Hal itcap i de EGKV’ MS. LVOND Onnavolgbaar Maandag 2 Maart 1908. No. 10577. ;l( tan TWEEDE BLAD. GOUDA". ERTS Jr ADVE11TENTIEN Rechtzaken. )PPE. LEN, Rotterdam. 40ste Jaargang. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD Zenuw- en Maaglijders svor«lt nit overtuiging, als «en werkelylee hulp in den nood, het boek, ZRa.Q.ca.g'e-srer van a. sant. r stuk, prachtig ie Jenever n ftrUnnul. Uit het jaarverslag van de Vereeniging tart 1908, ure, 1”, Oosthaveu. stbode. lote stad. niraal". Hu- nar bij £RS Jz. Een echt melkkoetje I Als een groote zeldzaamheid kan worden vermeld, dat by den landbouwer J. van der Linden, te Dubbeldam, een koe op stal staat, die 42 liter molk per dag geeft Tooneelspel in H. l.~. 8., f 0.50. bune een «éér Cts. verkrijg- enden ten huize dstraat, alhier, nsdag 4 Maart ure. taris M. KROON. I. ratiën. rstraat 267. lenstraat. traat 54. Teletoi n No. 8*. De Uitgave dezer Courant geschiedt dagelijk njet uitzondering van Zon- en feestdagen. De prijs per drie maanden is f 1.25, franco pet post 1.70. Afzonderlijke Nommers 'V IJ F C E N T E N. GOUDSGHE UHIUVL ïVtewws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. Door de Civiele Kamer der Arrondisse- ments-Rechtbank te Rotterdam werd gisteren de volgende zaak behandeld. In het jaar 1905 werd door den heer L. F. Henke aldaar, aan de „N. V. Werf De Noord” de bouw opgedragen van een Rijn schip, groot 2200 ton en zulks voor de som van f 58000, welke opdracht werd geaccep teerd, waarvan als gewoonljjk een contract werd opgemaakt. In art. 1 werd bepaald de termijn van aflevering, in artikel 2 en 3 wat in aanmerking kan komen, zoo die termijn overschreden wordt, dus overmacht en art. 5, dat bij niet op tijd levering op de aannemingssom voor iederen dag van te late aflevering 1 25 kan gekort worden. Maar ook is bepaald, dat van die over- de. Anachr, :rs. (Bekroond herbond). meende 1 ruimte bieden menschen. VRIJDAG 28 FEBRUARI 1908. (Vervolg.) Aan de orde: 1. De benoeming van: een lid der Commissie van bijstand in het beheer der gemeente-gasfabriek Benoemd wordt de heer H. KNUTTEL met 11 stemmen, de heer N. A. v d. Ree verkreeg 2, de heer J. Vergeer 1 stem en 1 stem in blanco. b. een lid der Commissie belast met het doen van voorstellen inzake den af voer van vuil in de buitenwijken; Benoemd wordt de heer W. BOKHOVEN met 12 stemmen, de heer J. Vergeer ver kreeg 2 en de heer J. L. van Eyk 1 stem. c. onderwijzers aan de school v. g. 1. o. No. 1 en'.aan de school v. g. 1. o. No. 4. Tot onderwijzer aan school No. 1 werd benoemd de heer J. B. VAN MILAAN* te Breda met 14 st., de heer J. Stoppelenburg verkreeg 1 stem. Tot onderwijzer aan school No. 4 werd benoemd de heer L. MIDDELHOF te Rijssen met 13 stemmen, de heer J. Stoppelenburg verkreeg 2 stemmen. Aan de orde De rekening der schutterij over 1907. Wordt goedgekeurd. Aan de orde: De rekening van het voormalig Armbestuur zyn thans door nieuw gevonden toepassingen onze I» olieverf geechUderd" Por tretten Petnlure-Bogaerte. Zjj geven kracht en diepte, die namakers niet kunnen bereiken. Men overtuige zich, ge,en imitatie, voor de echte te ontvangen. Geïll. Prijscourant met een aantal onge vraagde getuigschriften gratü op aanvraag. Boxtel. fl ROGIER!3 X Co. Agent voor GOUDA Firma A. QUANT, Kunsthandel, Kleiweg, by wien modellen to bezichtigen zjjn. aanbevolen a Na ontvangst van adres per briefkaart*oidt. (1 t boekje franco per post toegezonden door BLOKPOEL’S Boekhan Za'tbommnl. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 27 Febr. Leentjo, ouders T. Binnendijk en W. M. van Bodegraven. 28. Adriana Cornelia, ouders S. van Leeuwen en A. A. van dor Zwalm. 29. Alida, ouders A. vam Hoff en M Zand voort. OVERLEDEN: 27 Fobr. A. J. van der Klein, 3 j. 11 m. - P de Vroodt, 60 j. ONDERTROUWD: 28 Fobr. .1. van Rijs wijk en P. van der Laan. alleen besloten den kooper van het huis bet geheele stuk te verhuren. Het voorstel van den heer van Iterson wordt in stemming gebracht. Voor stemmen de bh. IJsselstjjn, van der Ree en van Iterson. Tegen stelnmen de hh. Herman, van de Velde, Dossing, Muglwijk, van der Torren, van Galen, Bokhoven, de Jong, Nederhorst, Knuttel, Vergeer en van Eijk. Het voorstel is dus verworpen met 12 tegen 3 stemmen. Het voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken wordt zonder hoofdelyke stem ming goedgekeurd. Aan de orde: 7. Het voorstel tot verkoop van grond aan de Wed. 8. BootAbelman. Wordt goedgekeurd. Aan de orde 8. Het voorstel tot verkoop van grond aan het Hoogheemraadschap Rijnland. De heer IJsselstyu: M de Voorzitter, ter motiveering van mijn stem, moetik zeg gen dat ik ben voor exploitatie van gemeente grond, maar wanneer dit is voor verbetering van rooilijnen of voor het bouwen van villa’s dan kan ik er wel in komon daarvoor een uitzondering te maken. Wanneer wjj nu aan Rijnland deze strook afstaan, geloof ik, dat wanneer die barakken daar weg zullen gaan on deze opzichterswoning zal worden ver fraaid, dit een zeer mooi entrée zal ge ven aan de stad, dus kan ik wel medegaan met dit voorstel. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel goedgekeurd. Aan de orde: Het voorstel tot wijziging der gemeente begrooting voor 1907. Wordt goedgekeurd. Aan de orde; Het voorstel tot vereffening der uitgaaf voor een aandenken aan den gewezen Volon tair ter Secretarie N. A. de Joncheere. Wordt goedgekeurd. Aan de orde Het voorstel van B. en W. tot ontheffing van gemeentelijke belasting wegens vertrek uit de gemeente of wegens sterfgeval. Wordt goedgekeurd. Aan de orde Het voorstel om aan J. H. Müller te ’s Gravenhage voorloopig concessie te ver kenen voor den aanleg en de exploitatie van electrische tramwegveibindingen met Utrecht, Schoonhoven en Rotterdam. Wordt goedgekeurd. Aan de orde: De bezwaarschriften tegen het eerste suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1907. Worden in besloten zitting behandeld. Na heropening wordt medegedeeld dat de volgende beschikking is genomen. De aanslagen van W. Sluis, T. Tennissen en J. Mol worden gehandhaafd, die van R. A. Reddingius en W. Schilperoort worden gebracht van i 3000.— op f 1500.—. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. „Het Groene Kruis” afdoeling Nieuwenhoorn, blijkt dat de ontvangsten over 1907 bedroegen f 493.96 en de uitgaven f 453.71, batig saldo f 40.25. Als bestuurslid werd herkozen de heer C. G. Trouw, en tot afgevaardigde naar de Algemeeno Vergadering is benoemd de heer Van der Slnis en ds. de Joode tot plaatsver vanger. Po vereeniging telt 225 leden en heeft reeds in eigendom 1 brancard, 12 ruststoelen, 11 ledikanten met en 4 zonder toebehooren, 12 drinkkannetjes, 26 ondersteken, 8 yazak- ken, 