Onnavolgbaar BINNENLAND. Stadsnieuws. BEURS VAN ROTTERDAM OPRUI MING. Wille Loeder en ADVERTENTIE Wild en Gevogelte. Zenuw- en Maag-lijders ISa,ad.gr©Tr©x 383Bte Staats-loterij van Blommlstein's Inkt ten om, ten einde de gemoederen te Barce lona te kalmeeren, de anarchistische aan slagen in de provincies Barcelona en Oerona niet meer voor de rechtbanken van gezwo renen te brengen, maar ze te verwijzen naar de gewone rechtbanken. Rusland. In de kazerne van de 11de vlootafdeeling te Kroonstad heeft een hevige ontploffing plaats gehad, waardoor het gebouw sterk werd beschadigd. Een aantal officieren en manschappen werden gewond. Wat de oor zaak van de ontploffing was, is nog niet nitgemaakt. De bekende Goerko-Lidwalzaak over knoeierijen bij graanleveringen voor de noodlijdende Russische provincies zal nu toch door de rechtbank moeten worden uit gemaakt. De onder-uiinister Goerko wei gert beslist, zelfs op hooger bevel, zijn ambt op te geven en eischt behandeling door de rechtbank. Marokko. Een Fransche wetenschappelijke missie is door den stam der Senaga aangevallen. Een afdeeling viel in een hinderlaag, maar werd door ruiterij van 6en be vrienden stam geholpen. Toch achtten de leiders van de missie het geraden, met het oog op de vij andelijke houding der stammen, naar Rabat terug te keeren. Volgens de Temps wordt van Fransche zijde 'tdoor het Maghzen tot alle mogend heden gerichte verzoek om een voorschot van 10 millioen francs als ongeoorloofd beschonwd daar tegenwoordig slechts de „Banque de Paris et d^i Pays-Bas" gerech tigd is, dergelijke leeningszaken met het Maghzen af te sluiten. STATEN-G ENE KAAL. KRH8TE K t M E II. Vergadering van Woensdag 6 Febr. Besloten wordt, bjj den aanvang der vergadering te behandelen het ontwerp be treffende onze diplomatieke vertegenwoor diging in Marokko. Voortgezet wordt bet debat over de be- grooting van Binnenlandscbe Zaken. De heer van Leeuwen houdt een betoog over de noodzakelijkheid tot herziening der Gemeentewet, die verouderd is. Voorts wil hg eenigszins paal en perk gesteld zien aan misbruik dat van de werk zaamheden van burgemeesters en gemeen tebesturen gemaakt wordt. Allerlei functies worden opgedragen, waarmede zjj niets te maken hebben. Bjj de beantwoording der verschillende sprekers wijst minister Rink in de eerste plaats den heer van Leeuwen er op, dat nog laatstelp in 1904 rekening is gehouden met de toeneming der werkzaamheden van de besturen der groote gemeenten, door wijziging van de Gemeentewet zoo, dat facultatief werd gesteld de uitbreiding van het getal wethouders in groote gemeenten tot zes- Overigens meent de minister, dat eerst verbetering moet gezocht worden bv. in opneming van tot het wethondersambt ge schikte personen in den Raad, het aantrek kelijk maken van het wethondersambt, al vorens maatregelen te nemen in den vorm van wetswijziging of maatregelen in den geest, door mr. van Leeuwen aanbevolen, ni., het benoemen van wethouders buiten den raad. Een goede remedie vindt de mi nister ook in uitbreiding van den werkkring der commissies van bijstand in/dêbsRaad. De minister deelt mede dat dele gfieven door verschillende sprekers teuBerto ge bracht ter zake toepassing van gemhente- ljjke verordeningen, reeds een puntvan overleg uitmaken tusschen ier Rcgeerylg en de Staatscommissie voor de gemecnteflnan- cibn, De minister zal zooveel mogelijk de kwes tie der pensioneering van gemeente-ambte naren bespoedigen, maar kan niet toezeg gen een speciale regeling ten-aanzien der commissarissen van politie. Wat betruit het incident met den Com missaris der Koningin in Gelderland, sluit de minister zich geheel aan bü den heer van der Feltz, die betoogde dat die ambtenaar niets deed in strijd met de provinciale wet. Wat de onderwjjs-kwestie betreft, het standpunt der Regeering is, dat zjj hier wensi ht te reageeren tegen de beslissingen op onderwijsgebied der laatste jaren. Zjj heeft de