Nightcap UPTON'S THEE COM TAILLEUR. MATTH. H. BRUIJN, BINNENLAND. D. VAN DUUREN, Openbare Vergadering tl EER LN HUIS met TUIN Buitenlandse!» Overzicht. V- - Verspreide Berichten. RECLAME. Dronkenschap bestaat niet meer. COZA INSTITUTE, STATEN-GENEUAAL. Gemengde Berichten. Stadsnieuws. Ontvangen DE NOUVEAUTÉS Af/t/yms .wu/sWffN Geneeskundige Gymnastiek en lllassage. Donderdag 19 Maart e.k. „CANDIDA" en „PARASELSUS" „De Hagespelers" in zaal „Kunstmin" tr ooiin.%. Algemeen Mederlandsch Verbond Toegang vrij. P. HOPPE. PEETERS Jz. S ANKER- f ir.Ad.RlCHTER6.C- Rotterdam. Alléén bij de Firma T. CREBAS te Gouda is verkrijgbaar Buitengewoon extra kwaliteit (groen pakket) f 1.50 Zeer fijne kwaliteit No. 1 (geel pakket). f 1.30 Voortreffelijke kwaliteit No, 2 (rood pakket) f 1.10 Zeer goede kwaliteit No. 3 (blauw pakket) f 0.90 G3-rootstè omzet;, ter wereld. 125, Heerengraeht, Amsterdam. Voorzoover de actie der huiseigenaren zich richt tegen de bepalingen der bouw- en woonverordeningen zelfs, zal het voorts zaak zijn, hun eyentneelen invloed op de gemeen teraden tegen te gaan. Zoo strenge eischen stellen de meeste dier verordeningen niet, dat zy zonder gevaar voor de belangen der volkshuisvesting ook maar eenige verslapping zouden kunnen ondergaan. Integendeel, me nige verordening zou men scherper weoschen. Onze conclusie' is dus, dat in het georga niseerd verzet der huiseigenaren geen bezwaar ligt, mits de gemeentbesturen en voor zoo ver het haar aangaat, ook de gezondheids commissies bljjvo waken tegen elke verslap ping in de toepassing van woningwet en bouwverordening, terwijl het door de reactie tegen de woningwet in beweging komen van de arbeiders te beschouwen is een door den heer van der Biesen en de huiseigenaren waarschijnlijk minder geapprecieerd, maar desniettemin zeer heuglijk gevolg van den losgebroken strijd, waarvan men de beste verwachtingen zou willen koesteren. Want verbetering van woningtoestanden lijkt alleen dan op den duur te benaderen, wanneer uit de arbeidersbevolking zelve een krachtige drang daartoe opkomt. Renter seint uit Londen, d.d. 13 Maart Heden werd het wetsontwerp op de werk loosheid, dat ondersteund werd door de arbeiderspartij eu enkele radicalen en waarbij 'het recht van, ieder werklooze op arbeid of ondersteuning van wege de plaatselijke over heid erkend wordt, verworpen met 205 stem men tegon 116, Minister Asquitb zeide in zijn bestrijding van het ontwerp, dat in plaats van de werk loosheid weg te nemen, deze veeleer zou doen toenemen; hij verzekerde het Huis, dqt de regeering niet in gebreke zou blijven om te trachten een practiscbe methode te vindeh om het envel te keer te gaan. De regeering heeft gisteren nog een aan tal Wijzigingen in de Öongo-acte bij de Ka mer ingediend. De voornaamste daarvan is de bèpaiing, dat aan het Belgische Parle- tnent de goedkeuring van de Congoleesche begrooting 'wordt toegekend. De rekening der koloniale bezittingen wordt Vastgesteld by de wet na advies van de Rekenkamer. Leonibgen mogen door de kolonie niet wor- den ahngegaan, noch werken voor buiten gewone rekening uitgevoerd, dan na goed keuring bij een wet. De overige bepalingen bevatten ebn om schrijving van de rechten der inwoners van de kolonie, waarin o. in. bepaald wordt, dat de Vreemdelingen er dezeljde rechten ge nieten als de Belgèn, Onder1 toepassing der nationale wetten. Vóórts wordt daarin breedvoerig omschre ven, 'welke rechten en plichten de inboor lingen van den Congostaat hebben. De onderhandelingen over de