MIS DEPOT VAN THEE. Onnavolgbaar BINNENLAND. ZOMERMANTELS ADVEHTENT1EN Het Kon. bezoek aan Zeeland. Stadsnieuws. Wr^j <*55 Caiorióa BEÏÏRS VAN ROTTERDAM M. HAVENSWAAY ZONEN, Zenuw- en Maaglijders ZESa.a.d.g'e-ver anedienst en in 1863 definitief in die waar digheid aangesteld. De wijze waarop hg die betrekking waarnam, deed hem spoedig groote macht verkrijgen in China, zoodat hij weldra werd gekenschetst als „een macht achter den troon". Want in alle gewichtige vragen die het Hemelsche Rjjk betroffen, oefende hjj een grooten, zij het gewoonlijk ook stillen invloed uit, en China had ge woonlijk redenen, om hem voor zijn bemoei ingen dankbaar te zyn. Onder zjjn leiding werd de Chineesche douanediens een der best ingerichte van dc geheele wereld, eon vaste bron van inkomsten voor den staat, die het sluiten van buitenlandsche leeningen vergemakkelijkte. Dankbaarheid is iets waarop niemand ooit behoeft te rekenen, en dat ondervond ook Sir Robert Hart. Tijdens den Boxersopstand werd h(j met de andere „vreemde duivels" over één kam geschoren en het was wer kelijk een wonder, dat hij er het levend afbracht. De Daitscke Rijkskanselier heeft het be sluit genomen aan de Duitschers, die te Casablanca door de beschieting en de plun dering bun vermogen verloren, uit de Rijks kas een voorschot te verleenen van 250.000 ^lark, in afwachting van de latere verreke ning, wanneer eens zal zijn uitgemaakt door wie en op welke wijze de geleden schade zal worden vergoed. De „Nordd. Allg. Zoiting" deelt omtrent dit besluit het volgende medt: Nadat een deputatie van de Duitsche kolonie te Casablanca, den minister van buitenlandsche zaken persoonlijk had mede gedeeld op welke wijze de Duitschers in die stad door de beschieting en de plundering waren benadeeld, is officieel door de regee ring overwogen, in hoevem het mogelijk was, deze Duitsche onderdanen onmiddellijk te hulp te komen, in afwachting van een nadere regeling. De regeering ging daarbjj na, dat onder de benadeelde Duitschers ver- keoren, bij uitzondering door het veriaenen van een voorschot hulp moest worden ver strekt. Zij vroeg aan de Duitsche vertegen- woorders in Tanger en Casablanca een uit voerig rapport over den toestand, en toen zij uit die mededeelingen vernam, dat het voortbestaan der Duitsche handelshuizen in Casablanca gevaar liep, wanneer geen hulp werd verstrekt, besloot de Rijkskanselier de medegedeelde beslissing te nemen. Aan den Rijksdag zal, onder motiveering der redenen die hiertoe hebben geleid, goed keuring van dit besluit worden gevraagd. De Duitsche regeering behoud zich overigens voor, de belangen der in Casablanca bena deelde Duitschers, krachtig te steunen en bij Frankrijk op een regeling der schade vergoeding aan te dringen. V erspreide Berichten Frankrijk. De wet op de vervalschingen heeft in de twee maanden', dat zü in werking is, ten gevolge gehad 4203 vervolgingen. In tegenstelling van verscheidene zijner collega's heeft de bisschop van Montpellier aan de „Croix" verteld, dat de scheidingswet en wat er aan vast is, het kerkelijk leven zeer ten goede is gekomen. Een Parijzenaar heeft den politieprefect een lokaal, dat hij bezit op Montmartre, gratis in bruikleen aangeboden om er Soleil- land te onthoofden, en beloofd alle onkosten te zallen dragenNatuurlijk zou men van zijn aanbod nimmer gebruik ku: nen maken, al heeft men ook moeite een geschikte plaats voor de terechtstelling te vinden, daar nie mand de guillotine voor zijn deur wil hebben. Maar het is een bewijs te meer van de woede des volks tegen den kindermoorde naar. Duitschland. Morenga, de op Engelsch grondgebied uitgeweken Hottentottenhoofdman uit Zuid- west-Afrika, onderhandelt over zijn onder werping. Nabfi Breslau is een mijnwerker aan cholera overleden. De Beier8che ministers hebben een bewijs van groote verdraagzaamheid gegeven door den sociaal-democratischen landdagafgevaar digde Rosshauptor, die als arbeider in de centrale werkplaatsen te München werkt, gcdarende