Staatscommissie gehandhaafd en moet haar arbeid dus afwachten- Ten aanzien van het wegzenden van kin deren uit de school wegens niet-betaling van schoolgeld, houdt de minister vol, dat de verordeningen daaromtrent niet in strijd zijn met eenig wetsartikel, al mogen zj met den geest der Leerplichtwet strijdig geacht kjnnen worden. De minister zal echter de vraag onder de oogen zien, of aan eventu- eele Raadsverordeningen op dit stuk goed- keuring Ml moeten worden onthouden. De heer Vening Meinesz sluit zich aan bjj den beer van Leeuwen, in diens klacht over overlading van groote gemeentebestu ren met arbeid, maar waarschuwt tegen uitbreiding van de werkzaamheid der com missies van bijstand. Na replieken wordt de begrooting van Binnenlandscbe Zaken zonder stemming goedgekeurd. Hierna kwam in behandeling Hoofdstuk Financien, waarbij de heer Regout de door den minister voorgenomen afschaffing van het mgnrecht bestreed, daar dat recht een groote bron van inkomsten voor de schat kist is. Beter ware, het recht voortaan niet meer te heffen van de netto-, maar van de bruto- opbrengst. De Mijnwet van 1810 staat hieraan niet in den weg. De minister van Financien deelt mee, dat de minister van Landbouw een nieuwe Mijnwet overweegt, waarna ook deze zaak nieuw geregeld kan worden. Hierna werden Hoofdstuk Financien, be nevens Hoofdstuk Onvoorziene uitgaven zonder stemming goedgekeurd. Het debat over de WaterstaatBbegrooting werd daarop geopend door den heer van Velzen, die er b(j de Regeering op aan drong om door een wetswijziging er een eind aan te maken, dat de kosten van on derhond der Delflandsche zeewering uitslui tend ten laste van de landeigenaren komen, in plaats dat alle belanghebbenden, wier eigendommen beschermd worden door de zeewering, in de onderhoudskosten bijdra gen. Morgen 11 unr voortzetting. Gemengrie Berichten. Gisterenmorgen is te Breukelen een 15- jarige jongen door het ijs gezakt en ver dronken. Gisterenmorgen om vjjf aar is van Am sterdam vertrokken de vracht- en passa giersboot „Bolsward" van de Holland Frieslanden, om te trachten over de Zui derzee de Lemmer te bereiken. Na op de Zuiderzee tusschen de Oranjesluizen en Pampus herhaalde raaien te vergeefs getracht te hebben zich door bet zeer zware ijs heen te welken, heeft de kapitein zich ge iood- zaakt gezien terug te keeren, en arriveerde omstreèks negen uur voor Amsterdam. Thans zal warden getracht over het Noordholland- Bche Kanaal zijn bestemming te bereiken. (Hbïd.) De influenza teistert Amsterdam weer ge dacht, meldt het Hbld. In alle inrichtingen waaraan veel personeneel verbonden is, heeft men met gebrek aan werkkrachten te kampen. By de telephoon, bjj de posteryen enz., kortom overal tracht men door tjjdelyke krachten in den dienst te voorzien. By de post is het aantal zieke bestellers geklommen tot 65. Omtrent het slachtoffer van den reeds gemelden vadermoord te Breda, den 47- jarigen koperslager Verstrepen, meldt de Br. Ct., dat hy vroeger aan de gasfabriek verbonden was, maar wegens misbruik van sterken drank daar ontslagen werd. D tarom moest hy ook de werkkringen by andere patroons verlaten. Zyn echtgenoote is een zeer nette en oppassende vrouw. De kinderen onderhielden den vader, wien zy gezegd hadden, dat hy alles wat hy nog ontving kon behouden, als hy dan ook maar rustig bleef en niet immer zoo'n ruzie maakte in huis. De 26-jarige oudste zoon volgde eeniger- mate het slechte voorbeeld van zyu vader, evenwel ging by zich niet zoo aan alcohol te buiten als deze. Er waren reeds meer malen oneenigheden tusschen vader en zoon geweest, waarby de vader dan onmiddellijk naar een mes of ander wapen greep. Vrouw en kinderen hadden tot nu toe steeds onge lukken weten te voorkomen. Maandagavond kwam de oudste zoon, na den dag in ledigheid te hebben doorgebracht, dbor de achterzijde van de woning thuis. De vader was in de voorkamer en toen zijn zoon binnentrad vloog hy op hem