NOUVEAUTÉS m Stadsnieuws. Rechtzaken. POSTERIJEN" BEURS VAN ROTTERDAM £j0£/£fy M/mr/J/rjr/v ADVERTKNTIEN A. IJSSELSTIJN, berichtgever, dat hy op grond van zyn waar nemingen de overtuiging had, dat de be klaagde wel in staat was do behandeling van het geding to volgen, maar dat Ver voeren inderdaad niet mogelijk was. Men besloot toen de behandeling voort te zetten in de Cbarité. Maar toen gisterenochtend tegen 12 uur het geheele gerechtshof, de deskundigen en do getuigen in de Charité verzameld waren, kwam het bericht, dat de beklaagde, volgens het oordeel der doctoren, toch te ziek was om een zitting to kunnen bjjwonen. Er werd dus geen zitting ge houden. In het rapport der doctoren werd o. a. gezegd. Prins Eulenburg ligt in tamelijk hooge koorts, die wellicht een gevolg is van influ enza. Hij klaagt ovéï hevige hoofdpijnen, terwijl zijn oogen tranen. In zulk een toe stand kan een patiënt niet helder denken. Daar komt bij, dat de prins 62 jaar is efi zwaar aan de beenen lijdt. Dr, Hoffmann had den patiënt nog eens speciaal onderzocht om te zien of het niet mogelijk was hem desnoods een kwartier de zitting te doen bijwonen. Maar ook dat hield hij voor onmogelijk. De eerstvolgende zitting werd op heden ochtend half elf in de Charité vastgesteld Als getuigen zouden heden verschijnen de drie schepen uit Miinchon, die in het BtHdele- proces meegewerkt hebben, verder graaf Moltke, generaal von Lesczinski en sanitiUs- rat dr. Gennrich. Verspreide Berichten Frankrijk. De staking van de Seiue veerbootjes te Parijs is nog niet opgeheven. De geheele vloot uit 500 vaartuigen bestaande, ligt te Auteuil stil. Het personeel vraagt o.a. een werkdag van 12 in plaats van 15 uur. Duitschlakd. De koning van Saksen heeft hot bescherm heerschap aanvaard over het in Augustus in Dresden te houden internationale Espo- rantistencongres. Het gerucht, dat Krupp deelneemt aar. een vereeniging voor den bouw van lucht schepen, wordt tegengesproken. Krupp is alleen voor 30.00R mark geïnteresseerd by een vereeniging/ die de studie van het vraag stuk der bestuurbare ballons ten doel beeft. De vloot, die in den Atlantischen Oce aan gaat oefenen, is het Kielerkanaal uitge varen. Te Worms zijn 42.000 scherpe patronen gestolen door een sergeant. Engeland. De kiesrechtdames gaan nu een ballon reiziger belasten met de propaganda voor haar beginselen. Als hijopstijgt, zal hy groene, witte en violette papiertjes uitgooien (dat z\jn de kleuren der suffragettes), waar van zij hopen, dat er duizenden, als sneeuw vlokken, zul]en neerdwarrelen op het par- Jementsgeboivlv, dat op anderef wflze door de dames niït te naderen is. Italië. De bekende sterrekundige Willem Meijer wil in 1910, wanneer er driehonderd jaar zullen verloopen zijn sedert de groote ont dekkingen van Galilée een gedenksteen op Capri oprichten met den naam van den koenen geleerde. Hij doet daartoe een oproep tot de geleerde wereld. Rusland. Minister Stolypin en minister Iswolsky hebben beiden tegenover den voorzitter der Zionistenvereeniging verklaard, dat de Rus sische regeering den Zionisten geen hinder palen in den weg zal leggen, voor zoover z|j zich bepalen tot het verwezenlijken van hun program een publiekrechtelijk gewaar borgd vaderland voor h6t Joodsche volk in Palestina te scheppen. Turkije. Uit Klein-Azië worden zestien of moer bataillons naar Macedonië gezonden om de troepen daar, in verband met de bestaande gisting, af to lossen. De divisie-generaal Hadi Pascha, een bekwaam leger-overste, is met twee andere officieren uit Uesktb naar de in opstand gekomen Jong-Turken in Resua overgeloopen. Amerika. De Navajoe-Indianen in Texas, zijn in opstand gekomen, omdat de regeering veel wijverij onder hen verbiedt. Er zjjo troepen heen. Ook in Oklahoma zijn eenige stammen roerig. Gemengde Berichten. Evenals op vele landgoederen elders, wor den op het 8choone Oud-Bussem langzamer hand ook maatregelen