Schoenwerk. DE JONG'8 1 /T> B ADVEBTENTIËN in alle Couranten BINNENLAND. ZOMERMANTELS ADVEHTIL\TIKI\ C. SMITS. V erspreide Berichten DE OPENING VAN DE VREDESCONFERENTIE. Gemeng-de Berichten. Stadsnieiiws. BEÏÏRS VAK ROTTERDAM Veemarkt te Rotterdam Faillissement llricdé TE STREEFKERK. Vereeniging «ARMENZORG» 3_A,N-EXPELLEir Noord-Brabanlsch Schoen- en Laarzenmagazijn, KLEIWEG E 30. Een. nle-u.-w© delicatesse 11 ■I CHOCOLAT AUX NOIX. m 30 Cents per tablet. PosterUen en Telegraphic. worden aangenomen door het Advertentie-Bureau v&o A. BRiiNliMAiN ZOON raad, om de quaestie op te lossenDaar de zaak door oen machtspreuk van de Kamer niet kan worden beëindigd, zou het beter zyn den uitslag ai te wachten van de procedure, die graaf Merenberg by de Duitscbe recht banken heeft aanhangig gemaakt over de rechten op bet „fldeikomraiss-vermogen" van het Huis Nassau. Worden zyn rechten erkend, dan behoort bem de Luxemburg- sche kroon. Want de kroon blijft aan het majoraat. Daardoor zou de knoop worden doorge hakt, en elke latere moeilijkheid worden voorkomen. Wat voor de toekomst van Luxemburg toch eigenlijk do hoofdzaak is. DuiTSCHLANI). De uitsluiting in de bouwvakken is geëindigd ieder die op de oude voorwaarden en negen-urigen arbeidsdag aan den gaDg wil gaan, kan komen. Engeland De laatste receptie aan het hof is verzet van Vrydag op Donderdag, omdat tien Is- raëlietische damds verklaard hadden wegens den Sabbath niet te kunnen verschijnen. Op de Roode-Kruis-conferentie te Londen is besloten, dat het Roode Kruis in vredestijd den stryd tegen de tuborculose zal aanbinden. Japan heeft de conferentie voor een volgend maal naar Japan uitgenoodigd. Belgie. Abbé Deans is Zaterdagavond 5 uur gestorven. Hij is lang ziek geweest. Geboren 18 Dec. 1839 te Alost, trad bij, na in zijn vaderstad gestudeerd te hebben, in de orde der Jezuieten. Hy onderwees langen tijd welsprekendheid in een der bisschoj pelyke colleges te Gent, schreef verschillende godsdienstige werken on werd, nadat hy tot de christelijk-democratische beginselen was overgegaan, redacteur van „Het land van Aelst" on do „Werkman". Op 9 Dec. 1894 werd hy door Alost naar de kamer afgevaardigd, waar hij sedert, met uitzon- doring van de jaren 1898—1902 zitting had, het laatst voor Brussel. Vandaag wordt hij bograven, Amerika. De burgemeester van San Francisco, Schmitz, die zich schuldig had gemaakt aan jammerlijk omkooperyen bij den herbouw van de stad na de aardbeving, is schuldig verklaard. Vermoedelijk krijgt hij een jaar of vijf. Minister Taft (oorlog) is plotseling ernstig ongesteld geworden, vermoedelijk tengevolge van het oten van bedorven voedsel. Provinciale Staten van Zuid-Holland komen Dinsdag 2 Juli bijeen. Ann de orde komen o. n. Verkiezing van 1 leden van hot college vnn Gedepnt. Statena. wegens periodieke aftreding vnn de heeren J. Krap, H. J. Versteeg en J. J. Duynsteeb. wegens aftreding als lid der Provinciale Staten van don beer A. H. C, M. J. IJzermnns. Benoeming van oen lid der Staten als bedoeld in art. 89 der Provinciale Wet. Verkiezing van vier leden der Eerste Kamer, tengevolge van de periodieke aftre ding van de heeren: W. S. J. van Waterschoot van der Gracht, mr. J. G. S. Bevers, J. P. Havelaar en dr. J. Woltjer. Zaterdagmiddag te 3 uur zijn de afgevaar digden der regoeringen van de 47 staten, welke deelnemen aan de Tweede Vredes conferentie, in vergadering bijeengekomen in de Grafelijke Zaal op bet Binnenhof. De minister van Tets hield de