Let wel. Echte Graitzin licht. SEI2J2WU Onnavolgbaar Stadsnieuws. .1DVEKTENWS M. M. VAN" LOOF, PosterUen en Telegraphic. 386st Staats-loterij BEURS VAU ROTTERDAM UUKIil. Veemarkt te Rotterdam Vricriilglng «AH MEM ZORG» Zenuw- en Maaglijders ZE3a,a.d.greT7-er hangend De Echte KINADRUPPELS van Dr. DE VRIJ een krachtig leger in Oost-Azië, waar het thanB China en Japan tegenover xich heeft. In verband hiermede bevatten de Rus- sische bladen berichten over een koortsach tige werkzaamheid van Japanners in Mand- sjoerye, waar zij zich bezig honden met landmetingen, bet aankoopen van graan, het slniten van groote verdragen voor de levering van levensmiddelen, visch en con serven voor de eerstvolgende maanden. Vooral de omstreken van Zi/ibar, Kharbin en Wladiwostok schijnen de bijzondere be langstelling van de Japanners te wekken. Langs den Hiberischon spoorweg wordeu weder belangrijke militaire transporten ver zonden. Zon men, dit lezende, niet meenèn dat een nieuwe uitbarsting in Oost Azië voor de deur stond Toch schijnt het alleen een soort drang van de regeering to zjjn, om volk en Doema te brengen tot aanneming der mnrinebegrooting. Na oen driejarig tijdperk van volstrekt stilzwijgen, waarin de oud-minister van buitenlaudsche zaken, Delcaisé, na zyn val zich heeft teruggetrokken, heeft zijn op zienbarende redevoering vun Vrijdag in bin nen- en buitenland groote belangstelling verwekt. Aan bespreking ontbreekt het natuurlijk niet In de eerste plaats dan het oordeel van de „Temps", het blad, dat Delcassé in het begin gesteund, maar hem vervolgens tame- Ijjk plotseling heeft losgelaten. Dit blad schrift zeer diplomatiek, dat men vooral rekening moot houden met de veranderde omstandigheden. In 1905 was Frankryk niet zeker van zichzelf, men kon niet geloovem aan de goede bedoelingen van Delcassé en meende hem te moeten opofferen in het welbegrepen belang van hot land. Intus- schen do tyden zijn beter geworden, het wederzjjd8ch vertrouwen in eikaars vrede lievende bedoelingen is grooter geworden, do positie van Frankrijk tegenover de mo gendheden zekerder. Dit alles is zeer zeker in niet geringe tnate de verdiensto van Dulcassé; immers zyti geest heeft nog langen tyd nagewerkt. Duitschland ook is van inzichten veranderd. Men mag daarom aan nemen, dat de redevoering van Delcassé in goeden zin zal opgenomen worden. Het „Journal dos Débatstt is uiet zoo goed te spreken en vinjlt, dat het zwijgen vun den oud-minister uieer waarde had, dan dit oratorisch knaleffect, waarvan men de uit werking niet bekkenen kan. De Êngelscbe „Wo>tminster" schrijft De redevoering van Delcassé toont ons, in plaats van hot schuwe, onderworReu Frank rijk, dat ta vergeefs een onverzoenlykeu tegenstander tracht tovredon te stellen, een nieuw Frankrijk, dat zich krachtig voelt en door flinke mannelijke politiek tracht zijn positie onneembaar te maken. De „Globe" leest in de gehouden rede, dat Frankrijk noodzakelijk zyn Marokko-poli- tiek zonder aarzelen moet voortzetten, zon der te letten op do bedreigingen van een naburige mogendheid. „Het valt niet te loochenen, dat oen land als Frankrijk geen andere kens heeft; het kan bp het ten uit voer leggen van dezou arbeid rekenen op den stenn van Engeland." Van de Duitsche bladen zegt de „Vossische Zeituug „De rode voering van den beer Delcassé is slechts een historisch incident geweest in de bespreking der tegenwoordige tijden en toestanden; maar wat wel belangwekkend zou zyn te weten, is, waarom de heeren Picbon en CJemenceau zoo op den achter grond blijven en »ij, terwijl de interpellatie reeds één keer is uitgesteld, niet Zaterdag hun verklaring hebben gegeven? Men krijgt den indruk, dat zij tijd willen winnen." Het „Berliner