Nightcap Victoria Water. DIENSTBODE. CASORNAHIIITEN BINNENLAND. Rechtzaken. Stadsnieuws. ABVrjtTEMIIvN M. M. v. LOOiM, Firma Herman Zoon, PostertJ en en Telegraphic. 3838te Staats-loterij BEURS VAU ËOTTERDAm" OPRUI MING. Witte Goederen „DE AVONDSTER Zenuw- en Maaglijders I3aad.g*©Tr©x Geregelde aanvoer Evqklavd. Lloyd George is, als de eerste liberale minister, naar Belfast getogen om daar te spreken. Er zjjn uitgebreide voorzorgs maatregelen genomen om zjjn veiligheid te waarborgen, zelfs aan de soldaten 20 scher pe patronen verstrekt, volgens een unionis tisch blad. De minister was volstrekt niet van zins, zoo zeide hg Vrijdagmiddag aan de luneh, ten huize van een vriend, zich door een Tory te laten voorschrijven, in welk deel van het Vereenigd Koninkrijk hij niet mocht optreden. Rusland. Voor een aanstaande avondpartij, ten huize van den Engelschen gezant te Petersburg, worden de meeste uitgebreide veiligheids maatregelen genomen, omdatStolypin voornemens is er te verschijnen. De gouverneur van Theodosiö laat zich, alH hij uitgaat, steeds door een troep Ko zakken vergezellen, die den voorbijgangers moeten toeschreeuwen, dat zij zich met den rug naar den kant van den gouverneur moe ten draaien, gjj moeten zoolang met den rug naar het inladen van den straat blijven staan, tot de gouverneur uit het gezicht is. Azie. Om „vriendscbappéljjker betrekkingen met Rusland aan te knoopen, is Japan, vol gens eigen verklaring, nadat het zijn leger al in 1906 uit Mantsjoerjje had teruggetrok ken, begonnen met vermindering van de bewakingstroepen der spoorwegen. De Japanners richten in Tort Arthur twee gedenkteekens op, een voor hun strijders en een voor de Russen, die in den strijd om die vesting gevallen zijn. Een kapel, die er bij gebouwd wordt, zal het opschrift dragenAan de helden, die bij de verdedi ging van Port Arthur den dood gevonden hebben. Grootmoedig kunnen de Japanners wel zijn l Amerika. In de Argentgnsche provincie San Juan is een revolutionnaire beweging uitgebarsten, naar het schijnt van zuiver localen aard. De revolutionnairen hebben eenige regee- ringepersonen gevangen genomen. In een gevecht, dat daarbij plaats had, viel een aantal dooden en gewonden. Een later bericht meldt, dat de rust hersteld is. STATEN-ÜËNEKAAL. K IS II 8 T K IA A HI E II. Wat mr. van Houten Vrijdag aan 't einde der zitting zei, kon, zoo als 't kort werd samengevat, waartoe 't uur verplicht te, tot misverstaan op een belangrijk punt aanleiding geven. Wij laten hetgeen die spreker zei daarom nog eenigszins uitvoe rige! volgen: Spr. is volstrekt jegens de arbeidersver- eeuigingen niet onsympatiek gezind. Zij kunnen een groot element van orde vor men bij gespannen economische toestanden. Maar de organisatie dier vereenigingen is nog niet in zulk een stadium, dat zy aan leiding geeft tot vertrouwen, vooral in tij den van economische spanning. De geheele politiek van den minister is spr. dus vol komen onbegrijpelijk, tenzij h\j uit het oog heeft verloren, dat het behoud van het blij vend gedeelte strekt tot verhooging van het nuttig rendement van het leger als element in dienst van bet Rijk. Zitting van Zaterdag 9 Febr. Oorlogsbegrooting. De minister van Oorlog ontkent in de eerste plaats, tegenover de heer Reekers, dat hij vermeerdering van het rendement aan sociale doeleinden koppelt. De minister verklaart, dat afschaffing of inkrimping van het blijvend gedeelte moot beschouwd wor den geheel los van een oventueeele wijziging der Militiewet. In elk geval, zoo is zyn overtuiging, moet het blijvend gedeelte zoo veel mogelijk verminderd worden. Met dien wensch staat hjj op den bodem der Militie- wet en geheel in haar geest. De minister bestrijdt, dat hjj het budget recht der Kamer heeft aangetast. Uitvoerig vordedigt de minister dan zijn steeds ingenomen stelling, dat