Gewijde Muziek NEGEN UUR L. S. M. „DE VOLHARDING DE BOUWMSWOHM Aardappelen. TOOUEEL7ÖCESTELLING JAN ONGELUK. UITVOERING MS0MWIJ5. BINNENLAND. wvXZdj^ 5054 Cilori8a ZOMERMANTELS ADVERTENTIE Sociëteit „Ons Genoegen". W. VERMEULEN, Groote Kerk to Gouda. Lessen in het Dansen, H. KOOPMAN, Stadsnieuws. £Ï0i/tfa aanbesteden Bericht van Inzet. Te zamen f 46300. Xtijnland's Bunder geld. aanbesteden '«avonds om negen uur le sluiten. Extra Vrijdag 4 October 1907, LOUIS ROBERT, Organist. Entree 50 eeut. Lokaal «Concordia» Westhaven. Vmenlglng «ARMENZORG» Wild en Gevogelte. Ondergeteekcnden allen handelaren In Koffie, Thee» Koloniale waren en aanverwante artike len, berichten hunne clientèle, dat zij eenparig besloten zijn In het belang van hun personeel en van henzelf, van af I OCTOBER a.s., hunne winkels (behalve Zaterdags) 's avonds om te SLUITEN. Zij vertrouwen op Uwe welwillende inedewerklug In deze, om zoodoende de werktijd eenlgszlus te bekorten en teeke- iicii aanbevelend Te beginnen de dienst f October vertrekt Gouda-Amsterdam 19.50 n.m. in plaats 3.45 n m. Overige diensten voorloopig onveranderd. V, want de zelfstandige ko\onie zal haar stellig niet intrekken en haar grondwet geeft de kroon wel het recht nieawe wetten af te wjjzen, maar niet ze te maken. Het is de moeite waard hier nog eens de aandacht op te vestigen, omdat het een voor beeld is een nit vele hoe de Engel- schen voor den oorlog een maatregel of een politiek beleid van de Boeren afkenrden en het als een voorwendsel gebruikten om op heffing van Je republieken als wenschelijk voor te stellen, en na den oorlog, toen de Engelschen het anders konden inrichten, bet niet deden. Trouwens in de vroegere ge schiedenis van Transvaal is dat al meer vertoond. Men leze daar Leyds ma ir eens op na. Goed nieuws voor Gouda. Zenuwachtigheid, rugpijn, gele kleur, sla peloosheid, prikkelbaarheid, slechte eetlust, rusteloosheid zijn alle teekenen van niergift in het bloed. Foster's Rugpijn Nieren Pillen geven hulp en kracht aan de nieren, zoodat ze niet alleen die vergiften wegvoeren, maar het bloed volkomen en regelmatig filtreeren en zoodoende een terugkeer der kwaal voor komen. Daarom juist geven Foster's Rug pijn Nieren Pillen een blijvende genezing. De heer C. A. Janssen, Merwedekanaal to Maarssen, detijA ons mede: Gedurende acht jaren heb ik aan een nierkwaal geleden. Deze openbaarde zich door een hevige pijn in de recbterzy ondor de ribben en by de mggegraat in het smalle gedeelte van den rug. Het was een loome, terneerdrukkende pijn, die iemand droefgeestig stemde, mijn enkels en polsen waren menigmaal opgezwol len en de urine was hooggeel gekleurd en liet een wit bezinksel na. Ik had lust van maagzuur en wat ik ook aanwendde, ik kon niet tot beterschap geraken. Mijn aandacht werd getrokken door de goede berichten omtrent Foster's Rugpijn Nieren Pillen en ik bestelde een doosje. De uitslag overtrof alle verwachting want reeds na twee dagen de pillen te hebben gebruikt, gevoeld^, ik een groote verlichting. Met den dag nam raiju beterschap toe en na het eerste doosje te hebben geëindigd, gevoelde ik haast geen pijn meer. Gaarne zal ik dit goede geneesmiddel aan eventueele lydors recommandoSfen. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Let er op dat gij de echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen bekomt, elke echte doos voert den naam voluit, benevens de hand- teekening van James Foster. Zij zijn te Gouda verkrijgbaar bij de heeren Wolff Co., Westhaven 198. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1.76 voor één of f 10.— voor zes doozen. Verspreide Berichten. Fbakkrijk. Dreytns heeft zijn ontslagaanvrage bereids ingewilligd gekregen. Te Cherbourg is een onderzeesche boot belangrijk beschadigd, door in botsing te komen met een ketting, waarmede een drij vende mijn verankerd lag. Een Lyonsch blad meldt, dat een jonge geleerde het middel gevonden beeft om elec- trische energie over grooten afstand zonder druad over te brengen. Duitsohlikd. De groothertog van Baden was gisteren wonder wel, maar de laatste berichten luiden pessimistischer dan ooit. De directeur van bet Pruisische ministerie vnn eeredienst en onderwijs, Altboff, beeft ontslag genomen, waardoor de vrijzinnigen in den lande bopen, dat met de ultra-reac- tionnaire politiek bij dap departement zal worden gebroken. De koning van Italië is incognito te Ham burg. Het eiudresaltaat der Saksische landdag- verkiezingen is, dat de nationaal-liberalen 8 zetels hebben gewonnen en de conservatieven er evenveel hebben verloren. Esqïland. Van de matrozen op de vloot zullen voor taan examens worden afgenomen, indien zij bevorderd wenschen te worden, omdat men de behoefte gevoelt op de moderne Bcbepen aan verstandige menscben. Bij een muiterij in Transvaal onder de koelies aan den Witwatersrand, veroorzaakt doordien zij gedwongen werden verzuimden arbeid in te balen, zijn door een salvo der politie 15 menscben verwond. Rusland. Op bet Joodsche kerkhof to Odessa heeft weder een botsing van .Ware Rassen" met Joden plaats gehad, waardoor velen der laatsten zjjn gekwetst, De Russische pers begroet het sluiten van bet verbond met Engeland met genoegdoening; de voordeden wegen volgens haar tegen de aan Engeland gedane concessies op. De Slowo ziet het belang van bet verbond in voor een eventneol aan te leggen spoorweg van Enropa naar Indië. Marokko. Men seint nit Rabat aan .Daily Mail" dat de intrede vod saltan Abdoel Azis in dezo stad met grooten luister gescbiedde, te midden der toejuichingen van het volk. De Fransche kruiser loste eon salvo. Het leger van dent snltan is 20.000 man sterk; liet is rustig en gedisciplineerd. Noch wanorde, noch fana tisme zjjn in zijn rangen te bespeuren. STATEN-GENEIIAAL. r 99' SC MC 89 MC Mi I ff MC li Vergadering van Vrijdag 27 September. Mond- en klauwzeer. In de gisteren gehouden vergadering der Tweede Kamer heeft de minister van Land*, bouw op vragen van den heer Reyrve, bei treifende de toepassing der voorschriften betreffende de bestrijding van het mond- en klauwzeer, geantwoord, dat do bestrijding ten vorigen jare met succès was ondernomen, doch dat dit jaar moest volstaan worden met het localiseeren der ziekte. Dank zij evenwel de toepassing der voorzorgsmaat regelen, breidt do ziekte zich thans buiten Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht zeer langzaam uit. De voorschriften zyn dus niet machteloos, en kunnen niet geheel of ge deeltelijk worden opgeheven vooral met het oog op den vee-uitvoer naar het buitenland. De minister was bereid, den veehouders te gemoet te komen; na half Juli waren de maatregelen in de besmette streken verzacht, doch ten bepaalde belofte ten aanzien van het houden der groote najaarsmarkten kon de minister niet geven. Hy zou evenwol met de betrokken belangen zooveel doenlijk rekening houden. Op