mNn-momn BINNENLAND. ADVEKTE^TIEN Verspreide Berichten. STATEN-GENËUAAL. V BW K ÊC I# K U A n tc f* Gemengde Berichten. Stadsnieuws. 386(ta S taats-loterij Veemarkt te Rotterdam BEURS VAN ROTTERDAM £7tH/dï MA It KT. J. F. A. VAN LEEMT— aanvang af in deze qnaestie beeft aangeno men. De Rjjksregeering, die deze belangrijke qnaestie reeds voor de conferentie aan een ernstig onderzoek had onderworpen, kan slechts wenschen, dat die vraag by alle be trokken mogendheden het onderwerp van verdere ernstige stadie vormen moge. Zjj zal niet nalaten de practiscbe resultaten daar van, in verband met die van haar eigen on derzoek, te zjjnor tyd in zorgvuldige en nauwgezette overweging te nemen". „Ik begryp nu voor 't eerst", moet de Dnitsche keizer gezegd hebben, „wat het wil zeggen een Engelsch landheer te z|jn. Ik geloof bjjua, dat ik liever een Engelsch landheer wou wezen dan de Duitsche keizer". Sir James Reid, de dokter van koning Eduard, die Zaterdag by keizer Wilhelm te gast was, heeft, volgens een Londensch blad, gezegd, dat de drie weken op Highcliffe den keizer verrassend veel goed hebben gedaan Het Engelsche blad maakt er van, dat dr. Raid den keizer onderzocht heeft, wat wy wel op eigen verantwoording onjuist dnrven noemen. Heden zou keizer Wilhelm te Londen op het fiuckingham-paleis aan het noenmaal afscheid nemen van koning Eduard. Daar aao tafel zal hy ook koning Haakon van Noorwegeu ontmoeten. De verdere dagen, die de keizer te Londen doorbrengt by heeft, gelyk men weet, zyn intrek genomen op het Duitsche gezantschap zal hy er incognito wezen. De nieuwe voorzitter van het hooggerechts hof, Manfredi, gaat voort met zyn streng optreden tegenover Nasi. Terwyl Nasi vroe ger een heel huis ter zjjner beschikking bad als gevangenis, moet de ond-minister zich thans tot het gebrnik van twee kamers bepalen, onder streng toezicht der politie. Nacht en dag loopeu er agenten op de gang en de deuren der kamers moeten aldoor open staan. De politiewacht by het huis is ver dobbeldliet schynt dat de politie gewaar schuwd is voor het een of ander. Men heeft Nasi alle verkeer met zjjn vrienden en zür. vroegere verdedigers ontzegd. Het Giornale d' Italia verzekert, dat de Kamer de inhechtenisneming van Nasi zal goedkeuren terwyl anderen beweren dat de Kamer zich op 'teind dezer week over de kwestie van de voorloopige iovryheidstelling van Nasi zal nitspreken. Volgens couranten-berichten zal het proces 10 Januari hervat worden. Frahkrijk. President Fallièros moet door een lichte ongesteldheid zyn kamer houden. Naar uit Rome aan de „Temps" bericht wordt is de paus voornemens den Franschen kardinalen voortaan eon tractement van 1200 francs te geven. Uit Agde wordt gemeld, dat door kinderen uit de Hêrault een pakket is opgehaald met 25 kilo Lebeldo8 legerpatronen. Ook de jury van Seine en Oise heeft een adres aan de regeering gezonden met ver zoek de doodstraf te handhaven met het oog op de menigvuldige weerzinwekkende misdaden. DüIT8CHLAND. Graaf Zeppelin heeft verklaard, naar aan- le ding van de vlucht van het Fransche luchtschip „Patrio", dat zooiets met een ballon van zyn vinding, die een vaste om hulling heeft, niet zon kunnen overkomen, daar deze veel beter verankerd kan worden. Ook om stormen te doorstaan, zyn de lucht schepen met vast omhulsel te verkiezen boven die, welke een slap omhulsel hebben. De reclameplaat voor een nieuw stuk „Het bal in de lucht", is te Berlyn in beslag genomen. Er stond een bestuurbare lucht ballon op afgebeeld, maar na was er een vlee8chhouwer, die een worst als fabrieks merk gedeponeerd had. De politieman, die proces-verbaal opmaakte, kon dns geen luchtschip van een leverworst onderscheiden! Engeland. In Eng. Indiö heeft men getracht een trein te doen ontsporen, die den onder-gon- verneur van Bengalen, zyn vronw en een