1 BINNENLAND. ZOMERMANTELS ADVEKTENTIEN Wild en Gevogelte. Klanken uit Schoonhoven. Posterijen en Telegraphic. Stadsnieuws. BEURS VAK ROTTERDAM Verpleegsters en Verplegers Betrouwbaar lijkt ons bet bericht niet, want bij het weer in dienst treden bij het leger, na .zijn eerherstel, heelt Droyfus zelf het voorbehoud gemaakt, dat het niet voor langen tijd zijn zou. Belgie. De Fransche gezant in Brussel, graaf o'Ormesson, hoeft Zondag aan een feest maal ter eere van don nationalen feestdag, waarbij ook de burgemeester tegenwoordig was, getoast op den liberalen Brussolschen gemeenteraad. Als protest stonden de Ka-« tholieke journalisten en andere gastenWp en verlieten de zaal. Enueland. Op de Nieuwe Hebrieden zijn Europeanen vermoord; de kruiser .Cambrian" heefteen strafexpeditie aan wal gezet om de bevol king te tuchtigen, en bij een botsing is het er hard toegegaan. De inboorlingen waren voor een deel met geweren gewapend. Een marinier is gedood, een ander verwond. Rusland. In Shitomir brak een paniek uit onder de Joodsche bevolking. Men vreest een progrom. Het schijnt, dat de monniken van het Patsjajef-klooster de bevolking tot geweld tegen de Joden opzetten. De stad Smolyany aan de Djnepr is geheel afgebranp. 114 Huizijn van Joden, 15 van Christenen en 170 winkels zijn vernield. Er zijn verscheiden slachtoffers. Uit Odessa wordt aan de „Petite Répu- blique" gemeld, dat daar een ontploffing heeft plaats gehad in een geheime bommenfabriek, waarbij zeven menschea werden gedood en dertien gewond. Bij de huiszoeking werden 47 bommen gevonden. Balkanstatkn. Bij de gemeenteraadsverkiezingen in Athe ne hebben bloedige botsingen plaats gehad. Aan het strand nabij het Amerikaansche gezantschapsgebouw to Constantinopel, werd door een jong meisje een bom gevonden. Zij voelde het ding warm in de hand worden en wierp het daarom weg. Plen hevige ontploffing volgde. Zij en drie harer vrien dinnen werden gekwetst. Ameiuka. Een Engelsch diplomaat geeft gezegd, dat Engeland Japan op grond van het bondge nootschap niet tegen Amerika zou behoeven bij te staan, tenzij Amerika Japan's grond gebied zou willen bezetten, wat al heel onwaarschijnlijk is. Japan heeft bij Krupp een groote bestelling gedaan voor kanonnen der nieuwe in Enge- and en Japan in aanbouw zijnde oorlogs schepen. Te Roanoke (Virginië) hal een jonge Amerikaan in een Grieksch huis ruzie gekregen, hetwelk tot volksoploopen aanlei ding gaf, waarbg alle door Grieken gehouden winkels enz. werden vernield. Gij kunt U er van overtuigen. Hier volgt een getuigschrift uit Gouda. Gij kunt U van de waarheid er van over tuigen. De Heer B. Z. Beijl, IJssellaan 768 te Gouda, deelt ons medeNu ik volkomen ge nezen ben door het gebruik van Foster,s Rugpijn Nieren Pillen van een ingekankerde nierziekte, waaraan ik ruim zes jaren ge leden heb, acht ik het mijn plicht tegenover mijn medemenschen IJ mijn genezing te mel den. Voor deze ziekte ben ik in West-Indië door de medische commissie opgegeven en werd ik afgekeurd. Al die jaren werd ik gekweld door een hevige pijn in den rug en in de lendenen en steken in de zij, onop houdelijk bekwam ik duizelingen. De urine was meestal troebel en met veel bezinksel, mijn slaap en eetlust lieten veel te wenschen over en ik vreesde dat mijn ziekte ongenee* seljjk was, daar alles wat ik hieraan gedaan gedaan had, op niets was uitgeloopen. Ik was bljj toen ik hoorde dat er toch iets be stond dat mij kon helpen en liet op aanraden van een mijner kennissen een doosje Uwer pillen komen. Reeds bij de eerste doos was ik oneindig veel beter en nadat ik twee doosjes geledigd had, was ik in drie weken geheel genezen, woarvoor ik U zeer dank baar ben. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Wenk aan koopers. Foster's Rugpijn Nieren Pillen worden niet los verkocht, enkel in doozen, waarop de naam van het genees middel voluit voorkomt. Vraagt uitdrukkelijk Foster's en gij zult de goede hebben. Zij zijn te Gouda verkrijgbaar bij de Heeren Wolff Co., Westhaven 198. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k F. 1.75 voor één- of F. 10.-- voor zes doozen. CVIII Kiezers voor den Raad 1 Heden hebt gij ernstig te overwegen of g(j uw stem zult uitbrengen op den man, die volgens het eigen getuigenis van zijn politieke vrinden, de man is geweest, die in zake de bedrijven de grootste tegenwerker is goweest en alzoo de hoofdschuldige is, dat onze bedrijven Gas en Water zoo duur ijn en toch geen winst afwerpen voor de emeentekas. Laten wij u de rekening van jnkele bedrijven in andere plaatsen uit den mtrek onder de aandacht brengen. Dordrecht. Daar werd in de zitting van 18 Juni 1907 besloten om het saldo van de gasfabriek, groot f 79.497,70, te storten in de gemeentekas na aftrek van f 13000, die bestemd worden voor een extra-buitengewone aflos sing. De rekening van de Hoogdrukwater- leiding sluit met een batig slot van f 12.687,47 en wordt eveneens in de gemeentekas ge stort. Leiden. In de zitting van 14 Juni jl. bleek, dat de gasfabriek een winst had opgeleverd van f 175.549,84B. Hiervan werd béstemd voor rente en aflossing f 81.645,795. Zoodat oen zuivere winst overbleef van f 93.903,95. En wat blijkt uit de exploitatie-? Dat 1 M3,gas gekost heeft 3,155 cent. Het gas van onze nieuwe fabriek zal, falen de zeer geflatteorde cijfers der Commissie niet, per M8 kosten 3,275 cent. Er wordt een winst geraamd van f 1400J^ Bh "4al hiervan de grootste helft van itiOQ-gemeen tekas komen voor de huishouding Denk oens f 7000 minder hoofdelijke Omslag Kun je denken Rente f 5300.50aflossing f 5900 samen f 11.200,50. Dat bagatelletje gaat er eerst af, omdat op de gasfabriek een schuldenlast drukt van 140.000. Op zijn best en dan nog met veel gehar rewar krijgt-de gemeentekas f 2000 binnen in den vorm van 4Mur voor buizennet in den Stadsgrond. Vergelijk hiermee Delft. Daar betaalt men f 18000 recognitie aan de stad voor het buizennet, terwijl dan een zuivere winst overblijft van f 81.847,24* zoodat de ronde som van een ton goud uit het bedrijf in de kas der gemeente vloeide. De winst weid verkregen bij een afschrij ving van f 11 362,50. Let wel kiezerDe gemeente Schoonhoven moet op haar gasbedrijf evenveel afschrijven als de gemeente Delft, waar de exploitatie rekening sluit met f 322.481,59. Een bedrijf achtmaal grooter dan het onze werkt met een bedrijfskapitaal van f71.755 en werpt een ton gouds in den schoot van den gemeenteontvanger. In Delft stort men 88 pCt. der zuivere winst in de gemeentekas. In Schoonhoven moet 78 pCt. der zuivere winst dienen voor schulddelging. Neen, dan hadden we den heer Linn in 1894 de stad niet moeten uitjagen. Want dan hadden we veel beter het contract met hem kunnen hernieuwen op de voorwaarden door hem gesteld. Deze waren le. De overeenkomst wordt tot 30 Juni 1908 verlengd. 2e. Geen vermindering voor de straat verlichting. 3e. Voor particulieren zal de gasprgs worden gesteld op 10 cent over 1894, tegen 9 cents over 1895 en tegen 8 cent voor den verderen duur tot 1908. 4e. De geraeente-gebou\yep krijgen 300 M8 gas gratis en verder den M1 1 cent minder dan aan particulieren. Wat zegt ge, kiezer Nu zitten we voor jaren vast aan negen cent. En welke voor- deelige voorwaarden hadden we in 1908 misschien kunnen aangaan. En dan hadden we al het hartzeer en ellende en tioist niet gehad. En we waren verlost gebleven van die stinkende Lak-fabriek Welnu de hoofdschuldige van deze treurigen toestand moet heden in herstemming komen. Zult gij hem uw stem geven en hem daardoor in de gelegenheid stellen onze belangen nog langer te behartigen op averechtsche wijze En bedenk het wel, in het college van Burgemeester en Wethouders doet hg ook meer kwaad dan goed. Den heer Greup kunt gg uw stem niet geven. Deze man laat zich te veel leiden door zijn heerschzucht en persoonlijke liefhebbe rijen; daaraan brengt hij menigmaal het belang der gemeente ten offer. Bovendien de man wordt oud. Dat heeft de heer Schreuder op niet malsche wijze geconstateerd. En de heer Greup zelf gaf tot antwoord op een vraag van den heer Graves Kooiman, waarom hij niet naar den Haag