schuld'. N BINNENLAND Ferwerda&TiemanJ ADvi:itrmvTn:> Onnavolgbaar Rechtzaken. PosterUeo eo Telegraphic. Stadsnieuws. Veemarkt te Rotterdam 384ste Staats-loterij BEURS VAK ROTTERDAM Ontvangen Cojiumes tailleur en Regenmantels. no I J. J. BOON VAN »WE. -expeller Alleendeianplnoue van VIIIIIVICo. Iu de collie. Te Gouda bij WOLFF Co., Wesiliavcii 198. f WESSANEN LAAN, Wormerveer oud-minister Kottier, die betoogde, dat Ko- kowzef, de minister van financiën ondanks zijn scherpe uitvallen, toch eigenlijk niets had kannen ter tafel brengen, wat als een afdoende weerlegging van de critiek op het flnancieele beheer kon gelden. Zoowel Kottier als Peter Strove wezen er op, dat oitgaven niet op de begrooting verantwoord zijn, die een sterk anti-constitutioneel ka rakter dragen. Zij drongen aan op de be noeming eener begrootings-commissie, die wel zorgen zal dat er eindelijk klaarheid in den flnancieelen toestand komen zal. V erspreiile Berichten Fbaieruk. Koning Edoard heeft hartelijke woorden van sympathie met de verongelukte zeelieden gesproken bij het bezoek aan het geteisterde panterschip „Jena". Te Toolon is, kort by het Engelsche koningsjacht, een Doitscher gearresteerd, die nogal geheimzinnig deed en in geen geval daar vertoeven mocht. Volgens do Temps is or kans, dat de Parijzenaar van Donderdag af door bakkers en andere werklieden in de voedingsmidde lenbedrijven zonder eten worden gelaten. DUIT8CHLA*D. Een Weensch blad meldt, dat de keizer van Doitschland dezen zoi er een kuur gaat maken in een badplaats in Opper Oostenrijk. B(j die gelegenheid zo a hy Frons Jozet kannen ontmoeten. Niet prins Oscar, maar prins August Wilhelm, vierde zoon des keizers, scliynt aangewezen om aan do Amerikaanscho Har- vard-nniverBiteit te gaan stndeeren. De prins, die nu nog in Bonn studeert, had eenigen tijd geleden vernomen, zoo heet het, dat prinses Alexandra Victoria van Sleeswyk— Holstein, zyn nicht, door een óf anderen groothertog tot vrouw werd begeerd. Zonder permissie ging hij naai Berlijn en wist zijn vader toestemming to ontlokken voor zyn verloving met die prinses, onder voorwaarde dat hy niet eer dan in 1909 trouwen zou. Hy beeft daardoor dus tyd om nog een kykje in de Nieuwe Wereld te nomen en togeiyk blyk te gevon van de vriendschap zyn vaders jegens president Roosevelt. Te Metz gaar. 00 dokters huis aan huis de men8chen inenten met het oog op de pokkenopidemie. De VoBsische Zeitung verneemt verneemt, dat het nieuwe ontwerp voor de prusifleeering der Poolsche provinciën, dat in do Troonredo aangekondigd is, strekken zal om by het verkoopen van land in die provinciën den Staat het vóórkooprecht te geven. Duitsch Zuidwest-Afrika wemelt van sprinkhanen, zoodat de treinen niet kunnen r\jden. Wat te velde staat, wordt verwoost. Engeland. Een liberaal parlementslid. Jones heeft verklaard, dat het wetsontwerp tot scheiding van kerk en staat in Wales, het volgend jaar aan de orde komt. Er is een sterke beweging gaando voor vermindering van de inkomstenbelasting. De werkliedenparty wil het grootBte deel van het teveel in de Staatskas aan pensioenen voor oude en gebrekkige werklieden gebrui ken. Men is bet er vry wel over eens, dat de in Sunderland gevonden munitie voor do Rus sische revolutiounairen is bestemd geweest. Rusland. De doodvonnissen in de gevangenis te Petersburg werden in den Jaatsten tyd vol trokken door een misdadiger, in deze gevan genis geïnterneerd, omdat niemand