COSTUMES TAILLEUR. Communie- Schoenen, Onnavolgbaar Sclioeuhaiidel. Spanje en Portugal. Stadsnieuws. 3Ö78 Staats-loterij BEURS VAX ROTTERDAM Ontvangen lit: NOUVEAUTÉS A D V IlTKNTI EN Verpleegsters en Vérplegers Geneeskundige Gymnastiek en Massage. D. VAN DUUREN, C. SMITS. ANKER- PAIN-EXPELLER van Blommestein's Inkt Na den minister kwam de oppositie aan het woord. De afgevaardigde Cave stelde een motie voor, waarin het Hais verklaart te weigeren verder in behandeling te nemen een voorstel, dat zoozeer in strijd is met do billijkheid en in strijd tegen de dronkenschap van geen nnt zal zijn. De stemming over het regeeringsvoorstel is op Maandag bepaald. De bankiers en vertegenwoordigers der Spaansche Bank te Barcelona hebben in het kabinet van den gouvernenr een bijeenkomst gebonden, om den finantieelen toestand te bespreken. Na afloop hebben zij oen nota bekend gemaakt, om te verklaren, dat de Spaansche Bank aan de bankiers alle moge lijke tegemoetkomingen heeft verleend binnen zekere grenzen, zooals zij verzochten. Voor de heerschende ongernstheid bestaat geen enkele grond. De Belgische Kamer beeft zich Dinsdag beziggehouden met interpellatiën, een inter pellatie over het lang uitblijven van een verslag betreffende het onderzoek naar den arbeidsduur in de mijnen, en een interpellatie over werkloosheid. Beide interpellatiën wer den gehouden door socialisten. Over den Kongo-staat is niet gedebatteerd, maar men kan wel opmerken dat het hart er vol van is, want de mond loopt telkens er van over. Als de socialist Destrée spreekt over het lot der mijnwerkers kan by niet nalaten be langstelling te vragen voor de zwarte slaven der mijnen, als eenmaal het lot der zwarte slaven van den Kongo geregeld zal zjjn. En de socialist Troclet, die geld op de staatsbegrooting wil uitgetrokken zien voor de werkloozen, meende dat aan hen beter eenige millioenen besteed zouden zijn dan 50 millioen frank aan den Koning uit dank baarheid voor den Kongostaat. De Bulgaarsche bladen hadden onlangs gemeld, dat de Bulgaarsche onderwijzeres Menka Naumef op haar doorreis door Servië te Nisj op oneerbare wjjze mishandeld was en dientengevolge krankzinnig was geworden. Er was een scherp vertoog bij de Servische regeering ingediend, zoo werd er bij verteld. In Servische ambtelijke kringen wordt echter een andere lezing van het geval gegeven. Menka Naumef was, volgens deze lezing, onderwijzeres in Koemanowo, doch kreeg wegens verregaande zenuwachtigheid haar ontslag en werd naar Bulgarije teruggezon den. Bij Wladitsjin is het overspannen meisje zonder eenige aanleiding uit den trein ge sprongen. Met den volgenden trein werd zjj naar Nisj gezonden, waar zij onder medische behandeling werd gesteld. Onder politie toezicht vertrok zy vervolgens naar Sofia. Het ongelukkige meisje, dat blijkbaar reeds bij haar aankomst in Servië aan vervolgings waanzin leed, werd door de Servische over heid op zeer menschlievende wijze geholpen. V erspreide Beriokten Frankrijk. De Fransche rechters trekken er achter heen om de vleeschknoeierijen te doen ophouden. Te Bar-le-Duc is de slager Cain- Salmon, die bedorven vleesch geleverd had aan het 14e regiment infanterie, veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, 1000 fr. boete en 5000 fr schadevergoeding aan het regi ment. Duitschland. Ook Harden is in hooger beroep gegaan van het vonnis, tegen den redacteur Stftdele nitgesproken. De- keizer zal 5 of 6 Mei ter bezichtiging van de haven- en vestingwerken in de Oos- tenrijksche stad Pola aankomen. Vandaar gaat hij naar Weenen om Frans Jozef geluk te wenschen, en 8 Mei zal hij te Donau- eschingen, dus weer in zijn eigen