Dordrecht VLEUGELS - ORGELS - PIANINO'S. EEHIS DEPOT 7MTHBE. DE WERELDKLOK GEBR. RIJKEN <fc DE LANGE POTOLAPIANO PMOLIST. DE PHONOLA ^C«ORIA MTmTv. loon, een geschikt Persoon. Cepensoerzekering-IHaatscbappij -JOberlahnstein V ergpreide Berichten öemeng'de Berichten. Posterijen en Telegraphic. Stadsnieuws. 384.810 staats-loterij Rechtzaken. BEURS VAN ROTTERDAM Omvangen ADVERTENTIE M. IIAVËNSWAAY ZON KIM, Sociëteit „l)Ë RÉUNIE", Oosthaven B 38, -IWF" nnTTPnnA ivf VERBUREN STEMMEN INRUILEN Let vooral op de ECHT BandteeJkenJaff met rood letterv. Ovaral verkrijgbaar. Maatschappij tot Exploitatie van de Pietoria-Bron. Kantoor voor NederlandBoompje» éO, Botterdam. GarornameDteD, Baden en Geizers de Zuid-Afrikaansche vraagstukken door goeden wil, eensgezindheid en rechtvaardig heid, niet met geweld zonden worden opge lost. Frankrijk. Naar verluidt, zal de regeering met het oog op de verkiezingen voor de algemeene raden op do zomerzitting van het parlement reeds op 6 Juli sluiten. Aan het departement van Marine te Parijs werd bekend gemaakt, dat in den voor- laatsten nacht do kruiser „Chauzy" iu de Chineesche wateren gezonken is. Van de bemanning heelt Diemand letsel bekomen. Do commissie van onderzoek naar de bij Montagnini in beslag genomen papieren zal de stukken zoo noodig opnieuw laten vertalen en zo dan doen publiceeren. Van een beweerde knoeierij op hoog gezag is niets gebleken, maar de vertaling was slecht. Duits omland. De berichten, dat Duitschland en Rusland onderhandeld zouden hebben over een te plaatsen Russische leening, Russische vloot- vernieuwing, zelfbestuur van Polen, waar borgen voor Duitschland voor Let behoud van Kiaotschou en zoo meer, worden van Russische z|jde tegengesproken. De anarchist S&oger, die van den bomaan slag te Offenbach verdacht werd, is werkelijk vrijgelaten. Evobljjpd. Het Lagerhuis nam Vrijdag in tweede lezing met algeineoue stemmen een wets voorstel aan, dat bedoelt een hof van appèl voor strafzaken te stichton. Italië. In alle universiteitssteden worden door studenten anti-clericale betoogingon gehouden. Zaterdag weer in Milaan en Pavia. De politie wildo den stoet van betoogers beletten voor het paleis van den aartsbisschop te verschijnen, wat natuurlijk weer tot oen botsing aanleiding gaf. Zes politiebeambten en karibiniors en eenige betoogers zijn gekwetst. De hoofddader van den diefstal met braak te Antwerpen, de zich noemende Lagasso, is te Trier aangehouden, zoodat men nu het hoolo clubje inbrekers van de Pelikaanstraat te Antwerpen in hechtenis heeft. Men speurt nu nog te Antwerpen naar medeplichtigen en helpers. In den nacht van Donderdag op Vrijdag hebben, naar uit Cattowitz in Opper-Silezië gemeld wordt, een twintigtal bandieten hot op de Pruisische grens gelegen lahdgoed Ogrodzeuer overrompeld. Do eigenaar en zijn vrouw werden vermoord, terwijl bij het gevecht dat ontstond 8 knechts werden ge dood en verscheidene der roovers gewond. Dezen ontvluchtten met oen buit van 1000 roebels. Op den publieken weg, en drukke straat in Salonika, hebben Qrieken het hoofd van een Bulgaarsche school door schoten doode- l|jko wonden toegebracht. Hem werd de schuld toegeschreven van den dood van Foewa, een Grieksch