was geweest Ik word daarvoor te oud om in den winter te reizen. De heer Greup had zoo verstandig moeten zijn als de heer Doesburg en voor hernieuwing van zijn mandaat moeten bedanken. En vergis ik mij niet, dan heeft hij hieraan ook wel gedacht. Maar de kussens op 't Stadhuis schijnen nog al zacht. Laten de kiezers evenwel wijzer wezen dan de heer Greup en schrijven hem gedwongen rost voor. In uw eigen belang en in dat der gemeente moet gij uw stem uitbrengen op F. H. HEHEWERTH en M. E. SCHENK. JAN BAZUIN. PROVINCIALE STATEN. Gisteren vergaderden de Provinciale Sta ten van Zaid-Holland. Meedeeling werd gedaan dat alle benoemde leden der Eerste Kamer die benoeming heb ben aangenomen, en dat koninklijke goed keuring is verleend op het besluit tot aan koop van een huis aan den Nieuwen Uitleg te 's Gravenhage, ten-behoeve van de pro vinciale griffie. Een adres van de schippersvereeniging „Schuttevaer", om plaatsing van eenige meerpalen benoorden de slpis in de Drocht, werd verzonden aan Gpdep. Staten, omdat genoemde sluis ligt op Noordhollandsch grondgebied. De te behandelen onderwerpen waren o. m.: provinciale rekening over 1905, sluitende met eèn voordeelig sallo van f 163.435. Goedgekeurd met algemeens stemmen, met onthouding van stemming door Gedepu teerden. Reglement van politie voor de brug over den Rijn te Alphen ten-aanzien van de scheepvaart door en de passage over die brug. Aangenomen met enkele wijzigingen. Opheffing van de tollen aan de Haagsche Schouw en op den Rgneburgerweg. Gedep. Staten willen eerjt een wettelijke regeling op de overzetveren afwachten, en eerst het wegonderhoud geregeld zien, in verband waarmee de commissie een onderzoek aanbe veelt naar de groote verkeerswegen, geschikt voor overname door de provincie. De heer Pera meent, dat^Éit afwachten de zaak niet veel verder zaïDrengen. De heer Muller acht daarentegen de zaak bij Gedep. Staten in volkomen veilige han den. Wat den tol op den Rgnsburgerweg betreft, willen de gemeenten dien opheffen, dan kunnen zij hem afkoopen, gelijk Rot terdam deed ten aanzien van den Bergweg. Voor afkoop door de provincie bestaat geen reden. De heer Pera verduidelijkt nader zijn bedoeling. Hg hoopt dat Gedep. Staten alles zullen doen om de opheffing van den tol aan de Haagsche Schouw te bevorderen. Namens Gedep. Staten verklaarde de voorzitter nog, dat de regeling van de Re geering moet worden afgebracht. Het advies van Gedep. Staten wordt hier op aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Verzoek om eervol ontslag van den heer J, v. d. Vegt als hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat. De heer Visser brengt een woord van groote waardeering aan den heer v. d. Vegt. De voorzitter betuigt, namens Gedep. Staten, zijn volle instemming met die waar deering, en onderschrijft geheel de hulde aan den man, die met zooveel ijver gewerkt heeft aan de belangen der provincie (toe juiching). Het [ontslag wordt op de meest eervolle wgze verleend onder dankbetuiging. Vermindering der bijdrage der gemeente Leiden en de onderhoudskosten van het jaagpad langs den Rijn. -- aangenomen. Wijziging van de inrichting van den Prov. Waterstaat en van de instructie van den hoofdopzichter enz., ten einde daaraan een ingenieur of adjunct-ingenieur te verbinden. Conform wordt besloten. Subsidie van f 250 aan de Vakteeken-, school te Alblasserdara. Wordt, na debat verleend. Subsidie van f 650 aan de Avondschool te Delft van voortgezet theoretisch onder wijs. Verleend zonder hoofdelijke stem ming. Subsidie van f 3500 aan de Akademie van Beeldende Kunsten enz. te Rotterdam. -- Als voren. Subsidie van f 100 aan de patroonsveree- niging .Eendracht", te Zwijndrecht. - Als voren. Verhooging van subsidie van f 3000 tot f 6000 aan de Ambachtschool te Rotterdam, voor 1 jaar. Als voren. Verhooging van f 2150 tot f 2800 van het subsidie aan de Ambachtsschool te Lei den, onder beding, dat Rijk en provincie ook hun subsidie verhoogen. Hiertoe wordt, na debat, besloten. Subsidie van f 450 (opleiding instrument makers te