Let wel. Echte Graitzin licht. COSTÜUBS TAILLEUR. HMSMDËIIS, 8UNUBHT P.MOLENAAR&Co. BINNENLAND. Ontvangen DG NOUVEAUTÉ» A D V EI tl' E N I' f 13 N modgbgadbm M. M. VAN LOON, Stadsnieuws. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD BEURS VAK ROTTERDAM £f0V4fa Vereeniging «ARMENZORG* WELDON f Verpleegsters en Verplegers van Blommestein's Inkt MOLENAAR? KINDERMEEL 20 cent per 'jt, 11 cent per pak. ATTEST. hangend Belgie. Gisteren werd in de koloniale commissie de eindstemming gebonden over de koloniale wet en het verdrag van overneming van den Congo-staat. De geheele wet werd aange nomen met 11 stemmen tegen 1, de annexatie met 10 stemmen tegen 2, benevens één ont houding. Rusland. Er is een commissie benoemd om plannen te ontwerpen voor het invoeren van het Japanscb als leervak in lagere en middel bare scholen en voor het aanmoedigen van het leeren dier taal ook door anderen. STATEN-GENERAAL. V w K Bi O E U A iff ff f». Avondvergadering van Woensdag. Snikerconventie. Aan de orde is het wetsontwerp in zake de goedkeuring van het protokol, te Brus sel gesloten tusschen Nederland en andere landen eenerzyds en Rusland anderzijds nopens de toetreding van Rusland tot de Suikerconventie. De heer van den Berch van Heemstede vreest, dat Rusland nu voor Nederland een meedinger op de Engelsche markt zal worden, doch hy wilde voorstemmep, omdat Engeland nu in de eerste 5 jaren zijn suikerpolitiek niet kan wijzigen. De heer van Bylandt betreurt, dat Neder land zijn suikerindustrie niet beschermt. Voorts bepleit hij accijnsverlaging, in het belang van het volk, dat in suiker een krach tig voedingsmiddel heeft. De heer van Vuuren, er op wijzende, dat het ekonomische doel der Conventie is te waken tegen prijsverlaging, betoogt, dat wij daarvan zijn afgeweken door Engeland en Rusland hot recht te geven gepremieerde suiker in te voeren. Hy vreest nog steeds voor een overstrooming van ons land door Russische suiker, waardoor de prijzen hier te lande zullen worden gedrukt. Hierna bepleit spreker de dringende noodzakelijkheid eener surtaxe, waarvan hy noch bevoordeeling der fabrieken, noch de vorming van kartells vreesde. De heer Plate betoogt, dat de bezwaren tegen Rusland's toetreding zyn weggenomen. Waar spreker van oordeel was, dat de sui- kerindustie nooit in gunstiger conditie is geweest dan thans, bestrijdt hy een surtaxe, die, op het geraffineerd, niet anders zal zijn dan bescherming in haar meest naakten vorm, ten nadeele der verbruikers en ten voordeele der fabrikanten. De heer Tydeman betwist, dat het heffen van een surtaxe eventueel te verkiezen zou zyn boven een compensatoir recht. De minister van Financiën constateert, dat niemand zich tegen het ontwerp heeft verklaard. Spreker wyst er op, dat de ma ximum-invoer der Russische gepremieerde suiker thans is beperkt tot één millioen ton in de 5 jaren. Het ontwerp in zake de verhooging van den drankaccyns en de verlaging van den suikeraccyns trekt de minister in, omdat hy hoopt weldra te kunnen komen met een ontwerp, waarbij het aequivalent voor de verlaging van den suikeraccijns op andere wijze wordt gevonden. Als de Regeering ziet, dat de suikerin dustrie te gronde gaat, zal zy dat weten te voorkomen, waarby zy de voorkeur geeft aan surtaxe boven compensatoir recht, om dat de eerste direct geheven kan worden en voor het laatste een nader traktaat noodig is, dat we wellicht niet zullen