bendeaanvoerder, en van diens mannen. Naar uit Houston in don Amerikaanschon staat Texas wordt gemold, is de streek we der bezocht door hevige stormen, gepaard gaande met wolkbreuken, waardoor het land kilometers ver onder water staat. Het spoor wegverkeer is gestremd en een aantal huizen z|jn verwoest en weggespoeld. De bevolking vlucht. De tentoonstelling van oude weefsels en gewerkte stoffen die in het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem geopend is zal den 15 Juni gesloten worden. Deze belang rijke verzumeling, die duizende motieven op het gebied der weefkunst en der naaldkunst uit verschillende tydperken en landen bevat zal zeker deze laatste veertien dagen nog talrijke belangstellenden trekkon. Het is wel niet ulgeineen bekend, dat op die ten toonstelling een oud bedrukt Egyptisch weef sel aanwezig is, dat op de Gutenborgsche tentoonstelling te Mainz voor het oudst be kende exemplaar van drukkunst werd ge houden. Op bet weeisel is afgebeeld de gevleugelde figuur der Egyptische Godin Neighte, die geseten aan den weefstoel, het spoeltje in de hand houdt. Boven haar hoofd duidt de gouden zon op haar goddeljjken afkomst, terwijl sperwervleugels en slangen met zon neschijven de bekroning vormen. Dese modeldruk uit boven Egypte werd t vermoedelijk 3000 jaar vóór onze jaartelliag vervaardigd en bewijst dat in dit verafge legen tijpperk het weven in hoog aanzien stond. Den 1 Juli zal in het Museum eene ten toonstelling van buitenland8cbe modern kunst drukwerk geopend worden, waartoe de beste buitenlandsche drukkers hunne medewerking hebben toegezegd. Het Museum van Kunstnijverheid word gedurende de maand Mei bezocht door 790 belangstellenden. Uit de aan het Museum verbonden boekerij werden 192 boek- en plaatwerken naar verschillende plaatsen in het land uitgeleend. Een jong, krachtig en gezond luitenant, voor Indië besterad, had vernomen, dat in Indië veel met den blinden darm gesukkeld werd en dat, als men te velde of in een afgelegen garnizoen was, wanneer de kwaal zich openbaarde, men org veel last en pijn van dit ongeval kon hebben. Hij is daarom vóór zgn uitzending naar een bekend operateur gegaan en verzocht hem den blinden darm weg to nemen. De deskundige beweerde, dat de jonge man niets aan dat uitrustingsstuk mankeerde, doch heeft er hem op beslist aandringen, ten slotte toch van bevrijd. Door de doktersvereeniging te Weeben is geprotesteerd tegen hot trekken van tanden door de Barmhartige Broeders. Deze orde heeft een hospitaal, waar arme zieken verpleegd worden, en sedert jaren wordt er ook gratis tandheelkundige hulp verleend. Vroeger zaten de patiënten op lange bunken en ging de dokter ben een voor een na. Thans worden do lijders af zonderlijk in kamers behandeld. De dokters beweren, dat de broeders niet bevoegd zijn tot het trekken van tanden en kiezen. De geestelijken voeren aan, dat het trekken geschiedt door huisdoktersde broe ders verleenon ulleen hulp daarbij. Per jaar worden er totaal een 60.000 tan don getrokken. Tusschen den heer Frank Grimes uit Illi nois en miss Helen Burns uit 8t. Louis wordt 4 Juli a.s. een gewichtig pleit beslecht. Dan zal namelijk een paard van den heer Grimes loopen tegon