rijk, zijn. De Fransche studenten zijn nu te Ham burg. In Gross-Herne (Westfalen) is het plaatsen van Poolsche opschriften op graven ver boden. Engeland. Winston Churchill heeft de candidatuur te Dundee aangenomen. Koning Eduard is hartelijk uitgeleide ge daan in de Zweedsche en even hartelijk ontvangen in de Noorsche hoofdstad. De koning is, naar men weet, schoonpapa van koning Hako. Het heet, dat koning Manuel by zijn eeds aflegging een amnestie zal afkondigen voor alle politieke misdrijven tot 81 Jan. toe, met uitzondering van die, welke op den konings moord betrekking hebben. Te Torre Vieja in de Spaansche provincie Alicante hebben anti clericalen met revol vers op een processie geschoten. Twee per sonen z\jn gekwetst. Oostenrijk-Hongarije. In Denver, in den Amerikaanschen staat Colorado, is een Hongaar aangehouden, die verdacht wordt een complot gesmeed te hebben tegen het leven van keizer Frans Jozef. Bobrzynski is inderdaad tot gouverneur van Galicië benoemd. Rusland. Het hoofd der politie te Kew is gevangen genomen, nadat hij maanden lang gegoede ingezetenen had weten te plukken door hen gevangen te nemen en eerst tegen hooge sommen in vrijheid te stellen. Gemeng'de Berichten. De politie te Delft heeft een goval van kindormoord ontdekt dat in December 1906 heeft plaats gevonden. Een gehuwde vrouw, 30 jaren oud, heeft na een huiseljjken twist over huurschuld haar dochtertje van"^ maanden uit de wieg genomen en op zoldera opgehangen. Zelf heeft zij het^jjkje weer afgenomen en in de wieg gelegd, aan haar man en aan den medicus voorgevende, dat het kind in een stuip wa3 gobleven. Zij verrichtte deze daad om in het bezit te komen van f 40 fondsgeld, waarvan zij de schold betaalde. Een volledige bekentenis is door haar afgelegd; echter wordt getwijfeld aan haar verstandelijke vermogens. De inbrekersbende te Rotterdam zat met stalen volharding haar bedrijf voort. Giste rennacht hebben zij tot het terrein hunner operatiën gekozen den commestibleswiukel van de wed. H. Jesse aan de Kruiskade, waar zij door de straatdeur binnengegaan zjjn, niettegenstaande deze met een dubbel klavierslot gesloten was. Zy maakten zich meester van het kasregister in den winkel, namen dit mede naar het achtergelegen pak huis en lieten het daar nit elkander vallen. Zij vonden daarin omstreeks f 35. Nog werd opengebtoken een schrijfbureau en een ijzeren kist die in den winkel stond, doch daarin werd niets van hun gading gevonden. Toen het personeel gisterenmorgen 6 unr in den winkel kwam werd de diefstal ontdekt. Van de dieven geen spoor. De hotelhouder J. en zijn knecht te Sloch- teren waren Zondag op het Schildmeer aan het zeilen. Plotseling sloeg door een ruk wind het bootje om, zoodat de inzittenden te water geraakten. Het gelukte hun zich zoolang aan de omgeslagen boot vast te houden, tot hulp kwam opdagen. Men meldt nit Barneveld Eergisteravond begaf de tolgaarder Boer- sen," wonende te Achteveld, onder deze ge meente-, zich per flets naar een paar op den weg staande woonwagens, met de bedoeling de eigenaars hiervan te verzoeken zich te verwijderen. Toen hy echter niet spoedig terugkeerde, begaf ook zijn zoon zich naar de aangeduide plaats. Daar gekomen, vond hy zyn vader dood aan den kant van den weg liggen. Volgens de verklaring van de bewoners der wagens zou B., bijna onmiddellijk na aankomst, in elkaar gezakt zijn. Hoewel een geneesheer geen uiterlijke teekenen van geweld op het lyk kon constateeren, wordt toch door de politie een streng onderzoek ingesteld. Benzine-bedwelming. Nabij de villa van den heer Wendelaar, op Zonheuvel, by Doorn, is een diepe kelder, waarin de benzine voor de verlichting