REGENMANTELS Onnavolgbaar BINNENLAND. Bultcnlanilscli Overzicht. Stadsnieuws. 3888te Staats-loterij Rechtzaken. Posterijen en Telegraphic. de Nouveautés ,&T*?%z<fn&crrrL ADVEHTENTIEN Is alles waarin Hij zich openbaart, het eindpunt uwer verlangens Hebt gij rust in Hem Kunt gij zeggen „ik geloof' Ik mag dit wel vragen, nietwaar We zijn hier niet gekomen om onszelven wat wijs te maken en gij zit hier niet om de kritiek maar oin eerlijk te zijn en de waarheid aan te durven, om in te keeren tot uzelf, uzelf te leeren kennen, schuld te belijden en als gij van God vervreemd waart, Zijn nabijheid weer'te zoeken, u voortdurend te' bekeeren. Odat de God der waarheid in ons midden zijdat onze zielen bereid zijn om Zijn geest te ontvangen en wij gereed om door Hem te worden geleerdIk vrees dat er veel aan ons ontbreekt, en vertrouw dat wij ontevreden zullen zijn over onszelf, 't Zou een bewijs zijn dat God niet vergeefs heeft aangeklopt. Roepen wij uit de diepte tot Hem, uit de diepte onzer zelfgenoegzaamheid, zelf zucht en ongeloof. Bidden wij om Zijn licit en leiding. Laat er een nieuwe geesl komen in ons hart en leven, in school, Kerk en -maat schappij 't Is niet alleen om onszelf, maar ook ter wille van onze kinderen. Hoe graag zouden we hen gelukkig zien, van God geleerd, zoodat de vrede hun deel was De vacantie-tijd is weer ten einde ge spoed. De gedachte daaraan gaf mij, nu het schoolonderwijs wordt hervat, aan leiding tot deze woorden. Dat er gewerkt worde met lust, ge arbeid met ijver, moge het zijn in het licht van een hooger doel. Dat gij gezegend moogt zijn in de kinderen die U zijn toevertrouwd, bovenal door het bewustzijn dat zij in aanraking worden gebracht, met edele gedachten, reine idealen, goddelijke dingen. Het is een vergoeding voor veel teleur stelling, een verzoening met menig verlies, als uw kind van God js geleerd, bezield met den geest van innige, gezonde vroom heid. Dat God zij met ons allen; dat Zijn wijsheid ons licht, Zijn gemeenschap onze vrede zij. Wie Hem oprecht toebehoort, neemt toe in deugd en liefde. Wie aan Zijn wil zich onderwerpt, is tevreden met zijn lot. Hij is waarheid, recht, liefde, licht en leven. Ach, dat wij allen van God waren geleerd, kinderen van den Eeuwige Bid en werk De kunst des levens Schuilt in dat vereend gebod 't Is uw plicht en voorrecht tevens, Kind der aarde, kind van God Werk en bid. AU' 's Hemels gaven Vloeien uit die dubb'le wel Wien niet bidt, is 't werken slaven, Wien niet werkt, is 't bidden spel Bid en werk bij zon of regen, Bij bewoUtt' of klare lucht Bidden is des arbeids zegen, Arbeid is des biddens vrucht. Werk en bid En al uw krachten Keeren tot haar evenwicht, Daden groeien uit gedachten En het zwaarste kruis wordt licht (no. 108 uit den Liederenbundel.) H. VAN ASSENDELFT. Reuter seint uit Kopenhagen, dd. 8 Sopt.: De gewezen minister van justitie Auerti heeft zich hedenmiddag by de politie aan gegeven en verklaard zich schuldig te heb ben gemaakt aan valschkeden en bedriege rijen, loopende over groote bedragen, ten nadeele van het ministerie van financien, de Nationale Bank en een particuliere bank. Hij verklaarde echter, dat het bedrag tot dekking van de verduisterde gelden voor handen was. v Reuter seint uit Rambouillet, d.d. 8 Sept.: De ministerraad vergaderde hier heden, on der leiding van den president der Repu bliek. Minister Pichon deelde den Raad het onderhoud mede, dat h\j gisteren had" met den Spaanschen gezant, markies Del Muni, en legde het antwoord over van de regeering te Madrid op de Kransche voorstellen be treffende de internationale waarborgon, aan Moulay Hatid te vragen, vóór diens erken ning door de mogendheden. Uit die mede- deeliugen bleek, dat de onderhandelingen geleid hebben tot volkomen overeenstem ming tusschen Frankrijk en Spanje over den inhoud der nota, die aan do mogendheden