Jan Jaarsma's Vulhaarden, REGENMANTELS SAMOSWIJN. MS0MMTO5. I.ICIIT is LB O. r£ JAN JAARSMA, Den Haag, BINNENLAND Firma Herman Zoon. Lessen in het Dansen, P. ROND P/„ Gouda, Fkdisch^"nieuws. COZA INSTITUTE, &2KSCS- Stadsnieuws. de Nouveautés Geneeskundige Gymnastiek en Massage. D. VAN DUUREN, Lokaal Concord la wurntVKR. Woensdag 14 October a.s. H. KOOPMAN, Graitzinbrander Dr. HERN'S GliOEIKOUS, ill. II. V. LOON, r.Ad.RlCHTER&t- Rotterdam. Marokko. De Matin verneemt nit Casablanca, dat Abd-el-Azis zich beklaagt over den overlast, dien hg van nieuwsgierigen ondervindt. Abd-el-Azis onderhandelt, zoo zegt het blad, over de voorwaarden voor liet doen van afstand. Hg wil een lyfwacht van 200 man honden. Do Matin beweert, dat Abd-el-Azis nog altgd eenige hoop heeft, om den troon te heroveren. Amerika. Wegens de dreigende bonding van de stakende havenarbeiders te Santos (Brazi lië) zijn de pakhuizen en dokken aldaar door mariners bezet. Op het stationsem placement werden dynamietbommen gevon den op een punt, waarover oen arbeiders- trein zou passeeren en er werden 3 bommen in pakhuizen geworpen, waardoor 5 personen gekwetst werden. Het bewijs is hier. Ja, naast Uw eigen deur. Niemand kan gezond zyn, wiens nieren niet gezond zyn. De nieren flltreeren de onzuiverheden en vergiften van het bloed. Do gezondheid van bet geheele lichaam hangt or van af. Aangetaste of zwakke nieren zyn de oorzaak van do gevaarlijkste ziekten als waterzucht, eiwitverlies, graveel, steen, urinekwalen, rheumatiek, lendenpijn en heup- jicbt. Deze kenteekenon zyn een waarschu wing dat meer ellende op handen is wanneer ze vorwaarloosd worden, doch Foster's Rug pijn Nieren Pillen verlichten en genezen ze. De heer W. Snaterse, Hoefsteeg 104 te Gouda, meldt onsSedert drie jaren leed ik aan een hevige pijn in den rug en in de lendenen, ik had veel duizelingen en moest soms op straat oppassen om niet neer te vallen. Ook had ik veel last van hoofd pijn en m(jn eetlust word met den dag min der myn slaap was zeer onrustig en schonk my geen verkwikking, het scheen wel alsof ik '8 morgens by het opstaan nog meer af-v gamut was dan don avond te voren bjj bet naar bed gaan. De urine bezorgde my veel last en pijn, zy kwam zeer ongeregeld en was immer erg donker van kleur met veel witachtig bezinksel. By het minste wat ik deed, was ik zwaar vermoeid en steeds org kortademig; ik ben myn vriend, die my Foster's Rugpijn Nieren Pillen aanraadde dankbaar en ik moet U eeriyk verklaren, dat deze my zeer veel baat gegeven hebben. Nadat ik ze een dag of acht had gebruikt, was myn toestand veel beter en na verloop van drie weken kende ik myzelf niet meer. Sedert jaren heb ik mij niet zoo wel ge voeld als thans, om echter zeker te zyn van een algeheele genezing zal ik nog een poosje mot Uw pillen doorgaan en ik zal ze met vortronwen aan nierlyders aanbevelen. Ik ondergeteekonde verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig IJ het publiek te maken op elke wyze die U goeddunkt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zyn de pillen, die U zollen genezen, Iaat u niet overhalen iets anders te probeeren. Zy zyn te Gouda vorkrygbaar by de Hoeren Wolff Co., Westhaven 198. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel A f 1.75 voor één- of f 10.