REGENMANTELS Onnavolgbaar BINNENLAND Stadsnieuws. Posterijen en Telegraphic. BEUES VAN ROTTERDAM de Nouveautés *7%im4»crTrL Veemarkt te Rotterdam Laatste Berichten. De opeiiinn; der Slaten-Geiieraal. ADViHlTPlVrii:* handelsverdragen. De minister legde ten slotte bjjzonderen nadrnk op do vriendschappelijke betrekkingen, die Turkije mot Rusland wen8cht te onderhouden. Verspreide Berichten. Frankrijk. De kerk en het kerkhof te St. Chriatophe in Savoie. die vrofg.>r aan de Karthuizers hebben toebehoord, zijn reRp. voor 500 eti 250 francs verkocht l In een groote vergadering van allo ge- meetiie»rbeid»*i-8 van Parijs is besloten tot vorming van een bond, waarin alle cate gorieën van gemeente-werklieden zullen opgenomen zjjn. Doel isloonsverhooging en verlichting van den dienst. Dat voor spelt weer wat! Duitschland. Prins August Wilhelm, vierde zoon des koizers, treedt 21 October in bet huwelijk. Engeland. Weer is in Eng.-Indië, tusschen Labore en Karachi een Engolsche dame in den trein vermoord. Het vakvereenigingscongres heeft zich uitgesproken voor de strikte neutraliteit der school. De Katholieke werklieden waren er tegen, omdat men zicb hier op politiek terrein begaf. Belgie. De staat moet in 't geheel 14 millioen schadeloosstelling betalen voor het spoor wegongeluk by Contich. Zondag is te Aalst het monument voor wijlen pastoor Daens van do Christene Volks partij onthuld. Onder de sprekers was het Enschedésche raadslid Brinckhuis. Turkije. Turksche vrouwen hebben in een moskee te Stamboul een bijeenkomst gehoudon tor eere van de martelaars der vrijheid. Vier keizerlijke prinsen woonden een voor stelling b\j van bet vroeger verboden stuk „Vaderland". Marokko. El Torres, de Marokkaan&cho vertegen woordiger op de conferpntio van Algeciras, is op 86-jarigen leeftijd'gestorven. Azie. In Tabris (Perzië) is weer hevig gevoch ten tusschen troepen van den sjah en do revolutionnairen onder Satar lvhan. De ver liezen moeten aan beide zijden zwaar zyn. ST ATEN-G EN EftAA L. Veroenigde zitting van de beide Kamers, Dinsdag 15 September 1908. REDE by de opening van de Vereenigde Vorgadering, uitgosproken door den Minister van Binnenlandsche Zaken Mr. Th. HEEMS KERK. Mijne Heeren Do Koningin, tot Haar leedwezen ver hinderd in Uw midden te verschijnen, heeft ons opgedragen deze Zitting der Staten- Generaal te openen. In de vriendschappelijke verhouding tot de Regeering der Republiek Venezuela is eene storing gekomen naar welker vreedzame opheffing door Harer Majesteits Regeering wordt gestreefd. Onze betrekkingen met de overige buiten- land8che Mogendheden zijn by voortduring van den meest vriendschappelyken aard. Veel is er in moederland en koloniën, dat tot erkentelijkheid stemt. Nochthans zyn er ook eenige minder gunstige verschijnselen waar te nemen. Met dankbaarheid mag worden vermeld, dat de toestand van landbouw, tuinbouw en veeteelt over het algemeen bevredigend is. Het gevaar, dat door het optreden van het mond- en klauwzeer den veestapel bedreigde, is thans geweken. Minder voldoening geeft, mode ten gevolge van de moeilijkheden op de geldmarkt, de toestand van handel en nijverheid. Het scheep vaartverkeer over enkele Nederlandsche ha vens is in dit jaar geringer dan in 1907. Dientengevolge geeft het scheepvaartbedrijf, in bet bijzonder de algcroeoue vrachtvaar!, onbevredigende uitkomsten. In meer dan ééne gemeente trof, door deze oorzaken, werkloosheid een deel der arbeidende be volking. De belnsiipg irvoering in het gouverne ment Sumatra's Westkust heeft in dat ge west ongeregeldli« den doen ontstaan, die de Regeering diep betreurt, ook mot het oog oji d g-v iilen slachtoffers. De kolonie Carayao ondervindt schade door de verstoring van het vorkeer met Venezuela. Lof verdient de wijze waarop zoo hier te lande als in de koloniën burgerlijke en mi litaire landsdienaren zich van hun plicht kwijten. De toestand van 's lands financiën cischto zooveel mogelyk beperking by de voorstellen tot uitgaven tn