de belangen van den dienst .niet geschaad worden door den maatregel. Tegenover hen, die wraken dat de minister 14 jaar eerste oefeningstijd bij de bereden wapens voldoende acht, be roept de minister zich op een in 1888 in gestelde commissie, waarin o. a. zitting had den generaal Kool, de tegenwoordige chef van den Generalen Staf, de officieren Schimmelpenninck van der Oye, thans voor zitter der Eerste Kamer, van der Star en Reuther, welke commissie concludeerde, dat een eerste-oefeningstijd van l1/, jaar vol doende was, en een blijvend gedeelte niet noodig. Hierna staat de minister langdurig stil bij de mobilisatie en doet uitkomen dat het alweer bovengenoemde commissie was, die een landweer aanwees voor de taak der dekking van de mobilisatie. Verder geeft de minister in détails het zelfde overzicht dat hij reeds in de Tweede Kamer gaf. Het geval, dat de heer von Löben Seis stelde, dat de Regeering een telegram kon krijgen dat binnen 12 uren zekere eischen moesten zgn ingewilligd, heeft niet veel indruk op den minister gemaakt. Als men zooveel tijd heeft om zich voor te bereiden, zal het nog wel schikken 1 (Gelach.) Wat onze kunstverdediging betreft,* zijn wg voldoende berekend op „coupe de main". Ook bjj rustverstoring in den lande zjjn de meest doeltreffende maatregelen genomen. De minister geeft de verzekering, dat bij met één enkel telegram zyn mannetjes weer bij zich heeft. Wat betreft de landweergeweren, het zou l11 4 2 ton aan 't land kosten, wanneer er opslagplaatsen moesten komen voor die wapenen En de gevaren, die van het mede geven van de geweren gevreesd worden, kan de minister niet mede voelen, omdat zgn vertrouwen in het volk die vrees niet wettigt. Blykt de maatregel onhoudbaar, dan zul len de geweren moeten worden opgeslagen in het Rijksmagazijn. Hierna beantwoordt de minister verschil lende spfekers nog op enkele speciale pun ten, waarbij by o. a. besUydt de meening dat hy een afzonderlijke kredietaanvraag had moeten doen. Ten slotte resumeert hydat hy bewe zen heeft, waar mogelijk bezuiniging te willen aanbrengen; dat inkrimping van hit blijvend gedeelte, afgezien van het econo misch belang, er by betrokken, aanzienlyke bezuiniging met zich brengtdat het zyn vaste meening is dat de maatregel geen schade voor de landsdefensie en voor hand having van de binnenlandsche orde en rust oplevert; dat het zyn vaste overtuiging is dat de mededeelingen, welke hy tydig voor 1 April aan de Kamers zal doen, de zeker heid zullen wekken dat ook ten aanzien van de oefeningen gunstige resultaten zul len worden verkregen. Onder deze omstandigheden is van den minister niet te verwachten, dat hij den maatregel zal opschorten. Aanneming van deze Oorlogsbegrootiag houdt niet tevons in, dat voor goed het blijvend gedeelte naar huis zal worden gezonden. Eerlyk en onbevangen zal de minister de werking van zyn stelsel nagaan, en mocht hem blijken, dat zyn verwachtin gen falen, dan zal hy niet aarzelen, on middellijk de noonige maatregelen 'voor te stellen. Voor de paoze werd nog overeenkomstig do concinsie der commissie voor de ver zoekschriften besloten, ter griffie te depo- neeren het adres van gezant van Heeckeren, onder verklaring dat er geen termen zijn tot het instellen van een commissie van onderzoek. By de voortzetting der behandeling van de Oorlogsbegrooting, betoogt de heor van der Peltz, dat 's ministers maatregel is in overeenstemming met de wet, die voorschrijft, dat do minister het blijvend gedeelte kan maar niet dat bij dit moet houden. Hy spreekt zyn volle vertrouwen in den minis ter uit. Spreker vraagt den minister nog, of hij niet zou kannen besluiten, evenals by de schutterij, bij de landweer een eerste en een tweede ban in te stellen- Hierna vangen de replieken aan, waarbij de heer Reekers er op wijst, dat deze minister