krijgen. Het wetsontwerp wordt daarna goedge keurd. Vergadering van Donderdag 26 Maart. De beraadslaging over het Blijvend gedeelte wordt voortgezet door den minister van Oor log, die uiteenzet dat de taak van de land weer by mobilisatie staat naast die van de detachsmeLton. Minister Staal dacht over plaatselijke organisatie van de landweer voor deze diensten in vredestijdspr. doet daartoe voorstellen, die een stelsel van vrywilligen dienst omvatten. Doch zonder wetswijziging kon aan de landweer geen andere taak wor den opgedragen. Van pressie by de oproeping der vrijwil ligers voor het blijvend gedeelte is geen sprake geweest, van immoreelen dwang nog minder. De aanmeldiog was volkomen voor waardelijk. In antwoord op een vraag antwoordt de minister, dat de kommandant van het veld leger ongunstig dacht over de vermindering van het blijvend gedeelte. Bij den staf nam spr. hetzelfde standpunt in; minister van Rappart kende spreker's gevoelen. Er hadden zich aangemeld ruim voldoende manschappen er was een overcompleet van 879 man; van de oudere lichtingen gaven zich 1624 op, van de eerste ploeg en van de hooge nummers 751, totaal 2875 man. (Bravos.) Doorzetting van de proef mpt een beperkt blijvend gedeelte zou niets nieuws hebben geleerd. Dat het leger tegenwerkte, daar tegen kwam de minister krachtig op. De chefs rapporteerden eerlyk, tegen het ge- vgelen der vorige Regeering in. "Aan het nemen van een mobilisatieproef kon niet gedacht worden, zonder wetswij ziging en zonder veel kosten. De minister streefde naar rust en vast heid in de defensie, die zeer noodig waren. De mobilisatie van '70 lokte zeer ongun stige kritiek uit van de zyde eener com missie uit do Tweede Kamer. Zy gaf den raad, in vredestijd te denken aan maatre gelen ter voorbereiding voor eventueelen oorlog. De minister moest de middelen voor mobilisatie eischen en kon anders geen ver antwoordelykheid dragen. De minister van Binnenlandsche Zaken noemt de oppositie nu en dan fel, maar niet zeer sterk omdat er teveel nadruk werd gepleegd op inconsequentie by Regeerings- personenomdat er geen stelsel word ver dedigd omdat er onjuiste voorstellingen werden gegeven. De verwijten van inconsequentie waren onjuist, vooral ten aanzien van den minister van Marine, die nooit eenige verantwoorde lijkheid droeg voor den maatregel van minister van Rappart. Diens ontwerp was reeds ingediend, toen de minister in functie trad. Hel is piet absoluut zeker, dat de minister in deze zaak homogeen dacht met zyn vroegere collegas. Niet op elk punt behoefde trouwens homogeniteit te bestaan. De minister herinnert er voorts aan, dat ook minister van Rappart over oproeping van de tweede ploeg dacht. Inconsequent waren nóch de minister, nóch zyn ambtgenooten. De minister per soonlijk was tegen de regeling van het blij vend gedeelte door de vorige Regeering. Zonder art. 4 van dit ontwerp zou de mi nister zich ook thans niet gerechtigd achten de mannen die vrylootten voor de eerste ploeg (op 12 Juli 1907) op te roepen. Met verkregen rechten en verwachtingen wilde de minister*dus wel degelijk rekening houden, behoudens de eischen der defensie. De minister verheugt zich, dat generaal Sabron zich liet vinden om als minister op te treden, vooral omdat men ten aanzien van het blijvend gedeelte een oplossing moest vinden, met een minimum van lasten en kosten. Het zou blijken, dat het de Regee ring met dit voornemen