Nightcap COSTUMES TAILLEUR. EEMBEPÖT 7MT1EE. BINNENLAND. Verspreide Berichten. Gemengde Berichten. Stadsnieuws. POLITIE BEURS VAN ROTTERDAM Ontvangen DE NOUVEAUTÉS &Zjsri<iur/TL Rechtzaken. Veemarkt te Rotterdam Laatste Berichten. AimillTKNTHON Verpleegsters en Verplegers H. IIAVËNSWAAY ZONEN, Zenuw- en Maaglijders 33a,a,cigr©-vex Geneeskundige Gymnastiek en Massage. D. VAN DUUREN, P. HOPPE. PEETERS 3i. landscbe zaken op de interpellatie zal ant woorden bleef dan ook een diep geheim. Uit een mededeeling van een Htockbolmsch blad en een van het Peterburgsche Telegraaf- agentschap weet men, dat de Zweedsche en de Russische regeering - want de twee nitlatingen kwamen blykbaar van regeerings- kant verschillend denken over het ver drag van 1855, dat nl. waarbij Engeland en Frankrijk beloven het verbonden Zweden en Noorwegen tegen een aanval van Rasland te verdedigen. Rasland beweert, dat door het verdrag, den 2en November 11. tasachen Noorwegen en de vier bekende groote mogend heden tot stand gekomen, dat verdrag van 1855 is opgeheven of juister, dat de ver klaring, bjj het sluiten van het verdrag van 2 November geteekend door de vertegen woordigers van Noorwegen, Frankrijk en Engeland en inhoudende, dat het verdrag van 1907 dat van 1855 opheft, niet alleen Frankrijke en Engeland» verplichting tegen over Noorwegen, maar ook tegenover Zwe den opheft. De Zweedsche rogeering meent van niet en, volgens het Stock hol msche dag blad, meenen de Engelsche en de Fransche regeering eveneens van niet. Han belofte wat betreft Zweden bestond nog. Uit een hoofdartikel van de Temps, dat naar den quai d'Orsay riekt, maken wij op, dat het Stockholmsche blad gelyk heeft. De bewuste verklaring, waarvan de tekst nog geheim is, zegt de Temps, heft het verdrag van 1855 alleen op voor zoover 't Noorwe gen betreft, dat in het verdrag van 1907 een anderen waarborg heeft verkregen. On getwijfeld zal er voor Zweden ook een an dere waarborg of geruststelling gevonden moeten worden in plaats van dien van 1855, maar, zegt de Temps, hot verdrag van 1855 is voor Zweden nog van kracht. Intus8chen heeft deze kwestie met de Alandseilandcn niets te maken, al schijnt de Russische regeering te beweren van wel. De verbintenis tegenover Engeland en Frank rijk om die niet te versterken is Rasland aangegaan in een overeenkomst, behoorende bp den Paryschen vrede van 1856. In hot Canadeesche Lagerhuis zyn verle den week harde woorden gesproken tegen Engeland. Ter sprake kwam het nog steeds niet opgeloste geschil met de Vereenigde Staten over de robbenvangst. De afge vaardigde Sloan deed het denkbeeld aan de hand, de zaak te brengen voor het Haagsche Hof van Arbitrnge en knoopte daaraan be schouwingen vast over de schande die Ca nada zich moet laten welgevallen, wanneer het zyn robbenvaardors In beslag ziet ne men, terwyl die van Japan een overeenge komen recht van vry'e vangst hebben. Deze opmerking deed de afgevaardigde Thomson vaar vatten. Hy verweet dé Britscbe diplomatie, dat zy de belangen van Canada opoffert aan de zacht om met de Voreenigde Staten vriendschappelyke le- trekkingen te onderbonden en eisebte op heffing van ten naastenby alle voorrechten der Kroon. Hy verlangde een eigen vloot voor Canada, die spoedig sterk genoeg zou worden, zeide hy, om Canada's rechten te verdedigenhy wenschte vrijheid om zelf verdragen te sluiten en de instelling van hot Canadeesche Hof van Appel als opperste ge rechtshof in plaats van den Londenschen Privy Council. De regoering beantwoordde de sprekers met de opmerking, dat Canada geen sou- vereine sthat is en dus geen souvereine rech ten heeft. Neemt men deze omstandigheid in aanmerking, dan heeft Canada geen ern stige grieven, zeide Sir Wilfrid Laurier. Wat de robbenvisschery betreft, deze zaak heeft de aandacht der regeering, die de mogeiykheid overweegt om bepaalde voor