zal worden voorgesteld. De zitting van den Raad zal hedenna- middag worden hervat. Reuter seint uit Parijs, d.d. 8 Sept.: Naar luid eener dépêche van de „Patrie" loste Zaterdag een individu te Üsterbay eenige revolverschoten op het voorbijgaande rijtuig van president Roosevelt. De dader werd gearresteerd. Gisteren is tusschen do gemeente Fried- richshafen on de directie van Zeppelin's j maatschappij do overeenkomst aangegaan, I waardoor de stad de gronden, voor Zeppe- j lin's onderneming benoodigd, voor 840,000 Mark koopt en ze voor 50 jaren aan Zeppe- lin's maatschappij verpacht voor 5000 Mark per jaarzoo do onderneming meer dan 40,000 Mark belasting moet betalen, wordt deze pachtsom met de helft verminderd, bij een belasting van 50,00ür.4DJirk wordt de pachtsom geheel kwijtgescholden. Na ver loop der 50 jaren heeft de onderneming het recht den grond van de stad te koopen voor 2 3 van den prijs, dien de stad thans be taalt; verlaat de maatschappij de stad voor den afloop van het contract, dan moet zij als schadevergoeding aan de .stad betalen 1/3 van den koopprijs, terwijl dan alle wo ningen, op den grond opgericht, aan de stad vallen. De maatschappij geeft aan de stad, om den koop te doen doorgaan, een leening van 500,000 mark tegen 4 pCt., die in 50 jaar- moet worden geamortiseerd. De groote protestmeeting ten gunste van koetsier Roche zal Vrijdag a.s. plaats heb ben en niet den 14en, aangezien Roche op dien datum onder do wapens moet komen voor zijn negen dagen. Het comité van de nationale federatie der verlichtiugswerkiieden heeft tegen het ont slag van Roche een protestmotie aangenomen, van 'oordeel zjjnde, dat „buiten de werkuren alle burgers vrij zijn in hun doen en laten en dat dit beginsel te ontkennen gelijk staat met de wet van 1884 op z\j te zetten". In de Volkstribuun vindt men de volgende statistiek over de bevolking van Antwerpen Volgens de statistiek, door het Gezond heidsbureel uitgegeven, beliep de bevolking der stad Antwerpen op 1 Januari 1907 312,571 zielen. In den loop van het jaar groeide zp aan met 7056 geboorten en ver minderde met 4453 sterfgevallen. Derwijze dat de bevolking op 31 December 1907 315,179 inwoners had moeten wezen. Maar men weet dat de nederzetting nit andere gemeenten en uit den vreemde te Antwerpen zeer sterk is. Door deze nederzetting, waar van de uitwijking afgebroken, bereikte de bevolking onzer stad op dat tijdstip 320,938 inwoners. Het aantal sterfgevallen per 1000 inwo ners was 13.02, de vreemdelingen niet in begrepen deze meegeteld 13.09. Er zjjn weinig steden waar de sterfte zoo gering is. Voor het geheel van België bedraagt z(j 16.40 per duizend. Maar ook de geboorten zijn bij ons minder dan die voor het geheel van het land. Voor België is deze verhouding 23.72 de duizend inwoners, voor Antwerpen slechts 22 de duizend. Zooals overal, is de beweging der bevol king ook to Antwerpen bij de arme klassen het sterkst aigeteekend. Do rijke klasse telt 81 geboorten, 21 huwelijken en 112 sterf gevallen. De welhebbende klasse .40(1. ge boorten, 196 huwelijken en 328 sterfgevallen. De burgerklasse: 1817 geboorten, 947 hu welijken en 793 sterfgevallen. De arme klasse4755 geboorten, 1596 huwelijken en 3220 sterfgevallen. Bij de verkiezing te Nisj voor een zetel in het parlement is de minister van buiten landsche zaken, Milowanowits, met groote meerderheid verslagen door den oud-radi caal Oetsoenowits. Voor Mi'owanowits stem den slechts de jong-radicalon. De coalitie der beide radicale groepen wordt door deze onverwachte'0 nederlaag van Milowanowits in gevaar gebracht. Minister-president Weli- mirowits heeft den in Mariënbad vertoeven- den Milowanowits in kennis gesteld van diens nederlaag. Hij zal niet aftreden als minister en eerst na de heropening der SkoepBjtina, midden October, zal beslist worden of een samengaan der beide