ernst was. Niemand mocht aan den ernst van den minister van Oorlog twijfelen. De minister betwist, dat de opzet van het ontwerp onzedelijk is; van terugkeèr tot het stelsel van plaatsvervanging, als permanente toestand, is geen sprakeevenmin van het leggen van den kiem van een staand leger. Spr. toont aan, dat het blijvend gedeelte steeds besterad is voor de mobilisatie, niet speciaal vour de dekking daarvan. Spr. deelt mee, dat de dwang van art. 4 thans kan vervallende Regeering neemt art. 4 terug, en brengt nog eenige kleine wijzigingen aan, waardoor het wetje enkel neerkoqit op een wijziging der begroo ting van Oorlog en de handteekeningen der ministers van Binnenlandsche Zaken en van Marine konden vervallen. (Gelach.) Replièken volgden van de heeren Rood- huyzen, Thomson (die volhielden dat directe dekking van onze mobilisatie onmogelijk was doch dat de landweer zeer wel voor die taak berekend kon worden gemaakt); ter Laan (die ontkende, dat de proef met het stelsel-Staal eerlijk genomen was, en daarop alsnog aandrong). Deze spreker wilde nog terugkomen op art. 4, doch moest hiervan afzien, na een woordenwisseling met den voorzitter, die aangezien dit artikel inge trokken was, geen debat meer toeliet over den oorspronkelyken opzet van het ontwerp. De hqer Tydeman blijft in het voorstel zien een noodtoestand. Ten-slotte wordt het wetsontwerp aange nomen met 54 tegen 41 stemmen. Vóór de geheele rechterzijde en van de linkerzijde de heeren Blooker, Tydeman, Hennequin, van Karnebeek, Röell en van Styrum. Togen de overige leden der linker zijde. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben betreffende de bezwaren tegen de kiezerslijst voor de werklieden van de Ka mer van Arbeid voor de voedings- en genot middelen te Rotterdam o.a. beslist, dat waar drie werklieden aan de by de wet op de Kamers van Arbeid gestelde vereischten vol doen, en het niet-voorkomen van hunne na men op de kiezerslijst te wijten is aan een verzuim hunner patroons in strijd met het kiesreglement, de namen dier werklieden alsnog op de werklieden-kiezerslijst voor de Kamer van Arbeid voor de voedings- en ge notmiddelen te Rotterdam behooren te-wor den gebracht. Voprts dat twee personen als meester knecht bij de Coöperatieve Vereeniging -Voorwaarts" gedurende het afgeloopen ka lenderjaar werkzaam zijnde geweest, als ge zag over anderen uitoefende, ingevolge art. 5 van het Koninklijk besluit van 9 Nbvom- ber 1899 no. 27, houdende oprichting van een Kamer van Arbeid voor de voedings- en ge notmiddelen te Rotterdam niet als werklie den in den zin der wet op de Kamer? van Arbeid zyn te beschouwen. Blijkens een uit Nederlandsch-Indië ont vangen telegram is een compagnie infanterie naar de onderafdeeling Loeboekbasoeng van de Badangsche Benedenlanden gezonden, waar, als gevolg van de invoering der nieuwe belastingen, verzet dreigt. Ook in de onderafdeeling Oud-Agam van de Padangsche Bovenlanden heeft de invoe ring der belastingon tot gisting onder de bevolking en tot tydelyk verzet aanleiding gegeven. Gemengde Berichten. Men meldt uit Maastricht De staking by de firma Jules Regout duurt nog onafgebroken voort. Alle pogingen door de stakers aangewend, om den heer Regout te doen inzien hoe onrechtvaardig huns in ziens zijn handelwijze is als werkgever tegen over zyn werklieden, die hem steeds trouw hebben gediend, al worden zy Daar hun mee ning daarvoor maar al te karig