BOKKEK. H ER K-CONCERT Jan Jaarsma's Vulhaarden, Nightcap Immmm, AANBESTEDEN IIIMIMItira, C. A. E. BANTU, JAN JAARSMA, Den Haag, DANSONBSRWIJS. LICHT IS 1,1 VIN. SAMOSWIJN. Aardappelen. Hoogste Prijs! HUIZEN EN EKVEN advertenties P. ROND Pz., Gouda, Openbare Verkooping BINNENLAND. gesloten zullen zijn. Ontvangen Lessen in het Dansen, Firma Horman Zoon. COZA INSTITUTE, fiSM- Sociëteit „@ns Stenoegeri'. Openbare Vrijwillige Verköoping TE GOI DA. De Notaris J. J. A. M0\TIJ\, A. Noordcwier-Rcddlngius, Sopraan, P. de naan-Manifarges, ar in de Groote Kerk te Gouda op Woensdag 30 September a.s. Entrée f f.— Lokaal „Concordia'', Woensdag 14 October a.s. H. KOOPMAN, Graitzinbrander Hr. HERN'S «LOEIKOUS, M. M. v. LOON, aanbesteden Handnaaimachine, W. VERMEULEN, tb GOUDA, Xolaris J. Koeman, te GOUDA J. FOLKERTSMA Drnkkerii I zitter onmogelyk de opgewonden gemoederen tot bedaren te brengen. Te midden van liet grootste tnmnlt verliet lip daarop de zaal. In een schermutseling werd de PuitBcher Sohreiter licht aan de hand gewond, terwyl een ander een inktpot naar het hoofd kreeg. De Tsjechische afgevaardigden bezetten daarop het spreekgestoelte van den voorzitter, zoodat deze, toen hij na eenigen tijd weder binnenkwam, tenminste ongehinderd zijn plaatB kon innemen. Maar zoodra hij aan stalten maakte om zijn functiën als voorzitter te hervatten, snelden de Duitschers naar den voorzitterszetel en wierpen alle stukken, die daar lagen, de zaal in. De voorzitter ver klaarde daarop, dat zulk een gedrag den Landdag onwaardig was en onder groot lawaai sloot hij vervolgens de vergadering. De Duitschers hebben een telegram aan de regeering gezonden, waarin zij sluiting van den Landdag vragen. Prins Eulenburg is, zoo wordt nader ge meld, recht door naar zijn kasteel Lieben- berg en niet eerst naar zjjn huis te^rljjn gegaan, omdat men het, wegens zijn toesland, niet raiadzaam achtte, hem, kort na elfaar, tweemaal te vervoeren. Volgens een aiidere lezing, wilden de dokters hem naar zijn huis in Berlijn laten brengen, maar stond hij er zelf op, naar Liebenberg te gaan, omdat hy hoopt daar spoediger op te zullen knappen. Donderdagochtend om 11 uur kwam een auto voor bij het kleine uitbouwsel van het Ziekenhuis, waar Eulenburg zijn kamer had. Twee ziekenverplegers brachten hem op een berrie naar de auto. Volgens een verslag gever, die van de overbrenging getuige was, ziet Eulenburg er slecht uit; hy heeft een vale gele gelaatskleur, zijne oogen waren door een zwarte bril beschermd en de grijze reispet was diep over het voorhoofd ge trokken. Voorzichtig werd de patient in het voertuig gezet, waarin ook zyne vrouw, een dokter en de huismeester Geritz, wiens naam zoo dikwijls in verband met het proces is genoemd, plaats namen. De gordijntjes wor den toegetrokken, en in de auto werden nog een paar lichte krukken en een aantal drankjesflesbchen meegenomen. De prinses bedankte de verpleegsters hartelijk voor hare goede zorg en gaf haar mooie bloemen en een groote geldsom ten geschenke. Het beroep van het openbaar -ministerie tegen de invrijheidstelling van Eulenburg is gisteren bij het Kammergericht ontvangen. Vandaag zou er een beslissing over genomen worden. Een Berlynsch correspondentie-bureau deelt bijzonderheden mede over den plotselingen en merkwaardigen omkeer in Enlenburg's toestand. De opheffing van de hechtenis heeft, zoo heet het, een „verrassende psy chologische uitwerking" op den prins gehad. Hjj kwikte er schielijk van op, en verzocht de dokters, die hem behandelen,-met elkaar te overleggen, of hy in staat zou zyn, uit de Charité naar elders overgebracht te wor den. Zij kwamen tot de slotsom, dat het besluit van de rechtbank zulk een opbeuren den invloed op zijn gemoedstoestand had gehad, dat ook zijn lichamelijke toestand er op verbeterd was en er, van geneeskundig standpunt, geen bedenking meer