radicale groepen ook verder mogelijk is, dan wel of men aan 't eind des jaars weder zijn toevlucht zal moeten nemen tot nieuwe verkiezingen. Verspreide Bericht-én. Frankrijk. i Verschillenden met verlof zyuyen Fran- schen gezanten is aangezegd, d;lt zy naar hun posten moeten terngkeoren, u\et het oog op de elk oogonblik to verwachten gewich- tigo onderhandelingen in do Marokko-kwestie. De ingenieur Bertin spreokt tegen, dat hy een artikel in een Duitsche krant heeft gezet over het gebrek aan eenheid in de Fransche marine. Do typografen hebben zich, in antwoord op de rondvraag van den algomeenen ar- boidsbond, tegenstanders verklaard van de algemeene staking, dan tenzij do vrijheid van vakvereenigingen bedreigd wordt. Duitschland. Twee brooddronkenen, waarvan do een als anarchist te boek staat, hebben van een standbeeld van Bismarck te Höchst aan de Main de sporen en de sabelscheede stuk geslagen. Op grond van de vereenigingswet^is te Mainz een anarchistische vereeniging ont bonden. Turkije. De regeering zal aan de leden der benden in Macedonië, die hun wapens neergelegd hebben werk verschaffen, opdat zy niet weer tot hun oude leven terugkeeron. Hot gaat over ongeveer 1100 personen. Marokko. In de omgeving van Mogador is Moelay llafid tot sultan uitgeroepen. De uitroeping te Mogador zelf en te Casablanca wordt door de Franschen verhinderd. Amerika. De „N.-Y. Herald" maakt een brief open baar van Roosevtlt, waarin deze toestemt in het verzoek van Cubaansche zyde om den dag der overdracl^^an het bestuur in Cu baansche handen Wr doen samenvallen met den geboortedag van José Martin „Cuba's bevrijder", nl. 28 Januari. Atjeh. De correspondent te Kotaradja van de Tel. seinde gistermiddag: Licht gewond luitenant Hogervorst. (Bedoeld is de 2e luitenant der infanterie W. Hogervorst, die in September 1905 tot officier werd benoemd.) Bali. Men meldt uit den Haag Blijkens een dd. 8 September aan het ministerie van koloniën ontvangen regeerings- telegram, zijn wegens mogelijke ongeregeld heden op het eiland Bali twee compagnieën infanterie ter versterking derwaarts gezonden. Gemengde Berichten Een 27-jarige winkelbediende te Amster dam, die met een Duitsch meisje in do Goveit-Flinkstraat woonde, kreeg op 23 Juni woorden met haar, en er volgde een worsteling om een scheermes, dat zy weg genomen had en hy haar wilde afnemen, niet het resultaat dat zy ernstig aan de hand werd verwond en hij werd gevangen geno men, verdacht van poging tot moord of iets dergelijks. Maar Vrijdag voor de rechtbank verklaarden 't meisken en de hospita heel an ders, véél zachter, dan zy in Juni voor den rechtercommissaris hadden gedaan nu zóó dat het O. M. vrijspraak moest eischen. En de rechtbank voldeed daaraan dadelijk de jongeman, die eer. 70 dagen in vooyarrest was gehouden,— werd dadelijk in vryheid gesteld; en met zijn Anne, die hem er uit had ge holpen, ging hy verzoend de straat op. De Opmerker, bonwk. weekbl., deelt het een en ander mede over de woningprijzen in het onde Rome. Een gewoon burgerhuis in Rome kostte gewoonlijk in de beide laatste eeuwen der Republiek 00.000 sesterziën, omstreeks f8000. Voor prachtige weelderige woningen werden echter zeer hooge sommen gevraagd. Het schoone en fraai gedecoreerde huis van Ci cero bijv. kostte volgens ons geld 180.000 gulden de wegens de onde boomen van zijn tain veelbewonderde familiewouing van Crassus werd op een millioen getaxeerd en het wogens zyn kunstvolle en weelderige meubileering bewonderde woonhuis van Claudius werd zelfs met 1.550.000 gulden be taald. De huurprijzen waren tamelijk hoog. Voor- middelsoort huizen betaalde men 800 galden en hooger, voor kleinere, eenvoudige burgerwoningen 360—480 galden. De haar huizen in het oude Rome bestonden gewoon lijk uit drie, vier verdiepingen en hadden een hoogte van 21 meter. Volgens een ingezonden stuk in