beloond. Wel hebben zij getracht den heer Regout te doen besluiten lot intrekking van zyn be sluit om slechts werklieden in dienst te ne men, die verklaren alleen met hem persoon lijk te ouderhandelen en niet door middel hunner vakvereeniging. De heer Regout bleef echter op zyn standpunt staan en erkent geen vakvereeniging. Ten slotte zonden de werk lieden hem in opdracht der ledenvergadering van de vakvereeniging „St. Serverus" een schryven, waarin zy mededeelden „dat zy onmogelijk kunnen aanvaarden de harde voor waarde om hunne vereeniging haar reden van bestaan, haar kracht te ontnemen. Het recht van organisatie, den vrjjen Nederlaftd- schen staatsburger gewaarborgd by de wet, en waarvoor zy nu reeds bijna drie maanden gestreden hebben, kunnen en mogen zy niet prijsgeven. En gesteld dat zy dit zouden doen en op uw fabriek terugkwamen met de zekere overtuiging, dat zy door den nood gedwongen van een heilig recht moesten af stand doen, dan zou dit immers niet bevor derlijk zijn aan den goeden geest, die er op de werkplaats heerschen moet, dus u ten na deele komen. Het doel onzer vakvereeniging is onderscheiden van dat der revolutionaire vakvereenigingen, die den klassenstrijd pre diken en komt neer op voortdurende en min zame samenwerking met den werkgever* een samenwerking, die wederzydscbe achting en waardeering tot natuurlijke gevolgen móet hebben." Op dit ?chryven is geen antwoord ontvan gen. Uit Oudenbosch meldt men Toen v. Z. Woensdagavond per fiets van Zegge, waar hy kermis had gehouden, huis waarts keerde, werd hy nabij de woning vhn L. v. A. door een met een geweer gewa pend persoon aangeroepen. V. Z. reed döor, doch de aanrander legde aan en schoot v. Z. een schot hagel in het hoofd en een in het dijbeen, waarna hij de vlucht nam. V. Z. werd door eenige personen, die op het gerucht der schoten kwamen aanloopen. in een herberg gedragen on, hoewel men voor zyn leven vreesde, schijnt er nog eenige hoop te bestaan. De dader, naar witn de politie een streng onderzoek instelt, is tot nu toe nog niet be kend. Men schrijft uit Oostburg De gevluchte marechaussee v. d. B., die te St. Laureyns (België) zyn paard verkocht, had zich daarna naar Antwerpen begeven, met het doel naar Noord-Amerika te vër- trekken. Op een of andere wijze moest hy te Antwerpen zyn geld zyn kwijt geraakt; in ieder geval heeft hy zich te Roozendéal vrijwillig aangemeld en is hij j.l. Maandag naar Oostburg overgebracht. Thans vartoèft hij nog in de marechausee-kazerne alhier, in afwachting van hetgeen omtrent hem zal be schikt worden. Door den kapitein„Thomson is het paard voor rijksrekening teruggekocht. (Midb. Ct.) Een comité van enkele jongelui te Alkmaar heeft Woensdagavond de geheel misplaatste aardigheid uitgehaald als spreker in de groote zaal van De Harmonie een schippër uit den Anna Panlownapolder te doen op treden, die blijkbaar niet wel by het hoofd was. De zaal was propvol met belangstel lenden, die naar deze meeting gelokt warén door groote aanplakbiljetten, waarop ver meld werd, dat allerhande locale toestanden zouden worden besproken. Hetgeen de schip per debiteerde was klinkklare onzin; hy has pelde de werkeloosheid, de politiek, den leer plicht, de salarissen der onderwijzers, de drankwet, en enkele speciaal Alkmaarsche zaken zoo dwaas dooreen, dat er geen touw aan vast te knoopen was. Herhaaldelijk daverde de zaal van het lachen en moest de voorzitter