toe en sloeg hem met een vyl op het hoofd. Zjj worstelden en rolden over den grond, bij de tafel. Nog lag de vader op den grond, toen de zoon opsprong, een op tafel liggend brood mes greep en er zyn vader mede in den rechterarm st ik. Dez0 stond op en ging naar een stoel, waarop hy neerviel. Hij had een paar wondjes aan het hoofd en een kleine aan den polF. De eigenlijke doodelyke wonde, dio in den bovenarm was toegebracht, hadden noch zyn vrouw, noch zijn kinderen gezien. Niemand, ook de dader niet, vermoedde dat de f-teek zoo ernstig was. Op den stoel zittende, vroeg de vader met flauwe stem om drinken. Men bracht hem dit, maar nog voor hy gedronken had, viel zijn hoofd achterover en was hy dood. Toen eerst zag men het enorme bloedverlies. De vermoedelijke dader Verbruggen, van den gruwelyken moord, gepleegd op den veldwachter Maas, in het dorp Mill, blyft nog maar steeds ontkennen, den moord ge pleegd te hebben. Door de politie wordt alle moeite gedaan sporen te vinden, welke kunnen leiden tot het ontdekken van den moordenaar. De feiten ten huize van Verbruggen gecon stateerd, betreffende de in beslag genomen bebloede kleederen, en de klompen van Ver bruggen, die precies in de afdruksels van de voetsporen passen, op de plaats van den moord gevonden, geven al meer en meer het bewys, dat men Verbiuggen voor den dader houden kan- Maandag heeft Verbruggen van uit 's Hertogenbosch, alwaar hij in voor arrest gevangen zit. een brief geschreven, aan zyn vrouw en kinderen, waarin by hun meldt, dat het nog wel eenigen tijd zal aanloopen voor hij wederom op vrye voeten zal worden gesteld en zy jaard en wagen maar moeten verkoopen. De revolver, welke de vermoorde Maas by ziel) droeg, is nog niet gevonden. Men schrijft uit Dinxperlo Zoo'n drukte als thans by de ophanden zijnde gemeenteraadsstemming hebben we nog nimmer ^bespeurd. De kiezers |hebben een behuorlyke verkiezingscourant ontvangen, waarin de candidaat der antirev. tot in de wolken wordt verheven doordiens zwager. Het eigenaardige is, dat de tegen- candidaat mede van antirev. huize is. Zoo zyn de broederen verdeeld. Men seint uit Rotterdam Met de gebruikelijke praal heeft gisteren een rouwplechtigheid voor Rosier Faassen plaats gehad in de schoawburg, die in nog niet zoo lang achter ons liggende jaren mede zyn waarde ontleende aan zyn beteekenis als kunstenaar. De vestibule van het gebouw, door het bestuur daarvan ir. een rouwkamer herschapen, nam ongeveer halfelf het stof felijk overschot van den laatste der oude garde op. De katafalk werd omringd door een beperkt aantal genoodigden, van wie men verwachten kon dat zy Faassen, hetzjj na hebben gestaan, hetzy hem zoo gewaar deerd hebben als schrijver en als tooneel- speler dat zy hem van heeler harte een laatsten groet wilden brengen. Uit hen trad in de eerste plaats de heer P. D. van Eysden naar voren, de directeur van bet Rotterdamsch Tooneelgezelschap, waaraan Faassen het laatst verbonden was. Onder een van groote achting voor den overledene getuigende rede, legde hy een enorm bloemstuk op de baar. Gevolgd werd hy door den heer Poolman namens de artisten van het gezelschap, den heer L. Jacobson namens de afdeeling Rotterdam van het Tooneelverbond, door Moor namens den Raad van Beheer van de Koninklijke Vereeniging, Poutsma, decorateur van het schouwburgge- bouw, Vlasboom namens de rederijkerskamer „Vreugdendal" te Breda en vele anderen, die allen bloemstukken aan het lykkleed hechtten. Dan waren er nog van de artisten der Koninkl. Vereeniging te Amsterdam, van de Nederlandsche Tooneelvereeniging en Gebr. van Lier, aldaar enz. Alle sprekers herdachten met weemoed naast den grooten kunstenaar ook den goe den men8ch, en men kreeg wel den indruk dat hy onder die allen om zyn vele eigen schappen van hoofd en hart hooggeacht en bemind is geweest. Na ongeveer een uur verliet het overschot van den aldus gevierden kunstenaar, be dolven onder een