— voor zes doozen. Do Minister van Binnenlandsche Zaken Overwegende, dat, ten gevolge van bet ont slag van den beer J. van Alpben, een ver kiezing. moet plaats hebben voor een lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in het kiesdistrict Ommen, heelt bepaald, dat die verkiezing zal plaats hebben op Dinsdag October e. k., de stemming, zoo noodig op Donderdag 15 October e. k. en de herstem ming, zoo noodig, op Dinsdag 27 October e. k. A t j e h. Cit Batavia wordt aan bet ,Hbl". ge seind „Bil den civieien gezaghebber van Tapa Toean hebben zich zes verzetsboofden met 97 volgelingen gemeld en daarbij 8 geweren ingeleverd. „Het eenig overgebleven verzetshoold, Njanoer, weigert r.og zich te onderwerpen. Toen Toekoe Ben Blang Pidië te Kota- radja kwam, om den gouverneur van Atjeh zjjn onderwerpiug aan te bieden, werd hein l.ednid, dat bij zijn in bot Tapa Toeansche nog op het veld staande voormalige onder- hebbendeu zon bewegen, oveneens het ver zet te slaken en in onderwerping te komen, waarna zou worden beslist, boe ten aanzien van zijn persoon door bot bestnnr zon wor den gehandeld, merkt de redaktie hierbij op- v De biervoren gemelde onderwerping zal dan ook wel aan de bemiddeling van Toekoe Ben zijn toe te schrijven. De zaak is ech ter hiermee in bet Tapa Toeanscbe nog niet in het reine gebracht, ten gevolge van de weigering van den biervoren genoemden Njanoer. Waar hot do troepen gelokte don on- vindbaren Toekoe Ben te bereiken, zal het zeker niet moeilijk vallen om Njanoer te pakken, die geheel alleen staat. Hij geide indertijd, dat hij wel I 60.voor zoo een pakje Coza Poeder zou willen geven, als de uitwerking inderdaad zoo ver rassend was. Weledele Heeren, Ik ben U ten hoogste dankbaar voor Uw Coia Poeder, dat mijn zoon zeker van een wissen dood zal redden. Ik heb het hem, zooals mij gezegd was, in koffie, thee en melk zonder zyn medeweten toegediend De poe ders zijn op 2 na alle verbruikt en de vooruit gang is reeds groot Mijn zoon, die geen ver trouwen had in de krachtd idigheid van het Coza Poeder, toen hij de annonce in de couiant las, zeide indertijd, dat hij wel f 50.— voor zoo een pakje Coza Poeder zou willen geven, als de uit werking inderdaad zoo verrassend was. Hij mag het echter niet weten, du* zal het een groote blijdschap voor hem zijn, wanneer hij van zijn hartstocht bevrijd is. Hartelijk gegroet, H T. Wind, Hoogstraat, kleine Baan *8, té Zwolle. Eon monster van het merkwaardige Coza poeder wordt gratis toegezonden. Kan ingegeven worden in Koffie, Thee, Melk Likeur, Absint, Bier, Water of in het voedsel zonder dat het noodig is, dat de dronkaard er iets van af weet. Hot COZA POEDER bezit de wonderbare eigenschap om tegenzin tot hót drinken van sterken drank (bier, wyn, absint enz.) bij den dronkaard op te wekken. Het COZA. POE DER werkt zoo onopgemerkt en zeker dat de echtgenoote, de zuster of de dochter van den verslaafde het hem toe kan dienen, zonder zijn medeweten, en zonder dat het noodig is, dat de patiënt ooit behoeft te weten waaraan hij zijne redding te danken heeft. Het COZA POEDER heelt het huiselijk geluk van duizenden gezinnen hersteld, duizenden personen van schaamte on oneer gered, en deze personen tot levenslustige en nuttige leden der Mij. gemaakt; het heeft menig jong persoon op den rechten weg terug gebracht en gelukkig ge maakt en .het leven van talloozen met menig jaar verlengd Het Instituut, waardoor dit ongeëvenaard poeder verspreid wordt, zendt gratis ann hen, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen en een monster. Het poeder wordt gewaarborgd volkomen onschadelijk te zijn. Correspondentie in alle talen der wereld. Het echte Coza poeder is verkrijgbaar in alle apotheken en in het volgend depót, te Gouda WOLFF Co. Onze depöthouders reiken het attestenboek gratis uit aan hen, die er aanvraag voor doen, maar geven geen gratis proeven. Om dezo te bekomen, wendt U direct naar Londen. Wacht U voor namaaksels. Het Coza Poeder is het eenige aidoende middel tegen