de menigte tot kalmzyn aanmanen, daar het aan de noodige interrupties niet ontbrak. Het geheele optreden droeg het kenmerk van een „mop", die echter geen mop was, maar een ergerlijke vertooning die den op touw-zetters geenszins tot eer strekt en stren ge afkeuring verdient. (Hbl.) Men seint uit Arnhem: Gisterenmorgen is, vermoedelijk door on voorzichtigheid met vuur tijdens het schaf ten, het in aanbouw zijnd paviljoen van het krankzinnigengesticht Wolfheze in brand geraakt en afgebrand. De schade wordt geschat op 15 20 mille. Alles was verzekerd op beurspolis. Nader seint men nog: De brand woedde in de pasgebouwde tweede dokterswoning, waarin oen kachel werd gestookt met krullen. Het huis is totaal afgebrand. De brandspuit van Oosterbeek deed dienst. Het gesticht zelf is absoluut onaangetast gebleven. Een onaangenaam mensch in den Haar lemmerhout. Ook de raad van Haarlem heeft een ge voelig plekje, waar, als er aan geraakt wordt, dadelijk de tongen over loskomen: de Hout. In den laatsten tijd heeft men 't erg druk over de wijze, waarop de heer Springer met dien Hout en 't overige geboomte in de stad omspringt. De publieke klacht daar over vond gister opnieuw in den raad haar tolken. De heer Krolage vond het voorstel van B. en W. om f 100 beschikbaar te stellen voor het vragen van deskundig advies eigen lijk volkomen overbodig, aangezien, zei hy, evenals de influenza, de kritiek op Sprin ger's werk toch om de vyf, zes jaren weer zou terugkomen. De voorzitter echter wilde eens en vooral aan de praatjes een eind maken, hoewel B. en W. en de commissie voor de plantsoenen in elk geval 't volste vertrouwen bleven stellen in den tuin-ar- chitect. Ten slotte bleken slechts 7 leden tegen dit deskundig advies te zyn. De ge meente zal dus ten koste van f 100 doen onderzoeken of een door haar benoemde speciale deskundige, op een jaarwedde van f 1000, wel deskundig optreedt GOUDA, 27 Maart 1908. Uitslag van de op 27 Maart gehouden aan besteding van het éénjarig onderhoud van de Militaire Gebouwen en Werken te Gouda. Begrooting f 4564.— W. BokhoveD f 4189.— Gebrs. Dessing 4208.— H. J. Nederhorst Jr. 4313, J. H. de Wilde 4439.- G. M. Peetere 4483.— A. P. J. Leusen 4485.-^ J. Smit en Zn. 4489.'-^ C. W. den Hoed 4500.— J. J. Duym 4520.— J. Amesz 4549.— J. Slegt 4564.- De Weerbaarheids-Vereeniging „Burger plicht" hield gisterenavond in het Café „het Schaakbord" de jaarlyksche algemeene mv- gadering. Uit het verslag van der. pennlfg- meester bleek, dat ontvangen was f 266,84 j, de uitgaven bedroegen f 241,88, zoodat er een batig saldo was van f 24,96 J. In de plaats van de hh. J. van Os en W. Sliedrecht, die als bestuursleden hadden be dankt, werden gekozen de hh. J. van Eyk en R. N. van der Pool. De aftredende be stuursleden, de hh. J. M. de Weger en H. Gyzeny werden herkozen. Verder werden nog benoemd tot leden belast met het nazien der rekening over 1907 de hh. Hulleman en Olman, tot hunne plaatsvervangers de hh. den Boer en Ver meulen. Aan de navolgende heeren werden uitge reikt de medailles behaald in het afgeloopen 8chietjaar. Gr. Verg. Zilv. Med. aan C. A. Groenendaal. n J. M. de Weger. KI. H. Gijzenij. Gr. Zilv. Mad. aan W. J. Gjjzenjj. KI. J. de Jong. A. J. Vermeulen. Gr. Bronz. J. L. Hnlleman. A. J. Vermeden. J. L. van Eyk. KI. W. J. Borst. M. Lakerveld. *Het insigne van scherpschutter werd uit gereikt aan N. O. Gravestejjn, A. den Boer, S. Olman