Tageblatt" ten Blotte gelooft, dat Delcassé van plancis zijn in 1905 neer gelegd werk weder op te vatten, het geen het blad wel eenigszins gevaarlijk vindt voor Duitscbland. Verspreide Berichten. Fbihkrijk. De minister van justitie Briand bereidt een ontwerp voor, dat ook aan de arbeiders recht zal geven oro zitting te nemen iu de jury's der rechtbanken. In verband met de bezwaren, verbonden aan bet doen verrichten van herstellingen aan kerkgebouwen, heeft de vergadering van aartsbisschoppen en bisschoppen te Bordeaux de wenschelijkbeid uitgesproken, dat er een comité gevormd zal worden, dat de kerken huurt en het onderhoud ervan verzekert. Het Achilleion, op Korfoe, dat nu aan keizer Wilhelm behoort, zal in Maart a.s. gereed zyn om de keizerlyke familie te ontvangen. Talrijke wijzigingen, natuurlyk door deu hoegen bezitter aangogeven, xyn aangebracht. Het klassieke paleis is in een modern kleed gestoken. Een vyfhonderdtal vrouwen hield Zaterdag avond te Berlijn een betooging voor alge meen kiesrecht in Pruisen. De politie weed ontvangen met den kreot „bloedhonden Het zwakke geslacht ging, zonder dat er van de wapens gebruik werd gemaakt, uiteen. Vier dametjes werden gearresteerd. Zwitserland. De anarchistenjacht duurt voort. Zaterdag is te Genève een inval gedaan in een anarchistische drnkkerp. Twee personen werden gearresteerd, die ook bescliaidigd worden van de hand te hebben gehad in deu bankroof te Tiflis. Rechtskundige bijstand werd den beiden Russen, op bevel van het departement van politie, geweigerd. - Spanje. Door den minister vau binnenlandscho zaken werd in dd Kamer medegedeeld, dat hy bezig is met do voorbereiding van een Roodboek over Marokko, dat binnen twee a drie weken in hot licht zal zien. Gemengde Berichten. Uit Goor meldt men: Toen de knecht 8. van den heer W., za delmaker, Zaterdagavond naar bed wilde gaan, sloeg hij by het opgaan der trap ach terover en werd met oen hevig bloedende wonde in bet achterhoofd opgenomen. Direct iugeroepeu geneeskundige hulp mocht niet meer baten; na een uur stierf hy, zonder tot bewustzijn te zyn gekomen. Men meldt uit den Haag: Met toestemming van de justitieele auto riteit heeft jhr. de Geer de cellulaire gevan genis te Schevoningen, waar hij gedetineerd is, voor oen dag mogen verlaten, teneinde naar het sterfhuis van zyn echtgenoote te gaan, die eenige dagen geleden te Nijmegen overleden is. De veroordeelde werd gisterochtend door een rijksveldwachter naar Nijmegen getrans porteerd, vauvvaar hy 's avonds, ouder het zelfde geleide, in de strafinrichting terug keerde. Men muldt uit Enschedé: In den hoedenwinkel van C. kómt een juffrouw, die verzoekt eenige hoeden op zicht te mogen meenemen. Ofschoon de winkelier hiertoe niet graag overgaat, voldoet by ein delijk aan haar verlaugen, doch laat uit voorzorg iemand met haar meegaan. Op weg naar haar woning koop de juffrouw kwan suis in een sigarenwinkel eenige sigaren cn vraagt ol ze daar voor oenige oogenblikken een hoed mag laten staan. Dit wordt haar toegestaan. Ze laat een der haar op zicht meegegeven hoeden in den winkel en vult de doos met een vod en met haar begeleid ster, die buiton is gebleven, gaat ze verder. Bij haar z. g. woning gekomen, zegt ze tot haar geleidster, dat het voor deze niet won- scheljjk is binnen te gaan. Hiermee is deze echtei niet gediend, neemt de hoedendoos iu ontvangst en keert naar den winkel torng. De patroon blij zyn hoeden te hebben behou den, ontdekt spoodig het bedrog. In den sigarenwinkel is echter de houd reeds afge haald. Do politie, met het feit in kennis «gesteld, heelt de dievegge nog niet kunnen uitvinden. Naar aanleiding van den stand der hout markt is in een vergadering der houthande laars