SEizm-mums HUISMOEDERS, Tweede Aankondiging. P. MOLENAAR Co. Oberlahnstein ADVERTfflTIffl in alle Couranten Stadsnieuws. 1ËUBS VAN EOTTEEDAM HAItlt I 386st0 Staats-loterij Veemarkt te Rotterdam APVEHTENTIEN Verpleegsters en Verplegers MOLENAARS' "TT-7 KINDERMEEL 20 cent Per 11 cent pA pak. T T E S T. ECHT Overal ^^^^£|S]^^^verkrijgbaar. Maatschappij tot XkcploitaUe van de Fictoria-Bron, Kantoor voor Nederland. BoompjeêO, Rotterdam Adverteutle-Bureau van K BUI VKHWI ZOOM. Voor de opening van het jaarljjksche ar- beidersparlement heeft de Labour Party te Huil het vraagstuk der werkloosheid behan deld. Er werd een motie aangenomen van het parlementslid Macdonald, waarin ver klaard wordt, dat werkloosheid een blijvend verschijnsel is van den bestaanden maat- schappelijken toestand, dat slechts kan wor den weggenomen, wanneer de regeering en de plaatselijke overheid haar macht gebrui ken om den werktijd te verkorten en den arbeider te beschermen tegen monopolies. Daarom wordt een beroep gedaan op de regeering om het wetsvoorstel der partij tot bestrijding der werkloosheid zoo spoedig mogelijk tot wet te doen verheffen. Dit voor stel legt aan de plaatselijke overheid den plicht op den arbeidswilligen aan werk te helpen en de onwilligen te straffen. De motie Macdonald werd met algemeene stemmen aangenomen, nadat een amende ment pleitende voor „gemeenschappelijk bezit der productiemiddelen en een billijke ver deeling van den rijkdom" was verworpen met dertien stemmen tegen 210. Verspreide Berichten. Frankrijk. De New-York Herald heeft een telegram uit St. Petersburg, meldend dat president Fallières in Juli a.s. een bezoek zal brengen aan czaar Nikoiaas. Twee RnssiscÖI terroristen, man en vrouw, zijn gearresteerd te Parys. Zij trachtten roebelbiljetten in te wisselen, afkomstig van den bankroof te Tiflis in Juli 1.1waarbij voor f 300.000 aan goud en bankbiljetten gestolen werd en 32 menschenlavens verlo ren gingen. Duitschland. Uit Berlijn wordt aan de Köln. Ztg. be richt, dat keizer Wilhelm do agenten van politie en vooral kapitein Schmaben geluk- gewenscht heeft met hun energieke houding tijdens den „Rooden Zondag", toen een be tooging van sociaal-democraten „met beleid" uiteengeslagen is. Oobtenrijk-Hongarije. Door den dood van Ferdinand IV, groot hertog van Toscane, erft gravin Montig- noso met haar broeders uitgestrekte goede ren in Toscane. Die Toselli is toch een bof fer: eerst loopt hij inet een koningsvrouw weg en dan krjjgt hij nog de noodige dui ten er bij. Menige pianist zal hem dat niet nadoen. Ekgbland. Te Hull is Zondag het jaarlijksch congres van de Labour Party geopend. De voorzitter, het Parlementslid Curron, sprak daarbij de volgende woorden: We moeten erkennen, dat we het werkloozen-vraagstuk nooit zul len oplossen, zoolang we niet de bevoegd heid krijgen, het inkomen van de rjjken te verminderen, ten einde het bij dat der armen te voegen. Zweden. Uit St. Petersburg wordt door een Stock- holmsch dagblad vernomen, dat de onder handelingen in zake de Oostzee-kwestie tot stilstand zijn gekomen door de voorbarige berichten er over verspreid. Denemarken. De minister van verdediging keoft het Folkething een wetsontwerp voorgelegd, waarin een crediet gevraagd wordt van 460.000 kronen voor den aanbouw van een onderzeescbe boot. Rdsland. De algemeene vergadering van de ver- eeniging tot behartiging van de belangen van de industrie te Odessa besloot Zater dag een uitnoodiging tot aaneensluiting tot de Zuid-Russische indnstrieelen te