en E. J. Sliedrecht. Eere Medaille Wedstrijd. Zilver Kruis, A. J. Vermeulen met 1960 p. Zilver Med., J. J. P. den Boer met 1951 p. Gr. Bronzen -Med., H. Gjjzenjj met 1693 p. KI. J.M.de Weger met 1661 p. G a s-c o n t r 61 e. 26 Maart 1908, 5 nnr namiddag. Drnk 11 Lictatkracht 14.30 Kaarsen. Warrategevend 546g Caloriën Vermogen De voetbalwedstrijd tusschen „Olympia I" en Victoria" uit Hilversum op Zondag a.s. zal "wegens afschrijven van Victoria niet doorgaan. Aan het verBlag van de bevindingen en handelingen der Gezondheidscommissie voor de gemeente Gouda gedurende het kalender jaar 1907, ontleenen wp het volgende Den 20n September werd aan ons verzoek voldaan medegedeeld werd, dat naar hare meening de toepassing in de praktyk van de bouw- en woningverordening had geleid tot de ervaring, dat de termijnen van de artt. 91 92 en 102 te kort waren gesteld. Ge strenge en algemeene handhaving dier ter mijnen zon volgens genoemde Commissie een aantal ingezetenen, eigenaren en bewoners van bestaande woningen, slechts noodeloos in moeilijkheden brenger.. Om die reden waren zij tot het besluit gekomen dat ver lenging gewenscht moest worden geacht daartegen kon h.i. te minder bezwaar bestaan, omdat Art. 112 toch mecrbedoelde termijnen niet van toepassing verklaarde voor woningen ten aanzien van welke werd gehandeld op de wijze, als omschreven in de 3 en 4 der Woningwet. Den 19n October werd ons advies ver zonden; medegedeeld werd, dat wij ons geenszins konden vereenigen met het voor nemen der Raadscommissie om den Raad te adviseeren tot verlenging van de in Artt. 91, 92 en 102 gestelde termijnen. Ons in ziens zon de Bonw- en Woningverordening een wassen nens worden, wanneer de daarin gestelde termijnen, na hot verstrijken ver lengd werden, immers door die verlenging zon er van een aldoende en zeer noodzake lijke verbetering der slechte woningtoestan den niets komen. De termijnen in de artt. 91, 92 en 102 gesteld waren o. i. volstrekt niet te kort genomenherhaaldeijk bleven onzerzijds voorstellen aan B. W. tot drin gend noodzakelijke verbeteringen achterwe ge met het oog op genoemde termijnen met name die, gesteld in artikel 92 (bepaling der hoogte ad 2.25 M. van woonvertrekken). Daarbij kwam nog, dat de termijn van 2 jaren genoemd in art. 91 reens 2 jaren ver streken was (nl. sedert 1 Juli 1905) zonder dat er iets van een „noodeloos in moeilijk heden brengen van eigenaren en bewoners" gebleken was. (Wordt vervolgd.) VRIJDAG 27 MAART 1908. Voorzitter: de Bnrgemeester. Tegenwoordig zijn de hh. van de Velde, Nederhorst, de Jong, Herman, van Ejjk, Knotte], Vergeer, van Galen, Bokhoven, v. d. Ree, van Iterson, IJsselstijn, Dessing, Jongenburger, Muijlwijk en Vingerling. Afwezig de hh. Prince, van der Torren en Dercksen, allen met kennisgeving. De notulen worden voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. De Voorzitter deelde mede dat door Ged. Staten zpn goedgekeurd a. het Raadsbesluit van 28 Febr. 1.1. No. 20 tot verkoop van een stok grond bp den Groeneweg aan de Wed S. Boot-Abelman. b. liet Raadsbeslnit van 28 Febr. 1.1. No. 21 tot verkoop van een stuk grond in het plantsoen, „de Manége" aan het Hoogheem raadschap Rijnland c. het Raadsbeslnit van 28 Febr. 1.1. No. 22 tot wijziging van de Gemeente-begrooting dienst 1907 d. het Raadsbeslnit van 28 Febr. 1.1. No. 23 tot het doen eener betaling nit den post voor onvoorziene uitgaven der Gemeente- begrooting, dienst 1908. dat aan den op verzoek eervul ontslagen gemeente-aanplakker B. H. Maaskant door B. en W. een pensioen ten laBte van het pensioenfonds is verleend van f 66.