van Smaland, Halland en Vfistergütland (Zweden), naar „Svensk Export" bericht, de. kwestie der dalende houtpryzen besproken. Ter voorkoming van een verdere daling werd een vermindering van de productie aanbevo len. Vele houthandelaars verklaarden, dat zy de productie met 75 pCt. zouden beper ken. Men besloot daarop, de productie met minstens de helft te verminderen en voor de behartiging van de belangen der hout handelaars over te gaan tot oprichting van „Sydvftstra Sveriges Skogsafverkningsföre- ning". De dierenl ain te Berlijn ie door een ge lukkig toeval in 't bezit gekomen van wilde kanarievogels, rechtstreeks van Madeira in gevoerd. Ze zyn veel kleiner en sierlijker dan de tauimo gele kanaries, geelgroen met donkere streepjes; bij de wijfjes maakt de geelachtige grondklenr plaats voor een grauw- achiigen tint en is de hals blauwgrijs. Diitbchlan». Naar de „Köln. Ztg." meldt, heeft de plaatsvervangende gouverneur van Togo bericht, dat te Acra de builenpest is uitge broken en hij derhalve een quarantaine heeft gelast voor aanvoeren alt de besmette streken. Donderdagavond werd by Koudekerk met •teenen geworpen naar de Carsjensboot „Ver- eeniging". Door een der op de boot zjjnde veldwachters werd een schot in de lacht gelost. Vrijdagmiddag werden van dezolfde stoomboot van de veemarkt te Leiden terug kerende, nl de rniten verbrijzeld en des avonds zon zich dit spelletje hebben herhaald, doch door de aanwezigheid van 3 veldwach ters werd dit plan verijdeld. Men meldt nit den Haag: Naar bet-huis van bewaring zijn overge bracht vier personen, die verdacht worden in den nacht van Vrijdag op Zaterdag j. 1. te hebben ingebroken in een pakhnis aan de Statenpoort. Reeds in het begin der vorige week was de politie ter oore gekomen dat er getracht was 's nachts in bedoeld pakhuis in te bre ken. De politie had in verhand hiermede be doeld pakhais gedurende eenige nachten on der speciale bewaking gesteld. In den nacht van Vrydag op Zaterdag bemerkten de snr- veilleerende politie-beambter. dat eenige per sonen het pakhuis waren binnengedrongen. De politie slaagde er echter niet in de in dringers op heeterdaad te betrappen, want dezen wisten te ontsnappen. Eenige oogen blikken later meende do politie in een groepje van 4 personen, oude bekenden van de justi tie, die in de nabyheid werden aangetroffen, de inbrekers te herkennen. Zy werden aan gehouden en zyn nu ter beschikking van de justitie gesteld. Vrydagmiddag kwam iemand uit Utrecht met zyn automobiel van de tentoonstelling le Amsterdam. Halverwege Amsterdam Utrecht, op 200 M. afstand van het hotel Do Kampioen, reed by een meelwagen achterop. By 't uitwyken kwam het Imker- voorwiel in aanraking met den rykspaal en zwenkte de auto achterwaarts in de rivier do Vecht. Met eenige moeite werd de eige naar-bestuurder, die reeds kopje-onder was, gered de chauffeur was er bytyds uitge sprongen. In bovengenoemd hotel werden de heeren van eenige droge kleeren voorzien en ver trokken 's avonds naar Utrecht. De auto werd door eenige mannen met takels op den wal gebracht en in de garage van het hotel geplaatst. Het ergste zou echter den vol- geudeu dag gebeurennadat de hecrer» van 's morgens 10 tot 's middags 4 uur hadden gewerkt om de auto weer op gang te brengen, gelukte dit eindelijk. Even voor 't vertrek keek do eigenaar met een lichtje het onder stel na endaar stond de heele auto io lichtelaaie. Aangezien de zolder van de garage al begon te blakeren werd de auto op den weg gebracht en om hem voor alge- heele verwoesting te vrijwaren, maar weer in de Vecht gereden, waar hy eerst met zooveel moeite was uitgehaald. Te IJmuiden heeft Vrijdagavond, naar De Ct. meldt, een paniek geheerscht. In minder dan een