anders daarvoor bereid werd gevonden. Deze beul is thans begenadigdmen gaf hem echter tevens den raad naar Siberië te gaan, omdat in Petersburg zyn leven gevaar zoaloopen. Daar zal by met hetgeen hy door de executies verdiende een boordery beginnnen. Balkan-Statkn. Het Roemeensche leger wordt nog een maand lang op 140000 man gehouden, vooral daar 80-000 man reserve een goeden oefentijd nog zeer good kunnen gebruiken. Het Haagsche Correspondentie-bureau meldt Naar men verneemt, is er ernstig sprake van samenwerking bjj de komende Staten verkiezingen tus8chen de verschillende groepen van vrijzinnigen t. w. de vrö-liberalen, unie- liberalen en vrijzinnig democraten. De minister van oorlog, de heer Staal, heeft onder dagteekening van 30 Maart jl. «an de Tweede Kamer doen toekomen al- schrift of overdrnk van de verslagen der commissie voor onderzoek: Met betrekking tot het verslag der com missie iu zake de artillerie inrichtingen deelt de Minister mede, dat dit door den druk vermenigvoldigd is geworden in verband met de omstandigheid dat verschillende antori- teiten der landmacht van den inhoud bebooren kennis te nemen. Daarby is de oplaag zoo groot genomen dat, dusgewenscht, een hon derdtal exemplaren ten behoeve van de leden der Kamer kunnen worden beschikbaar gesteld. Overigens zyn de stukken ter griffie van de Kamer nedergelegd ter inzage voor de leden. De N. Arnh- Ct. vervalt de oplossing der crisis, waartoe thans is besloten, met diep leedwezen. Hebben wy schryft het Arnhemscbe blad de mannelijke houdelyke van het Kabinet toegejuicht, dat zich èén verklaarde met den Minister van Oorlog, en heenging toen deze door het onverantwoordelijk vo tum der coalitie in de Eersto Kamer ten val werd gebracht, ton zeerste betreuren wy dat het ten slotte heeft toegestemd in de operatie en zich een zyner leden heeft laten amputeeren. „Wy betreuren dit, oindat daarmee de toeleg der coalitie is gelakt en deze zege viert. „Wy betreuren het bovenal ter wille van het Ministerie zelf. Eerstens heeft het hier mee een groot deel van de gewonnen sym pathie ingeboettweedons heeft het zich noodeloos verzwakt. De gevolgen dezer ope ratie zullen zich blyvend doen gevoelen en de toch al niet sterke patiënt zal thans minder dan ooit bestand zyn legen do aan vallen, waaraan by voortaan zal blootstaan, nu mei weet wat daarmee bereikt kan worden. Het wachtwoord door „Do Stand." gegeven «tegen Staal en diens maatregelen", zal nu luiden„tegen do flnancieele voor stellen en De Meester". De coalitie, men heeft het gezien, kent gueu nationaal belang, slechts partyvoordeel en de eenmaal toege paste, nu met goed gevolg bekroonde tactiek zal onverbiddollyk worden voortgezet. „De Ministers, wy zyn er van overtuigd, zyn gezwicht voor redenen van Staatsbe- lang. Doch hoe eervol dit motief moge zyn, het blijft daarom niettemin een politieke fout, waarmoe de tegenstander zyn voordeel zal dom". Gemengde Berichten. De gouverneur van Atjeb seinde 11 M iart aan de regeering te Buitenzorg: Een patrouille uit Lammenlo doodde in Pidië tftee vyandeuonboduidond gewond fuselier liooseeen patrouille uit Sama- langa doodde iu II moekims Toeuoeng zes tien en arresteerde vier vijanden, w.o. drie gewondlicht gewond een inlandsch min dere. Op 7)Maart des avonds te 9 nur viel een tiental1 schoten van den linkeroever by de brug over do Koota Alam rivier, in de richting van Koeta Alam en Peuniti. een deel van Kotarndja. Het