de zittingen van den landdag verlof te verleenen met behoud van loon. Engeland. De Engelsche parlementsleden, die in Zwitserland het legerstelsel zyn gaan bestu- deeren, z(jn Woensdag door den Zwitserschen president en den minister van oorlog ont vangen. De president noemde de militaire initellingen in de republiek een school voor burgerdeugd, toewijding aan het vaderland, en plichtstrouw. Oo3Tenrijk-Honoarijk. Koning Poter van Servië zal, als het nieuwe handelsverdrag tot stand is gekomen een bezoek aan Frans Jozef brengen. Van daar gaat hij naar Italië en mogelijk ook naar Rusland, op vorstenbezoek. Rusland. De tot verbanning voroordeelde samen zweerders in de complotzaak tegen den czaar, zijn gisteren geketend naar Siberië gezonden, ook Anna Prokowjew, die in het laatste stadium van tering verkeert. In Nischny Nowgorod 8, in Smolensk 4 en in Jaroslaw 30 nieowe choleragevallen. Te Petkow is de directeur der gevangenis vermoord. Te Irkoetsk is de chef der ge heime politie ernstig gekwetst. Nabij Tomsk is een posttrein uitgeplunderd, waarbij de roovers een buit hadden van 100 millioen roebel. Verder vermeerderen de brand stichtingen in verscheidene gouvernementen onrustbarend. Amerika. De zoon van president Roosevelt maakte als milicien acht dagen lang de veldoefenin- gen van- het leger mee. Hij werd echter door bewonderaars van zijn papa zoo lastig gevallen, dat hg bij Joslen deserteerde. Bg hoopen kwamen de menschen in het kamp, om den jongeman aan te staren; als hij in zijn tent zat te eten, trokken de nieuwsgie rigen het linnen open, om ook dat belang wekkend bedrijf t„- zien. Het progrnmma voor de opening van de zitting der Staten-Generaul, te 's Graven- liage, op Dinsdag den 17n September 1907, lnidt aldus Artikel 1. Des middags te twaalf nren zullen de leden der Staten-Generual zich begeven naar de zaal, bistemd voor de ver gaderingen van de Tweede Kamer, en in vercenigde vergadering te zamen komen, onder leiding van den door H. U. de Koningin benoemden Voorzitter van de Eerste Kamer. Art. 2. De Ministers, Hoofden van Minis- terieele Departementen en de Leden van den Kaad van State zallen zich, des na middags ten 1 nar, mede in die zaal ver eenigen. Art. 3. H. M. de Koningin, de zitting der Staten-Generaal zullende openen, zal ten 1 unr met den volgenden trein van het Paleis afrijden a. een commando cavalerie tot opening van den trein b. een rjjknecht-majoor en twee rijknechts te paard c. de ceremoniemeester, gezeten in een rjjtnig met twee paarden bespannen, gaande éen lakei naa9t elk portier d. acht kamerheeren, gezeten in twee rijtnigen, ieder met twe'é paarden bespannen, gaande éen lakei naast elk portier. De kamerheeren plaatsen zich volgens hun rang van benoeming e. de groot-officieren, gezeten in twee rijtuigen, ieder met zes paarden bespannen, gaande twee lajreien naast elk portier f. een commando cavalerie g. de grootmeesteres en de dienstdoende dame da palais, gezeten in een rjjtnig met vier paarden bespannen, gaande twee lakeien naast elk portier b. de opper-ceremoniemeester, gezeten in een rijtuig met vier paarden bespannen, gaande twee lakeien naast elk portier i. H. M. de Koningin, vergezeld van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg, gezeten in een staatsie koets met acht paarden bespannen, gaande een koetsier naast elk paard, en vier la keien naast elk portier. De opperstalmeester, te paard, rijdende naast de staateiekoets, een weinig achter het portier ter rechterzijde en de gouver neur der Koninklijke Residentie, te paard, rijdende een weinig achter het portier ter linkerzijde. Achter de staatsiekoets de officieren van het Militaire Hnis van H. M. de Koningin, te paard, rijdende twee aan twee, naar ouderdom van rang, de ondsten vóór; j. een commando cavalerie, tot sluiting van den trein. Art. 4. De trein zal rijden door de Henl- straat, door het Lange Voorhont, over den Korten Vijverberg, naar het Binnenhof. Art. 5. De trein gekomen zijnde aan het gebonw voor de vergadering der Staten- Generaal, zal H. M. de Koningin aan den ingang ontvangen worden door een cpmmie- sie nit de Vergadering, die, voorafgegaan door den ceremonie-meest.