een^ paard van den oom der jonge dame en 't gaat om de hand dezer laatste. Wordt zij geslagen of liever laat haar ros zich slaan, dan geeft zij den heer Frank Grimes hart en hand. Onlangs klopte het paard van dezen, in een geïmproviaeer- den wedstrijd op den weg, een paard van Helona's oom en de dame was zoo over moedig (of practisch?) Frank nit te dagen tot een nieuwen ren, nu om bovengenoemden ongewonen omzet. Gisterenmiddag woedde boven Bennekora een kort doch hevig onweder. De bliksem sloeg in de arbeiderswoning van C. Vermeer en richtte eenige verwoesting aan zonder evenwel brand te veroorzaken. Een 19-jarig meisje, bezig zijnde met strijken, werd zoo door den schrik bevangen, dat geneeskundige hulp moest ingeroepeu worden; ook demoe der, die in hetzelfde kamertje was, stelde zich onder geneeskundige behandeling van dr. Jacobse Boudewjjnse. Het gezelschap voor de zomerspelen, staande onder leiding der hb. Willem Royaards en Eduard Verkado, bestaat uit veertjen dames en heeren medespelers; verder een technisch personeel. Daar ons klimaat zich nu eenmaal niet tot open-lucht spelen leent, hebben de voor stellingen plaats in zalen, die echter alleen eene vorhooging (geen tooneel) behoeven te bezitten, daar het geheele dekoratie! per verhuiswagen wordt meegevoerd en op het vlakke podium zal wordeu opgebouwd. Het dekoratie! is door de leiders ver vaardigd, waaraan onder meer de Heeren Isselman en Zoon uit Haarlem medewerkten. De belichting van het touneel zal worden verkregen door een aantal kalklicht-reflectors, teneinde bg iedere voorstelling, onafhankelijk van de «aalverlichting, eenzelfde pikturaal resultaat te kunnen hebben. De kostuums zjjn in overleg met de leiders ontworpen door Mejuffrouw Cato Neeb uit Amsterdam, en worden onder haar toezicht gemaakt. De première der moraliteit „EIckerlijc" zal den 28sten Juni, die van het abelspel „Ltfnseloet" van Denemarken", op den 29sten Juni a.s.. plaats hebben te Laren (N.H.) in de groote zaal van het Hótel Hamdorf, des avonds te half negen uur. Dat de premières juist in Laren worden gegeven, vindt zgno verklaring in het feit, dat reeds voor twee jareo de heer Royaards door den heer Nico van Harpen was aan gezocht geworden, eenige open luchtspelen onder zijne leiding aldaar te doen vertoonen en dat gelijke onderhandelingen in het begin van dit jaar werden gevoerd, die den stoot tot ons ondernemen hebben gegeven. Door het kontract met eene zich naar aanleiding hiervan te Laren gevormd hebbende combi natie, vervallen de voorstellingen in Bussum, Baarn en Hilversum, die oorspronkelijk in onze bedoeling bebben gelegen. Den lste en 2de Juli geeft het gezelschap de beide spelen voor de leden van den Rotterdamscben Kunstkring in de Doelezaal te Rotterdam. Daarna volgen voorstellingen, o. a. in do Schouwburgzaal te Apeldoorn; in de nieuwe Concertzaal van het Groote Badhuis te Zandvoort in Den Haag of Scheveningen in de nabijheid van Arnhem in Haarlem en elders. De tjjd, waarin onze voorstellingen gegeven moeten worden, blijft gemeten van den 28sten Juni tot den eersten Angastns a.s. Bij de „Hollandia"-roeiwedstrijden te Ouds- boorn werd de eerste prjjs in den strijd tusschen vierriems gieken outrigged