ous, endannaamheid. ’ROEF, land, N LOON, 'elephoon 117. N THEE. aar Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. 47ste Jaargang. Buitenlandse)! Overzicht. ver winrichting. FEUILLETON, Langs Vreemde Paden. laglijders n werkelijke hulp ZONEN, [No. 10655. Donderdag 4 Juni 1008. N Innja gebad, dal ben 53) XVI. Listen en lagen. ir (Wordt vervolgd.) n aantal onge- op aanvraag. Iö Jb Co. station. HILLEGOM. rieftMrtaordt 'Monden door dtbommal. t.oe ing van ge- bev ende IJL, ABT Lx. WAPENDE langen, ireier enz. nieawaie lascomforen, ma email. ERN’s prima .NT, ien modellen te alien die deze Herfst bloeien us 500 bloem* en, Ranonkels, m. egonias voor iervan vanaf 1 iele in pracht- 1.50 35 voor en toepassingen Nerde r«r- ertt. Zji geven srs niet kunnen i, geen imitatie. A I) V E It T E N i 1 E N 1S regels 10 Centen. den ganscben soorten 11 50 -. Nu planten. Ie planten •75 i per «00 1 ze jarenlang bloemen voor gemakkelijke niet bedekt te Renter seint uit Luxemburg, d.d. 2 Juni: De verkiezingen voor de gedeeltelijke ver nieuwing van de kamer zyn geëindigd. In het kanton Luxemburg met het daartoe be boerende platteland zgn gekozen 6 liberalen en een katholiek. In het mgndistrikt van Each behaalde het kartel van liberalen en socialisten de overwinning en verkregen de katholieken niet één mandaat van de elf. In de andere kantons hadden geen wijzi gingen van beteekenis plaats. EllK te letten vav M. I worden afgei e- le pakjes van 99 en een Ned. oru van Nommer er. ran nevenstaan e Wet gedepo Feletei n No. H7. De Uitgave «lezer Courant geschiedt dagelijk met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco pet jHóst 1.70. Afzonderlijke Nommera V IJ F C E N T E N. Zondag werd te Berlijn onder leiding van geheimraad Goldberger de jaarljjksche alge meens vergadering gehouden der .Alliance laraélite Universelie”. De secretaris Klausner bracht het jaar verslag uitdaaruit bleek dal de Alliance” in 1907 voor de in drie werelddeelen door haar onderhouden 142 jongens en meisjes scholen en landbouwscholen fr. 1,529,831.54 uitgaf. De voorbereidingsschool voor het onderwijzers-seminarium voor de scholen in bet Oosten kostte 103,913.30 fr., voor bet aankoopen en bouwen van scholen werd 59,427 fr. uitgegeven. Het totaal der uit gaven bedroeg 1,693,171.84 fr. of 30,380.16 fr. meer dan in 1906. Deze uitgaven werden gedekt door de geregelde contributies, de renten van kapitalen en de bijdragen van vrienden. De ontvangsten bedroegen 1,654,924,66 fr. of 41,135,34 fr. meer dan in 1906. Het aantal leden der „Alliance” bedraagt thans ruim 33,000. De aftredende bestuursleden werden herkozen. brengen. De nieuwe grondwet maakt aan de onafhankelijkheid van het vorstendom Ratze- burg een einde en lijft het bjj Mecklenburg* Strelitz in. De boeren en burgers willen daar niet van weten en zyn weer even oq- verzettelyk als weleer. Te Schönberg, de hoofdstad, is een groote protest-vergadering gehouden, waarin de ver ontwaardiging hoog steeg en verschillende sprekers verklaarden, dat Ratzeburg een vrye slaat was en geen Strelitzsch domein geliefde te worden Vermoedelijk zal de parlementaire staking nu weer van kracht worden. Vernpreide Berichten. Frankrijk. De Kamer is Maandag goed opgeschoten met de wet op de inkomstenbelasting Ter Paiysche beurze wns Maandag nagenoeg geen vraag naar de Fransrhe staatspapieren, die ook door de belasting worden getroffen. Da koersen werden daardoor zeer gedrukt. DuiTSCIILANI). 