is ondenkbaar dat dit geschied is door kwaadwilligen. Ver moedelijk word geschoten door kampongUe- den met geregistreerde geweren, hetzij om het bestuur, hetzy om het hoofd van Loe eng Bata in ongelegenheid te brengen. De zaak van den voormnligen notaris A. N- J- Vos, uit Amersfoort, zal 16 Mei voor de rechtbank te Utrecht voorkomen. Er zyn 59 getaigen gedagvaard. De diamanthandelaar Adolf Fleischmann, te Brussel en te Antwerpen, heeft zyn beta lingen gestaakt. Het passief bedraagt 750.000 gulden. Men hoopt aaö de crediteuren 30 40 pCt. te kunnen betalen. By het faillissement zyu een aantal dia- mantflrma's betrokken, waarvan echter geen enkel voor meer dan f 35.000. Speciaal te Antwerpen voelt men den schok. Er zyn daar een 45 getroffenen. Amsterdam is er maar weinig door getroffen. Floischmann failleerde, uadat Misrai, te Parijs, failliet sloeg. Deze firma heeft een passief van 450.000 gulden. Ook te Wee oen en Milaan sprongen een paar groote firma's. De slapte in den handel moet één der oorzaken zyn vau den val van de huizen. Te Am8térdam ontvangen berichten dee- len mee, dat men te Antwerpen, waar zeer veel Amstordamsche krachten werken, gioote werkloosheid verwacht. Ook te Amsterdam. Het aantal werk- looze diamantbewerkers nam daar de vorige week van 217 tot 616 toe! Iets ongewoons in de latere jaren. De hoofdreden isde enorme voorraad „geslepen". Men ziet den toestand met zonder be zorgdheid in. Te Parijs vu 't Vrtfdag nog goed weer, maar verder naar 't zuiden is er een eind gekomen aan de gunstige weersgesteldheid; 't is er weer geheel winter. De stad Prades by Perpignan is geteisterd door een sneeuw storm en in de Cevennes is een zware sneeuwval ingetreden. In Spanje is 't nog veel erger. Uit Hen- dayo wordt gemeld, dat 't er sinds Don derdagavond zwaar sneeuwt, zoo zelfs dat de treinenloop er door belemmerd wordt. In het Ebro dal is het geweldig koud de oogst en de jonge groenten loopen gevaar van algeheele mislukking. Langs de kust is de scheepvaart door den zwaren storm gestsakt moeten worden. Te San Sebastian is de zee zeer woest, alle schepen zyn bin nen komen vallen. De passen der Aisasua- bergen liggen onder de sneeuw. Te Palma is men afgesloten van het verkeergeen enkele boot is uit Barcelona aangekomen. Te Corunna heeft de storm groote schade aangericht, maar in Andalousië is de regen jaist op tyd gekomen voor den oogst. Uit Perpignan wordt zware storm op de Middellandsche Zee gemeld. Een aantal vi88cker8schepen zyn overvallen door den storm en bobben een onderkomen gezocht in Spaanscbe havens. Uit Arnhem meldt men In den nacht van Zaterdag op Zondag werd door surveiileerende politieagenten op de rails der spoorbaan nabij de Velperpoort een remmer der Hollandsche Spoorwegmaat schappij gevonden, zekeren B. te Enschedé woonachtig, die kort te voren uit zyn rem kast van een goederentrein geslagen was. De man, die zich aanvankelyk niet bewegen kon en een wonde aan zyn rechterslaap had, werd door een geneesheer verbonden en was later in staat onder geleide naar het station te gaan, vanwaar hy per eerste gelegenheid naar Enschedé kon vertrekken. Men meldt uit Hoorn aan „De AJkm. Ct." In een onbewaakt oogenblik kregen Zondag- raiddag tnsschen 1 en 2 uur, twee verpleegden in de Rijkswerkinrichting alhier, oen geschil, waarby de één zoo driftig werd, dat hy den audor dood sloeg. Uit Tiel meldt men, dat de assistent V. T. K., onder wiens dienst te Beesd