bewaard wordt. Gisteren begaf een loodgietersknecht zich in dien kelder om een stuk gereedschap te halen, dat daarin was gevallen. Weldra bleek, dat hy bewusteloos was geworden een tweede knecht, die met een tuuw om zijn midden afdaalde, moest ook spoedig op gehaald worden, omdat hy door de dampen bedwelmd werd. Allerlei pogingen, om den jongen man te redden, mislukten. Eindelijk klom een broe der van hem naar beneden, nadat de noodige voorzorgsmaatregelen waren genomen. Dezen gelukte het een touw om den bewustelooze te binden, waarna deze werd opgehaald. Dr. Van Laar was intusschen ter plaatse gekomen om geneeskundige hulp te ver- leenen. Hoewel de man byna twee uren in den kelder heeft gelegen, is zyn toestand thans vrij gunstig. (N. v. d. D.) Te Helmond heeft gisterenmorgen een man uit Antwerpen, die gescheiden van zyn vrouw leeft, zijn driejarig kind, toen het naar school gebracht werd, opgelicht, sprong er mede op den trein die naar Eindhoven vertrok, om het verder naar Antwerpen mede te nemen. De echtgenoote, die daarvan de lucht kroeg, begaf zich terstond op den sneltrein, welke om 10 unr te Eindhoven aankomt en trof nog haar kind op den arm van den man, die juist wilde vertrekken. Een onverkwikkelijk tooneel volgde, waar bij de vrouw om haar kind streed, totdat de politie naderde en den man met het kind deed uitstappen en allen in de wachtkamor 3e klasse bracht. (N. v. d. D.) Reeds eenige malen hadden in Alkmaar vechtpartijen plaats tusschen de soldaten van de Cadettenschool en de burgerij. Maandag trok weer een troep militairen, omgoven door burgers, te zamen ongeveer 150 man, door de stad. BÜ de steenenbrng kwam het tot een klop partij, welke evenwel nog goed afliep. Van daar ging het de Emmastraat door naar de Cadettenschool, waar het voor de poort nogmaals tot vechten kwam, waarbij de sol daten hun sabels trokken en enkele burgers gewond werden, waarvan één ernstig. Te gen een soldaat is proces verbaal opgemaakt. (Alkm. Ct.) Eergisterenavond is te Zaandam omstreeks negen nur de Oostzijde by de sluizen, waar het nog druk liep van de feestvierende Zaandammers, in opschudding gebracht door een moordaanslag, meldt hot Hbld. Voor zoover bel^cL'stak zonder eenige aanleiding een zek'ere-B. nit Weatzaan een los werkman uit Amsterdam, Weymer, met een mes. De man liep een ernstige wonde op in de hartstreek en werd per brancard naar het Binnen-Gasthnis te Amsterdam vervoerd. De dader is in verzekerde bewa ring genomen. Men meldt uit Haarlemmermeer aan de „Haar). Ct.": Het is den chef-gemeenteveldwachter al hier mogen gelukken, de hand te leggen op vijf personen, die reeds moer dan een jaar op verschillende tijdstippen ten nadeele van hun patroon, een groot houthandelaar te Amster dam, hout ontvreemdden en dit op onderschei den plaatsen langs den Ringdijk in deze ge meente verkochten voor zeer geringen prijs. Deze personen, die het onbeperkte vertrou wen van hun patroon bezaten, waren gemak kelijk in de gelegenheid, den diefstal te plegen en het gestolene te vervoeren, daar zy samen deden. Wanneer er een paar van hen met een motorboot hout moesten wegbrengen, naar afnemers in audere plaatsen, waarbij zy langs deze gemeente moesten varen, werd tevens het gestolen hout meegenomen en van de hand gedaan. De diefstallen namen hoe langer hoe meer een grooten omvang aan, doch de patroon had er nog niets van gemerkt. De betrokken personen hebben bekend. De heer J. de Jong, de bekende Amster- damsche acteur vierde gisterenavond zyn 40-jarig jubileum. De heer De Jong zou daarbij optreden in de rol van Armand Du- val in Marghérite Gautier, waarin mevrouw Theo Man—Bouwmeester de Dame met de