SEWFraiM Nightcap BINNENLAND. PosterUen en Telegraphic. Stadsnieuws. 3868tB Staats-loterij BEURS VAN ROTTERDAM MARKT. Veemarkt te Rotterdam A U VjEllT KNTIEiN Verpleegsters en Verplegers Dronkenschap bestaat niet meer. COZA INSTITUTE van Blommestein's Inkt V erspreide Berichten Frankrijk. JaorèB is nog altijd een schildering van den toekomststaat schuldig aan de Kamer. Is de „Figaro" goed ingelicht, dan zal hjj in Januari een rede houden, waarin hg bet plan voor de maatschappij der toekomst zal ontwerpen. Volgens do „Jewish Chronicle" heeft baron Adolph Rotschild aan de Joodsche instel lingen te Purjjs de volgende schenkingen gedaan Het Joodsche hulpcomité twee mil- lioen francsToevlucht en school van Ples- sis Piquet een millioen Rotschild hospitaal 500.000 francs school voor kunst en ambacht 100.000 francs. De Corsicaan Scaglia, die 20 Juni twee politiebeambten, die hem arresteeren wilden, doodschoot, is te Marseille ter dood veroor deeld. Men is benieuwd of de president der republiek ook hem begenadigen zal. Duitsohland. De Berlynsche pofitie heeft weder twee anarchisten gearresteerd, een Duitscher en een Franschman, die valsch geld bleken te maken« Engeland. Volgens de „Daily Express" heeft het Engelsche legerbestuur besloten het Japan- sche model-bajonet in het Engelsche leger in te voeren. Het bestuur van den Bond van Internatio- nale Arbitrage heeft zyn leedwezen uitge drukt óver Stead's uitlating in de „Review of Reviews", waarin hy zeide, dat Engeland telkens twee oorlogsschepen op stapel moest zetten, als Duitschland er een bouwde en dat dit de beste waarborg voor den vrede zou zyn. Rusland. Omtrent den toestand van de czaritsa wordt uit Petersburg bericht, dat zy wel is waar r.og het bed moet houden, maar dat er geen reden tot bezorgdheid is. Haar gezondheid liet reeds sedert eenigen tyd te wenschen, zoodat de influenza snel vat op haar kreeg. Daar de vorstin sinds een jaar geen vleesch meer had gegeten, vonden de geneeshteren het noodig onmiddellijk een andere wyze van voeding voor te schryven. Volgens de geneesheeren zul het nog een week duren, alvorens zy het bed mag ver laten. Afrika. In Port Said staken alle koleudragers een leelyke „strop" voor de stoomers, die het kanaal passeeren. STAT EN-G EN E li AAL. T 19 K SC O K H J ifi K it. Vergadering van Zaterdag 20 Dec. Geopend10.30. Voorzitterjbr. mr. J. Röell. De hoogere bevelvoering. Ter griffie is gedeponeerd een schryven van den minister van oorlog over het over leg, tusschen den veldlegercommandant en de inspecteurs van de infanterie en de artil lerie gevoerd, over de uitvoer hunner in structies, in afwachting vau de totstandkoming van het wetsontwerp in zake de hoogere bevelvoering. Oorlogsbegrooting. Aan de orde is de voortzetting der be raadslaging over Hoofdstuk VIII der Staats-, begrooting voor het diensjaar 1908, en wel over artikel 20 (traktementen en toelagen voor landweerofficieren, o. a. van f250 voor de landweercommandanten te Amsterdam en te Rotterdam). De minister van Oorlog zegt dat de toe lage wordt gevraagd voor een 7-tal land- weercommandanten, in verband met den hoogeren levensstandaard in de groote steden. Do heer Duymaer van Twist kan zich hiermee niet vereenigen. Wy gaan een vor keerden weg op met deze toelagen. Als de commandanten de toelago krygen, moet men ze ook geven aan de kapiteins en luitenants. Dat zal groote sommen kosten. Spr. stelt een amendeme it voor om het artikel met f 1750 te verminderen. De minister bestrijdt dit amendement. Er is geen sprake van, dat de kapiteins later ook toelagen zullen moeten krygen. Immers, de landweerdi8tricts-commandanten moeten in de hoofdplaatsen wouen, de