een trein dorailieerde door de H. IJ. S. M. ontslagen is. Men herinnert zich den moord op Balma- ceda, den Chiloenschen gezantschaps-secre- taris te Brussel. Tegen den dader, Charlos Waddington, den zoo.i van den Chileenschen gezant, met wiens zuster Balmaceda verloofd was, hoeft het Parket te Brussel andermaal een bevel tot inhechtenisneming uitgevaar digd. Waddington zal dier.teugevolge de volgende maand wegens moord voor het Brabuntsche Hof van gezworenen terecht staan Zaterdagmiddag drongen een twaalftal met revolvers gewapende mannen het post kantoor in de Zwerinskajastraat te Peters burg binnen. Zy bevalen, dat niemand zich bewegen mocht, bezetten de uitgangen, maak ten zich meester van de kas, die 597 roebel bevatte en ontvluchtten. Een bedrag van 1800 roebel werd door een postambtenaar vlug verborgen. Kolonel Iwauof, de chef van de cellulaire gevangenis te Petersburg, heeft aan Foma Sein, een berucht misdadiger die tegenwoor dig het boulshandwork uitoefent, medegedeeld dat hy binnenkort, lang voor het verstrijken van zyn straftijd, begenadigd zou worden. Tegelijk gaf Iwauof hem den raad, naar Siberië te verhuizen, daar zyn leven anders gevaar kon loopen. Voor de terechtstellingen die Sein tot dusver voltrokken heeft, omdat er niemand anders voor te vinden was, moot de beul reeds in het geheel 1673 roebels loon ontvangen hebben. Stolypin heeft aan den voorzitter van de Dooma medegedeeld dat de regeering geen rechtstreeksche betrekkingen tnsschen de Ryksdoema eu de zemstwo's zal dulden, omdat zoodanige betrekkingen onwettig zyn. Deze verklaring is een gevolg van een verzoek dat de voorzitter van de commissie uit de Doema voor den hongersnood aan eenige zemstwo's heeft gedaan over de maatregelen tot hulpverschaffing. De moord te Mill Vrydag arriveerde te Mill de Officier van Justitie nit 's Hertogenbosch, vergezeld van A. Verbruggen, den vermoedelyken moordenaar van den veldwachter Maas. Daar men tot heden de revolver van den veld wachter Maas, waarmede de vreeselyke wonden door V. op Maas zyn toegebracht ondanks ijverig onderzoek, nog niet heeft gevonden, verscheen de Officier van Jnstitie met Verbruggen, om door dezen de plaats aan te doen wijzen, waar uy de revolver in de beek geworpen had. Sterk geboeid, tnsschen twee marechaus sees, werd V- naar de plaats, waar het af schuwelijk drama is afgespeeld, gebracht, gevolgd door den Officier van Justitie en den burgemeester van Mill, verder door een zeer opgewonden volksmenigte, welke de politie moeite had in bedwang te houden daar verscheidenen Verbruggen te lyf wilden' Allerlei verwenscbingen werden V. naar het hoofd geworpen. Ter plaatse van bet moordterrein gekomen werd op de plaats in de beek, welke door V. werd aangewezen, ruim een uur gedregd naar de revolver, echter zonder resultaat zoodat men Verbrnggen, in afwachting van' de e.k. reisgelegenheid, naar het gemeentehuis bracht. Daar werd van den Officier van Justitie vernomen, dat Verbruggen zich omfrent de toedracht der moordgeschiedenis als volgt heeft uitgelaten O.a. heeft hij beweerd, het eerst door den veldwachter Maas te zyn aangevallen. Bjj de worsteling, welke hierdoor tnsschen hen ontstond, heeft V-, alvorens hy de moord- didige slagen toebracht, hem eerst met de vuist enkele malen op het hoofd geslagen. Toen Maas daarby de revolver trok, wist, volgens de bewering van V., deze laatste dé revolver te bemachtigen en sloeg Maas hiermede negen- a