vragen van den heer van Kol ant woordde de minister, dat b\j zyn departemen ten een aantal aanvragen om mynconsessies waren ingekomen, en hg bereid was, aan de Kamer dienaangaande eenige gegevens te verstrekken. De minister van Koloniën antwoordde op vragen van den heer van Deventer, aan gaande optreden van den biv ik-kommandant in de Gajoelanden tegenover "de inlandsche bevolking, dat hij dienaangaan le (bet gold opvorderen van planken tegen te geringe betaling en het dwingen om nieuwe passon te koopen) geen bericht had, doch inlichtingen had gevraagd aan den Gouverneur-Generaal. V REDESCONFERENTTE. In de gistermiddag gehouden zesdo alge- meene vergadering der Vredesconferentie heeft de eerste gedelegeerde van Nederland, de heer de Beaufort, de verklaring afge legd, dat de Koningin zich geheel voreenigt met de gevoelens van erkentelijkheid, in de vorige zitting uitgesproken tegenover d m keizer van Rusland, die het initiatief heeft genomen tot de byeenroeping der Vredes conferentie, en met levendige voldoening den wensch beeft vernomen, dat zy ook voor de derde maal aan de Conferentie gastvrijheid mope verleeneu. De Neder- landsche regeering is hiertoe niet slechts bereid, maar wenscht de verklaring af te leggen, dat zy bet een kostbaar voorrecht en een grooto eer voor Nederland acht, hier te zien arbeiden aan het groote werk van rechtvaardigheid, waartoe de Russische kei zer het initiatief beeft genomen. De verschillende voorstellen der vierde commissie betreffende de verandering van handels- en oorlogsschepen, den uitvaart- termijn, den postdienst ter zee, de gevan gengenomen bemanningen, de uitsluiting van inbeslagneming vau visschersvaartuigen wer den goedgekeurd, alsmede de wensch, dat ia afwachting van het tot-stand-komen van een speciale regeling op de volgende Con ferentie, op den zeeoorlog zooveel mogelyk de Conferentie van 1899 betreffende den land oorlog worde toegepast. Gemengde Berichten. g, Er schijnen toch 8 muzikanten van he1 3e rëg. inf. te Bergen-op-Zoom by den be' kenden diefstal van tafelzilver te Middelburg betrokken te zijn. Althans 3 muzikanten werden naar 's-Hertogenbosch overgebracht, om daar voor don krijgsraad terecht te staan. Te Londen was het Woensdag de warmste dag die er van 't jaar nog geweest was. Om 1 nor teekende de officieele thermometer 80 gr. F., een graad meer dan op 12 Mei, In 't heele jaar waren er slechts 35 dagen geweest van 70 gr. of meer en van die 36 waren er 8 in deze maand. In October 1886 is het ook eens 80 gr. geweest. Zou ons zoo iets ook ia de volgende maand beschoren zyn f Het Eugelsche blad, waaraan dit bericht ontleend is, geeft een plaatje, waarboven het opschrifteindeljjk cricket- weer en voorstellende twee zweetende voetbalspelers. Men meldt uit Arnhem Gistermiddag is in een troin tnsschen Oosterbeek en bier een heer, die met zyn familie uit Amsterdam kwam en naar Venlo, zijn woonplaats, wilde reizen, plotseling overleden. Het stoffelijk overschot werd naar het St. Elizabethsgasthuis, alhier, ver voerd. In de zaak van de heeren Gebr. de Swaan te Groningen w s men Donderdag bezig met een takel groote pakken zakken van de 3e etage naar beneden te laten, toen een bundel zakken uit de lus schoot, en op het hoofd van den heer M. de Swaan viel. De getroffene is in het Academisch Ziekenhuis tengevolge van een bloeduitstorting in de hersenen overleden. Bij de Woensdag gehouden manoouvres heeft een