gewon nen door „Amstel" in 7 min. 11 soc. No. 2 was „Delfsche Sport" No. 8 „De Hoop" te Arasterdam. In bet arrestantenlokaal te 's-Gravenzande was Vrijdag een persoon opgeborgen ver dacht van diefstal van een hond. Zaterdag nacht is de man uit zijn gevangenis ontvlucht door het dak heen. Deze gevangenis is dan geen middeleeuwsche kerker gebleken. De passagiers van trein 840, die Zaterdag morgen van Doetincbem naar Winterswijk vertrok, zjjn, dank zg de waakzaamheid van den machinist Do Jong, aan een ernstig gevaar ontsnapt. Nabij het station Varsaeveld was de l(jn nl versperd door een paard en wagen en slechts door bet krachtig remmen van den machinist kon de botsing nog vermeden worden. Tegen den voerman wordt waarschijnlijk proces-verbaal opgemaakt, hoewel o. i. de schuld meer bij de H. S. M. en het Rijk ligt, daar langs bijna alle overwegen afsluit- boomen te eenenmale ontbreken. Onlangs vermeldden we de oprichting van een „club" te Heer, in Limbarg, die als doel schijnt te hebben, vreemdelingen lastig te vallen, en te mishandelen. Een lid dier „club" heeft Dinsdag te Maastricht terecht gestaan. „In (jen avond van 22 April was ik met nog 7 man in het café V. aan 't repeteeren voor een kwartetzang", vertelde do mishan delde. „Beklaagde kwam tegen 10 uur met nog 8 man binnen zeilen. P. ging op een van ons gezelschap toe en vroeg dezen een sigaar, die hem door de vrouw (jes huizes werd aangereikt. Ik zei daarop„Geef ze allemaal maar een sigaar!" P. vroeg ver volgens aan zekeren S. om vnur, dat hem gegeven werd. Zich tot m|j wendend zei P. „Ich zou dich wel ins op dienen nek willen houwen!" waarop ik zei„Ik zou niet weten waaromP. zocht evenwel ruzie en zei na eenige oogenblikken tegen me„Dich bis eine keffer, eine groete keffer 1" waarop ik antwoordde„Maan, de bis verdaold de hubs de verkierde veur!" En tegelijker tijd kreeg ik een slag tegen mijn hoofd van P., onder diens uitroep„kunnen of niet kennenMeerdere slagen volgden. Ik werd naar het venster gedrongen, waar een algeheele schermutseling ontstond. Buiten op straat kwam ik in een greppel terecht, waar ik nog verschillende slagen kreeg. Ge heel suf en kermende van pijn, ben ik naar huis gegaan." In de Staatsman „Wilhelmina" overkwam in 't vorige jaar een weikman een ongeluk, dat een doodelijken afloop had. Daar de Staat voor de mijnen eigen risico droeg, moest voor de rente, aan do nagela ten betrekkingen toegewezen, iu het fonds der Rijksverzekeringsbank (als de zg. con tante waarde) f 6892 worden gestort. Dientengevolge heeft het departement van Landbouw, naar men weet, met 1 Januari van dat gevaarlijke „eigen risico" afgezien. Verplaatst: 1 Mei, de telefoniste M. van der Borg, van Groningen naar Rotter dam 18 Mei, de klerk der posterjjen en telegrafie 2e klasse W. T. J. Hermsen, van Rotterdam (telegraafkantoor) naar Togeleu 1 Juni, do klerk der posterijen en telegrafie 2e klasse M. G. Munnikknizen, van Haizen naar Hilversum2 Juni, de surnumerair der posterijen en telegrafie H. Robertson, van Rotterdam (telegraafkantoor) naar 's-Graven- hage (postkantoor)15 Juni, de klerken der posterijen en telegrafie 2e klasse G. Stol, van Amsterdam (telegraafkantoor) naar Groningen (telegraafkantoor) en J. Braam, van Groningen (telegraafkantoor) naar Amsterdam (telegraafkantoor)16 Juni, de commies der posterijen 8e klasse W. B. Blokhuis, van Nijmegen (postkantoor) naar Zwollede commies der posterijen en tele grafie Ie klasse W. B. A. Stillen, van Zwolle (bareel Inspecteur) neer Nijmegen (postkantoor)de telefonioton R. Steensma en W. Lemei, van Arnhem naar Rotterdam Eervol ontslagen op verzoek' 13 Mei, de telefoniste H. S. M. Knblemeier te Amsterdam. Eervol ontslagen wegens Ij. chaamsgebreken: 16 Jnli, de klerk der posterijen en telegrafie le klasse Q i D. Schepp te Amsterdam (bijpost- en tele graafkantoor .Haarlemmerplein"). Eervol ontslagen: 3 Mei, de klerk der posterijen en telegrafie le klasse G. c. des Boovrie te Amsterdam (tolegraaf'iantoor). GOUDA, 3 Juni 1907. Do heer E. J. J. van der Heijden alhier heeft te Utrecht met gunstig gevolg examen doet. rechtswetenschappen afgelegd. Heden werd het enkele maanden geleden in gebrnik genomen gebonw der R. K. Mi- litairen-Vereeniging aan de Westhaveu op plechtige wjjze officieel geopend. Om elf nor geschiedde door den hoog- eerw. heer Deken Mgr. Malingré de inwij ding. Daarna werd in den grooten, doel matig ingerichten tain gelegenheid gegeven voor de leden om deel te nemen aan ver schillende volksspelen en zich onledig te honden met schieten, speerwerpen enz. Voor deze wedstrijden zjjn verschillende mooie en nattige prijzen beschikbaar. Bij de gehouden examens voor de practgk Boekhouden zjjn geslaagd onze stadgenooten do heeren J. L. Halleman, G. van Kijk en J. Salomons, allen leerlingen van den heer E. A. Zwaneveld, alhier. Maandag a. s. zal de heer Mr. W. Tü. C. van Doorn in de zaal „Kunstmin" der Sociëteit „Ons Genoegen" als spreker op treden in een openbare vergadering van de Centrale Liberale Kiesvereeniging. OnderwerpDe Staten-Verkiezing. Tegen den timmerman F. alhier, is proces verbaal opgemaakt, ter zake beleediging van een sigarenmaker en wegens het hinderlijk volgen. De heer H. de Wilde zal Zaterdag a. s. te Waddinxveen een lezing houden over de Staten Verkiezing. De liberale Kiesvereeniging te Waddinx veen hield Z iterdag een openbare vergade ring waarin als spreker optrad de heer Jhr. Mr. W. Th. C. van Doorn, afgevaardigde voor het district Gouda in de Tweede Kamer. De Voorzitter der Kiesvereeniging, de heer G. Alblas, opende deze vergadering en dankte den heer van Doorn, dat Uy bereid was ge weest om te Waddinxveen een spreekbeurt te vervullen en daarin de kiezers de betee- kenis van de Staten-Verkiezing daidelyk te maken. Hij dankte hem tevens voor zyn optreden in de Tweede Kamer voor dit district. De heer van Doorn daarop het woord verkrijgende, betuigde in de eerste plaats zjjn dank voor de vriendelijke woorden die de Voorzitter hem had gebracht voor zijn optreden in de Tweede Kamer en dat het voor hem een hoogst aangename taak was om hier voor de kiezers te kannen spreken; toen ten minste de aitnoodiging tot hem kwaT, had hij niet geaarzeld die aan te nemen. Daarop besprak spr. de beteekenis van de Statenverkiezing. De rol van de Prov. Staten is eigenlijk een zeer bescheiden rol, daar zij zoo na en dan een paar maal vergaderen, zoodat wel eens spottend is