van Oorlog zich eigenlijk slechts door goedgunstigheid vin party fracties aan bet hoofd van zyn departement beeft kun nen bnndhaven tot dusver. Spreker acht dus 's ministers positie eigenlijk pénible, en meent dus, tegenover den heer Stork, dat de Eerste Kamer door verwerping van de Oorlogsbegrooting oeti geschikte daad zou doen. De heer Thooft komt op tegen de opvat tingen van de keeren Stork en Rengers over de taak der Eerste Kamer. De heer van Zinnicq Bergroaun maakt van de belangstellende aanwezigheid van alle ministers gebruik om te verklaren dat, als hy en meerderen tegen de begrooting zullen stemmen dit votum niet gericht is tegen het Kabinet. De heer van Löben Seis, zyn bezwaren volhoudende, betoogt, dat de geheele aan haling van den minister van de voorstellen der Staatscommissie van 1888, als zou deze ook geen blijvend gedeelte voor de bereden wapens hebben gewenscht, geen hout snijdt, aangezien de toestand toen ter tijde geheel anders was. Ook de heer van Houten verklaart nog, dat zyn stem tegen de begrooting alleen geldt den maatregel ten aanzien van het blijvend gedeelte. De heer van Weideren Rengers verklaart dat hij, uit overweging dat verwerping eener begrooting door de Eerste Kamer, slechts een uiterst strijdmiddel mag zyn, z'n goed keurende stem aan de begrooting niet zal onthouden. De minister van Financiën, de beer de Meester, verklaart, dat de aanwezigheid van alle ministers niet uitsluitend uit belang stelling voortkomt. De kwestie van het blyvend gedeelte toch behoort tot het Regeering ^program en daarom znllen de minister en zyn ambtgenooten ernstig over wegen over afstemming der Oorlogsbegroo ting, welke de politieke gevolgen van dat votum zullen zyn. De beraadslagingen worden gesloten, en hierna de Oorlogsbegrooting verworpen met 27 tegen 17 stemmen. Vóór stemden de beeren de Jong, van Beyma, Rabusen, Laan, Kist, Willinge, Breebaart, Dojes, Van der Feltz, Scholten, van Leeuwen, Sickenga, Knol Welt, Ren gers, Stork, van Nieropen Venning Meinesz. De vergadering werd verdaagd tot heden middag half twee. Het Hbld. schrjjft De Eerste Kamer heeft Zaterdag de be grooting voor het Departement van Oorlog verworpen met 27 tegen 17 stemmen. Wy betreuren deze beslissing ten zeerste, overtuigd als wy zyn, dat de Tweede Kamer terecht, met een meerderheid uit verschil lende partyen voortgekomen, den Minister Staal, na zyn verdediging en toezeggingen, haar vertrouwen had getoond. Het is van de Eerste Kamer een hoogst ernstige, een niet te zeggen rdekelooze daad, zich aldus tegenover de Tweede Kamer te stellen, zonder de verdere handelingen van den Minister af te wachten. Het is mede hoogst bedroevend, dat aldus een poging om eindelyk onze legertoestanden op flinke wjjze te verbeteren, wie weet voor hoelang, is verijdeld. En niet minder is het te betreuren, dat het ministerie, dat zoo ijverig aan den arbeid is getogen, door het votum der Eerste Kamer voor een uiterst moeilijke taak wordt gesteld. Had de Tweede Kamer de begrooting ver worpen, dan zou door een ontbinding, door een beroep op de kiezers een uitweg open hebben gestaan. Wat baat echter een ont binding der Eerste Kamer, als de Provinciale Staten, die baar hebben afgevaardigd en niet ontbonden kunnen worden, onveranderd blijven Zal het geheele Kabinet nu met den Mi nister van Oorlog aftreden P Op grond van de jongste gebeurtenissen is hot zeer waar schijnlijk. Maar wat dan? Dan staat nog een oudere Eerste Kamer, die wellicht door de Juni verkiezingen der Provinciale Staten zal worden gewijzigd, tegenover een jonger ge kozen Tweede Kamer Wie van beide Kamers vertegenwoordigt nu het meest de burgerij P Zou daarom de oplossing niet zyn te vinden in een ontbinding der Tweede Kamer, opdat de kiezers thans reeds rechtstreeks hun ge voelen kunnen uiten P Wy vertrouwen, dat