Nightcap COSTUMESTAILL1ÜS. «a it 8UNUBHT BINNENLAND. ADVERTENTIES Stadsnieuws. BEURS VA If ROTTERDAM Ontvangen WE 10IIV£4E^ÉS J$T Rechtzaken. Laatste Berichten. VAN Blommestein's Inkt Geneeskundige Gymnastiek en D. VAN DUUREN, A Verpleegsters eo Verplegers PAIN-EXPELLER EAd-RICHTERict* Rotterdam. Zenuw- en Maaglijders 2Sa,a<S.gre-v©r De postzak. Omtrent de verdwijning uit den trein MechelenTer Neuzen van bet pak inhoudende roim 56.000 francs nit Halst verzonden, bevat de „Gazette van Gent" nog de volgende mededeeling„Het parket van Gent, dat eerst met bet onder zoek belast was, had dit aan bet parket van Mechelen overgelaten. Dit is na onderzoek tot het beslait gekomen, dat de diefstal niet 4 Mechelen, maar zeer waarschijnlijk in Nederland werd gepleegd. Het dossier van deze zaak zal nu aan de Nederlandsche regeering worden overgemaakt". Men weet echter dat de Belgische Staats spoorwegen reeds aan de firma Van Waes- bergli te Holst het volle bedrag heeft terug betaald. amnestie-decreet ligt reeds ocderteekend gereed, maar wordt eerst openbaar gemaakt, wanneer het onderzoek (dat door de repu- blikeinsche bladen als een schijnbeweging bespot wordt) gesloten zal zijn. Engeland dringt er op aan, dat Portugal niet het voorbeeld van Servië zal volgen, en eiscbt dat alle samenzweerders hun straf zullen krijgen. Reuter seint uit Parijs, d.d. 19 Maart In de Kamer werd behandeld de over brenging van het stoffelijk overschot van Zola naar het Panthéon. De heer Barrès, de quaestie van bet gevraagde krediet be sprekend, zeide: „De Kamer zal nooit een betere gelegenheid hebben om te bezuinigen dan thans; do man, dien gij wilt canoniseeren, heeft leugenachtig werk verricht'De heer Brisson merkte op, dat de overbrenging van bet overschot reeds by een wet was aange nomen. De heer Charles Dumont viel hem in de rede en er ontstond een hevig twist gesprek tusscben dezen en den beer Barrès. President Brisson riep temidden van het tumult den heer Dumont tot de orde. De heer Jaurès verkondigde den lof van Zola, dien genialen worker, die aller bewondering bad afgedongen, toen h(j zich mengde in de Dreyfuszaak, teneinde in hel leven de waar- beid te brengen die hij reeds in zijn werken had neergelegd. Het kredietontwerp word aaugenomen met 356 tegen 164 stemmen. Huhlasd. Het doel van dgeneraals Fock en Smyr- noff hééft, na verkregen toestemming van den minister van Oorlog, plaats gehad. De belangstelling was grootverschillende da me» en garde-officieren waren aanwezig. Er werd op 20 pas geschoten, en men vuurde door tot er bloed vloeide, d. w. z. totdat het 3é schot van Fock Bmyrnoff in het onderlijf trilt. De gewonde werd naar bet hospitaal vervoerd, waar men onmiddell jk tot extractie vqn den kogel overging. Onmiddellijk na het duel heeft de gene raal Gourbdtcboffsky, die met Bmyrnoff be vriend was, en eveneens Port-Arthur verde digde, een uitdaging aan den generaal Fock gezonden. Het duel zal plaats hebben na autorisatie van den minister van Oorlog, die het druk krygt op deze wijze. Zwitsekla.vïi. jEen telegram uit Bern aan de „Kölniscbe Zèitong" deelt mede, dat de Zwitsersche staatsrekening over 1907 slait met een over-' schot van zes millioen franken. Balkan Staten. De „Tribua" verueemt dat generaal Crispi» dei commandant der schietschool te Parma, waarschijnlijk door de Italiaansche regeering toj, opvolger van generaal De Giorgia als commandant dor Macedonische gendarmerie zal worden benoemd. generaal Crispi voerde indertijd het bevel over de internationale troepen op Kreta, en is met de toestanden in het Oosten volko men bekend. China. De dreigementen van de Japansche re geering om de loslating van bet sluikerschip Tatsoe-Maroe te t-ewerken, wreken zich reeds. Volgens een telegram uit