ongeluk plaats gehad" -op de Loos-* drechtsche heide, dat betrekkelijk nog goed is afgeloopeD. In de pauze heeft een wacht» meester van het derde regiment artillerie de onvoorzichtigheid gehad om een vuurmond aan een collega nit te leggen. Hy vergat daarbij echter dat liet stuk buiten gevecht was gesteld tijdeus de manoeuvres on de sectie-commandant dat stuk niet had lateu ontladen, zoodat tijdens de schijnbeweging het stuk afging. Het paard van een ander stuk werd deerlijk verwond, daar het de lading pal in de borst kreeg. Later is deze uit de borst verwijderd. Wonder boven wonder werd van de talrijke omstanders niemand getroffen. De consternatie by het afgaan van het schot en het neervallen van het paard was groot, temeer daar generaal Vetter de manoeuvres bijwoonde. Een onder zoek is ingesteld. (Resb.) Hoe juridische letterknechtory het tegen gaan van auto-rennery bemoeilijkt. Utrecht is een van de weinige groote ge meenten, die gebraik gemaakt hebben van de by de" Motorwet verleende bevoegdheid om de snolheid. waarmee binnen de bebouwde kom met motorrytdigen goreden mag worden te beperken. De politie-vorordening bepaalt dat binnen do singelgrachten de maximum snelheid 10 KM. per uur bedraagt; en aan die verordening wordt streng de band ge houden. Een Noordhollandsch automobilist, die op wog van Amsterdam naar Arnhem Utrecht passeerde, reed door de Wittevrouwenstraat in de richting de Bildt. De vóór de Witte vrouwenstraat geposteerde politieagent con stateerde, dat de automobilist den afstand tot de Bildtstraat had afgelegd in 20 se conden, zoodat, daar eerstgenoemde straat een lengte heeft van 175 M., met een snel heid van 31 i was geredeü. De automobilist, voor bet kantongerecht te Utrecht gedagvaard, ontkende bet ten laste gelegde en beweerde, binnen Utrecht met matigen gang te hebben gereden, zon der evenwel te kunnen opgeven- met welke snelheid. Hiertegenover bleef do agent by zyn proces-verbaal; de snelheid had hjj op den secondewijzer van zjjn horloge gecon stateerd, en'de straat was door ambtenaren der Gemeentewerken nauwkeurig opgeme ten. De verdediger betoogde nu, dat de agent niet uit eigen wetenschap verklaard had, doch afgegaan was op hetgeen andere ge- meente-ambteuaren hem hadden meegedeeld, en de kantonrechter vereenigde zich met dit betoog en sprak <fen bekl. vry! Donderdag werd in de haven te Hamburg de Russische tankstoomer Meteor schoonge maakt, waarbij een hoeveelheid petroleum in het water liep. Door onbekende oorzaak is die petroleum in brand geraakt en de vlammen sloegen weidra over naar het schip, waarvan de bemanniog, bestaande uit 50 Russen en Chineezen, trachtten zich te redden door in het water te spriugen. Mon vermist echter twee matrozen, terwijl eenigen, die zich vastklemden aan heete deelen van het schip, ernstige brandwonden bekwamen. Donderdag is dicht by Ercoertvelyes op de lijn naar Boedapest een express in botsing gekomen met een goederentrein. Vier wagons werden verbrijzeld of ze van den goederen trein of van den personentrein behoorden wordt niet vermeld. Onder de 20 gekwetsten zjjn eenige zeer zwaar gewonden. Uit Agde wordt geseind dat een Bteods in hevigheid toenemende cycloon woedt in het Zuid-Fransche district Herault. Tallooze wijngaarden zyn met den grond gelijk ge maakt, tetegraafpalen vernield, de draden van het electrisch licht verward enz. Een aantal dorpen staan onder water en straat- en spoorwegen zyn