20 Juni zal, in tegenwoordigheid van een der prinsen van het keizerlijk huis, de nieuwe haven van Duisburg worden geopend. De Köln. Zeitung waarschuwt de Duitschers tegen het dienstnemen by het Franscho vreem denlegioen. Dit naar aanleiding van de lof felijke onderscheiding van eenige Dnitschers in de Franscho gelederen in Marokko. Met sombere kleuren maalt het Keltische blad hel leven der vreemde soldaten af en het besluit op pathetische wyzo: Den Duit-chen soldatenrok te dragen is eervol, dien van hel vreemdelingenlegioen aan te trekken roemloos en een Dnitscher onwaardig. Rusland. Te Warschau zyn drie jonge meisjes en 11 jonge mannen, die beschuldigd werden een postwagen van een trein met dynamiet opge blazen te hebben, ter dood veroordeeld. De dooma der stad Moskou zou, volgens een byna ongeloofelijk bericht, besloten heb ben ter gelegenheid van Tolstoi's tachtlgsten Don Maso kwam hare melancholie voor zijne plannen zeer ongelegen. Htf peisdb er over, hoe hü hare wanhoop met eén slag geheel zou kunnen vernietigen. Eerst wilde hü haar een ondergeschoven brief van Arthur in handen spelen, maar een toeval ontsloeg hem van die moeite. Hy kreeg namelfjk een Turünsche courant in handen, die een lyst bevatte van de verliezen der Garibaldisn^n gedurende de maand Juli. Daar stond het gedrukt te lezen: „Aanval op hel Slilffer-Joch, 7 Juli. Ge sneuveld korporaal Aaturo Benden, 25 jaar oud, Duitsch vrijwilliger Wü weten, dat Arthur toen zwaar ge wond was geworden. De vergissing was dus licht verklaarbaar. Beata staarde als versteend op het nieuws blad, toen don Maso met gehuichelde deel neming haar de Jobstijding overbracht. Hare smart was het eerste oogenblik zoo groot, dat zy zelfs niet kon weenen. Daarna echter word zy door zulk een wanhoop aangegre pen, dat zy besloot een e.nd aan baar leven te maken. Zy nam scbriftelük afscheid van hare bloedverwanten en sprong in zee. Een priester, die juist in een bootje aaa het spe levaren was, zag bel echter en Het er snel been roeien. ftng van de rumoerige stammen. De torens, die zich in de verschillende dorpen bevinden worden verwoest. Zoodra de Engelsche troepen vertrokken zün, begint de bevolking de torens weder op te bouwen, maar als de tuchtiging duchtig genoeg is geweest, heb ben de stammen een lesje gehad, dat ben althans eenigen tyd aanleiding geeft om zieb rustig te houden. Sir James Willcocks, de Engelsc.be bevel hebber, heeft van lord Kitchener, den op perbevelhebber in Brilsch Indifi, een Iele gram ontvangen, waarin hem hulde wordt gebracht voor hetgeen hy heeft verricht, en deze hulde schünt vooral verdiend door de snelheid van zün optieden, waardoor hü het verzet dor stammen in de kiem wist te smoren. Alle stammen hebben zich thans onder worpen, op één na, die der Barzais. Hier onder bevinden zich vele Afgbanon en mis schien was dit wel reden genoeg voor gene raal Willcocks, om die lieden maar met rust te laten, nu liet dool toch voorloopig is bereikt. Ir Ir toon to. MU worden gephaUt van a 50 Centen; iedere regel meer Groote letter* worden berekend naai plaatsruimte. Inzending van Advertentiën ‘oi 1 Het niniatuur-vorstendom Ratzeburg doet weer van zich spreken door een nieuwen constitutioneelen stryd. Sedert 1869 beeft Ratzeburg, dat als zelfstandig vorstendom bü Mecklenburg Strelitz behoort, züne grond wet en een Landdag. Over de bevoegdheid van den laatste is, gelyk men weet, ruim 35 jaar getwist. In al die jaren zyn de boeren en burgers uit 's lands zaal weggebleven, en daar zy de meerderheid hadden, kon er geen besluit worden genomen. Pas een paar jaar geleden, toen de groothertog het landje een bezoek bracht en aan een afvaardiging de vervulling van de wenseben van boeren en burgers beloofde, werd de vrede hersteld en de parlementaire staking opgeheven. Nu is bü den Ratzeburgschen Landdag ook bet nieuwe ontwerp van een grondwet voor de Mecklenburgen ingediend. De Landdag mag daar zijn