camelia zou uitbeelden. Van de oprichting af 1 Sept. 1876 is met Tourniaire en Van Schoonhoven de heer De Jong het Ne- landsch Tooneel getrouw gebleven. Te Barmen is een vrouw voor het gerecht gedaagd, die geneeskundige praktijk door behandeling met het gebed uitoefende, vol gens vast tarief of by abonnement. Een van de geabonneerden had een kind, dat zwaar ziek was het abonnement kostte hem 20 mk. in de week. Er schynen meer ge zinnen te zyn, die de diensten van de bid- ster plachten in te roepen. Dinsdagmiddag schoot op het Italiaansch consulaat te Algiers de Italiaan Gnglielraetti Lnigi met een revolver op den vice-consnl, die geweigerd had zyn paspoort te viseeren. Modica, de vice-consnl, werd aan het hoofd gewond. Giovanni, een ambtenaar op het consnlaat, die den vice-consul wilde verde digen, werd door twee kogels getroffen; hy overleed na 10 minuten. Vrij betrouwbare berichten over den storm in de Vereenigde Staten stellen het aantal gedoode blanken op 100, dat der negers op 350 en dat der gewonden op 2000. Het juis te aantal dooden zal wel nooit bekend wor den, omdat vele negers dadelijk begraven werden. Zes-en-veertig plaatsen zyn geheel verwoest. Men richt concentratiekampen in voor de dakloozen. Uit Helena in den Amerikaanschen staat Arkansas wordt gemeld, dat de rivierboot „Marion"^ Zondag in een storm omsloog, waarbij 15 men9chen verdronken. Een boer te Maidorp in Opper-Beieren vond in het veld een granaat, dien hij mee naar huis nam en als kandelaar gebruikte, maar de granaat bleek nog kruit te bevatten en op een gegeven oogenblik sprong h(j nit elkaar, waarbij 5 raenschen min of meer ernstig werden verwond. Te Kierling, in Oostenrijk, is dezer dagen een 58'-jarige, alleen wonènde dame gestor ven, die als een zonderlinge bekend stond. Toen de buren, na haar ieenige dagen niet gezien te hebben, haar ueh'eel verwaarloosde woning binnengingen, vonden zy daar het lijk van de vrouw, liggende tusschen tien katten. By testament had de zonderlinge dame bepaald, dat de katten moesten worden toevertrouwd aan de hoede van de Weensche vereeniging voor dierenbescherming, die voor de verzorging van haar lievelingen een legaat van eenige duizenden kronen ontvangt. Een vijfjarig meisje van een molenaar, dat gaarne met de katten speelde, kreeg 1000 kronen. Het overige, vry aanzienlijke verbogen van de vrouw erft haar zuster, die in een krank zinnigengesticht verblijf houdt. Op den steenoven van den heer Paré te Druten werd gister het werk gestaakt, om dat een extrabelooning, de zoogenaamde fooi, waaraan de arbeiders de laatste jaren gewoon waren, in deze campagne niet zou betaald worden. Prof. Karl Möbius, oud-hoogleeraar in de zoölogie en directeur van het Berlynscbe museum voor natuurkunde, is, 83 jaar oud, te Berlyn overleden. Hy was van 1853 tot 1868 docent aan het Johanneum te Hamburg. In het laatstgenoemde jaar en ook in '69 maakte Möbius reizen langs de kusten van Frankrijk en Duitschland met het doel om studie te maken van de oesterteolt. In 1871 en '"72 was hy lid van de regeeringscommis- sie voor het wetenschappelijk onderzoek der Duilsche zeeën. In die jaren maakte hy aan boord van de „Pommerania" een studiereis in Oost- en Noordzee. In 1874—75 bezocht hy Mauritius en de Seychellen om daar de fauna der ljpfealriffen te bestudeeren en zoölogische verzamelingen bijeen te brengen. Toen het nieuwe museum voor dierkunde te Kiel werd gebouwd, geschiedde dit vol gens de plannen van Möbius. Deze was sinds 1868 hoogleeraar in de dierkunde ge weest aan de Kielsche universiteit; maar in 1887 zag hij zich belast met het bestuur over do dierkandige vorzam ilingen van de Berlynscbe