openings rede, waarin hij in naam van de Koningin de afgevaardigden welkom heette, verklarend dat H. M. gaarno er in heeft toegestemd dat haar residentie wederom gastvrijheid bood aan deze luisterrijke samonkomst. In opdracht der Nederlandsche regeering betuigde de minister de gevoelens der Re- geering van diepen oerbied en van oprechte erkentelijkheid jegens don tsaar, die het initiatief tot de Conferentie had genomen. Constateerende dat sinds 1899 het toon op de Eerste Conferentio aangevangen werk vorderingen heeft gemaakt, meende de minister dat het paste in dezen ure uiet te verzuimen dank te betuigen aan den president der Vereenigde Staten van Noord- Amerika, president Roosevelt, die krach tig heeft bijgedragen tot het doen ontkie men van het zaad, gezaaid door den ont werper dezer samenkomsten, bijeengeroepen om nauwkeuriger vast te stellen de regels van het internationaal recht, welke, gelijk de staten de eersten zyn om te erkennen, kun betrekkingen moeten beheerichen. Ondanks de strenge beoordeeling van de resultaten van het werk der Eerste Vre desconferentie en de daarop gevolgde ge beurtenissen, welke volgens eenige pessi misten de onvruchtbaarheid van het streven dier Conferentie zouden hebben bewezen, is de strooming ten gunste van liet werk dier Conferentie niet ernstig verzwakt. Het besto bewijs daarvoor scheen den minister de bereidvaardigheid, waarmee de mogend heden hebben geantwoord op de oproeping tot deze Tweede Conferentie. H\j zag hierin een goed voorteeken, een aanwijzing dat deze Conferentie een stap zal zetten in de goede richting, en dat zij niet de laa{*tfc zal zyn, die hier zal bijeenkomen met het zelfde doel. Een ander gunstig verschijnsel is do toeneming van het aantal vertegen woordigde staten, dat bijna verdubbeld is. Het „Huis ten Bosch", waar de Eerste Con ferentie word gehouden, was niet groot ge noeg meer voor zulk een Wereld congres. Vandaar dat deze eerwaardige zaal is ge kozen, waarvan de minister de geschiedkun dige beteekenis schetste. Thans zal zy niet slechts in de vaderlandsche, doch ook in de algemeene geschiedenis vermaardheid verkrijgen, nu het meest volledig vertegen woordigend lichaam van.de staten der we reld dat ooit bijeengekomen is, binnen haar mureD zal beraadslaagd hebben. De minister stelde ten slotte voorlo. om den tsaar een telegram van eerbiedige hulde aan te bieden; 2e. om het voorzitter schap der Conferentie op te dragen aan den gezant van den Russischen keizer, ZKxe. de Nelidof, „wiens groote ondorvioding cn emi nente hoedanigheden zullen bijdragen om uwen arbeid te vergemakkelijken", aldus eindigde do minister. De rede, herhaaldelijk door applaus onder broken, werd vooral ook tegen 't einde met grooto warmte toegejaicht. En toen de mi nister tol zyn beide bovengenoemde voorstellen genaderd was, toonden hem de levendige toejuichingen der aanwezigen, hoe zeer do vergaderden met zyn woorden instemden. Vervolgens nam de heer Nelidof op den voorzitterszetel plaats, en hield hij een toe spraak, waarin hy zyn erkentelijkheid be tuigde voor de hem bewezen eer, om hem het voorzitterschap op te dragen. Hy be schouwde dit als een hulde aan zyn son- verein, die het initiatief tot de Conferentie heeft genomen. Voorts stelde de heer Nelidof voor. een telegram aan de Koningin te zenden, lui dende: „De vertegenwoordigers der 47 sta ten, te 's-Gravenhage vergaderd voor de Tweede Vredesconferentie, hebben de ejr aan de voeten van Uwa Majesteit neer te leggen de