Noordzee- conventis, zoo wordt uit Londen gemeld, zijn reeds zoover gevorderd, dat bet tractaat weldra ter onderteekening gereed zal zijn. Engeland en Dnitschland zijn over de grond slagen der conventie volkomen eenstemmig. Nog slechts enkele redactie-vragen moeten worden geregeld. Engeland heeft het ont werp naar Berlijn teruggezonden, nret de opmerkingen daarover ter oveeweging. De Oostzee-quaestie is zoover nog niet, waarschijnlijk ten gevolge van verschil van meening over de Aalands-eilanden. De Duit- sche gezant heeft daarom aan Sir Edward Grey voorgesteld de beide overeenkomsten van elkander te scheiden en de onderhan delingen te beperken tot de oeverstaten van elke zee. Doch Sir Edward Zeide, dat En geland een besliste aanspraak maakt om in de Oostzee-quaestie gekend te wordendit heeft niets met de Aalands-eilanden te doen, maar is gegrond op maritieme belangen van Engeland. De weigering, om de benoeming van den Sociaal democratischer) afgevaardigde Singer tot lid der plaatselijke schoolcommissie in Berlgn goed te keuren, is slechts de voor- looper van een aantal dergelijke besluiten der Pruisische regeering. In Solingen wer den drie sociaal-demoeraten in de school commissie benoemdde regeering weigerde die benoeming te bekrachtigen; eveneens de benoeming van een sociaal-democraat tot lid van hot college van curatoren over hetste- .lelijk gymnasium. AI deze weigeringen be- rnsten op een ministerieel beslnit, dat ook den grondslag vormt voor de weigering der bekrachtiging van Singer's benoeming, en dat In het algemeen bepaaltdat leden der sociaal-democratische party niet tot leden der schoolcommissie of soortgelijke instellin gen mogen worden benoemd, omdat hunne opvattingen in strijd zgn met de taak, die volgens regeeringsbegrippen aan de school wordt opgelegd. De World vertelt, naar de eigen woorden van den Engelschen gezant Sir Frank L»s- celles, hoe deze eens door keizer Wilhelm in zgn bed is verrast. Op een goeden ochtend, zoo vertelt Las- celles, werd ik wakker van een gedrnisch in mijne slaapkamer en zag den Keizer voor mgn bed staan. Ik was zoo verrast, dat ik niets anders ken uitroepen dan Groote genadeIk wilde opstaan, maar de Keizer dnwde mg in de knssens terug, „Uwe Majesteit moet ten minste een cigaret opt- steken," zeide ik. De Keizer deed dit lachend, ging op den rand van het bed zitten en praatte een hall nnr lang. Toen hg ópstond, zeide ik„Ik moet Uwe Majesteit toch uit laten 1" Maar de Keizer wilde er niet van weten en antwoordde: „U blijft te bed „Tot aan de denr maar," vroeg ik, en in n.ijn pyjamas bracht ik den Keizer naar de deur van de slaapkamer. Toen ik die open deed, riep de Keizer zijn op den gang wach tenden adjudant toe ,Nn komt er een spook- verschgning 1" De adjudant keek, en ik dacht dat hg een ongeluk kreeg van den Iaci). Ik heb van m(jn leven nog niemand zoo zien lachen. Lord Rosebery heeft Donderdag als voor zitter van de Liberal League, de vereeniging der liberale imperialisten, een toespraak voor de leden gehouden. Hjj zeide, dat de taak van de vereeniging niet is afgeloopen. Z\j moet blijven waken voor een gezonde vader landsliefde, Maatschappelijke hervormingen zyn wel noodig, maar het rijk moet ook sterk staan tegenover de buitenwereld. Zy zou ook blijven stryden voor den vryhaqdel want in.protectie zit de kiem van tweedracht in het ryk. Maar, besloot Rosebery. moest ik kiezen tusschen protectie en socialisme, ik koos het protectionisme, want dit is wel een groot kwaad, een groote dwingelandij, een