deze uitweg zeer ernstig in overweging zal worden genomen. Gemengde Berichten. Dezer dagen is vermoedelijk in de wacht kamer der He klasse van het S. S. station te Utrecht een zwart verlakt lederen geld- taschje verloren, inhoudende een bedrag van f 3600, bestaande uit verschillende bankbiljetten, waaronder drie f 1000. De nummers zyn onbekend. Voor je pleizier uit Uit Spa kwam Vrijdag naar Rotterdam, om zich daar te vestigen en een winkel op te richten, de kleermaker A. M. Na in een restauratie op het Beursplein gedineerd te hebben, kreeg bij het in den zin om oens een kijkje te gaan nemen in de stad. Een kelner zorgde voor een rijtuig, aan het Beursstation gestationeerd, en de tocht ving aan. De koetsier bracht den Belg naar een café op den Goudschen singel, waar goede sier gemaakt werd, zóo, dat hy, deze inrichting verlatende niet meer nuchter was. Weer volgde een rytoertje. Zao kwam men omstreeks 11 uur Vrijdag avond op het We8t-Nieuwland, waar de koetsier, verdere orders afwachtende, stil hield: Op dat oogenblik flaneerden daar juist eenige dametjes, van wie er twee zichzelf noodigden om een eind mede te rijden. Dit werd door den vreemdeling goed gevonden en in gezelschap van dit tweetal toerde hy nog een uur rond. 's Nachts om twaalf uur stapten de dametjes op de Kaasmarkt uit en lieten verder rijden. En om half éen vond de kleermaker A. M. zichzelf staan op het Beursplein, zonder rijtuig, zonder dametjes en ook zonder geld. Niets wist hy zich te herinneren, maar hy bleek beroofd van zes bankbiljetten van f 25, een van 100 francs, vier van 20 francs en ongeveer f 20 aan specie in Hollandsch geld. Men seiDt uit Haarlem De Opr. Haarl. Ct. spreekt tegen het be richt, dat de commissaris van politie alhier zich voor de Rechtbank zon hebben te ver. antwoorden wegens wederrechtelijke vrijheids- berooving op het politiebureau, waarvan een ten onrechte van oplichting verdachte dienst bode de dupe zou zyn geworden. In zake den moord op den rangeerder Drost te Amersfoort zyn in de laatste dagen velen uit bet personeel van het station door den rechter van instructie te Utrecht geboord, zoowel afzonderlijk als tegenover de zich in hechtenis bevindende twee verdachte be ambten H. S. M. Beiden bljjven pertinent elke schuld ont kennen. 11 deze zaak wordt vanwego de justitie de meest mogelijke stilzwijgendheid bewaard. Het lijk van den vermisten luitenant Nix is Vrijdag opgehaald nit de waterleiding by de Leidsche vaart onder Haarlemmermeer.. Benoemd: 1 Febr. tot schrijver by den post- en telegraafdienst te Groningen (bareel Ingenieur), J. Wit; tot brievengaarder te de Bildt (station), W. C- van Rossom en te Albergen J. ten Tlig16 Febr. tot commies der posterijen en telegrafie 4e klasse, de surnumerair A. P. J. de Kiewit, de adspirant commies H. van de Poll en de surnumerairs W. J. Jansen en J. G. F. Swerale 1 Maart, tot directeur van het post- en telegraafkan toor te Lobith, G. W. A. Preusting, thans in gelijke betrekking te Zevenbergentot directeur van het postkantoor te Loppersum, de commies-titulair der posterijen en telegrafie K. de Haan te Hoogezand, ouder intrekking van zijne benoeming tot directeur van het postkant or te Frederiksoord. Verplaatst: 1 Febr. de surnumerair der posterijen en telegrafie J O. C. Hartelust, van het telegraafkantoor naar het postkantoor te Utrechtde adspirant-commies der pos terijen en telegrafie R. C. van Hout, van het postkantoor naar het telegraafkantoor te Rotterdam de klerken der posteryen en telegrafie le klasse W. C. Steendjjk, van het hoofdtelegraafkantoor naar het bypost- en telegraafkantoor „Mercurius" te Amsterdam, L. C. C. van Hove, van het bypost- en telegraafkantoor „Stadhoudersplain" naar het bypost- en telegraafkantoor „Zuid-Oost Bui tensingel" en N. W. A. Overbroek, van het hoofdtelegraafkantoor