betuiging hunner erkentelijkheid voor de vriendelijke ontvangst, welke hun in haar residentie is bereid, en tegelijkertijd de hulde van hun zeer eerbiedige toewijding." (Toejuichingen.) In do algemeene instemming met deze Conferentie, uit alle deelen van den aard bol, zag spreker een gunstig voorteeken voor den gang der werkzaamheden. De voorzitter schetste nu het tweeledig doel der Conferentieconflicten voorkomen de gevolgen van oorlogen verzachten. On juist achtte hy de meeuing dat dit laatste onmogelijk is. En wat het eerste betreftmen hefeft de meening uitgesproken dat de geschillen, als gevolg van de Eerste Conferentie, door ar bitrage beslecht, niet veel anders waren dan gevallen van „internationaal vrederecht". Maar de vrederechters bewijzen immers ook belangrijke diensten aan de orde en de open bare rust. Door de kleine uitbarstingen in hun begin te voorkomen, wordt het terrein tot overeenstemming voorbereid als grootere belaugen in bet spel zijn. Sinds 1899 zijn dan ook 33 arbitrage- verdragen gesloten en 4 zaken van belang voor het Hof van Arbitrage gobracht, tor- wijl de commissie van onderzoek zich had bezig te houden mot een uiterst ernstig ge val, dat zonder haar gelukkige tusschen- komst de gevaarlijkste gevolgen had kunnen hebben. „Laten we niet te eerzuchtig zyn, myne heeren, ging de heer Nelidof voort. La ten we niet vergoten, dat onze middelen by onze actie begrensd zyndat de natiën le- vonde wezens zyn, geheel als de individuen die baar samenstellendat ze dezelfde hartstochten bobben, dezelfde wenschen, dezelfde zwakheden, dezelfde geestdriften. Dat indien in 't dagelijksck leven de organen der rechterlijke macht, niettegen staande de strenge sanctie die ,er aan ge geven is, er niet in slagen, de twisten en heftigheden onder de menschen te voorko men het evonzoo onder de natiën zal gaan, hoe zeer dan ook het toenemen van verzoeningsgezindheid en de steeds groeien de verzachting der zeden zeer stellig het &&utal gevallen zullen moeten verminderen. Vergeten wij vooral niet, mijne heeren, dat er een heele reeks gevallen zyn waarby de eer, de waardigheid en de essentieele be laugen zoowel van de menschen als van de natiën betrokken zijn, en waarin de eenen zoowel als de anderen nóóit, welke ook de gevolgen zullen zyn, zullen willen erkennen een andere antoriteit dan die van hun eigen oordeel en hnn persoonlijk gevoel „Maar dit alles moet ons niet ont moedigen om te drooraen van ons ideaal den wereldvrede en de verbroedering der volkeren, welke beide, welbeschouwd, na tuurlijke en verheven verlangens var. den menschelyken geest zyn. De eigenlijke voor waarde van iederen vooruitgang, is zy niet het najagen van een ideaal, naar het welk men steeds reikt, zoDder 't ooit te kannen bereiken? „Excelsior is bet devies van den vooruit gang. Zetten wij ons dus krachtig aan 't werk, vóór ons hebbende, om onzen weg te verlichten, de fonkelende ster van de uni- vorseele vrede en gorechtigheid, tot welke wij nóóit zullen geraken, maar die ons steeds zal leiden tot heil van de menschheid. Want hetgeen wy 'met onze bescheiden middelen zouden kunnen doen voor de menschen, door hun oorlogslasten te verzachten en voor de staten, door hun conflicten te laten ontgaan, dat zouden even zoo vele eere-titels zijn, door ons verworven voor de gouvernemen ten, die we vertegenwoordigen en tot dankbaarheid aan de menschheid", aldus eindigde de redenaar. Op voorstel van den voorzitter werd daar op het eerepresidium van de