Leiden). Verleend. Subsidie van f 85 aan „Ons Huis" te Noordwjjk a/Z. Verleend. Hierop wordt pauze gehouden, na afloop waarvan wordt overgegaan tot de verkie zing van een lid van Gedep. Staten, ter ver vanging van den heer van Nispen, die, na aanneming van zijn benoeming, op 3 Juli jl. daarvoor bedankt heeft. Alsnu wordt gekozen jhr. mr. L. von Fisenne, lid voor Zoetermeer (kath.), met 44 stemmen, tegen 23 op den heer P. C. Evers en 1 op mr. Kolkman. Onder dankbetuiging voor het bewijs van vertrouwen, verklaarde de heer von Fisenne het lidmaatschap van Gedep. Staten te aan vaarden. Wijziging van de provinciale pensioen verordening betreffende het medetellen van tgdelgken dienst en toekenning van het maximum pensioen van f 3000 aan den pro vincialen hoofdingenieur, na 20 dienstjaren. Goedgekeurd. Wijziging van de verordening, regelende de bezoldigingen van de ambtenaren en be dienden bij de provinciale griffie. Aan genomen. Voorstel om opnieuw f 1000 subsidie te verleenen voor de restauratie van de St.- Janskerk te Gouda. Toegekend. Daarna werd behandeld de provinciale begrooting voor 1908. Bg de algemoene be schouwingen bracht de heer don Houter eenige opmerkingen in het midden omtrent de provinciale krankzinnigenverpleging, in verband met de hygiënisch-medische eischen voor een goede verpleging. Spr. zou willen benoemd zien een commissie tot onderzoek van de vraag of waarborgen noodig zijn en welke, opdat de staten deskundige voorlich ting krjjgen in zake de controle op de pa tiënten zelf. Hieraan verbindt spr. de opmerking, dat z. i. het lidmaatschap van Gedep. Staten niet samengaat met het lidmaatschap yan het bestuur van een der leden van Gedep. Staten van een christelijk krankzinnigenge sticht, waar ook provinciale patiënten ver pleegd worden. De heer Visser voerde vervolgens het woord, en de voorzitter antwoordt den heer den Houter dat het toezicht op de gostich- ten van Staatswege voldoende,is. Mochten klachten voorkomen, dan zullen Gedep. Sta ten allereerst advies inwinnen van de in specteur. Op het oogenblik achten Gedep. Staten geen grond voor de instelling van een commissie. Het lidmaatschap van een lid van Gedep. Staten van het bestuur eener vereeniging van krankzinnigenverpleging achtten Gedep. Staten juist een voordeel, en bedoeld lid zal bg tegenstrijdigheid van belangen zekeT weten te doen wat hg zal Vermeenen te behooren. Maar de heer Krap de Gedeputeerde in deze heeft geheel gehandeld na raadpleging en onder instemming van Gedep. Staten. Na repliek wordt de algemeene beraad slaging gesloten. Bij het hoofdstuk Buitengewone Uitgaven klaagt de heer Hoogenboom over de wijze van exploitatie van de Westlandscho Stoom tram eu over de wg'ze van uitbreiding van haar net. Spr. vraagt of met deze maat schappij mag worden voortgegaan, waar zjj tot zooVeel teleurstelling heeft geleid. Een der eerste verbeteringen zou moeten zijn de vervanging van de stoomtram den Haag Loosduinen door een elektrische tram, ter wijl ook aansluiting van Maassluis met de Staatsspoor gewenscht zou zijn. De heer van den Berg betreurde voor het district Delft ten zeerste den gang van zaken met de Westlandsche Stoomtram en twijfelde niet, of wegens de levendigheid van het verkeer tusschen Delft en het West- land zou spoedig een andere verbinding tot stand komen, als de ontworpen schipbreuk mocht lijden, die bovendien zeer onprak tisch is reeds d&arom, omdat men een der stations geplaatst heeft in een bijna totaal onbewoonde streek, een woestijn ge lijk. Beboeting wegens vertraagde oplevering van de nieuwe verbinding zal mist veel ba ten. In plaats daarvan zou spr. beter vin den' de overeenkomst met de maatschappij te ontbinden. De voorzitter getuigt, dat in zake den aanleg van de Westlandsche lgn Gedep. Staten alles zullen doen tot bespoediging der zaak. Van de wenken en verzoeken zul len zij nota nemen. De uitgaven werden vastgesteld, daarna de inkomsten, waarna de begrooting in haar geheel werd goedgekeurd zonder stemming. De opcenten werden respectievelijk be paald op 12; 12 en 