niet te bereiken. Men apht de vaart op de rivier Herault buitengewoon gevaarlijk. In Kodêne, Gignoe en talloozo andere naburige plaatsen ie het precies hetzelfde, overstroomingen, verwoeste wijngaarden en akkers enz. De verliezen worden voorloopig op eenige millioenen ge schat. Zondagsrn8t. In een vergadering van de Haagscbe afdeeling van de Ned. Ver- eeniging tot bevordering van Zondagsrust werd als voorbereiding voor de in Novem ber te Utrecht te houden algemeens verga dering gehandeld over den daarvoor op te maken beschrijvingsbrief. Als eenig punt daarvoor werd opgegeven en aangenomen een voorstel om in het blad van de vereeni- giug („In ieders belang") berichten of stuk ben betreffende Zondagsrust uit andere bladen of tijdschriften over te nemen of te vermelden en daartoe een bedrag beschik baar te stellen. In fle toelichting tot dit voorstel wordt er op gewezen dat zulke mededeelingen van belang zyn voor hen die ze elders niet opmerkten, en dat daardoor een feitenmateriaal verkregen kan worden dat te pas kan komen, waarom het wen schelijk zou zyn iemand tegen vergoeding op te dragen zoo'n rubriek, die tot dusver in het blad ontbreekt, te bewerken 'én daartoe op eenige bladen in te teekenen. Als voor beeld zyn aan het voorstel toegevoegd zeven berichten gedurende drie en een halve, week uit verschillende kranten verzameld, betref fende het betalen van loon op een anderen dag dan Zatordag, bet doen eindigen van fabriekswerk Zaterdagmiddag 12 nur. Zon dagsrust voor apothekersbedienden ent. GOUDA, 28 September 1907. Door Mej. Tilly Koo.ien zal op de Uitvoe ring van Gewijde Muziek in de Groote Kerk op 4 October a. s. ten gehoore worden gebracht een kerklied getiteld „Imraanuel", hetwelk H. M. de Koningin haar na een concert op het slot Dobbin eigenhandig ten geschenke gaf. De afdeeling Marsch- en Velddienst van „Volksweerbaarheid" zal hedenavond weder eer. oefening houden onder Haastrecht. Een gedeelte zal langs den Fluweelen Singel en een ander deel langs de Karnemelksloot en Willens naar het punt van oefening gaan. Aan de Hoogeschool le Amsterdam is met gnnstig gevolg het examen van candidaat- arts afgelegd door den heer W. den Oudsten, oud-leerling der R.H.B.S. alhier. Wij vestigen do aandacht onzer lezera op de advertentie van den heer H. Koopman, voor de leden van „Ons Genoegen" geen onbekende, waarin genoemde heer kennis geeft zyno danslessen in het a. s. winter seizoen te hervatten. Men verzoekt ons mede tu deelen dat de onderstand-commissie van Armenzorg a. s. Maandag ten 2 nar hare vergadering zal houden. G a s-c o n t r 1 e. 27 September 1907, 5 uur namiddag. Druk 39 m.M. Lichtkracht 14 66 Knarsen. PLAATSELIJKE ARBEIDSBEURS. Aangeboden 2 Winkelbedienden, 4 foor liebte werk zaamheden, 1 reiziger, 1 kantnor- ol win kelbediende, 2 werksters, 1 B.-K. dienstbode v. g. g. v., 1 noodhulp dienstbode. Gevraagd. 2 R.-K. dienstbode v. g. g. v. voor baiten, 1 dienstbode, 1 halfwas Schoenmaker, I kindermeisje, 1 loopjongen. Geplaatst. 