KVE\ A ooping Langs Vreomie Paden. Mewws- en Advertentieblad roor Gouda en Omstreken. Donderdag 11 Juni 1908. No. 10660. 47ste Jaargang. Buitenlandse!» Overzicht. FEUILLETON. imhiiis .ig gevolg een reven, aan de adaster Sectie mtiaren. Srf onkuis 1A\', 1 ■M ag der koop- Verspreide Berichten. gedachte op. IKMAN Z«. bouwd dobbel en Z», LOODS, ERF (waarin lentsteen) aan eGNo. 1181, IENEN MS 50 cis,75 cis Drogisten rtRDAM. IR, Apotheker .ven 198 en bij ird tot 1 Sep- de week, de by de betaling 93, kadaster mtiaren. 'eek. 3 werkdagen )t 12 en 2 tot tot 11 uren. voornoemde en ig gevolg een It nitgeoefend, laam, wyk O 2136, groot 08, des voor- eit „VREDE- id<a ten over- bevestigden (.01 IkSt lIE (WANT Feletoi n Mo. S3. De Uitgave dezer Courant geschiedt dagelijk met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden m 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Hommers VIJF CfcNTUN. Toen Arthur na zijn wraakoefening terug keerde, vond hij Lnuia, Agata en Pietro, die juist thuis gekomen waren en met ont zetting zagen, wat er was voorgevallen. Donna Lucia bemerkte evenwel, tot groote blijdschap van allen, dat Beata nog niet bg de Regeering voor bet oogenblik weinig geneigdheid, de verstandhouding met Duitsch- land te verstoren. Voornamelijk uit handels- overwegingen. Want Duitsehland is Rusland’, beste afnemer. Duitsehland koopt in Rusland driemaal meer dan Engeland en viermaal meer dan Frankrgk, en de invoeren uit Rus land naar Duitsehland zijn ongeveer negen maal grooter dan die uit Duitsehland naar Rusland. dubbele floscb igte, Ztiltbomni t tor dam. Can. Rotterdam De Frankfurter Ztg. schrijft over de Congo- quaestie Hoe ernstig de clericalen het meenen met de wijziging der voorwaarden voor het over- nemingsontwerp, blijkt wel hieruit, dat Vrijdagmiddag een achttiental leden der rechterzijde onder voorzitterschap van Beer- naert bijeenkwamen, in welke vergadering deze de opdracht kreeg naar den minister president te gaan om aan te dringen op verbetering der voorwaarden in den reeds vroeger aangegeven geest. Aan de heeren Schollaert en Renkin is het echter niet gelokt van den koning betere voorwaarden te verkrygep. Daar de verkiezingen zeer dnidelyk be wijzen, hoe weinig het volk met het tegen woordige ontwerp is ingenomen, is de toe stand van het kabinet zeer moeilijk, wan neer ook de liberalen niet op afdoende wijze voor het ontwerp stemmen en zoodoende de verantwoording van de schouders der cleri calen nemen. Daarom laat de regeering, blijkbaar in de verwachting pressie te zul len uitoefenen, door bevriende bladen ver kondigen, dat de overneming onmogelijk wordt, als ze niet ook van liberale zijde ge steund wordt, in welk geval een kabinets crisis onvermijdelijk zou zijn. Vorst Nikolaas, die zich by den aanvang van het hoogverraadsproces naar Antivarie begeven bad om niet den schijn aan te ne men van invloed te willen oefenen op den gang van zaken, is thans weder te Cettinje. Hy heeft de rechters ten paleize ontvangen. Ook moet by den meervermelden getuige Nastich, die zulke opzienbarende dingen be weerde over medeplichtigheid der Servische vorstelijke familie, by zich ontvangen hebben. De minister-president, dr. Tomanowits, heeft tegen den (sedert vertrokken) Servi- Beata is gewrokenDomenico ligt dood, want niemand anders dan hy was de moor denaar. Na maanden lang gezocht te hebben, was hy er