auntal politiebeambten naar Kbaragpur bracht. Waarschynlyk was een rojjn onder de rails gebracht, waardoor eensklaps een geweldige ontploffing werd veroorzaakt. De trein ontspoorde evenwel niet. Wel brak de luchtleiding voor do Westingbouse-rem, zoodat do trein bot stilstond. Portugal. Zoowel de party der conservatieven als die der voornitstrevenden beeft Zaterdag en Zondag in vergaderingen te keonen gegeven, dat zy een terugkeer tot den constitntioneelen regeeringsvorm wenschen. Er is weer een complot tegen den koning ontdekt. Hy zal bly zyn, als hy goed en wel in Brazilië zit! Spanje. Het Spaansche koninklijk paar is te Madrid ternggekeerd. De koningin is verkouden. By de behandeling van deoorlogsbegrooting in de Kamer heeft de rapporteur critiek uitgeoefend op het Fransche leger. De voorzitter maakte eenige opmerkingen naar aanleiding daarvan, maar de man Inisterde niet en werd dus tot de orde geroepen. Italië. Te Tnrjjn kwamen in de laatste dagen meer dan 1000 landverhuizers terug, die jong en krachtig naar Amerika waren ge trokken. Meest waren zy door automobiel fabrieken, die geen werk meer hebben, ontslagen. Volgens sommige bladen moet Italië er op rekenen, wel 200.000 van zyn landverhuizers uit de Nieuwe Wereld terug te krygen. De congregatie van den ritus treft voor bereidingen voor het proces ter heilig ver klaring van pans Pius IX. Rusland. De czarina heeft in vrjj sterke mate in fluenza. Hoewel de choiera-epidemie afneemt, hoeft zy in de week, die 3 December eindigde, nog 60 sterf- en 109 ziektegevallen veroorzaakt. Van het begin der epidemie af zyn 117.940 menscben ziek geworden en 5656 gestorven. Ook in Warschau is, vanwege de anti- Poolsche politiek in Pruiseo, besloten tot den boycot van Pruisische waren. De firma's, die er zicb niet aan houden, worden in de bladen in zwarte ljjsten gepubliceerd. Vergadering van Maandag 9 Dec. Marinebegrooting. By de voortzetting der algemeeue be raadslagingen, betoogde de minister van Marine, dut omtrent verschillende pnnten, details van zyn koers betreffende nog ovtr- leg met zyn ambtgenooten moet worden ge pleegd. De belangen van het personeel worden voldoende behartigd Het verloop is veel minder. Tegenover den heer Hugenholtz consta teerde de minister, dat de leiding van de matrozenbonden feitelyk berust by personen bniten bet personeel staande.'Dat het per soneel zoozeer is verminderd is ook te wylcn aan vermindering van het materieel. Voor afschaffing der werving van de mari niers was de minister niet te vinden. Hy achtte ongewensebt verhooging van soldy voor gehuwde schepelingen. Dat het pant- aerschip „Heemskerk" nog niet gereed is, komt door een grooteu tegenslag met een gieten der zware kanonnen. Kazernes met twee verdiepingen achtte de minister onge- wenscht. Het is onjaist, dat de marine zich weinig gelegen laat liggen aan de moreele belangen van bet personeel. Een ministerie van Landsverdediging achtte de minister ougewenscht. Replieken volgden van de heeren Duymaer van Twist, Hugenholtz, de Waal Malefyt, Verhey, Jansen (den Haag) en Schokking De heer Passtoors, er op wijzende, dat het bestunr van den Matrozenbond, dat vroeger veel te bruusk optrad, thans een veel betere taktiek volgt, drong er by den minister er op aan, dat deze zynerzyds de grieven der matrozen met don meesten ernst zal onderzoeken. Na dubliek van den minister, die mee deelde, dal de „Heemskerk" in de eerste plaats voor den binnenlandschen dienst zal zyn bestemd, doch ook wel eens naar de We6t zal kannen gaan en dat hy voor meerderen en minderen streng rechtvaardig zal zyn, werd het algemeen debat gesloten. Namens een commissie, bestaande uit de heeren Smeenge, van Veen en vau Vunren, concludeert de heer Smeenge hierna tot goedkenring. der geloofsbrieven en toelating van den heer mr. S. de Vries