pracht van frissehe bloe men, den schouwbarg naar het station, om te 's-Gravenbage ter aarde te worden besteld. Op dien weg werden door de directie van het „Casino-Tivoligezelschap", en Pflftging" kransen op den Ijjkwagen gelegd. Van al de betrokken gebouwen hin< de vlag halfstok. Een dezer dagen vervoegde zich 's avonds in een sigarenwinkel in de Warmoesstraat te Amsterdam een als heer gekleed persoon die voor een dubbeltje sigaren wenschte te koopen en daarvoor een rijksdaalder in be taling gaf. De winkelier bemerkte onmid dellijk dat deze rijksdaalder valsch was, het randschrift ontbrak, en het geldstuk voelde bovendien zeer vreemd aan. Met het oog op de vele gevallen waarin men vooral by kleine winkeliers en neringdoenden valsch geld tracht in betaling te geven, stelde de sigarenhandelaar zi( h niet tevreden met een ander geldstak, doch sloot by de deur en werd een juist voorbijgaande agent van politie binnengeroepen. Deze nam den vaischen rijksdaalder in ontvangst, doch stelde 't geld stuk in tegenwoordigheid van den winkelier weder in handen van den kooper. Hierop verzocht de agent den heer mede te willen gaan naar het bureau. Eenigen tyd later passeerde dezelfde agént weder het sigarenmagazijn, van welke gele genheid de winkelier gebruik maakte om den politiebeambte te vragen hoe het verder met de zaak was afgeloopen. De agent deelde hem daarop mede dat de aan het bureau dienstdoende brigadier den rijksdaalder in beslag had genomen, doch den als heer ge- kleeden persoon had laten vertrekken sonder proces-verbaal van het gebeurde op te maken, Dit verhaal kwam den winkelier al heel onwaarschijnlijk voor en, nader informee- rende, vernam hy toen, dat van de gansche geschiedenis aan het betreffende politiebureau niets bekend was. De recherche nam daarop de zaak in on derzoek de agent werd aan een streng verhoor onderworpen, waarby ten slotte aan den dag kwam, dat de bewuste rijksdaalder zich in het bezit van den politieagent be vond volgens zyn opgave zou door hem van het voorgevallene geen rapport zyn gemaakt, omdat de arrestant hem ontvlucht was. welke voorstelling zeer onwaarschijnlijk klinkt als men weet wat in deze de plicht van den agent had behooren te zyn. Intusschen is de man disciplinair gestraft. Het signalement van den man, die den ryksdaalder in betaling gaf, komt geheel overeen met een reeds sedert langen tyd door de recherche gezocht persoon, verdacht van het uitgeven van valsch geld. (Hbl.) Een reclameboot. De heeren H. F. Seibell, koopman te Amsterdam en H. W. Daykers, directeur eener motoren-maatschap- py, aldaar, hebben aan fabrikanten en ex porteurs hier te lande een rondschrijven verzonden, waarin zy, gesteund door bet „Bureau voor Handelsinlichtingen", het „Accountants- en Administratiekantoor onder directie van den heer A. Kylewer", te Am sterdam, en verschillende autoriteiten op handels- en industrieel gebied, hun voorne men kenbaar maken om voor rekening eener op te richten naamlooze vennootschap elk jaar per motorboot een reclametocht naar het buitenland te maken met monstercollecties van de voornaamste Nederlandsche buizen. Het doel van dien tocht isDe monsters te toonen, teneinde de fabrikanten beter be kend te maken, orders op te nemen en daar door reeds bestaande relatiën te bestigen en nienwe aan te knoopen. De heeren stellen zich voor daartoe aan te schaffen een mo torboot, genaamd „Holland". De eerste reis, op 280—250 dagen geraamd zal by voldoende deelneming einde Maart of begin April aanvangen, terwijl men zich voorstelt dat circa 90 groote steden, westelijk van de lyn Berlijn -Dresden, zullen worden bezocht. In verband met de diefstallen in de kazerne te Middelburg zyn twee soldaten en een opkooper in het huis van bewaring ondergebracht. Naar aanleiding van de verstikking aan den Blauwburgwal te Amsterdam, waar het gas in de kamer niet ontplofte door de brandende pit, deelt de redactie van de Amsterdamsche „Echo" een persoonlijk on dervonden staaltje van een dergelijk geval mee „In een vertrek, waarin wy, verkouden en wel, zaten te werken, brandde een door de gasfabriek geleverde gaskachel", schryft zy. En jawel. Er is een lange ijzeren buis in aangebracht, waarin op afstanden van misschien anderhalven duim gaatjes zijn geboord, die de branders vormen. De kachel heeft een goed werkende afvoerpijp in een zeer ruimen schoorsteen. „Op eon middag, toen de kachel mis schien reeds een uur had gebrand, kregen wy bezoek, dat in plaats van te groeten een kreet slaakte over de geweldige gas lucht, die in onze kamer hing. „Toen we opstonden roken wy met on zen verkouden neus inderdaad een gaelucbt. „En wat bleek nu Dat by het aansteken van de kachel slechts door ongeveer de helft van bet aantal gaatjes in de ijzeren buis het gas was ontvlamd, en dat door al de overige gaatjes het gas met kracht weg stroomde, en minstens al een uur lang hkd weggestroomd, gedeeltelijk in den schoor steen, gedeeltelijk in oaze kamer, maar dat het mengsel van gas en lucht niet was ont ploft, en dat zelfs op een afstand van ander- balven centimeter het laatst in de ry bran dende vlammetje het uit zijn naasten buur stroomende gas niet had ontstoken. „Wij hebben de proef later meermalen herhaald, en steeds met hetzelfde resultaat" De Praische Staatsspoor heeft een aan zienlijke schadevergoeding moeten betalen. In den afgeloopen zomer hebben er groote boschbranden plaats gehad, en verscheiden landeigenaars, onder wie de hertog van Slees wijk -Holstein, hebben toen den Staat een rr0868 aangedaan, aanvoerende dat de brandén veroorzaakt waren door vonken uit locomotieven. De eischen zyn toegewezen en schadever goedingen zijn uitbetaald tot een bedrag van meer dan anderhalf millioen gulden. Het ijs in den IJsel en in de Gonwe be rokkent nog steeds de stoomvaart heel veel last. Wel worden de verschillende diensten nog volgehouden, maar dit gaat met groote moeite en veel tydverliea gepaard. IJsploegen houden de vaart eenigszins open, zoodat de booten naar Boskoop, Lei den en Amsterdam nog varen. Ook naar Rotterdam wordt de IJsel telkens weer opengemaakt, doch by eenigszins strengere vorst zit het ijs spoedig weer vast. Maandagavond is te Molenbeek, een voorstad van Brussel, een ernstige brand uitgebroken in een bussenmakery en een kopersmelterij in de Heyvaerstraat. De brand strekte zich binnen korten tyd over een oppervlakte va.i 720 viork. M. uit. Daar het werkvolk staakte waren er enkel eenige bedienden in de gebouwen aanwezig. Deze konden bijtijds het gebouw verlaten. Toen de brandweer ter plaatse kwam was het eerste werk de slangen te zetten op de standpijpen der waterleiding. Maar dit mis lukte door het opdringen van de menigte Was er terstond een voldoende politiemacht geweest, die het terrein had kunnen afzet ten, dan zou de brand zeker niet zulke groote afmetingen hebben aangenomen. Toen de brandweer van Molenbeek eindelijk on gehinderd spuiten kon, had het vuur zich al zoo uitgebreid, dat zy baar taak lang niet alleen afkon. Uit alle deelen van Brus sel deden de stoomspuiten dienst. De Marokkaansche minister van oorlog, Gebbas.. verklaart te weten, dat Raisoeli zich geheel alleen in ellendigen toestand op een hoeve bevindt. Gebbas wacht kalm tot Raisoeli'8 beschermer Zellal zich onder werpt, wat, volgens den minister, een zaak van uren is. Dan zullen de Beni Aras, die zonder Zellal niets beteekenen en hun dorp Tazerad moeten prijsgeven, met voorstellen komen. Gebbas heeft ondertusschen ai te rekenen met een nieuw gevormde roover- bende in Elksar. De minister heeft uit Fez van den Sultan een gelukwensch ontvangen met de door hem zonder veel bloedvergieten verkregen resultaten, waardoor de Maghzen nu kan staat maken op den trouw van alle stammen in het Noorden. GOUDA, 7 Februari 1907. Gisterenavond vergaderde het dep. Gouda der Maatschappij tot £ïut van 't Algemeen in een