naar het bypost- en telegraafkantoor „Stadhoudersplein" te 's Gra- venhage de klerk der posterijen en telegrafie 2e klasse C. Dogterom, van bet hoofdtele graafkantoor naar het bypost- en telegraaf kantoor „Mercurius" te Amsterdamde tijdelijke klerk der posterijen en telegrafie J. Vos, van Amsterdam (telegraafkantoor) naar Sliedrecht16 Febr. de klerken der posterijen en telegrafie le klasse H. J. Doedens, van Hoorn naar Edam en J. P. Wolff, van het hoofdtelegraafkantoor naar het bgpost- en telegraafkantoor „Kruiskade" te Rotterdamde klerken der posteryen en telegrafie 2e klasse C. de Groot, vaa Edam naar Monnikendam, J. H. L. Fryda, van Amsterdam (telegraafkantoor) naar Hoorn en N. Drijver, van het bypost- en telegraaf kantoor „Kruiskade" naar het hoofdtelegraaf kantoor te Rotterdam1 Maart, de com- miez in-titulair der posterijen en telegrafie J. G. Overbeek, van 's Gravenhage (bypost- en telegraafkantoor „Balistraat") naar Am sterdam (bgpost- en telegraafkantoor „Am- stel") en C. J. C. Venema, van het bjjpost- en telegraafkantoor „Zuid-Oost Buitensingel" naar het bypost- en telegraafkantoor „Bali straat" te 's Gravenhagede klerk der posterijen en telegrafie le klasse H. E. Veendyk, van Enschedé naar Heerenveen de klerken der posterijen en telegrafie 2e klasse J. H. Diephuis, van Hardenberg naar Enschedé en A. K. J. Iluineman, van Mid delburg (telegraafkantoor) naar Hardenberg 1 April, de klerken der posteryei en telegrafie 2e klasse J. A. van de Vijver, van Ede naar Loo8duine i en J. Mebins, van Loosduinen naar Ede. Eervol ontslagen op verzoek wegens lichaamsgebreken: 16 Febr. de telefoniste H. C. van Vliet te Zutpben. Eervol ontslagen op verzoek: 1 April, «le brievengaarder te Nieuwerbrag, L. Bosman1 Mei, de directeur van het telegraafkantoor te Delft, E. van Bochove. Het spoelhuis op den Nieuwendjjk. Voor de 5e strafkamer der Amsterdamsche Recht bank' werd Vrjjdag in booger beroep be handeld de zaak van H. D., beheerder van het café de Benrs op den Nieuwendijk bij den Dam waarin den 24n September 1906 de politie een inval deed. Bekl. was ten laste gelegd dat hjj van 15 Juni tot en met 24 September hazardspel had toegelaten in een lokaal van genoemd perceel. Door B. en W. was indertijd vergunning in dat lokaal verleend tot verkoop ran sterken drank in het klain aan A. Rossi, den vorigen exploitant van het calé. Bekl. verhuurde de localiteit op alle voor noemde dagen aan S. J. Ronssel door wien aldaar dan telkene met medeweten en goed vinden van beklaagde, het zg. jen d'adresse, of jen international werd gespeeld. De kantonrechter in het 4e kanton had te dier zake D. Veroordeeld tot een hechtenis van een maand. AD verdediger van appellant trad voor de Rechtbank op mr. A. Levy. Het O M. der Rechtbank eischte bevesti ging van het vonnis van den kantonrechter, waarbij D. tot 1 maand hechtenis veroor deeld is. Uitspraak 22 dezer. GOUDA, 11 Februari 1907. By de gisteren gehouden herstemming is tot lid van den kerke/aad der IsraëlietLche gjmeente alhier gekozen de heer M. A. Cats. Drie jongens, de gebroeders A., 17 en 13 jaren en hun neefje de 13 jarige H. uit Rotterdam, waren gisteren voor hun pleizier op schaatsen naar hier gekomen, door de invallende duisternis durfden zy niet terug, waarom zy zich by de politie gingen aan melden. Later vernamen wy dat de drie knapen onder politiezorg naar de ouderlijke woningen zyn teruggevoerd. Volksweerbaarheid. Te Boskoop is na een lezing van jhr. E. Von Bose. den 16n Januari jl. een nieuwe afdeeliog ontstaan met 126 leden. Dezer dagen hielden de afgevaardigden van de afdeelingen van bet Algem. Ned. Werkl. Verbond en die van de Vrjjz. Democratische Vereenigingen in dit district een voorloopige bespreking om te komen tot oprichting van een Democratische Vrijzinnige Centrale met het oog op de a.s. verkiezing