1 Loopjongen. Aan het gebouw van bet Provinciaal be stuur van Zeeland to Middelburg, is Don derdag aanbesteedhot maken van een bon ten taatsknip tot het droogzetton van taat sen der groote schutsluinen van het kanaal door Walcheren. Raming f 1900. Minste inschrijver was de heer W. A. Vorbrngge alhier, voor f 1740. Stolwijk. Van de 44 sollicitanten, die zich hebben aangemeld voor de betrekking van machinist-stoker aan het stoomgemaal van het waterschap „Stolwjjk c.s." is door het bestnnr benoemd de heer J. Spoormaker, werkzaam aan de gasfabriek te Delft. De benoemde hoopt 1 Oct. a. s. in dienst te treden. Hrkendorp. Door het ophalen van het zwaard had Woensdag het knechtje van schipper B., liggende Alhier, het ongelok met zjjn hand bekneld te taken tnsschen den ketting, waardoor het eerste lid van zjjn voorsten vinger aiknelde en vtü nog een paar vingers het vleeBeh werd afge scheurd. Na eerst verbonden te zjjn door Dr. F. L. Deterding, van Haastrecht, moest hjj naar Rotterdam, Waar hjj in het zieken- hnis verder behandeld zal worden. Bkroakbacht, 27 Sept. Bjj de heden ge- honden stemming voor een lid van den ge meenteraad, ter voorziening in vacatnre ontstaan door het vertrek van den heer P. Hoytema van Konijnenburg, werd gekozen de beer A. van der Straaten, met 249 stem men de beer W. Kok Tz. verkreeg 158 stemmen. Uitgebracht 414 en van onwaarde 7 st. Volstrekte meerderheid 204 st. Alle nog resteerende en COSTUMES worden tot veel vermin derde prijzen OPGERUIMD. Hoogachtend, «ï/wrjsar/xw Specialiteit in COSTUMES, MANTELS BLOUSEN en JAPONSTOFFEN met daarby passende GARNEERINGEN. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 25 Sept. Johanna Jacoba, ouders J. C. W. Cossaar en M. A. J. Moonen. 26. Elisabeth, ouders T. van den Heuvel en C. Sproit. Cornelia Petras, ouders J. P. van Leeuwen en W. A. de Vaal. 27. Simon Johannes, ouders S. J. den Edel en E. W. Brehm. Cornelis Johannes Jacobus, oudera J. Kors en J. J. Znydveld. Theo dora, ouders J. de Keyzer en M. Oorschot. ONDERTROUWD27 Sept. T. de Groot te Rotterdam en E. Wilson. N. Snel en A. van der Togt. J. G. van der Steeg te Alphen en W. Verwey. J. van Mensch te '8-Gravenhage en J. F. Kulik. Het BURGERLIJK ARMBESTUUR te Gouda, zal op den 9 OCTOBER 1907, l)e levering en uitdeeling van pl.m. 100.000 stuks goede Baggevturt', voor den aan staanden winter. De nitdeeling daarvan zal gednrende 43 weken, 2 maal 's weeks, moeten geschieden. De verdere conditiën liggen vanaf Maan dag 30 September tot en met Zaterdag 5 October 1907, van des voormiddags 9 tot 12 nren, in de Armkamer ter lezing. met Landerijen, onder Hazerswoude, cp den 26 September 1907 door den candidaat-notaris F. VAN DER STRAATEN te Gouda, als plaatsver vanger van den notaris H. GROENENDAAL, aldaar, in het openbaar geveild, zijn ingezet als volgt No. 1 op 124000 No. 2 op - 3700 verhoogd met - 100 No. 3 op - 8000 De afslag blijft bepaald op Donderdag 3 October 1907, des voormiddags 11 uur, in het hotel ,de Zalm" aan de Markt te Gouda. Perceelsgewijze verhoogingen knnnen wor den aangenomen tegen genot van 10der verhoogingsom, ten kantore van genoemden notaris GROENENDAAL. Ingelanden wordt herinnerd, dat op f October a.t. de laatete termijn van Rijnland's Bnndergeld over 1907 zal ver- •chjjnen. No. 4 op f 3700 verhoogd mot - 300 No. 5 op - 6100 verhoogd met 400 De Majoor Commd. Officier te Gouda, zal op WOENSDAG 2 OCTOBER 1907 e.k., des middags ten twaalf are, te zynen bureele, Varkensmarkt, onder nadere goed keuring van den Minister van Oorlog, in het openbaar De levering1 van pl.m. 450 Hectoliter Aardappelen, gedurende het tijdvak van 1 November 1907 tot en met den 31 Mei 1908 ten be hoeve van de soldatenme- nages in het garnizoen te Gouda. De algemeene voorwaarden van levering van 13 November 1907 Vle afdeeling, no. 17 (R. M. bl. 1025) zyn, tegen vyf en