-r, de kamerheeren, de groot-officieren en den opperceremonie- meester, H. M. zal geleiden naar de zaal der Staten.Generaal. De grootmeesteres en de dienstdoende dame da palais, benevens de officieren van bet Militaire Hnis van H. M. de Koningin volgen onmiddellijk. Art. 6. De grootmeesteres en de dienst doende dame du palais, plaateen zich on middellijk ter zijde achter H. M. De groot-officieren en de gonrernenr der Koninklijke Residentie plaatsen zich achter den Koninklijken zetel. De kamerheeren plaatsen zich rechts, de officieren van het Militaire Hnis van H. M. de Koningin links vin den Troon. Art. 7. De zitting geopend hebbende, gaat H. M. niet denzelfden trein, waarmede Hoogstdezelve gekomen is, en in de bij artikel 3 vermelde orde, naar het Paleis terug; zullende de trein den navolgenden weg nemen; van het Binnenhof,.over den Korten Vijverberg, door het Lange Voor hont, door de Heulstrnat, naar het Paleis. Art. 8. Minnntschoten uit het geschat zullen het afrijden van H. M. van het Paleis en het oogenblik, waarop Hoogstdezelve het Gebonw van de Staten-Generaal verlaat, aankondigen. Door de antirevolutionaire kiesvereeniging te St. Anna-Parochie is besloten voor het lidmaatschap der Tweede Kamer (vacatnre- Tak) geen candidaat te stellen en op de den 14den dezer te hoaden districtsvergadering dit voor te stellen. Mocht deze vergadering echter besluiten, wel aan de verkiezing deel te nemen, dan op de groslijst te plaatsen als candidaat ds. Postma, van Voorburg. (L. Ct.) Gistermorgen vroeg werd allerwegen in de stad Middelbarg de driekleur uitgestoken wat reeds dadelijk een prettige, opgewekte stemming ten gevolge had. Hier en daar waren bedrijvige handen nog bezig de laat ste hand aan de versiering te slaan en tus- 8clien al deze bedrijvigheid bewogen zich reeds houderden feestgangers, allen met oranje getooid, die zich geleidelijk opmaak ten om een goed plaatsje machtig te wor den tijdens den intocht van het Koninklijk paar. Overal zag men de menschen zich opstellen, en waar maar een geschikt plaatsje te vinden was, werd dit dadelijk in beslag genomen. Inmiddels begaven de verschillende auto riteiten, die hij de aankomst tegenwoordig moesten zijn, zich naar het station en daar was het reeds geruimen tijd voor de trein moest arriveeren eveneens buitengewoon druk. De Commissaris der Koningin was, verge zeld van den heer W. A. graaf Van Lijn den, kamerheer in boitengewonen dienst naar Rilland gegaan en daar op den Ko ninklijken trein gestapt, zoodat de eerste officieele begroeting op den Zeeuwschen bodem reeds had plaats gehfid. Nadat de trein was binnengeloopen (steeg onmiddellijk uit de meuschenzee een luid ge- juiek op, dat zich steeds voortplantte en was hierdoor het sein gegeven dat de hooge gasten waren aangekomen, Op het perron werden de Vorstelijke per sonen met eenige hartelijke woorden wel kom geheeten door den burgemeester van Middelburg, den heer jhr. mr. L. Schorer, waarvoor H. M. vriendelijk dank zegde. Onder de verdere autoriteiten die hier te genwoordig waren noemen wij den heer jhr. mr. A. Van Reigersberg Versluys, ka- met-heer in boitengewonen dienst, leden van Ged. Staten en voorts verschillende autori teiten. Freule de Casembroot, dochtër van den heer jhr. mr. E. A. O. De Casembroot, lid van Ged. Staten, bood H. M. een bouquet aan. Na een kort oponthoud in de eerste klasse wachtkamer wandelden de hooge bezoekers naar de gereedstaande hofrjjtuigen en nau welijks waren de Koningin en de Prins nu zichtbaar of een donderend gejubel steeg op, waarvoor de Vorstelijke personen vriendelijk dank zegden. Dadelijk daarop werd door een (groot ge deelte der' stad naar het gouvernements- hotel in de Abdij geredenoveral langs den weg hadden de Koningin en de Prins hulde betuigingen in ontvangst te nemen. Even