do Emmer Coarant zouden er te Emmer Compascuum en Emmer Erfscheiderveen niet minder dan acht-en-zestig clandestiene draukgelegenheden bestaan. Omtrent den brand te Westerlee, gem. Scheemda, (Gr.) schrijft men nader In de boerenbehnizing van den heer A. Pronk, eigenaar de heer Kranenborg te Bly- liarn, was de dorschmachine aan het werk. Om twaalf uur was het schafttijd. De werk lieden zaten pas aan tafel, toen ze „brand" hoorden roepen. Achter in de boerenschuur was brand ontstaan en de vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat aan blnsschen niet viel te donken. Vandaar zeker, dat men ook maar geen spnit liet aanrnkken. De be lendende behuizing, bewoond door J. Lowe ring en Van der Laan, vatte ook vlam en brandde oveneens geheel af. Van de inboe dels werd zeer weinig gered. Een kalf en de varkens van Pronk bleven behouden. Diens geheele oogst verbrandde. De locomo bile der dorschmachine werd gered, de stroo- pers verbrandde. Of de dorschmachine do oorzaak van den brand is, valt niet met zekerheid te zeggen. Huizen en inboedels waren alle verzekerd, doch niet hoog. Men meldt uit Wonbrugge Zondagavond ongeveer te halltien is een moordaanslag gepleegd tusschen Hoogmade en Rypwetering. Het schachtoffer is nog in leven en is woonachtig te Roelofarendsveen, De dader is door do politie te Hoogmade gearresteerd. Sterke drank was de oorzaak van het treurige geval. De 14 jarige knaap uit de Egelantiersstraat te Amsterdam, die na het ongeluk, overkomen aan zyn znsje, waarop by passen zou, het hnis heeft verlaten cn aan het zwerven is gegaan, is Maandag te Amersfoort door de politie aangehouden. Hy verklaarde nit vrees voor straf niet te hebben dnrven thuiskomen en van plan te zyn geweest naar een tante te Leeuwarden te gaan. Daar hy niet in het bezit van gold was, had hy de geheele reis te voet willen afleggen. Door de zorg van de politie is hy by zyn moeder teruggebracht. Hy deelde mede het zusje vóór hy wegging te hebben toegedekt en dat er niets byzonders met haar gebeurd was. (N. v. d. D.) In een dorpje by Genua heeft een auto mobiel, in sneltreinvaart oen hoek omrij dende, het eenige kind overreden van een werktuigkundige uit Genoa, die daar de vacantie doorbracht. De vader riep het G-jarig kind nog een waarschnwing toe, maar 't was reeds te laat liet jongske lag verpletterd op den grond. Krankzinnig van smart en woede greep de vader naar zyn revolver en sohoot op den wagen; het eerste schot miste, maar de tweede kogel bracht een doodelyke wond toe aan een der dames in den wagen en doodde den bestaar den De aato, die nog eenige vaart had, liep door, een 350 meters ver, en werd daar tegen een rots verpletterd, en de andere dame, die er in zat, werd zwaar gewond. De heer Elkhuyzen, die op een avond van de vorige week ter hoogte van de „Promenade" aan den Scheveningscheweg door een electrische tram werd overreden, is in den afgeloopen nacht aan de bekomen verwondingen in het Ziekenhuis overleden. v Zaterdagmorgen bemerkte men te Nijme gen by aankomst van een goederentrein nit Rotterdam, dat zich in een remkast van dien trein een man bevond. Het bleek een Engelscliman te zijn, stoker op een boot, die zonder geld of onderdak was en zijn bivak in de remkast had opgeslagen. Hij was in slaap gevallen en bemerkte by aan komst dat hy een uitstapje naar Nijmegen had gemaakt. Bij de gisteren ten stadhuize te Amster dam gehouden aanbesteding deelde voor de opening der bussen le wethouder van pu blieke werken mede, dat gebleken was, dat by onlangs gebonden aanbestedingen de na men van borgen op enkele inschrijvingsbil jetten niet door de borgen onderteekend, doch nagemaakt waren. Hij verklaarde die biljetten voor valsch en voor onwaardig en waarschuwde tegen herhaling. Een individu te 's-Gravenhage, dat al sinds gernimen tyd des avonds de omgeving van de Van de Spiegelstraat