groote bron van bederf, maar het socia lisme is het eind van alles. De gezondheidstoestand van Stüssel moet in den laatsten tyd zeer veel te wenscheu overlaten. Als het verzoek van den krijgs raad aan den Tsaar, om Stössel in dier voege te begenadigen dat hel doodvonnis veranderd wordt in 10 jaar vestingstraf, in dien vorm wordt ingewilligd, dan vreezen de doctoren dat Stössel bet einde van zijn straf niet zal beleven. Stössel heeft daarom, naar uit St. Petersburg bericht, wordt, den Tsaar ver zocht hem algeheele kwijtschelding van straf te willen verïeeuen. Verschrikkelijke nachtelijke folteringqq, De ondervinding Yan een inwoner ran Gouda. Jeukende, benauwende, dolmakende aam beien. Hoeveel slapelooze nachten hebben zy U niet veroorzaakt! Welk een doodsangst gedurende den dag. Te vergeefs hebt gij een groot aantal voor gewende middelen gebruikt eu tósh be staat er een echt geneesmiddel voor, lees hetgeen een Uwer landgenooten zegt: De Hetfr W. van R|jnsoeder, w mende te Oothen in Utrecht, deelt ons mede: Ik heb reeds veel aangewend om te wor den genezen van een onaangenaam iets, waaraan ik gedurende dertig jaren geleden heb, namelijk droge, uitwendige aambeien. Ik heb hierdoor heel wat moeten doorstaan, zoowel door de jeuking als door de pijn en wat ik hiervoor ook gedaan had, niets hielp. Dé goede berichten omtrent Foster's Zalf gaven mij aanleiding hiervan een doosje te laten komen en ik kan U niet zeggen of ik meer verwonderd, dan wel meer gelukkig was, toen ik na tien dagen de zalf geregeld te hebben gebruikt, volkomen van myn On gelukkige kwaal genezen was. Waar ik kan, zal ik gaarne dit uitstekend geneesmiddel bekend maken. Ik ondergeteëkende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wyze die U goeddunkt. Zie toe dat gy de échte Foster's Zalf Öe- komt, dezelfde soort die de Heer van Rfjn- soeder gehad heeft. Ze is te Gouda ver krijgbaar bij de Heeren Wolff Co., West- haven 198. Toezending geschiedt fraaco na ontvangst van postwissel k f 1.75 vopr één- of f 10.— voor zes doozen. Framkrijk. Het bezoek dat president Fallières ain Londen brengen zal, zal samenvallen hiet de opening van de Fransch-Engelsche ten toonstelling door den koning. Dat is in hjet laatst der eerste of in het begin der tweede helft van Mei. Het bezoek zal eenige dag^n duren. Duitschland. In Duitsch Zuidwest Afrikais eeo patrouille, bestaande uit 6 man, door Hottentotten van Simon Kopper doodgeschoten. Engeland. Koning Edaard heelt het plan voor een kruistocht op de Middellandsche Zee werke lijk opgegeven. Half April keert by uit Biarritz naar Londen terug, nadat hy zich eenige dagen te Parijs zal opgehouden hebben. Spanje. De koning is veilig en wel te Madrid te rug. Maar by is heelemaal niet geschrok ken van het bericht, dat er alweer eenige bommen in Barcelona zyn ontploft. In den loop van de maand Mei gaat hy er weer heen, om de herinneringsfeesten van Don Jayne Conquistador bij te wonen. Hy zond een hartelyk telegram aan kei zer Frans Jozef hem bedankend voor het zenden van zyn eskader. Rusland. In het gouvernement Woronesch zyn agra- rischen onlusten nitgebroken. Het kwam tot een botsing tusschen militairen en boeren, waarby 8 boeren gedood werden. Ter verdediging van de door de Polen bedreigde Duitschers zyn te Sosnowioe weer vijf compagnieën aangekomen. De bevolking is daardoor verbitterd, omdat zjjzelf de kos ten moet dragen. Azie. Cbina blijkt een kloeke houding te bljjven aannemen in de onderhandelingen met Japan aangaande de „Tatsu