fheJèmb: Let wel. Echte Graitzin licht. m mi-OFMIM BEÏIB DEPOT 7M THEE. Q^pA®i BINNENLAND ADVERTENTIES DA MRS! W. VERMEULEN", M. M. VAN LOON, Stadsnieuws. „Qza&r en trimmer man". BEURS VAN ROTTERDAM MARKT. Veemarkt te Rotterdam H. IIAVKNSWAAY ZONEN, hangend WESSANEN LAAN, Wormerveer De Echte KINADRUPPELS van Dr. DE VRIJ zjjn, dat een dergelyke wet niet onmiddel- l\jk en zonder ernstige voorbereiding kon worden ingevoerd. Er diende met beslist heid inaar tevens met voorzichtigheid ge handeld te worden, want, en dit vergeten „•nze vrienden de socialisten" vaak, „wan neer de lasten gelegd op het bezit in het éène land die in de andere belangrijk te boven gaan gaan de groote kapitalen dit land verlaten". Ket verlnidt, dat by de besprekingen ten paleize tusschen vorst Ferdinand en do par tijleiders, do vertegenwoordigers der natio nale party hebben aangedrongen op vorming van een coalitie ministerie, terwijl Radosla- vof de vorming van een homogeen ministerie aanried. Velen denken, dat het zal uitloopen op tie formatie van een democratisch kabinet on der Malinof. V erspreide Berichten Frankrijk. Naar de „Matin" weet mede te doelen, zal de gezant te St. Petersburg, Bompard, eerlang aftreden. Vermoedelijk zullen de Parysche koetsiers niet staken, want na een onderhoud van huu afgevaardigden met den prefect Lépine, moet deze toegezegd hebben te znllen zien of er een monw te passen volt aan het door hem uitgevaardigde verbod, betreffende het verkeer met ledige aapjes. Zaterdagmiddag zou een commissie uit den Paryschen gemeenteraad met officieren van de genie vergaderen om een uitbreiding te bestudeeren van do inrichting voor draad- looze telegrafie op den Eiffeltoren. Duitschlano. Het aantal werkloozen te Berlyp. werd door sommige bladen op 60.000 geschat. I)r. Freund, de voorzitter van den centralen werkliedenbond, heeft echter verklaard, dat dit getal schromelijk overdreven ia en nauwelijks de helft bedraagt. Engeland. Te Devonport kwam dezer dagen onver wachts bevel tot mobilisatie eener divisie van de Home-vloot. Dat is de eerste maal, dat zulk een proef in de winter wordt ge nomen. Volgens de „Daily Chronicle" zyn de schietoefeningen in het Kanaal onbevredigend afgeloopen. Rusland. In de Jekaterinskajastraat in bet centrum van Odessa hield een achttal personen Don derdag een koopman aan en eischte, dat hy hungeld zou geven. De man weigerde, waarop h|j door de bandieten werd dood geschoten. Toen z|j daarop werden vervolgd, schoten z|j op een politie-agent, die zwaar gewond werd. Van de 8 boosdoeners werd slechts éen aangehouden. China. Vóór het Chineesche Nieuwjaar aanvangt (2 Februari) zullen, naar uit Peking gemeld wordt, door de regeering by Duitsche huizen vier kruisers en veertig torpedobooten worden besteld. De Standaard meldt Uit het door ons medegedeelde feit, dat rar. Heemskerk de opdracht tot Kabinets formatie heeft aanvaard, is door enkele bladen afgeleid dat mr. Heemskerk reeds met de samenstelling van een nieuw Minis terie gereed zou z|jn, doch die samenstelling om politieke redenen vooralsnog geheim hield. Dit nu is onjuist. Indien w|j wel zijn inge licht heeft mr. Heemskerk zich tot 16 Januari met niets anders beziggehouden, dan met de behandeling van de vraag of de opdracht tot Kabinetsformatie deor hem moest worden aanvaardzoodat h|j derhalve vóór dien tyd geen stap tot uitvoering der>pdraclit heeft kunnen doen. Volgens „Land en Volk" zou de Eerste Kamer voornemeus zyn, de begrooting niet meer met het demissionaire Kabinet te