onveilig maakte door het plegen van voor de openbare eer baarheid in hooge mate kwetsende hande lingen, is eergisteravond door het kordate optreden van een dame, bewoonster van ge noemde straat, door de politie ingerekend. Bedoelde dame, die reeds meermalen de handelwijze van den aangehoudene had moe ten aanschonwen, als zy 's avonds alleen of in gezelschap van haar dochter naar huis ging, betrapte hem eergisterenavond in de MMMMMMHulil Hugo de Grootstraat, terwijl een andere dame hem passeerde. Zij greep den man daarop bij den arm en leverde hem over aan den politieagent, die op het Prins Hen drikplein is geposteerd. Deze bracht den man over naar het politiebnrean aan het Alexanderplein, waar hij een voorloopig verhoor onderging en waar ook de beide bovenbedoelde dames werden gehoord. Tijdens de regimentsoefeningen, gisteren door het regiment grenadiers en jagers in de dninen naby de vlakte van Waalsdorp gehouden, zakte het paard van den com mandant van het 4de bataljon, majoor J. Burger, bij het bestijgen van een dnin, met de achterbeenen diep in het zand, tenge volge waarvan het rijdier achteroversloeg en met zyn ruiter de helling afrolde. Majoor Burger kwam driemalen onder zijn paard en was een oogenblik geheel verdoofd door den val, doch de ijlings toegesnelde officier van gezondheid kon vaststellen, dat de ba taljonscommandant er geen ernstige gevol gen van zon ondervinden, zoodat dan ook van de inmiddels aangekomen brancard geen gebruik behoefde te worden gemaakt. Zaterdag was de werkvrouw Z. uit de Egelantiersstraat te Amsterdam naar haar werkhnis gegaan en had hare drie kinderen, zooal8 gebruikelijk, alleen moeten achter laten, een kindje van zes maanden en twee jongens van 5 en 14 jaar. Den oudste was op het hart gedrukt vooral goed op het kleine zusje te passen. Dat deed hy dan ook gewoonlijk wel, want hy hield veel van de kleine, mollige zus. Zaterdagmiddag was hem echter de lust om op straat te gaan spelen te sterk geworden. Broertje was al op straat en znsje zon wel een tijdje alleen kannen blyven, dacht hy. Vóór hy' wegging sloot hy de dear van de kamer af. Na eenige aren terugkomende, vond hy het kind in een toestand, die hem zeer beangst maakte. Znsje sliep en was niet wakker te krijgen. Met het wicht in den arm liep de knaap huilende by een bnnrvronw binnen, die om een dokter staarde, op wiens last het kind ijlings naar het Gasthuis gebracht werd. Daar bieek, dat het stakkertje dood was. Wat er met het wichtje gebeurd is, is tot heden niet opgehelderd, want de arme jongen heeft zich het geval zoo aangetrokken, dat b|j weggeloopen is en zich tot heden niet in de ouderlijke woning heeft vertoond. Men kan zich den toestand voorstellen van de moeder, een verlaten maar oppassende vronw, die zoo plotseling haar jongste missen moet en daarbij in groote ongerustheid verkeert over het lot van haar oudste kind. (N. v. d. D.) Door eenige heeren, leden van het eere- coraité der reclametentoonstelling te Arnhem, werd besloten aan de gisteren gehouden ver gadering van crediteuren mede te deelen, dat zy geneg9n waren persoonlijk eenige vorderingen, o. a. die van de muziek, van het personeel en van de onderlinge werk verrichting goheel te voldoen, waardoor aan de onderlinge crediteuren pl. m. 40 pCt. zon kannen uitgekeerd worden, onder voorwaarde evenwel, dat de tentoonstelling Zondag defi nitief gesloten zou zyn en dat de crediteuren niet zonden ingaan op bet geopperde plan om haar tot 15 September te laten voort- dnren. De vergadering van crediteuren heeft dit voorstel aangenomen. De tentoonstelling is dns definitief gesloten en de aanvrage om faillissement is vervallen. Zaterdagavond is te Amsterdam een in breker in de Blasinsstraat door een politie agent, die door baren gewaarschuwd was, op heeterdaad betrapt. Hy viel by zyn poging om te ontvluchten, toen de