stellen te doen. De minister van financiën kwam op te gen de woorden van den heer Thomson, die by verklaarde te betreuren, „omdat ze in Engeland den indruk zouden kannen wekken alsof een deel van het Canadeesche volk een verandering zon wenschen in de grond wettige verhoqdingen tot het moederland. Frankrijk. De minister van marine laat een onder zoek instellen naar de gelegenheden, waar opium gebruikt wordt. Het opium rooken is sterk verbreid onder de Fransche zee officieren; zoo men weet, werd de vorradtr Ullmo er bet slachtoffer van. Onze oud-minister, mr. D. Fock, spreekt deze maand voor de Koloniale Vereoniging te Parys over het beheer onzer koloniën. Doitschland. Een gerncht, als zou Bttlow de toestem ming der conservatieven tot de onteigening van Poolsch grondbezit gekregen hebben onder voorwaarde, dat hy in ieder geval aan het Pruisische drieklassenkiesrecht zou vasthouden, wordt mei beslistheid tegenge- sproksn. Men vertelt, dat de burgemeester van Frankfort, Adickes, wiens amendement de Polenvoorstellen in het Heerenhuis heeft ge red, oit dank daarvoor geadeld zal worden. De socialisten willen 18 Maart in heel Pruisen den arbeid laten rasten als protest tegen het verouderde kiesrecht. Engeland. Zooals we al gemeld hebben, acht Rai- soeli het niet vereenigbaar met zyn roovers- eer op te treden in een Londenscbe mnsic- hall. Maar de directie van de Métropole is er toch in geslaagd een voornamen Ma rokkaan te engageeren: Bibi Carton, den man, die namens Raisoeli met de Engehehen over de vrylating van Mac Lean beeft on derhandeld. Spanje. Begin Juli wordt een nieuwe blyde ge beurtenis in het gezin van koning Alfons verwacht. De journalist Nakens, veroordeeld wegens zydelingscbe deelname aan den aanslag op den koning in Madrid, zal doorjrainister Maura worden voorgedragen voor begenadiging. Rusland. In de omgeving van Petersburg zjjn, aan den Finschen spoorweg, veertig leden vaD de sociaal-revolutionnaire strydorganisatie gearresteerd. De regeering heeft een internationale hulde op Tolstoi's tachtigsten verjaardag, verboden. Er zaten in December 47.000 menscben te veel in de Russische gevangenissen! De vrijzinnige kiesvereenigingen in het district Sliedrecht hebben jbr. mr. H. Smissaert candidaat gesteld voor de verkiezing van een lid der Tweede Kamer. De centraio raad van de R. K. kiesver- eenigingen in het district Rheden heeft gis teren tot Candida at voor de Tweede Kamer gekozen jhr. J. W. van Nispen tot Sevonaer. (Hbl.) INDISCH NIEUWS. De gouverneur van Atjeh seinde 3 Fe bruari aan de ltegeering to Buitenzorg Een inlandsch mindere is op jM^ronilie door val in eigen klewang zwanr gewond, sedert overleden1 inlandsch mindere door kameraad dood geschoten. In Tapatbean- sche zyn nedergelogd 2 vyanden by den burgerlykcn gezaghebber meldden zich ruim 70 uitgewekenen uit Labohadji. De secretnris van Celebes seinde naar Buitenzorg Eenige dagen geleden ontving de gouver neur van den assistent-resident der Ooster districten het bericht van de aanwezigheid van den geestdryver Daeng Pabarong in Zuid Boni, wnar deze aanhangers verzamelde om daarmee hef bivak te Patiro Beloe te overrompelen. Onder-luitenant Schouten is hierop met iwee brigades marechaussees naar .Sindjai gezonden. Op 1 Februari werd het bivak aangevallen door ongeveer 100 man sterke b»nde; onzerzyds gewond een marech. «ssee, sedert overleden; de vjjand had 39 dooden de bevolking leverde 3 ben deleden uit. De vervolging wordt voortgezet. De gouverneur is thans te Sindjai. Do waarnemend resident van Timor seinde 28 Januari naar Buitenzorg De kolonne-kommandant op Floras be richtte 14 Januari, dat hy het oostelyk deel van Midden-Flores bezocht bad tot Dondo. De hoofden meldden zich overal en legden den eed van trouw af. De bevolking keerde naar baar kampong terng, zonder verzet te plegen. Achterhaald en