Vredesconfe rentie aangeboden aan der. minister van Buitenlandsche Zaken, van Tets van Gou- driaan, en tot onder-voorzitter benoemd de eerste Nederlandsche gedelegeerde, mr. W. H. de Beaufort. Voorts werd als secretaris generaal aan gewezen mr. Doude van Troostwijk, minis ter-resident; als adjunct-secretaris-generaal de heer Prosor, gezant van Rusland te Rio- de-Janeiro, technisch gedelegeerde. Als secretarissen treden op voor Neder land mr. J, H. van Royen, gezant* schapsraad te Londendr. C. G. W. F. van Vredenburch, gezantschapssecretaris le kl. te Petersburgmr. C. Crommelin, gezantschapssecretaris le kl. ter beschik king; W. J. Oudendijk, gozantschapsraad te Peking als technisch secretarisluitenant t. z. Puttman Cramer. Tot bijwoning van de plechtige opening der Conferentie waren o. m. uitgenoodigd en verschenen het corps diplomatique met damesde dames der gedelegeerdende ministersde voorzitters van de beide Ka mers der Staten-Generaalde grootofficie ren van het Huis der Koningin, met dames de vice-president van den Raad van State de presidenten van de Rekenkamer en Hooge Raad de procureur-generaal van dat college de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland de burgemeester der residentiede secretaris generaal van het Hof van Arbitrage. Mevrouw van Tets, echtgenoote van den minister, nam de honneurs waar tegenover de genoodigde dames. Namens den minister van Buitenlandsche Zaken werden al de genoodigde autoriteiten ontvangen door mr. Hanneraa, secretaris generaal van het departement, bijgestaan door de heeren Rendorp en do Graeff, werk zaam by het Protocol. Zoo levendig als 't was op het Binnenhof, bijna geheel bezet met de equipages, autos en andere rijtuigen, die de conferentieleden on genoodigde dames en heeren hadden aan gevoerd, en waar aan elk venster hoofden en cameras den diplomatenstroom waarna men, zoo kalm en statig was 't in de groote zaal, waar de leden der conferentie na over het bordes te zyn binnengetreden aan den ingang waren ontvangen. Langzaam vulden zich toen de banken, waar, op 239 zitplaatsen, de afgevaardigden van 47 Staten in alfabetische orde links en rechts van den voorzitter zitting hebben, zoo dat ten slotte bij den ingang der zaal de Chiueesche leden in hun blauwe en vio lette overkleoren (zonder de traditioneele staarten) en de Turken met hun roode fez naast elkaar kwamen. Nederland verkreeg, door alfabet en num- merljjst, de eerste plaatsen bij het Bureau, ter linkerzijde. Onze afgevaardigden hebben daar eenerzyds Engelschen en Franschen, anderzijds Peruanen en Perzen tot buren. De zaal had 't aspect van een ge wone vergadering van deftige heeren in „toilette de ville". Geen uniformen of rid derkruisen alleen de Turksche mutsjes ga ven er wat kleur aande zaal, met haar warme tinten, het licht dat door do ge kleurde ruiten inviel, en de tapijten aan den wand, was voor den toeschouwer 't hoofdmoment der zitting. Van de verre tri bune gezien, waar een aantal dames kleur aan gaven en waar een zeventigtal bui ten- en binnonlandsche dagbladschrijvers door de goede zorgen van Buitenlandsche Zaken en Perscomité ruimschoots plaats vonden verzonken zelfs, tegen de groote schouw aan, de voorzitters op hun stoeltje, waarin achtereenvolgens de heeren van Tets en Nelidof curieus uitkwamen tegen den wijden achtergrond. En toen de eerste toe juichingen, schuchter aanvangend, als aar zelde men om in zulk een hooge vergade ring applaus te laten hooren, weerklonken was 't also! er