be handelen en zoowel „Nieuwe Ct." als „Han delsblad" hopen op de juistheid van dit bericht. Waarom? Wat zou dan zyn beroikt? Dat bet nieuwe Ministerie de begrooting van zyn voorganger zal verdedigen kan niet worden verwacht; trouwens niet om de begrooting door het nieuwe bewind te hooron verdedigen zou de Eerste Kamer de behandeling schuiven op langere baan. Wie oit8tel wil, kan dan ook alleen wenschen, de begrootiug door het komend bewind te boorm bestrijden. Dat belooft dan een metkwa&rdig nooit vertoond schouwspel, n). de bestrijding door de Raadslieden der Kroon van een door de Kroon ingediend wetsontwerp. Betwijfeld mag worden of zy, die thans op nitstel aandringen, deze hin derlijke consequentie hebben voorzien. En wat kan de uitwerking van die bestrijding zyn? Er is tusschen twee even ongewenschte resultaten te kiezen, verwerping van een door de Kroon ingediend ontwerp met be hulp van een namens Haar gevoerde be strijding, of ongewijzigde aanneming ondanks die bestrijding. Maar de begrootingsontwerpen zooden ook kunnen worden ingetrokken en opnieuw ge- wyzigd ingediend. Het doel van zulk tijd- rooveod en bestuursbeleminerend bandelen is ons niot recht duidelijk, maar bovendien zou men de Tweede Kamer dan plaatsen voor het weinig verheffende en eervolle werk om zonder eenig motief een een naai genomen beslissing te niet te doen. En handhaaft zy, wat geheel natuarlyk zou zyn, haar vroegere beslissiugen dan zou zy louter uit oordeeleu vastheid de nieuwe Regeering al dadelijk tot heengaan dwingen. En als men al die staatsrechtelijke pot sierlijkheden niet verwacht, dan vragen wy: Wat verwacht g'y van uitstel dan wél? 't Eenvoudigst en zaiverst bl(jft, dat de Eerste Kamer behoudens verwerping we gens den inhoud de begrooting van de nog zittende Regeering uit haar handen aanvaardt en aan het nieuwe bewind de vryheid laat om met gemeen overleg der Staten-Generaal te trachten naar wijziging van hetgeen door datzelfde gemeen overleg is tot stand gekomen. Het zou -- indien noodig de eerste noch de laatste wets wijziging zijn. Gemengde Berichten. Uit Nijmegen meldt men Het telefoonnet alhier (geheel bovcn- grondsch) is een ruïne gelyk. Tal van palen, die Zaterdag reads tengevolge van het ge wicht der in ijzel zittende draden uit het lood stonden, zyn 's nachts gebroken en nog vele in de stad staan in dreigende houding. Op verschillende punten is do toestand ge vaarlijk voorliet verkeer; de politie houdt er post. Het net is in die mate reeds vernield, dat horstelling gelijk zal staan met een geheel nieuwen aanleg. Het is voor den concessionaris een tegenvuller, want hy staat nu nog voor zeer aanzienlijke kosten, torwyl de concessie in October reeds afloopt en, zooals bekend is, niet door de regqering werd verlengd. Ruim 1000 gebouwen zyn aangeslot&ft. Een rijkstelefoonnet (ondergrondsch) is in aanleg. Te Arnhem wordt eon onderzoek ingesteld naar twee brieven, waarin bankpapier ver zonden was, die bestemd waren voof den Haag en Brussel. Deze brieven zijn in het begin van December afgezonden en. niet terechtgekomen. Door den Minister van Justitie is per cir culaire aan de burgemeesters verzocht om aan zijn departement terstond opgave te doen van alle processen-verbaal, door de politie opgemaakt ter zake het te hard rij den met motorrijtuigen. 