Hongkong, hebben do Kantoneezcn een boycott tegen alle Japansche waf on op touw gezet. Beloie. Een dag of veertien geleden is ten paleize te Brussel een brief ontvangen uit Luik, waarin voor 25.000 francs de uitlevering van een geheim aangaande een complot te gen den koning werd aangeboden. Eerst toen men een tweeden brief ontving, ging men er op in. Maar natuurlijk zorgde do politie, by het neerleggen van de enveloppeL op de afgesproken plaats, in de buurt te z(jn en zij slaagde er in twee Luiksche dagloo- ners aan te houden, die op die wijze getracht hadden in het bezit van eon lief duitje te komen. buitenland de bevestiging vinden van de contrdle-maatregeleo. Verbod van uitvoer van alle ongecontroleerde boter ware niet wel mogelijk, zelfs in de praktijk onmogelijk uitvoerbaar. De minister ontkent, dat de Regeering tegenover de margarine-industrie een onwelwillende houding heeft aangeno men of zal aannemen. Ze wenscht de ont wikkeling van deze ifidustrie in geen enkel opzicht te belemmeren. Haar eenig doe1 ia deze industrie voorschriften op te leggen, welke het doel willen bevorderen, dat het wetsontwerp uitsluitend beoogt: boterver- valscbing tegen te gaan. Het algemeen debat is gpsloten. By de artikelsgewyze behandeling licht de heer van den Bergh (Rotterdam) een amendement toe, om in de bepaling be treffende bet verbod om margarine te le veren enz., welke bij onderzoek op bet ver- zadigingscyfer der vluchtige votzuren en 5 grain van het uitgesmolten en gefiltreerde vet een Reichert-Wotling-getal aanwijst, faoogeg dan 10, dit laatste getal te stellen op 12J Dit amendement wordt, nadat het door den minister van Landbouw met nadruk bestreden is, daar het de uitvoering vay een goede contöle absoluut in de waag schaal zou stollen, door den voorsteller in getrokken. Vervolgens komt in behandeling do be paling, dat indien èn boter èn margarine bereid worden in een zelfde perceel of in perceelen, die anders dan langs den open baren weg met elkander gemeenschap hebben, de bereid- en bewaarplaatsen van boter aan een voortdurend toezicht van Rijkswege onderworpen zullen zijn. De heer van Sasse van IJsselt stelt het vroeger meegedeeld amendement voor. Morgen 1 uur voortzetting. Verspreide Berichten. Vïmesiodk Stater. De verloving van den hertog der Abruz- zen met mej Eikins zal Zaterdag officieel bekend gemaakt worden. Het huwelijk zal vermoedelijk op 2 April in Rrengen een voud worden gesloten. De koning van Italië beeft het huweljjk goedgekeurd, nadat de hertog voor zich en zijn afstammelingen af stand heeft gedaan van alle rechten op den ltaliaanschen troon In 1903 is er te N-tw Yfk een wet uit gevaardigd, waarbij j< m.ini die straten, pleinen of ei ven, met name met faeces, ver- ontreinigt tot een boet» woidt veroordeeld. Men bracht het veelvuldig voorkomen van tyfeuse koorts in New York in verband met onreinheid en overbrenging van de smetstof dier ziekte door de gewone buisvlieg op spijzen en dranken, Sedert dien tyd is aan boete betaald ruim 4.7 millioen dollars on de boete is nu ge stegen op 6240 dis. per dag. Wanneer men Londen en New Vork mot elkander vergelijkt, blijkt de eerste stad in veel gunstiger toestand te verkeeren. In New York kwamen voor 650 sterfgevallen aan tyfas en 7000 sterfgevallen aan inge wandsziekten op oene bevolking van 3.437.202 zielen, te Londen met 4.721.217 zielen 260 sterfgevallen aan tyfus en 4507 aan andere ingewandsziekten. Enuelanh. Het gerucht, dat de toestand van Sir Henry Campbell Bannerraann hopeloos zoo zyn is overdreven. Het laatste bulletin luidt iets gunstiger. Woensdag had de zieke een goedon dagde krachten zjjn wat toege nomen. DuiTBCULANl). Van 26 Mei tot 3 Juni zullen ongeveer honderdtwintig Duitsche geestelijken oen be zoek aan Engeland brengen. Volgens katholieke bladen zou aan de Duitsche bisschoppen van uit Engeland zyn verzocht, om ook katholieke geestelijken tot deelneming Aan dit bezoek uit te noodigen. Aan dit verzoek is echter geen gevolg ge geven. v Volgons de „Vössische Zeituag" zou men in Engeland van den aanvang af ook gere kend hebben op het bezoek van eenigo katholieke geestelijken. Bjj een aanval van het expeditionnaire korps op Simon Copper, in do Kalahari- woestyn, sneuvelden kapitein Von Erckert, luitenant Ebinger en 12 man. Negen worden zwaar verwond. 