9. Gemengde Berichten. Uit Amsterdam meldt men aan de #N. R. Ct.: Bij een onderzoek dat wij gisterenmiddag in het Gooi instelden, bleek ous dat - de laatste actie van den heer Vos haar directe oorzaak vindt in de op 20 Juni II. gehouden aandeelhoudersvergadering der naaml. venn. Oud-Bussum. Behandeld werd toen de quaes- tie der liquidatie. De statuten bevatten in deze de bepaling dat het bestuur als zoodanig optreedt als liquidateur, wanneer de vergadering van aandeelhouders niet tot eene andere wgze van liquidatie besluit. Op de vergadering van 20 Juni nu was een voorstel ter tafel gebracht, om de beide bestuursleden, mevr. van Woensel Kooy en mr. Schook, persoon lijk tot liquidateuren aan te stellen. Over dit voorstel staakten de stemmen en het beitnor verzuimde dit voorstel, volgens voor- schrift terstond opnienw in stemming te brengen. De heer Floris Vos concludeerde uit dezen loop van zaken dat er dus geen liquidateurs benoemd waren en evenmin het bestuur thans als zoodanig kon optreden, en bg vorderde dientengevolge vpor elk aandeelhouder, dus ook voor zichzelf, rechten op over het be heer en de eigendommen der vennootschap, welke tot een botsing met het aanblijvende bestuur moesten leiden. Hij verscheen nl. weder op kantoor, om deel te nemen aan de leiding der zaken, maakte gebruik van paard en rijtuig van „Oud-Bassum", enz. Het bestuur riep toen de hulp in der justi tie, en een sterke macht rijkspolitie werd gestationeerd om en bij de modelboerderij om inmenging van Floris Vos tegen te gaan. Desniettegenstaande wist hij in de eerste dagen van deze maand toch het kantoor der vennootschap binnen te dringen. De heer Schook vroeg daarop hulp aan de veldwach ters, en men zou er zeker in geslaagd zijn om den heer Vos te verwijderen, zoo deze niet op het kritieke moment door gebruik making van een fluitje, den bijstand had verkregen van een aantal melkknechts, werkzaam op de boerderij. Deze snelden terstond toe, en een oogen blik geraakte men zelfs handgemeen. Ge lukkig werd erger voorkomen; de politie macht verwijderde zich en do heer Vos bleef voorloopig meester van het terrein. 37 processen-verbaal wegens wederspannigheid waren echter opgemaakt, en één daarvan betrof den heer Vos zelf. Dientengevolge verzocht de burgemeester van Naarden (de boerderij ligt gedeeltelijk op het grondgebied dier gemeente, gedeel telijk op dat van Huizen) Zondag 1.1. den heer Vos den volgenden dag een3 te willen aankomen op het gemeentehuis. Deze vol deed daaraan, en in den morgen van 15 Juli 11., om 6 uur, werd de heer Vos door den burgomeester van Naarden, den heer Wes- seling, handelend in opdracht van den offi cier van justitie te Amsterdam, in hechtenis genomen en naar Amsterdam geleid. Voor de aanhangers van den heer Vos was deze arrestatie, evenals trouwens voor hemzelf, eene verrassing, en het is daaruit, volgens onze zegslieden, te verklaren, dat de melk knechts en de andere vrienden van don heer Vos, geen tegenstand hebben geboden. Ge vreesd werd deze wel, want de heer Vos schijnt zeer geliefd to zijn bij vele boeren arbeiders van Oud-Bussum. De heer Vos zal voorloopig in arrest blij ven. Hij bevindt zich thans in het huis van bewaring hier ter stede, en zal, naar wij reeds mededeelden, vervolgd worden wegens overtreding van de artikelen 180 en 182 van het Wetboek van Strafrecht. Naar wij vernamen heeft intusschen de heer Vos nog een vertegenwoordiger op de mo delboerderij achtergelaten, nl. den heer Heydema, chef der melkverzending. Naar het schijnt ontvangt deze heer ook de gelden, welke de klanten voor de gele verde melk hebben af te dragen, maar het bestuur der vennootschap krijgt hiervan geen penning in handen. De gelden worden nl. door den heer Heydema gedeponeerd bg de Rente-Cassa, alhier, op grond van het ver weer dat er geen liquidateurs zijn, en de heer Heydema dus niet weet aan wie hg verantwoording moet doen. Naar het zich laat aanzien zal uit het gebeurde, behalve een uitgebreid en sensa- tiewekkend strafproces, ook eene civiele paocedure volgen, welke vrij