agent hem by een been vasthield, van de trap en op een beneden staand rijwiel en werd door hulp vaardige burgers zoo krachtig aangepakt, dat h|j nagenoeg bewusteloos werd wegge dragen. Een van zyn twee kameraden, die op uitkijk stonden, is na een wedloop in de Hemonystraat gevat. Te Oostbeek werd gisterenmorgen brand ontdekt in de villa van de dames Peters, die afwezig zijn. By onderzoek werd be vonden, dat ingebroken was en vervolgens getracht op drie plaatsen brand te stichten. Door een ruit te verwijderen zijn de dieven binnengekomen. Verschillende kasten en buffetten waren geopend en doorzocht. Op den vloer lagen zilveren lepels, enz., ver spreid. GOUDA, 9 September 1903. Op de- heden te Texel gehouden alg. ver gadering van de Holl. Maatschappij van Landbouw is besloten, dat de volgende algemeens vergadering met daaraan verbon den Tentoonstelling zal worden gehouden op 1 September 1909 te Gouda. Gisteren had A. P. J. Plateel, maclgnist op een der sleepbootjes van de Naaml. Ven nootschap Van der Garden Co., gevestigd te Rotterdam, het ongeluk, terwijl de boot te Krimpen a/d IJsel aan de werf lag, mis te stappen en te vallen. Met een gekneusde rib werd hy opgenomen en naar hnis ver voerd. Men meldt Nog altyd gaat men te Bergambacht voort zyn misnoegen over de afschaffing der kermis door den raad te niten. De vorige week brandde bij het antirevo- lntionnaar raadslid Rooken de boerenwoning af, waarvan men nog tevergeefs naar de oorzaken zoekt. Thans gingen de korraislnstigen aldaar been en dansten op de puinhoopen. De appels aan de boomen, de eieren in het kippenhok, niets bleef gespaard. Nieuwerkerk a/d IJsel, 7 Sept. Door dat j.l. Dinsdag wegens onvoltalligheid de ver gadering van den gemeenteraad niet was doorgegaan, werd zy Vrijdag j.l. gehouden. Tot wethouder werd met algemeene stemmen herkozen de heer W. van Waasbergen. Hierna werd de begrooting van 1909 aange boden, in ontvangsten en nitgaven bedragende f 19271.99. Ook kwam nog aan de orde, een schrijven van Ged. Staten wegens salaris regeling van burgemeester, secretaris en ontvanger. Door de meerdere werkzaamheden kon de raad zich wel vereenigen met de verhooging van f 100, f 150 en f 100, maar tegen de twee zesjarige verhoogingen van f 75, f 50 en f 25 werd bezwaar gemaakt, waarom dan ook besloten werd pogingen in het werk te stellen om daarvan ontheven te worden. 4e Klasse. Trekking van Woensdag 9 Sopt. No. 7299 f 1500. 16313 i 1000, 3541 en 19232 ieder f 400. 5271 f 200. 1009, 2892, 5408, 6018, 10667, 11590 en 16951 ieder 1 100. 25 2809 66 53 126 93 70 2927 247 60 300 3040 3 50 33 3105 76 90 415 3248 25 72 598 84 634 3340 781 54 818 64 922 87 33 96 48 99 59 3494 93 3524 42 74 55 68 6026 6136 6226 6311 22 43 49 6711 48 6807 47 84 6907 1016 20 65 3700 67 69 89 73 99 1142 3802 56 72 1266 3966 90 4060 1302 76 10 4211 98 31 1407 4305 17 87 44 4416 66 26 96 64 1511 4542 48 4651 62 77 1657 4701 83 34 1700 4814 52 46 1847 4917 51 24 1901 87 17 5175 5218 Prijzen van f 65. 5931 9079 12161 9109 12212 35 24 95 82 9250 12342 85 12411 9396 12539 9121 90 51 12657 88 12707 93 40 9559 43 87 67 9744 12807 9875 76 9912 12907 59 43 92 62 7055 10089 13155 7165 94 85 80 99 13207 7262 10115 8 7401 51 13379 7 52 13402 12 10229 13508 16 36 45 57 10347 69 66 69 13608 81 20464 60 7535 93 13760 43 10531 13825 52 54 55 62 73 13939 7647 10648 71 7763 51 83 7821 10736 14028 49 42 32 58 48 71 61 57 77 73 10826 78 7900 61 14112 9 81 14206 20 97 41 40 10924 67 58 29 14314 62 42 37 8004 44 43 35 11049 59 66 11134 14407 15088 17702 15152 70 81 95 15219 2154 77 2252 50 69 88 5304 92 24 97 41 99 49 2308 5410 12 80 28 8144 8276 95 8310 40 42 97 75 14501 81 3 42 8447 11249 75 90 56 14617 8563 11317 72 8612 31 14730 43 76 14807 67 11404 45 81 89 14915 57 17810 15326 42 36 17943 57 96 75 18041 15465 43 15574 93 15646 18131 71 58 76 62 15712 90 56 