universiteit. Toen deze verzamelingen in het museum voor natuurkunde werden ondergebracht, splitste Möbius de collecties in een voor het publiek bestemd tentoonstellings gedeelte pu in een niet voor het publiek toegankelijke studieverzameling, welke laatste collectie natuurlijk de voornaamste en uitgebreidste bleef. Gisterochtend hoorde een gedetineerde visacher, die door de rechtbank te Amster dam tot een jaar gevangenisstraf was ver oordeeld, voor het gerechtshof aldaar zyn straf met een half jaar verzwaren, hetgeen hem in woede deed losbarsten. Schreeuwende: „ik zal wel gerechtigheid vinden," wilde hjj over de balustrade van de beklaagdenbank heenspringen en worstelde met den eenigen aanwezigen veldwachter en den toegeschoten denrwaarder. Ijlings werd hulp gerequireerd, eu niet minder dan vyf veldwachters waren noodig, om den man in bedwang te liouden. Met vereende krachten werd hy de gerechts zaal uitgedragen. Van Vlieland wordt aan de „N. Harl. Ct." gemeld, dat den heer Molenaar, burgemeester van Vlieland, die tijdens het koninklijk be zoek aan Amsterdam, op audiëntie is ge weest en daarna particulier door Prins Hendrik is ontvangen, waarbij de Prins te kennen gaf, dat het bezoek aan Vlieland de meest aahgename indrukken bij hem had achter gelaten, als aandenken een prachtige ambts keten van dofzilver werd overhandigd. De schalmen toonen afwisselend het wapen van Vlieland in goud en blauw en een water leliebladmotief. De datum van het bezoek, 27 Maart 1908, is er in gegraveerd. Gisteren deed de rechtbank te 's Hage uitspraak in zake de bevende huizen. De rechtbank besliste dat op grond van gebreken aan een huis, wél ontbinding van huur kon gevraagd worden, en dat het be ven van wanden en vloeren een gebrek is, waar de huiseigenaar voor moet instaan. Daar aangenomen werd dat de huurster be wezen heeft dat zij niet het behoorlijk en rastig genot van het huis had, werd den huiseigenaar zijn vordering tot betaling van de huur ontzegd, werd het beslag niet van waarde verklaard, en werd h£ veroordeeld om aan de huurster schadevergoeding te be talen. Tora de vampyr", zoo was de naam van een der grootste Japansche vrouwelijke roo- vers, die dezer dagen door de politie te Tokio is gepakt. Zy was juist bezig den tempel te Fukagawa te pluöderen, toen men haar arresteerde. Tora, nu een vrouw v&n 40 jaar, -was vroeger een buitengewone schoonheid. Op zekeren dag begon zij met stelen en legde daarin zulk een slimheid aan den dag, dat zy de chef werd van een dievenbende, die de omstreken van Kamahura plunderde. Daarna „installeerde" Tora zich te Tokio, waar zij zich onmiddellijk een groote ver maardheid verwierf. Op een bloemenfeest, dat velen naar buiten had gelokt, plunder de zij het paleis van den graaf Matsudaira geheel-en-al leeg. Alles werd in verscheiden rijtuigen gepakt en Tora verdween, zonder een spoor achter te laten. Deze brutale dief stal wekte de bewondering van alle misda digers der Japansche hoofdstad, die haar spoedig blindelings gehoorzaamden, De mis- dadigersbende, die zij leidde, pleegde in enkele maanden meer dan honderd diefstal len, waarvan enkele door moorden vooraf- Een burgervrouw, die Woensdag j.l. te 's Hertogenbosch in het Concertgebouw een publieke verkooping bezocht, klaagde daar haar nood aan een politie-agent, dat men er haar portemonnaie met f 70 had ontrold. Bij het afrijden van de Blauwbrug over den Ainstel te Amsterdam sloeg Dinsdagmid dag het paard, gespannen voor een vracht wagen van de firma Bicker en Modderman, op hol. Hoewel de twee mannen, die op den bok zaten, al hun best deden het paard in te houden, vloog het in wilde vaart, de wa gen achter zich