SAMOS VVU.Y WOONHUIS, i n j 21' GROOTE VOORJAARSVERLOTING BINNENLAND. Stadsnieuws. XDVKIÏTK'NTI MN oen nette Dienstbode, FirmaHerman&Zoon. Hollandsche Maatschappij van Landbouw PAARDEN, RIJTUIG, TUIGEN enz. LIJITZ-^ÜDIIOEIIEIT Klanken uit Schoonhoven. BEURS VAR ROTTERDAM Ontvangen Openbare Vrijwillige Verkooping te GOUDA. Notaris MONTIJN te GOUDA, perc. 2. Een PAND, perc. b. Een Woonhui» Perc. Een Woon huis perc. 7. Een Woonhui» perc. a Een Winkelhui», Perc. 9. Een Woonhui» Perc io. Een Woonhui» perc. ïi. Een Woonhuis Wild en Gevogelte. UTRECHTSCHE WAGEN met zijportieren met 1 Paard compleet. WESSANEN LAAN, Wormerveer De Echte KINADRUPPELS van Dr. DE VRIJ Uit Ierland worden boerenonlnsten gemeld. Below. De wegens epionnage gearresteerde man te Brnssel hoeft bekend in verbinding gestaan te bebben met een majoor TheLsen, die vroeger al te Parijs wegens spionnage is veroordeeld. Ruslakd Stolypin heelt den autoriteiten van do provincies Kiew en Odessa bevolen onmid dellijk alle vnnrwapenen in beslag te doen nemen, die in bezit zjjn van reactionnaire organisaties, voornamelijk van den Bond van ware Rassen. Gaat er hensch een andere wind waaien P Te Petersburg is weer eens een huiszoeking gedaan en zijn weer 36 revolutionnairen ingerekend. Men meldt, dat er plannen ge vonden zjjn voor rooverjjen in warenhuizen, banken en winkels gedurende de Paascblees- ten. Verdere mededeelingen uit Gouda. Pijn in den rug is een zeker teeken van ni rziekte, de pijn wordt veroorzaakt door de nieren, die onder het smalle gedeelte van den rug liggen Andere gewone verschijnselen van nierziekte zijn duizeligheid, hoofdpijn, waterachtige gezwellen in de enkels en onder de oogen, urine ongeregeldheden, schemering voor de oogen enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zjjn een speciaal geneesmiddel voor de nieren en blaas ze werken niet op de ingewanden en genezen zoodoende de oorzaak van rugpijn, waterzucht, graveel, rheumatiek en andere gevolgen van zieke nieren. Mejuffrouw de Wed. de Morrée, Groeneweg 199 te Gouda, ipeldt onsRuim een jaar heb ik geleden aan een pjjn in den rug en in de lendenen voortkomende uit een nier kwaal. Ik sukkelde zeer veel m t hoofdpijn de urine waB meestal troebel, donker ge kleurd en bevatte veel bezinksel, ook had ik veel pijn bij hét urineeren. Mjjn eetlust evenals mijn slaap was zeer onvoldoende en ik begon mij ernstig ongerust te maken, dat zich nog meer complicaties in mijn ziekte zouden voordoen, toen men mij zeide dat hiervoor een geneesmiddel bestond, namelijk Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Ik had hier niet veel vertrouwen in, want alle mogelijke voorgeschreven middelen waren te vergeefs gebleven. Het is mij echter een groote voldoening U te kunnen melden dat deze mi) uitstekend geholpen hebben en na een paar dagen bekwam ik reeds beterschap en drie weken later was ik oneindig veel beter. Ik ga er thans nog eenigen tijd mee door en zal gaarno Uw afdoende pillen recomman- deeren. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wjjze die U goeddunkt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn de pillen, die U zullen genezen, laat U niet overhalen iets anders te probeeren. Zjj zijn te Gouda verkrijgbaar bij de Heereh Wolff en Co., Westhaven 198 Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel 4 f 175 voor één of f 10.voor zes doozen. XCVIL Met vrengde begroeteu wy de herbenoe ming van den heer Van Sloten tot burge meester van Schoonhoven. Zes jaren geleden kwaamt gy in ons midden als een vreem deling. Bjj uwe installatie op Vrijdag 17 Mei 1901 zijn van verschillende zijden ge denkwaardige woorden gesproken, waarvan het goed is dat zy nog eens in sommiger geheugen opgefriacht worden. We willen voorbijgaan de woorden van den heer Lasonder, tijdelijk voorzitter dier vergade ring, gewijd aan uw voorganger, want de geschiedenis heeft die woorden te schande gemaaktGasfabriek, Watertoren en Grond- verkoop zijn daar als zooveel protest-monu menten. -- Overigens getuigden zyn woor den ten uwen opzichte van welwillendheid en zucht tot samenwerking. En deze woor den waren den heer Lasonder uit het hart gegrepen en wy zyn overtuigd, dat hjj steeds in de beste harmonie met U heeft gewerkt in het belang der gemeente. Inmiddels heeft de heer Lasonder plaats gemaakt voor anderen. Anders is het den heer Greup, thans oudste wethouder, destjjds oudste lid in dienstjaren. Ook hij voelde behoefte om na de rede van den burgemeester zyn hart uit te storten in de volgende woorden „Mynheer de Voorzitter, geacht nieuw hoofd onzer gemeenteMy geheel ver- eenigende mot de woorden van den oudsten Wethouder, is het my als oudste lid van dezen gemeenteraad, n.l in dienstjaren, een genoegen, u in deze gemeente te begroeten. Ik vlei mij, dat de vele jaren, die gij reeds elders zjjt werkzaam geweest in deze be trekking, een waarborg voor ons zullen zijn, en vertrouw ik in U gevonden te hebben den rechten man op de rechte plaatseen man, die met geheel zelfstandige handhaving zyner rechten, voor den gemeenteraad zal kunnen werkzaam zyn tot bloei onzer ge meente. En hoewel uw jaren reeds gevor derd zijn, doet het mij een genoegen, by onze eerste kennismaking in IJ een man te zien in de volle krachten des levens. Ik hoop, dat U die krachten ruimschoots ge schonken mogen worden om U toe te wijden aan het ambt dat gij heden aanvaardt. Ik vertrouw de tolk te zyn van mijn medeleden, wanneer ik u de verzekering geeft, dat wij, als raadsleden, ons steeds zullen beijveren, (J terzijde te staan en datgene voor Oogen te houden, wat ieder van ons voor oogen moet houden, nl. de welvaart, den bloei en den vooruitgang van Schoonhoven." Zes jaren zyn verloopen sedert dezo ge denkwaardige woorden den heer Greup van de lippen vloeiden. Zes jaren heeft hy met den burgemeester gewerkt, waarvan 5 als Wethouder van Schoonhoven. Maar of dit werken van den heer Greup kan aanspraak maken op den naam van tarnen-werking, of dat werken van Greup, c.s. strikt tot den bloeide welvaart en den vooruitgang van Schoon hoven, wy geven hem dit dezer dagen ter ernstige overweging. En ook den kiezers binden wy op het hart wel te overwegen wat in het belang onzer gemeente gedaan en gelaten dient te worden. Ja, mijnheer Greup, gij hebt in een opzicht, met echten kennersblik, U niet vergist De heer van Sloten heeft getoond te zijn de rechte man op de rechte plaats. Hy heeft veel scheefs recht gezet en veel wonde- plekken met strenge, vaak chirurgenhand uitgesneden en geheeld. Hy heeft getoond te zijn een man, die met geheel zelfstandige handhaving zijner rechten, voor den gemeenteraad kan werkzaam zijn tot bloei onzer gemeente. Of de raad hem steeds de beloofde medewer king heeft verleend, of de Wethouders herav hierin krachtig terzijde staan, de feiten zijn daar om dit te logenstraffen. En ook mogen wy het vermoeden uitspreken, dat de man nelijke hooding van het hoofd onzer gemeente niet zeer