UPTON'S THEE CÖM£] ÏAILLEU2. MATTH. H. BIU IJN, Jt2T ÖM./O/fCS Posterijen en Telegraphic. Stadsnieuws. BEURS VAN ROTTERDAM Ontvangen III] AOI Vi; W TI S Veemarkt te Rotterdam APV ËHTE.N Ti KiX Geneeskundige Gymnastiek en Massage. 0. VAM DJIMctf, Baden - Gt'ijsers Closets Uil 1ITZIVSII \MM) li kSlMILIlillTlllt WIHiHÜ M. M. VAN LOON, CACAQ Alléén bij de Firma T. CREBAS te Gouda is verkrijgbaar Buitengewoon extra kwaliteit (groen pakket) f 150 Zeer fijne kwaliteit No, 1 (geel pakket). f 1.30 Voortreffelijke kwaliteit No. 2 (rood pakket) f 1.10 Zeer goede kwaliteit No. 3 (blauw pakket) f 0 90 Grootste omzet, ter wereld. stil, word er een gebed ol toespraak gehou den ol een lied gezongen. Mannen en vrou wen van het vliegende vendel de inval ging uit van het Kerkleger, een Anglikaansche navolging van het Leger deB Heila- dron gen de kroegen binnen, deelden er kaarten nit en noodigden ook met het levende woord nit om in de kerk te komen. Terwijl den ottocht bi) een slaapstee tegen vijl stui ver den nacht stil hield, werden daar de ramen opengeschoven, halfgekleede mannen staken het hoofd naar bniten en protesteer den in duidelijke bewoordingen tegen dit nachtelijke bnrengerncht. Na anderhalf uur was de stoet aan de kerk terug en de gods dienstige bijeenkomst begon. Er was geen plaats onbezet. Het moge een vreemde ver tooning zijn, zoo'n nachtelijke kruistocht met muziek in dronkeraansland, maar is het toch geen eerbiedwaardige zaak V Na een levendige discussie tusschen de regeeringspartij en de oppositie over de vraag of eerst de tweede lezing der begrooting zon worden afgedaan, zooals de regeering wenseb- te, dan wel eerst het handelsverdrag met Oostenrijk-Hongarpe, zooals de opposite ver langde, heeft de regeering met 76 tegen 38 stemmen gezegepraald. Het heet dat de jong- radicalen van plan zyn dwarsdrijverij te gaan toepassen, om de ontbinding der Skoepsjtina te bewerken. Zaterdag is voor het eerst in do Kamer over de Congo-quaestie gesprokendit eerste debat is geen schitterend begin geweest, en geeft geen hoog denkbeeld van do wpze, waarop oen gedeelte der vertegenwoordiging dit zeer ernstige vraagstuk schijnt te willen behandelen. De heoren Janson en Neujean trachtten op correcten toon de besprokingen te doen voeren, ze brachten krachtige argumenten te berde tegen een oumiddellpke behandeling, die de regeering reeds Woeusdag wil doen aanvangen. Zp verklaarden het voor on mogelijk, -dat de leden dan grondig do twee lyvige rapporten kondon doorwerken van de hoeren De Lantsheere en Bergerem ter- wyi toch de zaak to ernstig was om onvoor bereid behandeld te worden. Toen kwam echter de hoer Deuiblou aan het woord en begou te razen, terwijl hp op een allerwonderlijkste manier do Acte van Beriyn, de Cougoleesche iinauciün en do eventaeele misbruiken, in den Gongostaat er by sleepte en door elkaar haalde, zoodat men duidelijk begreep, reeds midden in de obstructie te zitten. Blijkbaar, zegt de „Independence Beige is het de bedoeling van do socialisten, om op alle geoorloofde wpze'n te trachten, te beletten dat men spoodijp!tot oen beslissing bomt. Men moet zich niet ontveinzen, zegt het blad, dat het gebeurde van Zaterdag oen zeer ernstige aanwyzing isindien do toon, die gisteren door het optredeu der uiterste linkerzyde overheorschend was, de gehoelo beraadslaging blpft boheorschen, dau zal dit zonder twpfel leiden tot ernstige oneenig- heden, die het Belgische Parlement niet tot eer zullen strekken. Volgens oen bericht nit Sotia hebben Frank rijk, Italië en Oosteurpk-Hongurpo reeds on voorwaardelijk hnn