meetrekkend, door de Am- stelstraat, het Rembrandtplein over de Re- guliersbreestraat in. Daar kwam de wagen in botsing met den tramwagen van Hin 4 met het gevolg, dat de twee mannen var. den bok sloegen. Een van bon kwam er goed af, de ander kreeg den wagen over de borst en werd inwendig zwaar beleedigd en hevig bloedend naar het nabyzijnd politieposthuis en van daar naar het Binnengasthuis ge bracht, alwaar slechts de dood kon worden geconstateerd. Eene nooit geziene wolk van sprinkhanen kwam van' 't zuiden van Kaiouan naar 't noordwesten van Tanis, alles op haar weg vernielend. Na zich te Djebon te hebben neergeslagen, waar zij 60.000 hectaren be dekten en waar de inlanders 800 zakken eieren opraapten, sloegen zij ook neer te Smindja, Dzongmar, Birmecergna en Mor- naghia. De overheden doen hun best om het ongedierte zooveel mogelijk te vernielen. Denkelijk zullen er troef en gezonden worden. Miss Helen Camblos, d" 18-jarige dochter van een rijken bankier te Philadelphia, trad op zekeren dag het kantoor van haar vader binnen en steldo hem mr. Ryan voor, een jongen tooneelspeler, met de woorden: *„Hy is mijn verloofde en ik verzoek u ons huwe lijk niet te beletten." Als antwoord schreef mr. Camblos een wissel van 100.000 dollars, dia bij zyn dochter ter hand stelde met de woorden: „Dit is voor u, wanneer gij al thans voorloopig van dit huwelijk afziet." Met een minachtend gebaar schoof miss Helen de wissel terng, stapte met haar ver loofde in een automobiel, die voor het huis gereed stond, reed in vaart naar de Stf Pa- trickskerk en liet zich onmiddellijk trouwen. INDISCH NIEUWS. Atjeh. Uit Kotaradja werd 31 Maart aan de „Deli-Ct." bericht, dat een klewang-aanval op eëfl groep onder sergeant-majoor Zylstra in Laboan-Hadji (op de Westkust, ten noorden van Tapa-Toean) werd afgeslagende vijand had 10 dooden wij geen verliezen. De keude Kandang in Kloet (zuidelijk van Tapa-Toean) is aangevallen door 60 man. Hoewel niet van geweren voorzien, liep de bevolking te wapen, dreef de bende in de Kloet-rivier en bracht haar een verlies toe van 18 dooden, terwijl 9 vuurwapens werden buitgemaakt. Van de keude-bewoners is er 1 gedood en zyn er 4 gewond. In den nacht van 29 Maart werd het bivak in Rentau (Gedong) aangevallen door 80'man kampong-volk. Aan onze zijde sneu velden 3 minderen en 3 dwangarbeiders, gbwond werden kapitein de Koek van Leeuwen, 5 minderen en 7 dwangarbeiders. Vier model-geweren, een karatyn en een revolver gingen verloren. De vijand liet twee dooden in onze handen achter. Blijkens mededeeling in het „Bat. Nbl." ^0Qdt kapitein Christoffel thans te Tjimahi verblijf. Vermoedelijk vertrekt hy begin Mei naar Atjeh met luitenant Agerbeek, ter opsporing van Toekoe-Bin. GOUDA, 30 April 1908. Zeer zeker zullen velen ter gelegenheid van de herdenking van het 50-jarig bestaan van ^Koninklijke Stearinekaarsenfabriek „Gou da", een instelling waaraan Gouda veel te danken heeft, morgen van hunne belangstel ling doen blijken door het uitsteken van de vlag. Wij zouden hierbij evenwel in overweging willen geven dit te doen na 12 nur, aan gezien morgenochtend 11 uur de plechtige begrafenis zal plaats hebben van een der gemeenteambtenaren, nl. den commissaris van politie. Voor het examen akte lager onderwijs gisteren te Utrecht gehouden, slaagde o. a Mej. A. C. van der Haven te Schoonhoven marktberichten. Gouda, 30 April 19 8. GRANEN. De meeste artikelen werden hooger betaald. Tarwe: Zeeuwsche» 9.25 k 9.6 mindere dito 8.75 a 9.25. Afwijkende 7.25 8 50. Polder -Rogge Zeeuwsche 7.25 k f 7 75. Polder 6.25 k 6.75. Buitenlandsche j?er 70 kilo 7.40 a ƒ7.75. Gerst: Winter k Zomer 4 -.