tienmaal op het hoofd, waarby een schot van de revolver afging, Verbruggen nam in opgewonden toestand de vlocht, na de revolver in de beek gewor pen te hebben, Maas badende in zyn bloed achterlatende. In hoeverre deze beweringen van V. waar heid bevatten, zal moeilijk uit te maken zijn. Tel. 1 Bekeerd. Als onverbeterlijke dronkaard stond hy in het Oldambt bekend. Hy was een van die beklagenswaardige typen, over wie de groote menschen byna medelijdend het hoofd schudden en de kinderen zich vroolyk maken. Als handlanger was hjj op een veerschip in dienst, maar de schipper had niet veel aan zulke helpers. Een dochter van hem diende hier in Gro ningen en zoo eens om de veertien dagen bezocht zy haar familie. Maar wanneer zij zoo over den straatweg van het dorp liep, dan was het haar alsof zy met den vinger werd nagewezen en eens had zy iemand hoo- ren zeggenzie, daar heb je Jantje ook, de dochter van dien zuiplap. Toen stond haar besluit vast. Zy wilde haar vader niet meer bezoeken. En zy had hem ook duidelijk het waarom van dit besluit gezegd, tnaar eerst had by bet niet recht begrepen, wat al die drukte beteekende. Doch toen hy den vol genden morgen wakker werJ, zyn roes had uitgeslapen, toen drong het tot hem door, wat Jantjes bedreiging voor hem inhield. Zy wilde nooit meer hem komen bezoeken, om dat hjj een zuiplap was, omdat ztf zich voor hem .schaamde. Hjj begon het byna als een misdaad te gevoelen, aan zyn kind begaan. Na zou hjj toch eens toonen, dat zjjn doch ter zich niet voor haar vader behoefde te schamen. En in hem was gerijpt het vaste voornemen, den drank voorgoed te laten staan. Dan zou Jantje wel weer bij hem op bezoek komen. Nu spreken do menschen in zyn omge ving byna met verbazing over zyn bekee- ring en hy vertelt vol trots aan ieder die het hooren wil, dat hy in vier maanden geen druppel drank gebruikt heeft. En Jantje komt weer geregeld haar veertiendaagsch bezoek brengen. (N- Gron. Ct.) De „O. H. Ct" meldt De bekende Breimachine-My. Thomas H. Wbittick en Co., exploitanle van do snel- breimnchines Miramar, h«ieft haar bedrijf hier te lande gestaakt, hoofdzakelijk naar aanleiding van het onderzoek, ipgesteld door de Kamer van Arbeid voor de Confectiebe drijven te Haarlem. De Hooge Raad deed gisteren uitspraak in de zaak van J. H. C. Bte Amsterdam, door do Rechtbank aldaar veroordeeld, met een medebeklaagde, tot 1 300 boete, ol 10 dagen hechtenis, wegens het aanleggen en honden van een verboden loterjj. De reqni- rant was nl lid van den Raad van Beheer van de Hollandsche Orondcredietbank, welke een renteloozo premieleening had nitgegeven van 72.000 seriën, elk van 50 aandeelen van 1 1250, terwijl men steeds minstens dat bedrag terug kreeg en kans had op groote prpenin 1980 is deze leening geheel uit geloot. Het betroi hier de vraag, ol artikel 10 der Loterjjwet bier toepasselijk was op premieleeningen. vallende onder het begrip „Icterjj" in den zin der wet, welke vóór 1 Juli 1905 reeds .wettiglgk waren aangeleg". De Rechtbank was van oordeel, dat deze premieleening wel v6ór bedoelden datom was nitgegeven, doch ook volgens de onde loterijwet van 1811 niet geoorloold wee, omdat het .Koninklijk consent", bjj die wet gevorderd, aan deie loterij ontbrek. Daartegenover was in cassatie betoogd, dat volgena de vaste jurisprudentie van den Hoogeu Raad, waarop ook da overgangs bepaling der nieuwe Loterijwet Is gebouwd, een pnrticnliere premieleening, zó6 