Czn., nieuw- gekozen Kamerlid voor Sneek. Dienover eenkomstig werd besloten. Alsnn werd de Marinebegrooting artikels gewijs behandeld. De heer Hugenholtz, die 's ministers aan dacht vestigde op de slechte promotie der adjnnct-commiezen aan zyn departement, beloofde de minister, een desbetreffend ver zoekschrift, verleden jaar door belangheb benden ingediend, onder zyn oogen te zullen laten brengen. De gouverneur van Atjeh seinde 11 No vember aan de Regeering te Buitenzorg Door verschillende marechaussee- en jn- fanterie-patronilles zyn neergelegd in Pen- sangan een berucht bendehoofd eo 12 vij anden, zwaar gewond een inlandsch minde re in Pedië zyn neergelegd 4 vyanden, by ongelok een vronw. In Meulnboh zyn neergelegd 9 vyanden, licht gewond 2 in- landsche minderen, zwaar een inlandsch mindere, sedert overleden. In het Tapa- toeansche zyn neergelegd 16 vyanden, waar onder volgelingen van Tenngkoe Bin Blang Pidië, by ongeluk een vronw en een kind in het meergebied 8 vyandenin de Alas- landen 10 vyanden, licht gewond een in landsch minderein Pentoe een vjjand en 2 vyanden. Op pitrouille bekwam een in landsch mindere een lichte zelfverwonding. Naar aanleiding van het bericht, dat te Londen een aanzienlijk deel van de indertijd te Rotterdam gestolen effecten zon zyn aan geboden, wordt thans door t N. v. d. D. nader gemeld, dat ook een deel der effecten by de Twent8che Bank te Amsterdam moet zyn. Wellicht, meent bel blad, dat de recherche, die vreesde, dat de effecten zouden verbrand zyn, thans een draad in handen zal krygen om de daders op te sporen. Omtrent dezen diefstal meldt het „Hbld." nog het volgende: In het voorjaar baarde een zeer brutale inbraak te Rotterdam groot opzien. Dieven hadden zicb toegang weten to verschaffen tot de kantoren van de firma Burgerhout Zn. aan de Zalmstraat 12. Alles hadden zy daar omver gehaald en vervolgens een groote brandkast volkomen volgens de regelen der kunst geopend. Niet alleen dat zy zicb van een aauzienlyk bedrag aan contanten hadden meester gemaakt, docb zy wisten ook een aantal effecten tot een gezamenlijk be drag van f 21,000 te ontvreemden. De wyze, waarop zy te werk waren gegaan, deed vermoeden dat hier „vakmannen" waren bezig geweest. Op verzoek van den hoofdinspecteur der recherche te Arasterdam en den op 22 Juli II. alhier vertoevenden hoofdinspecteur van Rotterdam werd een haiszoeking gedaan by twee bekende gebroeders in de Pieter Jacob- straat 8 en bovendien bracht men een bezoek aan een perceel op den O. Z. Achterburgwal te Amsterdam. De justitie beeft toen by geen van allen het bewys van medeplichtig heid of heling kunnen vinden en moest gelasten alle aangehoudenen op vrye voeten te stellen Langen tyd hoorde men van de zaak niet meer, tot gisteren uit Londen werd bericht, dat by een firma aldaar een groot deel der effecten zou zyn aangeboden en dat zich een deel nog moet bevinden by de Twentsche Bank te Amsterdam. De fabrikantenvereeniging van de Rynsche zydenyverheid heeft, naar uit Krefeld wordt gemeld, met algemeene stemmen besloten, wegens een staking in vier fabrieken, eer gisteren in alie we ver yen in Krefeld en omgeving den arbeiders een uitsluiting aan te kondigen. Een telegram nit Londen aan het Journal zegt, dat te Lissabon een complot ontdekt is tegen den koning van Portugal. Twee bommen waren verborgen onder het balkon der koningsloge in het theater te San Carlo, waarheen de Koning op 18 December zon gaan. Een aantal personen werden in hech tenis genomen. Een telegram nit New-York meldt, dat een waanzinnige, John Stoele geheeten, betbnreau van den goavernenr van Massachusetts te Bosten binnendrong met de bedoeling dezen te 'dooden. In de antichambre bevonden zicb twee bezoekers, die er op wachtten tot den gouverneur te worden toegelaten. Hun viel de houding van Steele op en