nadat het Vorstelijk echtpaar in de woning van den Commissaris was aange komen, werd daar 't lunch gebruikt, waar aan behalve het gevolg enkele genoodigden aanzaten. Tijdens dit lunch werden de 1700 kin deren opgesteld die moesten deelnemen aan de cantate „Welkom", woorden van W. H. Hesselbach, muziek van Jan Morks. Be halve deze 1700 schoolkinderen werkten aan deze uitvoering nog mede leerlingen der volkszaDgschool en van 'de zangschool der zangvereeeeniging „Hosanna", 250 werkende leden van de zangvereeniging „Oefening en Uitspanning", „Hosanna", „Advendo", „Soli Deo Gloria" en „Middelburgsch Man nenkoor" en 80 leerlingen van de Rijks kweekschool voor Onderwijzers te Middel barg. De begeleiding was opgedragen aan bet Middelburgsch Muziekkorps, terwijl de componist dirigeerde. Indrukwekkend en pakkend was dit „Welkom" en in deze aloude Abdij werd de hartverheffende stemming die het geheel maakte nog verhoogd en men kon zien dat deze cantate zoowel op de Koningin als den Prins indruk had gemaakt. Minder ernstig was de „Marcia Castag- nole" (kieppermarscb), welke werd uitge voerd door pl. m. 1000 kinderen. Deze kleppermarsch, eveneens begeleid door het Middelbargsch Maziekkorps, klonk zeer aar- digwat klepperden de kleinen er lastig op los en men kon merken, dat deze marsch er goed inzat, want het geheel was zeer regelmatig. Toen deze marsch was afgeloopen kwamen de hofrijtuigen weer voor en werd door een ander gedeelte der stad gereden naar den Koudekerksehen straatweg, om over Koude- kerke waar enkele minuten werd stilge houden er. de gemeenteraad werd voorgesteld naar Vlissingen te gaan, in do eerste plaats voor het bezoek aan de werf der Kon. Maatschappij „De Schelde". Bij aankomst op de werf „De Schelde" werden HH. MM. onder een aan den ingang der fabriek opgerichte eerepoort ontvangen door den heer Arie Smit, president-commis saris, en Jos. van Raalte, directear der Maatschappij. Door het jongste dochtertje van den hoofd ingenieur der fabriek, den heer W. H. Mar tin, werd aan H. M. een bouquet aange boden. Vervolgens werden Hunne Majesteiten ge leid aan boord van het mailstoomschip „Kawi". In bet kenrig en smaakvol ver sierde salon waren daar aanwezig de com missarissen en hoofdambtenaren der Maat schappij. Nadat HH. M.M. hadden plaats genomen werden zij toegesproken door den heer Arie Smit, president-commi-'saris. Hierna verlieten Hunne Majesteiten de fabriek en werd een kort bezoek gebracht aan het weeshuis, dat versierd was met verschillende bloemen en planten. De burgemeester, wethouders, loden van den Raad met den secretaris waren hier te genwoordig. Na do receptie ten raadhuize werd via Souburg naar Middelburg teruggekeerd en te Souburg de gemeenteraad aan H. M. voor gesteld. De dochter van don burgemeester don hoor P. S. Buteux bood H. M. bier een bouquet aan, terwijl de schoolkinderen een welkomst lied zongen. Tegen 7 uur werd gereden naar de Groen markt, alwaar het Kon. echtpaar ging deol- nemen aan een maaltijd, aangeboden door de Prov. Staten. Behalve het gevolg van hot Kon. echtpaar en de meeste leden van Prov. Staten, zaten vele autoriteiten aan dezen disch aan. Het stafmuziekkorps van het 3e regt. inf. was ter opluistering, verdekt opgesteld. Gedurende den maaltijd werd door den Commissaris der Koningin, de heer mr. H. J. Djjckaieester een toespraak gehouden, waarop H. M. antwoordde. Na afloop van het diner begaven H. M. en Z. K. H. zich door de prachtig geïllumineer de stad naar de Concert- en Gehoorzaal, ter bijwoning van het door de Zangvereeniging „Tot Oefening en Uitspanning" gegeven con cert. H. M. en Z. K. H. worden door 't bostuur van de Zangvereeniging ontvangen en naar de zaal geleid, waar het korps met orkest, bjj het binnenkomen bet oude Wilhelmus inzetten. Het concert zelf was indrukwekkend schoon en H. M. zoowel als Z. K. H. gaven hun ingenomenheid met de uitvoering te kennen. Toen het concert was afgoloopen, werd langs den kortst mogelijken weg terugge reden naar