aangelegd als deze waarbij men dne geen kans op verlies heelt, doch allaon op winst, in het geheel niet valt onder het begrip van loterg in den zin der wot van 1814. De Hooge Raad vereemgde zich met dit betoog, verniotigde bet vonnis en ontsloeg dan requirant van alle rechtsvervolging. B e n o'e m d 16 Maart, tot tweede klerk bii het Hoofdbestuur, D. Veenman, P J. van Resteren en D. Pasman; 1 April tot brievengaarder te Montloort W. Simonis. Verplaatst: 1 Aprii de klerken der posterijen en telegrafie 2e klasse W. Vijf huizen, naar Leerdam, W. J. Heale, naar Vegbel, beiden van Rotterdam (telegraal- kantoor) K. Mooi, van Veghel naar Rotterdam (telegraalkantoor) en D. Jorritsma, van Makkum naar Bolsward, onder intrekking van zjjne verplaatsing naar Terschslling de tijdelijke klerk der posterijen en telegrafie M A. Twiss, van Amsterdam (telegraafkan toor) naar Steeg; 2 April, de klerk der posterijen en telegrafie 2e klasse 8. van Dobben. van Dootinchem naar Dierenlb April, de commies der posterijen G. J. Somer, van Amsterdam naar Vlissingen de commies der posterijen 2e klasse M. A. Rnmondt. van Oss naar Amsterdamde commies der posterijen en telegrafie 2e klasse A- Smit, van Breda naar (postkantoor) naar Rotterdam (postkantoor)de (commiezen der postergen en telegrafie 3e klasse J. 8. M. J. Langeraap en C. A. van den briel, beiden van Amster dam (postkantoor) naar Amsterdam (Spoor wegpostkantoor No. 1) en A. J O. de Ridder van Rotterdam (postkantoor) naar 's Graven- bage (postkantoor)de commiezen der postergen en telegrafie 4e klasse F. Smit, van Heerenveen, J. Cbr. Smid, van Beverwgk, A- M. Parmet, van Sas van Gent, allen naar Amsterdam (postkantoor), M- Buurke, van Nijmegen (postkantoor) naar Groningen (postkantoor) J. Corn. Smid, van Goes (postkantoor) naar Breda (postkantoor), J Hiemstra, van Apeldoorn naar Nijmegen (postkantoor, B. Ranke, van Groningen (postkantoor) naar Maastricht (postkantoor) en J. G. F- Swenle, van Utrecht (telegraal kantoor) naar Rotterdam (posikantoor) de klerk der posterijen en telegrafie le klasse H. G. W. M. Hoskam, van Vinnen naar Rotterdam (bijpost- en telegraalkantoor „Goudcebe Singel")de klerk der posterijen en telegrafie 2e klasse C. M. |M. van Linscbooten, van Rotterdam (bijpost- en telegraalkantoor „Gondache Singel") naar Vianen. Ingetrokken: de verplaatsing van den klerk der posterijen en telegrafie le klasse C. W. Fnnke, van Terschelling naar Bolsward. F, ervol ontslagen op verzoek: 1 Mei, de directeur van het postkantoor te Dolden, R. H. J. H- Stoop. Eervol ontslagen: 1 Joli, de klerk der postergen en telegrafie 2e klasse B W- J. Wierkcx te Amsterdam (telegraalkan toor). GOUDA, 9 April 1907. De Centrale Katholieke Kiesvereeniging in hot district Gonda heelt met algemeene stemmen besloten de aangesloten kiesver- eenigingen te adviseeren de aftredende leden der Provinciale Staten, allen antirevolnti- onnair, te stennen. Uit den gang bij de spreekkamer van Dr. J. 11 Bakker Niemejjer is gisteren een rijwiel ontvreemd. Dit is in zeer korten tijd bet vijlde rijwiel dat hier ter stede zoo verdwe nen is. In de gisteren gehonden gemeenteraads vergadering te 's Gravenhage we.d benoemd tot leerares in de Engelsche taal, mej. Th. J. E. van Aken, tijdelijk leerareB alhier. Maandag 15 April a. s. zal het 25 jaren geleden zjjn, dat de heer J. J. v. d. Pol het ambt van escretnris der gemeente Strjjen heeft aanvaard, na te voren eenige jaren