getroffen om het tegen de baldadigheid en slechte zorg van het publiek te vrijwaren. Voorloopig hebben de directies van beide maatschappijen, waaraan dit landgoed be hoort, besloten de zijpaden af $e sluiten voor wielrijders. Mocht evenwel het publiek stoods even weinig blijk van waardeoring van de vrije wandeling door de heerlijke lanen en bosschen blijven geven, dan zullen die direc ties genoodzaakt zyn den geheelen tooging daartoe te verbieden. De staking der opperlieden en metselaars aan het in aanbouw zjjnd postkantoor te Eind hoven is opgeheven. Overeengekomen is, dat de opperlieden 16. de metselaars 20 cent per uur krijgen. Vrijdag zal de arbeid worden, hervat. De ontploffing to Dijon. waarbij 2 kinderen het leven verloren, blijkt, bij nader onderzoek veroorzaakt te zijn door rookzwak kruib Ook het derde kind, is reeds aan de gevol gen overleden. Ter gelegenheid van het huwelijk van den hertog der Abruzzen met de Amerikaansche millionnairsdochter Elkins zal do koning van Italië een algemeene amnestie afkondigen Tot de begenadigden zal dan ook behooren de oud-minister Nasi. De commissie voor het Museum Boymans te Rotterdam bood den hoer P. Haverkorn van Rysewfik, die gisteren als directeur van genoemd museum aftradt ten geschenke aan een ets van öraadt van Roggon naar het schilderij van J. Vormeer, Oezicht op Delft. De burgemeestervoorzitter dier commissie, huldigde in een toespraak de verdiensten van den scheidenden directeur. Leger- en vlootoefeningen. De oefeningen te IJmuiden hebben zich Maandagavond bepaald tot een optreden van de veronderstelde landingstroepen tegen het fort. Wegens het ruwe weer moest afgezien wordon van het voornemen om de torpedo booten, nu de poging^ van de slagschepen, de schutsluizen te beschieten mislukt is, die taak over te doen nemen. De bedoeling was, dat de vijandelijke torpe dobooten zouden trachten de schutsluizen te torpedieeren. Tea einde dit te verhinderen zuilen de defensiesloepen, dienstdoende als torpedo's van de nadering dier torpedobooten kennis geven aan het fort door vnurpeilen. De aanval van de landzijde is afgeslagen. De omheining van het fort door een breed haag prikkeldraad en een zeer diepe gracht, maakt het binnenkomen van infanterie vrijwel onmogelijk. Alleen door loopgraven te maken door mineurs zou eenige kans bestaan op naderen. De diepe duisternis maakte 't den aange vallenen door hun uitstekend zoeklicht mo gelijk den geheelen omtrek te verkennen zoodat toen de roode troepen naderden on middellijk een hevig kartets- en geweervuur op hen word gericht. Tefeen half 12 werden de vijandelijkheden gestaakt. Dinsdag over dag werden geen-oefeningen gehouden. De manschappen kregeD rust. De marineofficieren brachten een bezoek aan het fort en de staf en de officieren van de landmacht bezochten de slagschepen. De tentoonstelling van de voorwerpen van Goenoeng-Taboer in de collegezaal van bet Ryks-Ethnographisch Museam te Leiden is gesloten. Heden wordt een tentoonstelling geopend, die door den heer Alfred Maass te Berlijn, gedurende zijn reis in 1907 in gezel schap van den heer Kleiweg Zwaan, uit AiJfcrdam, in Midden-Java werden verza meld. De heer Maass heeft bij deze aan het mnseum geschonken voorwerpen nog toege voegd een prachtig bewerkte last van Japara en voorts een reeks van 57 afgietsels van aangezichten van inboorlingen der bezochte streken, door den héér Kleiweg ie Zwaan vervaardigd. Een commissie van drie personen, onder wie de heer Dopler, electrotechnisch inge nieur bij de arbeidsinspectie, van regeerings- wege daartoe afgezonden, heeft een bezoek gebracht aan het raadhuis te Naarden om daar de electrische installatie, die vermoe delijk brandgevaar oplevert, te bezichtigen en volgens die commissie is er gevaar voor brand. Een ernstig onderzoek, op welke wijze dit gevaar is af te wenden, zal nn plaats hebben. Uit Nijmegen meldt men De Nederlandsche