— a Chevalier 6.90 k f 7.40. Buitenl. voergerst per 65 kilo f 515 k f 5.75. Haver per hectoliter 3.90 k 4.40 Per 100 kilo 7.75 a 8 90. Hennepzaad: Buitenlandsche per 50 Kilo 6.75 k 7.25 Kanariezaad: q.50 k 10.50. Karwijzaadper 50 Kiló 4 f Koolzaad k per Hectoliter. Erwten Kookerwten 10.— 4 12.—. Buitenlandsche voererwten per 80 Kilo 7 '75 A y 8 25 Boonen bruine Boonen. 12.— k ƒ14 Witte boonen 13 a 15,Paarden boonen 7 85 a -. Duiven boonen -.k - Mais per 100 Kilo Bonte Amorikaansche 7.90 k 8.40 Kleine ronde 7.80 8.20. Veemarkt. Melkvee, goede aanvoer, handel en prijzen vrij wel. Vette varkens, goede aanvoer, handel matig 21 k 24 ct. per halt K G. Biggen vocir Engeland, redel. aanvoer, handel matig, 18 k 20 ct. per half K.G. Magere Biggen, goede aanvoer, handel zeer (lauw 080 k f 1.15 per week Vette Schapen, redel. aanvoer, handel stug, 20.— f 25.— Lammeren,aanvoer, handel Nuchtere Kalveren, re lel. aanvoer., handel vrijwel, 8.— k 10. Graskalveren geen aanvoer, handel fk f Fokkalveren 8k f 15 Kaas, aangevoerd 135 partijen, handel matig, ie kwal. 24.k f 25 2de kwal. 20.— k f 23 Noordhollandsche Zwaardere a Boter 2017 stukken van 1 /a KG. Handel vrij wel Goeboter 1.05 k f 115. Weiboter 0.85 k f 1. 3e Klasse. Trekking van Donderdag 30 April. No. 19380 f 400. 16864 f 100. Pryzen van f 45. 146 2937 4910 8202 12323 14973 17462 226 3235 5065 8590 66 82 17833 43 50 5863 8754 12448 15276 17965 772 3449 6299 9400 12686 83 18502 984 3607 6618 9580 12768 16113 18680 1018 62 49 9645 13296 16242 18861 1272 3726 6718 9720 13344 95 19333 1584 50 28 9986 13702 16322 19507 1847 4093 7243 10120 14005 16413 19607 2042 4187 7411 10478 14116 16610 48 2293 4308 7862 10784 14332 70 20215 2328 89 8009 11708 14683 16700 20456 2597 4444 8100 96 14709 17108 20568 2729 4663 34 12287 24 17417 20943 Aand. Stoomtramweg My. Egmond- Alkmaar-Bergen My. tot expl. van onroerende, aofidnrftn de Nederlanden" Bod Bod Amsterdam, 28 April '08. Als nieuw ingekomen wijzigingen van Vraag en Aanbod in het Weekblad van de Commi8siebank te Amsterdam, vermelden wy U de volgende fondsen AANGEBODEN. Aand. Generale My. voor den handel met Nederl. Indie Bod My. voor gronden en grond rechten in Zuid Afrika Bod 4J pCt. Oblig. Onderlinge Pharraa- ceutische Groothandel Bod Aand. Amsterdamsch Westelijk En trepot 90pCt. Nederlandsche Veém 24 Kon. Nederlandsche Beiersch Bierbrouwerij 50 Loodwitfabr. De Drie Blokjes vh. van der Held Zn. 96 Nederl. Verf en Chemicaliën fabriek, ex div. 115 My. voor Meel- en Brood fabrieken, ex div. No. 37 67 Eerste Manilla Sigarenfabr. vh. Glaser en Co. Bod 5 pCt. Oblig. Lijm en Gelatinefabr. Delft 1007, Aand. Nederl. Fabriek van verduur zaamde levensmiddelen vh. W. Hoogenstraaten en Co. 75 Amsterd. Boek en Steendruk- kery vh. Ellermans Harms en Co. Bod Ysfabrieken „IJmuiden" Bod 3V«'pCt. Oblig. Rotterdamsche Tram- weg My. 90 goederen 5 pCt, Oblig. Bouwgrond Maatsch. Nieuwer8chie 85 Aand. My. tot expl. van terreinen en het Hotel „de Witte Brug" 110 v „Nederland" My. van Ver zekering op het leven Bod „Raadpensionaris Johan de Witt" Alg. My. van verzeke- kering op het leven by ziekte 25 Rotterdamsche levensverze kering en Voorschotbank 85 Algemeene Verzekering My. „Providentia" Bod My. van assurantie discon teering en beleening der Stad Rotterdam 140 Aand. idem idem idem 150 Tilburgsche Waterleiding My. Bod Bronwaterleiding „Doorn" Bod 3 pCt. Oblig. Gemeente Almelo 1848, 1859 814 4 pCt. Pandbr. Noord Hollandsch Grondcrediet Bod 3V'S pCt. Pandbr. idem idem Bod 2V9 pCt. Oblig. Groote Sociëteit te - Breda. Bod 4 pCt. Obig. idem idem Bod 24 pCt. My. voor den Wer kenden Stand 38 Opr. aand. My. tot exploitatie van Staatsspoorwegen Bod Opr. aand. Eerste Hypotheekbank met of zonder levensver zekering Bod Opr. aand. Spaar en Voorschotbank der Eerste Nederlandsche Bod WOKNSDAG 29 APRIL. L.K. H.K. Staatsleemngen Portugal. Oblig. 