kapiteins niet. De districtscommandanten vervullen hun functie als hoofdfunctie, de kapiteins kunnen nog nevenfuncties bekleeden. Het geldt hier 7 districtscommandanten, gepensionnoerde officieren. De heer van Twist vindt dat juist een reden om geen toelagen te geven. De heer Eland zal tegen het amendement stemmen, als de minister verzekert, dat het by deze 7 perionen sal blijven. De minister legt deze verklaring af. De heer van Twist. Maar het wordt het begin van een grooten post. De minister ontkent dit, want wordt het ontwerp op de hoogere bevelvoering aange nomen, dau zullen voor districtscommandan ten gekozen worden personen wonende in het district. De heer Talma, voorzitter van de Com missie van Rapporteurs, zegt dat het hier geldt, gelyk de minister heeft betoogd, de uitvoering van een gewijzigd Kon. Besluit, twee jaar geleden genomen. De Kamer blijft kitusschen by aanneming van het amende ment vry om geen verdere toelagen aan andere landweerofficieren toe te kennen. Na re- en dupliek, komt het amendement van Twist in stemming en wordt verworpen met 53 tegen 26 6temmen. By de artikelen 22 en 25 (soldijen) licht de heer Ter Laan toe twee araendementen, om art. 22 te verminderen respectievelijk mol f 11,692.70 en met f 17,775.80, met de bedoeling om geen gelden toe te staan voor de derde herhalingsoefening in het jaar 1908 en evenmin voor de landweeroefoningen in hetzelfde jaar. De heer Tasstoors sluit zich volkomen aan by het betoog van den heer Ter Laan. De heer Lieflinck bepleit ook de belangen van de voornoemde zadelmakers en van de hoefsmeden, waarvan thans slechts 1 den graad van onderofficier heeft bereikt. Als de toestand dezer menschen zóó kommervol blyft, kannen zy niet opgewekt dienen. Eé worden loonen gegeven, die voor een knap werkman niet te pas komen. De heer Duymaer van Twist b spreekt opnieuw de positie van de sergeanten majoor-instructeurs, voor wier lotsverbetering de Kamer zich reeds een paar jaar geleden heeft nitgesprokep. De heer Thomson bepleit opnieuw ophef fing van bet depot van discipline. Naar uit een ingestelde enquête is gebleken, is het depot in zyn tegenwoordigen vorm niet te handhaven. Mr. van Meurs heeft het stelsel van straf scherp gelaakt. Als men de resul taten van het depot leest, die allerbedroe vendst zyn, dan is het onbegrijpelijk, dat men het onder opvolgende ministeries hand haaft. De gestraften zitten met de handen in elkander of liggen op hun kribben. Toch kost deze strafinrichting jaarlijks een groote som gelds. De heer Roodhuizen is voor afschaffing van de derde herhalingsoefeningen. Hjj be treurt echter dat men ook voorstelt de land weeroefeningen af te schaffen. Wie dat wil, wil geen geoefendheid van ons volk, en geen volksleger, waarin landweeroeteningen on misbaar zyn. Door samenkoppeling van beide zaken heeft men niet bevorderd den stryd tot afschaffing der derde herhalings oefening. De heer van Vlijmen zegt dat, als de tjjd, in militair verband door_ te brengen, kon worden verminderd van 15 op 10 jaren, de herhalingsoefeningen onnoodig zouden zijn. Maar thans kan aan afschaffing niet worden gedacht. Do minister zegt dat de niouwe soldy- regeling binnen een maand het departement vnn oorlog zal verletten. Het depot van discipline werkt afschrik kend en dient gehandhaafd, want de vrij willigers, die wy aannemen, zyn niet allen brave menschen. De heeren Duymaer van Twist, Ter Laan en Passtoors repliceeren. De heer Passtoors stelt voor de volgende Motie „De Kamer, van oordeel, dat de derde herhalingsoefening, bedoeld in de wet op de Nationale Militie, niet behoort te worden gehandhaafd en mitsdien wetswijziging te dien opzichte gewenscht