eindelyk in geslaagd Beata’s schuil hoek te ontdekken. Sedert eenige weken reeds sloop hy om het buis heen, steeds in afwachting van een gunstig toeval, dat hem Beata in handen zou spelen. Dezen dag waren de vrouwen en Pietro naar Petralia gegaan, en Beata was alleen thuis gebleven. Domenico kwam binnen en trachtte haar te ontvoeren. Er ontspon zich een hardnekkige worsteling tusschen den roover en zyn slachtoffer. Reeds begonnen Beata’s krachten uitgeput te raken; daar weerklonk de hoefslag van een paard. Een blik door het venster overtuigde Domenico, dat er een ruiter naderde. Woedend, dat zijn buit hem andermaal zou ontgaan, trok hy een mes en stiet het de arme Beata in de borst. irtroftcn i welbekend BÏ-lLIXai abriekitnerk). radicale en van alle, zolis ckige zenuw» ontstaan door agdigen leeftijd zwakte, Block Hoofdpyn - Maagpijn nvermogen -— ms. Uit- Reuter seint uit Parijs, 9 Juni De ministerraad heeft 'besloten van de Cbineesche regeering materieele en moreele voldoening te eischen, benevens het ontslag van den onderkoning van Yunnan. Het departement van koloniën heeft be richt ontvangen, dat het Tonkineesche dorp Chi-Ha gedurende den nacht is geplunderd door geregelde Cbineesche troepen van de grens van Quiareg-Si. Ook wegens dit feit zal by de Cbineesche regeering op voldoening worden aange drongen. De Norddeutsche Allgemeine Zeitung heeft, naar aanleiding van het bezoek van den koning van Zweden, een artikel, waarvan wy den inbond hier weergeven. Het blad spreekt eerst van de genegenheid voor Zweden, die in Duitsehland kenbaar is geworden. De twee volken hebben elkaar niets te misgunnen, en kunnen zioh daarom te lichter in eikaars voonitgang verheugen. In Zweden heeft men de overtuiging zoo heet het verder dat Duitsehland in de toekomst, zoo min als in het verleden, zyn macht zal misbruiken om andere staten in hun ontwikkeling tegen te houden of hen in een baatzuchtige politiek als speelbal zal gebruiken. Sedert het Duitsche Ryk met strtyd zyn bestaan heeft verzekerd, ie het als een vaste burcht voor den vrede geweest. Daardoor heeft het niet alleen voor de groote naburige staten, maar vooral voor de minder sterke staten in Europa een breeden grondslag voor een algemeene opleving gelegd, gelyk nau welijks een vorig tydperk der geschiedenis kan aanwyzen. Met groote tevredenheid beeft het Duitsche volk in de woorden van den koning van Zweden gelezen, hoeveel waarde de Zweden aan het behoud en de ontwikkeling van de vriendscbappeiyke verhouding met Duitsch- land hechten. Ook van Duitsche zyde ziet men daarvan het belang in. Vervolgens keert de „N. A. Zeitung” zich tegen het bekende artikel van de „Temp*”, en voegt het Paryscbe blad toe, dat dit wel, uit naam van het gedroomde Franscb-En- gelsche-Russische trio voogdy zou wenschen te voeren over de staten, die zich buiten de groepeeringen der groote mogendheden wil len houden. Volgens de laatste berichten uit Vignenx breidt de staking zich nog altyd uitvoort durend worden meer troepen gezonden daar het te bewaken terrein steeds grooter wordt. Zondag hebben de stakers, versterkt met niet machtig”genoeg. En ondanks de scherpe een 2000 syndicalisten uit Parys, een groote toon, die de Russische pers nu en dan tegen meeting gehouden. De verschillende sprekers Duitsehland meent te moeten aanslaan, is er Arturo! T’amo!