58 vyanden werden gedood. Simon Copper wist te ontsnappen. Het overschot van diens stydmacht werd uiteeugejaagd. Prins Menelik, van Abessynië, een bloed verwant van den negus, die eerst als lastige vreemdeling uit Hamburg is gezet is in Al- tona wegens poging tot oplichtery gearres teerd. Wat worden de negus beschaafd Gedurende eeuige dagen waren te Berljjn geen brandstichtingen meer voorgekomen, maar Woensdag in den namiddag kwamen binnen den tyd van 2 uur weer 4 brand stichtingen voor. Een der branden kreeg reeds een ernstig aanzien en 3 spuiten moesten er aan te pas komen om den brand te blnsschen. Nabjj den brand, die in de Crosse Frankfurterstra8se woedde, arres teerde de politie 2 mannen als de vermoe- deJjjke brandstichters en des avonds werden nog 4 verdachten aangehouden. STATEN -G EN Elt A AL. V ti' K ÊC ti K H A Ift K it. Vergadering van Donderdag 19 Maart. De beer van der Voort van Zyp, nieuw- gekozon lid voor Tietjerksteradeel, neemt na eedsaflegging zitting. Aan de orde komt daarna bet wetsont werp nopens de Boterwet. Dit ontwerp be vat scherper bepalingen tor voorkoming van knoeieryen in don buterhandel, en tovens bepalingen op het bereiden enz. van mar garine. O. m. wordt voorgesteld, dat boter moet bevatten een by algemeenen bestuurs maatregel vast te stellen vetgehalte, en ver bod van margarine te leveren enz., welke by onderzoek op het verzadigingscyfer der vluchtige vetzuren in 5 grAm van bet uit gesmolten eo gefiltreerde vet een Reichert- Wolling-getal aanwyst booger dan 10. De beer van den Bergh (Rotterdam), be toogt, na de geschiedenis van de maatregelen ttgen botervervalscbing cenigszins uitvoerig te hebben nagegaan, dat na de motie, op het jongste zuivelcongres te Scheveningen, waarby heil verwocht wordt van een afdoend controle stelsel in alle landou, de Regeering hot onderhavige ontwerp had moeten intrek ken, en een nieuw bad moeten indienen, waarby eenvoudig bopaald had moeten wor den dat uitvoer van alle ongecontroleerde boter naar liet buitenland verboden is. Had men verscherping gewenscht, dan had de Regeering in elk geval meer rekening moeten hoaden met de belangen der Nederlandsche njjverheid en de vryheid van het bedrjjf. Spr. zet daarna uiteen dat in de wetge ving van gelykstelling van boter en mar garine geeu sprake kan zyn, en doet uit komen dat de Regeering niet geheel billyk is geweest tegenover de margarine-fabrikan- ten, door wél scheiding te maken tusschen boter eu margarine, maar den margarine fabrikanten niet toe te staan een Rjjkscon- tröle-merk te bezigen, By het voortgezet debat over het boter- ontwerp, betoogde de minister van Land bouw, dat het succes van de Nederlandsche botercontröle geen argument is om met de wetgeving op dit stuk niet verder te gaan dan de bestaande wetgeving. Integendeel, ook in de wetgeving moet het Geineng-de Berichten. De Standaard driestart, dat het „nood wetje" er komt „Wel bozien stond dit eigenlijk reeds voor uit vast. Want stel, men verwierp bet voor stel, wat zou men dan doen, zoo bet Kabi net leukweg z|jn ontslag indiende, en de heeren liberalen werden geroepen om een nieuw Kabinet te leveren „Dat kunnen ze niet, en ook zonder vrees voor Kamerontbinding kunnen