rich ten, ten einde te komen tot een organisatie van de arbeids-operaties, waartoe reeds een bedrag van 100.000 roebel bijeen is. Egypte. De nationalistenpartijbesloot bij de Egyptische, de Engelsche en de Turksche regeeringen verzet aan tb teekenen tegen het Egyptisch-Engelsche Soedanverdrag. Gemengde Berichten. Uit den Haagschen brief aan de Arnh. Ct. Het is al eeuige jaren geleden, dat een mijnor kennissen, een Indisch-gast, met ver lof in Nederland was. Hp behoorde tot die weinige' gelukkigen, die met een goed voor- zienen buidel hier te lande aankomen. Maar hij leefde daar ook naar, zoodat na een jaar of twee de kous leeg raakte. Toch zou bij nog gaarne wat in Holland blijven, bij had dus geld noodig, want een kalm leventje leiden, daarvoor was hjj niet met verlof gegaan. Hij won eens inlichtingen in, maar alle Bankinstellingen vroegen twee borgen en een levensverzekering. Om nu kennisieo lastig te vallen met die zoo een voudig lijkende Vraag: Wil je borg vóot me zjjn? daar was hij te trotsch voor. Na lang piekeren besloot hij dus een adverten tie te plaatsen in een Arasterdarasch blad, waarbij een Indisch ambtenaar met verlof f 3000 ter leen vroeg. Hg kreeg verschillen de brieven, waarvan éèn hem zeer geschikt leek door de eenvoudige voorstelling van zaken. Zjjn antwoord had hij te brengen bij een kruier. Dat vond hij wel wat vreerad, maar hyzelf had zyn naam nog niet ge noemd, dacht-i, waarom zon een ander toe schietelijker moeten zjjn. Zoo bracht hij zyn brief bjj den kruier. Een dag later kreeg hij 'eon nitnoodiging voor een samenkomst in „Polen". Toen hg daarbinnen kwam, stond er een sjofel ge- kleede man op en vroeg hem met den ros- sigen hoed in de hand, of hij meneer K. was. Ja, die was hg. Ze gingen zitten en nu begon de sjofele zijn zeer eenvoudig ver baal. Hjj zou hem dat geld wel verstrek ken, ze zouden hem het vel niet over de ooren halen, 5 pCt. rente 'sjaars en de af lossingen konden beginnen als hg in Indië terng, was. „Maar"vroeg de Indisch-gast, met een twijfelenden blik op de armoedige plunje, de afgetrapte broek en het rossige hoedje van den adspirant-geldschieter, „moet u mg die f 3000 geven P" De ander lachte even en antwoordde „Neen, natuurlijk niet. Ik ben maar tusschenpersoon, maar u heeft recht te we ten voor wien ik handel; kijk u eens, dat is meneer IJ nit destraat, u weet wel, die die groote zaak heeft. Die heeft wel eens te veel kasgeld, dat hij dan op zoo'n wyze 8oliede wil beleggen De Indisch-gast keek gerustgesteld, waar door de ander den moed vatte om voor te stellen tU moet dan f 300 voorschot betaleir voor te maken onkosten „Ja, maar dat doe ik niet, n kunt alle onkosten afhouden als u het geld geeft." Na wat over en weer gepraat, waarbij de Indisch-gast op zyn stak bleef staan, be loofde de andere er over te zullen spreken. Nog twee samenkomsten hadden plaats, al tijd met hetzelfde resultaat. Een kennis had den Indisch-gast al eens gevraagd„Zeg, wat zat jij daar verleden met een sjap Op zekeren dag zon hg weer een samen komst hebben met den afgetrapten-broek- drager. Zgn portemonnaie begon al* beden kelijk leeg te raken; in een gemelijke stem ming was bij maar vroeg de straat opge gaan hy ergerde zich geweldig, dat een fatsoenlijk man in Holland zoo moeilijk geld los kan krijgen en al dat zitten met dien profeet begon hem te vervelen. II lui vient une idéé 1 Het geld moest komen van me neer IJ. in de straat; hij was geen schooier,' hij zou er zelf heengaan. Al heel gauw stond hg voor het deftige