raadgevende stem over uit- Te San Francisco is een keizerlijk Cbi- neescb handels-commissaris, Koeang Joep, aangekomen, die een merkwaardige uitlating heeft gedaan over plannen tot vlootaanbouw, welke in China bestaan. Joep vertelde, dut op een onlangs te Peking gebonden bijeen komst bet besluit was genome#^ dat China 15 tot 20 oorlogsschepen zal bouwen. Als onmiddellüke aanleiding tot dit besluit wordt dan opgegeven de houding van Japan in het Tatsoe Maroe-incident. Nu kan dit ook best zoo zynmaar het feit dat het alweer de tegenwoordig fel anti- Japanscbgezinde New York Herald is, die dit bericht geeft, maakt nadere bovestiging van anderen kant gewenscht. Men weet, dut koning Eduard op zün reis naar Re val, gelyk indertyd op zün reis in de Middellandsche Zee toen hy de koningen van Spanje en Italië heeft gesproken ook over politieke zaken, gelük Campbell-Banner man indertyd te kennen heeft gegeven niet van een lid van zyn kabinet vergezeld zal wezen, maar van Sir Charles Hardinge, den secretaris-generaal van het ministerie van buitenlandscbe zaken. Daar is al meermalen aanmerking op ge maakt zoo Maandag weer in het Lngprhnis door den liberaal Lea. Hoe houdt zoo vroeg hy den eersten minister de regco- ring zich op de hoogte van wat er verhan deld wordt in een gesprek tusschon den ko ning en een vreemden vorst, waarby geen minister, aan het Lagorhuis verantwoordelyk, aanwezig is P Asquith antwoordde, dat men er op aan kon, dat de regeering van staatszaken inge licht blyft. Hy vond hel onredelyk te ver langen, dat er by een ontmoeting tusschen den koning on een vreemden vorst steeds oen lid van hot kabinet tegenwoordig is. Lea liet niet los en vroeg weerHoe houdt de regeering zich op de hioglo? As quith meende, dat hy die vraag niet be hoefde te beantwoorden, maar do regeering blyft op do hoogte. Zal de tsaar niet vergezeld zyn van zyn In minister en minister van buitenlundsche zaken? vroeg McNeill. Dat wist Asquith niet. nara hadden gebracht, on toen dezen daarna te voet naar huis gingen, volgde hü hen in de duisternis. Van een oogenblik dat zy bleven stilstaan, maakte hü gebruik om Ar thur met zyn dolk aan te vallen. Wü weten, dat zyn aanslag mislukte en dat Arthur integendeel hem een wond toe bracht. Die verwonding was zoo zwaar, dat Domenico, na slechts enkele schreden voort gegaan te zyn, bewusteloos neerzeeg. Den /Volgenden morgen werd hy* gevonden door z landlieden die naar Messina ter markt togen, on die bem op zün verlangen naar een die- venherberg in die stad brachten. Daar lag hy verscheiden maanden aan den rand van bet graf. Toen hy eindelyk genezen was, was zyn eerste werk, Arthur en Beata op te sporen op den eersten wilde bü zich wreken, laatst genoemde zou en moest de züne worden. Na lang zoeken gelukte het hem eindelyk, te weten te komen, waar Beata woonde. Dit was kort voordat Arthur naar Paler mo ging om by don Maso aanzoek te doen om de hand zijner dochter. Arthur had, Inoals wü weten, onder don Maso’s oogen aan Beata een brief geschreven, waarin hy baar mededeeling deed aangaande zün plan nen. Dien brief bezorgde don Maso evenwel niet aan zün adres. Hü speelde valschspel met Arthur. Had hü ronduit diens aanzoek liOl lkSU IE COIIBANT De „Köln. Ztg.” verneemt uit Beriün, dat omtrent de afschaffing of opheffing der spoor- wegkaartjes-belasting geen onkel besluit kan worden genomen, voordat de hervorming der rüks financiën in baar geheel is vastge steld. De ministers van verkeersmiddelen der Duitscbe spoorwegstaten zyn gebleken allen tegenstanders te zün van een belasting op spoorwegkaarljes. Maar men moet niet vergeten, dat de jaarlüksche opbrengst dier belasting, al moge die ver beneden de ver