het Gouvernementshotel en do Abdij en was hiermede het officieele gedeelte van den eersten dag afgeloopen. De feestelijke stemming zit er evenwel bij de duizenden, die zich den geheelen avond op straat hadden bewogen, om de schitte rende illuminaties te bezichtigen, nog in en lang duurde de pret nog voort. De illuminatie slaagde, dank zij een vol komen windstilte, uitnemend. In de verlichte stad amuseert zich oud en jong en niet het minst de buiteumenschen nemen deel aan de feestvreugde. Het is werkelijk recht ge zellig. H M. de Koningin heeft heden na het be zoek aan de Schelde te Vlissingen f500 ge schonken aan het ziekenfonds dier inrichting. Gemengde Berichten. De gemeente Asten (Noord-Brabant) heeft sedert kort voor haar losse werklieden een reglement in werking, waarin aan deze menschen de volgende eigenaardige rechts zekerheid wordt gegeven: „Burgemeester en Wethouders hebben altijd het recht, andere eischen te stellen en af te wijken van bo venstaande bepalingen." Men meldt nit Enschedé Vermoedelijk door booibroei ontstond in den afgeloopen nacht brand in twee wonin gen aan den Roomweg alhier. Het perceel bowoond door het arbeidersgezin Albert Wensink, is geheel uitgebrand, bet andere bekwam veel schade. Alles was verzekerd. t Een onbekend persoon, zich genoemd hebbende Smits, plm. 23 jaar, zou volgens zijn zeggen werkzaam worden gesteld op een kantoor der Vereeniging „Liefdadigheid naar vermogen" alhier. Hij hhurde daarom alhier een gemeubileerde kamer. Bij afwe zigheid der bewoners ontvreemdde by uit een gesloten kast der huiskamer een aantal voorwerpen, waarna bg verdween, o. a. een kleine zwartlederen portefeuille, inhondende een bankbiljet groot f 10, en eenig zilver geld ten bedrage van f 8.50. De commissaris van politie in de 4e afd. verzoekt aanhouding van don dader, inbe slagneming der voorwerpen en bericht. Ter bestrijding van de werkloosheid trach ten Burgem. en Weth. van Den Haag zooveel mogelijk de daarvoor in aanmerking komende van Gemeentewege uit te voeren werken te doen verrichten gedurende de wintermaanden. Zal dit ook dezen winter geschieden, dan verdient het 'aanbeveling tijdig gegevens te te verzamelen omtrent de personen, die op deze wjjze te werk znlllen worden gesteld. Behalve aan de voorwaarde toch dat zji Ininstens oen jaar in de Gemeente woonachtig zijn, moet voldaan worden aan zekere ei schen van geschiktheid, opdat zooveel mo gelijk aan worden geholpen zij, die daarvoor het eerst in aanmerking komen. Een onderzoek daarnaar zal tevens bevorderlijk zijn aan de kennis van omvang en aard der heerschende werkloosheid. Burgerm. en Weth. hebben zich dit onder zoek, naar het voorbeeld van Woolwich in Engeland, als volgt gedacht: Van zekeren dag af worden verkrijgbaar gestold gedrukte formnlieren, waarop ieder die beweert werkloos te zijn een aantal vra gen moet beantwoorden en deze antwoorden eigenhandig onderteekenen. Gevraagd wordt o.a. naar het gezin enz. en naar den laatsten en voorlaatsten baas. Deze formulieren moeten terugbezorgd worden en op grond daarvan stelt één persoon (een bepaalde ambtenaar) een onderzoek in. De ambtenaar brengt verslag uit aan een commissie, die die zoo noodig nadere inlichtingen inwint, en beslist over het al dan niet in aanmerking komen van een werklooze voor indiensttre ding. Kan de Raad zich hiermede vereonigen, dan zouden B. en W. het bestuur van de Arbeidsbeurs willen verzoeken op te treden als de hier bedoelde commissie. Ter bestrij ding van de kosten wordt f 1000 aangevraagd. Een nieuw gemeentebedrijf. In do Haarlemsche bladen kan men na en dan gemeentelijke aankondigingen lezen, dat in het slachthuis aldaar, gekookt vleesch of spek zal worden vorkocht, en wel tegen een heel matigen prijs Zoo werd gister-morgen gekookt ossen- vleesch verkocht voor 30 cent de vyf ons. Dit gemeentelijk vleeschslagersbedryf heeft hierdoor het aanzijn gekregen, dat sommige afgekeurde dieren door koken enz. weer in goeden toestand zijn te brengen. De