heerenhuis, waar de meneer met het vele kasgeld woonde. Hij belde aan en vroeg, of meneer thuis was Neen, maar mevrouw welOf hij dan mevrouw even mocht spreken, en hy gaf zyn kaartje af Hy werd in het salon gelaten, hij moest even wachten, mevrouw was zich aan het kleeden, zou dadelijk komen. Jnist was hy verdiept in de beschouwing van een niet onverdienstelijke schilderij, toen de dear openging en hy, zich omdraaiende, tegen over een jonge, knappe vrouw stond, de vrouw van den meneer met het vele kas geld, dacht-i. „Meneer Kwaaraan heb ik het ge noegen te danken Hy begon te vertellen van zijn verlof, van zyn geld, dat op was, van z'n advertentie en steeds zag hij duidelijker vrooljjke ver bazing op het lieve gezichtje tegenover zich. Toen hy echter sprak van de plaatsing van bet vele kasgeld van haar man, toen barstte zo in zoo'n onbedaarlijk gelach uit, dat hg onwillekeurig mee moest lachen „Neemt u me niet kwalijk, dat ik zoo lach, maar het is zoo in-grappig dat ver haal. U is zeker nooit in zaken geweest Verbeeldt n, dat m'n man zoo zyn te-veel aan kaigel.1 moest plaatsen en weer schudde ze van het lachen. Hg begon zijn figuur niet schitterend te vinden. Op eens hoorde hy zich een ern9tigo vraag steller. „U heeft die f 300 toch niet gegeven P" „Neen, mevrouw, maar misschien had ik het ten slotte wel gedaan, als ik u niet gesproken had 1" Goddank, kjj stond weer op straat. Zoo'n verduvelde oplichterhy zou dadejjjk naar „Polen" gaan en die Sjaalman eens de waarheid zeggen. Even genoot hy al van zyn succes als hy dien ploert eens op zyn nnm- mer zou zetten. In „Polen" was Sjaalman nog niet te zien een unr zat hy te wachten en zich op te winden, maar geen afgetrapte broek verscheen Ja, goed nitkyken doen dergelijke indivi duen ook. Dezer dagen, toen het ijs in de kanalen de vaart onmogelijk maakte, moest van uit de hoofdstad een millioen aan oude rijks daalders naar de Munt te Utrecht worden gebracht om ze te doen smelten en het zilver te gebruiken voor nieuwe geldstukken. Gewoonlijk geschiedt zalk een transport per boot, doch ditmaal was daarvan, wegens het ijs, geen gebruik te maken. Vervoer per spoor was om meor dan éen reden niet verkieslijk en zoo werd besloten zich te bedienen van automobielen. Van de firma Spijker werden twee groote auto-onderstellen gehuurd, waarop groote bakken werden aangebracht voar de berging van de oude muntstukken, die in de kelders van de Nederlandschc Bank aan het Rokin te Am sterdam lagen opgeslagen. Aari het achter einde van de auto bevonden zich zitplaatsen voor de bewakers, die op het transport het toezicht bielden. Met deze twee anto's zjjn vijf ritten gedaan tnsschen Amsterdam en Utrechtdank zy de enorme snelheid van de auto's werd de afstand pl m. 40 K. M., b.nnen de twee uur afgelegd. De auto's draaiden handig de groote poort van de Mant binnen en werden op de binnenplaats gelost, waarna zy weer vliegensvlag naar de hoofdstad teruggingen. Niemand die de wagens heeft zien voorbysnorren, zal vermoed hebben dat zy bezig waren de waarde van een millioen veilig en wel op de Oude Gracht te brengen. (U. D.) Een zilversmid te Delft die verleden jaar October tijdelijk in geldverlegenheid zat, trachtte daarin te voorzien door verschil lende voorwerpen, als taartscheppen en roomlepels gedeeltelijk van het zilver te ontdoen en die deelen te vervangen door koper, dat koper te doen verzilveren en die voorwerpen te doen beleenen'fverkoopen met recht van wederinkoop), de koopers in den waan brengende of latende, dat