aangenaam is aan den man, die zoo graag influenceert en intrigeert. „Wij kennen elkander niet, ik ben vreemd voor U, maar ik hoop dat een nadere ken nismaking altijd hartelijk, zoo mogelijk vriend schappelijk kan zijn." Pijnlijk zal de herinnering dezer woorden aandoen, na een zesjarig verblyf de onder vinding opgedaan te hebben, dat de harte lijkheid en de vriendschap steeds van één kant moest komen. Maar ook beschamend voor de andere zijde, die partyzucht tot partyhaat heeft aangeblazen en verwijdering bewerkt tusschen de twee deelen onzer bur gerij. En trots al die teleurstelling en dik wijls grievende tegenwerking zyt Gy trouw gebleven aan uw devies,Als Burgemeester zal ik steeds iedereen dienen, maar niemand per- soonlijk Zy de volle kracht van hot leven U ruimschoots gegeven, Om uw moeitevollen stryd Met lust en met vljjt te volvoeren Reactie ten spijt- Tusschen de schoonmaak door prijkt bij de Gruyter voor de glazen in telegram- kleur een uitnoodiging om te teekenen op een adres tegen de gedwongen vaccinatie- Oude plunje, Gruyter, zeker op den rommelzolder van Bram of Lobman opgediept. Waar is het wetsontwerp van Bram en waar blijft het rapport van Lohman over dat ontwerp? De hoeren hebben de kans gehad om te doen, wat ze nu vragen. Maar toen dorsten ze er zelf niet aan. Het gaat net als met de afschaffing met andere zondige dingen kermis, loterij (daar geven ze nota bene nog wel sigaren voor) ze vragen het altijd aan menschen, die er principieel tegen zyn. Zoo blijft het een agitatie-middel, maar eerlijk is het niet. En eerlijk is het ook niet van de Gruyter, dat hy er niet met vette letters naast zetOnze van God oboe ven leider heeft zich zelf viermalen laten vaccineeren. Waar deze dus geen bezwaar heeft tegen de vaccinatie, daar zullen van zelf wel de volgelingen van Bram den stry'd opgeven. Zet dat er eens naast Jan, ik wed dat er velen hun handteekening zullen terugnemen. En maak ze dan ook eens bekend met de resultaten van de inenting, die reeds sedert een eeuw ten zegen der menschheid is ge weest- Jenners vaderland diene als afschrik kend voorbeeld In negentien jaar tyds zyn er in Enge land en Wales, wel iets meer dan de helft van Duitschland's inwoners, bijna tienmaal meer menschen aan de pokken gestorven dan in Duitschland. In 1893 en nog eensin 1902 stierven er in Engeland en Wales, in een jaar dus, meer menschen aan dan in Duitschland in negentien jaar In 1902 stierven er alleen te Londen meer aan dan in heel Duitschland in negentien jaar. Men leest in de Mediz. KlinikIn Roe menië zorgt de staat kosteloos voor inenting en herinenting tegen de pokken, en daar dit stelselmatig gebeurt, is ook het aantal pokzieken tot een minimum gedaald, terwijl die ziekte eenige dekaden geleden vele slachtoffers eischte. In den loop van de vijf laatste jaren bedroeg de sterfte aan de ziekte 0.0009 op 5000 inwoners! En maakt, alvorens de menschen tot teeke- ning van dat adres over te halen, eerst be kend met de gevolgen der pokhen en de Blind heid. In het jaar 1884, toen reeds sedert 10 jaren de vacinatie in Duitschland verplicht was gesteld, bedroeg volgens Magnus, even eens een beroemd oogheelkundige, het percentage dergenen, die door de pokken blind waren geworden 9 pet. In het jaar 1895 vond hy onder 80 blinden nog slechts één geval en thans (1901) geen enkel meer. Het eenige meisje, dat hy zes jaar geleden daar in het Instituut aantrof als blind ge worden door de pokken was niet