goodkeuting gehecht aan het Russische voorstel in zako Macedonië. We stellen achter dit bericht wat Oosten- rpk-Hongarpo betreft een vraagteeken, want tot dusver was door alle berichtgevers ver zekerd, dat de regeering dor Donau-monarchie slechts met de hooldzakon van hot door Rus land voorgestelde meeging, dech dat er ver scheidene kwesties waron waarover te Wee- nen nador overleg noodig werd geoordeeld. Het heet verder, dat te Londen een ge- dachtenwisseling plaats heeft tusschen den Russische gezant en de Engelsche rogeering, om, zoo mogelijk te komen tot een gecom bineerd Russisch-Eugelsch voorstel. Dit be richt ziet er, in verband mot hetgeen pas hieromtrent door Renter gemeld werd, waat- schpnlpker uit. Het schjjnt inderdaad, dut de wereld niet, zeoals eerst beweerd word, door een gecombineerd Russisch-Oostenrljksch maar door een RusBisch-Britsch hervormings voorstel verrast zal worden. Er zullen in middels nog wel oonige dagen mee heengaan, voor het zoover is. Verspreide Berichten. Frarkrijk, Er is uabp Verdnn weer een aanval ge daan op een schildwacht, die voor een kruit huis stond. Er zpn vpf revolverschoten op hem gelost! een der kogels ging hem door zyn képi. Duitsculand. Het sehpnt weer net eender te gaan als verleden jaar: in Hamburg hebbeu de soci alisten al afgeiien van het houden van een optocht op 1 Mei, nn de overheid er geen toeetemming voor geven wil. Volgens een partpbeslnit znllen alleen die partpgenoolen 1 Mei vieren, die het zonder ernstige schade voor hnn verdiensten knnnen doen. Italië. Te Marino, nabp Rome, werd Zaterdag een bom naar een tramwagen geworpen. Zp ontplofte en wondde den condocteur aan het aangezicht; de tram werd zwaar bescha digd. De dader is een anarchist uit Rome. Met nog drie andere anarchisten, vermoede lijk medeplichtigen, werd hp gearresteerd. Ruslaxd. Mosconsche bladen pnbliceeren verontrus tende telegrammen uit den Kaukasns over voorbereidselen tot een Tnrkschen oorlog. Te Kars zpn verschillende Turksche leger korpsen mobiel gemaakt. De Armeniërs daar ter stede eischen wapenen en zpn gereed met de Rossen te vechten, zoodia de vijan delijkheden losbarsten. 82 Leden der rechterzijde in de doema hebben een interpellatie over de Turksche troepenbewegingen aangevraagd. De Porte motiveert ze door de bedreiging der Arme niërs van de zijde der Koerden. Turkije. Do sultan heeft heel vriendschappelijk met de Du tsche en Oostenrpksche gezanten, geconverseerd terwpl hy met den Russischon gezant heeft getafeld en zich langen tpd met hem onderhouden heeft. Amerika. Verscheiden millionnairs dbtvangen iu den laatsten tpd dreigbrieven van anarchisten. Het huis van afgevaardigden te Washing ton heeft besloten de woorden: „In God we trust" (Op God vertrouwen wp) op de munten te herstellen. Zooals men weet, werd de sprenk op voorstel van Roosevelt weg gelaten. Gemengde Berichten. Men meldt uit Utrecht lie beklaagden ill de Zeister moordzaak znllen Donderdag 21 Mei of Donderdag I Juni en volgende dagen voor do Rechtbank alhier terecht staan. Niet minder dan 85 ge tuigen worden gedagvaard. Men meldt aan de „N. R. Ot." uit Krow- monie, dat do verzoeningsraad der Kamer van Arbeid voor de drukkerijbedrijven te Amsterdam, ingeroepen ter zake van het geschil tusschen de vennootschap Verwer en een deel barer voormalige arbeiders, zich heeft uitgesproken iu dien zin, dat de staking aan do fabriek als aigeloopen kan worden beschonwd. Te Zaandam, meldt het Hbl., brak Zon dagavond ongeveer 10 uur brand uit inliet woonhuis van den heer F. K. J. Margadant aan de Stationsstraat. De heer