directeur van het slachthuis verkoopt dan dit vleesch aan degenen, die er een wandeling naar 't gebonw, dat een flink eind buiten de stad ligt, voor over hebben. .Natuurlijk hebben velen een veroordeel tegen de aldns toebereide lapjes, karbonaadjes en andere vleescbheerlykheden, maar toch heeft de directeur reeds zoo'n goed beklante zaak, dat, wanneer de voorraad op is, hij vele teleurgestelde vrouwtjes, cdie een goed koop stukje vleesch dachten te verschalken, beloven moet den volgenden dag of de vol gende week zijn gemeentelijke vleescbwinkel weer te zullen openzetten. Men meldt aan de N. R. Ct. Door de oplettendheid van den machinist van de stoomtram Den Haag—Delft, die om 9'/i our Woensdagavond van het Huygens- park in den Haag vertrok, werd een ongeluk voorkomen. Tus8chen de Hoornbrug en Delft tegenover de kalkovens zag de machinist op de spoor baan een lichtje, en, naderbij gekomen, bleek een zwaar beladen handkar van den bode tusschen Delft en Voorburg, v. d. B., gekan teld op de rails te liggen en de bode v. d. B. eronder bekneld, zóó dat hg zich niet ver roeren kon. De machinist stopte onmiddellijk en v.^ d. B., die verwond was en vërmoedelgk ook inwendig letsel had bekomen, werd in de tram medegenomen naar Delft en daar in het ziekenhuis „Bethel" ter verpleging op genomen Het lichtje, waardoor de machinist het ge vaar ontdekte, was van den lantaarn van dön handwagen. Door het kantelen van de kar was de lantaarn ii brand geraakt. Daar de machinist kort te voren bij de Hoornbrug een auto had gezien die in snelle vaart voorbijreed, wordt verondersteld dat de handkar door de anto is omvergereden, die dan zijn slachtoffer hulpeloos in znlk een gevaarlijke positie liet liggen. Bjj den landbouwer J. E. de Boer te 01- deberkoop diende een 13jarig meisje, genaamd Hiltje ter S., afkomstig nit Ntyeberkoop, die een kind van genoemden de B., oud 15 maanden moest oppassen. De moeder van het kind had die dienstbode de flesch aan gewezen, waaruit ze het drinken moest geven indien de kleine jonden begon te schreien. Vrouw de B. was bezig huiswerk te ver richten, toen op een gegeven oogenblik de kleine jongen ongewoon bard begon te schreien en te braken, zóó dat geneesknndige hulp moest worden ingeroepeD. Deze constateerde, dat het kind een vergiftige stof braakte. In middels was Hiltje vertrokken, doch de arts deed aangifte by de politie. Deze wist het ontrouwe meisje tot de bekentenis te bren gen, dat zy met opzet het kiod vergif had toegediend, omdat het zoo iastigj was, (N. Gron. Ct.) Een nieuwe zeepcrisis dreigt in Engeland uit te breken, doordat de fabrikanten Gross- field en Warrington ban pry zen verlaagden in navolging van de firma Watson te Leeds. Ook andere fabrikanten hebben hnn prjjzen verlaagd. De firma Lever en Kynoch doen voorloopig niet mee, maar in betrokken kringen vorwacht men, dat beiden wel ge dwongen zullen zyn bet voorbeeld der anderen ;e volgen, ofschoon de prijsverlaging groote verliezen oplevert. Voor de Newyork City bondsleening zyn niet minder dan 960 biedingen gekomen, waardoor de leening waarschijnlijk 5 of 6 malen volteekend is. Men gelooft, dat de gemiddelde prys ongeveer 102 pCt. zal zyn De groep „Morgan First National Bank" en „City National Bank" beeft een bod ge daan voor het geheele bedrag 100.61 pCt. voor 87.5 millioen en 100.07 pCt. weer 12 5 miliioen golden. Een al te vlugge postduif. Men meldt nit Rotterdam: By een der jongstgehouden of, liever ge zegd niet gehouden wedvluchten voor post duiven is het volgende merkwaardige voor val gebeurd. De duif van een bestuurslid was No. 1, althans doze duif werd het eerst getoond. Men wensebte don gelakkigen be zitter van de vlugge duif reeds geluk toen een bericht uit de plaats van vertrek kwam, dat de man, belast met het oplaten van de snel vliegers, wegens het onstuimige weer de mand behoorlijk had gesloten gehouden en de mand eerst vier uar later geopend bad. Tableau 1 Intusschen, hoe grappig het voorval op zichzelf