fotografenkunstkring heeft gisteren hier haar jaarlijksche alge meene vergadering gehouden, onder leiding van den heer Clausing uit Haarlem. Aan de druk bezochte vergadering was verbonden een tentoonstellng van een bij zonder soort fotografisch papier; ook was er een inzending foto's in natuurlijke kleuren, merkwaardig èn wegens de uitstekende we dergave der klenren èn omdat ze vervaar digd waren door de gebroeders Lumiére zelf, de nitvinders der kleurenfotografie. In de vergadering werden verschillende belangen van de vereeniging en van den fotografenstand besproken. Een proces om oen bijenzwerm. Op liet oogenblik wordt tosschen twee ymker8 uit Corle (gem. Winterswijk) een eigenaardig proces gevoerd. Het betreft nl. het eigendomsrecht op een zwerm bjjen. De een beweert, dat de ni'-nwe zwerm, die bij zjjn buurman is komen aanvliegen van zijn stal afkomstig is. Do rechter zon bij deze oen Salomo's uitspraak kunnen toepassen. Immers, in de ymkerwereld heet het, wan neer men de koningin van eenen zwerm dood maakt, dat de zwërm dan naar den ouden korf terugkeert. Op die manier zou de rechter zich ook kannen oyertnigen van de juistheid der beweringen. Van belang is hierbij zeTcer het proef- schrift, waarop de heer Hildebrand uit Apel doorn de vorige week gepromoveerd is, nl. over het eigendomsrecht op bijenzwermen. (Arnh. Ct.) Naar men ons mededeelt, heeft gisteren een commissie van drie hoofdambtenaren op last van den minister van finaneiën een on derzoek ingesteld naar de «mbtelyke ver houding van den inspecteur en de ambte- naren^der belastingen te Tiel. Gisteren is te Amsterdam een vergade ring gehouden van het nationaal comité voor afschaffing van nachtarbeid in het bakkers- Uëdrijf. Daarin brachten de heeren Teboek- poort en Diemer rapport nit over hnn be zoek aan minister Talma, dié gaarne een andientie had toegestaan. De minister be ijvert zich om door wettelijke regeling den nachtarbeid der bakkers, zoowel voor pa troons als gezellen te doen ophonden. Hy droeg reeds aan de commissarissen der Koningin in de provincies, aan de burge meesters en inspecteurs van den arbdid op, om bijzondere aangelegenheden in het bak kersbedrijf te onderzoeken. De minister hoopt «eer spoedig een wetsontwerp dienaan gaande in te dienert, doch hy zal vooraf eerst het oordeel van dit comité inwinnen. Besloten werd de actie tot afschaffing van den nachtarbeid opgewekt te blijven voort zetten. Gisterenmorgen heeft de kantoorlooper van de firma M. Adler, handelende in rywiel- onderdeelen, te Amsterdam, zijn portefeuille verloren. In die portefeuille bevonden zich een be drag van f 360 aan bankpapier, benevens wissel, betaalbaar bij de firma J. van Kol, te Amsterdam. De f 360 had do man ooi- vangen in het bureau der postkwitanties, Singel hoek Raadhuisstraat, terwijl hy de portefeuille eerst miste op den N. Z. Voor burgwal by de Poort van Cleve. De wissel wordt door de firma Kol, welke onmiddellijk was gewaarschuwd, natnnrlyk niet uitbetaald. De voormalige worstelaar Muldoon heeft naby New-York een sanatorium, waar minister Root eicli aan een knnr onderworpen heeft tegen zijn toenemende zwaarlyvigheid. Even als de overige patiënten, die zich door Mul doon laten knreeren, moet de minister iederen morgen om 5 uur opstaan, verscheidene glazen warm water nitdrinken en dan een wandeling maken van 8 kilometer. By zyn terugkeer krijgt hy een konde douche en eerst dan wacht hem een sober ontbijt. Na het ontbijt mag hy een weinig aitrnsten en zich dan een paar aren met Staatszaken bezig honden, als hij er last in heeft. Het verdere van den dag raag hy naar eigen keuze besteden alleen moet hij 5 minuten nret Mnldoon worstelen. Root, die 250 pond weegt, moet zeer veel baat vinden by deze knar. Het hotel „Victoria" in de Spuistraat te 's Gravenhage is met den geheelen inven taris voor f 325.000 afgemijnd door den heer J. Den Hartog. Het hotel kwam den 