toen zy dezen wilden beletten de kamer van den gouver neur binnen te gaau, vaarde hy en verwondde beide heeren. Onmiddellijk snelde een aantal ambtenaren op bet gelnid der schoten toe en zoo kon de waanzinnige onschadelijk worden gemaakt. In Nevada heeft een staking vau goud gravers tot ernstige ongeregeldheden aanlei ding gegeven. Tnsscben de stakers en de door de myndirectiën aangeworven bewa kingsmanschappen kwam het reeds tot bloe dige botsingen. De overheden in Nevada zyn machteloos tegenover de opgewonden arbei ders en president Roosevelt heeft nn aan generaal Funston te San Francisco last ge geven onverwyld 1000 man naar Nevada te zenden. Uit New-York wordt gemeld, dat de arbeiders in de goodmynen van Nevada ge wapend zyn met geweren en revolvers en bovendien rjjkeljjk voorzien zyn van dyna- mietpatronen. Men vreest daarom voor een verbitterden tegenstand tegen de troepen en de regeering te Washington zou met groote bezorgdheid de komende gebeurtenissen tege moet zien. De kantonrechter in kanton III te Rotter dam veroordeelde den geweien eeriten boekhouder van een der grootste cargadoors firma's, een man die acht talen vloeiend spreekt en schrjjft, wegens openbare dron kenschap by 8ste herhaling tot 3 dagen hechtenis en 6 maanden opzending naar de Rijkswerkinrichting. Het U. D. meldt: Eenige dagen na het plegen van den moord te Zeist is door ons medegedeeld, dat de pet van Hendrik Drost zoek was en bleef, welke spoorlooze verdwyning men in verband bracht met het koopen van chloroform, kort vóór den bewasten Zaterdag, door den verdachte Kors, die by den apotheker, die hem het vergift leverde, destijds opgaf het te willen gebruiken voor het dooden van eeu hond. •Een gewettigde veronderstelling by het ge rechtelijk onderzoek was, dat de misdadigers chloroform hadden gesprenkeld op de pet van Drost, om hem deze vervolgens in het gezicht te dawen. Ten einde de pet, die na- taarlyk sterk naar chloroform rook, te doen verdwynen, heeft men baar hoogst waarschyn lyk in de kachil verbrand, zoo tevens het flescbje met chloroform, waarvan men goen enkel spoor meer in het hnis heeft kannen vinden. De pet is tot beden onvindbaar ge bleven. Vac groot belang was thans do vraag of men op of in het Ijjk van Hendrik Drost chloroform had gevonden. Naar w|j thans vernemen, is bij de sectie in het Academisch ziekenhuis inderdaad de aanwezigheid van chloroform geconstateerd. In de hersenen van het slachtoffer hebben de deskundigen ongeveer 22 m.gram chloroform govouden. Het vergift moet den jongen noodwendig zyn toegediend geworden, onmogelijk als het is op andere wjjze een zoodanige hoeveelheid binnen te krygen. De chloroform in het lyk gevouden was onvoldoende om den dood te doen intreden; intusschen kan liet vergift wel den dood hebben bevorderd. Voorts bleek dat het slachtoffer uitwendig geen teekenen van geweld vertoonde, en zelfs aan den hals geen noemenswaardige sporen van wurging waren te vinden. Intn-ischen zyn inwendig kneuzingen in de weefsels ter hoogte van den hals geconstateerd, die op veroor zaken van den dood door toeknyping van de luchtpijp wijzen. Tevens is ten overvloede geconstateerd, dat de jongen dood was toen men het lichaam in de kerkhofsloot plaatste inwendig beeft men geen sporen van sloot water gevonden, dat naar binnen moest zyn gekomen, indien er nog eenig teeken van leven in het slachtoffer <vas geweest. Vprder kan nog medegedeeld worden, dat het lyk boven het rechteroog een roode plek vertoonde; vermoedelijk is deze veroorzaakt doordat een min of meer raw voorwerp langs het voorhoofd is geschoven. Het ligt voor de hand aan to nemen, dat dit voorwerp de pet is geweest van Hendrik Drost, waarop de daders de chloroform hebben uitgestort, om het hoofddeksel daarna in het gezicht van het slachtoffer te duwen. By het p'igen