M. was uit de stad, alleen de huishondster was tlinis, die zich reeds ter ruste had bogeven. Met moeite gelukte het aan do buren haar langs oen ladder door hot raam te bevrijden. Het goheele huis en tegelpk ook de woning van de wed. Overbeek werden een prooi der vlammen. Ook do belendende huizen, bewoond door de wod. Blocker en de wed. Bendoker en dat van den bear Palletter leden brand- en waterschade. Al deze per- ceolen behoorden in eigendom aan den heer Daniël Bruin. Volgens de Tel. was de heer M. verzekerd. Gisternacht heeft in een café aan de Delistraat te Katendrecht een vechtpartp plaats gehad tusschen matrozen van het ss. Saratov" van de Russische vrijwillige floot én eonige roeiers, waarbij een dor roeiers, D de \V., van eeu revolver gebruik maakte en een schot op de Rassen loste, waardoor de Rus A. P., nit Liban, een kogel kreeg in den linkerpols. Do dader werd gearres teerd en do gewonde naar het Ziekenhuis overgebracht. Zondagavond werd op den EendrachUweg te Rotterdam een buitenman lastig gevallen door een achttal opgeschoten jongens. Een onbekend gobleven jongmensch, dio met zpn meisje passeerde, trok party voor den bui tenman, waarop de bende zich tegen hem keerde. Het jongmensch trok toon oen mes en bracht oon der aanvallors een goweldigo steek in den rug toe. De getroffene moest onmiddellijk naar het Ziekenhuis worden overgebracht. Zoowel de buitenman als het jonge mensch bleven onbekend, doch het achttal aanvallers werd aangehouden. Dioistal k la Koj enick Zekeren J., te Nijmegen woonachtigen timmerman, bekroop den lust zich eens aan het Schiedammer nat te goed te doen, doch het ontbrak hem aan het noodige geld. Hij wist evenwel raadhy zocht een tweetal collega's op, die zonder werk wareu, deed zich voor als de aannemer van het sloopingswerk van de kazernegebouwen en nam beiden in dienit* Vervolgens werden door hem als baas van het zaakje eenige ladders en een hand wagen gebuurd en toen toog dit drietal naar de oude Mariënburg-kazerneeen ladder werd tegen bet dak geplaatst en in korteu tjjd waren door het drietal eenige bladen lood losgebroken, op den wagen geladen en daarna b(j een opkooper verkocht voor f30. De helpers kregen nu achterdocht en weigerden hun vefdere hulp, met het gevolg dat de zaak uitlekte en de pseudo aannemer werd gearresteerd. (Nym. Ct.) Omtrent de staking der metaalbewerkers by de firma F. van Oppen te Maastricht wordt vandaar nader gemeld: De staking is uitgebroken naar aanleiding van e.en oueenigheid met de Algemeene Ne- derlandscbe Metaalbewerkersbond over het ontslaan van een drietal werklieden. De meeste der stakers zyn aangesloten by den neutralen A. N. M. De secretaris van dien bond heeft met den patroon een onderhond gehad, dat tot niets heeft geleid. Later ontving de heer vau Oppen een biief. hem mededeeleude dat de staking gisteren zou beginnen. De volgende eischen [worden gesteld 1. De ontslagen arbeiders terugnemen2. .betaling der handlangersdiensten aan vormers in evenredigheid met stukwerktarieven of dezen arbeid te doen verrichten door de daarvoor aangewezen handlangers 3. ver hooging der handlangersdiensten tot f 1.40 minimam per dag. Op last van B. en W. van Hellevoetsluis is Woensdag j.l. de drinkwaterleiding afge sloten van de 24 woningen der Coöp. Bouw- vereeniging „Woningwet" te Nieuw-Helvoet. Hierdoor zien 125 personen zich op eens verstoken van drinkwater daar bü deze wo ningen geen tegenbakken zyn aangebracht. Het water der naastbyzynde slooteu kan niet worden gebruikt voor werk- of spoel water, zonder groot gevaar voor besmetting op te