3e Serie fr. 500 3 59'. - öblig. 3e Serie fr. 2500 3 59V4 Rusland. Iwang Dombr. Obli gation 4'/j B5 7* Azie. Japan Obligation 1899 4 80 - Columbia. Geconsolideerde Buitenlandsche Schuld. O. 1000 P. 8 H ypolheek- Banken Pandb. Rotterd. Hypb. 4 100 Pandb- Standaard Hypb. 41/, 99 Pdbr. Sted Hypb.'sGrav, 41 s ÏOO'L Pandb. Utrechtsche Hypb. 4^ IOOV4 Pandb Westlandsche Hypb. 4 96 Pandb. Zuid-Hoil. Hypb. 4 94 Pandb. Algemeene Groninger Scheeps-Hypb. 498' 2 - Pandb. Nede.rl. Hyp. &Pand- briefbank 4 93 Pdb. Ned. Scheeps-Hypb. 41/, 991 Northw. Pac. Aand. 18379 Pandb. Bataafsche Hypb. 4 943/, Eerste Ned. Hypotheekbrief- bank 4 96 Pandb. Hollandsche Hypb. 4'/« 95 Pandb. Nationale Hypb 4 100 Scheepvaart-Maatschappijen Aand. Holland-Gulf Stv.-Mjj. 35 Premieleeninqcn. buLGiE, Loten Stad Antwerpen 1887 Spoorweg leeningen Italië. Obl. Zuid-Italiaansche Spw. My. 3 668/„ Diversen Oblig. My. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1900 44 1001/8 IN r/V-: vew&f*#. VERSCHEIDENHEID. Te Zurich zyn nieuwe strafwetparagrafen ten opzichte van werkstakingen, de Stakings- wet genaamd, by referendum goedgekeurd met 49.412 stemmen, tegen 33.928. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 27 April. Jacobus Johannes, ouders G. Smit en B. A. Bakker. 28. Aagje Alida, ouders W. Bouwer en M. Wals. Roelof, ouders G. Peek en J. Meyer. OVERLEDEN: 27 April. P. van Stavel, 6 m. 28. B. Snelleman, hnisvr. van G. J. Polet, 73 j. 29. W. N. van Garderen, 53 j. GEHUWD: 29 April. M. K. A. van Set ten en M. M. Nederhof. J. L. van Buuren en M. Zuydveld. J. B. Hendrikman en C. G. van den Berg. J. F. Luxen en P. van der Hey. A. S. Olsthoorn en T. Boere. A. Jansen en E. Willemsen. A. F. Lakerveld en W. A. van der Kleyn. K. G. Taat en H. Sonnega. J. Klaaren en M. den Haag. H. Kooi en M. C. Verhart. Reeuwrijk. GEBORENPieter, ouders C. Oosterwyk en M. Hoek8el. Cornelia, ouders L. Ver kerk en B. IJ. M. van Dolder. GEHUWD M. Zwynenburg en M. Kooy. Het Correspondentschap van NOHOMiOlftOS" Ned. Vereeniging ter bevordering van „Verpleegsters en Verple gers" is gevestigd ten huize van Mevrouw M. HOOGENDIJK—Dirkzwager, Wachtel straat No, 234, alwaar ten alle tyde voor particuliere verpleging beschikbaar zyn. Met zeer gunstig resultaat wordt door ondergeteekende behandeld: ruggegr. verkr., lichaamsmisvorm., bewegingsstoorn., ver stuikingen, spierverrekkingen, enz., vetzucht, rheumatiek, Ischias, rug- en lendenpijnen, verstopping, enz. enz. KATTENSINGEL Q 143. KLEIWEG E 30. tegenover de Kleiwegsteeg. in diverse modellen en pryzen. Aanbevelend, Alle reparatiën en aangemeten werk. i'jn thans door nieuw gevonden toepassingen onze in olieverf f/egehilderih' M'or- treilen lmelnturc-ÊBof/uertë. Zy geven kracht en diepte, die namakers niet kunnen bereiken. Men overtuige zich, geen imitatie, voor do echte te ontvangen. Geïll. Prijscourant met een aautul onge vraagde getuigschriften gratie op aanvraag, Boxtel. H. HO O Ai. II'L i Co, Agent voor GOUDA Firma A. QIJANT, Kunsthandel, Kleiweg, bij wion modellen te bezichtigen zyn. '4/a. TEGEN RHEUMATIEK Xp EN VERKOUDHEDEN Ruim 35 jaar door millioenen JICHT-EN RHEUMATIEK LIJDERS MET SUCCES GEBRUIKT ----- Verkrijgbaar in flesschen van 50 cts,7S ets a f\35 bij H.H, Apothekers en Drogisten F.Ad.RlCHTER&C-. Rotterdam. Te Gouda by C. LUGER, Apotheker Markt en bij WOLFF Co. Wosthaven 198. is proefontleWindeljjk de BESTE en volkomen ONSCHADELIJK APEIDOORN-HOLLAND.

Goudsche Courant | 1908 | | pagina 2