ingeleverd werden 563 geweren. De kolonne-kommandant Mid den-Timor rapporteert omtrent den politie- ken toestandZomaffoboofden en bevolking toonen zich gewillig en gehoorzamen be- stuurabovelenin Naikaki werden eeoige kwaadwilligen gevangen genomen. Luite nant Kunst ageert daarluitenant do Borst registreerde laatste kampongs by Koanfee hy nam ruim 100 geweren in. In den nacht van Zaterdag op Zondag is op een kantoor aan de Heerengracht te Amsterdam uit de brandkast die met een valschen sleutel geopend werd, I 2000 ge stolen. Vermoedelyk heeft de dief of hebben de dieven zich laten insluiten. Nader meldt men aan bet Vad. .- De inbraak blykt gepleegd te zyn ten kantore van de firma Sappé en Donkerman, wynhandelaars, Heerengracht 153, welk per ceel door een lange gang in verbinding staat met de mineraalwaterfabriek van den heer H. W. F. Deneke, Singel 166. Deze heer was reedai Zaterdagnacht gewaarschuwd door den bewaker De Graaf, nachtveiligheids dienst, die hem er op attent maakte, dat bet bek van de gang open stond. Met een inmid dels geroepen politie-agent stelden de twee mannen een onderzoek in, dat echter geen resultaat opleverde, omdat men niets ver dachts bespeurde. De heer Deneke, die de zaak echter nog niet vertrouwde, waarschuwde den volgenden morgen zyn buarman, den beer Donkerman, en nu bleek by een hernieuwd onderzoek, dat de brandkast van de wynhandelaars voor een bedrag van f 2000 ontlast was. De kas bleek niet geforceerd, doch men Had zich eenvoudig bediend vau het letterslot, waaruit blykt, dat de heeren met de situatie zeer goed bekend waren. In het belang van h"t onderzoek konden noch de firmanten noch de politie voorloopig eenige nadere byzon- derhedeo mededeelen. Men meldt aan de „N. R. Ct." Gisterochtend is by den overweg te Kalk- wyk by Hoogezand de arbeider Scb. door den trein van negen uur overreden. De ongelakkige werd ernstig verwond opgeno men. Onmiddellyk waren doctoren by de hand die na onderzoek tot dadelyke verple- giug te Groningen adviseerden. Met den eerstvolgenden trein werd do ongelukkige daarheen vervoerd. De toestand laat zich ernstig aanzien. Men meldt uit Arnhem Te Bennekom is hangende aan een boom tak het lyk gevonden van eon man van ongeveer 45 jaar, met'een revolverschot door zyn slaap. By den boom lag de revol ver, terwyl op het lyk o. a. een portefenillo met bankpapier is gevonden. Onderzoek wordt gedaan of hier van zelfmoord of mis daad sprake is. Te Saint-Brieux(Frankryk) is een prachtige Jacob Ituysdael ontdekt, die door het museim aldaar voor een zeer geringen prys was aangekocht. Toen bet schildry opgeknapt was, bleek bet een Ruysdael te zyn. Men meldt aan de „N. R. Ct." Gisterenmiddag omstreeks twaalf oor reed te Velp by Nederhagen de automobiel van den hoer H. Ph. G. uit Oldenzaal in volle vaart tegen een boom. De chauffeur kwam terecht in de scherven van de voorste dikke spiegelruit en kreeg daardoor verschillende Bnedon over hoofd, nek, armen en handen, doch geen van alle gevaarlyk. De heer G. werd door het middenschot van zeildoek en mica geslingerd, maar kwam vrywel met den schrik vry. Do auto was erg bescha digd en koa niet meer gebruikt worden het bleek dat de stuarstang aan den onder kant was afgebroken en het ongelak dus niet aan onvoorzichtigheid te wyten was. Men meldt uit Rotterdam Aan de afdeeling koffiepellery van de Naaml. Vennootschap „Blauwhoedenvoom" is gisteren een werkstaking uitgebroken. De daar werkzame meisjes werden tot dusver in dagloon betaald, doch aangezien naar het oordeel der directie de arbeidspraestatie er niet op vooruitging, besloot zy tot invoering van het stelsel reeds by andere veemen in zwang, namelyk betaling in pondengeld, dus naar de geleverde hoeveelheid werk. Giste ren werd daarmee geen genoegen genomen en tot staking besloten. Men meldt uit Amsterdam Zondagavond ontstond, déor