tegen zyne overbrenging kon bestaan. De Germania teekent by dit bericht,'ste kelig, aanMen zal zich niet mogen ver wonderen, indien deze plotselinge beterschap van den prins, die ons den vorigen dag yog als een stervende beschreven werd, by vele lieden zeer, zeer eigenaardige en voor Eulen burg juist niet vleiende gedachten wekt. Een vertegenwoordiger van Reuter heeft een onderhoud gehad met den heer Yamaza, die voorloopig is belast met de waarneming van het gezantschap van Japan te Londen. In dit onderhoud verklaarde de Japansche diplo maat, dat men in Japan zoowel in regee- ring8kringen als onder het volk, zeer inge nomen is met het Engelsch-Japansche bond genootschap, welks waarde voor den vrede in het verre Oosten en in het algemeen voor den wereldvrede alom in Japan wordt erkend, Politieke qnaestiën bestaan er tns- schen Engeland en Japan niet, en in kleinere geschillen, zooals byv. in de quaestie der fabrieksmerken, zal ongetwijfeld een oplos sing gemakkelijk worden verkregen. Wat de quaestie der Japansche immigratie in Canada betreft, Japan is volkomen bevredigd door de verkregen schikking. Met klem kwam de heer Yamaza op tegen de beschuldiging, dat Japan zoo pogen de open deur in Mantsjoerye te sluiten. Integen deel, de Japansche regeering hield zich beslist aan hare belofte, Mantsjoerye voor alle natiën open te stellen en een bewys van hare vol komen oprechtheid in dit opzicht was wel, dat de eenige concessie tot dusver in de neutrale zone van Liaotong-schiereiland ver leend, gegeven is aan een Engelsch-Ameri- kaansche maatschappij. Een ander bewys voor de eerlijkheid var. Japan's bedoelingen was wel dit, dat toen de Cbineesche autori teiten te Hankow bij Japansche financiers aanklopten om kapitaal voor den aanleg van spoorwegen in Hoepeh en Hoenan, de Ja pansche regeering de onderhandelingen deed staken, zoodra zy vernam dat Britsche finan ciers met den onder-koning der provincie reeds een afspraak hadden gemaakt, die hun den voorrang gaf in geval tot spoorweg aanleg zou worden besloten. Zelfs in Korea wordt den Japanners geen voorrechten ge geven, verklaarde de Japansche diplomaat. Ten slotte deelde deze nog mede, dat de betrekkingen tusschen JapaD en de Ver- eenigde Staten vriendschappelijk zyn. Geen enkel Japanner droomt van een oorlog met de Unie, en het zyn alleen enkele Ameri- kaansche binden en rumoermakers, die een anderen indruk trachten te vestigen. Japan's politiek is zuiver vredelievend, zy is volstrekt niet agressief, maar uitsluitend gericht op de ontwikkeling van de hulpbron nen des lands na een uitputtenden oorlog. Recht op het doel af. Dit geval zal menig onzer helpen. De heer G. Liesveld, Groenlandscbekade Gem. Vinkeveen, deelt ons mede: Sedert acht jaren hen ik lijdende geweest aan een verschrikkelijke pijn in de borst en* steken in de zijden. Onophoudelijk had ik veel last van dnizelingen vooral 's avonds; ik leed aan slapeloosheid en wanneer ik 's morgens op stond, was ik veel ellendiger dan bij het naar bed gaan. De nrine kwam met ofbw branderig, pynlyk gevoel en slechts^mfl^'de grootste moeite kon ik een weinig éterj naar binnen krijgen. Toen ik alom zooveel goede berichten vernam omtrent Foster's Rugpyn Nieren Pillen, wenschte ik deze ook fce pro beeren en ik ben bly dat ik hiermede be gonnen ben, want deze pillen hebben meer gedaan dan al de verschillende behandelin gen. Den derdon dag kon ik reeds beter schap bemerken en ik had nog geen heel doosje gebruikt, toen ik een groote verande ring in myn toestand kon waarnemen. De pijn verdween en ijc begon weer rustig te slapen, waardoor ik zper veel opknapte. Uit dankbaarheid zal ik gaarne Uw pillen aan alle personen aanbevelen, die op eenzelfde wyze mochten lyden, als ik voorheen. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wyze die U goeddunkt. Het waren de échte Foster's Rugpyn Nie ren Pillen, die den heer Liesveld genezen hebben. Verzeker U dat gij het échte ge neesmiddel krijgt, de handteekening van Ja mes Foster staat op elke doos. Zy zyn te Gouda verkrijgbaar by de Heeren Wolff Co., Westhaven 198. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1.75 voor één of f 10.— voor zes doozen. Verspreide Berichten. Frankrijk. De „Éclair" heeft het lystje van ongevallen by de Fransche marine nog wat uitgewerkt en komt tot de conclusie, dat sedert Augustus 1900 21 ernstige ongelukken zyn voorgeko men, waardoor 85 millioen fraucs schade werd veroorzaakt en 288 officieren en man schappen den dood vonden. Bovenaan op de lijst staat de ramp op de „Jena" (Maart 1907) met 155 dooden. Spanje. Donderdag is het republikeinsche Kamerlid Salmeron begraven. Manra, de ministers van binnenl. zaken, van justitie en openbare wer ken, Moret, tal van autoriteiten enz.waren tegenwoordig. Er waren zes wageös vol bloemen. Itaue. In een slaapkamer van het Vaticaansche seminarie is een brandje geweest. Dadelyk rukte het brand weer materieel uit, wat heel wat ongeruste raenschen op de been bracht. Maar het vuur was in een ommezien ge- bluscht. Rusland. Uit Helsingfors wordt gemeld, dat kolonel Netschai gedurende de manoeuvres doodge schoten is. Turkije. 0 De verkiezingen voor het eerste Tucksche parlement zullen beginnen na afloop van de Ramadan-maand, die Zaterdag eindigt^ STATEN-GENERAAL. TXT «HUIS Mi A M MC R. Vergadering van Vrjjdag 25 September. Interpellati e P late. De heer Plate, de Regeering interpellee- rende naar aanleiding van de verhooging der premie voor de ongevallen-verzekering in het havenbedrijf, stelt de volgende vragen: lo. Waarom is door de Rijksverzekerings bank eerst op 17 Augustus aan werkgevers kennis gegeven dat zij van 28 Jali af een hoogere premie zullen moeten betalen P 2o. Is door de Rijksverzekeringsbank, al vorens tot premie-verhooging werd overge gaan, een onderzoek ingesteld naar de rede nen, die de wanverhouding veroorzaakt kun nen hebben tusschen premiebetalingen en schadevergoedingen P Zoo neen, ligt het in de bedoeling van den minister, dusdanig onderzoek alsnog uit te lokken P 3o. Welke maatstaf is aangelegd by de vaststelling der premies? 4o. Welke maatregelen zal de Rijksverze keringsbank nemen om de financieele gevol gen te ondervangen, voor haar voortsprui tende uit de verschuiving van werkzaam heden van hooger belaste bedrijven naar lager belaste bedrijven, zoomede uit krediet- verleening aan minder solven'e werkgevers? Interpellant stelt op den voorgrond, dat bij er geen oogenblik aan denkt, uitzonde ringsmaatregelen te bepleiten in het be lang van bijzondere bedrijven of in het be lang van de haven van Rotterdam, en stelt vast, dat uit Rotterdam geen enkele stem was vernomen, aandringend op het laten voortbestaan van de wanverhoudingen tus schen premiebetaling en schadevergoeding. Spreker, zyn vragen ontwikkelend, doet uitkomen dat de te late kennisgeving van het voornemen tot premieverhooging veel ergernis gewekt heeft en voor sommige werkgevers, die er door verrast werden, een schade van f 6000 tot f 70Q0 heeft ten ge volge gehad. Daarbij merkte hij op, dat te gen het denkbeeld zelf om de mogelijkheid te openen tot premieverhooging geen verzet is vernomen. Men had een veel algetneener onderzoek moeten instellen, m Rotterdam zelf, over de geheele linie van het havenbedrijf, en zfch niet zoo eenzijdig moeten laten inlichten als thans geschied is. Een premie van 21 pCt. acht spr. nooit gewettigd, zelfs als men toe geeft dat er leemten zijn en fraude kan gepleegd worden. Maar er ontbreekt een goed toezicht op het bootwerkersbedryf. Dit toezicht is niet mogelijk zonder verandering van de loon lijsten. De bonafide werkgever gaat gedrukt onder de concurrentie van den werkgever die geen zuivere opgaven dotÊM Ten opzichte van de arbeiders zet