vordert, afgezien nog van hetgeen later zal noodig zyn voor de uit voering van sociale hervormingen, duurzame versterking der middelen tot behoud van het financieel beheer. Daartoe zullen IJ wetsontwerpen worden aangeboden tot lier/iening en verhoóging van het recht van successie en tot invoe ring van cene algemeens inkomstenbelasting met eene kapitaalbelasting als aanvulling, ter vervanging der Vermogens- en Bedrijfs belasting. Ten einde te voorzien in het tekort voor hot volgend dienstjaar zullen U voorstellen bereiken tot heffing van een matig aantal opcenten op de Vermogens- en Bedrijfsbelas ting en tot verhooging van den accijns op het gedistilleerd, waarvan de opbrengst in do toekomst zal kunnen strekken tot mq ii- valent van eene verlaging van deir accijns op de suiker. Verschillende wetsontwerpen, behalve de roeds tevoren toegezegde, zullen U eerlang bereiken, waarondef: tot herziening van de wetgeving betreffende denaamlooze vennoot schappen, - tot wijziging van het zeerecht, tot herziening van de bepalingen van het Burgerlijk Wetboek ten aanzien van de ver plichting tot vergooding van schade door onreclimatige daad ontstaan, tot regeling van de aansprakelijkheid voor schade door automobielen veroorzaakt, tot gedeelte lijke herziening van het Eerste Boek van het Wetboek van Strafrecht, tot regeling van de banken van leening, tot het vast stellen van bepalingen omtrent de toekenning van pensioen aan de weduwen en weezen van militairen beneden den rang van officier, behooronde tot de Zee- dn Landmacht, tot wjjziging van de Wet op het militair onderwijs, tot herziening dor wet tot regeling van het veeartsenijkundig Staats toezicht en de voeartsenifkundigo politie, tot beperking van den Zondags- en den nachtarbeid in het broodbakkersbedrjjf, alsmede oonigo voorstellen, van bijzonder dringenden aard ter herziening der Onge vallenwet. Plannen tot verbotering van de Maas tas- schen St. Andries en Hediklmizen, zoomede van den Geldorschen JJsel, zijn in over weging. Voortgegaan wordt met bet bevorderen van de totstandkoming van spoorweglynen, welke aan locale verkeersbehoelten voldoen. Van de bestnnrsbomoeiingon met het finan cieel beheer in de zelfbesturendo landschap pen van don Oost-Indischen Archipel mogen voor de welvaart dier landschappen goede vruchten worder. verwacht. Het bezoek van den Gouverneur-Generaal van Nederlandsch Indië aan Atjeb beeft tot oen helder inzicht in den gang van zaken aldaar geleid en duidelijk den weg tot be vrediging van dat gewest aangewezen. Gewichtige aangelegenheden zullen ook dit jaar Uwe aandacht en toewijding vragen. Moge God Zjjn zegen op Uwen arbeid doen rusten. In naam der Koningin, verklaren wjj de Zitting der Stalen-Generaai te zyn geopend. Do Koningin-Moedor zal Woensdag naar het Loo gaan om dor Koningin een bezoek te brengen en 's namiddags hare zuster, do Vorstin van Bentheim, aan het station Apeldoorn aan te troffen, om met deze naar Soestdjjk, alwllar zjj eenige dagen do gast zal zyn, terug te koeren. De Koningin-Moeder is voornemens den 28en dozer, voor een paar weken, op het Loo te gaan logeeren. Gemeng'de Berichten. Een betrekkoijjk onbeduidend ongeval beeft gisteren grooto vertraging in den treinenloop van Amsterdam veroorzaakt. Toen 232, die te 422 uur G.T. van het Oentraal-Station naar Hilversum vertrekt, moest voor hot eerste perron worden voor gebracht. Toen de machine „Govert Flinek" mot'don ledigen trein op de kruizing van het hoofdspoor op het rangeerterrein bjj het Oostelijk viaduct was gekomen, ontspoorde de machine en kwam mot den tender buiten de rails te staan. I)e wagons blevon door het snel stoppon der machine alle in do rails, maar de ontsporing op bedoelde kruising versperde beide hoofdsporen voor vertrek kende en binnenkomende troinen in en uit do richting Hilversum. Dat gal voa enormen last en spoedig yer- traging. Met de vertrekkende treinen ging het nog al. Men wist deze nl. uit een zij spoor een eind voorhij do plaats der ont sporing