is, gaat over tot de orde van den dag." De motie zal uader worden behandeld. By artikel 113 (Artillerieinrichtingen) ver dedigt de heer van der Velde een araende ment om het artikel met f 10,Q00 te ver minderen. Spr. acht het vooralsnog niet geraden over te gaan tot de zeer kostbare en op dit oogen- blik niet voldoende gemotiveerde overbren ging der constructie-werkplaatsen naar de Hembrug. Bij artikel 183 (voltooiing Vestingstelsel) komt mede in behandeling de Vestingbegrooting voor 1908. De Vestingbegrooting wordt zonder stem ming aangenomen. Verklaringen. Alvorens de eindstemming over de Oor logsbegrooting plaats vindt, verklaart de heer van Vlijmen dat hy en vele zijner politieke vrienden, op de motieven aangevoerd by de debatten, en sommigen hunner op grond dat zy allerminst overtuigd zyn dat de strijd baarheid van onze weerkracht in overeen stemming is met de offers die er voor worden gevraagd, daarbij steunende op het advies van deskuudigen, tot hun leedwezen hun stem zullen uitbrengen tegen de begrooting. De Oorlogsbegrooting komt in stemming en wordt verworpen met 53 tegen 38 stem men. Tegen: v. d. Heuvel, Kooien, Thomson, O Ketelaar, Schaper, ter Laan, v. Deventer, Brnmmelkamp, De Waal Malefijt, Talma, v. d. Velde, Kolkman, Bogaardt, Regont, v. Wijnbergen, v. Nispen, v. Kol, Passtoors, Bolsius, Aalberse, Loeff, v. Wass.enaer, v. Sasse van IJsselt, v. Vnuren, v. d. Zwaag, Troelstra, Trenb, v. d. Borch v. Verwolde, Hogonholtz, Dnynstee, Nolens, Nolting, De Vries, De Stuers, Do Ridder, De Visser, Janssen (Maastricht), v. Veen, De Ram, v. d. Berch v. Heemstede, Beckers, Duymaer v. Twist, Ruys, Arts, v. Citters, v. Heems'ra, v Vliet, Schokking, v. Asch v. Wijck, v. Vlijmen, Lueasse, Helsdingen en Heemskerk. Vóór: Roessingh, Eland, Ferf, v. Bylandt, Pierson, Lely, Lohman, Jansen (Den Haag), Verhey, Drncker, Van Gyn, Borgesins, Lim burg, v. d. Bergh (Helder), De Geer, v. Styrum, Bos, Dolk, Tydeman, IJzerman, Reyne, Lieftinck, Roodhuyzen, Patyn, v. Karnebeek, Smidt, Smeenge, v. d. Bergh (Rotterdam), Hubrecht, Van Doorn, Blooker, Plate, De Klerk, De Boer, De Beaufort, Janniuk, Foreest en de Voorzitter. (Er heerschte na de stemming hevige be weging in de Kamer. De leden ter reéhter- en linkerzijde waren in drukke gesprekken gewikkeld.) Zonder debat of stemming worden daarna aangenomen een snppletoire oorlogsbegroo ting voor 1906 en het wetsontwerp tot goed keuring eener overeenkomst van ruiling met de geipeente Venlo. De Voorzitter deelt nog mede welke wets ontwerpen na terugkeer van de Kamer aan de orde znllen komen. Door het rumoer in de Kamer gaat echter des voqrzitters rede verloren. De Kamer gaat op reqes tot 7 Januari as., als wanneer behandeld zullen worden het tractaat betreffende de Suikerconventie en het Handelstractaat met Amerika. Gemengde Berichten. Uit Krommenie meldt men De laatste dagen zyn hier volmaakt kalm en rnstig voorbijgegaan, geenerlei manifes tatie of iets dergelijks heeft plaats gehad. De stakende drukkers blyven op hun pust by de aankomst van treinen. De burgemeester van Monster heeft Zaterdag ten huize van de stiefmoeder te ter Heyde in beslag genomen het lyk van een ongeveer vijfjarig meisje. Het is in verzegeld kistje ter gerechtelijke schouwing naar 's-Gravenhage overgebracht. Het kindje was zonder geneeskundige be handeling overleden. In den afgeloopen nacht heeft er een zeer brutale inbraak plaats gehad te Hilversum by den landbouwer Kool. De dieven ver schaften zich zelfs toegang tot het vertrek, waar man en vronw sliepen. Zy hebben ongeveer f 1000 medegenomen, en veel goaden en zilveren voorwerpen. Men vond alle deuren gesloten. Van de daders geen spoor. Het