3 - Ook van |de gevallen, waarvan alleen door de politie rapport, dus geen proces verbaal wordt opgemaakt, moet mededeeling aan geuoerad departement gedaan worden. Het gezin van T. van Buuren to Borg- schenhoek werd dezer dagen vermeerderd door de geboorte van drie meisjes te gelijk, no. 18, 19 en 20. Het gezin verkeert in behoeftige omstandigheden. Te Dantumawoude (Fr.) zou de wedawe F. H. begraven worden. De familie en andere genoodigdon waren reeds in d§ kamer tegenwoordig, toen plotseling de vloer boven den kelder brak, zoodat sommigen naar beneden vielen. Een der vrouwen geraakte bekneld onder een kastje, dat eerst verwij derd moest worden om baar te bevrijden. Gelukkig was de kist met het lijk vooraf nog verplaatst, zoodat de begrafenis kon doorgaan. De knechts en paarden van den heer Willems uit Utrecht zyn Vrijdagnacht aan een groot gevaar ontsnapt, doordat de de Leidsche of Oudenrijn nog ijs bevat van bijna een halven meter dikte. Nabjj de kom van het dorp Harmeien zijn de koetsiers, waarschijnlijk door den dikken mist misleid, van den weg af achter elkander op het ijs terecht gekomen met hun meubel- wagons, waarin zich goederen bevonden van een Haagsche familie. De wagens en paarden zijn gevallen en alles is op het ijs blijven liggen. Koetsiers en paarden zyn met den schrik vrijgekomen en wonder boven wondergeheel ongedeerd. Enkele meu belstukken zyn beschadigd. Zaterdag zyn wagens en goederen weer op den wal ge bracht ofi spoedig zal men thans zjjn weg weer kunnen vervolgen. (Hbld.) De diamant goochelaar. De rechter van instrnctie heeft ontdekt, dat Lemoino in 1895 door zyn vrouw by een koopman in diamant, 25,000 frs. ruwe steenen heeft laten koopen Dat blijkt uit de boeken van dien koopman. Lemoine beweert, dat hij dia gekocht heeft, om ze te vergelijken met die van zyn ma kelij. Hij biedt nog altijd aan, om, als men hem vrij zÜn zwarte kunst in het bjjzyn van der zake kundige mannen te vertoonen. De rechter schijnt daar maar aan te willen. De Van Djjck teruggevonden. Het beroemde schiiderjj van Van Djjek, te Kortryk gestolen, is teruggevonden Het werd by Ardoye door een veldwachter in een kermiswagen ontdekt. De kermisrei ziger had op nadering van den politieman bet hazenpad gekozen. Naar aanleiding van de vele inkomende klachten deelt de stadsaur werk maker te Amsterdam mede, dat in deze Ijzelperiode de torenuurwerken het hard te verantwoor den hebben en alle beschikbare krachten neodig zyn om er nog eenigszins den gang in- te houden. Waar zulks mogelijk is, wordt dagelijks het ijs van wijzers en wijzerplaten verwij derd. Daar waar dit bepaald levensgevaar lijk zou zjjn, moet men echter de w|jzors loskoppelen, opdat het uarwerk nog door spelen en slaan dop tyd kan aangeven. Aangezien echter de bellen zich ook een dikken yspels hebben aangeschaft, is het spelen en het slnan ook al minder duidelijk dan anders en mankeert er aan het spel nogal eens een toon. We lezen in 't „N. v. d. D." Eenigen tyd geleden hebben w|j het verhaal gedaan van een landgenoot, baron v. I., die op rtia naar Newyork, aan boord van de „Prin- zessin Cecilie", het slachtoffer werd van val- sche spelers. Wij gaven niet meer dan een kort uittreksel van oen kolomraenlang ver haal in de „Newyork Times". De heer v. I. schrjjft ons nu uit Havana, dat het verhaal grootendeels fantasie is, zooals in de Amerikaansche pers meer voor komt. Het gebeurde brengt hy tot het vol geilde tèrug: „De beide laatste dagen van de reis beb ik met een paar beeren, welke men dagelijks adn boord sprak, oen party poker gespeeld, telkenmale) ongeveer een uur. Wy speelden met fiches. Spoedig bleek mij dat de kaarten gemerkt waren; ik stelde voor, to Newyork af te rekenon, en gaf als reden