gezegd, dat de Prov. Staten was een fabriek van waterschaps-reglementen, zoodat wat de staten zelf betreft deze betrekking zoo belangrijk niet is. De belangstelling die zich telkens open baart bij een verkiezing toont wel, dat aan die keuze iets meer verbonden is. De Staten hebben ir» tweeërlei opzichten belang in 'slandti zaken, in de eerste plaats in de verkiezing van leden van Ged. Staten, die een grooten invloed hebben op de besluiten en wetten die genomen worden, er is bijna geen wet of Ged. Staten worden geroepen die wetten uit te voeren, zg hebben ook toe te zien op de gemeente- en waterschaps besturen, zoodat de betrekking van Ged. Staten een zeer belangrijke is, en in do tweede plaats kiezen de Prov. Staten de leden der Eerste Kamer. Deze keer gaat de vraag wie wg zullen afvaardigen naar de Eerste Kamer, dat voelen wg allemaal en na hetgeen gebaard is met de afstemming der oorlogs-begrooting kunnen wij onze afgevaardigden in de Eerste Kamer niet behouden. De Eerste Kamer, die als rem voor de Tweede Kamer moet dienst doen is sedert 1850 .tot aan 1904 niet ontbonden geweest, totdat in 1904 Dr. Kuyper de grondwet op zij heeft gezet en met miskenning der grondwettige instelling de Eerste Kamer ontbond. De provincie Zuid-Holland wordt in de Eerste Kamer vertegenwoordigd door tien leden, waarvan er 5 in de provincie wonen en 4 daarbuiten, als drie te Amsterdam, een te Nijmegen en een te Stockholm, die nog geen enkele zitting heeft bijgewoond; willen de kiezers van Waddinxveen deze onge zonde toestand, wat betreft de afvaardiging van vijf leden, die niet in de provincie wo nen en daar natuurlijk niets voor kunnen voelen, bestendigen, dan moeten zg de af tredende leden der Staten herkiezen, ver langen zij evenwel dat Zuid-Holland zal worden vertegenwoordigd door raenscheu uit dezelfde provincie, dan moeten zij de hb. Brouwer, Schouten Hoogendgk en Boo- gaerdt kiezen, die wel in staat zullen zgn 10 afgevaardigden te kiezen uit deze pro vincie, die das beter de belangen zullen behartigen. Van de gelegenheid tot debat werd geen gebrnik gemaakt, waarop de Voorzitter Jhr. van Doorn dank betuigde voor zgn gehouden rede en de hoop uitsprak dat de Staten verkiezing in guustigeo zin zou uitvallen en ieder aanspoorde om de verkiezing van de heeren Brouwer, Schouten Hoogendgk en Boogaerdt met alle kracht te bevorderen, waarna de vergadering werd gesloten. Stolwijk, 2 Juni 1907. 't Was Vrijdag, 31 Mei, feest voor de leerlingen der beide scholen in deze gemeente. De Edelachtbare Heer J. E. Immink, burgemeester van Stol wijk, bood nml. den leerlingen een school feest aan. Door de goede zorgen der onderwijzers was het schoollokaal der le Openb. School feestelijk versierd. Nadat Z.E.A. en diens Echtgenoote door de onder wijzers en de oudste leerlingen van zgne woning was afgehaald, werd de gastvrouw, namens het onderw. personeel een fraaie bloemenmand aangeboden. Vervolgens werd bet echtpaar I. toegesproken en werd hun een welkomstlied toegezongen, waarna de heer van Staveren, van Gouda, de kinderen alleraardigst wist bezig te honden, met het vertoonen van zijne bekende lichtbeelden. Vooral het portret van Burg. en Ecbtg. viel bijzonder in den smaak, 's