dronkenschap. Gemengde Berichten. In Februari werd door den raad van Rot terdam besloten om, door doortrekking van do Hooidrift en aanleg van eenige aanslui tende straatgedeelten, een deel van den aan de gemeente behoorenden grond ten oosten van de Delfshavensche Schie, voor de be bouwing te ontsluiten. De snelle afzet van de door uitvoering van dit plan beschikbaar komende bonwperceelen heeft den directeur der Gemeentewerken geleid tot het voorstel om aan dien aanleg uitbreiding te geven. Volgens dit voorstel zal in exploitatie wor den gebracht het verder noordwestwaarts strekkende terrein, tnsscben de Nozeman- straat, de Middolwetering. de Aelbrochtskade en de Hooidrift. Het plan omvat ongeveer allen ten zuiden der Middelwetering nog ovorgebleven grond. B. en W. hebben zich met het voorstel van den directeur vereenigd. De uitvoering van dit plan, waardoor eon oppervlakte van ruim 5 HA. voor bebouwing fczal kutfnen worden uitgegeven, komt hun met het oog op de gebleken groote behoefte aan bouw terrein in dat stadsgedeelte, alleszins ge- wenscht voor en tevens financieel volkomen verantwoord. Het stratenplan houdt allereerst in de doortrekkiug der Mathenesserlaan tot naby de Aelbrecht8kade. Ongerekend de op f 11.500 te stellen kos ten van aankoop en overdracht van eenige opstallen, zal de nitvoering van het straten plan een nitgaaf vorderen, die geraamd wordt op I 336.000. Hoewel dit bedrag eerst geleidelik zal worden uitgegeven, zal de raad, naar B. en W. vertrouwen, geen be zwaar hebben, de som thans in haar geheel tot hun beschikking te stellen. Een werkmeester by de S.S. werd on langs ontslagen op voordracht van een inge nieur, omdat hg, naar de raeeoiqg van dien hoofdambtenaar, ten onrechte f 20 voor rekening der maatschappij gebracht had. De ontslagen werkmeester, H., hield sjjo onschuld vol en kon bewyzen, dit bedrag wel degeiyk te goeder troow te hebben ge declareerd. Ip overleg met het bestaar der Ned. Ver- ceniging voor Spoor- en Tramwegpersoneel werd een scheidsgerecht aangevraagd, dat in een zitting, te Arnhem gebonden, de zaak onderzocht en de betrokken personen en verschillende getuigen gehoord beeft. Voorzitter van dat scheidsgerecht was de oud-minister rar. Veegens. In die zitting werd de ingenieur, op wiens voordracht M. ontslagen was, blykens een in „het Volk" destyds gegeven verslag, zelf beschuldigd van allerlei knoeieryeo. Dit werd dan ook door hem niet ontkend. Hg verdedigde zich slechts door te zeggen, dat by meende dat bet hem ten laste gelegde gebruik was by de maatscbappy. Het scheidsgerecht heeft daarop uitspraak gedaan ten ganste van den ontslagen werk meester en voor bem toekenning van „eer vol" ontslag geëisebt, met de hoogste ait- keering, ongeveer f 1300. Door de directie der S.S. werd met deze uitspraak genoegen genomen. Thans verneemt de „Stichtscbe Ct.", dat de directeur-generaal, de heer Kretschmar van Veen, nog verder is gegaan en den ontslagen werkmeester weer in zyn vroegere betrekking heelt hersteld. De machinist der Hollandsche spoor E. T., reed in den avond van 22 April met den Fraoschen trein van Rotterdam naar Am sterdam by Vogelenzang door twee onveilige signalen, waardoor by op een spoor kwam, waar een goederentrein vooruit reed. De wisselwachter K. zag dit en heeft toen, door het omgooien van een wissel, den trein op een ander spoor laten loopen en daardoor «Ie botsing voorkomen. T. het ft toen even door den wissel gestopt. De machinist ontkende dat het eerste sig naal onveilig stond. Bekl. trad gister toen hg zich wegens dit feit voor de Haarlemsche rechtbank had te verantwoorden, zeer onbeschaamd op. Van den districtsinspectear, den