weer op het hoofdspoor te brongen. Met ongeveer een half our vertraging en 6oras minder konden de treiuen ook de internationale - vertrekken. Maar om de treinen uit do richting Hil versum en van het Weesperpoortstation bin nen het Centraal-Station te krijgen baiten de versperde hoofdsporen om, moesten zij alle via de Rietlanden worden gedirigeerd. Een en ander veroorzaakte by het binnenkomen soms een nar vertraging. Op liet Centraal station heerschte een bijzondere drukte van wachtende passagiers en verwanten. Dank zy energiek ingrijpen was te onge veer halfacht de normnlo toestand weer her steld. De weg had betrekkelijk weinig schade en de machine „Govert Flinek" kon met eigen kracht wegstoomon. De richting Haarlem en Zaandam onder vond weinig last van liet gebeurde. De oor zaak van de ontsporing is niet bekend. Do wisselwachters verzekerden, dat de wissel by de kruising der hoofdsporen goed heeft gelegen toon de „Govert Flinek" met d en trein aankwam. Een gestoorde specialiteiten-voorstelling Met veel ophef en reclame was voor Zon dagavond aangekondigdeen „groote spe cialiteiten voorstelling", te geven in Fras- cati, te Amsterdam. Met automobielen zou den de luitjes van huis gehaald worden en naar de voorstelling gebracht, zoo ze tij dig plaatsen bespraken. 150 Automobiel passagiers zouden er mogen zyn. Dat alles voor den civielen prijs van 50 cent lo rang, 35 cent 2e rang, consumptie inbegrepen. Eilacy, in de beele Frascatie-zaal waren te zamen nauwelijks 150 personen byeen. Groote finantiecle voordeelen zon derhalve de directie wel niet genieten Al ganw bleek 't, dat er iets niet in den haak was Twee automobielen hielden voor F'rascati de wachtde bestuurders wilden niet ver trekken, alvorens betaald te zyn. Tijdens de pauze wachtten zo nóg. 't Eerste deel der voorstelling liep vrij vlot van stapel. Maar met do panzo ging 't mis. Conferentie der muzikanten, die da- dolyko voldoening van hun honorarium wil den. Kregen zo 't niet dan werkstaken. Ze kregen 't niet, en na lang gedisputeer vertrokken ze. 't Publick maakte er eerst een grapje van. Een dilettant-musicus was gauw ge vonden - en hartverheffend-eenstemmig klonk 't door de zaal, dat „Jaapje in de misère zat." De gérant van Frascati kwam op 't too- neel, Verzocht vriendelijk 't publiek de zaal te verlaten. Hjj zelf had geen zaalhuur ont vangen, geen betaling voor consumptie, was echter toch bereid geweest de voorstelling te doen doorgaan de artisteu waren eveneons bereid op te treden, óók zonder betaling maar by gebrek aaD de muziek.... nietwaar Eén redenaar begon grieven te aiten, oen tweede boklaagde zyn twoe kwartjes en zyn dubbeltje voor den automobielrit kortom, 't werd vrjj opstandig. Om kwart voor elf duurde de rumoerige pauze nog voortwijselijk draaide de gérant van Frascatie, die zeer tactvol optrad, 't licht toen uit. - De directie van 't variété-ensemblede hoor Diercks, artistennaam Oaron, Rozen gracht aldaar, was al voor lang vertrokken zonder aan zyn verplichtingen voldaan te hebben. Die zal voorloopig wel geen spe cialiteiten voorstelling met gratis automo bielrit organiseeren. (De Ct.) Diefstal in een gerechtsgebouw. Ter wijl de heer Lamen te Rotterdam door den kantonrechter te Schiedam in het rechtsge- bouw aldaar gehoord werd, maakte een dief van de gelegenheid gebruik om er met de flets van den heer Van L. van door te gaan. Ondanks een dadelijk ingesteld onderzoek, is het niet gelukt den dader of de flets op te sporen. Brutale stroopers. Men schrijft aan het Vad.Een Rijksveldwachter to Rotterdam op surveillance zijnde, hoorde een schot. Hjj ging er dadelijk heen en vond twee stroo pers, maar beiden hadden een jachtakte. Hjj moest dus van de geweren afblijven. Zeer lang werd toen naar de haas gezocht, maar deze werd niet gevonden. Den volgenden ochtend ontving hjj per post een prentbrief kaart, waarop een haas en een geweer, en waarop geschreven stondHierbij de hjj heeft lekker gesmaakt. Jaap en Joop. Zondagmorgen werd