leveren. De reden van deze afsluiting moet gelegen zyn in een geschil tusschen het gemeentebestuur en de Bouwvereniging over de vordering tot betaling van wegge vloeid water, door een lek aan de buiten leiding, een vordering, waaraan de Bouw- vereeniging tot op heden nog niet beeft voldaan. Men meldt nit Deventer: De twee belanghebbenden in de quaestie der «miljoenenerfenis te Deventer woonachtig zyn naar Zalt-Bommel geweest, waar de schoonvader van den Bosscher sergeant woont, die de raillioenen zon erven. Daar werden hun familliebetrekkingen tot dezen laatste vastgesteld en men kwam tot de overtoiging, dat, indien de Bosscher sergeant zou erven, de twee .Doventernaren eveneens het .geld zouden opstrijken. De Zalt-Bommel erfgenaam deelde, daarnaar gevraagd, mede, dat het geenszins in zyn bedoeling lag om by zyn leven afstand te doen van zijn geld. Doktersnood. Een groot gebrek, een groote leemte blyft er nog steeds bestaan, vooral in de provincie Limburg, op het ge bied van geneeskundige hulp, schryft „Het Hsgz." Kan daarin niet worden voorzien Als men weet, dat er in Limbirg tal van dorpen en plaatsen zyn geheel of grooten- deels van geneeskundige hnlp verstoken, dan is hierin verbetering dringend noodig. Vooral in de noordelijke streek van Limburg is de doktersnood het hoogst gestegenin de ge meenten Meerlo, Wacssum, Well, Grubben- vorst-Lothera, Broekhuizen, Arcen, ruim 7000 inwoners, is noch dokter, noch apotheker. Verder in de groote gemeenten Helden, Kessel, Meyel, enz., met een bevolking van circa 8000 zielen één dokter, géén apotheker. Te Brussel is een Hollandsche koffiehuis- bediende, de 23-jarige Jan Van R., aange houden, die verdacht wordt van diefstal met braak, te Rotterdam gepleegd. Van R. zal aan de Hollandsche justitie uitgeleverd worden. De geneesheer J. F. Nassy te Paramaribo constateerde op 9 Maart by een zyner pa- tienten hersen-ruggemergvliesontsteking. Daarover weet de „N. Snrin. Ct." te ver tellen, dat 't is „een besmettelijke ziekte elders bekend als „Geniokstarre" en die veel verwoesting aanricht - wel niet van kwaadaardigen aard, doch die reden geeft, daar de genees kundige wetenschap die ziekte tot de be smettelyke rekent, maatregelen van afzon dering te nemen." Voorts deelt het blad nog de volgende merkwaardigheden mede „Deze ziekte is een ontdekking van den jongsten tyd en om haar te kunnen con- stateereu, dankt de geneesheer N. aan zyn literarische kennis op medisch gebied. „Wat eigenlyk die ziekte is een de finitie daarvan ligt voor heden niet op on zen wegdoch dat er redenen zyn tot ver ontrusting is buiten kijf, als men slechts voor oogen hondt, dat zjj een besmettelyke ontstekingsziekte is en wel van het rugge- merg d. i. de zennwmassa, die in de holte van het wervelkanaal is omsloten, eigenlyk de heele ruggegraat, eu zich begeeft van de tnsschen de nek en het achterhoofd be vindende kleine hersenèn tot aan bet einde van het stelsel beenderen, dat hoofd en romp verbinden. De ziekte is dus een ontsteking van het edelste lichaamsdeel." Iu den Araerikaansche staat Kansas, waar drankverbod is, zyn 105 counties (districten) en in slechts 21 daarvan treft men armlas tigen aan. Men vindt er niet meer dan 25 armhuizen. In 35 districten staan de gevan genissen geheel leeg en 37 hebben geen strafzaken op hun lyst staan. Ook de staat Georgië heeft drankverbod. De hoofdstad, Atlanta, telt 160.000 inwoners, en wat heeft zich daar voorgedaan? In 1907 had men de eerste 4 dagen van het jaar gemiddeld 63 rechtzaken per dag en daarbij 32 wegens dronkenschap. 