Deensche blad „Politiken" heeft deze week een telegrafischen wedloop gehouden. Het blad zond van Kopenhageu uit een telegram oostwaarts de wereld om aan zijn eigen bureau en uit Londen' een tweede telegram westwaarts om de aarde weer naar Londen. Het eerste telegram moest 12 keeren en het tweede 14 keeren overgeseind worden. Zy deden er alle twee 200 minuten over. Door onbekende oorzaak is Vrijdagavond de boerenbehnizing van de gebroeders Ter- mors, te Twekkelo (Lonneker) afgebrand. De inboedel ging mede verloren. Het vee is gered. Verzekering dekt de schade. Brandstichting? Naar aanleiding van den brand, die in den nacht van 16 op 17 dezer heeft gewoed, in de woning van Van B. in 4e Zandstraat te Culemborg, is in die woning door het parket der Rechtbank, uit Tiel daartoe overgekomen, met den com missaris van politie te Culemborg een nader onderzoek naar de oorzaak van den brand ingesteld, daar er aan kwaadwilligheid wordt gedacht. De rechter-commissaris heeft een voorloo- pige instructie in deze zaak geopend. De gezant van Noorwegen te Washington, de heer H, C. Hauge, die zyn verloftijd doorbracht in zyn vaderland, in het sanatorium Woxencullen, werd Donderdagochtend niet ver van het sanatorium dood opgenomen. Tjjdens een tocht op sneeuwschoenen was hy door een hartverlamming getroffen. De Martha-Stichting. Aan de Ned. wordt medegedeeld, dat de laatste beletse len zyn weggenomen voor de erkenning door de Regeering van de „Martha-Stich ting" voor onverzorgde kinderen te Alphen aan den Ryn, directeur ds. A. W.Voors zoodat voortaan officieel voogdykiode- ren in die inrichting kannen worden opge nomen. Ook hebben een gunstige ontvangst gevonden de aanvrage-stukken aan het Classicaal Bestunr van Leiden, om de Stichting te erkennen als een zelfstandige Ned. Herv. Gestichtskerk. De „Tel." meldt hoe het leven van 30 k 40 Amsterdammers aan een zijden draad heeft gehangen, en alleen werd behouden door het scherpe oog van een reiziger op hst voorbalkon van een wagen van ljjn 8 waarvan de bestuurder niet zag, dat de brug over de Nieuwe Heerengracht open stond. De arendsblik van gezegden passagier nam ken nis van het gevaar, en in een oogwenk was de wagenvoerder gewaarschnwd. Een hand omdraai.... en het voertuig met zyn kost baren inbond stond stil, vlak voor den af grond. Te Palermo heeft in een arsenaal een ge weldige ontploffing plaats gehad, waarbij een groot aantal personen gedood is. Boven het wapenmagazijn bevond zich een hotel, dat mede ingestort is. Tot dusver zyn 43 lykeu onder de puinhocpén vAndaan gehaald. H?t aantal gewonden loopt in de honderd. In de wandelgangen van het parlements gebouw te Washingion heeft zich dezer dagen een onverkwikkelijk tooneeltje afgespeeld. Een invloedrijk lid van de democratische partij van Missouri werd n.l. handgemeen met den heer Williams, den leider der min derheid. Dearmond had Williams n.l. ge vraagd, waarom by zich niet aan een ge maakte afspraak had gehouden. Toen Williams daarop antwoordde, dat bij het vergeten had, noemde de andere hem een leugenaar waarop een formeele vechtpartij volgde. De om standers scheidden de beide heethoofden, maar Williams was intusschen al danig toe getakeld en had o. a. een gapende wonde in de wang. Te Amsterdam worden, zoo meldt de Tel., vyf in aanbouw zynde huizen aan het einde der Joh. Verhuiststruat, op last van de bonwpolitie door werklieden der gemeente afgebroken tot de eerste verdieping. Reeds herhaaldelijk had de inspecteur van het Bouwtoezicht, de heer J. A. Van Voorthayzen, den ondernemer gewaarschuwd, dat minder waardige steenen werden gebruikt. Toen aan deze waarschuwingen geen ge volg werd gegeven, heeft