een der ochtendgods dienstoefeningen in de R. K. kerk aan do Mariaplaat8 te (Jtrecht verstoord door het binnenkomen van een man, met zijn pet zwaaiende die een liedje zong. Twee kerkbe zoekers zetten den man er uit, die echter een oogenblik later opnieuw terugkwam. Opnieuw werd hy door dezelfde personen verwyderd. Buiten zijnde trachtte de rust verstoorder een der personen, die hem de kerk hadden uitgezet, hy de keel te grijpen. De bedreigde greep daarop den man beet en duwde hem terug, waarbjj de rustver stoorder met het hoofd op de steenen kwam te vallen, en wel zoodanig, dat hy een zware bloedende hoofdwonde bekwam. In bewas* teloozen toestand werd de man naar het gesticht van St. Johannes de Deo vervoerd. Hij was gistermorgen nog bewaateloos en zyn toestand is hoogst zorgwekkend. De politie heeft de personen, die by dit noodlottig afloopende relletje betrokken wa ren, reeds een verhoor afgenomen. (IT. D.) Te Zwijndrecht waren gistermorgen te on geveer 10 aar op het terrein van den rijst pelmolen der firma Howard Co. eenige werklieden op en in de nabijheid van een grooten stapel balen met rijst werkzaam, toen eensklaps beweging in den stapel kwam zoodat de balen omlaag stortten. Bjjna on- raiddollyk daarna miste men een der arbei ders, den ongeveer 20-jarigen D. de Boer, die zich met een kruiwagen in de nabybeid had bevonden. Toen bleek dat hy zich niet had verwyderd, zooals men eerst geloofde, begon men terstond met vereende krachten de balen te verwijderen, daar de ongelukkige klaarbljjkelijk onder do massa was bedolven. Weidra ontdekte men zyn kruiwagen en even later De B. zelf, in voorover liggende houding. De levensgeesten bleken echter reeds geweken. De overledene was ongehuwd, doch zyn moeder, een arme weduwe met een groot gezin, verliest in hem haar kostwinner. x (D. C.) De stakende aardappelrooiers te Nieuwe Pokela hebben gistermorgen besloten te vol harden by hun eischeu en gingen daarop naar Oude Pekela, waar nu ook alle aard appelrooiers gingen staken. Te zamen zyn er thans naar schatting 500 arbeiders, die het werk hebben neergelegd. Zondagavond ontstond er in een een bier- linis op do Weekstraat te Arnhem twist tusschen eenige kwajongens, welke op straat werd voortgezet. Daar werden messen ge trokken, terwjjl een der jongens, A. P. V., ook een revolver by zich bleek te hebben, waarmee hy eenige schoten deed. Een der talryke omstanders kreeg daardoor een on beduidende wonde onder den linkerarm. Do dader, die eerst tusschen de menigte ver dwenen was is later opgespoord. Gisterennacht is in het Buizengat te Rot terdam een steenenschuit, toebehoorende aan N. Visser te Ouderkerk a/d IJsel by laag water aan den walkant aan den grond ge raakt en daarna by het opkomen van den vloed vol wator geloopen. De schipper en zyn knecht hebben zich ternauwernood kan nen redden. Gisterenmiddag ontstond brand in het per ceel no. 23, Koningsstraat te Amsterdam, waarin de heer M. Speyer een uitdragerij heeft, vermoedelijk veroorzaakt door het onvoorzichtig omgaan met lucifers. De schade bepaalde zich tot eonige meubelen, die door het vuur werden vernield. Met behulp van een koolzuurspuit was men den brand spoe dig meester. Do politie te Amsterdam blyft don stryd tegen de speelhuizen en nachtsocieteiten onvermoeid voortzetten. In den nacht van Zaterdag op Zondag deden de inspecteurs Bakker en Goske een inval in een nacht- societeit in de Govert Flinckstraat, alwaar op nabozetten tyd gelegenheid gegeven wordt tot spel en het houden van drinkgelagen. Daar den inspectenrs de toegang geweigerd werd, trapten zy de deur in en verschaften zich met geweld toegang tot de sociëteit, alwaar een vijfentwintig personen werden aangetroffen. Procesverbaal werd opgemaakt. De inval had te vier uur plaats. Te Sluis (Zeeland) is Zaterdagavond een vrouw, die in een tuin groenten sneed, door den bliksem getroffen en licht gewond. Zy was eerst geheel bewusteloos. Tusschen 28 en 25 Aug. 1.1., ter gelegen heid der kermiB, zyn