6den in veiling op f 281.000. Grafschennis. Herhaaldelijk kwam het in den laatsten tijd voor, dat op de algemeene begraafplaats te Maastricht bloemen van de graven werden gestolen. De marechaussee, die een wakend oog hield, betrapte dezer dagen een man op heeterdaad, die bezig was op de graven groeiende geraniums nit te trekken en op te bergen. Tegen den grafschenner werd proces-ver baal opgemaakt. Dinsdag is door de politie te Utrecht ge arresteerd Jan Vrije nit Vries, die volgens eigen opgave op 23, 24, 25 en 28 Juni jl. rijwielen verduisterde te Leeuwarden, Bor ger en te Zwolle en die vervolgens beleende •n verkocht, successievelijk de namen op gevende van De Vries, Poppema en Kingma. Hy is naar Zwolle getransporteerd en aldaar herkend. Te Amsterdam heeft de vereeniging Eerste hnlp by ongelukken gisteren haar jaarlijk sche algemeene vergadering gekonden. Uit het verslag vermelden wy In den laatsten tyd kwamen de afdeelingen Utrecht en Arn hem tot stajjdnog wordt herinnerd aan de ontwikkeling der Friesche vereeniging het Groene Krnis. In verband met het ver meerderen, der afdeelingen stelt het hoofd? bestnnr voor het aantal leden op 7 te bren gen. Aan den minister van binnenlandscho zaken werd een request ingediend tot kos- telooze verkrygbaarstelling van onderwyg voor E. H. by O. Aan de commissie van den wedsta*yd E. H. by O., te 's-Gravenhage, werd een bedrag van f 25 uitgekeerd voor bekroningen. Belangrijk voor het redding' wezen was het le internationaal congres te Frankfort. Evenzeer belangrijk moet gé- noemd worden de wedstrijd E. H. by 0. te 's Gravenhage. Niet verzuimd mag wórden de aandacht te vestigen op de ziekentrans port-colonnes die hier en daar in ons land georganiseerd worden en die op uitnoodiging van hot Amsterdamscho comité van het Roode Krais door de afdeeling Amsterdam E. H. by O. reeds in oefening gebracht werden. Uit de afdeelingsverslagen bleek het volgende: 's Gravenhage heeft gezorgd voor een prac- tische automobiel tot transport van gewon den en zieken, Utrecht en Arnhem wijdden zich tot heden uitsluitend aan cursussen. In het hoofdbestuur werden benoemddr. H. M. Hymans, 's-Gravenhage, J. M. van der Poel, Arnhem, C Schreuder, Utrecht^ en Henri L. Boas, Amsterdam. Aan mr. A. J. E. A. Biks, 's Gravenhage, die zyn plaat3 in het hoofdbestuur door een doctor wil zien ingenomen en daarom voor herbenoeming bedankt, werden woorden van dank gebracht. Dinsdagavond is in hot gasthuis te Til burg overleden, de 17-jarige Goirlenaar Snels, die in den avond van Zondag 14 Juni bij gelegenheid der kermis, to Hilvarenbeek in den bovenarm was gestoken. De andere Goirlenaar v. H., die terzelfder gelegenheid een diepe steekwonde in den rug bekwam is, gedeeltelijk hersteld, maar nog zeer invalide, naar de ouderlijke woning tërnggekeerd. Of hy ooit geheel genezen zal, kan niet met zekerheid worden vastgesteld. (N. T, C.) Dinsdagnacht ontstond er brand in 't café van Kroese, aan den Bekkumerweg te En schedé, toebehoorende aan den nevenbanr v. d. Broek. Door de hitte sprong een bns koolzuur, waardoor de muren van het per ceel werden vernield. De brandwoer wist de belendende hnizen te behouden. De schade wordt door verzekering gedekt. Dinsdag-avond bericht 't „Vad.", werd door Jen heer Chr. Nell iu tegenwoordigheid van nog eenige deskundigen, op het strand teScheveningen een „meteorologische vlieger" opgelaten. Doze vlieger heeft in hoofdzaak den vorm van dfe gewone moderne vlieger, welke men in de speelgoedwinkels kan zien uitgestald den vorm van een rechthoekig parelellopi- pedumalleen zjjn de afmetingen aanzienlijk grooter. Bovendien zyn nog twee linnen vleugels aangebracht, om den vlieger de r.oo- dige stabiliteit in de lacht te geven. Wan neer de wind te sterk is, worden deze vleu gels door een caontchoncband van zelf naar achter getrokken. De meteorologische vlieger dient om er zelfregistreerende weerkundige