de voor werpen geheel van zilver waren. Wegens bedrog bad bedoelde zilversmid zich voor de Haagsche Rechtbank te verantwoorden. Uit bet getuigenverhoor bleek, dat de koopers door het Ryks keur op de heften of stelen (de scheppen en lepels waren ver zilverd koper) misleid waren en de voorwer pen betaald hadden als waren zy geheel van zilver. Snbst. officier van Justitie mr. Van Geuns achtte de door de wet gevorderde listige kunstgreep, strafbaar gesteld by art. 329 W. v. '8., hier bij uitstek aanwezig, daar met groote slimheid, list en overleg is ge handeld en vorderde do veroordeeling van den bekl. tot 3 maanden in aanmerking nemende dat slapte in het werk den man tot zyn daad had gebracht. De verdediger, mr. M. Tels, erkende dat bekl. moreel straf verdiend heeft, maar juridisch zal, volgens pleiter, zijn cliënt niet gestraft kunnen worden. Dit zal alleen dan kunnen geschieden, wanneer bewezen wordt, dat do knecht van bekl., die de koperen scheppen soldeerde aan de zilveren hand vatten, de koperen scheppen in een bad verzilverde en daarna die voorwerpen be leende of verkocht, die dus het materieele feit pleegde, een bloot werktuig was in de handen van bekl. En dit nu is volgens pleiter allerminst het geval. Die knecht was een normaal denkend mensch, die zelf schik in de zaak had, aan zyn broer om het recept voor het zilverbad schreef en zelfs voor eigen rekening ook een paar half-zil- veren voorwerpen beleende. Volgens art. 47 W. v. S. is bekl. dus niet aansprakelijk voor hetgeen geschied is, maar wel de knecht, die geheel .bekend «as /net het strafbare karakter van het feit, waarvoor bekl. terecht staat. Alleen dan, wanneer de knecht, de materieele daijer, een willoos werktuig was geweest in jianden van den intellectueelen dader, wanneer hij door onnoozelheid, dwaling of geweld tot het feit gebracht was, alleen dan zon bekl. strafbaar zyn. Pleiter beriep zich voor de door hem verkondigde stelling op eenige arresten van den Hoogen Raad, op een artikel van prof. Simons in „Themis" en op verschillende citaten van andere juristen van naam. Maar afgescheiden daarvan meende pleiter dat hier geen bedrog gepleegd is, want het is niet gebleken dat de menschen, die de schepselen hebben gekocht, uitdrukkelijk den wil hebben te kennen gegeven zilveren scheppen te koopen. Volgens pleiter's vaste overtuiging zal zyn cliënt, al is 't misschien jammer, niet gestraft kunnen worden voor hetgeen hem by de dagvaarding is ten laste gelegd. Snbst.-off. van justitie, repliceerende, be toogde dat het bedrog glashelder gebleken is. De koopers toch hebben gekocht voor zilver wat geen zilver althans niet geheel was en daarnaar hun prys geregeld. Zy zjjn misleid, bedrogen door het keur op de stelen. Dat heeft hun in den waan gebracht dat zy voorwerpen kochten van zilver. Als dat geen bedrog is, weet het O. M. niet wat dan wel bedrog is. Het woord bedrog behoeft niet nader in de dagvaarding omschreven te worden en de dagvaarding voldoet das aan de eischen der wet. Al de hier aangehaalde citaten hebben volgens het O. M. met deze zaak niets te maken. Na dupliek van den verdediger werd de uitspraak bepaald op gisteren over 14 dagen De waarnemende resideut vau Timor sein de naar Buitenzorg: De verkenningstroep van luitenant de Jong Swemer overviel in den nacht van 18 op 19 November de vijandige kampong Nagawara, naby Endeli. De vjjand had 15 dooden, waaronder, bij ongeluk, twee vrou wen. Op verdere verkenningstochten in de omstreken vau genoemde kampong zyn neer