in de verte buiten een on- komend onweer rolde, - zóó domineerde él zaai do vergadering der vredesdipiomaten Maar langzaam aan tiernamen bet leven de woord, de gloed der sehoone toekom*" illusies de overhand, en warm klonken d« toejuichingen voor menige welsprekende uiting in de redevoeringen van onzen mi nister en van den eersten Knssischen vede legeerde, ook toen de heeren van x«t« en de .Beaufort hnn eerezetels naast den voorzitter innamen. Ten-slotte na een bijeenzijn van onze veer drie kwartier „eb ieurenses félfei- tations" aan den lieer Nelidof (die gedeelte van zjjn rede, dat over het program van Rusland handelde, bjjzonder snel had voorgelezen) en met de beste wenschen voor het welslagen der poging ter nadering van het groote doel ging men uiteen. Nog eenige oogenblikken toefden de ver- trekkenden op liet Binnenhof, om het groo- te-wereldsche gewoel te aanschouwen. En langzaam keerde het slotplein tot zyn ge- wone rnBt terng. De plechtigheid had natunrijjk ook een massa nieuwsgierigen niet-genoodigden naar 't Binnenhof gelokt. Wie echter dacht, dat hj 't aanrijden der gedelegeerde» met hnn dames van nabij zon knnnen aan- schouwen, had buiten den waard, of liever bniten de politie, gerekend. Het Binnenhol was voor het publiek afgezet en iedereen, die geen toegangsbewijs had, werd door de politie of maréchanssées-te-paard, de toe gang geweigerd. Op de trottoirs moesten de nieuwsgierigen 'taanryden der vredes apostelen bewonderen, en als een 't waagde even bniten de ljjn van afzetting te komen, had hij onmiddellijk een paardenstaart voor den nens. 't Ging alles heel kalmpjes in zijn werk en toen om drie uur de heeren en dames binnen waren trokken de meesten voldaan over 't verheffend schouwspel, naar bnis. Het politie-detachement stond onder aan voering van commissaris Olivier. De man nen droegen voor deze gelegenheid de re volver. Dat 't fonteintje van den Roomsch-Ko* ning, op 't midden van 't Binnenhof, zjjn waterstralen uitzond, verhoogde nog wel de levendigheid van 't tooneel. Ter gelegenhoid van de plechtigheid had don eenige magazynbouders achter hun win kelramen toepasselijke etalages ingericht. Zoo prijkte in het bloemenatelier „Daphne", aan de Heerengracht, een keurige bloemen versiering een schild van witte bloemen, waarop in bloemenscbrift „Paix", omringd van palmtakken. De naamlooze vennootschap „Boekhan del, voorheen gebrs. Belinfante", had nit haar magazijn aan den Kneuterdijk naast de nationale vlag een vredesvlag: een palm tak op wit veld, ontplooid. En in de éta lage, bestaande nit onderscheidene boek werken, in den laatsten tijd verschenen op het gebied van internationaal recht, arbi trage en oorlogsrecht, waren tevens geplaatst twee prenten van ouden datum, voorstel lende de groote zaal waar de Conferentie vergadert, èn het Binnenhof. Oek andere boekhandelaren, o. m. de fir ma van Stockum op het Buitenhof, hadden een uitgebreide collectie boekwerken betrek kelijk internationaal recht tentoongesteld. Tevens was nit sommige woningen in het centrum der stad de vlag met witten wim pel ontplooid. Later op den middag werd men wat toegeeflijker. Men meldt uit üoetinchem: Zaterdagniorgen omstreeks 8 uur daalde op een half uur afstand van deze stad een luchtballon neder bemand met de heeren AJan Ramsay Hamley van New-York en Frank H. Batier van Londen, die Vrijdag avond te ac'it uur te Parijs opgestegen waren. De ballon was in goeden staat. De reizigers trokken verder met de tram 10.07 in