heer Witkop, die als deskundige gehoord werd zei hy „die kerel liegt". De president dreigde dan ook meermalen bem uit de zaal te laten verwyderen. De seinwachter K. heeft den trein laten stoppen, om den conducteur en machinist te zeggen, dat hy van 't gebeurde rapport zou maken. T. heeft toen aangeboden de zaak te schikken, wat geweigerd werd. K. ia door de directie voor zyn kordaat optreden beloond, T. daarentegen gestraft met de inbonding van drie dagen loon. Het O. M. vorderde 7 dagen gevangenis. Te Zaandam is gisterennacht ingebroken in de woning van den beer Kok, meester knecht by dö firma Polak en Schwartz. Ter- wyl de bewoners boven sliepen, hebben de dieven zich door nitsnyding van een ruit, waardoor zy gelegenheid hadden dejleur te ontsluiten, toegang verschaft. Bene den is alles overhoop gehaald. Geld was evenwel niet aanwezig, zoodat de inbrekers zich met enkele kleine voorworpen moesten tevreden stellen. Nader seint men De politie is de daders van de gisteren nacht gepleegden inbraak reeds op het spoor. De gestolen zilveren en gonden horloges zyn te Amsterdam in beslag genomen. UU Newyork wordt gemeld, dat P. F. Jon bert, een verwant van wylen generaal Joubert, per advertentie avontnorlyke jonge Amerikanen gevraagd heeft voor gevaarlyken dienst in een subtropisch land. Om nadere inlichtingen gevraagd, deelde hy mee, dat hy de vertegenwoordiger was van een aan tal patriottische „Nederlanders" en een groep ryke mannen te Johannesburg, die een vreem denlegioen wenscben op te richten om in Venezuela voor Nederland te vechten. De onderneming ging geheel op eigen verant woording; de Nederlandsche regeering had er niets mee te maken. Joubert noemt zich ook ond-gediende uit den Boerenoorlog, was vroeger in Porto- geesch Oost-Afrika gevestigd, maar kreeg het met de regeering te kwaad, en deze zette hem de kolonie nit. Later maakte hy stemming voor het plan om in Portngeesch Oost-Afrika te vallen en er een opstand te bewerken, maar dit mislukte door gebrek aan stenn. f 8700 te veel. Een heer te Amsterdam had 'n erfenis gekregen. Dit voorrecht valt niet ieder le benrt, vandaar, dat genoemde heer best in z'n knollentuin was, ook al was het bedrag der erfenis niet bijster groot: f 300. Hy zond z'u knecht naar een der grootste Amsterdamsche bankinstellingen, om het bedrag in ontvangst te nemen. Daar echter betaalde men den knecht niet f 300, maar.... f 9000 uit. De man begreep het niet, maar dacht: het zal wel goed zyn, zoo'n deftige, groote bank zal zich niet vergissen. Hjj ging naar huis, telde z'n heer de 19000 voor# Due was bijlter verbaasd. Merkte de vergissing. Zond z'n knecht ganw terug. De knecht kwam weer by de bank en gaf aan den ontstelden bediende f 8700 terug. De bank was zeer dankbaar er. schonk den knecht als belooning.... een heele rijksdaal der. En zeer gelukkig met dat achterwiel ging de knecht naar bais. (Tel.) De achturen dag in Noorwegen. De „Frankf. Ztg". van 16 September bevat een brief nit Noorwegen, waarin wordt gemeld, dat het „sociale comité" nit de Storthing een rapport heelt uitgebracht over het onderzoek inzake de invoering van een normalen arbeidsdag Het onderzoek in de staatsbodrgven, waar de achtarendag reeds bestaat, heeft een zeer interressanten uitslag opgeleverd. De direktie der Staatsspoorwegen deelt mede, dat in haar werkplaatsen de prodak- tie niet minder is geworden en de verdien sten der arbeiders ook niet. By een wegen aanleg werd de achtarendag voor een half jaar op proef ingevoerd na afloop van dien tyd verklaarden de arbeiders dien werktyd te willen behouden, wyl zy, op stak wer kend, het zelfde verdiend Kudden, dus