spr. uiteen, dat het stelsel van vrije artsenkeuze onhoudbaar is. Verder acht hy 't o. a. ver keerd, dat de cargadoor minder premie moet betalen dan de stuwadoor, in welk verband hy wijst op 't gejaag en gejakker op de zg. „wilde booten", waaraan te Rotterdam voor een goed deel de premieverhooging wordt toegeschreven. Spr. wijst ook op de ongelijkmatige ver houding in premieheffing. De Rijksverze keringsbank zal op deze wijze het gat, dat zy aan de eene zyde stopt, aan de andere zyde weer openmaken. Hy waarschuwt ten slotte de Regeering tegen de te verwachten wanverhouding, dat men te Rotterdam zal gaan werken op naam van stroomannen. De Regeering mag niet aarzelen om tijdig in te grijpen. De minister van Landbouw begint met te erkennen dat het kon. besluit van 28 Juli spoediger aan de werkgevers had kunnen bekend gemaakt zynmaar de vertraging lag aan het verlof, dat de minister juist toen in Zwitserland doorbracht. Intusschen kon hy niet voorzien, dat die vertraging zulke moei lijkheden zou scheppen. De minister betreurt het verder, dat de grieven tegen de Ongevallenwet zoo breed worden uitgemeten, dat ook het volk den indruk moet krijgen of 't wel goed is ge weest, die wet in het leven te roepen. De minister deelt omtrent de voorberei ding van den maatregel ook mee, dat er twee malen een onderzoek is ingesteldeens door de beambten der Rijksverzekerings bank, die daartoe ten dienste staan, en eens bij personen, ten nanwste betrokken by het havenbedrijf, o. a. ook by eenige leden der Rotterdamsche kamer van koophandel. Hy verdedigt de Rijksverzekeringsbank tegen aanvallen waaraan zy in deze dagen bloot stond. De minister, er op wyzende, dat de te genwoordige wetsbepalingen een beletsel zyn om te geraken tot de kennis van de werkelijke loonen, deelt mee, dat een wets wijziging om hierin verbetering te brengen in verren staat van voorbereiding verkeert. Spr. betoogt uitvoerig, dat 't groote kwaad van het inderdaad niet weg te doezelen bij zonder groote cijfer der ongevallen in het havenbedrijf te Rotterdam schuilt in de lange werktijden, en het is uiterst moeilijk voor een Regeering, om daarin regeling te brengen. Maar de minister vertrouwt, dat de werkgevers van Rotterdam zulke buiten gewone eischen niet meer zullen stellen aan hun werklieden, als zij het daaruit voort vloeiende nadeel moeten dragen. Een on derzoek, als door den ioterpellant bedoeld, zal tot een zee van vergissingen leiden. Welke maatstaf is aangelegd bij de vast stelling der premies, is een uitsluitend tech nische kwestie, waarop de directie der Rijksverzekeringsbank beter kan antwoorden dan de minister. .De minister deelt ten-slotte mee, dat in voorbereiding is een wetswijziging om te breken met het bestaande stelsel, dat voor een onderneming een bepaald gevarencyfer wordt aangenomen. De bedoeling is voor de verschillende werkzaamheden van één onderneming verschillende gevarencijfers te bepalen, waardoor men de door den inter pellant gevreesde verschuiving van werk zaamheden ton nadeele der Rijksbank voor komt. Ten-slotte deelt de minister mee, dat. een mini8terieele maatregel in voorbereiding is, om als vervaldagen van krodietloeningen in het vervolg aan te nemen den eersten Maan dag van iedere maand. De heer Kollen betoogt, dat uitoenloopende bedryveq, die verhand houden mot laden en lossen, in oen hoogere gevarenklasse hadden moeten zyn aangeslagen. De heer Schaper meeDt dat de verhooging niet zoo'n verrassing is geweest voor de werkgevers, die een jaar lang hebben kun nen weten wat hun boven 't hoofd hing. Spreker sloot zich aan bij hetgeen de heer Plate had meegedeeld omtrent de loonen der arbeiders te Rotterdam, en hy hoopte dat de Regeering zou voorkomen, dat de 8tandaardloonen naar beneden gehaald zullen wordeD. Het groot aantal ongelukken te Rotterdam is te wyten aan het slechte ge halte van de