te Alkmaar aan boord vau het stoomschip Utrecht juweelen en andere kostbaarheden ontvreemd. Daarvan worden verdacht drie Marokkanen, wier op sporing wordt verzocht. Een banner is Zater dagavond in Ter Neuzen, op weg naar den trein voor België, door den inspecteur van politie gearresteerd. Vandaag is hy te Mid delburg ter beschikking van de jastitie ge steld. Te Baarn had Maandagmiddag een treurig ongeval plaats. Een 19-jarige schoenmakers knecht, die zyn gereedschap, waaronder een viymscherp mes, in de borstzak droeg, viel onder het stoeien met zyn jongeren broeder, met het noodlottig gevolg, dat het mes hem in het hart drong en hy enkele oogenblikken daarna overleed. De algemeene kiesrecht-betooging. Zondag werd te 's-Gravenhuge de meeting voor algemeen kiesrecht gehouden. De mee ting is uitmantend gesidagd en in de beste orde verloopen. Er waren op het meeting terrein aan de Hoefkade ongeveer 12.000 personen. De voorzittor van het partijbestuur der 8. D. A. P.f de heer W. H. Vliegen, sprak de openingsrede nit, waarin hy er op wees, dat de vakbeweging nader tot de kiesrecht- beweging is gekomen. Het aantal organisaties bedroeg 950, dat der delegaties rnira 700; bovendien werdeD tal van sympathiebetuigingen ontvangen. Afgewisseld door zang en muziek, bielden vervolgens 12 sprekers redevoeringen, allen betoogende, dat algemeen kiesrecht noodig is voor het tot stand brengen van afdoende sociale hervorming. Mr. Troelstra, die voor het eerst na zyn ongesteldheid weder voor zyn party optrad, werd by zyn verschijnen op het spreekge stoelte hartelijk toegejaicht. Aan het slot der meeting werd met alge meene stemmen een motie ten gnnste van het algemeen kiesrecht aangenomen. Daarna trekken de betoogers met 13 mu ziekkorpsen en ruim 400 ontplooide banieren en vlaggen door de stad, naar het Malieveld, waar de stoet, na het zingen van socialis tische en propagandistische liederen ontbon den werd. Matrozen eq mariniers, en andere mili tairen, die naar Den Haag overgekomen wa ren, om aan de botooging deel te nemen, werden noch op het terrein, noch in den stoet toegelaten. Te Berlijn is op klaarlichten dag in een der schoonste en meest aristocratische wijken van de stad een rreeselyke misdaad gepleegd. Mevrouw Em. Stolt rjjke rentenierster van 60 jaar. is in haar prachtig hnis aan de Potsdammerstrasse aangevallen en doodeljjk gekwetst door een gasfitter. Op de kreten van het slachtoffer snelden de baren toe, gewapend met revolvers. De moordenaar rnkte een venster open en sprong van de tweede verdieping op straat. Maar hy poogde vrachteloos op te staan. Zyn twee beenen waren gebroken. Hy werd als ge vangene naar de Charité gebracht. De misdaad was zorgvuldig voorbereid. Drie medeplichtigen bewaakten het huis, om op 't eerste genaar het noodsein te ge ven. Een hunner kon worden aangebonden. De moordenaar is 40 jaar oud. Het slacht offer heeft kunnen verhalen hoe de aanslag gepleegd was. De man had verklaard den gasmeter te komen nazien, en terwijl zy hem toonde, had by haar verscheidene sla gen toegebracht. Toen bad zjj nog do kracht naar 't venster te snellen en om hulp to roepen. De misdadiger had papieren in zyn bezit, op den naam Adolf Bloemel, gaswerker. Hy moet zyn misdaad sedert een maand hebben voorbereid, want men heeft hem herhaalde lijk op de trappen van het hais ontmoet. Wetende dat de rentenierster veel geld in huis had, wilde hij ongetwijfeld de huisbe woners aan zyn gezicht gewennen, om dan het appartement te kunnen verlaten zonder vermoedens te wekken. De toestand van den misdadiger is hope loos, die van zyn slachtoffer zeer ernstig. Op den Kneuterdijk te 's Hage wilde Zon" dagmorgen tegen 12 nur een 58jarige we duwvrouw de rails oversteken, vlak voor een tramin eens keerde zy terug, maar werd toen aangereden door een tram, die van de andere zijde kwam. De wagenvoerder, die de vronw wel had zien loopen, maar natuurlijk ndet verwach ten kon, dat zy plotseling zon omkeeren en over de rails loopen, waarop