instrumenten aan te bevestigen, ten-einde op verschillende hoogten in den dampkring meteorologische waarnemingen te doen. De vlieger is door den haer Nell vervaar digd naar het model, dat door de „Seèwarte" te Hamburg voor het doel wordt gebruikt. Daar wordt de vlieger bevestigd aan een staaldraad van 'ongeveer 14.000 M., dat door een motor wordt afgewonden de vlieger kan daarmede een verticale hoogte van ongeveer 6000 M. bereiken. De vlieger van den heer Nell was voor ditmaal nn het slechts een proef op kleine schaal gold bevestigd aan een tonw, waarmede een verticale hoogte van 170 M. werd bereikt. Het apparaat ging bewonderingswaardig snel en regelmatig en met groote kracht naar boven. De windkracht, met een anemo meter opgenomen, bleek te zyn ongeveef 8 M. per seconde. De proefnemingen zullen door den beer Nell binnenkort op uitgebreider schaal wor den herhaald. Kort vóór de laatste vergadering van de f „Maatschappij tot opvoeding van weezen in het huisgezin", heeft het „Hbl." uiteengezet, welk belang gemoeid was met een groote opkomst der leden op deze vergadering. De grieven, welke tegen den directeur van deze maatschappij waren ingebracht, stelde het blad in het licht, om daidelgk te maken dat 1 het bestnnr behoorde te worden gesteund in zijn pogingen om weer baas te worden in het aan zyn zorgeu toevertrouwde hnis. Thans heeft do directeur, do heer Wond- stra, een aanklacht wegens beleediging tegen het „Hbl." ingediend. Omtrent het ongeval, dat voor 14 dagen de logger „Admiraal Kortenaer", van Vlaar- dingen, op de haringvisschery overkwam, wordt door de bemanning, die behouden te Vlaardingen is aangekomen, het volgende meegedoeld In volle zee werd op hot schip een ge weldige knal gehoord. In den daarop vol genden nacht bemerkte men, dat het schip lek was. De pompen en de stoompomp wer den in 't werk gesteld, doch hot instroo- mende water vermeerderde steeds, zoodat den volgenden dag 6 man der eqnipage, waaronder de jongens, met het goed der bemanning met eigen boot nanr den Engel- schen stoomlogger „Lord Cromer" werden overgebracht. Om 11 unr in den avond was de hoeveelheid water zóó toegenomen, dat het vnur van het donkey werd gebluscht. Toen gingen nog 5 man naar het Engelsche schip over. Do schipper en een raatroos bleven nog aan boord, maar tegen 2 aar verlieten ook zy hnn schip. Dqor den zw aren regen verloor men het vaartnig nit het oog. De schipbreukelingen werden daarop naar Lerwick gebracht en vertrokken drie dagen later via Leith naar Rotterdam. De tydon dat de Indianen skalpen jaagden in de prairiën van de Wild-West zyn allang voorby. Byna iedere Amerikaansche uni versiteit telt koperklenrigen onder haar stodegj^ftdo jongelingsschap en thans heeft mefi schiïtterstalent ontdekt by een jongen Sionx-Indiaah^ Hy is naar de kunstacade mie te Carlisle in Pennsylvanië gezonden om daar zyn flplent te ontwikkelen. Groote bosqfiibranden vernielen volgens be richt uit Ottjfwa de streek var. de St.-Lan- rens in do 'Canadeesche provincie Qnebec. Twee dorpen met houtzageryen zijn verdwe nen. Te Carmel is een trein mot 26 wagens vernield. Een andere trein moest 36 uren wachten tot een brand, die 50 K. M. bos,ch verteerde bedaard was. De onderhandelingen tusschen het bestnnr van de A. N. D. B. en de A. J. V. te Am sterdam konden eergisteren door verhindering van een der leden niet worden voortgezet. Inmiddels blijft het standpunt van het Bondsbeslnur, dat het bereid is met de firma E<J. van Dam te onderhandelen, zoodra deze hanr bedryf te Antwerpen stopzet en das het conflict doet eindigen met den Antwerpschen DinmaDtwerkersbond, dat, zooals men weet, loopt over het doen werken van een aantal werklieden op eon loonregeling welke zonder medewerking van den Bond, is tot stand gekomen. In de grensplaats Bocholt is de besmette lijke oogziekte, welke daar voor eonige jaren woedde, weer opnieuw onder de jengd uit