1 Jan. 1908 was drankverbod ingevoerd en men telde de eerste 4 dagen gemiddeld slechts 17 rechtzaken, eu niet één wegens dronken schap. De ballon „Ziegler" steeg te 's-Gravenhage Zaterdag-avond om kwart over 5 van „Zorg vliet" op en dreef met weste wind land waarts. Op het terrein bewoog zich toen een groote menigte. Opgemerkt werd o. a. de minister van Oorlog. De muziek van de jagers luister de deze eerste opstijging vanwege de Ned. Vereeniging van Luchtvaart op, die in de groote belangstelling een bewys van waar deering in baar streven kon zieu. De reizigers waren van plan een 30 nar in de lacht te blyv<n, maar Zondag-morgen noodzaakto een sneeuwbui ben te landon. Zy daalder, neer by Benningbansen, in Westfalen, om half 7. Te Maastricht heeft zich een geval van pokken voorgedaan by een gehuwde vrouw. Haar woning is ontsmet; huisraad enz. zyn verbrandde lyderes is naar hot ziekenhuis overgebracht. De besmetting kwam, als naar gewoonte, uit België. Te Londen zyn twee groote huizen in de Castlestreet, waarin zich 36 menschen, mee- rendeels bnitenlandsche bedienden, bevondeu ingestort. Allen werden onder de puinlioopen bedolven. Gisterochteud zyn reeds 9 dooden en 20 gewonden voor den dag gehaald7 personen worden vermist. Men schryft nit Oostelijk Zeeuwsch Vlaan deren. Nauwelijks beginnen de kikvorschen nit hnn winterslaap te ontwaken of er wordt weder jacht op doze nuttige diertjes ge maakt. Hot zyn Belgen, die van een schep net voorzien langs de slooten enz. gaan en zoo de kikkers weten te bemachtigen. ZÜ ver" zenden de diertjes naar Parijs alwaar kikker bontjes een geliefkoosde delicatesse zyn. In België zyn de kikvorschen door de wet be schermd; by ons te lande echter niet; het ware echter wel te wenschen, want raillioe nen voor den landbonw schadelijke insecten worden door de kikkers verdelgd. Men meldt nit 's Hertogenbosch aan de „Dordr. Ct.": Iets wat misschien nog nooit in het Ned. leger is voorgekomen, heeft zich in den nacht van Zaterdag op Zondag in Den Bosch afgespeeld. Een tweetal veldartilleristen opstalwacht zijnde, hebben midden in den nacht twee der beste paarden weten te ontvoeren en hebben daarmee een nachtelijke wedren gehodden op den Pettelaarschen weg. Zy schijnen daarbij nog al wild te werk te zijn gegaan, want een der paarden is zoo hevig tegen een boom terecht gekomen, dat het er bij bleef liggen en 's morgens per kar naar de kazerne werd vervoerd. De beide artilleristen zitten thans in de cel. Uit Amsterdam meldt men aan de Resb.: Zaterdagmiddag was freule B. uit de Van Eeghenstraat de stad uit. In dien tyd ver voegde zich ten haren huize een dame (naar zy vermoedt een man in vrouwenkleeren), die het dienstmeisje mededeelde dat zy van hare mevrouw, dus freule B., gezonden was om haar mede te deelen, dat zy een bood schap voor mevrouw moest doen. In dien tusschentyd heeft de vrouw de gelegenheid te baat genomen om het hnis te doorsnuffelen en er met een aanzienlijk bedrag aan geld en effecten van door te gaan. Ook werden gouden en zilveren sieraden medegenomen. Men heeft vermoeden op een persoon, die vroeger by freule B. in betrekking was, en juist, zooals na informatie bleek, Zaterdag naar Dnitschland vertrokken is. De politie doet een oproep tot den koetsier, die de „dame* gereden heeft, om zich bjj haar aan te melden. De werkzaamheden aan het Westelyk Via duct te Amsterdam vorderen snel. De ijzeren bovenbouw behoeft eerst over eenige maan den gereed te zyn, maar een gedeelte van het verkeer zal reeds op 16 April over het nieuwe viadoct kannen geschieden, met name dat van en naar Rotterdam. Van 6 Febroari