gelegd 8 vijanden, buit 10 geweren en blanke wapenen. Twee brigades onder luitenant de Vries overvielen in den nacht van 20 op 21 November de schuilplaatsen der kwaadwil ligen uit .Boronga, in Rokka, ten rechte Ngadagöbied bij kampongs Kedjo en Biri Gesa. De vyand liet 14 dooden, waaronder 2 hoofden uit Bopohina, in onze handen - onbeduidend gewond de Europeesche ser geant Telder, de Amboineescbe sergeant Makallo; zy bleven dienst doen; buit 6 ge weren en blanke wapenen. Gedurende de afwezigheid der bedoelde troepen vermoord den dezelfde kwaadwilligen 2 dwangarbei ders in den omtrek van de legerplaats Badjawa (Ngada); een der daders is gevan gen genomen. Een^ onwillige belastingbetaler, C. 0. F. v. B kreeg verleden jaar Augustus na her haalde waarschuwing enz. bezoek van een deurwaarder on 2 getuigen om beslag te leggen op zyn meubilair. De onwillige be taler, die meende ten onrechte in de Ver mogensbelasting voor een bedrag van f 103.121/2 te zyn aangeslagen, zou. volgens dm deurwaarder, den stoel hebben wegge trokken, waarop hy zat, toen bjj proces verbaal wilde opmaken, hem tegen de tafel hebben geduwd, de papieren ontrukt, hem met geweld bedreigd hebben door hem een vaist voor het gelaat te houden met de woorden: „Er uit ga je, dadeiyk er uit!" Wegens het belemmeren van een ambte naar in de uitoefening zijner betrekking had het jongemensch zich gisteren voor de recht bank te 'silage te verantwoorden. Hjj ont kende tegen den ambtenaar te zyn opge treden gelijk hem werd teo laste gelegd. Het O. M. achtte dit evenwel wettig en overtuigend bewezen en vorderde veroordee ling tot 1 maand gevangenisstraf. Sedert eenigen tjjd is tc Borne gevestigd een „wonderdokter", vroeger officier van gezondheid in Ned.-Indië, die geheel Twente in beweging brengt door zyn wonderbaar lijke genezingen van ongeneeslijk verklaarde kwalen. Er gaat dan ook geen morgen voorbij, of het kleine dorpje Borne, in Overyssel's achterhoek, trekt vele vreemde lingen tot zich. Zaterdagavond wilde een van de stokers van de „Statendam" liggende aan den steiger van de Holland—Amerikalyn te Hoek-van- Holland, zich tegen het verbod in aan wal begeven. Hy liet zich stilletjes langs een lijn afzakken, maar heeft zich niét vast kunnen houden, vermoedelijk doordat hy dronken was en is na eerst met het hoofd op den steiger terecht te zyn gekomen, in het water gevallon. Alle pogingen hem te redden waren vruchteloos. Tot nu toe is het lyk niet gevonden. Uit Velp meldt men In den nacht van Zaterdag op Zondag is alhier ingebroken in de melkinrichting bij het Beekhuizerbosch. De dieven verschaften zich toegang door een openstaand boven raam ze doorzochten alles en namen een ijzeren geldkist mee, waarin ongeveer f 50 en de boeken. De groote deuren van het wagenhuis hadden zy geopend om hun buit uit het huis te slepen. De melkinrichting is 's nachts uiet bewoond. Van de dieven geen spoor. De officier van justitie te Arnhem, mr. Schaepman, heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld. In de kolenstreken in 't zuiden van Lim burg hebben de vreemdelingen grooten- deels mijnwerkers van de overheid aan zegging gekregen, binnen zeer korten tijd een „Heimatschein" te vertoonen. Anders worden zy zonder vorm van proces over d* grens gezet. Aangezien heel veel van die vreemdelingen 'teen of ander met de Duit- sche justitie hebben te vereffenen, zal deze maatregel een flinke opruiming houden onder de ongewenschten". De „Times" van Zaterdag neemt een be richt op, dat er tot dusver enkel