Namiddags werden de kinderen op het kerkplein, eenigszins door tentjes en kramen als kermis ingericht, getrakteerd op krentenbrood, koek en melk of limonade. Een twintigtal dames verleen den daaraan haar zeer gewaardeerde mede werking. Een paar nren vermaakte de schooljeugd zich hier ongodwongen met hun spelen. Met het zingen van enkele liederen en een geestdriftig „Lang zullen zij leven!" nam mon een hartelijk afscheid van gastheer en gastvrouw, waarna allen dankbaar en hoogt voldaan huiswaarts keerden. Het echtpaar Immink kan voorzeker met de hoogste tevredenheid terugzien op het zoo uitstekend geslaagde schoolfeest. 5e Klasse. Trekking vau Maandag 3 Jnni. No. 19090 f 1500. 3941, 4432, 9957, 10216 en 12237 ieder f 1000. 1730, 3319, 3618, 7001, 10912 en 12220 ieder f 400. 5984, 8884 en 9637 ieder 1 200. 76, 781, 1638,3097,3549, 6490, 6594, 8410, 12586, 13121 en 19713 ieder 1 100 1025 1134 50 2895 100 3075 122 3232 70 3393 452 3537 650 3624 784 72 95 3741 911 3870 40 4170 90 4215 73 94 72 4302 1228 70 51 5002 68 5158 71 5290 73 5374 1328 5443 49 47 69 5560 1422 76 28 77 34 5603 1841 5726 83 42 1943 5833 46 5908 2064 6004 2341 6158 47 96 50 6200 97 6301 2424 6425 66 6839 6908 7024 72 7111 54 Prjjzen van t 70. 6656 9565 12180 9627 85 54 12304 9729 12613 62 12706 9803 36 9923 12843 55 12907 7201 10017 13014 11 29 45 7427 56 49 30 60 76 7535 10213 13123 7621 30 13216 7753 96 83 61 10568 13379 7820 10600 13581 34 10906 13652 8036 9 61 8108 16 13773 28 23 13814 8281 11109 13904 8487 20 14056 8521 38 72 8702 11504 14123 74 52 14229 8824 11640 14377 94 81 14415 8909 11755 14639 11 93 S3 65 94 14611 98 11810 36 9059 68 64 9100 11998 14722 18 12019 59 14949 17863 60 17926 15068 18003 15194 18264 15203 18320 89 71 15310 18548 15407 76 34 18711 15503 18821 76 19094 15921 19147 43 19229 87 34 16030 59 16119 19871 49 79 55 19406 16262 19647 89 19677 16303 79747 57 60 69 87 79 19941 89 20076 16407 20213 90 20388 16572 20440 16745 48 16827 78 16997 87 17185 20520 43 20630 91 86 17274 20728 39 53 9206 32 60 17394 20854 2589 93 71 53 14863 17444 92 2632 6530 9519 12159 14924 17792 20926 2752 6604 48 73 33 17826 78 57 45 5e Klasse 8e Lijst No. 15859 1 70 vervalt. Door de Arrondissements-Rechtbank te Rotterdam werd Zaterdag hot vonnis ge wezen van P. G. Pk., 39 jaar, bediende te Schoonhoven, beklaagd geweest van verduis tering van gelden ten nadeele van zijn pa troon den mannfactnrier W. Brandwijk te Schoonhoven, hg word vrijgesproken. Zijn invrijheidstelling werd gelast. L K H K MAANDAG 8 APRIL. Staatsleemnqen Portugal. Oblig. 3e Serie fr. 050 3 59"/i« - Oblig. 3e Serie fr. 2500 3 59a/M Rusland.Iwang Dombr. Obli gation 4', 961 4 Azie. Japan Obligation 1899 4 748/4 74 Columbia. Geconsolideerde Bui tenlandsche Schuld. Recepis. 1 L 100 1'/, 24*/ij - Hypotheek-Banken Aandb. idem idem 4 9 'j Pandb. Rotterd. Hypb. 4 1018'l# Pandb. Rotterd. Hypb. 31/, 977/8 Pandb. Standaard Hypb. 41/. 100V8 Pandb. Stedelijke Hypb. 4 99% Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 100 Pandb Westlandsche Hypb. 4 1001/'» Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4997', Pandb. le Algem. Groninger Scheep8-Hypb. 41/» 100 Pandb. Nederl. Hyp. Pand brief bank 4 998/4 Pandb. Nod. Scheeps-Hypb. 41/, 101 Bewjjzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank f 961/, Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 4 99s 4 Pandb. Hollandsche Hypb. 4 993/4 Scheepvaart-Maatschappijen. Pand. Holland-Golf Stv.