op, weinig contanten t?o hebben. Ik verzocht een paar mijner kennissen, getuigen te willen zyn, en speeldo zonder iets te zeggen den tweeden dag verder. Te Newyork liet ik een der heeren door een detective inrekenen; de mun werd, na twee dagen in hechtenis te hebben doorgebracht, door den rechter ont slagen, omreden ik geen cent contaut aan hem verloren had." Een der dingers naar de betrekking van haven- en marktmeester te Beverwijk vond zyn sollicitatie in op een correspondentie- kaart, aldas: „Aan den Gemeenteraad. -- Verzoeke in aanmerking te komen voor haven- en markt- tnesster". Handteekening. De „IJzor- en Staalkroniek" bevat de volgende beschouwing over de Duitsche elektriciteits-industrie gedurende 1907. Opgemerkt moet worden, dat 1907 voor deze nijverheid, ondanks den achteruitgang van de algemeens conjunctuur in bet na jaar. zeer bevredigend was. Natuurlijk is het hier ook niet alles goud wat er blinkt, ook doze industrie had met moeilijkheden te kampen. Maar de elektriciteit zet haar zegetocht onafgebroken voort, de elektri sche ondernemingen steeds nieuwen arbeid verzekerend. Zeer belangrijk steeg de omzet van de Siemens-Schuckertwerken, in het midden 1907 eindigend boekjaar met 40 pCt. tegenover het vorige jaar en tijdens haar vierjarig bestaan verdubbelde deze maat schappij den omvang van haar bedrijf, haar personeel en haar omzet. De „Allgemeine Elektricitatsgesellscbafl" toont een gelijk soortige ontwikkeling, in het boekjaar 1906- 1907 maakte zy met een omzet van 220 millioen Mark een record en in bet thans loopende boekjaar gaan de zaken niet min- dei goed, op 1 November had zij bestel lingen tot een bedrag van 176 millioen Mark, tegen 139 millioeu een jaar te voren. Met de uitbreiding der zaken nam ook de winst toe. Werd deze aan de eene zijde beperkt door de hoogere kosten der mate rialen en door de hoogere eischen der ar beiders, aan de andere zyde maakte de in dustrie gebruik van alle, door haar zelf geconstrueerde, bedr(jfsmethoden, zoodat dan ook de arbeidsmarkt voor den elektri- schen arbeider in 1907 niet zoo gunstig was als in andere bedrijven. De vervanging van handenarbeid door macbinalen arbeid maakt baast nergens zoo groote vorderin gen van welke beteekenis deze vervan ging is, blijkt o. a. hieruit, dat op 1 Oc tober 1907 de A. E. G. 3240 employés minder in dienst bad dan een jaar te voren, ondanks de toegenomen productie. Van groote beteekenis voor de Duitsche elektriciteits-industrie is de uitvoer. De Duitsche industrie levert aan haast alle landen der wereld en dat zy dat doet is niet alleen een gevolg van de bekwaamheid van haar technici en arbeiders, van haar krachtig productievermogen, van de dege lijkheid van haar prodacten. maar ook ran de systematische ondersteuning, die deze nyverheid van de Duiteche haute-flnance mag ondervinden. In de laatste jaren zyn in Rusland, in Italië, Spanje, Afrika, Zuid- Amerika tal van ondernemingen op elek trotechnisch gebiej tot stand gekomen, waarbjj het Daitsche kapitaal en door zijn bemiddeling ook de Duitsche elektrische in dustrie krachtig betrokken zyn. „Wy hebben or reeds meer op gewezen hoe een dergelijke samenwerking tusschen kapitaal en nyverheid in ons land zoo goed als ontbreekt." De rnim 50-jarige ongehuwde jaffrouw G. Herbschleb, in de Van der Helststraat te Amsterdam kreeg voor 16 jaren een ver lamming aan beide boenen, waardoor het loopen onmogelijk was. Wilde zy zich van de eene kamer naar de andere begeven dan deed zy dit leunende op beide handen