onder handelingen over den verkoop van de „Times" zyn gevoerd en de verkoop, waarvan de voorwarden en de wyze, waarop hy tot stand zou komen, nog geheel in de lacht hangen, nog niet heeft plaats gehad. Zon er dus ten-slotte niets van komen P Zondag waren Parijs en omstreken in een dikken mist gehuld, waardoor 't treinverkeer veel vertraging ondervond. Aan het station van Lyon hoopten zich omstreeks 1500 rei zigers op, die niet vertrekken konden. Men vreesde voor ongeregeldheden, maar de spoor wegdirectie wist hen tot kalmte te brengen, zoodat er géén incidenten plaats hadden. Op de tramlijn van Vitry-sur-Seine naar het Chatelet had een botsing plaats tnsschen 2 trams, waarbij 38 passagiers verwond werden, sommigen ernstig. Ook op het Kanaal mistte het sterk waar door de scheepvaart veel vertraging onder vond. Te Haarlem is, naar de O. H. C. meldt, een 29-jarig zwerver, schoorsteenveger van beroep, die zich in de roef van een zandschuit te slapen had gelegd met wat brandende kolen om zich te verwarmen, door den ko lendamp bewasteloos geworden en bovendien aan beenen en onderlijf hevig gebrand. Zyn toestand is zorgwekkend. Van Urk. Met bet kalme weder blijft de toestand van het ijs vrijwel onveranderd. Met den vloed zet het dryfijs van Urk af en vertoont zich bniten den ijszoom om het eiland een breed watervlak tot de hooge ysduinen in de verte, waarachtei men by heldere lacht groote ijsvlakten kan waarnemen. De ebbe voert bet ijs weer terug en overdekt de zee geheel. In de richting naar Schokland is overal ijs. In de Nagel drijft het ijs op en neer, terwijl het vóór de Ketel steeds ver meerdert. Het vervoer van de post kan alleen met groote moeite per ijsvlet geschie den, en is geheel van weder en ijs afhan kelijk. Na de aanhouding van het Trio volgde in de Am8terdamsche inbrekerswereld een tijd perk van rust; maar deze is van korten daar geweest. Zaterdagnacht is weer geble ken, dat er nog dieven in Arasterdam leven niet minder brutaal dan de leden van hel" Triogozelschap. Ditmaal gold 't de „Electrische Meubel fabriek" aan de Kostverloreuvaart» Een rnit van een der vensters van de fabriek was eenigen tyd geleden gebroken, en er waren planken voor gespijkerd; door het wegbreken van die planken zyn de dieven binnengeko men, waarna zij in het kantoor doordrongen. De gordijnen werden neergelaten en het licht opgestoken, en toen gingen de heeren bedaard aan den arbeid kasten en lesse naars werden met rnw geweld opengebroken, laden op den grond omgekeerd, kortom, alles zorgvuldig doorsnuffeld. Blijkbaar vonden de dieven niet veel van hnn gading, waarom ze maar besloten, dan maar de brandkast aan te pakken dit zware voor werp werd omgekeerd en evenals het Trio, probeerden deze inbrekers, den bodem te openenmaar dat gelakte niet en de heerer, zagen zich verplicht, de brandkast gevuld en wel te laten liggen. Daarna hebben de dieven zich meester gemaakt van tal van dare koperen voor werpen, die in de fabriek aanwezig waren, en schroefden ze de koperen deelen van machines af, waardoor deze Zaterdag niet konden werken. Te Baltimore is een automobiel, waarin een hotelhouder, zyn vrouw en de chanffenr zaten, in volle vaart tegen een boom ge reden. Dc hotelhouder eu zyn vrouw waren terstond dood, de chauffeur werd zwaar gewond. Te Tennics, in Chili, zijn 30 huizen afge brand, waarbij -3 menschen zyn omgekomen en verscheidene verwond. GOUDA 21 Januari 1908. Eindelijk gesnapt. Door de activiteit van den veldwachter der gemeente Gouderak, is het de politie gelukt in handen te krygeu, den persoon die zich noemt van Velzen, onder welke naam bij hier en elders verschillende hand wagens haarde en verduisterde. Hy is ge naamd Joh. P. Th. 8., en woont te den Haag, Loosduinscheweg. MAANDAG 20 JAN. L.K. H.K. Staatsleeninqen. Portugal. Oblig. 