de inspecteur den ondernemer doen sommeeren, dat hy binnen 4 maal 24 nur een aanvang met het sloopen moest maken. Doch ons bouwertje ging kalm voort, begon zelfs aan de versieringen van de kap te werken Toen kwam Zaterdagmorgen de inspecteur vergezeld van een onder-inspecteur, en 15 werklieden der gemeente en begonnen de bijna voltooide woningen af te breken. By de besprekingen in den Leidschen ge meenteraad o'. er een voorstel tot aankoop van een paar huisjes, noodig voor de uit- breding van de Hoogere Burgerschool voor jongens, zeide de voorzitter, dat hy voortaan voor de behandeling van dergelijke voor stellen de vergadering met gesloten deuren zou doen houden. De secretaris gaf daarop vry luid te ken nen, dat de Raad daarover te beslissen heeft. De voorzitter zeide, dat de secretaris zich niet in de discussie hoeft te mengen en legde hem het zwijgen op. Daarna las hy uit art. 43 der Gemeentewet alinea 2 voor, waarop de secretaris hernam, dat hy den Raad onvol ledig inlichtte, wijzende op de 2de alina, waarin gezegd wordt, dat de vergadering beslist of met gesloten deuren zal vergaderd worden. De Voorzitter verzocht toen aan een der boden den commies-redacteur te roepen om den secretaris te vervangen. De oudste wethouder, de heer Juta, kwam tusschenbeiden en ried schorsing van de ver gadering aan. Aldus geschiedde. Ongeveer drie kwartier later werd de vergadering heropend. De secretaris betuigde toen zyn leedwezen, dat hy tusschenbeiden was gekomen. Daarna werd do behande ling van de agenda voortgezet. De heer Stracht, commandant 4er Stads reiniging te Amsterdam kreeg een paar jaar geleden ter gelegenheid van het feit dat hjj 25 jaar in dienst der gemeente was, van zyn collega's en ondergeschikten een prach tig gouden horloge met toepasselijk inschrift cadeau. Een paar dagen geleden bracht hy dat horloge, waaraan iets gerepareerd moest -worden, naar den horlogemaker Klein, Van Swindenstraat 19. Gisteren vervoegden zich by den heer Klein een paar colleetanten voorde werkloozen. De heer Klein ging even naar de achter den winkel ge legen kamer en liet zyn dochtertje in den winkel. De kleine meid bleef aan de deur staan kijken en toen de heer Klein terug kwam, was één der colleetanten verdwenen, wat door den ander op bevredigende wyze opgehelderd werdde ander was vast naar de baren gegaad. De heer Klein sprak nog even en liet den man toen oit. Kort daarna bemerkte hy, dat het horloge, wat hg pas ter reparatie gekregen bad van den heer Sirach, was verdwenen. De politie werd dadelijk ge roepen en heeft denkelijk het spoor der collectanten" gevonden. Benoemd: 16 Dec. tot chef-instrument maker der telegrafie de assistent-chef-instru- mentmaker W. P. Hoogeveen tot brievengaarder te Kwintsheul, P. Bosman, en te Bleiwyk, A. Dnivesteyn. Verplaatst: 9 Dec. de klerk der pos teryen en telegrafie '2e klasse L. Boot, van Rotterdam (telegraafkantoor) naar Helmond 16 Dec. de commiezen titulair der postergen en telegrafie E. Pino, van Amsterdam (bij- post- en telegraagkantoor „Kerkstraat") naar Hoogeveen en A. A. Nielahd, van Hoogeveen naar Lochem de klerken der posteryen en telegrafie le klasse S. de Boer, van het hoofdtelegraaf kantoor naar het bypost- en telegraafkantoor „Mercnrius" te Amsterdam, L. C. C. van Hove, van 's Gravenhage (bypost- en tele graafkantoor „Zuid-Oost Buitensingel") naar Zierikzee en P. C. Braam, van het hoofd telegraafkantoor naar heU bypost- en tele graafkantoor „Zuid-Oost Buitensingel" te 's Gravenhage de klerk der posteryen en telegrafie 2e klasse (H. J. J. Muelman, van Rotterdam (telegraafkantoor) naar Gouda de conducteur der brievenmalen 3e klasse A. van der Baan, van Amsterdam (spoor wegpostkantoor No. 1) naar Leeuwarden (spoorwegpostkantoor No. 3)j 16 Jan. 1908. de klerken der posteryen en telegrafie E. Wolf, van Hilversum naar Amsterdam (bypost- en telegraafkantoor (Korkstraat") en R. J. H. Leenders, van Geldrop naar Hilversum Eervol ontslagen op verzoek: l Februari de brievengaarder te Scherpenzeel (Gld.), J. Sterk Dzn. 1908. Ontslagen: 10 Dec. de conducteur der brievenmalen 2e klasse G. L. Clerkx te Hoek van Holland) spoor*egpostkantoor No. 2). GOUDA, 21 December 1907. Zaterdagavond gaf „Be Quick" voor een zeer goed gevulde zaal eene tooneeluitvoering ten bate van het Vqlkssanatorium te Hellen- doorn. Opgevoerd werd „Mejonkvronwe De la Seiglière", tooneelspel in 4 bedrijven door Jules Sandeau. Voor den aanvang trad de voorzitter van het snb-comité Gouda van de vereeniging tot oprichting van volkssanatoria in Neder land ten tooneele om de vereeniging „Be Quick" dank te zeggen voor de bereidwil ligheid, waarmede zy voldaan had aan 't verzoek tot haar gericht, een uitvoering te willen geven, voor een zoo goed doel. Verder schetste by de vreeselyke ziekte, die zoo velen aantast en ten grave sleept, maar die gelukkig geneeslijk is en waarvoor een verblijf in een sanatorium van zeer groot nut is. Hy wekte allen op lid te worden van de „Vereeniging tot oprichting van volkssanatoria in Nederland" en zich daarvoor aan te melden by den heer Montyn op den Kleiweg alhier. Wat de uitvoering zelve aangaat, „Be Quick" heeft weer eens getoond, dat er onder hare leden eerste krachten zijn. Het stuk zelve kon ons niet zoo bekoren, er komen te veel lange redevoeringen en dialogen in voor, vooral in het eerste bedrijf. In de volgende bedrijven is dat veel minder, waardoor ze dan ook veel meer boeien. Maar bet spel was mooi, van enkele dames en heeren zeer mooi zelfs, we noemen bv. Barones de Vaubert, Bernard, de markies de la Seiglière.' Uit den aard kannen en willen we geen kritiek uitoefenen, laten we volstaan, met te zeggen, dat het applaus welverdiend was. Aan de beide dames, die meespeelden, Mej. v. V. en Mej. S., word een corbeille aangeboden. De regie was welverzorgd, de costumes, coiffures enz. waren in één woord keurig. Onzen dank aan „Be Qaick" voor dezen zoo genoegelyken avond. Op de gister gehouden buitengewone be stuursvergadering van de Goudsche Coöp. Bakkerij en Verbrniksvereeniging „Ons Voordeel" heeft het Bestuur met eenparige stemmen besloten zijn beslissing, op een der vorige vergaderingen genomen, te hand haven. De levering van verschillende gezaagde boutwaren voor de stad Gouda is gegund aan de minste inschrijvers firma van Wijn gaard Co. te Rotterdam. In de Zaterdagavond gehouden vergade- Jng der vereeniging „Providentia" bleek nit het jaarverslag van den secretaris, dat het boekjaar 1906/1907 een nadeelig saldo aanwijst van f 299,74. Da uitgaven hebben bedragen f 4000.16, de inkomsten f 3700.42. De reservekas had een uitgaaf van f 194.- èh een bedrag aan ontvangsten van f 252.89. Het ledental bedroeg by 't einde van het boekjaar 481. Tot bestnursleden werden herkozen de heeren P. Schoonderwoerd, H. A. Leeflang en W. B. F. Grevenstnk en tot commissa rissen de heeren J. Engelbrecht en C. Sanders, terwijl tot bestuurslid gekozen werd de heer C. van Ardenne en tot commissaris de heer A. de Groot. De heer J. J. Prins van Doesburgh werd by acclamatie tot lid der donateurscommissie herbenoemd. 8e Klasse. Trekking van Maandag 23 Dec. No. 4609 f 2000. 1500, 8832 en 18899 ieder t 1000. 4838, 5034 en 19895 ieder f 400. 2638 en 18350 ieder 200. 3718, 7825,8466,10195,11015.12284, 13064, 18469 en 20271 ieder 1 100, Prijzen van 1 45. 