uur braken 0 groote tele foonpalen, die met donderend geraas op de straten en tegen de huizen ploften. Kort daarop volgden meer, zoodat in minder dan geeu tyd de straat blank van rjjp stond en de doorgang versperd werd door balken en draden. Met het electrisch licht ging 't oogenblikkeljjk niet veel beter. Reeds te half zes weigerde de straatverlichting te Vejsen en Velseroord en kort daarop ook de par ticuliere, Een boom bleek by onderzoek afgebroken te zyn en met de kruin op de draden te liggen. Te IJmuiden ontstond de storing te kwart na tiende neerstortende palen en draden vernielden de electrische leidingen, schokken doortrilden de omgeving, blauwe vlammen vonkteu de lucht in. Op straat was 't een oogenblik levensgevaarlijk, tot men den stroom had afgesloten. Toen zaten we in 't duister. Als een groot wonder moet gemeld, dat gelukkig geen persoonlijke ongelukken zyn voorgekomen by het neerstorten der palen en dat geen brand is ontstaan. In de duinen vloog een paal in branjd en brandde halverwege af. I^r Door de directie en den bedryfschef Van de elektrische centrale werden onmiddelyk ingrijpende maatregelen getroffen om on heilen te voorkomen; een nachtploeg werd in dienst gesteld en met hulp van de politie slaagde men er te kwart na twee in, licht t« geven. Men meldt ons: Te Lisse is Zaterdag een droevig onge val gebeurd. Men was daar bezig met het herstellen van het telephoonnet. Om draden ttcor te knippen, ging de arbeider Kroes in een telephoonpaai zitten. Op eens knapte de paal af en stortte met den man naar be neden. De man kreeg den paal op zich en bloedde hevig. Bij een gendeskundig onder zoek is gebleken, dat de man twee ribben heeft gebroken en een herschenschudding kreeg. Zondag was de toestand van den man be vredigend. De groothertog vin Heszen, heeft zich weer op een parlementaire avondparty met verschillende sociaal democratische Kamer leden onderhouden. Daarbij kwam ook het gesprek op de straatbetoogingen te Berljjo. De groothertog vond, dit op de bonding der politie daar niets viel aan te merken. Mi nister Braun voegde zich by de pratenden en zeide dat, in geval zulke betoogingen te Darmstadt werden gehouden, daartegen geen bezwaar bestond, zoo lang de menschen zich ordelyk gedroegen. De groothertog bracht daar niets tegen in. Inbrekers hebben nit de werkplaats van een graveur in West Norwood drie minia turen gestolen, die aan de koningin van En geland behoorden. Zy waren op ivoor ge schilderd en niet good omljjst en stelden diie vnn haar dochters voor. Men vreest dat het de dieven, die allerlei andere din gen van waarde hebben meegenomen, alleen om het goud te doen is geweest en zy de miniaturen zelf vernield hebben. De heele Londensche politie is in de weer. De president van Argentinië heeft Zater dag de zitting van het parlement gesloten verklaard en vastgesteld, dat de begrooting van uitgaven over 1907 ook geldig zal zjjn voor 1 <108 Alle wetsontwerpen, by de Ka mer ingediend, zyn ingetrokken. Deze maatregelen worden gemotiveerd door een verwijzing naar den tegenstand, dien de regeering ondervond van de zyde der Kamers, die 15 November waren byeen- geroepen^tot een buitengewone zitting. Naar men verzekert, hebben de Kamers het plan vandaag te vergaderen, niettegen staande de zitting by besluit van den minis ter is gesloten. Gebeurt dit, dan zal de regeering den staat van beleg afkondigen. De troepen zyn geconsigneerd. Te Buenos Ayres is het ove rigens volkomen rustig. Men schrijft uit Tiel aan de Geld: In de Waal naby Tiel is weder een zand bank ontstaan. Gistermorgen stond daar 2.24 M. water. Met ingang van heden zyn de beperkende bepalingen voor de scheep vaart wederom in werking getreden. Een stoombootje, genaamd