“ (Arthur, ik bemin je!) lispelt zy; dan zinkt baar hoofd op de borst neer en zy sluit de oogen. Arthurs wanhoopskreten klinken door het huishy werpt zich jammerend op het schoone meisje en bedekt haar gelaat met de teederste kussen. Eindelyk richt hy zich met verwrongen gelaat overeind, trekt zyn mes en richt het op zyn borst. Maar hy stoot niet toe. „Wraak!” gilt hy. „Wraak op den ellen- digen moordenaar! Eerst wraak nemen, en dan sterven!” Met deze woorden stormt hy de deur uit, bestijgt zyn paard en rent met lossen teugel weg in de richting waarin de moordenaar ontvloden was. Het duurt niet lang, of hjj krijgt hem in het oog. Als de moordenaar zich ontdekt en ver volgd ziet, holt hy, zoo snel zyn voeten hem kunnen dragen, voort. Maar Arthurs paard is sneller. In zyn angst slaat de vluchteling een zypad in, dat voor het paard onbegaan baar is. Arthur, dit bemerkende, trekt zyn revolver en vuurt zes schoten op den moordenaar af. Deze stort neer. Arthur ylt op hem toe en stoot den nog reutelenden booswicht een dolk in het hart. Koning Edward van Engeland is op zyn reis naar Reval, waar hy een ontmoeting met den Tsaar hebben zal, het Keizer Wil- helm-kauaal binnengeloopen, en reist dus door hel Duitsche Ryk, maar incognito. Hy wordt op zyn reis vergezeld door den oud- minister Sir Charles Hardinge, den En- gelschen gezant Sir Arthur Nicolson, den eersten Lord der Admiraliteit Sir John Fisher en den inspecteur van het leger,, generaal French. En al beeft de Engelsche minister van buitenlandsche zaken, Sir Ed ward Grey, verklaard dat tydens het be zoek te Reval geen onderhandelingen zullen worden gevoerd, tocli geelt deze stoet van hooggeplaatste ambtenaren die den koning van Engeland vergezellen, duidelijk blyk, dat er meer zal worden gedaan, dan kaart gespeeld en gegeten in Reval. Ook ditmaal zal politieken arbeid worden verricht, ter bevestiging en uitbreiding van de verstand houding tusschen Rusland en Engeland, die door de verleden jaar gesloten overeenkomst in het goede spoor is gebracht. In Duitsehland ziet men die samenkomst en die besprekingen met zekere angstvallige bezorgdheid aan. Want men weet, dat in Russische hofkringen en in het Russische leger een party aanwezig is, die groot» anti pathie koestert tegen Duitsehland, en men vreest dat die party, steunend op het Fransch- Russische bondgenootschap iq Europa, wel eens zou pogen het prestige terug te winnen, dat Rusland in Oost-Aziö verloren heeft. Voor het oogenblik is die party daartoe nog Frankrijk. Waarscbjjnlyk uit wraak voor den steun, door de Franscbe regeering verleend aan de Cbineesche autoriteiten om den opstand te fnuiken in de Zuid-Cbineesche provinciën, dood was. Onmiddellyk sprong Arthur we der op zyn paard en haalde een geneesheer. Deze verklaarde, dat de wond wel diep, doch geenszins doodelyk was, en dat er alle hoop was, Beata in het leven te be houden. Met liefhebbende zirg verpleegd, werd Beata langzamerhand beter en was na een paar maanden weer geheel hersteld. Een halfjaar later trad zy met Arthur in den echt. Het bruiloftsmaal was natuurlijk door Pietro bereid, wien het diletto dell’ ooi verso, de frittata irresistibile en de meseuglio inglese ditmaal uitnemend gelukt waren. eischten een algemeene staking gedurende 48 uur, voor het geval het parlement het ministerie een motie van vertrouwen gaf. In dezen geest werd dan ook een motie aangenomen. Daarop gingen de