18 hospitaaldoeken, 5 inhalatie-toostel- len, 3 beenbogon, 21 urineflesschen, 2 boen spalken, 20 windkusson» en 2 croupketels. Besloten word een gebouwtje op te richten tot het bergen der verplegings-arlikolen. macht, zooals slecht weer, niet op tijd ont vangen, enz., aan den gedaagden Rchrifte- lijk kennis moet gegeven worden en daarby het bewijs moot geleverd worden dat die mededeeling juist is. Vast staat tusseben partjjen dat het schip 57 dagen te laat is afgeleverddat de werf nog recht had op f 55 voor byleveringen en zoo werd dus f 1370 op don prijs gekort. Heeft de hoer Hpnko daartoe het recht Deze vraag werd voor eischor door mr. K, A. Rombach gisterochtend in de civiele zitting ontkennend beantwoord en die ontken- tenis breedvoerig toegelieht. In de eerste plaats zou geon vaste termijn zijn vastgo- steld, omdat daaromtrent in de volgende ar tikelen anders is bepaald. Verder is die f25 “boete en moot om recht op die boeto te hebben, in piorastelling plaats hebben wat hier niet is gebeurd. Spr. erkent, dat niet schriftelijk is kennis gegeven, maar dat was ook niet noodig, omdat beklaagde byna dag aan dag aan de werf kwam en hy daar van iedere vertraging op de hoogte gesteld word. Spr. beroept zich op een aantal arresten on von nissen en meent dus dat de vordering voor toewijzing vatbaar is. Mr. M. Tels, voor gedaagde, begint met te zeggen, dat oischer het contract beschouwt als 11 contracten, dus ieder artikel als een ppart contract en dat gaat niet. Het contract is één geheel en nu mag daarvan in geen goval worden afgnweken. We hebben geen vordering, we doen, geen beroep op compen satie, we vorderen geen boete, maar we zeg gen dat is de koopprijs, wanneer ge 81 Augustus levert on dat is de koopprijs bij latere levering, iederen dag f 25 lager. Spr. toont dat aan met het volgende voorbeeld A. verkoopt een boek aan B. voor f 3, maar zegt, C. kan dat ook noodig hebben, dus wanneer die hot b. v. 10 dagen gebruikt on gij ontvangt het dus 10 dagen later, dan is de koopprijs f 2. Wanneer A, dan f 3 voor dat boek zou willen ontvangen, dan zou B. zeggen Ze ker, wanneer ge mij 10 dagen vroeger ge leverd hadt, maar niet nu en dan zou B. geljjk hebben. Precies hetzelfde geval heb ben we hier. Hot contract moet dus in zyn geheel gelezen en beoordeeld worden en daarvan zal dan hot gevolg zijn, dat de verordening wor#t ontzegd. Na re- en dupliek bepaalde de rechtbank de uitspraak op 8 April. VERSCHEIDENHEID. Ongevallenwet De Amsterdamsche Expediteurs vereeni ging, de Vereeniging van werkgevers op scheepvaartgebied, de Vereeniging van werk gevers in het veembedryf en de Schuiten- voerders-patroonsvereeniging, alle te Amster dam, hebben zich in een gecombineerd adres gewend tot den Minister van Landbouw, Handel en Nijverheid om hun ernstige be zwaren kenlaar te maken tegen de voorge stelde invoeging van een nieuw artikel 59a in de Ongevallenwet 1901, daar de verdub beling der administratiekosten voor niet by de Ryksverzekeringsbank aangesloten werk gevers het instituut der risico-overdracht ernstig bedreigt, zoo niet geheel onmogelyk maakt. Adressanten zeggen ton slotte zich uit volle overtuiging aan te sluiten by de motie, die door de Vereeniging van Nederl. Werk gevers in haar vergadering van 28 Novem ber 1907 is aangenomen en verzoeken het daarheen te leiden, dat een