-Mg. 35 Pandb. Nationale Hypb. 31/* 98"/, Pandb. G. Hypotheekbank te Amsterdam 4 100 Spoorweg leeningen Italië. Oblig. Zuid-Italiaansche Spw.-lMg. A. 367% - Premieleeningen. bfciLOiE, Loten Stad Antwerpen 1887 2"/. 02- 1'/' Diversen Mj. tot Eipl. Laan van Meerdervoort 1902 89'/. DE NIEUWSTE MODELLEN Zomermantels, Costumes, Blouses Jupes en Jupons, Robes en Japons tofïen met bijbehoorende Garneeringen, van de goedkoopste tot de beste soorten in scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, VERSCHEIDENHEID. De „President Lincoln", de nieuwe boot der Hamburg—Amerika Linie, is van haar proefreis te Hamburg teruggekeerd. Het schip meet 18000 ton, heeft zeven dekken en is ingericht om 324 passagiers le klas, 125 2e klas en 1004 3e klas op te nemen, bene vens 2300 tasschendekspassagiers. De ma chines ontwikkelen 7500 paardekracht en geven het schip een snelheid van 14 knoo- pen. Op 1 Juni zal de boot haar eerste reis naar New-York ondernemen. Te Corogoa. in Spanje, werd op een over weg van de spoorbaan een ossenwagen door een trein overreden en verpletterd. In den wagen zaten 9 vrouwen, die allen zijn omgekomen. Tjjdens oen onweer, dat boven Belfort woedde, sloeg de bliksem door de telefoon leiding in het fort Roppe en tref etn elec trician, die juist sprak. Hjj werd terstond gedood. De Japansche bond te San Francisco heeft tot haar leedwezen io een manifest de totale onmacht der autoriteiten om de Japanners te beschermen openlijk moeten uitspreken en de bijzondere bescherming der politie in geroepen. Zij geven hieraan de voorkeur boven het aannemen van een afwachtende houding, gedurende welke allicht nieuwe daden vau geweld den toestand mooi moei- lgker zouden maken. Direct gevraagd voor loop- en andere werkzaamheden Brieven san het Bureau dezer Courant, onder No. 2604. Hen wordt verzocht op 't MGItK te letten UIT HIT MaOUIJN VAM GORINCHEM Deze THEEEN worden afgele verd in Verzegelde pakjes van vijf twee en een half en een Ned. one met vermelding van Nommer er. Prijs, voorzien van nevenstaand Merk, volgens de Wet gedepo neerd. Zich tot de uitvoering van ge- eerde orders a&nbev ende J. G. BUL, voorheen J. BREEBAART Li. Uitvoerige verklaringen van dit wetenschappelijk, interessant Kunstwerk worden dagelijks gegeven voorm. precies 11 en 12 uur, nam. 2, 3 en 4 uur, 's avonds 8 en 9 unr. Entrée le Rang 30 cent; 2e Rang 20 cent. Kinderen le Rang 20 cent; 2e Rang 15 cent. flcvwtlgd I* Dordrecht. Opgericht in M73. maatschappelijk Kapitaal (volteckend) t 2,000,000.— Uerrekerd Bedrad ruim 60 mtlltocn. Resem ruim lil mllllocn. HoofdmagazijnGedempte Binnenrotte tB4. Tele/. HB90. He MagazijnWent Nlenteland 11, nabij Station Beur». Tele/. 40B1. dagelijks Iu onze Saloni te hooren. DIRECTEUR DCS V/CTORMBROR. OBCRIAHHSTI/R, Dubbele Buurt 13, GASFIT rERIJ etc. relet. 117 Magazfin van de nieuwste met zekerhoidnkraan. Guttz ptreba slangen voor tuin, keuken en huiah. gebruik.

Goudsche Courant | 1907 | | pagina 2