het omvallen van een kaarslantaarn, brand in eeu berg plaats van inode-artikelen, galanterieën enz., in den kelder van perceel 9 Raamgracht. Een groot gedeelte van den goederenvoor raad werd vernield, en tot overmaat van ramp verbrandde de jas van den eigenaar, waarin f 700 aan bankbiljetten geborgen was. Men schryft uit Voorburg In bet vorig jaar werd in deze gemeente een vereeniging van Vrijzinnig Hervormden opgericht. Men vatte het plan op, namens deze Vereeniging, godsdienstoefeningen op vryzinnigen grondslag te houden. Een uit nemend gebouw biervoor meende men te vinden in de kerk van de Waalscbe ge meente, welke gedurende de wintermaanden nimmer door deze gebruikt wordt. Een ver zoek hiertoe werd by den kerkeraad inge diend, doch deze weigerde met algemeene stemmen en dwong daarmee de oefeningen te houden in de bovenzaal van een koffie huis, waar klotsende biljartballen e. d. de stemming verhoogen. Een leegstaande kerk en godsdienstoefe ning in een herberg. Op de Noorderhaaks, midden op de zg. „Razende Bol", by den Helder, is Vrijdag nacht het Engelsche stoomschip Volta", kapitein Nor ris, gestrand, komende ran Calabar en bestemd naar Hamborg* geladen met palmolie en p&impitten. De stranding werd pas by bet dag-worden door den wacht op den vuurtoren opgemerkt, waarop tegen half 7 de sleepbooten „Hercules" en „Atlas" met de reddingboot eu de reddingvlet op sleeptouw vertrokken. Wegens de zeer gevaarlijke plaats van bet stoomschip werd bet raadzaam geoordeeld, de uit 31 man bestaande equipage, onder wie eenige negers, van boord te halen, betgeen binnen betrek kelijk korten tijd en zolder ongeval gelakte. Tegen 12 uar keerden zy in de haven terug. De reddingboot bracht 13 man, de reddingvlet 12 eu de „Atlas", die 6 man door middel van haar eigen reddingvlet had overgenomen, aan wal, waar zy door de goede zorgen van den vice-consul voor Engeland onder dak werden gebracht. Het schip zit zeer gevaarlyk, tnaar maakte geen water Zaterdagmiddag had te Groningen de werkman Westra het ongelak in de fabriek van de firma Kraft Co. ruggelings in een pot gevuld met 400 liter kokend water te vallen. Met verschrikkelijke brandwonden bedekt, beeft de ongelokkige zich te voet naar het ziekenhuis begeven, waar hy Zon dag aan de gevolgen is bezweken. (Pr. Gr. Ct.) De 18-jarige dienstbode D. Couwenberg, te Overlangel, is, naar men aan de 's-Hert. C. meldt, Zaterdagavond, by het doen van boodschappen, verdronken op een zoo ondiepe plek, dat men zich niet kan begrjjpen, dat zy zich niet heeft weten te redden. Valsche bankbriefjes. Verleden week kwam Wilhelm Gryphan op eon logement in de Kloosterstraat te Antwerpen en gaf aan de bazin een omslag welke Hollandsche bankbriefjes van 25 gulden bevatte als pand voor de mogelijke onkosten welke hy zou maken. Zondagavond was dezelfde kerel in een herberg der Kromme Elleboogstraat, waar hy veertig frapes verteerde; daar hy geen klein geld genoeg op zak had, volledigdo hy de som met een biljet van 25 gulden en de bazin gaf hem 8 franken terng. Do Duitscher protesteerde, zeggende dat hg niet had wat hem toekwam. Toen ging de herbergierster naar een wisselagent, aan wien zy liet briefje van 25 gulden toonde en deze verklaarde dat het valsch was. Wilhelm Gryphan werd aangebonden. Een huiszoeking in zyn kamer gedaan deed steenen voor steendrukkers en een trap- drukmachien ontdekken, welke voor het drukke der valsche bankbriefjes dionden. Men is er van verzekerd dat hy oen mede plichtige heeft en men vraagt zich af, of het Tbeophiel Horaal niet is, een andere Duitscher, welke Zondagmorgen aangehouden werd om onwaardige briefjes van 10 en 20 dollars te hebben uitgegeven. (Volkstribuun) Automobielwedstryd New-York-Parjjs. De Thomaswagen is in den ochtend van 28 Febr. weer uit Chicago vertrokken. Den volgenden dag volgden de „Ziist" en „Dion- Bouton". De „Motobloc" en de „Protos" zyn nog niet te Chicago aangekomen. Een geweldige sneeuwlawine heeft hit dorp Goppenstein, aan den ingang van den zuide lijken Lauschbergtunuel (Piemont) geteisterd. Een nieuw gebouwd boteJ werd, evenals het postkantoor verwoest. Dertig menscben werden onder de sneeuw begraven; tien werden er zonder letgel ge red, en 7 gewond, waarvan 2 ernstig, terwyl men reeds zekerheid beeft, dat 13 menscben omgekomen zijn, waaronder een geneesheer en twee ingeniears. De troawe Trapaniërs zullen voor Nasi de kosten van bet geding betalen. De som is reeds bijéén. Ze zal in kleio geld worden uitbetaald, teneinde het populaire karakter der betooging duidelijk te doen uitkomen. Er was nl. bepaald, dat niemand meer dan een stuiver mocht bydragen. De bevolking van Trapani besloot, Nasi, zoo lang hy niet onverkiesbaar verklaard wordt, telkens opnieuw haar stem als afge-> vaardigde te geven. Naar de Italiaanscbe bladen melden, zyn er te Trapani ernstige onlusten geweest. Gas- en telefoonleidingen werden doorge sneden. Men spreekt zelfs van gevechten met de politie, waarin dooden vielen. De Zwitsersche berichtgever van het „Hbld." schryft uit Zürich: Men spreekt hier veel van de volgende millioenen-geschiedenis, waaraan ook een Hollandsch kantje is. Er worden op het oogenblik in bet kanton Bern pogingen aangewend om de wettige erfgenamen op te sporen van een zekeren Benedikt Andreas Köhli, in 1740 in Kall- nach geboren en in 1815 gestorven in de wateren van NederJ. Ooit-Iudië, Deze onderzoekingen worden geleid van dit Lausanne, op last van een Nederlandsch Advocatuur-bureau. Volgens de mededeelin- gen van den agent in Lausanne gaat het om een erfenis vaa ruim 300 millioen francs. Het byna ongelooflijke millioenen-verhaal zit dan verder in elkaar als volgt: Bedoelde Benedikt Andreas Köhli trad als jongeman in dienst by het Nederlandsch Oost-Iudische leger, doch deserteerde na eenige jaren en sloot zich aan bij een zeerooversbende, waar big het tot kapitein bracht. In 1815 stierf hij in de wateren van Oost-Indië met nala ting van ruim 60 millioen francs, die gede poneerd waren bij de Engelsche Bank. Deze som vervalt naar testamentaire beschikkin gen aan de Bank van Engeland, wanneer zich na verloop van een eeuw geen recht matige erfgenaam zal hebben aaugemeld. Iritusschen zijn deze 60 millioen aangegroeid tot het vijfvoudige der oorspronkelijke som. In Kallnach en in het nabijgelegen Kap- peln heerscht natuurlijk groote opwinding, en men is dadelijk aan bet snuffelen gegaan in de archieven. In eerstgenoemd dorp ont dekte men werkelijk een docament, opge steld door Hollandsche autoriteiten en on derteekend door den bevelvoerenden gene raal en den aldaar resideerenden Holland- schen consul. Het stuk vermeldt, dat iu den jare zoo en-zooveel op Samatra gestorven is een officier, geheeten Benedikt Rudolphe Köhli, en aldaar begraven. Een klein verschil das in den voornaam en zonder eenige vermelding van zyn verle den als zeeroover. Natuurlijk sluit dit de identiteit der beide personen niet noodwen dig oit. Ook is uit onderzoekingen in bet kanton nale archief van Bern gebleken, dat al reeds iq 1840 omtrent deze gelden een onderzoek werd ingesteld, en beslist ten gunste van een Frftuleln Wftlti. geb. Köhli van Kappeln. Deze vrome jongedame wenschte de erfenis echter niet te aanvaarden, omdat het geld Waarschijnlijk een bait is van gepleegde zee roverijen. Naar mededeeling van de kranten zyn ajreeds enkele nakomelingen van den avon tuurlijken Benedikt ontdekt. En men mag voor het tegendeel niet uitdrukkelijk ver meld wordt aannemen, dat zij in 's He melsnaam over de bezwaren, aan de her komst der millioenen verbonden, zullen heen stappen. Zaterdagavond hield de werkliedenver- eeniging „Helpt elkander", te Bergschen- liook. haar jaarvergadering. De president opende deze met