— 's jaars. Voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen 1. De verslagen van regenten van het Wees- en Aelmoeseniershnis, van de Com missie van toezicht op het Middelbaar Onder wijs, van regenten van het Hoffmansgesticht en van de Commissie voor de Volksgaar keuken. Deze verslagen worden gesteld in handen van B. en W. om te dienen bij de samen stelling van het gemeente verslag. 2. Een aanbeveling voor regent van het gasthnis, daarop zpn geplaatst de hh. R. L. Martens en J. van Galen. Ter visie. 3. De rekening der Bank van Leening over 1907. Wordt gesteld in handen eener eommissle en daarin benoemd de hh. van Galen, Kunttel en Bokhoven, 1. De Rekening der Kamer van Koop handel en Fabrieken. Ter visie. 5. Een brief van de Commissie voor de Volksgaarkeuken, daarbij inzendende eene suppletoire begrooting. De VoorzitterIk stel voor dit nog heden te behandelen en zal het aan de orde stellen na punt 3.der agenda. 6. Eeu voorstel van B, on W. tot wijzi ging der gemeeute-begrooting. 7. Een voorstel van B. en W. tot beta ling nit de post voor onvoorziene uitgaven. 6 en 7 zijn gedrnkt rondgedeeld en voor heden aan de orde gesteld. 8. Een brief van B. en W. betreffende de oprichting eener eleetrische centrale, dit daarbij ontradende. Ter visie. 9. Een voorstel van den heer Nederherst over dezelfde zaak, B. en W. uitnoodigende te willen overgaan tot oprichting. Ter visie. 10. Een voorstel van B. en W. daarbij aanbiedende eene nienwe verordening voor de onderwijzers-tractementen en een voorstel om het achterstallige alsnog aan het onder wijzend personeel nit te keeren. Ter visie. 11. De rekening der gasfabriek over 19017, met voorstel van B. en W. tot goedkeuring daarvan. Ter visie. 12. Een voorstel van B. en W. tot ver huur van gerioleerde grond aan den heer Withof Keus. Ter visie. 13. Twee adressen ten aanzien van de salaris-regeling van het onderwijzend per soneel, als een van de aid. Gonda van Volk- onderwijs en een van de sociaal-democrati sche arbeiderspartij. Ter visie. 14. Een adres van het dag. bestnnr van den bond van steenhouwers-patroons, ver zoekende de 5 kubieke meter steen voor bet nienwe ziekenhuis niet in eigen beheer te nemen. In handen van B. en W. ter afdoening. 15. Een adres van de Ned. Bond van de Vereeniging van handeldrijvende!! en den middenstand, den raad verzoekende zijne adhaesie te betnigen voor een uniücatie van tijd. Als ongezegeld wordt dit adres buiten beschouwing gelaten. (Wordt vervolgd.) MAANDAG 16 MAART. L.K. H.K. Staatsleeninoen. Portugal. Oblig. 3e Serie fr. 500 3 58% 59 Oblig. 3e Serie fr. 2500 3 588/. Rusland. Iwang Dombr. Obli gation 41/, 857/s Awe. Japan Obligation 1899 4 83V4 - Columbia. Geconsolideerde Bnitenlandsche Schuld. O. 1000 P. 3 Hypotheek-Banken. Pandb. Rotterd. Hypb. 4 100 Pandb. Standaard Hypb. 41/, 99 Pdbr. Sted Hypb.'sGrav, 4% 997/„ Pandb. Utrechtsche Hypb. 4% 100 Pandb Westlandsche Hypb. 4 95 Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4Vj 95 Pandb. Algemeene Groninger Scheep8-Hypb. 4'/8 98» 3 Pandb. Nederl. Hyp. APand- briefbank 4 93 Pdb. Ned. Scheeps-Hypb. 4% 99Vt Northw. Pac. Aand. 184 Pandb. Bataafsche Hypb. 4 937 Eerste Ned. Hypotheekbrief- bank 4 96 Pandb. Hollandsche Hypb. 4V« 95 Pandb. Nationale Hypb. 4VS 100% Scheepvaart-Maatschappijen. Aand. Holland-Gulf Stv.