moge z(jn, voor het bestuurslid kan de zaak nog onaangename gevolgen hebben. Naar men ons meldt, is tegen hem een aan klacht by de politie ingediend. De kantonrechte* te-Enschedé heeft den heer Tentelink, raadslid van Lonneker, vrij gesproken ter zake van het feit, dat hy als lid van het stembnrean te laat verschenen is op de zitting tot vaststelling van den uitslag der herstemming voor den raad. GOUDA, 13 September 1907. Aan de raadsleden zyn do volgende inge komen stukken toegezonden Gouda, 10 September 1907. Onder toezending der ingekomen sollicita- tiën bebben wjj de eer, na de Commissie van Toezicht op het Maseum van Oudheden te hebben gehoord, den Raad voor eene benoeming tot Concierge van het gebouw Arti-Legi het volgende drietal ter aanbeve ling aan te bieden. 1. S. H. VAN DER KRAATS. 2. W. B. BLOMMENDAAL. 3. G. VAN DEN DUNGEN. Gouda, 10 September 1907. Als gevolg van de jongste inschrijving en toelating na gebonden examens telt de laag ste klasse van den Handelscnrsus niet min der dan 36 leerlingen, van wie 32 behalve de verplichte vakken tevens het onderwijs in het Duitsch en 27 dat in het Fransch wenschen te volgen. Het zal geen betoog behoeven dat deze getallen splitsing der klasse noodzakelijk maken. De rnimte voor eene nienwe parallel-af- deeling zon te vinden zyn door eene vertim mering van een vertrek op de bovenste ver dieping van het gebouw aan de Westhaven, alwaar de Handelscursus gevestigd isdeze vertimmering zou, volgens de raming van den gemeente-bouwmeester, ongeveer f 100.— kosten, terwijl voor de aanschaffing van meubilair ongeveer f50.— vereischt zou zijn. Wat de leerkracht aangaat, aan den leeraar in het Nederlandsch P. M. Both zouden de wegens de splitsing meer te geven 2 lesuren 's weeks in zyn vak en aan den leeraar in het rekenen en de aardrijkskunde, M. S. Both, de meerdere drie feaaren 's weeks in diens vakken gevoegelijk zyn op te dragen, tegen de daarvoor bepaalde belooning van f 40.— 'sjaars per wekelyksch lesuur. De directear van den cnrsas acht bet evenwel ongewenscht hem zelf voor het Diitsch en den leeraar den Hartog voor het Fransch met meerdere lesuren te belasten. Uitbrei ding van het personeel der school zou dps noodig zjjn en wel met een leeraar voor Fransch en Duitsch, wiens jaarwedde, vermits het aantal door hem te geyen lesuren 5 zon bedragen, f 250.zou zyn. De splitsing zal naar onze raeening niet slechts van tydelyken aard zyn het personeel dient daarom definitief met d:n bedoelden leeraar te worden vermeerderd. Wij hebben mitsdien de oer den Raad in overweging te geven machtiging te verleenen tot splitsing van de eerste klasse van den Handelscursus in twee parallel-afdeelingen en in verband daarmede lo. te bepalen da£ het personeel van den Handolscursns wordt uitgebreid met een leeraar in het Fransch en Dnitsch 2o. de gemeente-begrooting voor 1907 te wijzigen door van artikel 2 der He Afdeeling van Hoofdstuk VII der Uitgaven, „Kosten voor den Handelscursus" (Volgnummer 155) liet onderdeel a „Jaarwedden" te verhoogen met f 100.— en het ondordoel d „Onderhond van gebonw en menbelen" mot f 50.— het totaal van welke bedragen of f 150.— is af te schrijven van den post voor On voorziene Uitgaven (Volgnummer 203). By Kon. Besl. van 10 dezer is, met ingang van 1 October, benoemd tot inspecteur der registratie en domeinen van de 2de klasse in de 29ste divisie (Utrecht), U. J. W. van Nooten, thans inspecteur der 2de klasse bjj dat dienstvak in de 15de divisie (Gonda). G a a-c o n t r 1 e. 12 Soptember 1907, 5 uur namiddag. Druk 39 m.M. Lichtkracht 1406 Knarsen. De vereeniging Procidentia" zal op Za terdag 2i September 1907, 's avonds 8% uur, in het «afé „het Schaakbord", Kleiweg, hare driemaandelyksche algemeene vergadering houden. Punten van behandeling zyn 1. Opening. 2. Notnlen. 3. Verslag 3e kwartaal 33e boekjaar. 4. Kasaanwyzing. 