ook evenveel werk geleverd hadden als vroeger in 10 aren. In die werkplaatsen van de Staatsspoorwegen, waar de werktyd van 60 op 53 uren werd gebracht, is de productie niet verminderd. Dezelfde waarneming deed de myndirektie te Trondhjem, die ver klaarde, dat niet alléén in 53 uren dezelfde hoeveelheid werk als in 60 aren werd gele verd, doch dat bet wenschelyk was, den werktyd op 48 uren per week te brengen. Op grond van deze gegevens stelt de com missie voor, den negeourendag wettelyk in te voeren, als overgang naar den achturigen. In Den Helder is gisteravond, kort voor middernacht, terwyl de bewoners afwezig waren, brand ontstaan in den kruideniers winkel van den heer Jb. Dito, in de Mid denstraat, hoek Draaisteeg, bewoond door den winkelier Van Wanuik. Het bais brandde tot den grond toe af en van den inboedel kon niets worden gered. Door de felle hitte werden de belendende hnizen geducht ge blakerd eo sprongen aan de overzyde der straat alle raiten. Omtrent de oorzaak is niets met zekerheid te bepalen. Assurantie dekt de schade. Uit goede bron werd nog aan de L. E. medegedeeld, dat de myn Laara en Ver- eeniging tydelyk electrischen stroom zal krygen van de staatsmyn Wilhelmina, Indien de omstandigheden meewerken, zal reeds over een dag of 14 de myn weer gedeelteiyk in bedryf komen. Geleidelyk zullen dan weer de tydelyk ontslagen arbeiders worden aangenomen. Naar de „Tel.", verneemt, zal den 27en October a.s. voor het Amsterdamsche hof worden behandeld de zaak tegen de vier personen, beschuldigd den z.g. „Zeister- moord" te hebben gepleegd. Door het hof zyu als verdedigers toegevoegdvoor Van Ee mr. Bekkervoor Van Vaalen mr. Haastertvoor Kors mr. Van Straaten voor OverhorBt mr. Alta. De tentoonstelling van kunstbordnurwerk, die in het Maseum van Kunstnyverheid te Haarlem wordt gehooden, zal Zondag 20 September geopend worden. Onder het tentoongestelde trekt vooral de aandacht, eene buitengewone ryke verzame ling Chineesch bordnurwerk, vervolgens eene verzameling borduurwerken, die in verband staan met de Nationale kleederdrachten waaronder de Moravische naaldwerken uit munten. Deze tentoonstelling zal er zeker veel toe bydragen den lust tot het maken van derge- lyke borduurwerken weder op te wekken. De zoogenaamdo Marathon-wedloop ge organiseerd door de Londensche „Evening News" en de „Daily Mail", zal plaats heb ben op 10 October, op den weg van Windsor naar bet Stadium, te Shepherd Bush. De eerste prys is 100, de tweede 15, de derde 10 eu de vierde 5, De „Daily Mail" voegde hier een prys van 10 aan toe voor den eerst aanko menden Franschen deelnemer, of hg winner is of niet. Meer dan 600 inschrgvingen werden ont vangen en na de eerste keuze werden 200 namen afgezonderd, die aan het oordeel van een speciale commissie worden onderworpen, teneinde uit te maken, welke van die 200 overgeblevenen geoefend genoeg worden ge acht om aan den wedloop deel te nemen. Aan boord van het Fransche kustverdedi gingsvaartuig „Admiraal Tréhouart," dat in de haven van Brest ligt, zyn de mariniers aan 't muiten geslagen. Zy eischten verlof om te passagieren. Dat kregen zy waarlyk en toen hebben zjj in de stad den boel op geschept. Matrosen aan een ongenoemden Engelachen kruiser hebben 't nog erger gemaakt. Zy hebben in hun woede de vizieren van by na alle kanonnen vernield. De schade bedraagt honderden ponden sterling. By aankomst van het schip te Colombo is de zaak aan den admiraal gerapporteerd, De daders zjjn nog niet bekend. De „L. K." meldt nog over de mynrarop te Eygel8hoven. De slachtoffers zullen op kosten van de myn worden begraven. Ieder Ijjk zal in zyne woonplaats worden