al schuivende. Sedert enkele weken bespeurde zy verbetering en thans kan zy reeds flink loopen. Wanneer het weer gunstig is hoopt zy de volgende week een wandeling op straat te ondernemen. In de laatste 10 jaren is zy niet ouder geneeskundige behandeling ge weest. Door de groote koude liep verleden week een tooneelvoorstelling te Petersburg in de war. Men zou de opera „Nero" vertoonen en de zaal was goed bezet, maar het teeken tot ophalen van het scherm liet zich wach ten. Het publiek gaf door geroep en gestamp z(jn ongeduld te keunewaarop de direc teur verscheen om te vertellen, dat de toneelspelers wegens de grooto koude niet konden optreden ulvorens het tooneel ver warmd was. Hy wees met een veelbetee- kenend gebaar naar een dikke ijs en sneeuw laag, die het tooneel in een waar gletscher- landschap herschapen had. Het publiek was zoo ontevreden, dat de politie er aan te pas moest» komen. Het entréegeld werd terugbetaald. Een politiebeambte te Berlyn, die b|j nacht door de Landsberger JAliee ging, zag, dat een voorbijganger door 3 straatroovers werd aangevallen en verwond. Hy snelde toe om den tnnn te helpen, maar nu vielen de ke rels ook op hem aan en een hunner gaf hem met een stok een zoo gedachten slag op het achterhoofd, dat hy bloedend neer viel. Weldra sprong echter de politieman weer op, maar toen begon het gevecht op nieuw. De politieman maakte gebruik van z|jn revolver eu schoot daarmee de 3 aan vallers neer, zoodat zjj zwaar gewond naar het hospitaal in Friedrichshain vervoerd moesten worden. Hijzelf en de eerst aange vallene werden op het naastbygelegen poli tiebureau verbonden. Een voorbeeldige stad is Benedicts, in den Amerikaanschen staat Maine. Daar beeft men geen gevangenis en geen armen; misdaad noch ellende z|jn er bekend. De stad is electrisch verlicht en de straten z|jn met macadam belegd, een paradijs voor wielrijders dus. Zoowel openbare gebouwen als woonhuizen hebben alle electrisch licht. De gemeentekas verkeert in zeer welvarenden toestand. Benedicts heeft geen schulden en de plaatselijke overhfli/i denkt er ook niet aan leeuingen te sluiten. Z|j weten steeds het evenwicht tusschen inkomsten en ait- gayen te bewaren. Alle bewoners z|jn Ka tholiek. Zy z|jn voor het meerendeel afstam melingen van Iersche landverhuizers, die de stad in 1825 stichtten, onder leiding van mgr. Benedict Fenwrick, bisschop van Boston. (Rott. Nwsbl.) GOUDA 27 Januari 1908. Aan de Raadsleden is het volgende inge zonden stuk toegezonden Gouda, den 25 Januari 1908. Ter benoeming van een onderwijzer aan de le Burgerschool voor jougens dezer ge meente, ter voorziening in de vacature ont staan door het aan den heer P. Glavimaus op z|jn verzoek verleend eervol ontslag, heb ben w|j de eer in overleg met den beer Ar- rondissement8-Schoolopziener, na ingewon nen bericht van het Hoofd der betrokken School, voor te dragen: I. F. STROBOS te Hellnm. II. H. L. JANSE te Brielle. III. C. MINDERHOUD te Gouda. Overeenkomstig het bepaalde bjj art. 29 der Wet op het Lager Onderwijs leggen w|j het advies van den Schoolopziener en het bericht van het Hoofd der School hierbij over. Naar men ons mededeelt heeft de ver- eeniging „Arnold Spoel" zich bereid verklaard om een extra-liefdadigheidsopvoering te ge ven van „Czaar en Timmerman" waarvan de baten zullen komen ten voordeelen van de yaclub „Kattensingel". De uitgaven die aan een opvoering zyn verbonden, zullen zoo laag mogelijk zyn. De zaal is gratis afgestaande firma Brinkman levert gratis drukwerk; de heer