ze toch geen crisis in het leven roepen. En verder „Al wat hinderen blyft is nu, dat er saam met deze 2200 man nog een andere ploeg zal dienen, die geen premie krjjgt, en die tin wel wenschen zal, dat Minister Van Rap- pard aan hun maar het verlof verzekerd had. „Een enkele wijziging zal er in het wetje nog wel komen. Ongewijzigd gaat geen en kele wet door. Maar minister Sabron kan, mits de hoofdzaak doorgaat, in het bijkom stige toeschieteiyk zyn, „Zelfs de bedenking, dat geen begrootings- verhooging in een andere wet moet inge schakeld, zou h|j knnnen toegeven, zoo de kool de sop waard was." Antisemietisme uit het zwarte Zuiden. In een strooibiljet van de „Kiezers van Eindhoven," ter gelegenheid der gemeente raadsverkiezing, staat het volgende fraais te lezen: Gy zyt meest allen katholiek en alhoewel het laatste tiental jaren schoon af is gegaan, houdt gy toch de katholieke vaan hoog en dat strekt u tot eer. Wie nu zijn vooral uw principieele tegenstanders Dat zyn vooral do Joden, die ongemerkt in uw stadje een kracht beginnen te ontwikkelen, welke u misschien niet zoo aanstonds opvalt, doch waarmede welf degelyk rekening moet ge houden worden, omdat zy, ijverig gebruik makende van hun stemrecht, thans reeds een honderdtal stemmen uitbrengen. Ziehier dan den raad, dien ik u als vriend wilde gevon „Stemt nooit de party, by welke zich de Joden aansluiten." Deze raadgeving dient niet alleen voor de verkiezing van thans, maar strekke als weg wijzer voor al uw verkiezingen in de toe komst. Houdt u daaraan, dan kunt gij alle zoogenaamde voorlichters met succes ontbe ren en bet zal Eindhoven steeds goed gaan. Uw oude Vriend, enz. Een echtpaar, dat reeds lang in een oud vervallen woonscheepje in het zg. „Kikkers gat", achter het station te Kampen woonde moest, volgens een onlangs gewijzigde ver ordening, deze ligplaats verlaten. Toen daar aan geen gevolg werd gegeven, nadat met zoo groot mogelijke lankmoedigheid te werk was gegaan, omdat 't gezin geen onderdak kon krygen, heeft de politie Woensdagavond dit scheepje verwijderd, waarvoor het broze, lekke vaartuig niet bestand scheen te zyn en in een inham van den IJsel, om zinken te voorkomen, aan den grond gezet werd. Man, vrouw en 5 kinderen werden op het politiebureau gisterennacht tydelyk logies verschaft. (Zw. Ct.) Terwijl de lotelingen nit Drente zich Vry- dag begaven naar de plaats van iudeeling, te Assen mengde zich onder hen iemand die aan enkelen het voorstel deed, een vocht in te nemen, dat hy in oen fiesch by zich had ze zouden volgens hem, hierdoor worden afgekeurd. Een zekere som moest vooruit worden be taald, en later by afkeuring een hooger bedrag. Een brigadier der marechaussee, inmiddels gewaarschuwd, heeft tegen dezen persoon proces verbaal opgemaakt en de fiesch met inhoud in beslag genomen. Volksweerbaarheid. Door den Minister van Oorlog is aan het Hoofdbestuur der Nederlandsche Weerbaar- heidsvereeniging medegedeeld, dat de leden dezer vereeniging, welke den rang van kor poraal of sergeant bekleeden by dit korps, na hun inlyving by de militie deel kunnen nemen aan een korte opleiding, waarna zü, na gebleken geschiktheid in hun rang by de militie zullen worden aangesteld. Te Enkhuizen zyn dezen winter vei gelij kende broeiproeven genomen met tulpen bollen, op klei- en zandgrond geteeld. Er werden gepoot 36 soorten, van elke soort 36 klei- en 36 zandbollen. Volgens het oordeel der contröle-coramis- sie hebben deze zorgvuldig gecontroleerde proeven aangetoond, dat op klei geteelde tulpenbollen voor het broeien goljjko waar de hebben als die, welke op zand zyn ge teeld. Gistermorgen halftwaalf heeft in de Jo den Houttuinen te Amsterdam een zeer ernstig ongeluk plaats gehad, dat gelukkig nog vrij goed ia