ingewikkeld kan worden. Onze correspondent te Batavia seint ons Endeh is 4 dezer door krachtig gewapende benden bergvolk geplunderd en verbrand, met uitzondering van den bestuurspost, die 4 dagen lang energiek verdedigd werd door den posthouder Rozet en 5 gewapende poli- tiesoidaten. De resident van Timor, toevallig ter plaatse aankomende, zond onverwijld alle versterking die te krijgen was. Er wordt zwaar verzet verwacht. De aanleiding tot de overvalling is onbekend de namen der vijandige hoofden worden niet (N. R. Ct.) De correspondent van de „N. R. Ct." te Batavia seint In de landskas te Kota Radja is een tekort ontdekt. Er ontbreekt 321,000 galden aan papiergeld. Aanwijzigingen omtrent de schuldigen aan den diefstal ontbreken. De sloten van de brandkast zijn ongeschonden. Uit Dalen meldt men Door den trein, die uit de richting Assen te 9.59 uur hier arriveert, zijn gisterochtend op een overweg dicht bij het station twee koeien overreden, toebehoorende aan den arbeider F. K. Van de eene koe is de kop totaal vermorzeld, de andere is zwaar ge wond. De trein is niet gederailleerd. Benoemd: 1 Juli, tot klerk der pos terijen en telegrafie 2e klasse, de tijdelijke klerken K. J. Bronts en J. van der Brug; tot bureelambtenaar der posterijen en tele grafie te Maastricht (bureel Inspecteur), C. H. Smits; tot schrijver bij den post- en telegraafdienst te 's-Gravenhage (bureel Districts-Ingenieur) J. F. de Bruijn 1 Augustus, tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Loenen, de directeur van het postkantoor te Abcoude, A. Scotttot brievengaarder te Opende, de postbode G. de Vries, aldaar, en te Rouveen, A. Dunnink. Bevorderd: 1 Juli, tot klerk der posterijen en telegrafie le klasse, de klerken 2e klasse J. Andriessen, U. vau der Brug, C. W. van Bglevelt, A. P. J. Duijnstee, H. F. Goudswaard, Al J. Kok, J. Oortkuijs en W. Rab; 16 Juli, tot klerk der posterijen en tele- grafie le klasse, de klerk 2e klasse R. de Jonge. Verplaatst: 1 Juli, do surnumerairs der postergen en telegrafie L. A. P. Beudt, van Dordrecht (telegraafkantoor) naar Hel der (postkantoor), onder intrekking zijner verplaatsing naar Dordrecht (postkantoor), J. W. Kunst, van Utrecht (postkantoor) naar Rotterdam (telegraafkantoor), H. E. A. Gastelaars, van Breda (postkantoor) naar Rotterdam (postkantoor) en M. H. Boomgaart, van Groningen (postkantoor) naar Uithuizen 4 Juli, de klerk der-postergen en telegrafie 2e klasse C. S. Christoffels, van Meppel naar Doetichem 16 Juli, de hoofdcommies der postorijen G. van Wieringhen Borski, van Amsterdam naar Leeuwarden de commies der posterijen le klasse A. G. Boekwgt, van Tilburg naar Amsterdamdo commies der posterijen 2e klasse D. J. de Boer, van Amsterdam (spoor wegpostkantoor No. 1) naar Zutphende klerken der posterijen en telegrafie 2e klasse J. Nienhnis, van Amsterdam (telegraafkan toor) naar Oudewater, J. D. J. de Rouw, van Leur naar Ginneken en M C. Kloprogge, van Oud-Gastel naar Lourde verplaatsing van de commiezen der posterijen en telegrafie 4e klasse T. Kuiper, van Rotterdam (spoor wegpostkantoor No. 2) naar Haarlem (post kantoor) en L, W. van Hello mond, van Haarlem (postkantoor) naar Rotterdam (spoor wegpostkantoor No. 2) zal ingaan 1 Juli in plaats van 16 Juli en van den klerk der posterijen en telegrafie 2e klasse C. Kloos terman, van Oudewater naar Neuzen, 16 Juli in plaats van 1 Juli. Ingetrokkon: de verplaatsing van den commies der posterijen 2e klasse T. F. W. Hagedorn, van Amsterdam (spoorweg postkantoor No. 1) naar Zutphen. Eervol ontslagen op verzoek 1 October, de brievengaarder te Broek in Waterland, J. van Zanen. Eervol ontslagen: 21 Juni, de telefoniste H. A. Oudkerk Pool te Amsterdam. GOUDA, 17 Juli 1907. Aan de raadsleden is het volgend inge komen stuk toegezonden Gouda, den 17 Juli 1907. Ter benoeming van twee onderwijzers aan de Scholen voor g. 1. o. Nrs. 3 en 4, noodig wegens bet aan de heeren S. Verheus en J. A. Pronk op hun verzoek verleend eer vol ontslag, hebben wij de eer in overleg met den heer Arrondissements-Schoolopzie