commissie worde benoemd van onpartijdige deskundi gen buiten het bestuur van de Ryksverze keringsbank, ten einde een onderzoek in te stellen naar uitvoering en werking der ge heele Ongevallenwet en op grond van den uitslag van dat onderzoek aan den Minis ter voorstellen te doen tot verbetering van alles wat in de practjjk verkeerd is ge bleken. Een Chineesche Noach. Een man in de Chineesche provincie Tschihli. die aan merkelijk slimmer was dan al zyn landge- nooten, heeft bon op een curieuse manier by den neus genomen. Hy maakte hun wys dat hy visioenen had gehad, waarin hem vreeseljjke overstroomingen werden voor speld, die dood en verderf zouden bren gen in den gebeolen omtrek. Ten slotte noemde hy zelfs dan dag, waarop vele dor pen door hot water zouden worden ver zwolgen en duizenden menschen z >udon omkomen, wanneer er niet tijdig maatrege len werden getroffen. Het beste zou zjjn. hy, een groote ark te bouwen, die zou voor alle bedreigde Het domme volk liet zich wer kelijk overhalen een aanzienlijke som gelds voor den bouw van do ark bijeen te bren gen, er waren zelfs menschen, dio hun land verkochten. De slimmerd was natuurlijk penningmeester en toen de dniten binnen waren, ging hy er meo vandoor. Telefoon Mo. M7 A D V E R TEN i I E N worden geplaatst 1 5 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. Groote letters worden berekend naai plaatsruimte. inzending van Advertentiën tol 1 uur do midd. van Stein over 1906. Wordt goedgekeurd. Aan de orde: De suppletoire begroetingen voor 1907 van: a. de Bank van Leening; b. het Israëlitisch Armbestuur; c. de beide Gasthuizen. Worden goedgekeurd. Aan de orde Het voorstel tot onbewoonbaarverklaring der woningen Wijk R Nos. 444 en 521. Wordt goedgekeurd. Aan de orde: Het afwijzend preadvies op het verzoek van I. Cats om wijziging van het Raadsbe sluit, waarbij hem gerioleerden grond in buur is afgestaan. De heer van Iterson Ik zal tegen dit voorstel stemmen, daar het my voorkomt dat het geheele terrein aan den beer Cats wordt afgestaan, daar de vorige eigenaar ook dat geheele stuk in huur had, dus is het niet meer dan billjjk het aan den heer Cats te verhuren. De VoorzitterWanneer de geachte spre ker een voorstel doet om het raadsbesluit van 27 December in te trekken, dan bereikt hy wat hy wenscht. De heer van ItersonJawel, M. de Voor zitter, ik doe dit voorstel. De heer Nederhorst Aan de commissie van bystand werd om advies gevraagd daar het R. K. Kerkbestuur dien grond had aan gevraagd, terwijl van den heer Cats geen verzoek was ingekomen. De Secretaris van de commissie is daarop naar den heer Cats gegaan of ook hij daarvan grond wenschte; de vorige eigenaar had op dien grond tegen de kerk een massa vuil neergeworpen en daarom vroeg de kerk dien grond, om dit voortaan te voorkomen en daarom werd ge adviseerd, den heer Cats een gedeelte te verhuren en het andere gedeelte aan het het R. K. Kerkbestuur. De heer van ItersonIn de commissie zyn alleen de kadastrale nummers genoemd, maar een teekening is er niet geweest. De heer MuijlwykHet kan zeer goed zyn dat de heer van Iterson dat zoo gedacht beeft, maar in de Commissie is daar niet zoo over gesproken, de heer Nederhorst heeft nog een teekening opgeschrapt om het dui delijk te maken. De heer van Iterson -. In de commissie is

Goudsche Courant | 1908 | | pagina 1