5. Voorstel van het bestuur, om aan ar tikel 16 vah bet huisb. reglement toe te voegen de volgende alinea „Ieder lid, dat uitkeering wegens ziekte geniet, is verplicht elke week een zieken- briefjê door den dokter te laten afteekenen eu dat b{j do eerstvolgende Uitkeering aan den bode te overhandigen. Geschiedt dit niet, dan wordt de wekoljjksche uitkeering direct ingehouden." Hierdoor vervalt de derde alinea van art. 6. Rondvraag. Woensdagavond is onder de gemeente Berg ambacht in de Lek het iyk aangespoeld van een onbekend, zwaar gebouwd manspersoon. Hot is naar Ammerstol overgebracht. Nader meldt men Het onder de gemeente Bergambacht nit de Lek opgevischte lyk is dat van D. de B., van Langerak. De man was Vrijdag 11. met f 180 van hnis gegaan en had gezegd': Jnllio zullen me wel nooit meer zien." Men vond nog raim f 62 in zyn portemonnaie. Dr. J. Smit, te Amersfoort, heeft bedankt voor zyn benoeming tot gemeente-geneesheer te Langernigeweide en Waarder. Aangenomen het beroep by do Ned. Her vormde Kerk te Nienwerkerk a. d. IJsel door den heer H. O. Roscam Abbing, cand. te Middelbarg. L K H K MAANDAG 2 SEPT. Staatsleentnqen. PoRTutiii.. Oblig. 3e Serie ir. 050 3 69'/,, Oblig. 3e Serie fr. 2500 3 59"/,, RtjsLAKD.Iwang Dombr. Obli gation 4', 96' 4 Azik. Japan Obligation 1899 4 7474 Columbia. Geconsolideerde Bni- tenlandsche Schuld. Recepia. L 100 IV, 24'/,. - Hypotheek-Danken Aandb. idem idem 4 99 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101'',, Pandb. Rotterd. Hypb. 3'/, 97'/, Pandb. Standaard Hypb. 4'/, 100'/, Pandb. Stedelijke Hypb. 4 99', Pandb. Utreebtsche Hypb. 4 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 1001/, Pandb. Znid-Holl. Hypb. 499", Pandb. Ie Algem. Groninger Scbeepi-Hypb. 41/, 100 Pandb. Nederl. Hyp. A Pand- briefbank 4 99'/, Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 41', 101 Bewijzen van Deelger. Nortbw. Pae. Hyp. Bank 1 96'/, Pandb. Bataatsche Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbrieibank 44 99'/, Pandb. Hollandsche Hypb. 99'/, -- Scheepvaart-Maatschappijen. Pand. Holland-Gulf Stv.-Mjj. 35 Pandb. Nationale Hypb. 3'/, 98'/, Pandb. G. Hypotheekbank te Amsterdam 4 100 Spoorwegteeningen La uk. Oblig. Zaid-Italiaansche Spw.-lMij. A. 367', - Premieleeninqen. bni.oiE, Loten Stad Antwerpen 1887 2'/, 02- 1',' Dwersen Mjj. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 89'/, i Alle nog resteerende en COSTUMES worden tot veel vermin derde prjjzen OPGERUIMD. Hoogachtend, kM.vms /Tn/z/Vrf .„v.-xsjj/ssx Specialiteit in COSTUMES, MANTELS, BLOUSEN en JAPONSTOFFEN met daarbjj passende GARNEERINGEN. Prodikbeurt bij de Remonstranteobe Gereformeerde Gemeente'alhier. Zondag 15 Sept. 's morgens 10'/, nur, Ds. H. VAN ASSENDELFT. Heden overleed, na een zeer gednldig lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der stervenden, onze innig geliefde oudste Zoon en Broeder JOHANNES, in den ouderdom van byna 20 jaren, Student van het college der Eerw. Paters Franciscanen fe Venraai;. C. J. BRUIJNEL. P. BRUIJNEL-Grendel en Kinderen. Gonda, 12 Sept. 1907. zyn thans door nieuw gevonden toepassingen onze in olieverf yetchiltlertlr Por tretten Peiuture-Hogaerli. Zjj geven kracht en diepte, die namakers niet kunnen bereiken. Men overtnige zich, geen imitatie, voer de echte te ontvangen. Geïll. Prijscourant met een aantal onge vraagde getuigschriften gratis op aanvraag Boitel. H. BOQAKltlts Co. Agent voor GOUDA Firma A. QUANT, Kunsthandel, Kleiweg, bjj wien modellen te bezichtigen zjjn. Men wnr.lt verzocht op 't WKJtK te letten uit hkt Magazijn van GORINCHEM. Deze THEEEN worden afgek eerd in verzegelde pakjes van twee en een half en een Ned. om .met vermelding van Nommer e - tPrys, voorzien van nevenstaan [Merk, volgens de Wet gedepo "neerd. Zich tot dt nitvoe ing van ge eerde orders aanbev ende J. G. BIJL, voornoen J. BREEBAART Lz. wordt nit overtuiging, als een werkelijke bul in den nood, het boek, aanbevolen. Na ontvangst van adres per briefkaart wordt d t boekje franco per post toegezonden dour BLOKPOBL'S Bookhan Za'tbomrnrl.

Goudsche Courant | 1907 | | pagina 2