afgeloopcn, doch dat ern stige gevolgen had kunnen hebben. In per ceel 68 is de Israëlitische coöperatieve Paaschbroodbakkerjj gevestigd. De bakkery is overdekt met een glazen lantaarn, dio om halftwaalf met donderend geraas in eenstortte, doordat de achtergevel van het belendend perceel doorbrak en oversloeg. De geheele bakkery werd een ruïne. Toe vallig, ja, zeer toevallig, werd in de bak kery niet gewerkt door de plotselinge slapte in het bedryf. Was het ongeluk eenige dagen geleden gebeurd, dan zouden jaist om dezen tyd 12 bakkers aan het deeg ver werken zyn geweest. Thans was gelukkig niemand in de bakkery aanwezig, De bouwpolitie werd telefonisch van het geval in kennis gesteld. Het Bouw- en Woningtoezicht stelde on middellijk een onderzoek in. De politie bad den ganschen dag werk om do talryke nieuwsgierigen op een afstand te houden. Het „Hbl. van Antw." deelt mede, dat by Knocks een steenen hoofdbeschuttinp voor de duinen met wandelbrog in zee zal wor den gebouwd. De duinen worden plat gelegd en er zal een nieuwe badplaats ontstaan. By de opening van den Rotterdarascben Raad deelde de voorzitter mede, dat de Ko ningin het voornemen heeft te kennen gege ven op 31 Maart Rotterdam te bezoeken. GOUDA, 20 Maart 1908. Heden had alhier de jaarljjksche stieren keuring plaats. Aangevoerd waren 2 drie jarige, 17 2-jarige en 20 1-jarige. Het gehalte van de 2-jarige liet te wen schen over. Een premie van f 100.—- werd uitgereikt voor de ^-jarige stier van 0. Breedjjk te Waddinxveen; f 150. - voor de 2-jarigeyan D. Hoogenboezem te Berg-Ambacht; f 100.-— voor de 2-jarige van A. Oudjjk te Moordrecht; f 100.— voor de 1-jarige van H. v. d. Broek te Oaderkerk a. d. IJsel; f 100.— voor de 1-jarige van J. A. Rooken te Vlistf 50.— voor de 1-jarige van J. A. Rooken te Vlist; f 50.- voor de 1-jarige van C. Breedjjk te Waddinxveen. Woensdagmiddag hield de afdeeling Gonda e. o. van den „Bond van Nederlandsche On derwijzers" een huishoudelijke vergadering. Medegedeeld werd o. m. dat de afdeeling weer 2 leden rjjker geworden is. Io Gouda en in enkele andere gemeenten van het res sort der afdeeling zyn adressen gezonden aan den gemeenteraad met 't verzoek de salaris- regelingen te herzien. In Stolwyk is reeds een nieuwe salarisverordening vastgesteld doch daar de gemeenteraad gemeend heeft de minimamjaarwedde van f 550 te moeten verlagen tot f 500, zal de afdeeling thans Gedeputeerde Staten verzoeken dit be sluit niet goed te keuren. Verder was door het bestaar in de vorige week in Gouda een circulaire verspreid, naar aanleiding van de plannen tot oprichting eener Christelijke school van de Hervormde Gemeente. De vraag, of de afdeeling in dezo kwestie nog meer doen kan, werd nader be sproken Verder werd nog door een der bestuurs leden een verslag uitgebracht van een door hem bijgewoonde vergadering tot oprichting van een bestuurdersbond van vakvereenigin- gen in Gouda. Op een volgende vergadering zal besproken worden, of het al of niet wen- scheljjk is, dat ook de afdeeling zich bji dezen bestuurdersbond zal aansluiten, Een voorstel van het hoofdbestuur, om een onderwyzerqs te 's-Gravenhage te steu nen uit de weerstandskas werd mot alge- meene stemmen aangenomen. De veilingen aan de groentenmai kt zullen voortaan weer drie maal per week gehouden worden, en wel voor het eene gedeelte op Maandag, Woensdag en Vrijdagmiddag aan vangende om drie uureu het andere ge deelte Dinsdag, Donderdag en Zaterdagmor gen, aanvangende te zes uur. Gisteren slaagde te 's Gravenhage voor het examen nattige handwerken mej. K. A. Boys, te Moordrecht. Zondag a.s. zal „Olympia I" een voetbal wedstrijd spelen tegen „Kampong" uit Utrecht op het terrein alhier. Uit do ontwerp-zomerdienstregeling der 8.S. blykt, dat de lokaaldienst