een hartelijk woord waarin hy het overleden eerelid, den heer G. J. Le Fèvre de Montigny herdacht en het eerste gewone lid, dat de vereeniging ontviel, A. Van den Berg. Tot opvolger van den heer Le Fèvre de Montigny was burgemeester A. C. Bedaerts van Emmichoven gekomen, die reeds had getoond, een warm hart te hebben voor de vereeniging. Aanwezig wa ren 53 leden, afwezig 16, waarvan 4 door ziekte verhinderd waren. Uit het jaarverslag van den lsten secre taris bleek, dat de vereeniging op 1 Janu ari 1907 67 leden telde en op 31 December 1907, 71 leden. Eén lid was overleden. Ook de secretaris herdacht in zyn jaarverslag met waardeerende woorden het overleden eerelid, den heer Le Fèvre de Montigny en het lid H. Van den Berg, bracht hulde aan den burgemeester voor zyu tractatie aan de leden en hnlde aan den dokter voor do toewyding. die hy aan de vereeniging had betoond. De rekening van den penningmeester gaf de volgende cyfers aan over 1907ontvang batig slot 1906 f 3008,16*/.rente f 101,47 contributie der leden f 369,60; inleg van nieuwe leden f 28,50 totaal f 3507,631/,. Uitgaaf ziekengeld f 430,90uitkeering er ven A. van den Berg f 25 drukwerk f 1,75 diversen f 3,52; tezamen f 461,17. Batig saldo over 1907 aldus f 3046,46' Besloten werd dit jaar weder te collec tearen bjj de begunstigers, wat bot vorig jaar niet had plaats gehad. In de panze werden de leden op kosten van den burgemeester op saucyzen eu van het bestuur op bier en sigaren onthaald. Daarna was aan de orde de verkiezing van 2 bestuursleden. De aftredende leden, de president, de heer A. C. Verveen en de penningmeester, de heer A. Van der Goes, werden by acclamatie herkozen en lieten zich die herbenoeming welgevallen. Als boden voor 1908 boden zich vrijwillig aan, de leden C. Haarman, C. Van Looien en P. v. d. Stoep. Als collectanten by de begunstigers, de leden P. Zevenhuizen, P. Sauer, A. Van der Goes, H. Haak, P. Ze- venhnize Pi. en A. Vonk. Voor het rond brengen van biljetten, de leden F. Huur man eB H. de Keyzer. Op voorstel van het bestuur werd eenpa rig besloten, het eerelidmaatschap aan te bieden aan de heeren A. G. Beelaerts van Emmichoven, burgemeester en L. Hoede- maker, arts. GOUDA, 3 Maart 1908. Voor het bal-masqaé, dat gisterenavond in de Sociëteit „Ons Genoegen" gegeven werd, was deze keer meer belangstelling dan vorige jaren. Er waren veel toeschouwers, maar ook veel gemaskerden en deze hadden van hun costuum ook veel meer werk gemaakt. Men zag er bloemenmeisjes, boerinnetjes, ridders, pierrots, diabolo's, een dame met Gondsche pijpen, een geheel circus-gezelschap, de bekende verslaggevers van het „Handels blad", Hulstkamp's oude Jenever, een Ja- pansch warenhuis, met twee Japansche ver koopsters, ja er verschenen zelfs inbrekers op inbrekersmanier in de zaal. Ook vertoonde zich het vorstelijk paar, waarby de Koningin in Friesch kostuum was. Toen dit in de balzaal aankwam, werd door de muziek bet Wilhelmus gespeeld. De jury, bestaande uit de hb. Van Halze, D. Sarasom en van Zanen, had voorwaar geen gemakkeiyke taak. Na langdnrige overwegingen werd de prijs voor het mooiste dames-costnum uitgereikt aan de dames met de diabolo's. Voor bet mooisto heereu-costnum kwam in aanmerking bet masker voorstellende Z. K. H. Prins Hendrik in admiraalsnniform, maar daar die te vroeg was heengegaan, werd de prys toegekend aan de Fransche boerin. Voor het meest komische dames-costonm werden bekroond de beide dames nit het Japansche warenhuis. I)e prys voor bet meest komische heeren- costuum verwiorf Hulstkamp's oude Jenever. De groep-prys viel ten deel aan de leden van het circus Carolo. Er heerschte den gebeelen avond een aangename drukte en nog lang bleef men na het démasqué byeen. BEVONDEN VOORWERPEN. In de maand Februari 1908, zyn aan het bureau van politie alhier gedeponeerd Een ceintn