ter aarde besteld. Woensdagmiddag vervoegde zich by de myn het 16 jarig dochtertje van den veron gelukten Kemmerling. Zy snikte hevig en was reeds in ronwkleeren gehuld. Zy woon de in Aken en had in langen tyd baar va der niet meer gezien. Dinsdag vernam zy de noodlottige tyding. Toen was het meisje als versuft en snelde naar haar moeder, die ziek te bed lag... Iedereen bad en smeekte bet meisje om haren vader nog eenmaal te mogen zien, vóór hy in het stille graf zou worden be graven. Eo of men haar al mededeelde, dat zy nu haren vader niet kou zien - nog een der ijjken, die reeds in staat van ontbinding be gonnen te verkeeren, was gekist, ofschoon de doodkisten reeds op de myn war6n vervaar digd dat zy nog wat geduld moest heb ben, het arme meisje herhaalde hare smee kingen telkens met meer aandrang... Zelfs het hart van de meest ongevoelige moest bewogen worden. Toen zy zag, dat niemand hare verzoeken inwilligde, liet zy zich gewillig buiteu de poorten vitn het terrein brengen. Met gebogen hoofd, bleek als een doode, stapte de balf-wees, voor enkele aren nog in blyden levenslust, ia de richting van Waubach... Twee der weggeslagen stoomketels znllen waarscbynlyk na de noodige reparatiën nog kannen worden gebraikt. In het geheel bevonden zich 8 ketels in do machinekamer, welke alle in muren waren ingemetseld. Hoe zoodra mogelyk het bedryf weer aan den gang te brengen Dat weet de directie Zèit nog niet. Wel heb ik hooren spreken, dat er plannon zyn, om zich aan te sluiten by de electrische centrale der staatsmyn „Wilhelmina". Ook wordt er verteld, dat men van plan zon zjjn, om een tweetal loco mobielen bjj de staatsman te gaan leenen deze zouden kracht genoog kunnen ontwik- kelan, om het bedryf gedeeltelijk aan den gang te brengea. Wat er waar is van dit alles f... Afwachten is ook hier de bood schap. Do mijnwerkers werden in het bezit ge steld van een bewjjs, dat zy gewerkt hadden op de rojjn Laura, om elders werk te krygen. Het Belgische Staatsblad meldt Vanaf 1 November aanstaande zal het ver boden zjjn, blijvende post nog brieven te ver zenden, waarop enkel naamletters, cjjfers, voornamen of welke overeenkomstige teekens ook geschreven zyn. Bpgevolge zullen de brieven, na dien da tum in de bussen gestoken om ter post te blijven, en die den naam of de firma van-den bestemmeling niet zollen dragen, aan den ver zender teruggezonden worden of, zoo men dezen niet kent in de scheurmand geworpen worden. Het zal niet toegelaten zjjn, zich brieven te doen bezorgen, waarop een naam, dio zoo maar uit de lucht gegrepen is. Personen, die bovenden post brieven af halen, znllen een of ander eenzei vigheidsbe- wys moeten koenen leveren, zoo zy niet door de agenten van dienst gekend zjjn. De Duit8che politie heeft zekeren A. F., een polderwerker, aangehouden, die verdacht wordt de moordenaar te zjjn van den Hol- land8chen opperman W., die bjj Mörs dood geslagen werd. GOUDA, 19 September 1908. Aan de Raadsleden zyn de volgende inge komen stukken toegezonden Gouda, 18 September 1908. Ter benoeming var een onderwijzer aan de school voor g. 1. o. no. 8 noodig geworden tengevolge van het aan den Heer C. A. Koysten op zjjn verzoek verleend eervol ontslag, htbben wij de eer in overleg met den heer Arrondissements-Schoolopziener, na ingewonnen bericht van bet Hoofd der be trokken school voor te dragen L M. GOUDSWAARD te Zevenhuizen. II. R. JAGER te Ten Post. III. J. ROZENDAL te Schiedam. Overeenkomstig het bepaalde bjj art. 29 der Wet o{> het Lager Onderwijs leggen wy het advies van den Schoolopziener en het bericht van het Hoofd der school hierbij Gonda, 15 September 1908. Door de