van Drost zich los te werken, is de pet hein langs het voorhoofd geschaard. Van Vaalen en van Ee, die den jongen te zamen om het leven brachten, en beide een bekentenis hebben afgelegd, weigeren echter eenige verklaring te geven omtrent de pet en de in verband daarmede gebruikte chlo roform, hoewel het onomstootelyk vast staat, dat den jongen dat vergift is toegediend geworden, met de bedoeling tegenstand vau zyn kant te voorkomen. Kors en Overhorst bl|jven ontkennen. Wat de gedane verzekering betreft, dat de moordzaak wel spoedig voor de rechtbank zon dienen en vermoedelijk maar één dag daren, zegt het blad: Hiervan is volstrekt nog niets bekend en berichten daaromtrent zyn ten eenemale onjuist. De instructie is nog in vollen gang. Toen Zondagochtend trein A, komende van Groningen, om 6.20 te Assen binnenstoomde, was de postconducteur niet aanwozig, meldt de A. C. Hjj was, even na het vertrek van Zuidlaren nit den trein gevallen, maar er zoo goed afgekomen, dat hy naar bet statiop torag kon loopen. H|j had een paar schram men aan 't gezicht, dat was al. Hy kon dan ook een poosje later den dienst op een der treinen alweer hervatten. Uit Middelburg meldt men aan de N. R. Ct.: Naar het huis van bewaring alhier is overgebracht notaris B. uit VliBsingen, ver dacht vau verduisteringen. De justitie is gisterenmiddag nogmaals naar Vlissingen vertrokken voor een onderzoek. Men meldt nit Schynde! aan de 's-Hert. Ct.: Zaterdagavond ontstond er brand bjj den landbouwer H. de Wit in bet Wflnbosch. Het huis, teebeboorende aan J. A. Smits, brandde tot den grond af, torw|jl Van den inboedel bjjna niets gered werd. Twee paar den, drie koeien, een hokkeling kwamen in de vlammen om. Verder werden alle land bouwproducten een prooi der vlammen. Hnis en inboedel waren verzekerd, doch de laatste veel te laag. De ramp in de kolenmijn te Fairmont (v.s.) zal vermoedelijk aan de drie k vierhonderd arbeiders die zich op groote diepte bevinden, het leven kosten. Men heeft althans de laat ste hoop om hen te redden opgegeven. Zaterdag is men er nog in geslaagd 130 mijnwerkers boven te brengen, die in de dichtstby gelegen galerijen werkten. De brand in de myn neemt steeds grooter af metingen aan. Uit Dover wordt getelegrafeerd, dat de van de Gaano-Eilandjn naar Londen bestem de Engelsche bark BVfarshire met bet van Amsterdam komende en voor Plymouth be stemde Nederlandsche stoomschip Schelde stroom in aanvaring is geweest, waardoor de boegspriet met bet voortuig van de bark werden weggerukt. De Scheldestroom, waarvan de machine kamer vol water liep, ankerde nabij Folke stone. Zy zette een boot nit, maar deze sloeg om, waardoor de kapitiin en zes man verdronken. Later wordt geseind, dat de Scheldestroom naar Dover is gesleept en aid iar in het dok gebracht. Er zyn duikers aangenomen om het schip te onderzoeken. Men meldt nit Leiden Een 150 k 200 werkloozeo verzamelden zich beden aan den Wittensingel met het doel in optocht door de stad te trekken. De politie belette dit en toen gingen ze naar Oegstgeest. Ook daar liet de burgemeester dier gemeente de verzamelden ontbinden. In groepjes wandelden ze daarna rustig door de stad, door politie vergezeld. Men meldt nit Krommenie: Gistereuochtend is er vergadering geweest van arbeiders in de fabriek van de firma Verwer. Een 100 arbeiders waren tegen woordig. 