Maru". Japan heeft reeds toegestemd in de afzonderlijke behan deling en het onderzoek der drie verschil lende opgeworpen punten. Amerika. Schmidt, de oud-burgemeester van San Francisco, is tegen borgstelling van 280.000 dollars vrijgelaten. Weldra zal het proces opnieuw beginnen. Vele andere ambtenaren zullen eveneens terechtstaan wegens om- koopery. Een monster van het merkwaardige Coza poe der wordt gratis toege zonden. K'an ingegeven worden in Koffie^ Thee, MelkLikeurAbsintBier, Water of in het voedsel zonder dat het noodtg is, dat de dronk aard er iett van af weet. Het COZA POEDER be zit de wonderbare eigenschap om tegenzin tot het drinken van sterken drank (bier. wyn, absint enz.) bij den dronkaard op te wekken. Het COZA POE DER werkt zoo onopgemerkt en zeker, dat de echtgenoote, de zuster of de dochter van den verslaafde het hem toe kan dienen, zonder zijn medeweten, en zonder dat het noodig is, dat de patient ooit behoeft te weten waaraan hij zijne redding te danken heeft. Het COZA POEDER heeft het huiselijk geluk van duizenden gezinnen hersteld, duizenden personen van schaamte on oneer gered, en deze personen tot levenslustige en nuttige leden der maatschappijhet heeft menig jong persoon op den rechten weg terug gebracht en gelukkig ge maakt en het leven van talloozen met menig jaar verlengd. Het Instituut, waardoor dit ongeëvenaard poeder verspreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen en een monster. Het poeder wordt gewaarborgd volkomen onschadelijk te zijn. Correspondentie In alle talen der wereld. Het echte Coza poeder is verkrijgbaar in alle apotheken en in het volgend depót, te Gouda WOLFF Co. Onze depóthouders reiken het attestenboek gratis uit aan hen, die er aanvraag voor doen, maar geven geen gratis proeven. Om deze te bekomen, wendt U direct naar Londen. Wacht U voor namaaksels. Het Coza Poeder is het eenige afdoende middel tegen dronkenschap. T ff K K K H A TI K n Ingetrokken wetsontwerpen. Ingevolge machtiging van de Koningin zgn ingetrokken: door den Minister van Fi nanciën: het wetsontwerp tot bekrachtiging van den onderhandsohen verkoop van oen deel van het zoogenaamde „Eiland" te Vlie- singen aan de Koninklgke Maatschappij „de Schelde* aldaar; en door den Minister van Landbonw, Ngverbeid en Handel: lo. het wetsontwerp tot verhooging der begreoting van zgn Departement voor 1907, met be trekking tot den veeartsengknndigen dienst 2o, den aankoop van grond ter afronding of uitbreiding van domeinbezit;'en 3o. on derzoek en navorsching ten behoeve van de vlatchergu. Van een gezonken schait en een overtre ding. Aan den Oatbargnesingel ts Utrecht was een met basalt geladen echnit gezonken. Die schnit had er eindelijk lang genoeg ge legen en moest Donderdag gelicht worden. De werkzaamheden namen een aanvang en groote kettingen werden gespannen. Wat was verleidelijker dan dat daarby gebrnik gemaakt werd van een der aldaar staande dikke boomen? De boom wrikte of boog zelfs niet, nadat de schuit reeds bal verwegen boven water was. En maar steeds zuchtte de machine van de stoomboot, die bij deze gelegenheid aan het werk gezet was. In de allerlaatste oogenblikken kwam er echter verhindering in 't spel. Een gemeen teambtenaar daagde op en die vertelde met de Terordening in de hand, dat de aan nemer niet mocht doorgaan. En de reden? Wel, de kracht van den boom was voor het lichten gebruikt en artikel zooveel ver biedt een dergelijke handeling. Alles goed en wel, maar de aannemer wenschte zich daarom niet te bekommeren. Hy