ner, na ingewonnen bericht van de Hoofden der betrokken scholen, voor te dragen: School voor g. I. o. No. 3. I. H. BOON, te Gouda. II. D. M. EMEIS, te Alphen a/d. Rgn. III. M. GOUDSWAARD, te Zwammerdam. School voor g. I. o. No. 4. I. D. M. EMEIS. II. H. BOON. III. M. GOUDSWAARD. Overeenkomstig het bepaalde bg art. 29 der Wet op het Lager Onderwijs leggen wij het advies van den Schoolopziener en de berichten van de Hoofden der scholen hierbij over. De vijfde orgelbespeling, die we gister avond mochten bijwonen heeft niet alleen ons, doch zeer zeker het geheele auditorium voldaan. De gekozen orgelnummers en dan geregistreerd door den heer Spaanderman, vielen algemeen in den smaak en moeilijk is het een keuze te doen: ze klonken alle overheerlijk. Mej. Mary Schlingemann met haar zuiver en helder sopraangeluid gaf ons te genieten vooral in haar laatste nummer „Immanuel", dat bepaald boeide. Mej. Marie Smehuizen was in zooverre minder gelukkig, dat zekere toonen of klan ken het oor onaangenaam aandoen. Jammer voor haar anders vol geluid, dat in 6b ge heel tot zg'n recht kwam. Den heer Adri van de Ven zijn we mede een woord vaq dank schuldig voor wat hg ten beste gaf. Gaarne zullen wij hem nog eens hooren in nummers waarin toon en voor dracht nog wat meer te praesteeren geeft. Zijn aria uit „Panlus", nog meer „Gebet" vielen bijzonder in den geest. Zoodoende smaakten we wezenlijk een uurtje vol muzikaal genot. ^Oüdewater. Door den kerke raad der Ned. Herv. Gemeente alhier is tot predikant be roepen Ds. A. Prins te St. Maartensdijk (Zeeland). VBRSLAO' over 1906—1907 van het 62ste Vereenigingsjaar van Hulpbetoon voor eerlijke en vlijtige armoede" te Gouda. Bg het reeds zooveel jarig bestaan onzer vereeniging is het voor Dames-Bestuurde ressen een aangename taak jaarlijks een beknopt verslag te geven van hare werk zaamheden. Gedurende 10 maanden ontvangen 12 vrouwen wekelijks naaiwerk. Bovendien ontvangen nog 12 andere vrouwen gedurende de wintermaanden naai- of breiwerk. Met Kerstmis en Paschen worden aan alle werksters van „Hulpbetoon" uitdeelingen gedaan van eetwaren en brandstoffen, terwijl de zoogenaamde vaste vrouwen nog eenige kleedingstukken ontvangen. Bovendien genieten eenigo ouden van dagen geidelgken steun. Gelukkig kannen wij mel ding maken, dat de loterij, die wg jaarlijks moeten houden, om al de gemaakte kleeding stukken van de hand te doen, de sympathie van onze stadgenooton raag wegdragen, zoo dat wg van den winter weer met groot vertrouwen en onder aanbeveling een onge kend aantal loten hopen te debiteeren. Wij nemen deze gelegenheid waar om er nog maals op te wijzen, dat „Hulpbetoon" zeer gaarne naai- en breiwerk in ontvangst neemt en daarvoor uitstekende werksters heeft. De kleedingstukken bij „Hulpbetoon" voorradig zgn bijzonder geschikt voor uit deelingen aan armen. Onzen kartelijken dank aan Heeren Regenten en Dames Re gentessen van het Oude-mannenhuis voor de soeplysten, waarmede wij onze gezinnen hebben verblyd. Door Dames Regentessen van het Oude mannenhuis worden we voortdurend voorzien van naai- ën breiwerk, wat altijd dankbaar aanvaard wordt. Ook onze welgemeende dank aan de Vereenigingen, Tabitha, Remonstrant- sche kleedingfonds en Kraamvrouwvereeni- giug voor de door hen bestelde goederen. In het bestuur ontstond weer eenige ver andering. De ontstane vacatures werden ver vuld door Mevrouw van Haansbergenvan Effen en (Joor Mevrouw van Rijn van Alke made— Dy'Xhoorn. Mevrouw van Iterson, die gedurende 6 jaar haar beste zorgen aan het secretariaat van Hulpbetoon wijdde, zag zich tot onze spijt genoodzaakt voor deze functie te bedanken, die daarna werd opgedragen aan Molyo--van Effen. Tot vice-presidente werd benoemd Mevr. Formgne—Ugterwgk, tot vice-penningmees- teresse Mevrouw van IJzer.dgk—Post en tot vice-secretaresse Mevrouw Hoogendgk van Capelle—van Houweninge. Aan allen, die belang stellen in onze ver eeniging wordt bekend gemaakt, dat de rekening en verantwoording ter inzage ligt ten huize van hare penningmeesteresse Mevr. Prince—Schim van der Loeff, Oosthaven 87. Namens het bestuur vau bovengenoemde Vereeniging, J. P. VAN DE VELDE-Smits, Presidente. J. B. L. MOLIJN—van Effen, Secretaresse L K H K MAANDAG 8 JDLI. Staatsleeninaen. Pobtubal. Oblig. 