Zvvalnw, kwam bereids aan van de fa. P. Smit Jr. te Rotterdam. Vanwege den Rykswater8ta.it wordt dit met rijksveldwachters benur.d ter handhaving van de orde voor geregelde op- en afvaart. De waarschuwingsborden waarop wordt aangegeven de waterstand en de borden waarop de woorden: „verbod vaart by nacht", zyn wederom geplaatst. In de vlucht- haven te Tiel zitten eenige schepen aan den grond, zy hebben een diepgang van 2.38 M., terwijl te Leeuwen momenteel slechts 2.24 M. water staat. Benoemd: 16 Febr. tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Monster, de comraies-titnlair der posteryen en tele grafie J. Padmos te IJmuiden. Verplaatst: 9 Jan. de klerk der posteryen en telegrafie 2e klasse H. A. H. Happé, van Amsterdam v(telegraafkantoor) naar Meerssen 16 Jan. de surnumerair der posteryen en telegrafie C. J. Plaat, van Groningen (tele graafkantoor) naar Rotterdam (telegraaf kantoor) de klerken der posteryen en telegrafie 2e klasse H. A. Kooyman, naar Didam en J. C. J. H. Ex, naar Geldrop, beiden van Rotterdam (telegraafkantoor), H. E. Bege- manii, van Loosdninen naar Scheveningen en A. J. C. Oliemans, van Rotterdam (bypost- en telegraafkantoor „Veerkade") naar Loos- duinen 1 Febr. de telegrafist W. C. G. Py'tak, van Eindhoven naar Rotterdam de klerk der posterijen en telegrafie 2e klasse H. Mulder, van Amsterdam (tele graafkantoor) naar Maastricht (telegraaf kantoor) 1 Maart, de commies-titulair der poste rijen en telegrafie C. Tayn, van 's Graven- bage (telegraafkantoor) naar Tiel. Ingetrokken: 16 Jan. de tijdelijke werkzaamsteliing by het Hoofdbestuur van den commies der posterijen en (telegrafie 3e klasse J. L. Clnysenaar met plaatsing te 's Gravenhage (postkantoor). Eervol ontslagen op verzoek: 16 Jan. de klerk der posterijen en tele grafie le klasse J. J. W. Salra te Scheve ningen 1 April, de brievengaarder te Schoorldam, A. Nicolai; 1 Mei, de commies der telegrafie le klasse J. J. M. M. van den Bergh te Amsterdam de commies der telegrafie 2e klasse H. W. Fischer te Amsterdam. Overleden: 10 Jan. de adsiatent J. Beekman te Amsterdam. GOUDA 28 Januari 1908. Aan de Baadsleden is het volgehde inge komen stuk toegezonden Gouda, den 21 Januari 1908. Uit een icbrjjvan van de Gezondheids commissie dd. 2 Juli 1907 no. 43 B, gevolgd door een onderzoek van onzentwege ingesteld, was ons gebleken dat de woningen aan de Kamemelksloot wijk R no. 444, en no. 521 verschillende gebreken hadden. Vermits wy verbetering van den toestand voor de bewoonbaarheid der woningen nood zakelijk achtten, schreven wy met overleg ging van een afschrift van het advies der Gezondheids-Commissie de eigenaren by ons besluit van den 17 Juli 1907 no. 130 aau, om binnen drie maanden de woning R no. 444 overeenkomstig de artt. 49 j0., 95, 93, 98. 106, 84 j0., 111 en 114 der Bouw- en Woningverordening, van eene gelegenheid tot verkrijging vau goed drinkwater te voorzien en aldaar een privaat aan te brengen, en van liet perceel de muren van eene vockt- keerende laag te voorzien, de afvoerleiding van regen-, schrob- en menage water te ver beteren, den toevoor van licht en lucht te verbeteren en in den bonwvalligen staat van zolder en dak te voorzien, en de woning R no. 521 overeenkomstig de urtt. 49 j0., 95, 84 j°., Ill en 114 der Bouw- en Wo- ningverordening van eene gelegenheid tot verkrjjging van goed drinkwater te voorzien, den toevoer van licht en lucht van het perceel te verbeteren en tevens in den ge- brèkkigen toestand van het privaat te voor zien. Aan deze aanschrijving hebben de eigenaren geen gevolg gegeven en naar het schijnt hebben zij ook geen plan daaraan gevolg te geven, de gestelde termijn is verstreken zonder dat de gevorderde verbeteringen