ir, huissleutel, hangslotje met sleutel en een kerkboekje (Ned. Herv.) Voorts zyn te bevragen Fantaisie broche by A. Gerritsen Achter de Viscbmarkt 140, pertemonnaie met geld by G. Schoonderwoerd Nieowehaven 119, dekkleedje by C. de Koster Karnemelksloot 337. zak met vier duiven bjj M. Vink Moor drecht, spoormandje by P. J. Blom Nobel- straat 251, kinderscboentje by J. Logthart IJssellaan 755, handschoentje by B. van Scbeers P. C. Bothatraat H6m, een por te- monnaie mot geld by G. J. Westerbeek van Eerten Crabetbstraat 219, paar bandschoenen by A. Ponsioen Kleiweg 87, manchetknoop by. H. Kulik Nieuwebaven 82, rozenkrans by W. N. van Geelen Gonwe 82, schaar by N. de Jong Lanrierbuurt 281, een portemonnaie by J. G. Vermaas Crabethstraat 249, vier paar kousen by J. Verkerk Wilbelminastr., zilveren broche by P. Leemeyer IJssellaan 756, manchetknoop by P. Huisman C. Ketel straat 539p, electrische lantaarn by J. Boot Bockeubergstraat 768, muziekboekje bi] A. de Wilde, Lange Groenendaal 65, kluwka- toen bjj J. Vergeer Kattensingel 173, brei kous by J. de Visser Gouderak 100, halve litersmaat by F. G. Nieuwveld Vierde Kads 469, kruiwagen by J. F. de Jong, Wilbel- minastraat 218, koolznurflesch Postkantoor, portemonnaie met geld by G. H. Kroeders Spieringstraat 84, broche by G. v. d. Dnngen Markt 89, portemonnaie met geld by Wed. den Oudsten IJssellaan 619a, roodbontje bjj G. Verhoorn Nieuwehaven 143, zakmesje in étoi by A. de Groot Crabetbstraat 250, zak mesje by J. P. Castelein Karnemelksloot 603, broche bjj S. Meyer Lange Noodgodsteeg 64b, portemonnaie met geld by W. v. d. Eng, R. v. Catsweg 12, vronwenschort by A. No tenboom Heerenstraat 672, broche by A. J. Roos Achter de Viscbmarkt 193b, koehuid by G. Streng Spoorstraat 188, bril by C. Schouten Peperstraat 241, portemonnaie by A. Hulscher Kleiweg 73a, portemonnaie met geld by G. Nienwland A. de Vischmarkt 134, portemonnaie met geld by W. v d. Leeden A. de Vischmarkt 157, portemonnaie met geld by M. J. van Beuzekom Karnemelksloot 527, dnimstok by B. v. Bnnren Tnrfsingel 73. De Commissaris van Politie, W. N. van GARDEREN. MAANDAG 2 MAART. L.K. H.K. StaateUenmqen. Portugal. Oblig. 3e Serie Ir. 500 3 59»/, 59»/, Oblig. 3e Serie fr. 2500 3 59V4 Rusland. Iwang Dombr. Obli gation 41/, 857/, Azus. Japan Obligatien 1899 4 83»/4 - Columbia. Geconsolideerde Buitenlandsche Schuld. O. 1000 P. 3 Hypotheek-Banken. Pandb. Rotterd. Hypb. 4 Pandb. Standaard Hypb. 41/. Pdbr. Sted Hypb, 'sGrav, 4' Pandb. Utrechtsche Hypb. 4»/, Pandb Westlandscbe Hypb. 4 Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4»/, Pandb. Algemeene Groninger Scheeps-Hypb. 4'/, Pandb. Neder). Hyp. «fc Pand- briefbank 4 Pdb. Ned. Scheeps-Hypb. 4'/, Northw. Pac. Aand. Pandb. Bataafsche Hypb. 4 Eerste Ned. Hypotheekbrief- bank 4 Pandb. Hollandsche Hypb. 4»/, Pandb. Nationale Hypb. 4»/, Scheepvaart-SI aattchappije Aand. Holland-Gnlf Stv.-My. Premieleeninqen. bai/QiE, Loten Stad Antwerpen 1887 Spoorxeegleeningen Italië. Obl. Zuid-Italiaansche Spw. My. 3 66 Diverten Oblig. My. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1900 41 100 IN 997. - 99 - 99'/, 100 - 95 - 95 - 98', 93 99'/, -• 184 - 94'/, - 96 95 - 100';, - I. 34'/. - ^AfA/vmS SM VERSCHEIDENHEID. Eenige Spanjaarden wilden in een koffie huis aan de Voorstraat te Utrecht een hazard spel inrichten. Maar zy waren zoo beleefd, of zoo voorzichtig, vooraf het oordeel van de politie hieromtrent te vragen, en toen deze antwoordde, er tegen te zullen optreden, hebben zy van het kansspel afgezien. Een hevigo ontptoffing heeft plaats gehad in de dynamietfabriek by Rensel (N.