voor de Provinciale Staten. De liberale kiesvereenigiugen zullen, na het tot stand komen dezer Centrale, tot een samenkomst worden uitgenoodigJ, waarop de samenwer king een punt van bespreking zal uitmaken. Ook wat betreft de aktie voor Alg. Kies recht in dit district werden voorloopige maatregelen getroffen. In alle plaatsen van dit district zal getracht worden vergaderingen met dit doel te beleggen. Weldra zullen daarover nadere regelingen gepubliceerd worden, alsmede de samenstelling van bet comité. Stolwijk, 11 Febr. '07. Gisteren middag hield de IJsclub „Stolwyk" haar eerste groote hardrydery (Nationaal). 10 deelnemers meldden zich aan. waaronder dl bekende Ph. Holst, van Amsterdam, die dan ook met den eersten prys, f 40ging stryken. De 2e prys f 20 viel ten deel aan C. Bosse, van Ouderkerk a. d. Amstel, terwyl de 3e prys f 10 werd behaald door D Zui- dervliet, van Stolwyk. Er was op de versierde baan veel publiek. Het ijs was slecht. INGEZONDEN. VEREENIGING „HET VRIJE RUILVER KEER". JAARVERSLAG OVER 1906. Gelijk reeds in het vorig verslag werd vermeld, maakte de uitslag van de alge- meene Tweede Kamer verkiezingen in 1905, waardoor het gevaar van een tariefsherzie ning in beschermenden zin werd afgewend, het voor de Vereeniging Het Vrjje Ruilver keer niet noodig een andere dan een af wachtende houding aan te nemen. Het bestuur was dan ook van oorieel, dat na de drukke campagne, die in 1904 en 1905 moest wor den gevoerd, de Vereeniging een tijdperk van voorloopige rust was ingetreden. In verband met de politieke omstandig heden waren de werkzaamheden in het af- geloopen jaar van geringen omvang. Evenals hier te lande in 1905 werd in het begin van het vorige jaar de stryd ook in Engeland ten gunste van den „free-trade" voorloopig beslecht. Aan deze beslissing en hetgeen daartoe aanleiding gaf werd No. 41 der vliegende blaadjes gewyd. Met voldoening kon hierin de aandacht worden gevestigd op het heuchelyke en voor ons land leerzame feit, dat ook in Engeland door de uitspraak der kiezers in Januari 1006 de vrye handel werd gehandhaafd. Aangetoond werd hoe de pogingen van de ministers Chamberlain en Balfour om onder de leuzen van „Imperialisme" en „Weder vergelding" hun land te doen terugkeeren tot het beschermende stelsel, zgn geëindigd met volslagen schipbreuk. Chamberlain wenschte de vorming eener rjjkseenheid tusschen Groot-Britannië en zjjne zelfstandige koloniën langs den weg van economische bevoordeeling der koloniale voortbrengselen by invoer in bet moederland; maar zulks sloot in zich een algemeen ta rief op gelijksoortige goederen van andere natiën, terwyl wederkeerig door de koloniën ten bate der Engelscbe goederen een uit zonderingstarief zou worden vastgesteld. De vergeldings-denkbeelden van den mi- bister Balfour sloten in zich dn invoering van beschermende tarieven om daardoor de andere natiën te dwingen tot verlaging der hare. Het Engelscbe volk heeft echter getoond van deze speculatieve plannen niets te willen wetenhet heeft bytyds ingezien, dat ver geldingstarieven bestemd zyn tot „tydelyken" dienst, waarmede niet is te rymen bet iro perialisme, dat „voortdurende" belemmering eisebt van den invoer nit andere landen, behalve nit de eigen koloniënhet heeft begrepen, dat de leer der protectie, verde digd als zy werd met tegenstrijdige argu menten, als „stelsel" tot bevordering van „de" volkswelvaart niet kan worden aanvaard. En ónze protectionisten', die zich reeds verbengdec in de aanstaande zege van Cham berlain's program, die zelfs meenden in het openbaar te kannen verklaren dat „het wel eens kon gebenren dat de freetrade binnen niet zoo langen tyd de wereld nit was", zy juichten te vroeg. In Engeland, evenals hier, is voor de vryheid van handel de ba rometer niet, gelyk zy meenden, aan het dalenby staat er booger