zjjn aangebracht en de woningen verkeeren nog in denzelfden toestand ls toen de aanschrij ving plaats bad; zy z\jn naar ons oordeel ter bewoning ongeschikt. In overeenstemming met het mede hierbij overgelegd advies van de Gezondheidscom missie dd. 16 Januari 1908 no. 89 B, hebben wy mitsdien de eer Uwe vergadering voor te stollen het volgende besluit to nemen: De Raad der gemeente Gouda; Gezien de voordracht vau Burg. meester en Wethouders dd. 21 Januari 1908 no. 7; Overwegende dat Burgemeester en Wet houders van Gouda by hun besluit van den 17 Juli 1907 no. 130 de eigenaren van de woningen aan de Kamemelksloot wyk R nos. 444 en 521, kadastraal bekend gemeente Gouda in Sectie A no. 4191 en 4202, krachtens de artt. 14 en 16 der Woningwet hebben aangeschreven eenige naar hun oordeel nood zakelgke verbeteringen aan te brengen bin nen drie maanden, doch dat na het ver strijken van den gestelden termijn degeeischte verbeteringen niet zyn aangebracht en de woningen dientengevolge ongeschikt zijn ter bewoning Gelezen de adviezen van de Gezondheids commissie dd. 2 Juli 1907 no. 43 B, en 16 Januari 1908 no. 98 B. Gelet op art. 18 der Woningwet, Heeft besloten de bovenbedoelde woningen aan de Kame melksloot onbewoonbaar te verklaren met last tot ontruiming daarvan binnen zes maanden te rekenen van den dag, waarop de tyd tot voorziening zal zijn verstreken of het besluit tot onbewoonbaarverklaring zal zijn gehandhaafd. De Raad voornoemd. Secretaris, Voorzitter. Gisterenavond trad op verzoek van de Goudscke Winkeliefsvereeniging in de bene denzaal der sociëteit „de Rennie" op de heer Dr. A. L^m, directeur van het Gemeentelij* Laboratorium te Rotterdam. 'tOnderwerp voor zyn lezing was: Ver- valsching van voedingsmiddelen in'Noderland. In een mooie rede zette spreker niteen, dat by de invoering of verscherping van toezicht op levensmiddelen in andere landen Nederland de groote Slokop wordt van alle vuilnis, dat elders wordt geweerd. Van verschillende levensmiddelen gaf spre ker, aan de hand van meegebrachte monsters, een overzicht van de vervalschingen. We willen er hier eenige laten volgen. Meel, bjjv. tarwemeel wordt op wel 20 A 25 manieren vervalscht, o. a. met een expres- seljjk hiervoor vervaardigde soort maïsmeel, dat in 't geheel geen eiwitten bevat. Hierdoor wordt natnurlyk de voedings waarde belangrijk verminderd. Gips en alnin worden ook al als verval- schingsmiddelen voor meel aangewend. Ook aardappelmeel doet dienst bij de knoeierijen. Spreker wees nog op een soort boonen, waarvan verschillende gekleurde vrachten aan dezelfde plant voorkomen. De bruin gekleurde wordeu na tasscben de gewone brnine boonen gemengd, 't Gevaarlijke hier van is, dat zich soms, d. w. z. de eene keer wel een andere maal niet, nit die boonen een sterk vergif, 't blauwzuur ontwikkelt, waardoor das vergiftiging ontstaat. 't Artikel sniker wordt vermengd met meel. Ook de vanillestokjes worden vervalscht, o-l. door 8tnkjes houtskool met wat meel, waarin wat vanille olie, te bedekken en bij te kleuren. In kandij wordt nog kool gemengd, alles soms zoo mooi. dat dit natuurlyk niet te zlea if. Honig wordt byv. vervalscht met rietsui ker, wel tot 20 A 30 pCt. Ook glucose doet dienst. Bessensap en koffie zyn ook aan knoeie ryen onderhevig. Van dit laatste artikel, dat niet zooveel vervalscht wordt, gaf spre ker een aardig staaltje, boo minderwaardige partyen nit het buitenland, hierheen worden gevoerd oin onder de goede koffieboonen te worden gemengd. Een party n.l, die eeni- gen tyd in de Theems was ondergedompeld geweest en das alle koffieeigenschappen had verloren, werd in Engeland voor 't gebruik afgekeurd. Nu stuurde men ze maar onder een valsche verklaring naar