den Haag Voorburg wordt opgeheven en vervangen door een lokaaldienst den Haag—Gouda. Aan het verslag van de bevindingen on handelingen der Gezondheidscommissie voor de gemeente Gouda gedurende het kalender jaar 1907, ontleenen wjj het volgende De Inspecteur verklaarde toen op de aan gegeven wyze geen onderzoek naar de aan wezigheid van wekkers te kunnen instellen, eensdeels omdat hy meende niet bevoegd te zyn op het erf van particulieren te doen graven, anderdeels omdat zulks met het oog op de schuurtjes, bloemperken enz. niet wel mogelyk was. Dat daarna ónze Commissie de zaak nog niet had laten rusten, vermits in ons schry- ven dd. 5 April 1907, dus vóórdat hun voor noemd verslag door B. en W. aan den Ge meenteraad was uitgebracht, wy nogmaals hun aandacht op de aanwezigheid van die wekkers hadden gevestigd, en ons bereid verklaard daarvan het bewjjs te leveren zonder dat daarvoor ontgraving uoodig was. Wy kunnen hier wel mededeelen, dat dit bewys door ons zou geleverd zyn door de privaten door te spoelen met in water op gelost fuchsine en phenolphtlialeine; by aan wezigheid van wekkers werd, zooals ons bleek by de perceelen in de Vorstmanstraat en zgn. Glazenkast, al spoedig bet water in de sloot, waar de wekker uitmondde, rood gekleurd. 7o. Den 2n Juli werd door ons aan B* en W. geschreven, dat door ons was nage gaan, of de verbeteringen voorgeschreven door B. en W. dd. 2 Januari 1907, wnren aangebracht aan de perceelen Wjjk P No. 177 en 178 (Slop bjj het Moordrechtsch Verlaat) en No. 147—149 (Moordrechtsch Verlaat) dat wy hadden bevonden, dat privaten waren aangebracht, ingericht volgens het wissel- tonnenstelsel, waarvan de tonnen evenwel niet door den pachter der gemeentereiniging werden weggehaald, ofschoon deze daartoe verplicht was, en wel zonder iets daarvoor in rekening te mogen brengen. Naar aanleiding daarvan werden eenige inlichtingen verzocht, terwyl er nog de aan dacht op werd gevestigd, dat perceel Wjjk P No. 146 geen privaat bezat; een emmer werd gebezigd tot het opvangen der faecaliën. Deu 17n Juli beslisten B. en W., dat voor 1 September een privaat moest zyn aan gebracht. 8o. Den 3n Juni werd de aandacht van B. en W. gevestigd op de perceelen Wijk R N09. 439, 441, 442, 444 en 521 aan de Karnemelkslootden 17n Jnli beslisten B. en W. dat binnen 3 maanden verbeteringen moesten zyn aangebracht. Den 20n November deelden 3. on W. ons mede, dat hun door den eigenaar van per ceel Wjjk R No. 442 was kennis gegeven, dat de bewoning sedert 1 October was ge staakt den 28u December, dat het hun ge bleken was, dat door de eigenaren van per ceel Wjjk R No. 144 en 521 geen gevolg was gegeven aan hunne aanschrijving d.d. 17 Juni, weshalve zjj advies verzochten om trent hun plan, aan den Gemeenteraad een voorstel tot onbewoonbaarverklaring te doen; ons advies (adhaesiebetuiging) werd den 16n Januari 1908 aan B. en W. verzonden, waarna B. en W. genoemd voorstel deden. 9o. Den lOn Juli de perceelen Wjjk K No. 48, 47a, 49 —51, 56— 62 (Simons' ofje Komjjnsteeg), (over perceel No. 48 werd door B. en W. den 6n Juni advies verzocht) den 29n Juli beslisten B. en W. dat voor den In October No. 48 moest zjjn voorzien van een privaat, een gelegenheid tot verkrjjging van goed drinkwater moest zjjn aangebracht, het dak moest zjjn versterkt en waterdicht gemaaktde toevoer van licht en lacht zoo ook de afvoerleidiug van regen-, schrob- en menagewater moest zjjn verbeterd en de schoorsteen moest zyn vernieuwd wat de perceelen No. 49- 62 betreft vóór 1 October de toevoer van licht en lucht in woningen 49—51 moest zjjn verbeterd, de schoorstee- nen van No. 56 62 moesten zjjn vernieuwd en de afvoerleiding van menage- en hemel water van de Nos. 49—62 moest zyn ver beterd, en dat moest