3e Serie fr. 500 3 60V« Oblig. 3e Serie fr. 2500 3 6018/u Rusland. Iwang Dombr. Obli gation 4'/i 85*/4 Azw. Japan Obligation 1899 4 81 Columbia. Geconsolideerde Buitenlandsche Schuld. O. 1000 P. 3 Hypotheek-Banken. Pandb. Rotterd. Hypb. 4 98V« Pandb. Standaard Hypb. 41/, 99 Pdbr. Sted Hypb.'sGrav, 41 s 997/, Pandb. Utrechtsche Hypb. 4'', 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 94*/4 Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4'/3 95 Pandb. Algemeene Groninger Scheeps-Hypb. 5 101 Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 93 Pdb. Ned. Scheeps-Hypb. 41/, 97»-* Northw. Pac. Aand. 172 Pandb. Bataafsche Hypb. 4 93l/> Eerste Ned. Hypotheekbrief- bank 4 93»/4 Pandb. Hollandsche Hypb. 41/» 95 Pandb. Nationale Hypb. 47i 99', Scheepvaart-Maatschappijen Aand. Holland-Gulf Stv.-My. 351/ Premieleeninqen. Belgie. Loten Stad Antwerpen 1887 - Spoorwegleeningen talie. Oblig.Zuid-Italiaansche Spw.-My. 3 65Vi4 Diversen Oblig. My. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1900 4i 100 - VAN - MANTELS COSTUMES MANTEL-COSTUMES AVONDMANTELS BLOUSEN 1/ BONTMANTELS PELTERIJEN. AM/rrs/s sj/Mm/XF# 5e Kla se. Trekking van Dinsdag 21 Jan. No. 16563 I 1500. 9388 1 1000. 4871, 5138, 5416 en 10089 ieder 1400. 225, 3500, 7326, 7499, 10431,12361, 12383, 13345 en 15036 ieder f 100. Prijzen van 1 70. 13 2278 5389 8712 11741 14761 18373 67 86 5455 24 11828 15017 90 198 2381 5531 81 96 25 18414 283 84 5662 9170 11948 15367 18591 344 2643 5707 9310 12214 15558 18796 427 60 5919 9416 12348 91 18813 58 2718 6171 38 56 15614 16 634 3073 6314 85 12496 15957 18901 601 3293 6563 9618 12538 16064 19179 61 3317 6601 10093 79 16312 19412 66 3588 7211 10123 12610 16490 19627 803 4160 14 10378 18 16594 19714 10 4305 7430 11125 12859 16730 22 11 37 7639 32 12926 16881 30 43 4423 90 11238 13229 92 20080 1128 4529 7882 68 13345 16965 20179 45 4825 8099 83 13519 17177 20338 1421 5013 8185 11333 13636 94 20461 89 5105 8287 11400 13733 17544 20666 1536 99 8336 11546 14107 17615 20606 1923 5292 8516 52 14522 26 20797 49 5310 56 11705 14742 18154 20956 2020 79 8646 61 Dinsdag 21 Januari 1908, Vette ossen en koeien goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 37 ade kwal. 32l/»i kwal. 37 cents per half kilo. Magere ossen, melkvee en vaarkoeien goed aangevoerd. Vette kalveren redel. aanvoer iste kw. 30, ade kw. 27, 3de kw. 24 cent per half kilo. Stieren goede aanvoer iste kwal. 31, 2de kwal. 27, 3de kwal. 22 cent per halt kilo. Handel in ie kwaliteit vet vee en ie kwaliteit melkkoeien prijshoudend, mindere soorten moeilijk te verkoopen. Vette kalveren traag, iets lager in prijs. Stieren met redelijke omzet VERSCHEIDENHEID. Dezer dagen is in den Louvre te Parys een brutale poging tot diefstal gewaagd. Dieven hadden zich in het museum laten insluiten en poogden zich meester te maken van den wereldberoemden diamant, „den regent" welke overdag met andere diamanten te zien is in de groote pronkzaal van Lode- wyk XIV. De dieven werden door bewa kers verrast, doch slaagden er in te ont komen. De opvoeder van den Marokkaanschen sultan Abdel Azis, zekere Omrami, heelt volgens de „Echo de Paris" onderstaande merkwaardigen brief aan zjjn oud leerling geschreven Mjjn waarde