Nederland. Ook cacao, peper, kaneel veel specciyeu werden verknoeid. Ook verteldo do spreker nog hoe saffraan, gemaakt wordtdaarvoor gebruikt men goudsbloemblaadjes. Spreker maakte toen uaii de hand van eukelo graphische voorstellingen dnidelyk, hoe goed toezicht op levensmiddelen werkte in Rotterdam. Terwyl in de eerste jaren het aantal monsters van vervalschte waren onge veer de helft of 50 pCt bedroeg van alle monsters, is dit tegenwoordig slechts 1 of oen paar procent. Hy had ook berekend, hoeveel geldbesparing dit in Rotterdam gaf, alleen op het artikel melk. Door het grootere gehalte aan melkvet was er jaarlyksch voor f 320.000 in Rotter dam bespaard alleen op melk, terwyl do uitgaven voor den schoikundige, 't laborato rium enz. f 9.400 bedroegen. Spreker hoopte, dat deze cyfers zouden spreken en dut nog in menige plaats toe zicht zou worden worden ingevoerd en uit geoefend. Hy gaf nu gelegenheid vragen te stellon. Daar van deze gelegenheid niemand gebruik maakte sloot de voorzitter, met een woord van dank aan den spreker voor zyn leer zame rede, doze vergadering. Er was weinig publiek by./oo'n belangryk onderwerp. De zangveroeniging „Harmonie" te Bode graven, directeur de hoer A. J. Laffrée, geeft Woensdag een uitvoering in hotel „van Haeftou". Uitgevoerd wordt „do Vier Jaargetyden", oratorium van Jos. Haydn. 5e Kla se. Trekking vau Dins<lag 28 Jan No. 16410 1 50.000. 781 i 25.000. 2002, 10726, 12389 en 18053 ieder I 1000. 5058, 12359 en 20598 ieder 1 400. 3113, 3330, 4080, 5438, 8798 en 20968 ieder 1 200. 4402, 4404, 8388,10107,12507,13433, 15129, 18051 en 20808 ieder f 100. 101 340 506 684 95 736 38 49 54 814 74 908 1057 1191 1210 51 94 1344 1416 1698 1732 36 1808 39 61 2043 2298 2361 63 73 91 2465 2588 2687 2849 2929 89 3003 12 53 3261 69 3305 3495 3534 40 76 3681 3719 4066 86 4139 75 4246 91 4368 4401 4608 12 24 4806 32 40 4917 65 99 5085 5180 91 Prijaen van f 70. 5316 8644 11979 8745 12019 8833 20 9001 66 9227 83 55 12131 9346 79 9452 98 9598 12280 9666 94 93 12698 9750 13001 94 13107 9847 13 70 21 9928 13237 61 48 6980 10247 99 7028 .10319 13342 68 10412 05 92 91 13408 7222 10548 13676 30 10617 83 70 70 13774 7607 10725 13829 43 99 85 67 10938 89 89 85 13961 7880 11120 14032 7929 65 85 82 11480 14233 8087 11722 47 8108 11941 63 8488 75 14320 8539 40 5420 5502 5032 5854 55 5970 6059 6152 6232 34 6360 6445 6556 64 6686 4581 1481 15084 99 15116 15280 Qa 15398 15521 15703 15863 15919 89 16029 90 96 16310 36 16579 91 16748 16831 98 16936 17027 97 17136 48 17264 17370 174/0 7)8 98 677 '17706 17963 18064 18117 24 18201 18802 18394 18574 18680 19001 19103 19201 84 19500 19 19602 19797 20030 55 70 20284 20399 20463 20535 55 20727 66 20806 16237 MAANDAG 27 JAN. L.K. U.K. Staateleenmqen. Portugal. Oblig. 3e Serie Ir. 500 3 60'/, Oblig. 3e Serie lr. 2500 3 (SO'Vi, - Eeslaxd. Iwang Dombr. Obli gation 4'/, 87 Azie. Japan Obligatien 1899 4 82 Colcitiiia. Geconsolideerde Buitenlandsche Schuld. O. 1000 P. 8 44v, - Hypotheek-Banken Pandb. Rotterd. Hypb. 1 98'/. l.WVVUZU. "JJIU. t ÖO f Pandb. Standaard Hypb. 4'/, 99 Pdbr. Sted Hypb. 'eGrav, 4'99'/i Pandb. Otrechtsche Hypb. 4", 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 95 Pandb. Zuid-Uoll. Hypb 4',, 95 Pandb. Algemeene Groninger Scheepa-Hypb. 5 101 Pandb. Nederl. Hyp. A Pand- brielbank 4 93 Pdb. Ned. Scheeps-Hypb. 40, 98'- Nortbw. Pac. Aand. 174 178 Pandb. Bataafacbe Hypb. 4 94 Eerste Ned, Hypotheekbriei- baok 4 98 Pandb. HoUandaobe Hypb. 4V, 95 Pandb. Nationale Hypb. 41/, 99' Scheepvaart* M aaterhappijen Aand. Holland-Gnll Stv.-Mjj. 35'/ Premieleminqen. hiïi.öJB, Loten Stad Antwerpen 1887 Spoor weg ren ingrti talis. Oblig. Zuid-Italiaansclie Spw.