60 beslotén d< u arbeid te hervatten, onder wie 5 lithografon en 6 drukkers, zoo dat de fabriek weer kan werken als de directie op dit besluit ingaat, wat men wel verwacht. Aan andere patroons zal worden verzocht te bevorderen, dat de werkwilligen niet zullen worden lastig gevallen door sta kers. Men meldt uit Krommenie De directie der blikfabriek der Vennoot schap Verwer heeft besloteu dat Donderdag morgen de werkzaamheden aan do fabriek wederom zullen worden herval met de arbeiders, die zicb daartoe in de gistermor gen in de fabriek gehouden vergadering hebben aangemeld, of zich hedenochtend te 10 ühr aan het kantoor zullen aanmelden. De gistermiddag in het Heerenlogement gebonden vergadering was uitsluitend toe gankelijk voor het personeel der fabriek. Naar verlnidt besloten velen zicb weder aan te melden. Wanneer echter een arbeider niet mocht worden aangenomen, dan zon de ge- heele afdeeling, waartoe deze aan de fabriek behoorde zicb met dien nitgeslotena solidair verklaren en het werk niet hervatten. Het bericht dat mr. Troelstra hier zal spreken, vereischt in zooverre verbetering, dat dit uiet geschiedt iu verband met de hier uitgebroken staking. De dag waarop de heer Troelstra hier zon spreken was reeds voor de staking bepaald geworden. Op 2n Kerstdag zullen de afdeelingen van „Volksweerbaarheid" een groote velddienst oefening houden in het Gooi, op de Laren- sche heide. De onderstelling voor deze oefening loidt als volgt: Door het aaavallend optreden van een Nederlandsch leger, dat ligt in de l|jn Mui- den—Weesp—Nienwerslnis, werd een vijan delijk leger gedwongen, terug te trekken achter de Eern. Een gedeelte van bet vervolgende Nederlandsche leger gaat in de richting Maiden—Naarden—Laren en heeft een rechterflankdekking, die in den ochtend van 26 December in de buart van den Bassnmschen watertoren is aangeko men met order, haar weg te vervolgen in de richting St.-Janskerkhof-Baarn. Van de tegenpartij bevindt zich een afdeeling ongeregelde troepen in de Vuursche bosschen (ten oosten van Hilversum) en de kom- mandaat van dezen troep krijgt bevel, de bovengenoemde rechterflankdekking krach tig te bestoken. H|j verzamelt daartoe z|jn troep tegen 11 uur uur te Hilversum. Het proces Druce-Portland. In dit proces te Londen gevoerd men weet dat bet loopt over de kwestie of de winkelier Druce, die in 1864 overleed en de hertog van Portland, die in 1884 stierf, al dan niet dezelfde persoon waren is een nieuw, zeer belangrijk getnigenis afgelegd en wel door dr. Edmund Shaw, een 80-jarigeo geneesheer. Hij verklaarde, dat h|j Druce in 1864 te Heodon heeft behandeld. In 't begin van 1864 werd Druce ziek en omdat men een dokter in dezelfde plaats wilde hebden, ontbood men dr. Shaw. De toestand vau Druce was aanvankelijk niet ernstig, maar tegen den herfst werd het erger en kort voor Kerstmis bemerkte de dokter, dat er geen hoop meer bestond. Den 28 December overleed Druce. Miss Bailey, de ziekenver pleegster, die hem gedurende zyn ge- heele ziekte had opgepast en z|jn zoon Her bert Druce waren er by tegenwoordig. Ik heb aldas ging de getaige voort de doodschouw verricht en de acte van overigden opgemaakt. Met de verpleegster heb ik het lyk afgelegd en ook woonde ik de begrafenis by. Er waren, als ik my wel herinner, 12 volgrytuigen en alles is gegaan zooals gewoonlijk Men meldt uit den Haag: De ondernemer van premieleeningen, v. D., kantoor hondeode aan de Tonssaintkade alhier, vertrok in het begin der vorige week naar het buitenland, de mededeeling achter latende, dat hy binnen enkele dagen zou terogkeeren. Toen hy evenwel op het laatst dier week nog niet was teruggekeerd, werd vau de afwezigheid van v. D. aangifte ge daan by de politie. In een bnitengewone zitting van de recht bank is v. D. op verzoek van een crediteur voor een belangrijk bedrag en op ambtshalve vordering van den officier van justitie fail liet verklaard. De justitie schynt aanleiding te hebben gevonden om zich mot dit geval te be moeien. GOUDA, 10 December 1907. Ann de raadsleden zyn de volgende inge komen stukken toegezonden Gonda, 26 November 1907. Onder mededeeling dat de leden der Com missie tot wering var. schoolverzoim, Mejuf frouw P. J. Schelling en de Heeren L. H A. J. M. Quant en J J. Cramer, volgens den rooster op 1 Jannari