ingeënt, terwijl al de andere familieleden, die wel waren gevacc:neord, gezond bleven- In alle Duitsche banden-instituten te zamen zyn thans, na d^'verplichte invoering der vaccinatie, onder dö\ 2116 blinden, slechts 16 gevallen van blindheid door de pokken. Hoogst leerrijk en waarschuwend zyn de verhoudingen in Oostenrijk, alwaar de inen ting niet verplicht is. Daar zyn onder 686 blinden 60 gevallen van blindheid door de pokken, d. i. 9 pCt. In Weenen op het Instituut „die hohe Warte" vindt men nog op de 100 gevallen van blindheid 20, in Praag 15, in de werkinrichting te Weenen 14, in Brfinn 10J enz., allen niet gevacci neerd. Wanneer iets, zegt prof. Cohn, de tegen standers van den oneindigen zegen der ver plichte vaccinatie overtuigen moet, zoo zou het de volgende statistiek zyr». Terwyl vóffr de invoering dor verplichte vaccinatie in Pruisen 35 pet. van alle blinden door de pokken blind geworden zyn, was er sedert 1874, het jaar van de invoering der verplichte vaccinatie, nauwolyks 1 pet. in de blinden- inrichiingen voorgekomen en deze enkele gevallen toonden nog een onvolkomen inen ting aan. In de overzichten der oogklinieken van Duitschland vindt men thans zelfs geen ru briek meer voor oogontsteking door pokken. Sedert 1874 heb ik, zoo zegt prof. Cohn, geen enkel geval uit Pruisen gezien, hoewel ik sedert dien tyd ongeveer 50.000 zieken heb behandeld. Enkel uit Oostenryk komen dergelyke gevallen van oogziekten naar Breslau. Wie gerevaccineerd is, kan wel een lichten aanval van pokken krygen, doch nooit zal, zooals do beroemde prof. Coccius in Leipzig reeds voor 30 jaren uitdrukkelijk verklaarde, een oogontsteking, die blindheid ten gevolge kan hebben, ontstaan. Van zeer veel gewicht is ook de ervaring die men in Manchester heeft opgedaan. In het jaar 1888 heerschte daar een© groote pokkenepidemie. De Israëlieten evenwel bleven verschoond, omdat zy allen waren gevaccineerd ten gevolge van de zeer strenge maatregelen van het Israëlitische Comité, dat geen gezin, waarin zich een Israëlietisch kind bevond, dat niet was ingeënt, onder steuning verleenJe. Geen geval van blind heid onder hen kon aangewezen worden, dat tot oorzaak de pokken had. Ook hadden in Frankrijk vóór de invoe ring der vaccinatie 35 pCt. blinden het ge zichtsvermogen verloren als gevolg van de pokken. Na de invoering slechts 7 pCt. Is het niet beschamend, dat gy door po litieke drijverij de zegeningen der vaccinatie aan de menschheid wilt betwisten en ont houden Dat ons land in elk geval in steeds uitgebreider kring die zegeningen deelach tig moge worden is de] hartgrondige wensch van JAN BAZUIN. STATEN-GENERAAL. V «T *S K I» E H J M B. Vergadering ran Vrjjdag 3 Mei. Regeling van werkzaamheden. Besloten wordt na afdoening van de agen da der thans aan de orde zijnde ontwerpen, doch iu ieder geval Dinsdag ld Mei 's mor gens te 11 nar, nog verschillende ontwerpen in de afdeelingen te onderzoeken. Op een vraag van den heer Talma, waarom voor sectie-onderzoek nog niet aangewezen is het ontworp-Ongevallenverzekering voor zeevisschers, antwoord de voorzitter, dat dit ontwerp door de Regeering nog niet ge wijzigd is in overeenstemming met de nadere wijziging van de Ongevallenwet, hetgeen met het Landbouwverzekeringsontwerp wél het geval is. Bovendien deelt de voorzitter mee, van de Regeering vernomen te hebben, dat in voorbereiding is een ontwerp, betrekking hebbende op zeelieden in het algemeen. Tiendrecht. Hierna worden de disenssiën