gebroken. Ook volwassenen worden erdoor aangetast. Gisterennacht heeft naby en boven Har- lingen een onweder gewoed als hier aan zee maar zelden voorkomt en in tal van jaren niet is voorgekomen. Om 2 nar be gonnen, dnnrde het voort tot acht nnr in den morgen, aanvankelijk zonder regen, later gevolgd -door stortregens en hagelslag. De bliksem sloeg in het dak van de door een onde vronw bewoonde barak voor be smettelijke zieken op den Noordergrachtswal en vernielde een 30-tal dakpannen, doch veroorzaakte geen brand of persoonlijke on gelukken. Dit is das de 2e maal in 8 dagen dat de bliksem daar insloeg (op 7 Juli iu het „Heerenlogement^. Door de activiteit van deéj machinist v. Volderen, gestationneerd te Rotterdam, is naby Sliedrecht aan de hafte Gasfabriek Dinsdag een ernstig ongebSk voorkomen. De baanwachter hajr al. verznimd de af- sluitboomen van den yóverweg neer te laten voor trein 138, die^ te 3 unr 39 min. van Gorinchem richting (Rotterdam vertrekt. Een boerenwagen! bespannen met 2 paar den, bevond zich dientengevolge midden op de rails, toen de trem nog op enkele meters afstand daarvan dooit den oplettenden ma chinist tot stilstand wérd gebracht. Gisternacht te 12 nnr ongeveer ontstond er brand in de boerderij vair den heer W. Schrijver te Yorchten (gom. Heèrde Gold.). Huis, schuur, een paap heoimytenYen bjjna nl 't huisraad werden een prooi der vlammen. Ongeveer 300 kippen, 14 varkens eli een hond kwamen in de vlammen om. Assurantie dekt de schade. (Dev. Dbl.) GOUDA, 16 Juli 1908. Hedenmorgen is van een onbeheerd staande boerenwagen, aan het Hontmanspiantsoen, eon zwart geolied dekkleedje ontvreemd. Door de politie is hedenmorgen naar Ze venaar overgebracht een aangehouden min- derjarigo Dnitscher. Het programma voor de Orgelbespeling op a.s. Dinsdag bevat, naar wij vernomen hebben zeer vele mooie nummers, waaronder ook een lied voor sopraan met viool- en orgelbegeleiding. Gisteren werd vanwege het ministerie van Waterstaat (posterijen en telegrafie) aanbe steed het bijspannen van dradon aan de telefoonlijn van Hoofddorp naar Leimuidtn enz.'t laagst werd ingeschreven door P. van den Berg, te Waddinxveen, voor f 3469. By Kon. besl. van 8 dezer is benoemd tul hoogheemraad van het hoogheemraadschap van Rijnland, provinciën Noord- en Zuid- holland, de heer J. Chr. van der Torren, to Waddinxveen. Beroepen by de Ned. Hervormde kerk te Montfoort ds. H. E. J. Hupkes te Waddinx veen. MARKTBERICHTEN. Gouda, s6 Juli 1908. GRANEN. Vaster. Tarwe: Zeeuwsche 9.15 f 9.60. mindere' dito 8.75 i 9.10. Afwijkende 8.25 4 8 50. Polder f -.Rogge Zefcuwsche 7.4 7.5 Polder 6.50 4 6.90. Buitenlandsche per 70 kilo 7.a -.Gerst: Winter -.4 Zomer i 4 -.Chevalier 7.—- 4 7.50. Buitenl. voergerst per 65 kilo f 5.25 4 5.75. Haver per hectoliter 3.75 4 4 10. Per 100 kilo 7.50 4 8,25. Hennepzaad: Buitenlandsche per 50 Kilo 7.4 7.50. Kanarieiaad 9.50 4 10.Karwijzaad per 50 Ijialp 4 -.Koolzaad 4 per Hectoliter. Erwten Kookerwten 4 Buitenlandsche voererwten per 80 Kilo 775 4 810. Boonen bruine Boonen. 4 Witte boonen a Paarden boonen 7 50 ii Duiven boonen 4 - Mais per 100 Kilo Amerikaansche Mixed 7.50 4 7.90 Kleine ronde 7,75 4 8. Veemarkt. Melkvee, goede aanvoer, handel en p ijzen vooruit. Vette varkens, goede aanvoer, handel vrijwel, 18 4 21 ct. per halt K.G. Biggen voor Engeland, redel. aanvoer, handel traag, 16 4 17 ct. per half K,G. Magere Biggen, goede aanvoer, handel traag 0.80 4 1.05 per week. Vette Schapen, goede aanvoer, handel zeer flauw, 18.4 f 23. Lammeren, geen aanvoer, handel 4 Nuchtere Kalveren, eenige aanvoer, handel 4 J 9— Graskalveren geen aanvoer, handel f4 Fokkalveren 8 4 14 Kaas, aangevoerd 135 partijen, handel vrywel. ie kwal. f 26.— 4 ƒ282de kwal. ƒ22, 4 25- Zwaardere 25 4 30.