ging rustig door en de schuit keek hooger en booger boven het water. Nog enkele zetjes mis schien en zy zou er geweest zyn. Maar een opzichter van de gemeentewer ken verscheen en met hem drie werklieden, die met beitels en andere gereedschappen gewapend waren. Wilde de aannemer niet goedschiks, dan niaar kwaadschiks. De ketting zoo worden afgebroken, ten einde de verordening te handhaven. Een politie agent was er by om toezicLt te honden en den aannemer tot rede te brengen. Deze, ziende dat het ernst werd, koos echter eieren voor zyn geld. Het werk werd ge staakt en de ketting van den boom verwij derd. De schuit plonste in de diepte terug. Aan de letter van de verordening was voldaan. En terecht, want de vormen mogen nu eenmaal niet aan zulke experimenten wor den blootgelegd. Gemeeritewerklieden zegevierend af. Politie idem. Publiek lachte en bad pret. Tegen den aannemer werd proces-verbaal opgemaakt, De schuit is thans eindelijk gelicht en drijft rustig op de kabbelende golfjes van den singel rond. (U. D.) Donderdagavond keerden een 40-tal stu denten van bet gymnasium te Zenderen (gem. Borne) onder leiding van een hunner leeraren van het voetbalveld naar huls te rug, Een onbekend fietsrijder, komend uit de netting van Zenderen, met ongunstig uiter lijk, kwam hen tegemoet. Toen hy het laatste drietal wilde passeeren, sprong by eensklaps van de fiets. Met zyn eenen voet op den trapper haalde hy een revolver voor den dag, mikkend op den geestelijke, loste hy A bout portant zonder een woord te spreken zes schoten, op den geestelijke die echter geen doel troffen. Al leen den student Staaiman ging een kogel door jas en broek, die bovendien een onbe duidend schampwondje in het bovenbeen ver oorzaakte. De aanrander sprong daarna op zijn fiets en verdween in de richting Almelo. Uit een der gevonden kogels is op te maken, dat de revolver van zwaar kaliber is geweest. De politie stelt een onderzoek in. Van den dader is tot heden geen spoor bekend. Bij een brand in de Offenbachor Lind- strasse te Frankfort zyn vüf kinderen van een slotenmaker, van wie het jqngste een, het oudste acht jaar was, geslikt. Zy wa ren door de moeder in huis opgesloten, en hadden met lucifers gespeeld. De correspondent te Amersfoort van Het Vad. schrijft: Weder ligt de haven overvol met schepen, 't Is niet het gevolg van exceptioneelen toe stand op handelsgebied, maar van den on- mogelyken staat van 't vaarwater. By die vaartuigen waren er die meer dan veertien dagen hebbën gelegen vóór den mond van de Eem. De zandstrook in de Zuiderzee, van Muiden tot Harderwijk, maakt dat bij Zuid-Westenwind, wanneer dus bet water is opgestuwd naar de Friesche kust, de schepen uit de zee niet kunnen "binnenvaren. Alleen lange kribben zouden verbetering aan brengen. Reeds in 1892 is dit oordeel oit- gesproken bij een onderzoek dat het ryk heeft ingesteld. Thans is geen verbetering te voorzien, zoolang het Kanaal door de Geldersche vallei in bespreking is. En mogelijk wordt dit weer gebonden aan de drooglegging van de Zuiderzee. Wachten, zegt de handel hier ter stede, kan mooie verbetering brengen, maar ondertusschen kost het geld. Donderdagavond had een zoontje van G. v. F. te Dinteloord de onvoorzichtigheid een lucifer te werpen in een voor een klein ge deelte met benzine gevuld vat, met het on gelukkig gevolg, dat het met een hevige knal uit elkaar sprong en het ventje deerlijk verwond werd. De knal was zoo hevig, dat heel de gemeente op de been kwam. GOUDA, 14 Maart 1908. Gisterenavond