over de tiendafschaffing voortgezet, en we) over het aangehouden artikol 27 betreffende de aan gifte, met het daarop voorgesteld amende ment-van Doorn. De minister bestrijdt dit amendement met nadruk, daar het geheel in strijd is met de beginselen van de wet. Het wordt daarop, nadat ook da commissie van rapporteurs slch er tegen heeft verklaard, verworpen met 54 tegen 7 stemmen Door een Regeringswijziging wordt o. a. nog bepaald, dat als gedaagden den eisch bestreden bebben, en zjj in het ongelijk m. steld worden, de kosten geheel of ten defle te hunnen laste gebracht of geheel of to„ deele gecompenseerd kunnen worden tusschen beide partyen. 1 Op artikel 56 is een araendement voor gesteld door den heer van Idsinira steller verdedigt dit. g Voot Vragendag. De heer van der Bergh (den Helder) vraagt den minister van Marine of het waar is, dat een werkman aan de Marine-werf te Nieuwediep, wien tengevolge van een on geval (het verlies van een oog) een minder bezoldigde arbeid is opgedragen, thans van het lagere loon wordt afgehouden de uitkeering, hem toekomende krachtens de Ongevallenwet. De minister van Marine bevestigt dit ge val van loonkorting, - geschiedende volgens het reglement hetrekkelijk de mindere werf- geemployeerdW Aanleiding tot intrekking van de regeling bestaat niet. De Koningin kan echter een uitzonderinsbesluit uitvaar- digen, en de minister is voornemens in het onderhavige geval zulks aan H. M. voor te stellen. Afschaffing tiendrechten. De heer van Idsinga licht zjjn andere amendementen toe, en wijzigt ze eenigs- zins. - Maandag half 2 voortzetting. Do liden van de Eerste Kamer der Staten- Generaal zjjn ter vergadering bijeengeroepen tegen Vrijdag 10 dezer, 's namiddags twee uur. Gemeng-de Berichten. Voor de rechtbank te Maastricht hebben terechtgestaan de heeren D. en C., wethouders van Valkenburg, beschn'digd de eerste van beleediging door den burgemeester van Valkenburg te verwijten, met de opbrengst der optochten in den berg zjjn zak te spek ken eu de tweede door den bnrgemeester der gemeente Berg-en Terbljjt voor „stommen boer" uit te maken. Het O. M. eischte tegen D. 3 weken ge vangenis en tegen C. f 75 boete of 20 dagen hechtenis. Te Newyork zijn in hechtenis genomen de directeur van het „Internationaal Policebol- ders Committée", de heer George S. Serugham en twee leden der commissgin verband met een onthulling aangaande Be jongste verkie zing van directeuren do» „Newyork Life Assurance" en „Mutual life Assarance Com pany", De beschuldiging loopt over de vervalsching van een aantal stembriefjes er. onderteekening van stembriefjes met de namen van stemgerechtigde aandeelhouders in alle deelen van de wereld. Blijkt de juistheid van de beschuldiging, dan zal de jongste verkiezing vermoedelijk nietig ver klaard worden. Blijkens een staat van schade, door den stormvloed van 12 Maart 1906 aan de polders of waterschappen in Zeeland veroorzaakt, hebben, naar men aan de Midd. Ct. meldt, de kosten van herstel en tengevolge van dien stormvloed uitgevoerde voorzieningen, behoudens die werken waarvan de kosten nog niet konden worden opgegeven, een totaal van f 2.244.657.23 gevorderd. Gisteren is te Leeuwarden door de politie gearresteerd en naar het huis van bewaring overgebracht een Duitscher, leeraar aan de Berlitzschool te Rotterdam een zekere M zich noemende Freiherr von M., die zich in zjjn land moet hebben schuldig gemaakt aan ettelijke misdrijven, die onder het bereik der