der bovenzalen van de Sociëteit „de Réunie". Besloten werd aan de Goudsche vereeniging voor Gezondheidskolonies een sqbsidie te verleenen en tevens den cursus in handen arbeid voor het dienstjaar 1907 een subsidie te verstrekken, opdat de leeraar daarvan een cursus kan openen voor min- of onver- mogenden. Nog werd medegedeeld dat op 21 Februari a.s. Dr. H. Blink uit den Haag zal optreden als spreker in het departement, die zal spre ken over aardbevingen en vulkanen, toege licht door lichtbeelden. Bij Kon. besluit van 6 dezer is de heer G. V. W. baron van Hemert tot Dingshof benoemd tot burgemeester der gemeenten Haastrecht en Vlist. Blijkens by den Raad van State, afd. voor de geschillen van bestuur ingekomen Kon. besluit isniet-ontvankelyk verklaard het beroep van den raad der gemeente Schoon hoven tegen het besluit van Ged. Staten van Zuidholland ten opzichte van het door dien raad ingestelde beroep tegen de ver klaring van den hoofdinspecteur voor de volksgezondheid voor Zuidbolland en Zeeland tot sluiting, als schadelijk voor de gezond heid van de openbare lagere school le soort aldaar. Uit Nieuwerkerk a/d IJsel meldt men aan de N. R. Ct. Gisteren werd op de baan van de Nieuwer- kerksche IJsclub een hardrijderij gehouden, waaraan 12 personen deelnamen. De eerste prijs werd gewonnen door B. den Toom, de tweede door J. de Wit en de derde door L. den Toom, allen alhier. 1036 75 6606 93 12135 15805 79 1132 4478 85 9424 12237 9 95 1224 4639 6705 27 12306 13 18997 1325 51 73 9612 12599 78 19060 1543 58 90 10059 12619 15973 19171 1686 1706 4787 6928 93 12723 94 19219 4808 67 10158 12829 16113 75 56 4937 7002 10202 12920 16 19337 81 54 7160 10329 99 89 19412 1842 5037 7366 36 13087 16416 19519 2289 68 76 52 13298 16587 39 91 69 7496 10453 13437 16605 19602 2360 5121 7521 95 13906 43 39 2482 5250 7671 10560 92 16786 19754 2596 5325 7773 88 14008 16957 19859 2832 5463 7816 10792 29 17173 19927 81 5611 7980 10821 77 17465 61 87 50 8017 10921 14157 17552 20137 2985 69 68 77 80 17608 94 3023 92 8368 11049 98 17702 20245 65 95 91 11127 14238 17839 51 82 5704 94 53 59 85 20387 3101 28 8478 71 85 17971 20525 74 5808 8579 11238 14369 82 20612 3322 60 8736 65 14523 18008 16 90 78 90 11327 66 29 44 3437 6007 8869 46 14802 87 95 3592 21 89 47 15 18253 20719 3613 6182 8980 94 72 57 48 75 6203 9042 11438 87 88 20837 3887 4 52 11539 14985 18384 20966 3919 18 72 11712 87 Afloop der Openbare Verkooping van Onroerende Goederen, gehouden -dosr Not. Mr. I. MOLENAAR. Perceelen 1, 5 en 6 voor f 45900.—, k. J. Hoogenboezem te Waddiniveen. Perceelen, 2, 3 en 4 voor f 7050.—, k. A. Brouwer te Waddinxveen. Perceel 7 voor f 5600.—, k. B. Olie te Waddiniveen. Perceel 8 voor f 5400.—, k, D J. Oudyk te Waddinxveen. Perceel 9 voor f 6000.—tak. T. Knape te Brielle. MARKTB ErTcHT EN Gouda, 7 Februari 1907. Veemarkt. Melkvee aanvoer geene beteekenis, Vette varkens, goede aanvoer handel matig. 21 a 23 ct. per hal! K G. Biggen voor Engeland, redel, aanvoer handel matig, 20 k 2i ct. per half K.G. Magere Biggen red. aanvoer handel matig 1 k f 1.40. Vette Schapen geen beteekenis. Lammeren, geen aanvoer. Nuchfere Kalveren goede aanvoer handel vrijwel 9.— k ia Fokkalveren 10kf 17. Kaas aangevoerd 8 partijen handel vlug. ie kwal, 32.k f 33 ade kwal. /30 k 31— Noordhollansche Boter, 1058 stukken van KG. Harïdel vlug. Goeboter 1.45 k 1 50. Weiboter 4 1.30 i 1.40. L.K. H.K. WOENSDAG 23 JAN. Staatileeninqen Portugal. Oblig. 3e Serie ir. 050 3 69'/,, - Oblig. 3e Serie ir. 2500 3 59'/,, ResLAHD.Iwang Dombr. Obli gation 4', 96' Alia. Japan Obligatien 1899 4 74'/. 