dan te voren. In Doitscbland echter is het nienwe sterk beschermend tarief, waarbij wederom de in voerrechten werden verhoogd, met 1 Maart ;ngevoerd. En is het gevolg geweest, gelijk vel door sommige prolectienisten bier telande beweerd wordt, dat de prjjzen er zyn verlaagd en dat de meerdere bescherming geleid heeft „tot goedkooper productie" Nog geen jaar is verstreken sinds de nienwe verscherping van de protectie, en algemeen wordt, vol gens de dagbladberh ten, geklaagd over dnnrte en verhooginp der prijzen. Zoodat in enkele plaatsen de gemeentebesturen aan hnnne" beambten en sommige werkgevers aan hnnne arbeiders we<ens de utyging der levensmiddelenprjjzen reeds bijzondere toela gen hebben moeten verleenen. Bekend is voorts, hoe door de agrarisch-protectionisti- sche politiek in Doitscbland een vleeschnood ontstaan is, welke zeker niet als kenteeken der veelgeprezen bevordering van de natio nale welvaart daar te lande kan gelden. Eveneens mag worden betwijfeld dat deze voordeel zal hebben van de wederinvoering der vroegere scheepvaarttollen op don Rijn en op de Elbe, waardoor, komen deze tot stand, al weer nienwe slagboomen znllen wor den gesteld aan het internationale vrije verkeer. Moge de zin voor de vrijheid van handel in ons land, dat krachtens de Rynvaartakte in deze aangelegenheid moet worden gekend, zich zoo krachtig laten gelden, dat deze protectionistische poging worde verijdeld. In het bestuur der Vereeniging kwam in 1906 geene verandering; doch alvorens dit verslag werd afgedrukt, heeft Mr. M. Mees, die in den vrijhandel in meerdere geschriften met kracht heeft verdedigd en sinds de oprichting der Vereeniging in 1896 de ge wichtige functie van penningmeester bekleedde zeer tot het leedwezen van bet bestaar ge meend te moeten aftreden. Ten slotte zij nog vermeld, dat het aan tal leden ten gevolge van overlijden en be danken eenigszins afnam en van 743 op 709 terngliep. 5e Klasse. Trekking van Maandag 11 Febr. No. 1586, 10589, 14620 14639 en 20062 ieder I 1000. 868, 2205 en 18103 ieder 1 400. 900, 3553, 5806, 6080 en 8934 ieder 1 200. 3742, 4699, 4908. 6180, 11006.11996 en 15780 ieder i 100. 310 2183 56 2226 89 2512 436 60 38 2770 67 2920 80 3075 587 89 93 3227 3435 69 3654 96 70 3743 89 3963 822 4024 36 4112 1043 4382 45 4454 69 4686 1138 4825 88 4987 95 5006 1372 5248 1432 71 57 59 710 Prjjien van 1 70. 81 9563 12384 89 9641 12457 6614 9929 12603 6772 54 72 78 10000 97 69 23 12780 6925 81 12889 7018 95 12975 37 10102 81 66 10252 13025 66 59 68 7236 61 13155 58 10330 13205 77 10430 13493 7693 10594 13605 7705 10637 71 47 39 83 78 84 13826 7953 10738 58 8031 10895 13968 79 11034 14005 8118 84 62 8209 11105 64 89 11241 14270 8335 45 14449 14951 18027 15043 15296 99 15421 35 38 74 15512 48 78 15757 15895 15907 66 16022 86 16167 98 16256 68 16574 16630 36 18120 99 18414 37 98 18512 79 18624 18746 78 19069 19397 19735 40 79 20167 20201 53 61 96 20372 78 20442 1682 5647 1801 70 15 6001 36 8 1917 47 55 6337 72 6427 2132 6518 45 31 67 5e Klasse 10488 i 70. 8455 66 63 16846 56 8755 11310 93 16929 20567 8S80 11410 94 40 20625 9118 26 14514 93 20775 50 48 33 17075 81 9216 90 14744 17569 20984 9336 11601 14900 17741 99 41 12192 4 77 3508 65 12242 37 17880 3978 12e Lgst No. 10588 1 70 m. i. Afloop der Openbare Verkooplng van Onroerende Goederen, op Maandag 11 Februari, gebonden door Not. J. J, A- Montjjn alhier. Boom- en Bloemkweekerg aan de Graal Florisweg, 12890. Kooper C. J. Moleman te Aalsmeer. L.K. H.K. WOENSDAG 23 JAN. Staateleemnqen. PoRToaiL. Oblig. 3e Serie Ir. 060 3 59»/ Oblig. 