18232 74 18301 95 5 16016 18427 17 72 58 18576 98 18687 16122 18727 34 63 36 18800 53 46 72 18956 16249 99 64 19020 16300 61 27 88 87 19125 16436 30 16542 52 64 85 65 19300 16669 22 16702 19423 25 30 36 19686 85 98 16805 19775 45 91 16907 19892 73 19928 94 35 17156 62 80 20015 94 42 17226 76 54 96 56 20130 17320 65 66 20219 71 30 84 32 17417 36 26 51 27 2081B 54 86 8831 42 29 92 20464 2446 5598 35 11544 30 96 20517 47 5603 43 11712 49 17510 30 86 2579 63 88 14 54 57 98 5701 8906 25 78 66 20675 89 2645 5821 36 11836 81 98 91 65 70 66 15022 17656 20861 2750 5924 93 11975 44 62 90 64 25 99 12014 68 Ter zake van valschheid in geschrifte en gebruikmaking had zich gisteren voor de rechtbank te Rotterdam te verantwoorden C. H. K., 39 jaar, schoenmaker alhier. Een 14-jarige zoon van beklaagde ging te Rot terdam ter school. Het reisgeld, een school- kaart, was voor beklaagde nog al zwaar, waarom hy op het idee was gekomen te zien een abonnementskaart als werkman te beko men. Hy had daartoe valschelyk opgemaakt en met den naam J. H. van Wordragen onderteekend een verklaring, gedagteekend Rotterdam, 10 Jannari 1908, en in stfyd met de waarheid inhoudende, dat genoemden zoon als workman in dienst was by den onderteekenaar. Met dit stuk was de knaap naar den stationschef alhier gegaan en had aldaar bekomen een abonnementskaart 3e klasse voor een werkmap. Veroordeeling werd gevraagd tot 2 weken gevangenisstraf. Niet aanwezig was J. N., 50 jaar, land bouwer te Vlist. Zekere J. L. Ondshoorn zon een familielid van beklaagde beleedigd heb ben. Toen deze na op 30 Janaari O. tegen kwam was er een woordenwisseling ontstaan en had beklaagde O. tegen het hoofd ge slagen. Eisch f 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. Benoemd: 16 Aug. tot hulptelegrafist te Amsterdam, E. C. C. Abrabamsen (o.v.), W. Beukema, E. J. Brandt (o.v.), H. G. Crietée (o.v.), B. Lefebvre (o.v.), C. W, Rietveld, G. E. Senff (o.v.) en A. W. Vro- mans (o.v.); te 's-Gravenhage, C. C. M. 't Hart (o.v.); tot hulptolefonistte Amers foort, W. C. H. van der Burg (o.v.)te Groenlo, W. G. M. Harperink (o.v.) 1 Sept., tot hulptelegrafistte Leeuwarden, H. Dykstra, J. de Groot en E. M. Nuys (o.v.)te Rotterdam, A. E. Deutschmann (o.v.), en P, M. B. J. Frehe (o.v.)tot hnlp- telefonistte Groningen, A. Jetses (o.v.) en J. E. van Veen (o.v.)te Nymegen, J. J. Janssen (o.v.) en F. de Jongh (o.v.). Verplaatst: 15 Aug., de telefonist J. A. Varenkamp (o.v), van Rotterdam naar Dordrecht 16 Aug., de adsistent S. de Hartog (o.v.), van het postk. naar het telegraafk. te Am sterdam 1 Sept., de adspirant-commiezen G. Maller, J. Andriessen, A. J. Benjaminse, A. Lind, A. de Leenw, G. Lok, R. Santing, A. Korff, G. A. Klnnhaar, allen van Amsterdam (te legraafk.), L. Evenhnis, van Amsterdam (bjjpost- en telegraafk. „Hobbemastraai"), J. M. Ridderiklioff, van Amsterdam (bypost- en telegraafk. „Linnaensstraat"), H. C. Bee- renbroek, van Amsterdam (bypost- en tele graafk. „Tulpplein"), A. L. Smeenk, van Apeldoorn, D. Woelinga, van Leeuwarden (telegraafk.), D. J. J. Veen, van Meppel, J. F. Havermann, van Nienwediep, C. F. Pay- mans, van Tilburg (telegraafk.), G. Uunk en C. van der Meer, beiden van Zaandam en J. A. van den Brink, van Zwolle (telegraafk.) allen naar Rotterdam (telegraafk.)de kler ken der posteryen en telegrafie ie klasse R. van der Brug, van Ter Apel naar 's Hee- renberg, onder intrekking van zyne verplaat sing naar Onderdendam en C. G. M. van Gnmster, van IJmniden naar Utrecht (tele graafk.) de klerken der posteryen en tele grafie 2e klasse T. J. van Manrik, naar Emmen, J. P. Adelink, naar Zaandam, J. P. M. Korving, naar Nienwediep, allen van Amsterdam (telegraafk.). D. H. van den Broeke, van Rotterdam (telegraafk.) naar Asten, P. Cellarin8, van Emmen naar Am sterdam (telegraafk.), J. C. Mol, van 's Hee- renberg naar Amsterdam (telegraafk.), W T. L. Schmidt, van Loppersnm naar Meppel en J. J. Schoon, van Monster naar Rotter dam (telegraafk.)de adspirant klerk der posterijen en telegrafie B. C. Hacquébard, van Rotterdam (telegraafk.) naar Monster de balptelefonist J. Hansma (o.v.), van Sneek naar Utrechtde conductenr der brieven malen le klasse J. Almekinders, van Rot terdam (spoorwegpo8tk. No. 2) naar Utrecht (8poorwegpostk. No. 1); 3 Sept., de klerk der posteryen en tele grafie 2e klasse B. Hoogeveen, van Sneek naar Zaandam 16 Sept., de klerk der posteryen en tele grafie 2e klasse A. K. Drost, van Vaals naar Tilburg (telegraafk.)de conducteur der brievenmalen 2e klasse E. van Balknra, van Rotterdam (spoorwegpostk. No. 2) naar Arnhem (spoorwegpostk. No. 4) i 1 October, d« commies-titulair der poste rijen en telegrafie H. M. Lambers (o.v.), van Sneek naar Amsterdam (telegraafk.); de klerk der posterijen en telegrafie le klasse J. C. Heinsius (o.v.), vaq Zutphen (telegraafk.) naar Apeldoornde klerk der posterijen en telegrafie 2e klasse H. van den Berg, van 's-Hertogenbosch (telegraafk.! naar Zutphen (telegraafk.)de hulptelegrafist R. W. van Zuylen, van Rotterdam naar Amsterdam; de verplaatsing van de klerken der poste rijen en telegrafie -le klasse R. van Sluis, van Doesburg naar Wormerveer en T. Brou wer, van Wormerveer naar Doesburg zal in gaan 16 in plaats van 1 September. Ingetrokken: de verplaatsing van de klerk der posterijen en telegrafie 2e klasse J. Braam (o. v.), van Onderdendam naar Amsterdam (telegraafkantoor). Eervol ontslagen op verzoek: 1 Sept. de hulptelegrafist J. M. van Bovene (o. v.) te Rotterdam1 Dec. de brieven gaarder te Venhuizen, K. Brouwer. Eervol ontslagen wegens li chaamsgebreken: 1 Oct., do adsistent C. J. M. van Batenburg (o. v.) te 's Gra- venhage. Overleden: 26 Aag., de adjunct-direc teur by den dienst der posteryen A. A. Snyder, te Amsterdam. Amsterdam, 8 Sept. 1908. Volgens het weekblad van do Commissie- bank te Amsterdam, zyn in de week, geëin digd 8 September door^osschonkomst dier Bank verhandeld de navolgende incourante en minder courante fondsen Aand. 's Gravenhaagscbe Hyp.bank v. Nederland (10 pCt. gestort) 140 pCt. Utrechtsche Hyp.b. (10 pCt. gestort) Landbouw My. „Rongga" „Tjisaroenie" Mijnbouw My, „Kabajan" Serie A B Obi Exploratie My. Handelsvereen. vb. Reis Co. Franscb Hollandsche Oliefa- brieken Calve Delft My. tot expl. der C. G. Rom- raenhöllerscbe Koolzuur en Znur8tofwerken Haarlem—Zandvoort Spoor weg My. ex div. Nederl. Westfaalsche Spoor weg My. 4 pCt. Oblig. Dedem8vaartsche Stoomtramweg My. Aand. My. „Bniten Amstel" tot expl. v. onroerende goederen Algemeene Waterleiding My. 150 135 95 25 15 65 115 i Groninger 40 J 37 270 V, 85 50 QQ 157-158" n Volksgaarkeukens en Koshuizen 100 3'/» pCt. Oblig. Gemeente Epe 88 Opr. aand. Holland La Plata Hyp.b. f 70. - Javascbe Cultnnr Mij. -146 148 Nederl. Amorikaansche Stoomvaart My. - 200.— Overysselsche Hyp.bank - 40 R'dam Asaban Tubak My. 30.— ONTVANGEN in in groote verscheidenheid van de goedkoopste tot de beste genres. Burgerlijke Stand. GEBOREN 4 Sept. Thomas Aart, ouders A. Verbruggen en S. van Harten. 5. Johannes, ouders J. Valk en C. Verdel. David, ouders J. B. de Jong en P. de Ruiter. 7. Machiel Jacobus, ouders J. vao Roon en G. Kastelein. OVERLEDEN 5 Sept. A. J. N. F. Menet. 34 j. 6. C. A. do Zeeuw, wed. P. J. Blanken, 70 j. 11 m. zjjn thans door nionw gevonden toepassingen onze in olieverf getcliiltlerile Por tretten Pelnture- Hogaerlt. Zjj geven kracht en diepte, die namakers niet kunnen bereiken. Men overtnige zich, geen imitatie voor de echte te ontvangen. Gelll. Prijscourant ipet een aantal onge vraagde getuigschriften gratis op aanvraag. Boxtel. 11. BOOAHR1 Jt Co. Agent voor GOUDA Firma A. QUANT, Kunsthandel, Kleiweg, by wien modellen te bezichtigen zgn.

Goudsche Courant | 1908 | | pagina 2