zyn wagen reed, remde dadelijk uit alle macht, maar hij kon niet verhinderen dat de vroaw aan gereden werd er» onder den baanschniver raakte. Haar er onder uithalen bleek voor het personeel en omstanders niet doenlijk, en eerst toen, na een kwartier, de reddingbri gade aankwam, kon de zwaar gewonde te voorschijn gebracht worden, nadat de baan- schuiver stnkgezaagd was. De vrouw was deerlijk verminkt en na dat zjj verbonden was, werd ze in de auto mobiel van het Ziekenhuis, die inmiddels ter plaatse verschenen was, weggevoerd. By aankomst aan bet Ziekenhuis bleek ze ech ter al overleden. Het uitzagen van de vronw en lichten van de tram geschiedde onder toezicht van den hoofdcommissaris van politie, die dade lijk na het ongeval aanwezig was. De Kneuterdijk stond zoolang het tram verkeer gestremd was, zwart van de men- schen, en aan wil om de vrouw te helpen ontbrak het niet, maar met goeden wil alleen kon geen tram verplaatst worden en machteloos moesten allen wachten totdat de reddingbrigade kwam. Door de „Tel." werd dexer dagen gewaar- schnwd voor de Nationale Crediet- en Hzpo- theek-instelling, dir. De la Porte Co. te '8 Gravenbage. De „Avondp." kreeg van de recherche in Den Haag de mededeeling, dat de directeur zou zjjn Johannes Bakker, wo nende Naaldwijk 133, Den Haag, hebbende het postboxnummer 165. Onder verschillende namen als „Confidentia", „Prudentia" enz. zon hij er bankinstellingen op nagehouden hebben. Thans deelt de heer J. Bakker in de „Avondp." mede, dat hy met de crediet-in- stelling De la Porte Co. geen relatiën heeft, dat hij niet in hot bezit is van een postbox en dat hjj nimmer onder de namen „Prnlentia". „Confidentia" enz. zaken ge dreven heeft. Spoorwegavontnren De volgende vermakelijke ervaring deden de reizigers op van den Brnsselschen trein, die Zaterdagmiddag te 2 uur 5 aan het Cen traalstation te Amsterdam moest arrivëeren De reis was zonder vertraging geschied tot de Weesperpoort, en na de verwisseling van locomotief zette de trein zich rustig in bewe ging naar het Centraalstation. Plotseling, midden op den weg, wordt de lachtrem aange zet en de trein staat stil. Reizigers kyken nieuwsgierig wat er aan de hand mag wezen. Geen onveilig sein. Maar de stoker loopt van de machine af, den trein langs en raapt verder op de spoor baan de pet van den machinist op, die was afgewaaid. Als de stoker weer rustig met de pet de machine heeft bereikt, en de machinist zjjn hoofddeksel nu vaster op de ooren heeft ge drukt, gaat de trein weer snel in beweging. Do BrtHselsche trein, die 2.05 aan het Cen traalstation moet arrivecren, was er op de minuut af om 2 uur 17. Zondagmorgen hoorde een 52-jarige we duwe to Amsterdam aan de depr van haar woning geklop. Toen zjj de deur opende zag zy twee kerels buiten staan waarvan een zeide dat hjj van haar broer kwam Binnengekomen namen zjj een geheel andere houding, vroegen de wed. om geld. Toen zjj zeide geen geld te bezitten sloeg een rnn hen haar op het hoofd, terwjjl de ander intusschen in de kamer inspectie ging houden. Hjj vond slechts in de linnenkast een zakje met eec klein bedrag aan geld, dat zjj mede namen. FJen van de schurken, een zekere v. d. H., is bjkend. Thaw's fideele gevangenis. Thaw, de Araerikaanscho millionnair, die den architect Stanford White overhoop schoot, versmacht, in afwachting van wat het lot hem voor behoudt, niet bepaald, wat men kan noemen op het traditioneele „muffe kerkerstroo". De heer Thaw bewoont in de gevangenis van Duchess County-Gard een riante woning en rookt de fijnste Havanna-sigaartjes, waar van de kasten van zjjn rooksalon rjjkeljjk zjjn voorzien, Want natuurlijk beschikt de beer Thaw over een rookkamer, die aan de eene zjjde door zyn slaapkamer, aan do an dere zjjde door zjjn werkkabinet wordt be grensd. Iets verder liggen de badkamer en nog tien andere vertrekken. Alle dertien „cel len" van den gevangene komen uit op een breede gang met groote vensters, van waar uit men een verrukkelijk uitzicht