsehe misdadigers en koppelaars zal bebartigeD- Het krantje wordt niet ge drukt, maar gesebreven en circuleert by de trouwste lezers. Do bekende Fransche jour nalist Olement Vautel vertelt er van in de „Libertë". In het „modebericht" wordt ge meld, dat de zjjdën ballonpet heeft plaats gemaakt voor de chaffeurspet, en dat de schoenen met gumraizolen zeer in trek komen.' Voorts wordt in het blaadje bericht, dat bekende Apachen op reis zyn gegaan naar Cldirvaux, Fresnes, Biribl, Guyana, dat wil zeggen naar een geVaDgeniB of een straf kolonie. In een der eerstvolgende nummers zullen de bijzonderheden worden bekend ge maakt van de volgende prjjsvraag: „Wie zyn de tien grootste Apachen?" Om de be antwoording van de vraag eenigszins te vergemakkelijken, zullen politici niet mee tellen. In de gevangenis te Oeskjoeb (Turk.) is een bloedig gevecht geleverd tnsschen Moha- med&nen en Christenen, waarby vyftien per sonen gewond werden, van wie drie zeer ernstig. De „Stampa" meldt dat er tnsschen Italië en Frankryk ondehandelingen gaande zijn over de doorboring van den Mont-Blanc. Er zon sprake zyn van een gemengde commissie vpor het uitwerken van de plannen. Er bestaan velerlei wijzen van opvulling van holle wanden en plafonds. Men brengt de opvullingen aan met verschillende be doelingen, bv. onder de vloeren tot Wering van ongedierte en zwamvorming, tnsschen wanden en plafonds tot wering van bet geluid, enz.in andere gevallen tot het voorkomen van akoeling, bet bewaren van temperatnnr binnenshuissoms tot het buitenhouden van de warmte, zooals bij ijs kelders, en ook tot het weren van brand gevaar. Wanneer men van de gevallen, waarin opvulling noodig wordt geacht, en van de middelen, die daartoe worden aan gewend een speciale stadie wilde maken, zon men hiermee een ljjvig boekdeel kun nen vullen. Allerlei materialen worden er voor gebruikt, houtkrullen, zaagsel, asch, gemalen krijt, slakkenwol, asbest, zeegras, mos, kurk, leem, klei, turfstrooisel, zemelen, boekweitdoppen enz. Een opvulling van plafonds, die tegenwoordig hoe langer zoo meer toepassing vindt, en dan ook zeer is aan te bevelen, bestaat hierin, dat men tnsschen de balken of plafondhangers, op latten, plankjes, of schrooten aanbrengt, daarover een leemlaag van ongeveer 5 cM. en de ruimten tusschen deze leemlaag en den onderkant van den vloer aanval' met sintels of eenig ander droog en licht materiaal. Wel verzwaart deze opvulling het plafond, waar op men dns by de berekening van de zwaar te der balken moet letten; maar zy neemt byna alle gehoorigheid en daarmede groo- ten last in de bewoning weg- Zy zou daar om niet alleen in beter ingerichte huizen, maar vooral jnist in kleinere burgerwonin gen, die zoo vaak nit boven- en benedenhui zen bestaan, steeds moeten worden toegepast. Een ernstig ongeluk had dezer dagen plaats met de elektrische tram te Saint- Etienne. Op een kruispunt liepen twee trams tegen elkaareen der wagens viel om, en van de 20 menschen, die er in zaten, kwamen 2 om het leven. Te Velp is een man in de bocht by Daalhuizen onder een automobiel geraakt. Hg werd aan de beenen verwond en door den bestnnrder in de auto naar het zieken huis gebracht, om aldaar verbonden te worden. De staking in het Amsterdamsche haven bedrijf is opgeheven. Heden wordt het werk hervat.- GOUDA, 21 Januari 1907. Gisteren werd er een match gespeeld tns schen de voetbalclubs Olympia III en Voor waarts II nit Schoonhoven op het terrein aan den Rotterdamscben dyk alhier. De voorhoede van Olympia drong krachtig op en spoedig wist de rechts-buiten de eerste goal te behalen. De stand by half time was 6-1 in Olympia's voordeel.' Na half time wist de links-binnen van Voorwaarts de tweede goal te bdfialen. Maar nu keerde de kans en werd' er vele 'malen op bet doel van Voorwairts geschoten. De meeste schoten werden Vjchter door den keeper gehouden en Olympia kon er maar 3 door werken, zoodat de eindstand 8-2 was in Olympia's voordeel. Onze voormalige stadgenoot de heer A. A. Boon is benoemd tot adjynct-Ingenienr 2e klasse by de My. tot Exploitatie van Staatsspoorwegen. 5o Klasse.. Trekking vau Maandag 21 Jan. NO. 566 t 50,000 20469 1 10.000. 8036, 19697 en 20408 ieder f 1000. 8961 f 400. 15822 en 18929 ieder I 200. 62, 5575, 9706, 12307, 12718; 15781 en 18168 ieder t 100. Prijzen van 1.70. 