74 Columbia. Geconsolideerde Boi- tenlandsche Schnld. Recepis. L 100 VI, 24i/, Hypotheek-Ban kin- Aandb. idem idem 4 90 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101'/,, Pandb. Rotter*.. Hypb. 3 V, 977/, Pandb. Standaard Hypb. 4'/, 100'/, Pandb. Sleddpke Hypb, 4 99', Pandb. Utre/htsche Hypb. 4 100 Pandb. Werftlandsche Hypb. 4 1001/, Pandb. Znid-Holl. Hypb. 4990, - andb. le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 100 Pandb. Nederl. Hyp. Pand- brieibank 4 99'/, Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 41/, 101 Bewijzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank f 96'/, Pandb. Bataaische Hypb. 4 100 Alg. Öypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbrieibank 4 99'/, Aandb. Hollandsche Hypb. 4 99'/, Pandb. Nationale Hypb. 3'/,90/, Pandb. G. Hypotheekbank te Pmsterdam 100 3poorvegleeningen. Italik. Oblig. Zaid-Italiaansche Spw.-Mjj. A. 3«71. - Premieleeninqen. Bklgib, Loten Stad Antwerpen 1887 2'/, 02- 1'/' Diversen Mg. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 89 Vi Scheepvaart-Maatschappijen. Pand. Holland-Gulf Stv.-My. 35 BUITENGEWONE GROOTE ALLE nog voorradige Mantels, Costumes, Blousen, Jupes, Jupons, Japonstoffen en Katoenen benevens een groote partij worden tot SPOTPRIJZEN OPGERUIMD Burgerlijke Stand. GEBOREN 5 Febr. Hendrika Catharina ouders H. M. Vos en H. C. van der Ree. 6' Leonardos, ouders J. J. van Dauren en A' O. LuynenbuFg. OVERLEDEN 5 Febr. G. van den Berg, 7 m. H. P. Stalenbarg, 11 m. T. Jansen. 81 j. J. L den Edel, 20 m. 6 Febr. M. Zaidam, wed. P Burger, 73 j. GEHUWD 6 Febr. W. T. H. Nfiring en M. M. Bertels. F. Stalenbarg en B. Hoeven^ Ree u wijk. GEBOREN Gerardina Maria Adelgonda ouders A. Heemskerk en E. de Brain. Adrianus, ouders G. Hey en P. van Dyk' zyn thans door nieuw gevonden toepassingen onze in olieverf genchilderdr Por tretten Peinture- tiogaert». Zy geven kracht en diepte, die namakers niet kunnen bereiken. Men overtuige zich, geen imitatie, voor de eclèle te ontvangen. Gelll. Prijscourant met een aantal onge vraagde getuigschriften gratis op aanvraag Boxtel. H. BOOAER1 A Co, Agent voor GOUDA Firma A. QUANT, Kunsthandel, Kleiweg, by wien modellen te bezichtigen zyn. Aleuw onovertroffen Frof. Dr. Liebers welbekend lïKDW-KBACHT-lLIXIil (Alleen <*ht met Fabriekamerk). tot voortdurende, radicale en zekere genezing van alle, zeli* de meest hardnekkige zenuw* ziektent *ooral ontstaan door afdwalingen op jeugdigen leef' pj J'cta'e genezing van elite zwakte, Bl.Vj zaeht Benauwdheid Hoofdpijn Migraine Hartklopping Maagpjjn slechte spijsvertering Onvermogen Impotenz Pollutione enz. Uit voerige prospectussen Prijs por Fetch fl. 1, fl. 1 fl, 8'/„ dubbele Io*ch 11. 6» Oentranl-DepótMatth. v. d. Vegte, Zaltbomm Depóts: M. (Jléban k Co., Rotterdam. F. 1 lappol, 's-Gravenhage. I. Halramana de Jong J. Czn. Rotter'ana Wc Iff k Co. .Gouda, n bh' alle drogisten. Van af heden en verder dagelijks versch verkrijgbaar, Braadkaikens, Soepkippen, Daiven, Poularden, Kapoenen, gemeste Eend vogels, Talingen, wilde Eendvogels, Fazanten Patrijzen, Snippen, Korhoenders, Reevleesch, enz. enz., tegen de meest sterk concnrreerende prijzen. Panklaar schoongemaakt franco poor geheel Nederland. Aanbevelend, T. QUTTRLING, Poelier Oosterstraat 18, ROTTERDAM. Telephoon Interc. No- 2031. wordt ait overtuiging, als een werkelijke hulp in den nood, het boek aanbevolen. Na ontvangst van adres per briefkaart w or it d t boekje franco per post toegezonden door BLOKPOEL'S Boekhan Za tbomrafil. Te Chelmsford, in Engeland, is een man, die by zyn overleden zesjarig dochtertje, toen bet ziek was, geen dokter baalde, maar een onderling van zyn secte de zooge naamde „Peculair People", of Rare Menschen die het kind, overeenkomstig Bijbels voorschrift, zalfde en bij het ziekbed bad, veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. De ouderling echter, in wien de rechter de leider van de beweging in die plaats zag, kreeg twee maanden gevangenis. InbrekersHet is dezer dagen gebeurd in een dorp waar veel zakenmenschen wo nen in huisjes met tuintjes, die ze, hoewel ze netjes op een rij staan, villa's gelieven te noemen, 't Zyn belaasgenummerde villa's. De gegrondheid van dit helaas blyke ait deze waar-gebearde historie. Een