alB ambtenaar ter Secretarie werkzaam ge weest te zjjn in de gemeenten Haastrecht en Asperen. Voor de vacatnre van organist in do R. K. Kerk te Vlaardlngen is, na afgelegd examen van het negental sollicitanten geslaagd J. L. R. de Kejjzer, Rotterdam, leerling van P. v. d. Pntten. Dinsdag 9 April 1907. Vette oasen en koeien goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 37, ade kwal. 32, 3de kwal 27 centi per half kilo. Magere ossen, melkvee en vaar koeien goed Aangevoerd. Vette kalveren goede aanvoer iste kwal. 30 2de kw. 27, 3de kw. 23 cent per half kilo. Stieren groote aanvoer rste kwal. 29, ade kwal 26, 3de kwal. 22 cent per halt kilo, Handel in mager vee en vette Kalveren prijs houdend. Vette Koeien en Stieren traag, iets lager in prijs. 2e Klasse. Trekking van Dinsdag 9 April. No. 6294 1 20.000, 9057 en 20426 ieder l 1500. 7407 f 1000. 3266, 15722 en 16302 ieder 1 400 9103 en 17290 ieder 1 200. 5025,7114,12962 en 15371 ieder 1100. Prijzen van I 30. 82 3461 5988 9211 12048 15183 17995 97 83 6009 61 66 15344 98 273 87 61 69 12135 15436 18001 74 3510 67 9322 12214 74 52 317 85 83 72 21 93 56 51 3631 86 84 23 15564 86 58 42 6250 9451 42 15630 18171 408 50 6363 76 12358 15749 75 61 76 90 88 97 50 18229 556 79 6423 94 12516 53 18308 775 3733 6526 9578 27 15821 12 691 66 37 9653 12612 38 18405 93 67 79 89 12717 46 59 858 75 87 95 42 15942 97 67 97 6652 9704 54 75 18510 930 3814 85 41 12859 97 26 73 29 6727 50 63 16034 18649 1080 78 69 84 83 16125 75 1139 3963 73 9810 96 28 18714 1204 69 6813 37 12956 16240 68 97 99 6969 38 86 50 18800 1358 4042 7080 54 88 16353 33 95 4124 .81 58 13100 62 51 1443 45 7176 96 7 86 18939 65 51, 7224 9949 18 90 40 1504 4230 25 10273 33 93 19113 39 4306 47 94 72 16414 19211 64 4471 61 10300 13271 15 19341 74 78 7372 10404 13324 26 42 1626 4500 7632 66 74 33 94 64 27 43 10505 13400 84 19436 76 96 7613 18 22 97 48 1706 4681 68 45 32 16562 93 11 4709 7728 89 56 85 19521 28 30 30 10622 13545 16673 42 1834 70 35 41 13609 79 44 99 4866 72 94 22 16719 19606 1950 71 7838 97 13723 71 56 53 4932 98 10726 49 16993 19701 2014 41 7964 94 13807 17006 90 2107 56 8062 10844 13986 14 19820 13 0067 67 10901 14004 52 21 32 5110 8105 3 14153 69 19946 65 50 54 4 80 17164 50 95 53 69 49 86 68 72 2235 5231 8210 75 14283 72 20015 59 44 22 87 89 17277 17 92 79 27 93 14312 17320 26 2372 5340 69 11042 32 25 63 73 62 8380 47 86 73 20109 96 71 8455 91 14461 76 20302 2409 76 98 11127 67 99 55 64 5400 8512 70 80 17452 73 2672 38 13 11220 14516 17505 20493 2709 65 46 94 41 46 20502 60 70 50 11322 87 61 63 2802 71 84 98 14622 62 20687 12 5542 8616 11480 55 83 20717 59 89 32 86 14711 17600 40 86 5635 40 11522 43 19 63 89 71 8701 50 46 40 20800 2949 81 8912 54 14887 53 8 3003 5746 42 67 14969 82 38 14 55 46 11651 84 17746 53 26 73 78 70 15029 80 55 86 5848 9051 11758 47 17821 66 3227 86 65 11895 75 53 82 3381 5954 9132 11962 98 17929 20938 3416 61 61 80 15172 24 76 32 64 99 12010 L.K. H.K MAANDAG 8 APRIL. Stoateleeninqen. Portugal. Oblig. 