bewoners der Lange Dwarsstraat is het verzoek gedaan ter voorkoming van ongelukken ia deze zeer smalle straat te bepalen dat deze zoowel met on aangespannen als met bespannen paarden slechts stapvoets mag worden bereden. Het is, na gehouden overleg met den Commissaris van politie, ge bleken dat het verzoek alleszins gewettigd is; eene uitbreiding van het verbod in artikel 61 der Algemeene Politieverordening voor deze gemeente komt ons dan ook noodzake lijk voor. Door toepassing ten aanzien ook van deze gemeente van het derde lid van artikel 45 der Drankwet is het thans aan zoogenaamde vergunninghouders verboden in bunne loca- liteiten of de aanhoorigbeid daarvan zonder toestemming van den burgemeester muziek, vertooningeo of andere verrichtingen ten vermake van het pnbliek toe te laten. Daar door is eene onbillijkheid ontstaan ten gunste der zoogenaamde verlofhouders artikel 146 der Algemeene Politieverordening heeft im mers slechts het oog op openbare vermake lijkheden. Uitbreiding van do bovenbedoelde bepaling der Drankwet op alle huizen, waar men gelagen zet, achten wy| daarom ge- wenscht. In verband met een en ander ontwierpen wy eene Verordening tot wijziging der Al gemeene Politieverordening voor deze 'ge meente, welke wy de eer hebben den Raad hierbij ter vaststelling aan te bieden. De Commissie voor de Strafverordeningen, R. L. MARTENS. C. P. W. DESSING. F. HERMAN Fz. N. A. VAN DER BEF. J. DE JONG Hz. ONTWERP-VERORDENING tot wijziging der Algemeene Politieverordening voor de gemeeDte Gouda. Eenig Artikel. In de Algemeene Politieverordening voor de gemeente Gonda, vastgesteld den 1 Juni 1906 en afgekondigd den 22en dier maand worden de volgende wijzigingen gebracht 1. Artikel 61 wordt gelezen als volgt „Het is verboden de Aaltje Baksteeg, de „Kuiperstraat, de Korte Groenendaal en de „Lange Dwarsstraat met door dieren getrok- „ken rjj- en voertuigen ol met onaangespnnnen „paarden anders dan stapvoets te berijden." 2. Aan Afdeeling III van Hoofdstuk V wordt een nieuw artikel toegevoegd, vol gende op artikel 139 en luidende Art. 139a. „Het is, onverminderd de be malingen der Drankwet, aan een houder van „een huis, waar men gelagen zet, verboden „zonder vergunning van den Burgemeester „in zjjn huis muziek, vertooniugeu of andere „verrichtingen ten vermake der bezoekers „te maken of te geven of te doen maken „of geven ol toe te laten4an wel hazard- „spelen te houden, te doen houden of toe „te laten". 3. In artikel 146 wordt in stede van „onverminderd de bepalingen der Drankwet" gelezen„onverminderd de bepalingen der „Drankwet en van artikel 139a dezer Ver ordening". 4. In artikel 202 wordt in de zinsnede, aanvangende met de woorden „met geldboete „van ten hoogste vijf en twintig galden of „hechtenis van ten hoogste zes dagen", tus- schen de nummers 139 en 143 gevoegd het nummer 139a. Beroepen by de Christ. Goreformeerde Kerk alhier ds. H. Janssen te Leiden. De nieuwe tnir.iersvereeniging „Gouda* zal te beginnen met de volgende week, de veilingen aan de groentenmarkt des middags doen houden, en wel op Maandag-, Woensdag en Vrijdagmiddag, aanvangende te drie uur. PLAATSELIJKE ARBEIDSBEURS. Aangeboden1 schoenmaker, 1 kantoor bediende, 1 als bediende of pakhuisknecht, 1 opperman, 1 winkelbediende, 1 los werk man, 1 voor schrijfwerk, 1 voor lichte werk zaamheden, 1 brood- en beschaitbakker, 1 meubelmaker, 1 werkster, 1 tainman. Gevraagd: 1 dagmeisje, 1 halfwas schoen maker, 1 leerling schoenmaker, 3 jongens boven 15 jaar, 1 halfwas koek- en banket bakker. Geplaatst: 1 werkster. Beroepen bjj de Ned. Hervormde Kerk te Sluipwijk de heer A. H. Couvée, cand. to 's-Gravenhagp. Te