beeft op de oevers van den Hndson. Maar ook als automobilist kan de bekla genswaardige Thaw in zjjn gevangenschap genieten, Want 't is niet meer dan billjjk, dat men den failliet Thaw in de mogelijk heid stelt zich op de hoogte te houden met den stand van zjjn liquidatie-proces. Eu daarom komt zyn advocaat hem twee k driemaal per week per auto afhalen om de conferontie der curatoren bjj te wonen. Zjjn de zaken achter den rug, dan gaat de fideele moordenaar nog wat rondtoer ren, pakt hier en daar een borrel, om, wanneer hjj genoeg heeft var» de vrjjheid, weer naar zjjn „somber kerkerhol" terug te keeren. GOUDA, 15 September 1908. Aan de Raadsleden is het volgende inge komen stak toegezonden Gouda, 15 September 1908. Ter benoeming van eene onderwijzeres aan de school voor g. 1. o. no. 4, noodig gewor den tengevolge van bet aan Mej. A. Scholing op haar verzoek verleend eervol ontslag, hebben wjj de eer in overleg met den heer ArrondissementsSchoolopziener, na ingewoy- nen bericht van het Hoofd der betrokken school voor te dragen: I. Mej. H. 8 VAN WIJNGAARDEN te Gonda. II. M. R. DE VRIES te Waverveen. III. A. BRIJNEN te 's Gravenbage. Overeenkomstig het bepaalde bjj art. 29 der Wet op het Lager Onderwjjs leggen wjj het advies van den Schoolopziener en het bericht van het Hoofd der School hlerby over. Nog is toegelaten tot de 2e klasse van het Gymnasium H. H. M. Evers. Naar men om mededeelt, zal de eerstvol gende bestaars vergadering van „Gonda Voor uit" plaats hebben op Vrjjdag 18 September, des avonds te half negen in het Hotel Station by den heer van Hen vein. Naar wjj vernemen zal het circus Roberti Althoff ook deze gemeente bezoeken en eenige voorstellingen gevende openings voorstelling zal vermoedelijk Zaterdag plaats hebben. Gisteravond werden door een 12-jarige jongen en een man van 20 jaar een paar daiven uit een bok gestolen. Aangifte werd gedaan bjj de politie en hedenmorgen reeds waren de duivon en de daders opgespoord. Zondag hield de postduivenvereniging de Zwaluw een wedvlucht van nit Enschedé, afstand 157 K.M., de duiven werden door den heer A. J. Wevers ia vryheid golaten en bereikten hare hokken als volgt uur. min. sec. lsto prijs T. Willemse 11 40 44 2de C. M. Holthujjzen 12 17 59 3de Jan Holthaiizen 12 23 26 4de Jan Holthujjzen 12 39 16 5de C. M. Holthuijzan 12 45 9 6de T, Willemse 1 10 19 7de Jacs. Holthujjzen -1 24 13 8de G. L. Hammer 1 24 51 9do Jacs. Holthujjzen 1 37 43 10de Joh. Ravestejjn 2 33 21 Te Haastrecht is het Ijjk der wed. B. aldaar, opgevischt. Beroepen bjj de Geref. Kerk te Zuilichem, du heer Joh. S. Langen, alhier. Benoemd: 1 Sept. tot hulptelegrafist te Amsterdam J. G. Kok (o.v.). Verplaatst: 1 Juli, de klerk der pos teryen en telegrafie 2e klasse L F. Stee houwer, van IJsselmondö naar Rotterdam (telegraafkantoor). 1 Sept., de commies der poslerjjen le klasse L. H. Bartelink, van Velzeti naar Hengelo; de klerk der poslerjjen en telegrafio le klasse C. Hoekstra, van Leeuwarden (telegraaf kantoor) naar Sneek de klerk dor posterijen en telegrafie 2e klasse P. D. Franken, van Groningen (telegraafkantoor) naar Lopper- sumde telefonisten J. M. Röroerscheid (o.v.), van Rotterdam naar Amsterdam en A. M. Knejjber (o.v.), van Amsterdam naar Rotterdam. Eervol ontslagen op verzoek: 29 Aug tot com mies dor poslerjjen on tele grafie 4e klasse E. D. Belinfante (o.v.) to Rotterdam (postkantoor); 1 Sept. de brievengaarder te IMlein, N. Vos Jzn. Overleden; 2 Sept. de referendaris bjj het Hoofdbestuur W. M. van Bochove de adsistent K. J. Schuur te Amsterdam. ZATERDAG 12 SEPT. L.K.'H.K. Staateleemnqen. Nederland. Certif. Ned, Werk. Schuld 2,'a 75 Portugal. Oblig. Tabaksmono- polioleening (500—5000 Ir.) 4% 95% Rentelooze certif. f 6.-- Oblig. Ie Serie L 100 3 64 Bulgarije. Oblig- Tabaksiee- ning 1902 5 95»/, Hypothee. Staalsl. 