35 3160 89 3203 103 27 6 28 70 3314 89 33 230 83 96 94 315 3442 17 44 18 74 25 3507 56 45 83 63 90 83 472 3665 74 3704 515 11 5831 8889 36 99 5923 8903 30 46 45 60 56 9053 62 9186 6035 9217 45 71 94 6104 90 6253 18 69 72 73 97 653 75 59 778 3999 87 4008 89 10 17 31 70 9330 6301 56 26 90 64 9435 68 39 80 74 6405 9561 8 89 29 9644 46 49 70 78 81 6552 54 65 78 81 4109 29 78 21 23 63 863 87 91 904 5 17 47 87 4219 92 1006 93 47 4301 76 9 1115 69 29 4425 44 33 73 56 1213 4515 78 19 90 25 1300 32 27 68 1469 4613 84 25 1519 51 28 4713 59 39 78 75 1738 79 78 99 1805 4812 44 23 66 50 1941 4918 73 42 74 45 77 53 2039 5062 51 78 52 5153 78 55 98 73 2106 5261 34 65 37 90 41 95 69 5315 76 55 2264 57 76 65 2310 75 21 5403 23 43 2402 47 27 79 37 93 2525 5509 45 40 2663 41 70 49 79 69 6606 9706 47 9814 66 49 70 89 6700 92 27 9910 43 89 6808 14 12 15 71 86 48 10001 66 24 84 73 6916 10151 87 10228 95 35 7006 36 27 45 54 67 77 74 80 10300 7109 69 40 84 45 87 46 96 7294 10421 7347 57 59 72 7401 10509 35 58 44 79 46 88 7539 92 63 10608 87 94 7626 10727 88 32 7708 51 7808 95 12 10815 28 48 31 78 64 84 67 10946 98 11028 7922 43 11846 51 76 11982' 12076 80 81 12109 17 28 45 55 12230 31 66 83 12304 15 23 24 26 12437 60 62 88 12515 31 49 89 12669 12710 90 12801 5 16 41 51 60 81 12935 13002 28 65 66 13101 37 71 82 53 13346 75 13427 29 51 63 76 78 85 13504 13 38 47 84 90 13659 79 13736 63 71 14057 14126 16057 94 15143 56 60 15215 18 22 45 72 75 15314 71 93 15453 60 73 15556 73 15610 38 51 66 15731 60 71 15858 64 69 77 16913 15 49 52 99 16014 42 60 92 16104 6 11 46 58 76 91 16206 13 19 29 31 64 16351 87 16401 16520 49 77 93 99 16673 90 16706 27 64 74 75 16801 24 39 79 16926 47 74 77 84 80 8057 98 8131 11196 63 11206 8250 7 34 29 17012 53- 64 72 92 8344 50 11348 8406 59 45 11404 43 94 14204 21 49 14378 98 14430 56 57 14526 82 14617 45 29 47 82 17123 61 70 17211 23 45 17307 14 33 44 71 18008 12 47 88 18105 12 13 46 50 18227 38 99 18301 11 18402 12 18544 47 59 18616 36 64 91 18758 59 64 85 18800 88 18932 47 56 96 19041 61 66 19100 28 41 44 72 19239 48 19315 21 25 80 19436 80 88 19507 11 71 19604 19737 40 65 99 19828 40 19912 18 24 41 63 20012 45 48 20103 17 31 20216 49 73 74 88 20306 7 70 72 87 94 20404 6 25 32 72 95 20503 97 70 48 11 63 89 *-32 2738 81 76 34 14719 17431 36 81 90 80 71 46 94 20635 82 5605 8522 75 69 17546 50 2829 21 83 92 86 87 75 69 39 86 11581 89 17620 81 87 56 8705 11664 14832 33 97 98 71 20 98 46 90 98 2904 93 40 11727 68 17741 20800 23 99 77 51 69 99 25 38 5702 8800 73 70 17802 59 70 42 9 83 91 49 82 97 57 45 86 14954 55 96 3052 59 59 90 69 75 20931 76 5807 85 11812 16035 17940 78 86 25 84 89 2e Klasse 4e Lyst No. 9219 m. z. 9218 H.K. 59". 59V, 85'/ ZATERDAG 21 DEC. L.K Staatsleeninqen. Portugal. Oblig. 3e -Serie fr. 500 3 Oblig. 8e Serie fr. 2500 3 RusLAND.Iwang Dombr. Obli gation 4', Azie. Japan Obligation 1899 4 Colombia. Geconsolideerde Bui- tenlandsche Schuld. Oblig. 1000 P. 3 Hypotheek- Banken. Pandb. Rotterd. Hypb. 4 971/, Pandb. Standaard Hypb. 4199 Pandb. Stedelijke Hypb, 4*997/» Pandb. Utrechtsche Hypb. 4", 100 Pandb. Wostlandsche Hypb. 4 91 Panlb. Znid-Holl. Hypb. 4l-g 95 Pandbï le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 5 101 Pandb. Nedorl. Hyp. Pand- briefbank 4 93 Pandb. Ned. Scheejrs-Hypb. 497l 8 Buwyzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank 162Vi Pandb. Bataafsche Hypb. 4 92V4 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypptheekbriefbank 4 93 Pandb. Hollandsche Hypb. 41/§ 95 Pandb. Nationale Hypb. 4'/j 995/g Pandb. G. Hypotheekbank te Amsterdam Scheepvaart- M aattchappijen Aand. Holland-Gulf Stv.-My. Premieleeninqen. btiLGiE, Loten Stad Antwerpen 1887 3poorwegleeningen Italië. Oblig. Znid-Italiaansche Spw.