de richting Dieren—Arnhem. De echtgenoote van een der bewoners van het Belgische Park te Scheveningen is uit een dakgoot der bovenste verdieping in den tuin van haar woning gevallen en met gebroken ribben, dijbeen en sleutelbeen naar het ziekenhuis te 's-Gravenhage overgebracht. Men meldt uit Leiden De bejaarde schilder Z., werkzaam aan het schilderen van de electnsche centrale, is Zaterdag van een hoogte van 221 meter gevallen. Dr. Sehrender, die onmiddellyk aanwezig was, kon slechts den dood con- stateeren. De ongelukkig^ was gehuwd. Een rechter te Chicago kreeg dezer dagen twee dames voor zich, die beiden beweerden, dat een hond, die mede voor den rechter stond, haar eigendom was. De hond is schurftig, sprak de rechter, en zal gedood worden. Als dat zoo is, zei de eene dame, dan is 't zeker maar 't teste zooals U Edel achtbare 't beschikt. De andere dame begon te schreien, en zei: Laat hem niet doodmaken, meneer de rechter, het is een goed beest geef hem dan liever aan wie n wil. De rechter gedacht Salomo en besliste, dat de hond aan deze vronw toekwam. Men meldt nit Delft Iemand die alhier een winkelhuis voor vjjf jaren huurde en thans, na twee jaren, gaarne van de huur ontheven zon worden en het met den verhuurder daarover niet eens kon worden, heeft thans in het bijna ontruimde perceel een reuzenorgel geplaatst, dat automatisch loopt en den ganschen lan gen dag denzelfden deun doet hooren. Om rekening te honden met de gevoelens van andersdenkenden, beeft de bnnrder gezorgd dat hij 's Zondags geen „voorstelling" geeft. Voor het bnis staat een massa menschen te genieten van het orkest. Men meldt nit Enschede: Omtrent den hevigon brand in 't pakhuis der fabriek Kremersmaten, van de firma van Heek en Co-, kan nog worden gemeld, dat .'s nachts te half twee een begin van brand ontstond in de aangrenzende spinnerij, welke terstond werd gealarmeerd en geblnscht door de „self-sprinlers". Men meldt De lijkschouwing te Heerlen gebonden heeft aan het licht gebracht, dat H.H. is overleden aan verbloeding als gevolg eeuer verwonding. De verdachte J. M. is gevan kelijk naar Maastricht overgebracht. Onder de onde progressistisehe meerder heid in den Londenschen Graafschapsraad was het gewoonte geworden, dat school lokalen des Zondags aan socialistische vereenigingen voor Zondagsscholen" wer den afgestaandat werd natuurlijk een uitnemende gelegenheid om socialistische ideën te verbreiden. De nieuwe meerder heid in den Raad heeft daar nu een einde aan gemaakt. Vrijdag heeft het Noorweegsche Storthing met 78 tegen 48 stemmen verworpen het wetsontwerp op het algemeen kiesrecht voor vrouwen en nam met 96 tegen 25 stemmen de wet aan op het staatsburgerlijk kiesrecht voor vrouwen in denzelfden omvang als thans voor de aanstaande verkiezingen, d. w. z. dat vrouwen zeil of hare echtgenooten voor het laatstgeloopen jaar belasting moeten hebben betaald. Hierdoor wordt het aantal kiezers met 30.000 vermeerderd. De staking der havenarbeiders in New- York is geëindigd. De maatschappijen hebben de eischen der arbeiders niet ingewilligd. Men zal zich herinneren dat voor eenige weken, volgens een mededeeling van het Egyptische ministerie van oorlog, een troep kameelrniters in de woestijn van Soedan was verdwenen en vermoedelijk verdwaald en verongelukt. Het ministerie deelt thans mede, dat twintig van do vermiste soldaten met zeven vrouwen, twee jongens en vier Arabische gidsen te Dongola zijn aangekomen. Negentien man zijn nog weg, maar