Mulder uit Utrecht zorgt voor costumes de heer van Staveren voor tooneel-decoratie's, alles gratis. De boJe van „Ons Genoegen" is door 't Bestuur ter beschikking gesteld. Aan medewerking ontbreekt het dus niet. De opvoering heeft plaats Zaterdag-avond 1 Februari half 8; de kaarten zullen van morgenavond 7 uur af Verkrijgbaar zyn b|j den heer de Ven; de loting voor plaatsbe spreking is gesteld op Vrijdagavond half 8. Aan publiek zal 't wel niet ontbreken, het reeds behaalde succes staat daarvoor borg. Velen ook vau buiten, uit Bodegraven, Waddingsveen en Boskoop, trachtten te ver geefs een opvoering by te wonengeen plaats. We twijfelen dan ook niet, of deze extra- uitvoerin* zal even druk bezocht zyo als de vorige, ook om 't doel. De groote maaltijd voor oude lieden, die de ysclab zich voorgesteld heeft te boaden, zal plaats hebben Dinsdag 11 Februari, 's middags half 2, in de Boelekade. 200 personen zullen er aan deel nemen. Er zal gezorgd worden voor een degelijk en smakelijk maal. Bovendien zullen de oudjes nog wat levensmiddelen meekrijgen. Zeker zal 't aardig zyn om hen zich te goed te zien doen, eerst wat beschroomd, maar spoedig op hun gemak. Het bestuur zal niet nalaten te zorgen dat ze tevreden zyn. De afdeeling Gouda der schippersvereni ging Schuttevaer zal een adres aan Gede puteerde Staten van Zuid-Holland richten, waarin wordt aangedrongen op heropening van de vaart in de Gouwe, den waterweg Gouda—Amsterdam. Het adres ligt ter tee- kening. De kamer van koophandel alhier heeft aan dit adres adhaesie betuigd. De schippers z|jn over 't algemeen van meening, dat bet zeer goed mogelijk is, zich een doortocht door 't ys te banen tot Amsterdam. De heer C. v. d. Plas heeft tegen 1 April ontslag aangevraagd als secretaris en ont vanger der gemeente Bleiswyk. Gedurende 65 jaren was hy op de secre tarie werkzaam, waarvan ruim 49 jaren als secretaris. Onder 6 burgemeesters heeft hy gediend. Hy was al die jaren de vraagbaak van tal van ingezetenen. De stationschef der Staatsspoor te Zeven huizen de heer Moerman, is benoemd tot stationschef te Rhenen. Zaterdag- en Zondagavond heeft „Arnold Spoel" weer een uitvoering gegeven van bovengenoemde Opéra comique. Geen wonder dat beide keeren de zaal geheel was uitver kocht. Hoewel we Zaterdagavond enkele heeren uit het koor, waarschijnlijk wegens ziekte, moesten missen en daardoor de zang iets zwakker klonk, waren de zangeressen en zangers zoowel als de solisten weer even goed op dreef als bjj de eerste 2 uitvoe ringen. Alles ging om zoo te zeggen nog gemakkelijker en allen bewogen zich op het Tooneel met de noodige vrijmoedigheid. De heer Westbroek was weer kostelijk in zyn rol van Zaandams Burgervader. Een autoriteit is volgens hem éin doorloopend vermotden en daarom verwondert het ons niet, dat dit vermoeden zelfs een paar eeuwen vooruitziet, dat men voor 6000 pond 3000 kilo zal zeggen! De heer Hofman heeft blijkbaar onze bescheiden vingerwijzing gevolgd, daar hy beter te verstaan was en by het zingen hier en daar. het al te teere wat achterwege liet, als het zoo te pas kwam. De beide laatste liederen, die hy te zingen beeft, kwamen nu nog mooier tot hun recht, vooral ook het laatste, dat veel beter te hooren was. Mevrouw Fruyt van Hertog mocht zich weer den heelen avond door verbeugen in groote waardeering van 't publiek, dat haar by open doek meermalen terugriep. Trouwens er is veel en hartelijk geapplaudisseerd Vooral na de eerste acte in de Opvoering van Zaterdag-avond, toen de solisten met