Krimpen a.d. JJsel had A. Hoogen- boezem een klein wondje aan zyn band ge kregen, oogenschijnlyk van weinig beteekenis, later begon echter de geheele arm op te zetten en werd de bnlp van dr. Blom inge roepen, die overbrenging naar het Ziekenhuis te Rotterdam noodig oordeelde, waar de man terstond werd geopereerd. Men hoofct den arm nog te bebonden, hoewel het geval hoogst ernstig is. SPORT. Op de Scheveningsche Wielerbaan zullen Zondag 20 Sept. a.s. Jan v. d. Tuyn en Adr. de Bruyn een match rijden over 15, 20 en 25 K.M. achter groote Motoren. Deze match wordt verreden tnsscben 3 en 4 uur n.m. Daar beide renners 1.1. Zondag met poch hadden te kampen zai deze wedstryd beslissen wie van beide de sterkste is. De toegangsprijs is 25 ct. ONTVANGEN in in groote verscheidenheid van de goedkoopste tot de beste genres. Burgerlijke Stand. GEBOREN 18 Sept. Hosanna Johanna, onders J. Blaazer en L. C. Rynhout. ONDERTROUWD: 18 Sept. A. van Ge- meren, te Boskoop en J. J. van Maaren. A. van der Laan en M, Groenendijk. G. J. de Mol en N. de Urnjjl. Voor de vele blyken van deelneming ontvangen gedurende de ziekte en het over lijden van onze geliefde eenigRte dochter en znster, betuigen wy onzen bartelyken dank. Gouda, 19 Sept. 1908. A. SLEGT. J. A. SLEGT-— V. D. Kpy. H. SLEGT. C. SLEGT. A. SLEGT. Met zeer gunstig resultaat wordt door ondergeteekondo behandeld: ruggegr. verkr., lichaamsmisvorm., bewegingsstoorn., ver stuikingen, spiorverrekkingon, enz., vetzucht, rheumatiek, Ischias, rug- en lendenpijnen verstopping, enz. onz. KATTEN8INQKL Q 14:!. cent per ./Irack. Aanbevelend, Het bette, onachadelykate et» f» makkrlykate poetsmiddel voor Heeren en vooral damea en Kinderachoenwerk. la de Appretuur van C M Miiller k Ct Berlin, Beuth-Str 14. - Men lette naam en fabrieksmerk. op Vertryikear by Hi Ondergeteekende geelt bjj dese beleefd kennis, dat zijne evenals vorige jaren zullen plaats hebben in het Eenige der nieuwste dansen zyn o. a. M*H*mtu Wnlmer. Hintrathn. Klfrm» Bp fete, XeppetiH*£ttMB, (Aeronautic) enz. Do leasen zullen aanvangen voor eerstbeginnenden van f tot uur, en nieergovorderden van tot 9, daarna voor Clublessen. Loerlingen gelieven zich aau te melden bij den Heer W. H. BELLAART, Varken- markt alhier, of b(j 87 Roggeveenatra&t, 's ÖRAVENHAGE. Ken groote factor in ouzo hedendaagiche Gasverlichting is het GASGLOEILICHT (nieuwste vindingen). DE ECHTE hangend Gasgloeilicht, lichtsterkte 110 kaarsen, gasverbruik »/s K.M. per uur. Beleefd verzoek ik l' aandacht s.v.p. voor is ongeloofeiyk sterk. Bezit een zeldzame langdurige lichtkmt ht. um- WETTELIJK GEDEPONEERD. Namaak strafbaar volgens de Wet. Alleen echt, wanneer het etiquet van het doosje ongeschonden is. Aanbevelend, Vcrlichtings-Technieker. DUBBELE BUURT B 13. Tolef. 117. ANKER- PAIN-EXPELLER TEGEN RHEUMATIEK EN VERKOUDHEDEN Ruim 35 jaar doos millioencn JICHT EN RHEUMATICKLUOCRS MET SUCCES GEBRUIKT ----- Vepkrijgbaar |N flesschenvan 50cB,75cls ch f 1.25 BU M.H. Apothekers en Drogisten Te Gouda by C. LUGER, Apotheker Markt, WOLFF k Co. Westhaven 198 en by ANTON COOPS, Wydstraat. I Door gunstige voorwaarden met de bekende tinna daartoe in staat gesteld, zullen vanaf heden behalve onze gewone fabrikaten, zooals van E. M. .1A AKSMHilver- I sum, en onderen, ook voorhanden gehouden worden waarvan de nieuwe modellen op heden ontvangen zijn. I •Wij houden ons voor orders voor die Firma ook ten I zeerste aanbevolen. ZEUGSTRAAT 91—1)2 juist over de Waagbrug. De nieuw uitgekomen geïllustreerde Prijscouranten, waarin prachtige modellen bi) zeer lage prijzen, zend lk op aanvraag gratia en franco.

Goudsche Courant | 1908 | | pagina 2