Duitsche strafwet vallen. Waarschijnlijk zal uitlevering volgen. Gisteren werd te Volendam een vlet, met vier visschers bemand, in 't havengat door een Bunschoter botter overvaren. Een der i izittonden sprong over boord en wist het havenhoofd te bereiken. De tweede greep het touwwerk van den botter, op 't oogenblik, dat de vlet met de nog twee inzittenden den grond inging. Deze laatsten werden gelukkig weer op het droge gebracht. Volgens een particulier telegram aan de „Berliner Tageblatt" uit Milaan heeft de „Veloce"-maatschappjj aldaar bericht ontvan gen, dat het stoomschip „Citta di Milano" met duizend landverhuizers aan boord vermist wordt. Wegens de bewaring van 87000 Mauser patronen op een plaats, die daartoe niet was aangewezen op grond van de wet, regelende het vervoer en de berging van oniploffings- mlddelen, li de afslager Thomas Baston te Newcastle veroordeeld tot 10 pond sterling boete en de kosten van het geding, met vernietiging van den geheelen voorraad. De rechtskundige raadsman van den be klaagde voerde aan, dat de patronen voor Rusland bestemd waren, maar in dien tijd des jaars niet verscheept konden worden naar de Oostzee in verband met het weder, waarom zijn cliënt ze opborg in een stal, zonder eenig gevaar feitelp, daar bjj een brand de geheele voorraad tegelp de lucht zou ingegaan zp. Het 5-jarig zoontje van den heer K. te Markelo kwam op een noodlottige wjjze om 't leven. Terwijl hjj met zp ouder broertje op den weg spelende waB, klommen ze op den disselboom van een in beweging zp- den, aangekoppelden kleiwagen. De kleine viel er af, werd door den zwaar beladen wagen overreden en bezweek bijna onmid dellijk. GOUDA, 4 Mei 1907. De vrijzinnige kiesvereeniging „Burger plicht" zal op Dinsdag a. s. overgaan tot het voorloopig stellen van candidaten voor de Provinciale Staten. By den storm van hedennacht is een boom aan de Bleekerssingel omgewaaid en terecht gekomen op het huis van den heer E. Overbosch. De schade aan het huis toege bracht is nog al aanmerkelijk. Gisterenavond ten 10 ure werd in de brandweerkringen I en II alarm gemaakt. Verondersteld werd dat brand was uitge broken in het hotel „de Zalm". Binnen 9 minuten waren de beide slangenwagens in gespannen en gaf men water. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de Onderstendscommissie van „Armenzorg" Maandag 6 Mei des namiddags 2 uur hare vergadering zal houden in het gebouw „Arti Legi". Voor rekening van de Koninklijke Neder- landsche Maatschappij tot Exploitatie van Petroleombronnen in Ned.-Indië gevestigd te Rotterdam is aan den Heer H. J. Nederhorst Jr., aannemer alhier, bjj onderhandscbe aan besteding opgedragen, het maken van vijf beheide tankfundeeringen, een koolzuurge- bonw benevens verdere grondwerken op hare terreinen te Cbarlois. By Kon. besluit is benoemd tot hoogheem raad van het hoogheemraadschap van de Krimpenerwaard, de heer A. Vonk Noorde- graaf, te Ouderkerk aan deu IJssel. Ouderkerk a/d IJsel, 2 Mei. Tengevolge van verschillende wijzigingen in den treinen loop by de zomerdienst-regeling is de avónd- trein, de zoogenaamde Hollander, die hier te 8.05 (8.25) stopte, vervallen. Daar ook de stoptrein van 7.53 (8.13) nit Gouda hier doorgaat, is door den Burgemeester aan den Directeur-generaal der Staatsspoorwegen en den Raad van toezicht op de Spoorweg diensten het dringend verzoek gericht, dien trein alsnog ook aan onze halte te doen stoppen, waardoor Ouderkerk hetzelfde voor recht deelachtig zon worden als Moordrecht, Nieuwerkerk en Capelle. Het is ongetwijfeld den algemeenen wensch van het reizend publiek, dat gaarne van den Hollander gebruik maakte, ook om 's avonds nog door te reizen naar Rotterdam, dat op het ver zoek gunstig wordt beschikt. L.K. H.K MAANDAG 8 APRIL. Staateleemnqen. Portugal. Oblig. 