bloemen en Kranten werden gehuldigd en ook de beer Benzekamp werd bedacht scheen er aan 't gejuich geen einde te komen Een comité van kunstliefhebbers had ge zorgd voor deze niting van erkentelijkheid voor de groote moeite en de goede zorg, die de exécutanten zich hebben getroost om ons zooveel schoons te laten genietenDat is een bijzondere eer voor de Zangvereeni- ging en den Directeur. Allen hebben zich ook in deze laatste uitvoeringen beijverd om het welslagen te bevorderen. Het is ons een genoegen, dat we kannen meedeelen, dat de heer Natzijl de zorg voor het Ballet op zich had genomen. Hy heeft zich op de hoogte gesteld van de dansen, die in de Zaanstreek gebruikelijk waren, en de schit terende nitvoering van de vroolijke, jonge Dames heeft bewezen, hoe goed de leiding is geweest. Men moet er niet gering over denken, wat een moeite hieraan besteed is geworden. Het succes was daarmee gelakkig evenredig en de aanwezigen bielden niet op, voordat ze het nog eens voor den nCzaarv hadden over gedaan. Zondagavond werden Mevronw F. en de heer Van Veen nog eens gehuldigd, de eerste met bloemen en de tweede met een krans. Beiden hebben het wel verdiend Wy hopen nog meermalen in de gelegen heid te zyn de Zangver. „Arnold Spoel" en haar wakkeren Directenr voor een dergelijk kunstgenot onzen besten dank te brengen ZATERDAG 25 JAN. L.K. H.K. Staatsleeninqen. Portugal. Oblig. 3e Serie fr. 500 3 607/. Oblig. 3e Serie fr. 2500 3 60u/i« Rusland. Iwang Dombr. Obli gation 41/. 87 Azie. Japan Obligation 1899 4 80'Vi. - Columbia. Geconsolideerde Buitenlandsche Schuld. O. 1000 P. 3 43'/, Hypotheek-Banken. Pandb. Rotterd. Hypb. 4 987* Pandb. Standaard Hypb. 41/. 99 Pdbr. Sted Hypb. 'sGrav, 4' g 99*/» Pandb. Utrechtsche Hypb. 4", 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 94*/® - Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 47a 95 Pandb. Algemeene Groninger Scheeps-Hypb. 5 101 Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 93 Pdb. Ned. Scheeps-Hypb. 41/, 98'/4 - Nortbw. Pac. Aand. 173 Pandb. Bataafsche Hypb. 4 94 Eerste Ned. Hypotheekbrief- bank 4 96 Pandb. Hollandsche Hypb. 4V» 95 Pandb. Nationale Hypb. V/9 99*- Scheepvaart-Maatschappij en Aand. Holland-Gulf Stv.-Mij. 351/ Premieleeninqen. btüi.GiR, Loten Stad Antwerpen 1887 Spoorwegleeningen talie. Oblig.Zuid-Italiaanscbe Spw.-Mij. 3 65V» - Dwersen Oblig. My. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1900 41 100 VAN - MANTELS COSTUMES MANTEL-COSTUMES AVONDMANTELS BLOUSEN BONTMANTELS PELTERIJEN. a/sm/z/s Afloop der OpenbareVerkooping van Onroerende Goederen, gehonden op 27 Januari 1908 door deu Notaris-plaatsvervanger F. v. d. Straaten, te Gouda. Nos. 1 en 2 ryn opgehouden. Nos. 3 en 4 k. de bear K. G. van Buaren, voor f 210.—. No. 5 k. de heer J. Kaptein, voor f700.—. Nos. 6, 7 en 8 k, de heer J. Boot, voor f 205.—. No. 9 k. de heer G. Haagiman, voor f 360.—. No. 10 k. de heer A. Fokkers, voor f250.— VERSCHEIDENHEID. Men schrijft aan het Bat. Nieuwsb. uit 's Gravenhage „Naar men ons van zeer welonderrichte zyde mededeelde, hebben de debatten in de Tweede Kamer over de rawe en niet altijd te verantwoorden wijze, waarop de troepen van het Indische leger somtyds te velde op treden, de Koningin op zeer pynlyke wyze getroffen. Zjj koestert, naar het voorbeeld van haar Moeder, een groote achting en sympathie voor de krijgsmacht, die onder den evenaar voor de belangen van den Staat optreedt en niet ongaarne ook maar het kleinste vlekje geworpen op de officieren en de minderen die