werd in „Concordia" een leden-vergadering gehouden van de onlangs opgerichte Vereeniging ter bevordering van de Gemeente-belangen. De Voorzitter, de heer Mr. M. M. Schim van der Loeff, opende deze vergaderibg en deelde mede, dat het ledental geklommen was tot 132. Daarna had de verkiezing van bestuurs leden plaats en werden gekozen de hh. G. Boaters, M. J. Oosterling, Dr. L. A. Kesper, W. J. van Zanen, H. J. Nederhorst Jr., E. van der Werf, W. B. F. Grevenstuk, I van Dantzig, J. de Raadt en H. H. van Heuveln. De staiuten en het reglement werden daarop in behandeling genomen en vast gesteld, terwijl voorts werd besloten dat de vereeniging den naam zal dragen van „Gouda Vooruit", terwyl de koninklijke goedkeuring zal worden aangevraagd. Gisteren slaagden te 's-Gravenhage voor het examen nuttige handwerken de dames J. M. De Rotte en L. J. J. Bik, beiden alhier. Morgen zal „Olympia II" een voetbalwed strijd spelen tegen „B. V. V. I." uit Boskoop op^ het terrein alhier. Wij vostigen de aandacht op achterstaan de advertentie, ter oprichting van eene af- deeling van het Algemeen Nederlandsch Verbond. Het Algemeen Nederlandsch Verbond wil bij alle Nederlanders en Stamverwanten, waar ter wereld zij zich opbonden, het bewastzyn van staméénheid wekken. Het is werkzaam voor de handhaving en verbreiding van de Ned. Taal en behartigt waar het kan de belangen van den Ned. Stambet geeft ge schriften uit, sticht of steunt Ned. bibliothe ken, bevordert het bezoeken van Ned. Hooge- scholen door buitenlanders, verbreidt het Ned. Lied, begunstigt den Ned. Boekhandel, wekt op tot gezonde voorkeur aan eigen nijverheid en tot uitbreiding onzer handels betrekkingen en treedt overal op, waar de Ned. Stam kwijnt of wordt bedreigd. Elk ernstig Nederlander of Stamverwant, man of vrouw, steune door zyn toetreden het Algemeen Nederlandsch Verbond. ARBEIDSBEURS. Aangeboden. 1 administrateur, 2 kantoorbedienden 1 voor bijverdienste, 1 stalknecht, 5 pakhuisknechts, A losse werklieden, 1 opperman 3 voor lichte werkzaamheden, 2 werksters. Gevraagd. 1 pakhuisknecht boven 16 jaar, 1 jongen voor de blikslagerij, 2 halfwas schoenmakers, 1 jongen voor de winkel, 4 jongens van 15 16 jaar, 1 werkster, 1 tuiniersjongen, 2 dagdienstboden. Geplaatst. g 1 werkster, 1 timmerman. Aan het verslag van de bevindingen en handelingen der Gezondheidscommissie voor de gemeente Gouda gedurende het kalender jaar 1907, ontleenen wij het volgende Adviezen. Ie. Den,18n Maart werd door B. en W. advies verzocht in zake den afvoer van het regen-, menage- en schrobwater van de per- ceelec Wijk D no. 5, 6, 7, 8 en 14 aan den Korte Tiendeweg, zoomede van no. 5a, wat betreft den afvoer van het hemelwater. Den 26n Maart werd door ons adhaesie betuigd met het rapport van den Inspecteur van het Bouw- en Woningtoezicht, waarna B. en W. den 2n April besloten dat vóór den 15n Mei 1907 bedoelde afvoer moest zyn verbeterd. i 2e. Den 23n Maart over een poort toe gang gevende (van den Groenenweg) tot het Weeseri den 15a Januari was hierover reeds by onze Commissie geklaagd die na onder zoek de klacht overdreven vond en deze derhalve royeerde. Den 24n Mei werd door ons aan B. eu W. medegedeeld, dat wij ons geheel konden vereenigen met het rapport van den inspecteur voornoemddesniettegen staande werd door B. en W. den 30n Mei beslist, dat vóór 15 Juli de poort zoodanig moest zijn verhoogd, dat de vloer gelijk kwam te liggen met de bestrating van den Groe nenweg en zy zelve een hoogte van 2 M. verkreeg. Werd hieraan niet voldaan, dat uen zorg moest worden gedragen dat de poort werd dicht gemaakt en zij geen toe- f*ng meer verleende tot het Weeserfdit laatste is geschied. 