-My. 3 Diversen Oblig. My. tot Expl. Lann van Mcerdervoort 1900 41 05S 100 - - VAN - MANTELS OOSTUM ES MANTEL-COSTUMES AVONDMANTELS ULO IJ SEN BONTMANTELS PELTERIJEN. VERSCHEIDENHEID. Zaterdagavond brak op deu zolder van dc brandecü van den heer C. A. Beukers, aan de Westvest, te Rotterdam, brand uil, welke spoedig zoo in hevigheid toenam, dat do vlammen uit hot dak sloegen. De politie wist mot een slangenwagen don brand in den aanvang *nog te blusschon. Het brandersbe- dryf zal dnar wol enkelo dagen moeten stil staan door bet velo bluschwater dat in de beslagbakken terechtgekomen is. B u r g o r I ij k e Stand. GEBOREN: 25 Jan. Geertruida Johanna, ouders J. E. A. Agten en W. A. van Putten. 26. Pietertjo Maria, ouders AHey en M. van Dufivendyk. Dina Maria, ouders L. C. de Knoop en G. M. van Hooit. Alida, ouders A. Boer en A. Schiedon. -- 27. Elizabeth Francina, ouders P. Buyense en A. van deu Heuvel. OVERLEDEN: 25 Jail F. J; Spnrnaay, 68 j. N. Karreman, wed. C. Beekenkamp, 66 j. 26. H. J. Determan, 19 j. 27. F. Boulogne, 85 j. M. A. R. van Dongen Bolding, wed. J. F. Herman do Groot, 89 j. Dinsdag aS Januari 1908. Vette ossen en koeien goede aanvoer, prysen waren voor iste kwal. 37 sde kwal. 3a, 3de kwal. cents per half kilo. Magere ossen, melkvee en vaarkoeien goed aangevoerd. Vette kalveren goede aanvoer iste kw. 30, fdc kw. 37, 3de kw. 22 cent per half kilo. Stieren goede aanvoer istc kwal. 31, ade kwal. 27, 3de kwal. 34 cent per halt kilo. Handel voor alles stug tot staande prysen. V Heden overleed zacht en kalm, in den ouderdom van ruim 89 jaren, tot onze diepe droefheid, onze zeer ge- liefdo Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Maria Arrntlina Ketniiia van Dongen Holding, Weduwe van Jacodos FHEtmntraHEBmK »E Groot. Uit aller naam, W. HERMAN DE GROOT. E. M. HERMAN DE Eneehede. O ROOT DmnfiKK. J. F. HERMAN DE GROOT. E. G. HERMAN DE GROOT—Dl' Croix. Gouda, 27 Januari 1908. Heknmeea. Aide, ling II It OK KICK HOIS. KOCENDAAL HOEK PARADIJS GOUDA' Deze inrichting stelt zich ten doel om oude, gebruikte «n overtollige huishoudelijke voerworpen welke ook, zoo veel noodig te repareeren, cn hoofdzakelijk aan uiinge- goeden voor goedkoope pryzen to verkoopen. De daarop behaalde Winst komt geheel ten geedo aan de neutrale Voreeniging ,Ar- h eneorg". zyn thans door nieuw gevonden toepassingen onze in olieverf geavhitderde Por tretten Peinlure- tiof/uerl*. Zy geven kracht en diepte, die namakers niet kunnen bereiken. Men overtuige zich, goen imitatie, voor de echte te ontvangen. Geïll. Prijscourant met een aantal onge vraagde getuigschriften gratis op aanvraag. Boxtel. HOGAtiUJn .fc Co. Agont voor GOUDA Firma A. QUANT, Kunsthandel, Kleiweg, by wien modellen te bezichtigen z|jn. wordt nit overtuiging, als een werkelijke hal iu den nood, het boek. aanbevolen. Na ontvangst van adres per briefkaart wordt dit boekje franco per post toegezonden door IHaOKPGEL'S Hookhnn 7,a tbormnrl. Een ware ulfEomst voor beter licht en weinig gnsverbiuik is de aanschaffing van hot MET SUCCES GEPLAATST. GERING KOUSJES VERBRUIK. PLAATSING ONDER GARANTIE. Hitcht u voor imitatie. Beleefd aanbevelend, Aanlegger van Gas-, Water- en Electrische geleiding -2- Dubbelebuurt B 13. Telefoon No. 117. Bestrijding van Bloedarmoede, Bleeksuoht, Malaria (Binnenkooru. Algemeene Zwakte, voortdurende Hoofdpijn en Gebrek aan eetlust dragen buiten op de roode doos den naam ft. Nanmnjp. onder nevenstaand fabrieks merk Men lotte daarop ZIJ lijn overal verkrijgbaar a f 0.75. Ook recht- streek» en franco van de fAbriek tegen inzending van poatwisael a f 0.75. Cbomigoho Fabriek van Dr. H. NANNING, den Haag. Vraagt overal Dr. MMXl.Wl UWITtML t 1.25 per liferfleacb per 1llterfleub toto.

Goudsche Courant | 1908 | | pagina 2