Zjj, waar de gelegen heid zich maar voordoet, van Haar wel willendheid en ingenomenheid overtuigt. „Na hetgeen in de Volksvertegenwoor- diging gezegd is, heeft Z|j ook inzage ver langd van alle couranten en vakbladen, waarin berichten voorkwamen over tegen over vyanden min oorbare handelingen. Nadat Zy aandachtig kennis genomen had van de verschillende klachten en mededee- lingen, heeft H. M. den Minister van Kolo niën opgedragen, middelen te berameu om oen toestand in het leven te roepen, die overeenkomstig de waardigheid van een der eerste cultuurvolken van Europa is en om den oorlog waar deze nu eenmaal niet altyd te vermijden is, te voeren op een manier, die krachtig is maar daarom den tegen stander niet meer dan strikt noodig is, be zwaart en benadeelt. „De Koningin verklaarde daarby, dat Zy Zich zeer bewust is, dat de kryg niet met glacéhandschoenen te voeren is en dat de noodzakelijk held zich kan voordoen om met een gestrengheid op te treden, die van verre en onder geheel andere omstandigheden bezien, een minder stichtelyken indruk kan maken. Maar Zjj verlangt ineo beslistheid, dat, waar de toestanden dergelyke gestreng heid niet dringend vorderon, zy achterwege «al blyven en de tegenstander met mensche- l|jkheid zal worden behandeld. Het gevolg van dezen mei stelligheid uit- gedrukten wil is de zending in commissie van den gouverneur generaal en den leger commandant naar Atjeh, naar het land dus, vanwaar uit de klachten zich het talrijkst en het krachtigst hebben geuit. Maandag 27 januari 1908. Vette ossen en koeien goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 36 2de kwal. 32, 3de kwal. 27 cents per half kilo. Vette kalveren redel. aanvoer iste kw. 28, 2de kw. 26, 3de kw. 23 cent per half kilo. Vette varkens goede aanvoer, iste kw. 241/.. 2de kw 23'»!, 3de kw. 20 cent per half K G. Schapen weinig aangevoerd. Handel in vet vee en vette kalveren stug, lager in prijs. Vette varkens en schapen prijshoudend. Hen wordt verrockt op 't WERK te lettea DIT HIT U.OUUH Tig GOHINCHEM. Deze THEEËN worden afgele verd in verzegelde pakjes van vijl twee en een half eu ten Ned. one met vermelding van Nommer er. iPrys, voorzien van neveu staan Merk, volgens de Wet gedepo "neerd. Zich tot de uitvoe ing van ge eerde orders aanbev ende J. C. BIJL, voorbeen J. BREEBAART La. WORMERVEEH Holla ndf Voor den prjji ran 1 13.60 TE KOOP AANGEBODEN een hagel splinter nleaw verbeterde STAALT* AAIMAGHINB, van de nieowste verbeteringen net alle appaiaten en 8 jaar garantie. Onde machines «orden voor den hoogaten prjjs ingeruild bjj Hooggtraat 78, Hotterdam. Telepboon no. 5263. Inrichting voor reparatie. Filialen: DORDRECHT Vooratraat 726. en te SCHIEDAM, Hoogstraat 54. Een ware uitkomst voor betor liebt en weinig gasverbruik ia de aanschaffing van bet MET SUCCES GEPLAATST. GERING KOUSJES VERBRUIK. PLAATSING ONDER GARANTIE, Wacht voor Imitatie. Beleefd aanbevelend, Aanlegger van Gas-, Water- en Electrische geleiding Dtibbelebuurl B 13. Telefoon No. 117. OPGERICHT 17«S. KO.IIIHLMHK FABHIEHKI. Voedert uw Vee met de zuivere murwe merk .Ster*' en W L, uitmuntend.: door hoog eiwit en vetgehalte en grootste voedingswaarde. Mere-Diploma Parijs 1900 Segen Gouden Medailles. Bestrijding van Bloedarmoede, Bleekzucht, Halaria (Binnenkooru. Algemeene Zwakte, voortdurende Hoofdpijn en Gebrek aan eetlust Chemische Fabriek van Dr. H. NANNING, den Haag. Vraagt overal Dr. NANHIMG'a ElWITSLiU 4 f 1 H per Il«erfle»chp«rllterfleich 107»

Goudsche Courant | 1908 | | pagina 2