a. s. aan de benrt van aftreding zyn, bebben wy de eer U ter ver- vnlling van deze plaatsen de volgende aan bevelingen te doen en znlks ter voldoening aan het bepaalde b(j artikel 2 van bet Konink lyk besluit van den I6n November 1900 (Staatsblad no. 200): le vacature, Mej. P. J. 8CHELLING, Mej. P. W. VAN AMEROM 2e de heer L. H. A. J. M. QUANT, C. A. B. BANT- ZINGER 3e J J. CRAMER, W. A. PIETS. Gonda, 26 November 1907. Bjj nw besluit van 20 September jl., No. 15 werd de woning aan de Raam, Wjjk O, oN 408, krachtens Art. 18 der Woningwet onbewoonbaar verklaard met last tot ont ruiming daarvan binnen 3 maanden te rekenen van den dag, waan p de t|jd tot voorziening zou zyn verstreken, of bet besluit tot onbe- woonbaarverkiaring zon zyn gehandhaafd. De bewoners van het perceel, de echte lieden L. van der Klejj, hebben ons verzocht om verlenging van den termjjn voor de ont ruiming gesteld, omdat zy niets bezitten en zich geene andere geschikte woning kannen verschaffen, terwyl het ban in bannen hoogen oaderdom (zy sjjn 77 en 75 jaren ond) moeilijk valt in hunne armoedige omstandigheden in den winter te verhnizen. De Gezondheids-Commissie, door ons ge raadpleegd, heeft zich by haar schrijven van 23 November jl., No. 86 B met het door ons aangegeven denkbeeld om den bedoelden termijn met drie maanden te verlengen vereenigd. Onder overlegging van dit advies bebben wjj mitsdien de eer U voor te stellen te besluiten, dat"'de]Jtermjjn voor de ontruiming van de bovengenoemde bjj Raadsbesluit vso 20 September j.l. No. 15, onbewoonbaar verklaarde woning aan de Raam, Wjjk O, No. 408, onder nadere goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland met drie maanden wordt verlengd. Naar men ons mededeelt zal op Vrjjdag 27 December a.s. door den Heer W. Royaards in de zaal Nut en Vermaak der Sociëteit „de Réunie" een Multatuli-voordrachtavond gehouden worden. Schoonhoven, 9 December. Zaterdagavond had een tweede opvoering van „DelJsjonk- frouw" plaats. Nn voor het publiek tegen entrée, teneinde eenigszins de kosten te dekken. Een stampvolle zaal bewees, dat de belang stelling in een tweede opvoering, wel met andere „hoofdpersoontjes" ruim zoo groot was als die voor de eerste met beperkt publiek. Volksonderwijs haalt alle eer en socces met haar Sinterklaasfeest. 2e Klasse. Trekking ran Dinsdag 10 Dec. No. 13309 1 20 000, 3966 1 5000. 9786, 18213, 12889 en 17997 ieder f 1000. 92 3436 124 82 64 88 66 3533 211 3622 16 75 29 88 68 3734 82 50 86 65 333 98 91 3836 504 53 10 4014 16 83 705 4140 837 919 42 42 59 63 57 4251 64 63 98 4300 1062 19 64 4537 67 38 77 79 89 92 1212 4629 1316 76 1400 4793 5 4820 1530 4912 50 40 60 5070 1668 96 79 98 95 6163 1710 88 76 5272 1809 5308 64 1943 2099 2114 5454 33 5512 58 89 79 5602 2228 66 2317 5802 39 76 2461 80 95 89 2523 97 26 5982 2709 6069 28 6117 89 64 94 65 2864 94 2901 6210 85 80 3054 64 3102 56 74 3205 6302 3 87 91 35 3357 69 70 98 3427 6416 Prijaen ran f 30. 6471 9988 12521 6526 10005 30 78 40 65 6610 10142 67 17 87 12644 37 10241 12728 94 60 64 6703 78 66 7 10393 77 6826 10410 93 6968 10515 12803 7029 21 8 88 55 46 7113 10645 12938 7209 10705 68 49 19 13045 7370 10826 46 87 86 89 7607 10914 13117 18 24 29 7719 52 98 25 63 13211 27 89 19 71 11016 51 7887 30 66 7932 73 13348 71 82 62 8025 11102 13494 34 A qü 8110 73 13665 21 98 13655 91 11211 60 8324 35 95 43 80 98 8478 84 13747 85 11309 67 8561 43 75 8639 45 91 8801 99 13812 13 11420 42 18 38 79 19 54 13904 60 74 43 8939 11522 73 42 28 14028 87 79 60 98 11631 83 9112 32 88 42 52 14102 59 73 3 9209 11746 35 23 56 42 40 76 14206 9312 99 14363 23 11994 99 57 12003 14551 67 26 89 9406 51 14677 22 65 92 68 12100 14748 9511 26 70 44 94 14817 9675 12213 50 90 12332 57 9746 74 88 9829 12405 14941 36 11 15002 63 44 28 9908 89 65 32 12506 85 15092 15165 15224 