3e Serie fr. 050 3 59'/,, Oblig. 3e Serie fr. 2500 3 59»/,^ RusLAXD.Iwang Dombr. Obli- gatlen 4', 96'. Azie. Japan Obligation 1899 4 74»/. 74 Columbia. Geconsolideerde Bui- tenlandsche Schuld. Recepis. u 100 11/, 241/,. Hypotheek-Banken, Aandb. idem idem 4 99 Pandb, Rotterd. Hypb. 4 101»/ Paudb. Rotterd. Hypb. 31/, 97'/," Pandb. Standaard Hypb. 4'/. 100'/. Pandb. Stedelijke Hypb, 4 99». Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 1001/. Pandb. Zuid-Hol], Hypb. 499'/. Pandb. Ie Algem. Groninger ScheepB-Hypb. 4'/, 100 Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbauk p 99^ Pandb. Ned. Scheéps-Hypb. 41/, 101 Bewjjzen van Deelger. North w. pac. Hyp. Bank f 96'/, 35 Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotlieekbriefbank 4 Pandb. Hollandscbe Hypb. 4 Scheepvaart-Maatschappijen, Pand. Holland-Golf Stv.-Mjj. Pandb. Nationale Hypb. 398'/, Pandb. G. Hypotheekbank te Amsterdam 4 Spoorwegleeningen. Italië. Oblig. Znid-Italiaansche Spw.-lMjj. A. Premieleeninqen, Bbloie. Loten Stad Antwerpen 1887 202— 1'/' Diversen M\j. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 89'/. 99»/, 99'/, 100 367', DE NIEUWSTE MODELLEN Zomermantels, Costumes, Blouses Jupes en Jupons, Robes en Japonstoften met bijbelioorendo Garneeringen, van de goedkoopste tot de beste soorten in scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, Burgerlijke GEBOREN: 2 Mei. Trijntje, ouders J. van Duin en A. Toonstra. Thomas Nico- laas Johannes, ouders E. W. Duraernit en A. 0. Joosten. Jan, ouders A. Rietkerk en N. H, Bezemer. - Albertns Franciscus, ouders T. A- d« Vries ell B. M. Maltha. 3. Francina, ouders H. van Hattem en D. de Geus. Arie, ouders C. Boot en H. Boer. 4. Tennis, ouders J. C. de Jong en 0. O VERLEDEN 1 Mei. A. Gerritsen, 18 j. 2. P- A. Burghout, 76 j. ONDERTROUWD: 3 Mei. A. van Veen en M. Kersbergen. T. Mul en B. Ver meulen. A. P. Leellang te 's Gravenhage en W. S. Hageman. - G. T W. van de Velde eu A. Burgersdjjk. - c- van Haansbergen te Eindhoven en J. C. Brouwer. V Ondertrouwd: C. J. VAN HAANSBERGEN Ja. J. C. BROUWER. Eindhoven, Gouda, 3 Mei 1907. Voor de zeer vele bewijzen van be langstelling bij ons Zilveren Huwelijksfeest ondervonden, betuigen wij onzen liartelijkeu dank. P. VAN DER POL. A. O. VAN DER POL- Daalmans. a T T T1 M <i'e 'ets 'e vorderen hebben van of ver schuldigd zjjn aan de onder het voorrecht van boedelbeschrijving aanvaarde nalaten schap van den Heer CORNELIS LA- FEBElt FRANSZOON, gewoond heb bende te Gouda en aldaar overleden op 26 MAART 1907, worden verzocht vóór of uiterlijk op 1 Juni a.s. daarvan betaling of opgave te doen aan den Heer L. P. HOOGENDIJK Ja. te Gouda, aan de Turfmarkt H no. 256. Met half Mei GEVRAAGD in een klein gezin, goed kunnende koken en zindeljjk werken, van goede getuigen voorzien. Zich in persoon te vervoegen. Adres Rotterdam v. Vollenhovenstraat 50. 