twintig cent per exemplaar verkrijgbaar, by de Firma de Gebroeders VAN CLEEF, te 's Gravenhage. Verdere inlichtingen betreffende de leve ring kHnnen by den len Luitenant-Kwartier meester bureel Jeruzalemstraat worden in gewonnen. Gouda, 21 September 1907. De Majoor, Commd. Officier voornoemd, A. L. BOONACKER. Onderg^teekenden, handelende in GRUT TERS WAHEN, berichten aan hunne clientèle, dat zy besloten zyn, van af 1 OCTOBER a.s. hunne winkels (behalve Zaterdags) Zjj vertrouwen op Uwe welwillende mede werking. G. KROOK. P. G. OVEREIJNDER. A, J. VOS Zn. Zondag1 29 September 1907. DOOR DE RoUerdamsche Tooneel- en Operette Verecniging Artistiek leider C. RITMAN, ex-lid van het Rotterdarasch Tooneelgezel- Bcbap v. d. Groote Schouwburg, Directeur JP. D. v. ISIJSDJEN. (II,IMS HUCKEBEIMI!) Klucht in 3 bedrijven door OSCAR BLU- MENTHAL en GUST KADELBURG. Vertaald door JAC. DE VOS. MARTIN BALLERSTADT, den Heer C. PUTMAN. Prpzen der Plaatsenf 0.80, f 0.60, f 0.36. Leden gewone rednetie. Plaatsbespreking van af heden 4 10 cent. Bureau 7 nnr. Aanvang 8 nnr. die hier tegen concurreert, te koop een splinter nieuw hoogarm prachtig mooi op mahoniehonten voet, alle apparaten en 8 jaar garantie van 45 galden en nn voor 14 gulden by Hoogetraat 78, Rotterdam. Telephoon 5263. Inrichting voor Reparatie. 's avonds 8 nur, VAN te geven door met medewerking van den heer Toegangbewyzen en tekstboekjes 10 cent dagelijks verkrijgbaar by den Boekhandel J. DE VEN, Wydstraat 37, en op den avond der uitvoering aan het Kerkgebouw. ANKER- PAIN-EXPELLER TEGEN RHEUMATIEK EN VERKOUDHEDEN Ruim 35 jaar door millioenen JICHT-EN RHEUMATIEKLUDERS MET SUCCES GEBRUIKT ----- Verkrijgbaar in flesschenvan 50 cfc,75 cis en 1.25 bij H.H. Apothekers en Drogisten F.Ad.RKHTER&t-. Rotterdam. Te Gouda by C. LUGER, Apothekor Markt en by WOLFF Co. Westhaven 198. Ondergeteekende geeft by deze beleefd kennis, dat zyne evenals vorige jaren, half October a.s. zullen aanvangen in het Eenige der nieuwste dansen zyn o. a. la Révélation, Pas de Qnatre 4 Trois, Cecilien Walzer, la Pyrenée, enz. De lesnren zpo voor eerstbeginnenden van 6'/.7Va nnr, voor meergevorderden van 71/.—8'/i, daarna voor Clublessen. Leerlingen gelieven zich aan te melden bp den Heer P. J. BELLAART, Varkenmarkt, alhier, ot bp 87 Roggeveendtraat, 's Gravenhage. Afdeeling lillOKKENHUIS. ROZENDAAL HOEK PARADIJS GOUDA Deze inrichting stelt zich ten doel om oude, gebruikte en ovsrtollige hnishondelgke voorwerpen welke ook, zoo veel noodig te repareeren, en boofdzakeiyk aan ininge- goeden voor goedkoepe pryzen te verkoopen. De daarop behaalde Winst komt geheel ten goede aan de neutrale Vereeniging Ar men torg". Van af heden en verder dageljjks versch verkrijgbaar, Braadkaikens, Soepkippen, Duiven, Poularden, Kapoenen, gemeste JÉend- vogels, Talingen, wilde Eendvogels, Fazanten Patryzen, Snippen, Korhoenders, Reevleescb. enz. enz., tegen de meest sterk concurreerende pryzen. Panklaar schoongemaakt franco door geheel Nederland. Aanbevelend, T. OUTTEL1NO, Poelier Oosterstraat 18, ROTTERDAM- Telephoon Interc. No- 2031 L. VAN DER BEEK. W. B. BLOMMENDAAL. H. L. BOUWMEESTER. T. CREBAS. J. C. DORLAS. DE GRAAF Co. L. P. HOOGENDIJK. GEB Us. KAMPHUIZEN. Firma M. J. KAMPHUIZEN. E. C. VAN DER KLEI. Gy&CH UTTELAAR <6 Zn. a VAN TONGERLOO. Firma A. VAN VEEN. P. H. J. VAN WANKUM. G. WIENTJES. Firma de Wed. A. VAN WIJK. DE DIRECTIE.

Goudsche Courant | 1907 | | pagina 2