tot 30 Maart zyn 58 brogstnkken, ieder 14.200 kilo wegende, gelost, opgelegd en geklonken. Behalve de 54, in 1906 aangelegd 78 nieuwe brogstnkken er moeten er nog 12 worden bijgeschoven, waarmede nog drie 'A vier weken zullen gemoeid zyn.'Dan is bet geheele werk, wat den bovenbouw be treft, afgeloopen. Nii het doorgraven van de doorvaart van het IJ naar het Singel en het maken van de kademuor zal, over eenige maanden, het oude viaduct kunnen verdwijnen. Zaterdagmiddag viel de 45-jarige spoeliug- baler L. Wensveén te Overschie doordat hij by het voortduwen van zyn schouw uitgleed, in de Sluis. Het ongeval werd gelukkig op gemerkt door de gemeentewerklieden van Rotterdam die aldaar werkzaam waren en den drenkeling behouden op het droge brach ten. De telegrafisten in Engelsch Indië zijn aan het staken of eigenlyk aan het dwaradrijven. Een nieuwe dienstregeling, met meer werk, ingevoerd door een telegraafambtenaar, eenige maanden geleden tijdelijk nit Engeland overgekomen om iu Indië den telegraafdienst beter in te richten, heeft de ontevredenheid gewekt. In Maart is er te Bombayg^sta- king geweest, toen die ambtenaar Mfcele- graflsten eens den heelen nacht door wilde laten werken. Nu passen de telegrafisten het lijdelijk verzet toe: langzaam werken. Vele telegrammen worden mot den trein ver zonden, daar het zoo gauwer gaat. Carnegie heeft 5 millioen dollar geschon ken aan de naar hem genoemde stichtiug, om er pensioenen meo uit te betalen aan hoogleeraren van Amerikaanscho staahuui- versiteiten. Het is de eerste groote filan- tbropiscbe schenking sedert do geldcrisis begonnen isy Vrijdagmiddag heeft te Roermond in de Protestantsche kerk een ernstig ongeluk plaats gehad J. Peters, L. Capianx en Th. Haldermans, bezig zynde met het verrichten van schil- dorwerk in die kerk, hadden het ongeluk, dewijl de 18 meter hooge stellage, waarop zy stonden, brak, naar beneden te vallen, tengevolge waarvan zy inwendig werden ge- knensd en uitwendig verwond. Peters en Ca pianx zyn naar de woning van eerstgenoemde gebracht in afwachting van geneeskundige hulp, terwijl Haldermans naar zyn woning aan de kapel werd vervoerd. llnn toestand is vooralsnog niet levens gevaarlijk. L. K. Hollanders te Parijs. Omtrent do Veroe- niging van Nod. Werklieden en Geëmplo yeerden te Parys zendt men van daar mede- deelingen, waaraan wy het volgende ontleenen: Deze vereeniging werd opgericht den lOen December 1905 en is aangesloten by de Fédération des Universités Popnlaires en France. In het afgeloopen jaar werden 5 zeer goed geslaagde soirées gegeven, onder de bekwame leiding van den voorzitter- directeur van het mannenkoor der vereeni ging en tevens haar componist, den president der vereeniging, den heer Andries de Rosa. De bibliotheek en het ziekenfonds werden in werking gesteld, leesavonden gegeven en later conferenties met lichtbeelden georga- Menigen landgenoot-arbeider werd we*k be zorgd of inlichtingen daaromtrent gegeven. Menigen keer arme dromtfiela bedacht, te veel zelfs, volgens de draagkracht der leden. Onlangs heeft de vereen, om haar doel beter te verwezenlijken, dan baar dit zonder mede hulp alleeu mogelijk is, zich aangesloten by de „Fédération des Universités popnlaires en France", die tegen een lage contributie con férenciers zendt, gratis rechtskundig advies doet*verleenen, redactie verschaft by excur sies en verder in alle mogelijke dingen bij stand verleent. De conférenciers worden uit stekend vertaald. Hollandsche conférenciers zyn bijna niet te vinden. Slechts tweemaal traden landgenooten als zoodanig op, n. 