3e Den 22n Mei over de onvoldoende riolee- nng van de perc. Wfik I no. 2-8,10 (Korte Groenendaal) en A no. 151 en 152 (Markt); neo 4n Juni werd dezerzijds medegedeeld, «at wj| ons konden voreenigen met net rap port van den Inspecteur van het Bonw- en Woningtoezicht. Den 12n Juni beslisten B. en W., dat vóór den 15n Juli het afvoer- riool moest zijn vernieuwd, en de afvoer van het hemel- en schrobwater van de nos. 3, 4 en 6 en van het hemel- schrob en menage water van de perceelen nos. 5, 7, 8 en 10 moest zijn verbeterd. 4e. Den 28n Mei over de slechte riolee riBg van de pare. Wijk P no. 376381 (Prins Hendrikstraat) en no. 679—685 (Hee renstraat); den 5n Juni werd adhaesie be tuigd met het rapport van den Inspecteur voornoemd. Den 12n Juni beslisten B. en W. dat vóór den 15n Juli het gemeenschappe lijke afvoerriool van genoemde perceelen moest zijn verbeterd. 5e. Den 27n September in zake de riolee- ring van de perceelen Wijk Pno. 124—127, 127a, 128—131 aan den Turfsingelden 21n October werd adhaesie betuigd, waarna B. en W. den 22n October besliisten, dat vóór 1 Januari 1908 het riool moest zyn verbeterd. Klachten. Ie. Den 19n Januari 1907 werd geklaagd over den stank in perceel W(jk O no. 552 (Rotterdamsche Veer)den 21n Februari werd door B. en W. mede hierover advies gevraagd, onder toezending van 2 rapporten van den gemeente-bouwmeester. Den 12n Maart werd door ons aan B. en W. geschre ven den 19n Maart werd door B. en W, beslist, dat binnen 3 maanden de noodige verbeteringen moesten zyn aangebracht door de fundeering van de stoep en onder den vloer van het huïs te doen vernieuwen en met goede grond te doen aanvullen, bet zink of rioolputje naast |het huis te doen oprui men en de rioleering te doen doortrekken naar bet water van het Rotterdamsch Veer. 2e. In Maart werd geklaagd over den stank, veroorzaakt door den mestput, be- hoorende by de stalhouderij in de Crabeth- straat Wijk Q no. 259. Den 8n Juli werd hierop de aandacht van B. en W. gevestigd en in overweging gegeven, den eigenaar aan te schryven tot bet doen maken van een waterdichte gemetselde mestput, behoorlijk afgedekt. Den 19n Juli deelden B. en W. ons mede, dat zij den eigenaar haddon aan- heschreven vóór 15 Augustus genoemden put te doen makenden 30n Juli ontvingen wy nog van B. eu W. bericht dat zy de ge noemde termyn met één maand verlengd hadden (op verzoek van den eigenaar.) (Wordt vervolgd.) Oudewater, 13 Maart. Door het be stuur der avond-teekenschool van 't Nut werd men Woensdag- en Donderdagavond, in een der lokalen van de openbare school, in de gelegenheid gesteld, by 't sluiten van den cursus de vorderingen der leerlingen en de vruchten van het onderwijs te be zichtigen. De vele teekeningen waren niet alleen met zorg geëtaleerd, maar zelfs zoo gerangschikt, dat de vorderingen der leer lingen duidelijk in 't oog sprongen. Velen kwamen een kijkje nemen en kon men op merken dat het tentoongestelde de verwach ting overtrof. Toen de 29 leerlingen bij de sluiting hunne teekeningen kwamen afhalen, werd aan ieder, ter aanmoediging, een portefeuille geschonken om die teekeningen te kunnen bewaren. Moge by een volgenden cursus het bestuur nog meerdere belangstelling en daarby, als gevolg, ruimere bijdragen ontvangen, om met nieuwen moed bet zoo nuttige teeken- onderwys met grooter getal leerlingen te kunnen