-My. B 64'/, Divert en 36 My. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1900 4} 100 van - MANTELS COSTUMES MANTEL-COSTUMES AVONDMANTELS BLOUSEN BONTMANTELS PELTERIJEN. Afj/yms VERSCHEIDENHEID. Nadat reeds de vorige week het dreigend gevaar van overstrooming der polders langs den weg in het Noordeinde van Berkel, ont staan door het springen van een dniker, was afgewend door de vaart aan weera- zjjden af te dammen, is men, nn die vaart geheel drooggeloopen is, bezig een nieuwen duiker te leggen. Met de ijzeren collectepotjes, waarin het Leger des Heiis op straat te Amsterdam bjjdragen verzamelt voor het Kerstfeest der armen, is tot heden f 3000 ontvangen. Te Broek op Langendjjk wordt sedert Zaterdag vermist de vronw van den heer De Waard. Alle nasporingen zyn tot nn toe vrnchteloos gebleven. De vronw is zennw- ljjdster. Men vreest het ergste. Dinsdag 17 December 4907. Vette ossen en koeien goede aanvoer, pri aen waren voor iste kwal. 38, ade kwal. 34, 3de kwal a8 cents per half kilo. Vette kalveren goede aanvoer iste kw. 30 ade kw. 47, 3de kw. 24 cent per half kilo. Vette varkens groote aanvoer, iste kw. 34, ade kw 33, 3de kw. ao cent per half K G. Schapen en lammeren wefnig aangeroerd. Handel in vet vee prijshoudend. Vette kalve ren stug, doch prijshoudend Varkens werden tot iets lagere prijzen van de hand gedaan. Scha pen en lammeren stug. lager in prijs, Predikbeurt btf de Remonstrantsohe Gereformeerde Gemeente alhier. Woensdag 25 December 's morgens lOVj uur, Ds. H. VAN ASSENDELFT. Collecte voor de Remonstrantsche Broederschap. Het Correspondentschap van „iVOWOJKO.ff OS" Ned. Vereeniging ter bevordering „van „Verpleegsters eii Verple- gertt" is gevestigd ten huize van Mevrouw M. HOOGENDIJK—Dirkzwager, Wachtel straat No, 284, alwaar ten alle tjjde voor particuliere verpleging beschikbaar zyn. Een monster van bet merkwaardige Coza poe der wordt gratis toege zonden. Kan ingegeven worden in Koffie, TheeMelk, Likeur Abeint, Bier, Water of in het voedsel zonder dat het noodig iedat de dronkaard er iets van a/weet. liet COZ I POEDER bezit de wonderbare eigen schap om tegenzin tot het drinken van sterken drank (bier, wjjn, absint enz.) by den dronkaard op te wekken. Eet COZA POEDER werkt zoo onopgemerkt en zeker, dat de echtgenoote, de zuster of de dochter van den verslaafde het hem toe kan dienen, zonder zjjn medeweten, en zonder dat het noodig is, dat de patiënt ooit behoeft te weten waaraan hjj zijne redding te danken heeft. Eet COZA POEDER heeft het huise lijk geluk van duizenden gezinnon hersteld, dnizenlen personen van schaamte en oneer gered, en deze personen tot levenslustige en nuttige leden der maatschappy herschapen het heeft menig jong persoon op den rechten weg terug gebracht en gelukkig gemaakt en het leven van talloozen mot menig jaar verlengd. Het Instituut, waardoor dit ongeëvenaard poeder verspreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen en een monster Het poeder wordt gewaarborgd volkomen on schadelijk te zijn. Correspondentie in alle talen der wereld. Het echte Coza poeder is verkrijgbaar in alle apotheken en in het volgend depót, te Gouda: WOLFF Co. Onze depóthouders reiken het attesten- boek gratis uit aan hen, die er aanvraag voor doen, maar geven geen gratis proeven Om deze te bekomen, wendt II direct naar Londen. 'Londen I7i I ngeland Wacht voor namaaksels. Het Coza Poeder is bet eenige afdoende middel tegen dronkenschap. Eohte Oude Jeuever P. HOPPE. Verkrijgbaar by PEETERS Jz. Lett op cachet tn hurhtrand. is proefondervindelijk de BESTF_ en volkomen ON SCHADELIJKl APELDOORN-HOLLAND.

Goudsche Courant | 1907 | | pagina 2