3021 6294 10133 12283 15012 17746 98 6326 35 12326 14 18226 3202 53 71 12479 87 18371 6 6624 10227 12575 99 18477 35 62 12751 15161 18723 6922 10388 12Ö28 69 18841 74 10435 13226 73 19013 7024 54 73 15284 62 7748 10508 13324 15631 19130 7852 10727 13476 15820 81 7936 31 13543 31 19374 49 10936 13614 15987 19446 4422 8020 60 86 16032 19572 4567 8337 11072 13874 16131 19622 62 11143 14142 32 58 8436 72 93 16471 84 8799 11375 14219 16675 19747 9027 11619 14468 16718 19869 82 20 14550 19 19982 9130 70 93 59 20511 60 11810 94 17118 20692 9626 84 14761 96 20765 73,12078 14882 17236 92 9794 91 14922 17414 9923 12120 71 33 27 40 15005 17685 96 116 32 297 501 41 44 600 875 1248 50 1326 73 1451 1616 73 1796 1825 2012 39 2121 2287 2470 2909 42 62 62 3538 3773 3817 47 3996 4199 4316 79 4678 4741 4868 5411 16 5619 41 5757 6057 6205 21 9210063 12212 74 L.K. H.K. WOENSDAG 2 JAN. Staataleemnqen. Portugal. Oblig. 3e Serie fr. 050 3 59*/,. Oblig. 3e Serie fr. 2500 3 59a/j« RuSLAXD.Iwang Dombr. Obli- gatien 4', 96' Azi». Japan Obligatien 1899 4 74'/, 74 Columbia. Geconsolideerde Bui- tenlandsche Schuld. Recepis. L 100 1'/, 24'/ji Hypotheek-Banken. Aandb. idem idem 4 90 Paodb. Rotterd. Hypb. 4 101'/,, Pandb. Rotterd. Hypb. 3'/, 97'/, Pandb. Standaard Hypb. 4% 1001/, Pandb. Stedelijke Hypb. 4 99", Pandb. ütrechtsche Hypb. 4 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 007, Pandb. Znid-Holi. Hypb. 499'/, andb. Ie 'Algem. Greninger Scherps-Hypb. 41/, 100 Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 99'/, Pandb. Ned. Scbeeps-Hypb. 4V, 101 99', 99'/. 98'/, Bewijzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank f 96'/, Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 4 Aandb. Hellandsche Hypb. 4 Pandb. Nationale Hypb. 31/, Pandb. G. Hypotheekbank te Pmsterdam 4 Spoorwegleeningen. Itali». Oblig. Znid-Italiaansclie Spw.-Mj. A. Premieleeninqen. bsLOiB, Loten Stad Antwerpen 1887 2'/, 02- Divereen Mjj. tot ExpJ. Laan van Meerdervoort 1902 89'/, Sclieepvaart-Maatechappijen. Pand. Holland-Gnlf Stv.-Mij. 100 367', IV 36 BUITENGEWONE GROOTE ALLE nog voorradige Mantels, Costumes, Blousen, Jupes, Jupons, Japonstofïen en Katoenen benevens een groote party worden tot SPOTPRIJZEN OPGERUIMD VERSCHEIDENHEID Dare schippers 1 Op bet te Sneek gehouden schipperscom- pact overtrof de vraag verre het aanbod. Het gevolg was, dat door de knechts hoo- ge pryzen konden worden bedongen, voor halfwas werd betaald van f 100 tot f 1-60, volle knechts, binnenvaart, f 250 tot f 300, buitenvaart f 350 en iets booger. Een ste vige schipper, die gehaard werd op een groqte tjalk, ging met een loon van f 400 stryken. Het kabelschip Henry Holmes is nit Cu rasao naar Jamaica vertrokken met provisie en verbandmiddelen aan boord. Een dokter, uitgezonden door liet Nederlandsche gouver nement, is aan boord en zal waarschijnlijk heden op Jamaica aankomen. Het kabelschip was in de West-Indische wateren om den kabel van Colon te her stellen. op MAANDAG 28 JANUARI 1907, des voor middags te elf uren, in de Sociëteit „VREDE BEST" aan de Markt, ten over staan van den te Haastrecht gevestigden No. 1. Een zeer gnnatig gelegen van vele gemakken voorzien waarin sedert vele jaren met goed gevolg de BrootU en Banketbakker amaak wordt uitgeoefend, aan de Kleiweg te Goada, wyk E no. 70, Kadaster Sectie B no, 27, groot 80 Centiaren. Bjj dit perceel worden ook verkocht de Winkelopstand en alle aanwezige Gereed schappen tot de nitoefening der Winkel en Bakkerij behoorende. Te aanvaarden bjj de betaling der koop penningen. No. 2, HUIS Boelekade, uit fle hand verkocht. En Nos. 3 tot 5 staande naast elkander, in een Gang aan de Wilhelminastraat te .Gouda, wijk M Nos. 115, 116 en 117. Verhuurd bjj de week ieder huis voor f 0.90. De perceelen zyn te bezichtigen de laatste drie werkdagen vóór den dag der veiling tan 10 tot 2 uren en op dien 'dag van 9 tot 11 uren. Nadere inlichtingen geeft Notaris J. KOE MAN voornoemd. Zes Kamers, groote Kenken, drooge Kelder flinke Tuin. Voorzien van Gas- en Water leiding. Te bevragen B 89. Hoofilmagaxijn Gedempte Binnenrotte 164. Tele/. tt699. 2e Magazijn Weet NUuwland 0, nabij Station Beur*. Tele/. 4961. dagelijks In onze .Salons te hoeren. flmttlgd te Dordrecht. Opgericht in 1873. tttaalscbappeliik Kapitaal (ooitcckcnd) i 7,000,000.— j UerzOi.ró Bedrag Aofcv O# witlltatn. Riun. ruim ut tvtl'.tccn. 1 worden aangenomen door het

Goudsche Courant | 1907 | | pagina 2