voortzetten. Een woord van lof aan het onderwijzend personeel voor de moeiten en zorgen aan de leerlingen besteed, is bier voorzeker op zyn plaats. INGEZONDEN. Tentoonstelling Londen 1908. Wy hebben eenigen tyd geleden, naar aanleiding van een rondschrijven van de Vereeniging voor Tentoonstellingsbelangen, melding gemaakt van het plan een Neder landsche afdeeling in te richten op de in September te Londen te houden tentoonstel ling van voedingsmiddelen en kruideniers waren. Ter aanvulling wordt ons thans medege deeld, dat bet de bedoeling is Nederland ook te doen deelnemen aan de met deze „Grocery"-tentoonstelling nanw verbonden bakkerij-tentoonstelling, de „Confectioners-, Bakers' and allied trades"-tentoonstelling. Ook deze duurt een week en is door een tusschenrnimte van acht dagen van de andere tentoonstelling gescheiden. De Nederlandsche inzendingen zullen dus gedurende drie weken te Londen moeten blijven. Tevens deelt men ons nog mede, dat de onkosten, waarvan het bedrag nog niet nauwkeurig is te begrooten, maar dat uit den aard der zaak niet zeer boog kan zyn, naar gelang van de ingenomen plaatsruimte door de inzenders zullen moeten worden ge dragen, waarbij dan billijkerwijze de omslag voor hen, die bijzonder gunstig gelegen plaatsruimte innemen, iets hooger zal moeten zQn, daa voor de anderen. Zooals reeds n"deïedee»d, *«rd de plaats- ruimte kosteloos afgestaan. In verband met de noodzakelijkheid dat een spoedige beslissing omtrent Nederland's al ol niet deelneming aan deze tentoonstel lingen worde genomen, wordt het verzoek gedaan voor 1 April opgave te doen van de verlangde plaatsruimte aan de heeren Fff i> A Tb' RowUraaten te Leiden, f "ostonma, Buitenhof 42 te'sGraven- hage of Bern. J, Veldhuis, Damrak 97, Amsterdam. IN Burgerlijk e Stand. GEBOREN12 Maart. Nicolaas, ouders D. Brenkman en A. J. Oudyk. 13. Johan nes Adrianus Frederikus, ouders A. van dor Hulst en J. van de Nieuwendyk. OVERLEHEN12 Maart. J. Poot, wed. H. van Vliet, 86 j. 13. A. C. van der Steeti, huisvr. van G. C. Maree, 54 j. ONDERTROUWD13 Maart. J. Kooi en C. Wiezer. J. G. de Rijke en C. C. la Grand. Met zeer gunstig resultaat wordt door ondergeteekende behandeld: ruggegr. verkr., lichaamsmisvorm., bewogingsstoorn., ver stuikingen, spierverrekkingen, enz., vetzucht, rhenmatiek, Ischias, rug- en lendenpgnen, verstopping, enz. enz. KAfTF.NHTNGEL Q 143. 's avonds uur, Opvoering van DOOR onder leiding van EDUARD VERKADE, Kntrée f I._ en f 0.75. Zie verder de aanplakbiljetten. tot oprichting van een afdeeling van het op D1X8DAQ 17 MAART 1908, ten 8 ure 's avonds in het Koffiehuis „HAR MONIE", Markt alhier. Spreker: Dr. J. B. SCHEPERS. H. M. DERCK8EN. Dr. A. C. A. HOFFMAN. H. KNUTTEL. J. G. KROPMAN. N. F. CAMBIER VAN NOOTEN. A. VINGERLING. J. H. VAN DER VOORT. Het doel der Vereeniging beoogt ver hooging van de zedelgke en stoffeiyke kracht van den Nederlandschen stam; handhaving en verbreiding van de Nederlandsche taal. Echte Oude Jenever Verkrggbaar hg Let op e.aehfl en knrkbrand PAIN-EXPELLER TEGEN RHEUMATIEK EN VERKOUDHEDEN Ruim 35 jaar jdoor miluocnen JICHT-EN RHEUMATIEKLIJDERS MET SUCCES GEBRUIKT ----- Verkrijgbaar in flesschen van 50 cts,75 cis en f 1.25 bij H.H. Apothekers en Drogisten Te Gouda by C. LUGER, Apotheker Markt en by WOLFF Co. Westhaven 198 TE HOOP. Geen tusschenpersonen. Brieven fratfeo ondqr letter A, bureau dezer Courant. BESTE BEK WEBELB. per Pond ur Zu bUk IO centi per pond hooger. GENERAAL AGENT VOOR NEDERLAND:

Goudsche Courant | 1908 | | pagina 2