1. mevr. Mina Krnseman, tweemaal en de cor respondent van „De Echo", te Parys. En ook nog eenmaal de voorzitter, de heer De Rosa, met een lezing over Is. Qnérido en zijn werk. Verder was er een conferentie over alcoholisme in verband met hypnotisme met lichtbeelden, een ander over Denemar ken, evenzoo met projecties en nog een lezing over Engeland en zyn economischen en politieken toestand. Den 25 April heeft •en conferentie plaats over Beieren (Land en Volk), met lichtbeelden. Verder kannen de leden op vertoon der federatie-kaart, deelnemen aan de eiken Zondagmorgen onder artistieke leiding plaats ▼iadsnds tochtjes naar de verschillends mnsea enz. van Parys en Omstreken. Daar van hangt in het zaaltje der vereen, een door de Federatie voor elke maand opnieuw gezonden rooster. Het mannenkoor der vereen, is op 't oogenblik drnk bezig met repetities houden voor het tweede jaarfeest, dat den 25en April a.s. herdacht wordt met een fraai programma. Benoemd: 1 April, tot adjunct-directeur by den dienst der telegrafie, de hoofdcom mies W. Otto en H. Groenendijk-; 1 Mei, tot ingenienr der telegrafie, de tydelyke ingenienr A. 3. J. van Resteren. Bevorderd: 1 April, tot commies der posteryen le klasse, de commies 2e klasse J. M. H. Balmakers tot commies der posteryen en tolegrafle 2e klasse, de commiezen 3e klasse P. Schmidt, H. A. M. van Poppel, J. Renier en W. Kroezen tot commies der posterijen en telegrafie 3e klasse, de commiezen 4e klasso P. M. Verheul (o.v.), C. H. Oudenhoven, C. A. Vermaat er. P.^Hoekstra. Verplaatst; 1 April, de klerken der posterijen en telegrafie le klasso J. P. F. Medtndorp, van Stadskanaal-naar Winscho ten, H. W. Rozema, van Winschoten naar Assen, H. Lieman, van Weesp naar Am sterdam (telegraafkantoor), A. J. Klazinga, van Amsterdam (bypost- en telegraafkantoor „Kerkstraat") naar Weesp en I. A. Prins, van het hoofdtelegraafkantoor naar hot bypost- en telegraafkantoor „Kerkstraat" te Amsterdam de klerken der posteryen en telegrafie 2e klasse M. de Haan, van Frederiksoord naar Stadskanaal, U. I). Prenger, van Stadskanaal naar Groningen (t 'legraufkantoor) on C. J. Koopman,-van Amsterdam (telegraafkantoor) naar Rotterdam (telegraafkantoor); de hoofd- briever.lmsteller J. Koenekoop, van 's Gra- venliage naar Rotterdam 16 April, de klerk der posteryen on tele grafie 2e klasse J. de Kloet, van Vlijmen naar Amsterdam (telegraafkantoor) de brievengaurder B. M. te Kolsté, van Soesterberg naar Hnis ter Heide (Ut.); 20 April, de klerken der* posteryen en telegrafie 2e klasse H. M. van der Schaaf, van Lemmer naar Heerenveen en J. F^oppos, van Leeuwarden (telegraafkantoor) naar Lemmer 1 Mei, de klerk der posterijen en telegrafie 2e klasm B. van der Snook, van Oude Tongo naar Amsterdam (telegraafkantoor) de adspirant klerk der posterijen en tele grafie G. J. E. van Beesei, van Amsterdam (telegraafkantoor) naar Goldermalsen 1 Jnni, de klerk der posterijen en tele grafie le klasse H. G. van Daalen, van Amsterdam (bypost- en telegraafkantoor „Kerkstraat") naar Vlissingen (telegraaf kantoor) do klerk der posteryen en telegrafio 2e klasse A. van Gelder, van Vlissingen (tele graafkantoor) naar Amsterdam (telegraaf kantoor) 16 Jnni, de commies-titulair der posterijen ep. telegrafie M. M. Hjjlkema, van Winschoten naar Groningen (telegraafkarwor). Tijdelijk belast mot het beheer: 16 Maart, van het bypost- en telegraafkan toor „Copernicusplein" te 's Gravenhage, do commies der telegrafie 2de klasse P. J. G. Vennik, onder eervolle ontheffing van het beheer van het bypost- en telegraafkantoor „Vaillantlaan", aldaar. Eervol