-My. 347/8 - Premieleeninqen. Bklgie, Loten Stad Antwerpen 1887 - Spoorwegleeningen italie. Obl. Znid-Italiaansche Spw. My. 3 6S1/* Diversen Oblig. My. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1900 4è 100 IN Predikbeurt bi) de RemonBtrantsohe Gereformeerde Gemeente alhier. Zondag 29 Maart 'a voormiddags 10ty, nnr, D». H. VAN ASSENDELFT. Met Sunlight Zeep heeft men nooit möeite. Even gewis als de zon ons licljt geeft, even zeker verlicht Sunlight ons dagelijksch werk. Sunlight Zeep beteekent een besparing van tijd en geld. De zeep is goedkoop en voordeelig in het gebruik. Volg slechts de gebruiksaan wijzing op den omslag, en Sunlight zal het overige wel doen. Afdecling 1IHOKIAEMIII1IS, ROZENDAAIji HOEK PARADIJS GOUDA Deze inrichting stelt zich ten doel om oude, gebruikte en overtollige huishoudelijke voorwerpen welke ookzoo veel noodig te repareeren, en hoofdzakelijk aan minge- goeden voor goedkoope prijzen te verkoopen. De daarop behaalde Winst komt geheel ten goede aan dq neutrale Vereeniging „Ar- menttoru". 1 DE GOEDKOOPSTE DE MEEST PRACTISCHEi de Meest volledigeT zijn beslist die der Firma TUE LADIES JOEBEAL f met minstens drie gratis geknipte A patronen en een gekleurde plaat. THE ILL. DRESSMAKER r I met een gratis geknipt patroon. I THE BAZAAR OF CHILD- A REN'S FASHIONS f (Kiudermodes) met vele gratis ge- knipte patronen. x VRAAGT Uw Boekhandelaar Proefnummers. Alle met hostel Holl. Bijvoegsel i Van alle in deze bladen voorkomende A modelion zyn GEKNIPTE PATRONEN f met Holl. verklaring fr. p. p. tegen A vooruitbetaling van f 0,50 verkrijgbaar bij MILLY SIMONS, Den Haag. Het Correspondentschap van „iVO^OIÏO/moS" Ned. Vereeniging ter bevordering van „Verpleegsters en Verple gers" is gevestigd ten haize van Mevrouw M. HOOGENDIJK—Dirkzwager, Wachtel straat No. 234, alwaar ten alle tijde voor particuliere verpleging beschikbaar zijn. is proefondervindelijk tie. BESTE en volkomen ONSCHADELIJK APELDOORN-HOLLAND. WESTZAAN Overal verkrijgbaar. wacht II voor namaak. Ziet naar het Contröie- xegel Dr. v. HAMEL ROOS en' HARMENS en den naam Uestxuan. „Bekroond in October jl. te BRUSSEL met de Hoogste Onderscheiding, den GIIAHII PMX" WelEóele Heeren. Zwolle, 19 December 1907. P. MOLENAAR Co., Westzaan. Ik kan niet nalaten D te berichten, welk een groote waarde Uw kindermeel heeft. Ik heb een meisje van nu 10 maanden, welk als bij voedsel der moedermelk Uw meel gebruikt. De resultaten zijn schitterend, zoowel in gewicht als lengte is het in een paar maanden aanmerkelijk vooruitgegaan en is ze ongeduldig als het op tafel staat en zij niet direct gevoed wordt. Mijne 3 andere kinderen hebben het tot mpn leed wezen niet igebrnikt. Ik durf gerust beweren, dat het de eiwitjes en dergelijke ver sterkende middelen vervangt. Ik raad ieder huismoeder aan üw meel te gebruiken, vooral daar bet zoo licht verteerbaar is. Ik geef U de vrijheid van dit ongevraagd advies gebruik te maken in uwe annonces, als II dat wenscht. Ho^chtODd' M4 J DEKL„tacbtsfrtt 59. Een ware uitkomst voor beter licht en weinig gasverbinik is de aanschaffing van het MET SUCCES GEPLAATST. GERING KOUSJES VERBRUIK. PLAATSING ONDER GARANTIE. Wacht u voor imitatie. Beleefd aanbevelend, Aanlegger van Gas-, Water- en Eleetrische geleiding Dubbelebuurt B 13. Telefoon No. 117.

Goudsche Courant | 1908 | | pagina 2