-Br.), in de afdeeling waar salpeter- en zwavel zuur, hetwelk voor gebruik gediend beeft, opnieuw bereid en gescheiden werden. De geheelo afdeeling vloog in do lucht. Er waren gelukkig geen persoonlijke on gelukken te betreuren, daar op het oogen blik der ontploffing niemand in de afdeeling aanwezig was, en ieder gebouw door hooge wallen omgeven en dus van de overige etablissementen afgezonderd is. De schade is groot. De Hooge Raad verwierp gisteren het beroep in de zaak van J. G. J. Van Nes, opzichter te Hilversum, Tj. Hofman en G. van Honten, koemelkers te Huizen, alsmede Floris Vos, industrieel te Naarden, die voor de Rechtbank te Amsterdam en het Gerechts hof aldaar hadden terechtgestaan wegens het met vereenigde krachten onder luid getier en met geweld openbreken van een bek en heining by de brug over de Karne melksloot naar de Ondermeent te Hilversam de tweede en derde beklaagden bovendien wegens het opheffen van een knuppel tegen den getuige Witpaard die bet bek bewaakte, onder bet uiten der woordenals je aan een van mjjn kameraden komt, sla ik je de bertens inden laatsten beklaagde wegens het opruien tot, althans het door misbruik van gezag uitlokken van boven genoemd feit. De drie eerste beklaagden waren veroor deeld tot 10 dagen gevangenisstraf, de vierde door de Rechtbank tot één maand, door bet Hof echter tot 6 maanden; respectievelyk wegens het openljjk mot vereenigde krachten geweld plegen tegen goederen> waarby de schuldigen opzettelyk goederen vernielen; twee der beklaagden wegens bedreiging met eenig misdryf tegen het leven gericht en de vierde beklaagde wegens het uitlokken van het eerstgenoemd feit. Dinsdag 3 Maart 1908, Vette'ossen en koeien goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 37 ade kwal. 3a, 3de kwal cents per half kilo. Magere own, melkvee en vaarkoeien goed aangevoerd. Veile keiveren goeden «nïoer k ,de kw. .7 3de kw, iS cent h.,, kilo 3*' btieren redel. aanvoer iste kwal. 31, 17, 3de kwal. 33 cent per halt kilo. Handel voor alles stug, doch prijshoudend. Door de Provinciale Staten van Zuid-Hol land werd beden tot lid der Eerste Kamer gekozen Kolonel Baron van Voorst tot Voorst met 45 stemmen. ^sssssassaassssaBssasssss^ssssÊsss: Burgerlijke Stand. GEBOREN28 Febr. Maria Johanna Adriana, ouders A. M. Houtman en J. M. C. van Drimmelon. 29. Adriaans, ouders J. de Wit eu M. van Dam. Jobaoua, ouders P. de Knegt en A. Gibbon. Cor nelia Theodora, ouders J. G. Straver en C. de Jong. 1 Maart. Gerrit, ouders h. J. Zyleman en G. Dordlann. OVERLEDEN: 28 Febr. T. J. Melkert. 2 m. 29. A. Bos, 2 m. W. C. Swa- nink, 11 m. 1 Maart. M. Kiene, 65 j. Hot Correspondentschap van .il'OMOBOMOS" Nod. Vereeniging tor bevordering van .Verpleegsters en Verple gers" is gevestigd ten huize van Mevrouw M. HOOGENDIJK—Dikkzw.oek, Wachtel- straat No, 234, alwaar ten aile tjjde voor particuliere verpleging beschikbaar zyn. firn wiir.lt verzocht oj» 't MKItk te letteu UIT HST MaOUSI/N TAN GORINCHEM. Deze TUKKEN worden afgele> rerd in verzegelde pakjes vau vijf twee en een half en een Ned. oh» niet vermelding van Hommer en iPrjji, voorzien van nevenataan Merk. volgen* de Wet gedepo neerd Zich tot de nitvoc ing van ge- eerde orders aanbev mule J. G. BIJL, voornoen J. BKEEBAAKT Lz. wordt nit overtuiging, al* een werkelyke hulp iu den nood, het boek. aanbevolen. Na ontvangst van adres per briefkaart wordt dit boekje franco per pont toegezonden door BLOKPOEL'S Hookhan Z&'tbomrno). Met zeer gunstig resultaat wordt door ondergeteekende behandeldruggegr. verkr., lichaamsmisvorm., bewegingsstoorn., ver stuikingen, spierverrekkingen, enz., vetzucht, rhenmatiek, Ischias, rug- en lendenpynen, verstopping, enz. enz. K/TTENSrNGED Q 143. Eohte Oude Jenever Verkrijgbaar b|j L»t op cachnt en knrktrantl I vBwaroowd, of Twlin- \mHi*ten,ook '«Hef», üfé. VrWM ScbMsowntasr, M, Ml, GtMMCr&M «BI. 4e keelt aiUMea voor keieo«4er tea vee elU iwerM «r4e Heerto, Damee est muUendtotana. Ver- krigkaer M) wiokeüen la Stkeeov.uk, OaUaMrito, Drogerijvn taf. Mee lette goed op kei MrMmnerk. W. answw, Arefceea.

Goudsche Courant | 1908 | | pagina 2