wachting gebleven zyn, toch voor de Ryks- schatkist een bedrag van 18—20 millioer. Mark beteekent, en dat die niet kan worden afgeschaft zonder dat daarvoor andere in komsten in de plaats worden gesteld. De Rüksminister van financiën ziel daarby echter over het hoofd, dat volg-ms de bere keningen der verschillende spoorwegdepar- tementen de opbrengst van het reizigersver- voer met ongeveer gelüke bedragen vermin derd is als de belasting bedraagt. Da sommen die de Ryksminister daardoor ontvangt, moeten de Bondsstaten missenen bovendien moeten zy voor de invordering der belasting kosten dragen, die het Ryk niet vergoedt. Hier is dus geen bron van inkomsten ge schapen, doch op een zeer verkeerde wüze een bron van inkomsten verplaatst. Het plan der regeering is thans, om de spoorwegkaarljes-belasting niet af te schaffen, maar te wüzigen, en wel ongeveer op dezen grondslag. Van spoorwegkaartjes beneden 2 Mark wordt geen belasting geheven, van de andere een progressieve, zeer lage be lasting, die, naar de Regeering meent, geen invloed zal hebben op het reizigersvervoer in het algemeen en in geen geval een ver laging van het vervoer in de boogere wa- genklassen ten gevolge zal hebben. Hierdoor hoopt men de gebreken van de thans gehe ven belasting te verkleinen en toch een belangrüke bijdrage voor de Rüksscbatkist niet te derven. De stryd nan de Britsch Indische grens is weer geëindigd. De stammen zyn getuch tigd en de Engelsche troepen keeren huis waarts. Annexatie van gebied heeft niet plaats, thans zoo min als vroeger. Engeland heeft er te veel belang bü deze inlandscbe bufferstaten te laten voortbestaan on dus bepaalt men zich eenvoudig tot de beslraf- afgeslagen, dan vreesde hü een ontvoering of een andere onaangename gebeurtenis. Hü wilde Arthur daarom niet tot wanhoop dra ven, doch stelde hem voor, deel te nemen aan den strüd voor Italiës vrübeid. Hierdoor gewon hü in de eerste plaats een nieuwen stryder voor de revolutie, ten andere had bü kans dat Arthur in dien stryd den dood vond, en ten derde verwüdorde hü hem op die wüze van Beata. Ten einde te voorko men, dat zün intrige aan het licht kwam, nam bü Arthur de belofte af, geen verkeer meer met Beata te onderhouden. Aan zün dochter schreef bü, dat Arthur bü hem was geweest en aanzoek had gedaan om bare hand, doch dat bet hem gelakt was den jonkman te overtuigen, dat zulk eeu ongelyk hnwelyk slechts ongelukkig kon afloopen. Arthur had daarop plechtig verklaard, van Beata af te zien, en beloofd baar nimmer weder te naderen. Beata kon dat niet gelooven. Toen er echter een half jaar verliep zonder dat zy van den geliefde ook maar bet minste be richt ontving, begon zü te twüfelen. Zü neigde er toe, te gelooven, dat baar vader toch de waarheid bad gesproken, en gevoelde zicli dientengevolge de wanhoop nabü. Wan neer zü niet nog altüd een vonkje hoop had gevoed, zou zü zich wellicht het leven heb ben benomen. nut <h v nr<ld. Zien wü, hoe het zoo geschiedde, dat Beata Monteleones vrouw werd. Daartoe moeten wü teruggaan tot de danspartü te Bordo- nara, welke de lezer zich zeker nog wel zal herinneren. De sombere, geheimzinnige persoon, die toen het genoegen verstoord en Beata met zooveel opmerkzaamheid gadegeslagen bad, was een roover, Domenico genaamd. Zoodra hü Beata zag, besloot hü zich tot ei ken prüs van haar meester te maken. Daar hü volstrekt niet kieskeurig was ia zyn midde len, nam hü maar dadelijk zün toevlucht tot sluipmoord. Hü hield Arthur namelük voor haar verloofde en dacht zich dezen, als den gevaarlüksten medeminnaar, van den hals te schuiven. Hü verwüderde daarom de muil dieren welke Arthur en Beate naar Bordo-

Goudsche Courant | 1908 | | pagina 1