—. Noordhollandsche f 26.a Boter 1398 stukken van '/s KG. Handel vrywel. Goeboter 1.25 4 ƒ135. Weiboter 1.05 4 1.15. Door de Arrondissements-Rechtbank te Rotterdam werden gisteren veroordeeld A. K., 22 jaar, visscher te Gonda, wegens verzet tegen de politie, tot 14 dagen gevan genisstraf en H. de B., 27 jaar, melkslyter te Zevenhuizen, wegens diefstal, tot 2 maan den gevangenisstraf. Yoor het gerechtshof to 's Gravenhage (vacantiekamer) verscheen gisteren M. H. v. W., 42 jaar, bierbrouwer, die oorspron kelijk voor den kantonrechter te Leiden was gedagvaard wegens het zonder vergunning jenever aanwezig hebben op een open terrein (kermisterrein), op gernimen afstand van een door hem geëxploiteerd koffiehuis (hetPost- hof) aan den Rynsbnrgerweg. De kanton rechter had bekl. vrijgesproken, daar hij het terrein beschouwde als een open aanhoorig- heid van het koffiehuis. Maar de rechtbank te 's-Gravenhage had het vonnis vernietigd en bekl. veroordeeld wegens het zonder ver gunning sterken drank ten verkoop in het klein in voorraad te hebben. Dit vonnis was intnsschen door den Hoogen Raad ver nietigd en de zaak naar dit hof verwezen, op grend dat de rechtbank haar vonnis niet voldoende met redenen had omkleed ten aanzien van beklaagde's verweer, dat het terrein was te bescbonwen als een open aanhoorigheid van bet café. Bekl. deelde thans mede, dat aan zijn café grenst een tuin, waarin ook geschon ken wordtdaaraan groust een hockey-veld, waar op bestelling ook wel drank wordt verstrekt. Op dit terrein zyn by feesten ook wel buffetten geplaatst. En by de he- waste gelegenheid, toen bekl. was bekegrd, stond er een tent met een bnffet. Gedurende de bewuste kermisweek is het gebrnik van sterken drank daar intnsschen miniem ge weest. Een gedeelte van den dag was hot terrein vry, 's avonds werd er een klein entrée geheven. De tnin, de tennisbanen en het hockeyveld vormen één doorloopend ter rein, met een sloot omgeven. Als getuige werd gehoord een architect nit Leiden, die een en ander bevestigde en een teekening overlegde van het terrein. De procnrenr-generaal, mr. Byleveld, was van oordeel dat hier inderdaad alles was één geheel, waartoe het hockeyveld behoor de, met een algemeene omsluiting. Men heeft hier dus te doen met een aanhoorig heid. Dit beg^p verviel niet door het tyde- lyk heffen van entree. Ten onrechto das heeft de rechtbank art. 24 der Drankwet niet toepasselyk geacht. Gerequireerd werd dus bevestiging van het vrijsprekend vonnis van de rechtbank. De verdediger, mr. H. W. C. J. de Jong uit Léiden, wees erop dat deze vervolging op touw is gezet door een Geheelonthon- dersvereeniging, die een „stillen agent" naar 't terrein heeft gezonden om proces verbaal op te maken. Het gemeentebestuur var. Leiden is echter van oordeel dat bekU recht had, op dit terrein drank te hebben. PI. sloot zich aan by het requisitoir van den procnrenr-generaal in den breede betoo- gende dat men hier inderdaad te doen heeft met een open aanhoorigheid. Uitspraak over 14 dagen. Het gt rechtshof te Amsterdam hield zich heden langdnrig bezig met de zaak betref fende de vroegere dienstbode van irenle Boddaart die in hooger beroep was geko men van een vonnis der rechtbank aldaar, waarbij zy tot 2 jaar gevangenis was ver oordeeld wegens diefstal op 4 April, ten huize van genoemde freule in <Wvan Eeghen- straat gepleegd. Zy hal naar men zich herinnert, met do wetenschap dat de frenle afwezig was, het dienstmeisje het hnis uit gelokt met een quasi boodschap naar Zand- voort en toen zich van kleedingstakken, gouden sieraden en f 145 aan geld meester gemaakt. Beklaagde nam ook r.n dezelfde houding aan als vroeger voor de rechtbank. Vrynit verklaarde zy geen spyt te hebben van het feit, omdat haar plan zoo goed was uitge voerd. Alleen spyt had zy ten aanzien van de freule, wyl deze haar zoo goed had be handeld en het ook nu zoo goed met haar voorhad. Het was das van haar, zooals de raads heer. mr. Henny, 't beschouwde, een soort van sport. Het verhoor dat beklaagde onderging was streng psychologisch. De