3e Serie Ir. 060 3 59'/,, Oblig. Se Serie Ir. 2500 3 59'/,, Rusland.Iwang Dombr. Obli gation 4', 96' Azi». Japan Obligatien 1899 4 74% 74 Columbia. Geconsolideerde Bui- tenlandsche Schuld. Recepis. L 100 IV, 24i/i, - Hypotheek-Banken- Aandb. idem idem 4 95 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101*' Pandb. Rotterd. Hypb. 31/, 97'/, Pandb. Standaard Hypb. 4'/, 100% Pandb. Stedelijke Hypb. 4 99', Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 lOO'/'i Pandb. Znid-Holl. Hypb. 499';, andb. le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 41/, 100 Pandb. Nederl. Hyp. Pand- brielbank 4 99 Pandb- Ned, Scheeps-Hypb. 4% 101 Bewijzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank 1 96'/, Pandb. Bataalscbe Hypb. 4 100 - Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbrielbank 4 99% Pandb. Hollandsche Hypb. 4 99% PremieUeningen. bei,ons, Loten Stad Antwerpen 1887 2'/. 02- 1% Diversen Mg. tot Expi. Laan van Meerdervoort 1902 89V, Scheepvaart-Maatschappijen. Pand. Holland-Gull Stv.-Mjj. 35 Pandb. Nationale Hypb. 31/, 98'/. Pandb. G. Hypotheekbank te Pmsterdam 4 loo Spoortocgleem'ngcn. Italië. Oblig. Zuid-Italiaansche Spw.-lMg. A. 367% DE NOUVEAUTÉ'S IN Grootste détail wijnhandelaren iu Ned-trland St. Estèphe Médoc La Rose Ludon J. t 0 60 0.72 Ghateau MalJeret 0.80 per flesch per anker van 45 fl. f 32.— Ch&teau Malleret Petit Bourgogne Graves Blanc. Haut Sauternes YVitto Bergerac Niersteincr Rttdesheimer 0.80 0.99 0.72 1.S6 0.99 0.72 1.08 Oude Roode Portwijn 1.08 per flesch. By vonnis der Arrondissements-Rechtbank te Dordrecht van 6 Februari 1907 is het huwelyk bestaan hebbende tusscben LEEN- DERT LAMMENS broodbakker te Dordrecht en AAGJE VAN DER LINDEN ontbonden door echtscheiding. Def procureur des eischers, Mr. A. SIGMGND. zyn thans door nieuw gevonden toepassingen onze in olieverf ffeêthilderd Por tretten Peinture- tiof/uertB. Zy geven kracht en diepte, die namakers niet kunnen bereiken. Men overtuige zich, geen imitatie, voor de echte te ontvangen. Gelll. Prijscourant met een aantal onge vraagde getuigschriften gratis op aanvraag Boxtel. HOG A E UI Co. Agont voor GOUDA Firma A. QUANT, Kunsthandel, Kleiweg, by wien modellen te bezichtigen zyn. Extra oude Roodo Portwyn 1.44 Oude Witte Portwyn 1.08 Extra oude Witte Portwyn 1.80 Fine Old Pale Sherry 0.99 Goede Madeira 0.90 Madeira Superior 1.44 Vermouth di Torino Dom Bkllardi (per Liter)1.17 Prijzen netto d contant. DEPOT TE GOUDA: KLEIWEG E 29. Müfiüüi pHEUMATIEK T£SyeK KOUDHEDEN l" Verkrijgbaar in liosséhen AO ets., 7A et on i i.Std b{/ H.H. Apothekers en Drogist( n Let op het merk ANK E li i F. Al). RICHTER Co., Rotterdam. Te Gouda by C. LUGER, Apotheker Markt en by WOLFF Co. Westhaven 118 Een onzer afnemers schryft ons Dezer dagen kwam oene juffrouw in den winkel om oen flesch Sanguinose, maar mijnheer, geef mg de echte zeide zyik ben by iemand geweest die iny namaak in de handen gestopt beeft. Wat ben ik boos geweest dat goed heeft m(j niets geholpen". Ja juffrouw, dat is heel jammer, maar neemt U my niet kwalijk, het is Uw eigen schuld. Het wordt gedurig in de courant medegedeeld Alléén de firma VAN DAM Co, is door hot bureau van don indufctrieelen eigendom gemachtigdde Sanguinose in den handel le krengen. Do naam en liet etiket beide van de Sanguinose zjjn wettig gedeponeerd. Wacht U dus voor namaak. Da namaak helpt U geen zier. Al onze flacons hobben het wettig gedeponeerd etiket. Prjjs per flacon f 1.50, 6 fl, f 8.12 fl. f 15.— VAN DAM Co. Met don dag neemt de vraag toe naar óns nieuw middel Vijgenhonig- voor hoestenden. Prjjs f 1.— Neemt eens eene proef. OPGERICHT ifi HOIMKLMKK F1BUIKHK1. Voedert uw Vee met de zuivere murwe merk „Bier' en W f. uitmuntende door hoog eiwit en vetgehalte en grootste voedingswaarde. Eer e-Diploma Partje 1900. Negen Gouden MedaUlee.

Goudsche Courant | 1907 | | pagina 2