1892 6 9Ö5/g Rusland. Iwang Dombr. Obli- gatien 4'/g 90'/4 Azie. Japan Obligatien 1899 4 80 Columbia. Geconsolideerde Buitenlandsche Schuld. O. 1000 P. 3 44 Venezuela. Dipl. Schuld 1905 3 43% Hypotheek-Banken Pandb. Rotterd. Hypb. 31/, 94% - Pandb. Standaard Hypb. 4% 99 Pdbr. Sted Hypb.'sGrav, 4% 100i/4 Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 98% Pandb Westlandsche Hypb. 4 98 Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4 96% Pandb. Algemeene Groninger Scheeps-Hypb. 4% 100 Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 93 Pdb. Ned. Scheeps-Hypb. 4% 100 Pandb. Bataafsche Hypb. 4 97 Eerste Ned. Hypotbeekbriel- bank 4 97 Pandb. Hollandsche Hypb. 4% 95 Pandb. Nationale Hypb 4 100 Scheepvaart-Maatschappijen. Oblig. L. Smit en Co. Sleep dienst 4% 100 Premieleeninqen. buLGiE, Loten Stad Antwerpen 1887 97 Spoorioegleeninpen Italië. Obl. Znid-Italiaansche Spw. Mjj. 3 66% -r- Diverten Obl. Ned.-Ind. Gas Mjj. 1905 4 99V4 - ONTVANGEN n groote verscheidenheid van de goedkoops ot de beste genres. Dinsdag 15 September 1908. Vette ossen en koeien goeden aanvoer, prjjten waren voor iste kwaliteit 37, 2e 33 en 3e 87 ct per halt KG. Magere ossen, melkvee en vaarkoeien, goed aangevoerd Vette kalveren goeden aanvoer iste kwaliteit 30, ae 27 en 3e 24 ct. per half KG. Stieren goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 30, ade kwal. 37, 3de kwal. 24 cents per he If kilo. Graskalveren goed aangevoerd. Handel in iste kwaliteit vet vee en melkvee flink, prijshoudend, mindere soorten traag en moeilijk te verkoopen. Stieren en graskalveron stug, iets lager in prij s, vette kalveren lager. Burger! Ij ke Stand. GEBOREN 13 Sept. Cornelia Anthonia, ouders W. Rjjnbeek en A. van der Hooft. Adrianus, ouders J. Schoonderwoerd en M. vun Es. 14. Maria Magdalena, ouders 8. G. Kielliger en M. do Knegt.--Hendrik, ouders A. J. Bos on L. Krujjshoor. Helena Jacoba, ouders P. de Zeeuw en J. E. J. Krebs. 15. Gerardus Adrianus Petrus, ouders G. P. Brouwers en M. Compeer. OVERLEDEN 13 Sept. D. Hogendoorn, huisvr. van J. Anaanrs, 68 i. - J. M. Trjja- burg, wed. T. Noderhoff, 77 j. 11 m. Geen drukte zooals andere jaren. Geen gedrang en gejaag van hen, die in het laat ste uur voor do opening zich repten door straten en langs pleinen om nog een plaatsjo te voroveren, vanwaar genoten kon worden van den schitterenden nanblik, die den telken jare naar het Binnenhof trokkendo stoet aanbiedt. Thans was or plaats op de publieke tribune, voor welker ingang zich in do vroegte heden slochts een dertigtal mannen, vrouwen en kinderen tweo aan twee hadden opgestold, in tegenstelling van vorige jaren, wanneer daar een veel grooter aantal dagen en nach ten te voren Ijjf aan Ijjf stonden gedrukt, om tegen het uur van opening hun plaats in to ruimen aan hen, die voor goud of zilver eigendomsrecht hierop hadden ver kregen. 't Is ook geon wonder. Thans werd de zitting niet goopend door H. M. dn Koningin, doch in Haar Naam door Hare Ministers, die zich 'daartoe in ambts gewaad, in gala-rytuigen van het Paleis naar hot Binnenhof begaven. De stoet, door hen gevormd, werd geopend en gesloten door een peleton huzaren. Door den Minister van Binnenlandsche Za ken werd de troonrede uitgesproken die ander Binnenland reeds is opgenomen. Onze geliefde Koningin misten wjj heden noode. Hare verschijning in llaro Koninkljjko waardigheid op dezen traditioneelen dag wekt steeds dat gevoel van groote liefde en geest drift voor onze Vorsteljjke gebiedster en Haar huis, dat ieder die Hollannsch bloed in de aderen heeft, doet tintelen: Het moge Huar gegeven zjjn, Hare wen- scben en die van Huar volk in vervulling te zien komen. zjjn thans door nieuw gevonden toepassingen onze tn oiieeêrgenrhtMeriIr Por tretten l'eliilure-tl»i)iierl». Zn geven kracht en diepte, die namakers niet kunnen bereiken. Men overtnige zich, geen imitatie voor de eelt te te ontvangen. Geïll. Prijscourant met een aantal onge vraagde gotnigschriite» gralit op aanvraog. Boxtel. u. HOOAhMtl S .fc Vo. Agent voor GOUDA Firma A. Ql' A NT, Kunsthandel, Kleiweg, b(j wien modellen te bezichtigen zjjn.

Goudsche Courant | 1908 | | pagina 2