zoon, ik raad n, geef nw troon over aan onzen wel gelukzaligen saltan Moelai Hafid, nw broeder; maak hem zjjn uitroeping tot sultan te Rabat gamakkeljjk, en kom met nw gevolg te Marakesch; want de Profeet zegt, dat de macht Gode be hoort en Hjj die geeft aan wien Hjj wil. Ik sta in voor genade en barmhartigheid van uw broeder, die u goed sal behan delen. Burgerlijke Sta ad. GEBOREN18 Jan. Boudewjjn, ouders B. van Leeuwen en L. P. A. A. Saalbach. Dirk, ouders H. Toen en A. Hollander. Cornelia, onders A. Koolwyk en C. Koogje. Gerarda, ouders J. Broekhaizen en C. de Rjjk, Petrus Johannes Jacobus, ouders J. F. Willems eu C. A. E. Luenen. 19. Agues Cornelia Maria, ouders J. H. van der Hooft en M. C. W. Huisman. Wilhelmina Johanna, ouders M. Zaadnoordjjk en H. W. Smient. Wilhelmus Theodoras, ouders C. J. (ie Ruwe en W, F. C. Vrancken. Hendrik Petrus, ouders M. J. Boegheim en D. de Rjjk. 20. Tannetje, oaders J. van der Klejj en T. van der Ham. Cornelis, onders I. van der Velden en C. Graafland. Franciscns Joseph, ouders C. J. van Ham en W. M. Lamer8. OVERLEDEN: 18 Jan. B. de Beer, 89 j. J. Scheffer, 53 j. J. C. Slobbe, 1 m. 19. J. M. Büchner, huisvr. van M. Sprujjt, 65 j. C. Stolwjjk, 56 j. - 20 A. den Baars, huisvr. van B. H, Maaskant, 66 j. C. Koolwjjk, 2 d. J. M. Pinksen, 67 j. 11 m. Het Correspondentschap van .XOIOHonoü" Ned. Vereeniging ter bevordering van „Verpleegsters en Verple gers" is gevestigd ten hnize van Mevrouw M. HOOGENDIJKDirkzwager, Wachtel straat Ne. 234, alwaar ten alle tijde voor particuliere verpleging beschikbaar zjju. Bjj vonnis der Arrondissemeuts-Rechtbank te 's-Gravenhage van 19 November 1907 is op verzoek, door de beide ecbtgenootea te zamen gedaan, scheiding van tafel en bed uitgesproken tnsschen THEODOOR GEORGE GLEICHMANen SARA ADRIANA PETRONELLA HOFFMAN, beiden zonder beroep, wonende te 's-Gravenhage. De Procureur van verzoekers: Mr. J. H. TELDERS. •ItzrMiIa m to Taotooa- milingoa, ook ta Haft, 1Ï9& 1 (fr Prttat SckocMppratuur, Paarlaa-Gloaa. Satin, Glanacrémt ant. a)a 4a baat* middelen woot kat louder ito koarif poattaa van alia iwtrtt ta gekleurde Haarao, Da ai al aa Kiadenchoenea. Ver krijgbaar W| winkcllcrt Ia Schoenwerk, GelenttrlU, Drogerijen eni. Maa latte goad op het fabriekmerk. Gao- Agent: W. Sardcinann, Arnhem. Overal verkrjjgbaar. wacht U voor namaak- Ziet naar het €»nIréle- eegel Dr. v. HAMEL KOOS en HAHMENS en den naam Wattmaan. „Bekroond in October jJ. te BRUSSEL met de Hoogste Onderscheiding, don hHttll PIIIK" Zwolle, 19 Deeember 1907. P. MOLENAAR Co., Westzaan. WelEdele Heeren. Ik kan niet nalaten U te berichten, welk een groote waarde Uw kindermeel heeft. Ik heb een meisje van nu 10 maanden, welk als bp voedsel dor moedermelk Uw meel gebruikt. De resultaten zjjn schitterend, zoowel in gewicht als lengte is het in een paar maanden aanmerkeljjk vooruitgegaan en is ze ongeduldig als het op tafel staat en zjj niet direct gevoed wordt. Mjjne 3 andere kinderen hebben het tot mjjn leed wezen niet gebrnikt. Ik durf gerust beweren, dat het de eiwitjes en dergelijke ver sterkende middelen vervangt. Ik raad ieder huismoeder aan Uw meel te gebruiken, vooral daar het zoo licht verteerbaar is. Ik geef U de vrjjbeid van dit ongevxaagd advies gebruik te maken in Uwe annonces, als IJ dat wenscht. Hoogachtend, Mej. J. DEKKER—Bengelink. Eendraebtstraat 59. Lnt vooral op de Jiandteelceniaff met rood letters, OIRCCTEUR OOt VICTORIA BRON. OBCRLAHNSWN. worden aangenomen door het

Goudsche Courant | 1908 | | pagina 2