znllen zich mogelijk qp hnn zwerftocht door de woestijn bij een karavaan kannen aansluiten. Een duistere zaak. De Haari. Ct. schrijft: Ten nadeele eener Haarlemsche firma worden reeds gedurende eenigen tijd niet geringe postdiefstallen gepleegd. Brieven waarin geldswaardig papier ingesloten was, naar Engeland verzonden, bereikten eenvoudig niet hnn bestemming. Sedert het laatste kwartaal van het vorige jaar komen derge- ijjko rieemde verdwijningen meermalen voor, waarom do betrokken firma de justitie een onderzoek doet instellen. Engelsche en Ne derlandsche recherche werden aan 't werk gesteld en eerstgenoemde wist al heel spoe dig aan den dag te brengen, dat de diefstal len niet alleen in ons land, maar zelfs waar schijnlijk in Haarlem plaats hadden. Engel sche bankbiljetten werden dan ook hervonden, maar daar de Twentsche Bank geen nummers aanteekent van vreemde bankbiljetten, kon men nit 't spoor tot hiertoe gevonden en gevolgd niets nader gewaar worden. De directenr van ons postkantoor had tot nu toe geen enkelen draad in handen. Beslist nit de lucht gegrepen is echter de mededeeling als zonden ook aangeteekende brieveD zoek zijn geraakt. Hiervan is niets bekend. GOUDA, 17 Juni 1907. GedcpntMtdi Statu itallaa aan d« Provin ciale Staten voor, aan de commissie voor de restanratie van de St. Janskerk, alhier opnienw een jaarljjksche subsidie van f 1000 toe te kennen over 10 jaar, nit te betalen telkens nadat zal zjjn gebleken, dat een termijn ad f 8000 van het gewono rijksubsidie zal zijn uitgekeerd. Zondag 16 Jnni hield de vereeniging „de Postduif" te Gonda oen concours met hare duiven van nit Creil, boven Parijs de eerste prijs vergnld zilver medaille werd behaald door den heer A. C. Sprayt (aank. 11 nar 30 min. 19 sec), 2e prjjs 'zilver medaille P. J. Rijuaarts (aank. 11 nnr 57 min. 53 sec.), 3e prijs bronzen medaille F. van Iterson (aank. 12 unr 3 min. 2 sec., tijd van Green wich). Op dien dag werd door den Heor Ry'naarts v.m. 9 nur rmm 300 postduiven aan het station alhier losgelaten. Deze dniven kwamen van Amsterdam als eerste proefvlucht om over 14 dagen van Londen te vliegen. De heer J. van Rjjn van Alkemade is aan de Technische Hoogeschool geslaagd voor het candidaats-examea voor scheiknndig ingenieur. L.K. H.K. MAANDAG 8 JUNI. Staatsleenmqen. Portugal. Oblig. 3e Serie fr. 050 3 59»/, Oblig. 3e Serie fr. 2500 3 59»/1# RusLAND.Iwang Dombr. Obli- gatien 41, 961 4 Azie. Japan Obligatien 1899 4 74»/4 74 Columbia. Geconsolideerde Bui tenlandsche Schuld. Recepis. L 100 IV, 24»/,, - Hypotheek- Banken Aandb. idem idem 4 90 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101»/,8 Pandb. Rotterd. Hypb. 8Vt 977/„ Pandb. Standaard Hypb. 41/, 100'/» Pandb. Stedelijke Hypb. 4 99\ Pandb. Utrecbtsche Hypb. 4 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 lOOVi Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 499V, Pandb. le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 47, 100 Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 99*/4 Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 41/, 101 Bewijzen van Deelger. Nortbw. Pac. Hyp. Bank f 96l/9 Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 4 99»/4 Pandb. Hollandsche Hypb. 4 99s/i Scheepvaart-Maatschappijen. Pand. Holland-Gulf Stv.-Mij. 35 Pandb. Nationale Hypb- 3Yg 988/4 Pandb. G. Hypotheekbank te Amsterdam 4 100 Srpoorwegleeningen Italië. Oblig. Zuid-Italiaansche Spw.-lMy. A. 367^ Premieleeninqen. buiLGiE, Loten Stad Antwerpen 1887 SS1/» 02- l»/1 Diversen My. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 891/» Alle nog resteerende en COSTUMES worden tot veel vermin derde prijzen OPGERUIMD, Hoogachtend, Specialiteit in COSTUMES, MANTELS BLOUSEN en JAPONSTOFFEN met daarbij passende GARNEERINGEN. Maandag 17 Juni 1907 Vette ossen en koeien redel. aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 38, 2de kwal. 34, 3de kwal. 29 cents per half kilo. Vette kalveren goede aanvoer iste kwal. 28 2de kw. 25, 3de kw. 22 cent per half kilo. Vette varkens goeden aanvoer, iste kwal. 23'/^ 2de kw. 23, 3de kw. 20 cents per half kilo, Schapen en lamineren redelijk aangevoerd. Handel in vet vee. schapen, lammeren en varkens stug met redelij kan omzet. Vette kalveren traag, iets lager in prijs. tot brievengaarder te Roden, A. Ananias. Bevorderd: 1 Juni, tot klerk der posterijen en telegrafie le klasse, de klerk 2e klasse K. de Jong te Zaandam. Tydelyk belast met het beheer: 16 Juni, van het bypost- en telegraafkantoor .Vaillantlaan" te 's-Gravenhage, de commies der telegrafie 2e klasse, P. J. G. Vennik, wiens tijdelijke werkzaamstelling by het Hoofdbestuur met dien datum ophoudt1 Juli, van het bypost- en telegraafkantoor .Station" te Nijmegen, de commies der telegrafie 2e klasse P. Klaasen te Wage- Dingen. Verplaatst: 1 Juni, de klerk der pos teryen en telegrafie lste klasse C. J. Hindorf, van het hoofdtelegraafkantoor naar het bij- post- en telegraafkantoor „Tupplein" te Amsterdam16 Jani, de klerken der pos terijen en telegrafie 2de klasse G. Janssen, naar Delden en J. A. Broer, naar Voor schoten, beiden van Amsterdam (telegraaf kantoor) 1 Juli, de klerk der posterijen lste klasse A. van Dale, van Neuzeu naar Amsterdam (telegaafkantoor)de klerk der posterijen en telegrafie 2de klasse C. Kloosterman, van Oadewater naar Neuzen. Eervol ontslagen op verzoek: 1 Juli, de directeur van het post- en telegraaf kantoor te Krommenie, J. C. van der Maal; de brievengaarder te Roden W.A.Ananias. Overleden: 4 Juni, de klerk der poste rijen en telegrafie lste klasse E. C. van Dodewaard te Renkum. V De Heer en Mevrouw J. A. P. MONTIJN betuigen bun hartelyken dank voor de vele bewyzen van belangstelling op 16 Jani j.l De curator in de faillissementen van J. R., D., J., en J. R. BRIEDÉ Jhr. te Streefkerk maakt bekend, dat deze faillisse menten zyn geëindigd door de homologatie van het accoord, volgens hetwelk f OO°/0 aan alle crediteren zal worden uit betaald. De curator voornoemd, J. VAN DROOGE, advocaat. Dordrecht, 15 Juni 1907. 25, Kalkhaven. Afdecling HROKKEIf HUIS. ROZENDAAL HOEK PARADIJS GOUDA. Deze inrichting stelt zich ten doel om onde, gebruikte en overtollige huishoudelijke voorwerpen welke ook, zoo veel noodig te repareeren, en hoofdzakelijk aan uiinge- goeden voor goedkoope prijzen te vorkoopen. De daarop behaalde Winst komt geheel ten goede aan de neutrale Vereeniging Ar- menxory". is UJ WD cn x pi 33 1 P'ïrES BHtUMATIEK Verkrijgbaar in flesschen 50 ets., 75 ct. en f 1.25 by H.H. Apothekers en Drogisten Let op het merk ANKER! F. AD. RICHTER Co., Rotterdam. Te Gouda bij C. LUGER, Apotheker Markt en by WOLFF Co. Westhaven 198 VAN BlOMMLSTEIN S IIM KT is proctonderVindeljjk de BESTE en volkomen ON SCHADELIJkI APEIDOORN-HOLLAND. tegenover de Kleiwegsteeg. HANDEL IN ALLE SOORTEN SOLIED Aanbevelend, Alle reparatiën en aangemeten werk. Benoemd: 1 Jnni, tot brievengaarder t« Oranjewoud, W- van der Veen; 1 Juli,

Goudsche Courant | 1907 | | pagina 2