3e Serie ir. 2500 3 59"/., - RüSLAKn.Iwang Dombr. Obli gation 4> 96' Azie. Japan Obligation 1899 4 74"/, 74 Columbia. Geconsolideerde Bui- tenlandsche Schuld. Recepis. I» 100 11/, 241/1, - Hypothetic-Banlcln Aandb. idem idem 4 95 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101»/., Pandb.Rotterd. Hypb. 3'/, 97'/, Pandb. Standaard Hypb. 4'10O1/, Pandb. Stedelijke Hypb. 4 99", Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 100 Pandb. Westlandscbe Hypb. 4 100'/', Pandb. Znid-Holl. Hypb. 499'/, andb. le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 4'/, 100 Pandb. Nederl. Hyp. Pand- brieibank 4 99"/, Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 4'/, 101 Bewijzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank i 96'/, - Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypothpekbrielbank 4 Aandb. Hollandsche Hypb. 4 Pandb. Nationale Hypb. 3'/, Pandb. G. Hypotheekbank te Pmsterdam 4 3poor teeg leeningen. talie. Oblig. Zuid-Itnlinansche Spw.-Mjj. A. Premieleeninqen. bkLOiB, Loten Stad Antwerpen 1887 2'/, Diverttn Mjj. tot Eipl. Laan van Meerdervoort 1902 89'/, Scheepvaart-Maatschappijen. Pand. Holland-Gnli Stv.-Mjj. 35 BUITENGEWONE GROOTE ALLE nog voorradige Man telg, Costumes, Blousen, Jupes, Jupons, Japen stoffen en Katoenen benevens een groote partij worden tot SPOTPRIJZEN OPGERUIMD 99'/, 99"/, 98"/, 100 367', 2- 1"/' VERSCHEIDENHEID Verkiezingshamor In Oost-Prnisen beloofde een landheer zyn pachters, en onderhoorigen een heerlyk maal, wanneer zy allen voor den regeerings- candidaat stemden en geen enkele stem werd uitgebracht op den socialistischen can- didaat. Aldns geschiedde, allen stemden op den bedoelden candidaat, doch by de ope ning van de stembus bleek, dat toch één stembriefje van den sociaal-demokraat was ingevuld. Booze tongen beweren thans, dat de land heer zelf op den socialist heeft gestemd, ten einde den kostbaren maaltjjd niet te beboeren te betalen. Twee vronwelyke medeplichtigen aan den aanslag, die verleden zomer op Stolypins villa te Petersburg ondernomen is, een 21-jarig adellijk meisje en een 26 jarige koopmansdochter, znllen binnenkort in de PeUr en Paulsvesting ter dood gebracht worden. Zij hebben hnn medeplichtigheid bekend. NfH alleen in Holland treft men wel eens onverwarmde spoorwagens aan. Tusscben Parys en Belfort is Vrydag de Fransche koopman Cavaglier in den sneltrein dood gevroren. GEVRAAGD in den Haag een flinke DIENST BODE van goede get. voorzien in een burger- gezin, loon 130 Galden en veel verval. Franco brieven onder letters S. JF. aan Centr. Adv. Bar. Boekh. v h. GEBR. BELINFANTE te 's Gravenhage. DUBBELE BUURT B II. Telfn. 117. la 1 rnimat voorzien van jn elke styl, van de eerste fabrieken tegen concnrreerende prjjzen. Aanlegger van Gas-, Waler-, Spreek-, Biir- en Electrische geleidingen. Wie van goed licht bondt, wende zich naar het Qoud»oh Verlichting-Mayanljn daar alles door bekwame fltterz verricht wordt. Eohtü Oudo Jenever P. HOPPE. Verkrijgbaar by PEETERS Jz. Lét op ééhehét m kerkbrand. wordt ait overtuiging, als een werkelgke hulp ja den nood, het boek aanbevolen. Na ontvangst van adres per briefkaart w or It d t boekje franco per post toegezonden door BLOKPOEL'S Roekhan Za'tbommnJ. Aanbevelend, Het beste, onschadclyfcste en ge ifiSk makkelykete poetsmiddel voor Heerea fïTwI en vooral dames en Kinderschoenwerk. UJjLJ is de Appretuur van C. M Müller k Ca Btrlls, Beuth-Str 14. Men lette goed 'tyjltv op naam en fabrieksmerk.— Verkryikair ky Heerea Winkeliers In tchoenwnrk, galar'triea, ♦einryee en» e i». Qeaarsil-Ospot ky W Sartfemann. Arnbeie Op de roode doos waarin de MCchte Kinadrnppels van Dr. DE VRIJ verkocht worden, ktaat niet* ander* dan Al het, andere is nAmaak. ■laznnl» op 10 Tsetooa- MkHinfca,ook te '.Hoge, tftpi. I gt Prime Schoenappretanr, hcrlee-Gtoae. Setio, Glenzcrlme enz. bcttr middelen toot het tonder kearig poetsen wen alle zwarte se geklaarde Heerea, Denies «-Ver- erk, GklenterUo, Drogerijen sas. Mee lette goed op het fabrieksmerk. SardCBiann, Arnhem.

Goudsche Courant | 1907 | | pagina 2