worden zorg gedragen dat ten behoeve dezer woningen minstens drie privaten aanwezig waren; ten opzichte van perceel No. 47a werd beslist dat vóór 1 September een dakgoot met afvoerpijp moest zjjn aangebracht. Door den eigenaar van No. 48 werd aan de aanschrijving geen gevolg gegeven zoodat B. en W. den 16u October om advies ver zochten in zake ban plan dit perceel ter onbewoonbaarverklaring aan den Gemeen teraad voor te dragenden 18n October werd hiermede adbaesio betuigd, waarna genoemd perceel den 22n November onbe woonbaar werd verklaard, met last tot ont ruiming binnen drie maanden. (Wordt vervolgd.) De Hagrspelers. Van „Candida", mysterie in 3 bedrjjven van Bernard Shaw, dat „de Hagespelers" ons gisterenavond vertoonden is eigenljjk niet veel te vertellenzeer juist is do aan duiding „mysterie", veel is er namelijk dat een mysterie blyft in de personen die de schrijver in zjjn stuk heeft gebracht. Over de vertolking heb ik niets dan lof. De heer .Rienk Brouwer gaf als Ds. James MorelJ, dikwjjls fraai spel, vooral in bedryf III. De rol van Eugene Marchbanks, den dwependen dichter, (volgens 't programma de heer Ed. Verkade die echter door ongesteldheid af wezig was) werd op onverbeterlijke wjjze vertolkt door den heer van l)am hoe goed en hoe natuurlijk gaf hy zjjne gemoodsstem raingen weer. De heer Julius Brongers gaf verdienstelijk het type van den kapitalis- tischen schoonpapa Mr. Burgess. Mej. Pine Beider heeft ons werkelj)k doen genieten van haar spel als Candida, de hoogst beschaafde vrouw van den predikant, die haar man grenzeloos liefheeft en zoo vul medeljjden en laten wy het noemen moederliefde is voor Eugene, die haar aanbidt en vereert als een heilige. Het rustige in haar spel, het voor name in haar beweging, bet deed ons wel dadig aan. Ook mej. Helena Desmond had als Proserphine zeer goede oogenblikken. De monteering in dit „mysterie" was, behoudens kleine aanmerkingen, fraai te noemen. Die kasten met „eebte" boeken, die gewone ka merdeur die men kon „hooren" dichtslaan, bet is iets ongewoons doch aanbeve lenswaardig. Na de pauze kregen we „Paraselsus" een verBspel van Arthur Scbnitzler, op ons eveneens den indruk van een „mysterie" makende. Het werd goed gezegd. Paraselsus vond, in de plaats van den heer Ed. Verkade een goede vertolking bjj den beer Verhejjen. Doctor Copus werd door zeer goed uitge beeld. Ook hierin was de décoratie onge woon en bescheiden doch fraai te noemen. Het gezelschap „De Hagespelers" mag genoemd wordenden naam artistiek komt het ten volle toe. Een „tot weerziens" roepen we het van harte toe. MAANDAG 16 MAART. L.K. H.K. Staa telecninoeu. Porttoai,. Üblig. 3e Serie fr. 600 3 58' 69 Obiig. 3e Serie lr. 2500 3 68'/. Ruslaxd. Iwang Dombr. Obli gation i'/, 85'/. Azie. Japan Obligation 1899 4 83'/. - Columbia. Geconsolideerde Bnitenlandsche Schuld. O. 1000 P. 3 - Hypothetic-Banken- Pandb. Botterd. Hypb. 100 - Pandb. Standaard Hypb. 41/. 99 Pdbr. Sted Hypb.'sGrav, 4'99'/, Pandb. Utrechtsche Hypb. 4", 100 Pandb. iVestlandscbe Hypb. 4 95 Pandb. Znid-Holl. Hypb. 4V, 65 - Pandb. Algemeene Groninger Scbeeps-Hypb. 41/, 98' Pandb. Nederl. Hyp. APand- briefbank 4 93 Pdb. Ned. Scheeps-Hypb. 41/, 991/, Northw. Pac. Aaod. 184 Pandb. Bataafsche Hypb. 4 937 Eerste Ned. Hypotheekbrief- batfk 4 96 Pandb. Hollandsche Hypb. 4'/, 95 Pandb. Nationale Hypb. 41/, 10018 Scheepvaart-\f aatschappijen. Aand. Holland-Gulf Stv.-Mjj. 347/, Premteleeninqen- bisLQiE, Loten Stad Antwerpen 1887 Spoorwegleeningen Italië. Obl. Zuid-Italiaan8che Spw. My. 3 65*/« DcVerten Oblig. Mjj. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1900 4i 100 De Rechtbank te Rotterdam veroordeelde don antiquar, die terecht had gestaan wegens liet doen bedrukken van De Ruyterpostzegels met Postzegel 50 cent, ten einde die voor echte postzegels te doen doorgaan, tot 4 maanden, en de reiziger, die de zegels bjj een handelaar te koop aanbood, wetende dat ze vervalscht waren, tot 2 maanden gevan genisstraf. Koninklijk bezoek aan Boskoop. Het koninklijk echtpaar vertrok heden te 12.30 nur van Den Haag per automobiel naar Boskoop. De tocht ging over Voorburg, Leidschendam, Zoetermeer, Zegwaard, Bent huizen. Te Boskoop aangekomen werd gereden naar de Rjjks-Tuinbouwschool, welke de vorsteljjke personen bezochten. Daarna wer den eenige kweekerjjen bezichtigd. I)e Ko ningin en de Prins vertoefden ongeveer anderhalf uur te Boskoop, van waar zjj te 3. u. 15 vertrokken. Daarna werd de terug tocht ^aanvaard langs het Goudsche rjjpad, verder bezuiden den Rjjn tot Alphen en over Zoeterwonde, Leiden naar Den Haag. Het landeljjk Boskoop is vol bljjde beroe ring door het onverwacht, maar daarom zeker niet minder welkom bezoek van H. M. de Koningin. Uit alle huizen, poppe- huiskes Ijjken 't wel, zooals ze daar tnsschen propere tuintjes langs de vaarten staan, wap peren vlaggen en het viel mjj op zoonls in deze buurt het oude Staatsche Oranje, Blan che, Bleu nog vol piëteit in eere wordt ge houden. De gansche dorpsbevolking, versterkt met die uit omliggende gemeenten, is op de been iu Zondagsgewaad en met oranje versierd. Eerebogen werden opgericht, versieringen langs den weg aangebracht en het gansche plaatsje ziet er zoo fleurig en feestelijk uit alsof het twee weken in plaats van twee dagen tot voorbereiding van Barer Majesteits bljjde komst bad gehad. Tc 1.45 arriveerde H. M. en de Prins met klein gevolg in 3 auto's te Boakoop. De hooge gasten werden door bet Dage lijks Bestuur der Gemeente aan den Rjjks- tninbouwschool ontvangen en door den Directeur dier school rondgeleid. Bjj het verlaten van de school zongen de leerlingen der lagere school Vaderlnndsche liederen. Te voet werd nn de tocht ondernomen naar de kweekerjj van de heeren M. Koster en Zn. daarna werd de kweekerjj bezichtigd van de heeren C. B. van Nes en Zn. en te 31uur verliet H. M., de Prins en gevolg weder Boskoop per auto. Aan de kweekerjjen bjj de heeren Koster en van Nes werden door de dochtertjes bouquetten aangeboden. is proefondervindelijk de. BESTE en volkomen ONSCHADELIJK APELDOORN HOLLAND. Met teer ganetig resultaat wordt door ondergeteeltende behandeldrnggegr. verkr., lichaainsmisvorm., bewegingsstoorn., ver stuikingen, ipierrerrekkingen, en»., vetiacbt, rbeamatiek, ISchias, rag- en lendenpijnen, verstopping, ebt. ens. KATTEN8IN(|iEL Q 143. Met Sunlight Zeep heeft men nooit moeite. Even gewis als de zon ons licht geeft, even zeker verlicht Sunlight ons dagelijksch werk. Sunlight Zeep betoekent een besparing van tijd en geld. Do zeep Is goedkoop en voordeelig In het gebruik. Volg slechts de gebruiksaan wijzing op den omslag, en Sunlight zal het overige wel doen. (Hot CorreHpondentschnp vin „IfONMIiOJfOS" Ned. Vereeniging ter bevordering van .Verpleegsters en Verple gers" is gevestigd ten hnize van Mevrouw M. HOOGËNDIJK—DiKMWAann, Wachtel- straat No. 234, alwaar ten alle tijde voor particuliere verpleging beschikbaar zjjn. TEGEN RHEUMATtEK EN VERKOUDHEDEN Ruim 35 jaar doos milüoenen JICHT-EN RHEUMATIEKLUDERS MET SUCCES GEBRUIKT ----- Verkrijgbaar in flesschenvan 50 ds,75 cis eu f 1.25 bu H.H. Apothekers en Drogisten Te Gouda: by 0. LUGEli, Apotheker Markt eu bö WOLFE Co. Westhaven 198 Eohte Oude Jenever P. HOPPE. Verkrijgbaar bjj PEETERS Jz. Ltt op eacAti tt$ kurkkrond. wordt nit overtuiging, als eon werkoljjko hulp io den nood, het boek. aanbevolen. Na ontvangst van adre^per briefkaart* ordt d t boekje franco per poet toegeionden door BIiOKPOEL'3 Boekhan. Za'tbommel.

Goudsche Courant | 1908 | | pagina 2