ontslagen op verzoek: 1 April, de directenr van het post- en tele graafkantoor te IJsselstein, U. Kiewiet de Jongew de brievengaarder te Oosterhout (Gld.), G, Gaasbeek. Overleden: 23 Maart, de klerk der posterijen en telegrafie 2de klasse F. van der Ley Zwart (o. v.) te Patten. GOUDA, 7 April 1908. Vrijdag a. s. zal in het gebouw „Morgen rood" aan de Vest een Openbare Vergadering gehouden worden. Spreker zai zyn K. Rynders, Anarchist, met het onderwerp „Het Mirakel van Waddinxveeu". Du beide getuigen, K. B. en M. M. znllen tegen woordig zyn, terwijl K. B. zal spreken over „Myn ontmoeting met den boozs". ZATERDAG 4 APRIL. ,L.K. U.K. SlaattUemngen. Portugal. Oblig. 3e Serie Ir. 500 3 58", 59 Oblig. 3e Serie Ir. 2500 3 58'/. Ruslaxd. Iwang Dombr. Obli gation 4'/, 857/, 4 100 Azir. Japan Obligatien 1899 4 83". Columbia. Geconsolideerde Bnitenlandsche Schold. O 1000 P. 3 flypothteh-Rankfn Pandb. Rotterd. Hypb. Pandb Standaard Hypb. Pdbr. Sted Hypb. 'sGrav, Pandb. ütrechtscbe Hypb. 4", 100 Pandb IVestlandsche Hypb. 4 95 Pandb. Znid-Holl. Hypb 4»/, 95 Pandb. Algemeene Groninger Scheeps-Hypb. 1 4'/, 98' Pandb. Nederl. Hyp. Pand- brielbank 4 4', 99 99 93 - Pdb. Nod. Scheeps-Hypb. 4", 99' Nortliw. A Pac. Aand. 184 Paudb. Bataalache Hypb. 4 93' Eerste Ned. Hypotheekbrief- bank 4 tig Pandb. Hollandsche Hypb. 4V> 95 Pandb. Nationale Hypb 4'/, 100' Sehupvaart- MaaUchajipijfin Aand. Holland-Gul! StT.-Mj, 34'/, - pTtmieleenimfeti. bfcu.oiE, Loten Stad Antwerpen 1887 Spoormgtetninycn Italië. Obl. Znid-Italiaansche Spw. Mp. 3 65'/, - D'ivrttn Oblig. Mp. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1900 41 100 - IN Dinsdag 7 April 1908. Vette ossen en koeien goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 38, ade kwal. 33, 3de kwal 27 cents per half kilo. Magere ossen, melkvee en vaarkoeien goed aangevoerd. Vette kalveren goede aanvoer iste kw. 30, 2de kw. 37, 3de kw. 24 cent per half kilo. Stieren redel. aanvoer iste kwal. 30, 2de kwal 27, 3de kwal 24 cent per hall kilo. Handel voor vet vee en nle kwaliteit melkvee vlug prijshoudend, mindere soorten mager vee traag, vette kalveren en stieren stug. Hurgorlljko Stand. GEBOREN 3 April. Antonio Johannes, onders J. Woudenberg en J. M. van den Heuvel. Johanna Agatha, ouders J. Blok en J. van den Heuvel. 4. Geertrnidu Maria, ouders H. Vergoeden .1 M. de Waal. Marinas, ouders J. Koster en J. J. Boer. Lyntje, ouders A. de Boom en A. vnn Loon. Gernrdus Martinns, ouders M. Danens en A. Franken. Willempje Helena, onders L. van der Melde en J. de Koning. 5. Bastiaan, ouders K. Mudde en M. Oosterom. Christina, ouders B. Groene- veld en L. B. Everling. 6. Cornelia, ouders J. Kruysheer en W. J. Taijnonburg. 7. Wilhelmus Evert, ouders F] H. Koel man en M. van der Steen. OVERLEDEN4 April. G. van der Kleyn, 49 j. 5. J. A. Verboom, 4 j. 7. A. van Vliet, wed. C. J. van Wijngaarden, 58 j. Met zeer gunstig resultaat wordt door ondergeteekende behandeld: rnggtgr. verkr., lich&am&misvorm., bewegingsstoorn., ver stuikingen, spierverrekkingen, enz., Vetzucht, rheumatiek, Ischias, rug- en lendenpijnen, verstopping, enz. euz. KATTENS1NGKL Q 143. eu alle Sanitaire Artikelen. DE ECHTE in l\oper, Email en Porceleinenmantels. GASKRONEN en KAPLAMPËN in alle stijlen SALON GA STA FELS in alle pry/en. i)c zuinigste (i&scomforen in alle gronden. Aanbevelend, Telepboon 117. Dubbele Buurt B 13. WORMERVEER Holland" 'Cf* 'k' BESTE OEM WEHEM». per Pond m~ I» blik ÊO cent» per pouil hooper. GENERAAL AjJENt VOOR NEDERLAND: 125, Heerengraeht, Amsterdam.

Goudsche Courant | 1908 | | pagina 2