3e Serie Ir. 050 3 59'/,, - Oblig. 3e Serie Ir. 2500 3 59'/,, Rusland.Iwang Dombr. Obli gation 4', 96' Arm. Japan Obligatien 1899 4 74'/, 74 Colombia. Geconsolideerde Bui- tenlandsche Schuld. Recepis. L 100 1'/, 24i/„ Hypotheek-Banken. Aandb. idem idem 4 99 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101"/,, Pandb. Rotterd. Hypb. 31/, 97'/» Pandb. Standaard Hypb. 4'/, 100'/, Pandb. Stedelijke Hypb. 4 99', Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 100'/, Pandb. Znid-Holl. Hypb. 499'/, Pandb. le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 4'/, 100 Pandb. Nederl. Hyp. Pand- brielbank 4 99'/, Pandb. Ned. Scbeeps-Hypb. 4'/, 101 Bewijzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank I 96'/, Pandb. Bataalsche Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbrielbank 4 99'/, Pandb. Hollandsche Hypb. 4 99'/. Scheepvaart-Maatschappijen. Pand. Holland-Gull Stv.-Mjj. 36 Pandb. Nationale Hypb. 3'/, 98'/, Pandb. G. Hypotheekbank te Amsterdam 4 100 Spoortoegleeningen. Italië. Oblig. Zuid-ltaliaansche Spw.-lMij. A. 367', - Premieleenittgen.h Beluik. Loten Stad Antwerpen 1887 2'/, 02— 1'/' Diversen Mij. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 89'/, Alle nog resteerende en COSTUMES worden tot veel vermin derde prijzen OPGERUIMD. Hoogachtend, Specialiteit in COSTUMES, MANTELS BLOUSEN en JAPONSTOFFEt/met daarbij passende GARNEERINGEN. VERSCHEIDENHEID. Men meldt uit Groningen Gistermorgen hebben ongeveer 55 werk lieden waaronder 22 metselaars bij den bouw van het nieuwe post- en telegraafkantoor het werk neergelegd. De aanleiding tot deze staking is de weigering van den aan nemers, IJzer en Ngman van Winschoten, om den tienurigen arbeidsdag van 6 tot 6 in te voeren, zooals in Groningen bjj contract tusschen patroons en werklieden is vastge steld. De aannemers willen wel een tien urigen arbeidsdag, maar van 7 tot 7. Het werk ligt stil. Afloop der Openbare Verkooping van Onroerende Goederen, Veiling en toewijzing 8/17 Juli 1907, ten overstaan van Notaris N. F. Cambier van Nooten alhier. Heerenhuis aan de Oosthaven te Gouda, be nevens een gebouw thans dienende tot stoombierbrouwerg daarachter aan de Mo- leuwerf k. de Spaar- en Hulpbank te Gouda voor f 8000.—. Een gebouw dienende tot ijs- en lagenkelders aan den Molenwerf te Gouda, benevens den geheelen brouwerij-inventaris, k. de naaml. vennootschap Stoombierbrouwerg het Haantje te Amsterdam v. f 103000.— VEILING 17 JULI 1907. Perceel 1. Een Woonhuis en Erf, waarin Koffiehuis aan den Molenwerf. Wijk B No. 31 te Gouda, kooper de heer B. Swanenburg te Gouda voor f 1625.—. Perc. 2, 2a en 2b. Een Ijskelder met Bouw- teriein aan de Vierde Kade te Gouda, kooper de heer C. H. Wouters te Rotter dam voor f 790.—. Perc. 3. Eeu Woonhuis met Schuurtje en Erf aan de Lange Groenendaal te Gouda, k. de heer B. Mnllaart Bz. te Gouda voor f 1810.-. Perc. 4. Een Woonhuis en Erf aan de Boom gaardstraat wijk RR no. 22, aldaar, k. de heer K. G. van Buuren te Gouda voor f 405. en Perc. 5. Een Woonhuis en Frf aan de Boomgaardstraat wijk RR no. 19 aldaar, k. de heer J. Stolwijk te Gouda voor f 455. Van af heden en verder dagelijks versch verkrijgbaar, Braadkuikens, Soepkippen, Duiven, Poularden, Kapoenen, gemeste Eend vogels, Talingen, wilde Eendvogels, Fazanten Patrijzen, Snippen, Korhoenders, Reevleesch enz. enz., tegen de meest sterk concurreerende prg'zen. Panklaar schoongemaakt franco door geheel Nederland. Aanbevelend, T. OÜTTELINO, Poelier. Oosterstraat 18, ROTTERDAM. Telephoon Interc. No- 2031 Het Correspondentschap van „JVOSOIÏOflfOS" Ned. Vereeniging ter bevordering van „Verpleegsters en Verple gers" is gevestigd ten huize van Mevrouw M. HOOGËNDIJKDirkzwager, Wachtel straat No, 234, alwaar ten alle tijde voor particuliere verpleging beschikbaar ziju.

Goudsche Courant | 1907 | | pagina 2