dezer nachten werd de heer des hui zes in een der kamers van een der genum merde villa's wakker, hoorde gerucht, en bemerkte tot zyn schrik twee mannen, die midden in zyn tain, net waar de bolletjes al zoo lief bezig waren boven den grond te komen, verdachte bewegingen uitvoerden. Hy nam zijn revolver en King naar be neden, behoedzaam den tuin insluipend, al waar zich 't volgend discours ontwikkelde „Gooien avond, meheer", zeiën de man nen. „Wat doen jullie hier?" vroeg meneer. „Wy grave zei er een. Dat was tronwens over-duidelyk, want er lag een berg a*rée en er was een kuil van een paar voet diep. „Ja", zei meneer dan ook, „maar wat be- teekent dat, midden in de nacht „Nou meheer, we komme voor de beer putdie mos geleegd „Eu dat is voor veertien dagen pas ge beurd „We fho8te toch hier zynWe beon6| toch op do. 14-.yj „Nee, 16", zei meneer, en hy zei er wg wat by, dat aan een zeker natuurverschijn sel doet denken. „Zie je nou wel?" kwam toen een van de graversIk heb je nog gezeid, dat 't geen veertien wasNou dan benne roe verkeerd, meheer, neem-me-niet-kwaljjk „Ja maar dat gaat zóö maar niet", stoof meneer op. „Me tuin vernielen, me bollen vernielen, en nou de boel zoo laten liggen Allo, maak dicht!" „Daar worde we nie voor betaald", zei de brutaalste en nam zijn schop op. „Als je nou niet dadelyk1" dreigde meneer; en hij hief zyn revolver op. Zóó, met den revolver gericht op de twee kerels liet bjj ze werken tot 't gat weer dicht was. Toen trok-ie den haan over, lachend 'tDing was ongeladen. Men beweert, dat de nachtelijke gravers toen een onfatsoenlijk woord hebben gezegdl (Haarl- Dbld.) Wegens het voorl nen van pokken te Rotterdam en te Kri pen a. d. Lek en te Ouderkerk a. d. IJsel de gelegenheid open gesteld zich kosteloos te doen inenten of herinenten door den gemeentegeneesheer. Schoonhoven. Maandagmiddag werd op de Ijsbaan een wedstrijd voor de volontairs der In8trnutie-Compagnie plaats. Dinsdagavond was er een IJsfeest geor ganiseerd, opgeluisterd door het Muziekcorps T.A.V.E.N.U. en voorafgegaan door een fakkeloptocht door de stad. Woensdagmiddag tegen twee nar was de raad io spoedeischende vergadering bij eengeroepen. De voornaamste mededeeling betrof de lang verbeide Kon. Besl. omtrent de school le soort, waarby gehandhaafd blijft de beslissing van Gedeputeerde Staten, zoodat afgekeurd worden als schadelijk voor de gezondheid de lokalen 2, 3, 4, 8. De drijvers in deze zaakde heeren VaUc, Greup en Schreuder konden het niet over zich verkrijgen om deze beslissing der Ko ningin aan te hooren en kwamen óf te laat, óf bleven weg. Wat laten die heeren zich in de kaart kyken. Woensdagavond had in het nieuwe Nutsgebouw de eerste Volksbyeenkomst plaats. De voorzitter der Commissie van Volks- byeenkomsten, de heer Mak, opende deze bijeenkomst roet de wensch. dat deze avon den druk bezocht zullen worden. De damesMies Penning (Piano)Joh. van Loo (Viool)Helene Quispel (Zang) en de heer Hans Blitz (Violoncel)t allen nit Rotterdam brachten een achttal nummers ten gehoore, waarvan er enkele zoo in den smaak vielen, dat het daverend applans van de volle zaal, een da capo uitlokten. Het publiek, uit alle rangen en gezindten beeft ge.ioten van het heerlyke spel en de jnooie zaal met zjjn keurig tooneel. L'Uoion fait la force 5e Klasse. Trekking van Donderdag 7 Febr. No. 3831 t 1500. 487, 2408, 2937, 3290, 5622, 6601, 6776, 9561 en 17020 ieder t 1000. 1572, 6650, 7827, 13175 en 17012 ieder 1 400. 6568, 13604, 14803, 14804, 15195 en 17564 ieder i 200. 200, 4480, 4530, 6266, 7318, 7657, 8569, 10486, 14115, 16405, 17068, 18572 en 19715 ieder I 100. Prjjaen van i 70. 406 4175 6283 9108 11738 15422 18439 678 91 6309 9220 11933 56 18557 735 4211 6420 52 74 99 78 801 20 89 92 87 15647 80 13 90 96 9307 12006 79 18637 21 4366 6564 59 39 15788 18848 is proefondervindelijk de BESTE en volkomen ONSCHADELIJK APELDOORN-HOLLAND.

Goudsche Courant | 1907 | | pagina 2