70 15305 59 15422 26 29 64 15538 75 15657 15719 26 41 88 94 16831 32 82 15964 16005 46 52 53 99 16170 81 16272 87 16300 74 95 99 16557 64 85 16619 37 16700 12 16830 43 55 16905 25 35 61 17001 94 17112 22 29 43 45 63 66 17200 19 21 51 66 17349 76 17405 8 17508 72 17658 17702 43 65 17819 29 73 17923 83 18038 59 97 98 18214 67 18434 77 80 87 18508 17 20 28 18625 18734 44 49 65 86 18870 79 96 18911 64 19090 92 19196 19415 90 19606 19651 80 83 94 19721 19811 20 63 70 79 19904 6 61 61 98 20218 20392 20459 94 20609 62 74 20720 23 2» 78 82 20953 72 Dinsdag 10 December 1907. Vette ossen en koeien goede aanvoer, prjjzen waren voor iste kwal. 38, ade kwal. 34, 3de kwal 37 cents per half kilo. Magere ossen, melkvee en vaarkoeien goed aangevoerd. Ve tw. 36, 3de kV. 33 cent pei Stieren redel. aanvoer iste kwal. 31, 3de kwal. 'ette kalveren goede aanvoer iste kw. 39 3de kw. 36, 3de kV. 33 cent per half kilo. 38, 3de kwal. 33 cent per halt kilo, Graskalveren goed aangevoerd. De handel was prijshoudend Ij.K. H.K Stauteleemnoen. Portugal. Oblig. 3e Serie fr. 050 3 59'/,, Oblig. 3e Serie Ir. 2600 3 59'/,, RüSLAKD.Iwang Dombr. Obli gation 4', 96' Am. Japan Obligatien 1899 4 77'/, 44 Columbia. Geconsolideerde Bui- tenlandicbe Schuld. Recepis. t 100 I»/, 24'/,, Hypotheek-Danken. Anndb. idem idem Pandb. Rotterd. Hypb. Pandb. Rotterd. Hypb. Pandb. Standaard Hypb. Pandb. Stedelijke Hypb. Pandb. (Jtrechtsche Hypb. Pandb. Westlandscbe Hypb. 4 100'/, Pandb. Znid-Holl. Hypb. 499'/, Pandb. le Algen. Qroninge - 99 4 101",, - 3'/, 97'/, 4% 100V, 4 99', 4 100 Seheeps-Hypb. 4'/, 100 Pandb. Nederl. Hyp. A Pand- briefbank 4 99'/, Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 41/, 101 Bewjjzen Tan Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank I 96'/, Pandb. Bataalscbe Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 44 99'/, Pandb. Hollandsche Hypb. 99'/' Scheepvaart-Maatechappijen. Pand. Holland-Snif Str.-Mjj. 35 Pandb. Nationale Hypb. 3'/, 98'/. Pandb. G. Hypotheekbank te Amsterdam 4 100 Premieleeningen. bBLGia, Loten Stad Antwerpen 1887 2'/, 02— J«/> Spoorweg leeningen. ïTALia. Oblig. Znid-Italiaansche Spw.-lM(j. A. 367', - VAN MANTELS COSTUMES MANTEL-COSTUMES AVONDMANTELS BLOUSEN BONTMANTELS PELTERIJEN. V Heden overleed te Utrecht onze geliefde zuster en behuwdzoster, Me vrouw de Wed. geb. C. S. Sokoutik in den onderdom Tan bijna 89 jaar. Wed. J. A T Gouda Gouda VAN WIJK— SOHOUTÏ». Wao. A. SCHONEVELD T. D. CLOET SCHOUTEH. Dordrecht W«D. H. SCHOUTEN— Eiohblberb. J. W. SCHOUTEN. A. SCHOUTEN— I Fluit aor. Gonda, 8 December 1907. V Voor de Tele bewijzen Tan deelneming ontvangen bij het overlijden van onze lieve Hoeder en Belinwdmoeder Mevronw J. A. F. NOOTHOVEN VAN GOOR-Roest va* Limburg betuigen wjj onzen barteljjken dank. G. B. NOOTHOVEN VAN GOOR. A. E. H. R1ESZ— Noothotim va* Goor. F. G. RJESZ. A. W. EIJ8SELL— Noothoven tan Goor. H. H. EIJSSELL. I. NOOTHOVEN VAN GOOR. Cm. P. NOOTHOVEN VAN GOOR- WUNDER. 's Gravenbage, 10 December 1907. De bekende en onbekende schnldeiachers Tan wjjlen den Heer CORNELIS LAFEBER Franszoon, overladen te Gonda den 26 Haart 1907 worden bierbjj OPOEBOE- PEN om desverlangd aan te hooren en bjj te wonen de rekening en verantwoording, welke de beneficiaire erfgenamen zullen afleggen op VRIJDAG HO DECEM BER 1007 des voormiddaga te half tien uur, ten kantore van Hr. H. M. SCHIH VAN DER LOEFF, advocaat en proenrenr te Gonda en ns goedkenrlng dier rekening geheel en volledig te ontvangen de bedragen hnnner vorderingen voor zoover die tot beden zjjn ingediend. i.. HM taM», n^.SM^nW m p mrtlMlrkM, poMaMdAM TOO. Hmem Ran en vooral iamee en KinAcndMMwark, .■9. i. Ae Avpretunr ram C. II INhr 4 Ca ■G.-itoalwt.EMA ♦li» on mm en MeMuneefc.- Verenteene, Wewreeeee-eia SeeereeHeeel Ir W Serteneee. mul

Goudsche Courant | 1907 | | pagina 2