05 cent per Jlesch. Aanbevelend, zal, op MAAN it AO 6 MEI 1907, v m 11 uur, in de Sociëteit R. K, Lees- vereeniging, Zaal „CONCORDIA", publiek veilen en verkuopen Perc. 1. Een zeer goed onderhonden met SCHUUR, ERF en grooten TUIN, achter uitkomende aan het water, a/d. Kleiweg E no. 69 te Gouda. waarin thans KOFFIEHUIS met VERGUN NING, met SCHUUR, ERF en GROND, achter uitkomende aan het water, a/d- Kleiweg, E no. 32 te Gonda. Perc. 3. Een Winkelhuis met SCHUURTJE, ERF en GROND, eu BOVENWONING met afzonderlijke opgang, a/d. Kleiwegsteeg, N no. 307 te Gouda, met eene ujtgang op do gerioleerde zjjl. Perc. 4. Een 111)1$ met ERF, iu eene gang a/d. Kleiwegsteeg N no. 308 to Gouda, achter perceel 3. met afzonderlijke BOVENWONING, SCHUURTJE, ERF en GROND, naast per ceel 3, N nos. 306 en 306amet eene uit- gang op de gerioleerde zjjl. met ERF en GROND, a/d. Naajjerstraat, H no. 29 te Gouda. met ERF en GROND, naast het vorige perceel, H no. 30. waarin BROODBAKKERIJ, met ERF, a/d. Peperstraat, hoek Komynsteeg, met eer.e uitgang in die Steeg, K no- 15 te Gouda. met ERF en GROND, aan de Lemdulsteeg, M no. 195 te Gouda. met ERF, aan het smalle watertje Achter de Vischmarkt I no. 168 te Gonda. met ERF en GROND, a/d. Vronwesteeg, H no. 209 te Gouda. Perc. 12. Een 1111$ met ERF en GROND, in eene gang aan de Tainstraat, L no. 300 te Gonda. Perc. 13. EeU HIJ1$ met ERF en GROND, naast hot vorige perceel, L no. 301 te Gouda. Alle perceelen zyn voorzien van water leiding. Aanvaarding en betaling der kooppenningen 3 Juni 1907. Te bezichtigen de 3 laatste werkdagen vóór de verkooping van 9-12 en van 2-4 unr en op den dag van en vóór de veiling. Nadere inlichtingen en notitien verkrijg baar ten Kantore van Notaris MONTIJN a/d. Kleiweg te Gouda. Breeder by biljetten. 3-a.N-EXPEUER Verkrijgbaar in flesscken 50 ets., 75 ct en f 1.25 by H.H. Apothekers en Drogisten Let op het merk ANKER! F. AD. RICHTER Co., Rotterdam. Te Gouda by C. LUGER, Apotheker Markt en by WOLFF Co. Westbaven 198 Van af beden en verder dagelijks versch verkrijgbaar, Braadkuikens, Soepkippen, Duiven, Poularden, Kapoenen, gemeste Eend vogels, Talingen, wilde Eendvogels, Fazanten Patrijzen, Snippon, Korhoenders, Reevleesch enz. enz., tegen do meest sterk concurreerende pryzen. Panklaar schoongemaakt franco door geheel Nederland. Aanbevelend, T. OUTTEL1NO, Poeier Oosterstraat 18, ROTTERDAM- Telephoon Interc. No- 2031 AFDEELING „GOUDA EN OMSTREKEN". Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 6 Maart 1907 No. 38. VAN HOOF DPR IJ S: De Trekking geschiedt in het openbaar ten Stadhuize op den 1 f Mei a.s., onder toezicht van een Gemeente-Ambtenaar. Deze verloting is Koninklijk goedgekeurd en door hot Hoofdbestuur der „Hollandscbe Maatschappij van Landbouw" toegestaan. LOTEN zjjn alom verkrijgbaar 4 f O.SO per sink, en op franco aanvrage bp minstens 11 stuks 4 f A— en HO stuks 4 f 41.50 bjj den Secretaris der Afdeeling. Namens het Bcstnnr W, C. VAN DE STOLPE, Secretaris. Onverkochte loten nemen geen deel ann de trekking. OPGERICHT irss. HOIIIIKLMKE FABIIIEKE.V Voedert nw Pee met de mivere murwe merk Steren W L, nitmuntende door hoog eiwit en vetgehalte en grootste voedingswaarde. Eere-Diploma Far Ij» 1900. Negen Gouden Medailles. Bestrijding van Bloedarmoede, Bleekzuoht, Malaria (Rinnenkoons) Algemeeno Zwakte, voortdurende Hoofdpijn en Gebrek aan eetlust. f dragen buiten op de roode doos den naam H. NANNING. Men lette daarop. Zij lijn overal verkrijgbaars f 0.75. Ook rechtstreeks en franco van de fabriek tegen inzending van postwissel k f 0.75 Gbemisohe Fabriek van Dr. H. NANNING, den Haag. Vraagt overal Dr. II. MANNING'* EI WITS TA AL 4 f 1 «5 por llterfleich, perliterfleich f 0.70

Goudsche Courant | 1907 | | pagina 2