procnrenr-generaal mr. Band wees er op, dat bekl. reeds op 13-jarigen leeftijd verdacht werd van oplichting, daarna twee maal was veroordeeld wegens diefstal in loondienst. Waar zy nn dit laatste feit mot zoo groot overleg, met zooveel sluwheid had gepleegd, acht spr. de door de rechtbank opgelegde straf onvoldoende en requireerde haar te veroordeelen tot 3 jaar gevangenis straf. De verdediger, mr. Peral, achtte onder zoek naar haar geestvermogens noodig. De advocaat-generaal echter, gelet op het wel beraden plan en de slimme uitvoering, zag de noodzakelijkheid van een psychisch on derzoek niet in, doch refereerde zich aan het oordeel van het hof. Postkantoor te Gonda. Ljjst van de aan dit kantoor en de daar onder behoorende hulpkantoren ter post be zorgde brieven en briefkaarten, welke wegens onbekendheid van de geadresseerden gedu rende de le helft der maand Jali niet zyn kannen worden uitgereikt. Namen der Plaatsen van geadresseerden. bestemming. Brieven Binnenland. J. Koster, Amsterdam. M. Mergler, Den Haag. J. Mend'els, Scheveningen. Pension Velthagen, Velp (Gld.) Briefkaarten. Twee stuks zonder adres. Brieven Buitenland. Poste restante rne de Pépin, Ixelles. G. I. B. General Delivery, Newyork. Nota. Aan de afzenders wordt aanbe volen hnn naam en adres op do stukken te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid aan hen kannen teruggegeven worden. WOENSDAG 14 JULI., L.K. H.K Staataleentmten. Nederland. Oertif. Ned. Werk. Schold ai/, 75 Portohal. Oblijr. TabakstRono- polieleening (500 5000 Ir.) 4V, 95'/. Rentelooze certif. f 6._ Oblig. le Serie L 100 3 64 Buioarije. Zegadleening 1904 5 93'/, Hypotbeflhtaatsl. 1892 6 96,/, Rdsland. IwangDombr. Obli- gatien 47, 947, Azie. Japan Obligation 1899 4 80 Colombia. Geconsolideerde Buitenlandsche Schnld. O. 1000 P. 3 44 Hypotheek-Banken Pandb. Rotterd. Hypb. 4 100 - Pandb. Standaard Hypb. 47, 99 Pdbr. Sted Hypb. 'sGrav, 4'100V, - Pandb. Utrechtsche Hypb. 4", 100J Pandb Westlandsche Hypb. 4 96'/, Pandb, Zuid-Holl. Hypb. 4 95'/, Pandb. Algemeene Groninger Scheeps-Hypb. 4'/, 99'/, Pandb. Nederl. Hyp. APand- brielbank 4 93 Pdb. Ned, Scheeps-Hypb. 41/, 100 Pandb. Bataalscbe Hypb. 4 941/, Eerste »ed. Hypotheekbriel- bankf 4 94 Pandb. Hollandscbo Hypb. 47, 95 Pandb. Nationale Hypb. 4 100 2 96 - Scheepvaart-Maatschappijen. Stag. L. Smit en Co. Sleep- aionst 41/, 100 Premieleeninqen. Bkloik, Loten Stad Antwerpen 1887 97 Spoorwetjleeningeie. italic. Obl. Znid-Italiaansche Spw. Mij. 3 66'/, Diversen Obl. Ned.-Ind. Gas Mjj. 1905 4 1007, IN Costumes tailleur, Mantels, Ulottsen, Kokken en Japonstoffe"h in /eer groote keuze tot de meest con- cnrreerende prjjzen. ,«i i i 11 Burgerlij ke/tjf 1 ad. De Directémr v. h. Post- en Telegraafkantoor, M. 0. HENNEQUIN. GEBOREN; 13 .Jali. HeWHtfta Johanna, ouders H. J. Verblaanw en fl. Diebrink. Cornelia Wynanda, ouders J. Kwinkelenberg en M. J. Bron. 14. Jobannis Cornelia, ouders L. H. Fraayen en C. T. Janssen. Antje Wynanda, ouders W. Langeraar en P. Kouwenhoven. Jan, ouders K. Noorlan- der en J. Andersen. 15. Leendert Jo bannis, ouders D. P. Boot en E. M. C. Mas- saar. 16. Johanna Clazina, ouders W. van Wijngaarden en P. de Graaff. Willem Leendert, ouders A. Anders en J. Wille- brand. OVERLEDEN14 Jali. A. IJsselstyn^ 86 j. 15, M. Bakker, wed. J. van Leen- i wen, 77 j. GEHUWD 15 JaliJ. Wiltenbnrg en J* J. Lagthart. D. J. van Vliet en C. M. Erberveld. H. van Es en J. J. Graatsraa. A. A. Weyman en M. M. J. de Jong. D. J. VV. Waltz en N. Dekker. Heden overleed onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer in den leeftijd van rnira 86 jaar. D. IJSSELSTIJN. J. J. IJSSELSTIJNExalto. J. C. IJSSELSTIJN, I N. IJSSELSTIJN— Amsterdam. Jonker, T. G. IJSSELSTIJN. A. J. IJSSELSTIJN. J. C. IJSSELSTIJN-Blanken. C. G. IJSSELSTIJN, C. E. IJSSELSTIJN— Den Haag. Pflüohadpt, DORA IJSSELSTIJN. Gonda, 14 Jnli 19pt

Goudsche Courant | 1908 | | pagina 2