betoogers in de groot ste orde uiteen. Een regiment dragonders en een regiment kurassiers handhaafden de orde; de soldaten werden ontvangen met de kreten„Leve het leger, dood aan Clemenceau!” By bet uiteengaan werden de Internationale en de Carmagnole gezongen men begaf zich daarna in optocht naar het kerkhof, waar in vol maakte orde gedefileerd werd voor het graf van den staker Giobelinat. Na afloop werden toch nog soldaten en officieren beleedigd en beschimpt, zoodat men moest overgaan tot de arrestatie van twee der belhamels, die achter slot en grendel werden gebracht. 58) By den klank dier geliefde stem slaat zy ?e,.00^en °P5 eeo straal van vreugde ver heldert haar gelaat, zy gelykt een stervende martelares. Arturo!® fluistert zy zacht. „Goddank!® Beata, om Gods wil, wat is er gebeurd P“ kr|u uvl r’ waanzianig van smart. Zy blikt hem teeder toe, doch antwoordt met. In Arthurs brein komt een ontzettende gedachte op. »Je hebt toch niet zelve de hand aan je leven geslagen Be»t» schudt het hoofd. .Dus heeft die zwarte je vermoord P” z.g knikt toestemmend. .Dan wraak op dien laffen moordenaar!" schreeuwt Arthur met donderende stem. Beata ziet hem smeekend aan. Hg slaat agn arm om haar heen en drukt zgne lippen heftig op de hare. Een glimlach van geluk speelt haar om de lippen en doet haar gelaat nog schooner sohtjnen. Telefoon Mo. 69 ADV ERTEN TIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Inzending van Advertentiën tot 1 uur <les mi<|<(. schen zaakgelastigde als zyn overtuiging te kennen gegeven, dat de staatslieden, die van medeplichtigheid aan het komplot zyn aan geklaagd, onschuldig zyn. In Engelsche bladen is minister Smuts ten laste gelegd, dat hy in een redevoering, in Mei te Johannesburg gehouden, voorspeld had, dat over honderd jaar de Engelsche vlag niet meer over Zuid-Afrika zou waaien. Een ifizender spreekt dat in de „Times” tegen op grond van een woordelyk verslag in de „Transvaal Leader” van 18 Mei. Smuts sprak van vereeniging van de Zuid-Afri- kaansebe koloniën, en van de grondwet daar voor. „Geen grondwet voor het Volk, of den Bond. Want, wat is ten slotte, bet Volk, de Bond? Een ding van den dag dat voorby zal gaan. Wy willen een grondwet voor ons land dat nog over een of twee eeuwen van kracht zal wezen.” En later „Wy weten niet wat ons te wachten staat. Nu staan wy onder de majesteit en in de veiligheid van de Engelsche vlag, maar gy weet niet, wat er over honderd jaar zal wezen. Er is slechts een ding dat Zuid- Afrika kan doen: zich veroenigen!” Gen. Smuts, zegt de inzender, heeft van de' ongewisheid der toekomst sprekende, redelykerwys ook de Engelsche vlag genoemd, maar let op, met hoeveel eerbied hy er van spreekt, en hy heeft niet voorspeld, dat de vlag over een eeuw niet meer in Zuid- Afrika wezen zou. Te Leeds is Zaterdag het jaarlyksch con gres van de United Irish League geopend. Het parlementslid O’Conner zat voor en drong er in zyn begroetingswoord op aan, dat by verkiezingen met Engelsche candida- ten de lerscbe kiezers één lyn zouden trek ken. Het congres zette aan deze woorden kracht by, door met algemeene stemmen een motie aan te nemen, waarin het standje, door het bestuur aan de katholieke lerscho organisaties gemaakt, toen deze bij tus- schentijdsche verkiezingen poogden de ler- sche stemmen te verdoelen, werd goedge keurd. 4.

Goudsche Courant | 1908 | | pagina 1