havenarboiders, ongeschoolde losse werkkrachten. Amsterdam maakt hierbij een beter figuur. De heer Plate (interpellant) dankt den minister voor zyn mededeelingen. Hij acht het onderzoek, dat de premie-verhooging heeft voorbereid, niet te rechter tyd onder nomen. In 't algemeen acht spr. het ver keerd, dat in het bestuur der Rijksverzeke ringsbank geen verzekerings specialiteit was opgenomen. De minister van Landbouw antwoordt den heer Kooien, dat het door dezen aanbevolen stelsel wegens praktische bezwaren niet door te voeren valt. Het kwam by uitzondering wel eens voor, dat arbeiders ter wille der uitkeering een licht ongeval pogen op teloopen. Daartegen waakt thans gestrenge contröle. Spr. acht risico-overdracht in het belang der arbeiders, daar het de beste waarborg voor veiligheid is. De Regeeriug overweegt wettelyke- maatregelen tot vorhooging der veiligheid. De taak der administratiekosten behoort af zonderlijk te worden geregeld en biedt onge wone bezwaren; dei ln Januari hoopt de minister echter daarmee geheel gereed te zyn. Na dankzegging aan den minister wordt de vergadering verdaagd tot Dinsdag om 11 uur. Reeds sedert drie weken heeft hij zich niet meer aan overdaad van sterken drank schuldig- ge maakt. Eenigen tijd geleden ontving ik van U met de grootste dankbaarheid een monster Coza Poeder, benevens het attestenboek. Het deed mij zeer' veel genoegen Uw work door God's hand zoo rijkelijk bekroond te zien. Ik hoop dan ook, dat ik U eveneens mijn dankbaarheid mag melden. Ik heb het monster reeds aangewend en mij een doos door een Uwer depóthouders doen zenden Ik kan U met blijdschap in 't gemoed mededee- len, dat Uwe poeders reeds eeu kleine uitwerking bij mijn broer hebben teweeggebracht, want reeds sedert drie weken heeft hij zich niet meer aan overdaad van sterken drank schuldig gemaakt. Weest zoo goed en zendt U mij nog een doos Coza Poeder. U zult per postwissel f 8.25 ont vangen. Ontvangt nogmaals mijn hoogst verplichtenden dank. C. V. p/a, Mevr. Wagemakers Blankers, Ginnekestraat 6, te Breda, Insulinde Een monster van het merkwaardige Coza poeder wordt gratis toegezonden. Kan ingegeven worden in Koffie, TheeMelk Likeur, AbsintBierIVater of in het voedsel zonder dat het noodig is, dat de dronkaard er ietvan af weet. Het COZA POEDER bezit de wonderbare eigenschap om tegenzin tot het drinken van sterken drank (bier, wijn, absint enz.) bij den dronkaard op te wekken. Het COZA POE DER werkt zoo onopgemerkt en zeker dat de echtgenoote, de zuster of de dochter van den verslaafde het hem toe kan dienen, zonder zijn medeweten, en zonder dat het noodig is, dat de patiënt ooit behoeft te weten waaraan hij zijne redding te danken heeft. Het COZA POEDER heeft het huislijk geluk van duizenden gezinnen hersteld, duizenden personen van schaamte on oneer gered, en deze personen tot levenslustige en nuttige leden der Mij. gemaakt; het heeft menig jong persoon op den rechten weg terug gebracht en gelukkig ge maakt en het leven van talloozen met menig jaar verlengd. Het Instituut, waardoor dit ongeëvenaard poeder verspreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen en een monster. Het poeder wordt gewaarborgd volkomen onschadelijk te zijn. Correspondentie in alle talen der wereld. Het echte Coza poeder is verkrijgbaar in alle apotheken en in het volgend depót, te Gouda: WOLFF Co. Onze depóthouders reiken het attestenboek gratis uit aan hen, die er aanvraag voor doen, maar geven geen gratis proeven. Om deze te bekomen, wendt U direct paar Londen. Wacht U voor namaaksels. Het Coza Poeder is het eenige afdoende middel tegen dronkenschap, Het BURGERLIJK ARMBESTUUR te GOUDA, zal op den 7den OCTOBER 1908 De levering- en uitdeeling- van pl.m. 100.000 stuks g-oede BAG- GERTURF, voor den aanstaan den Winter. De uitdeeling daarvan zal gedurende 13 weken, 2 maal 's weeks, moeten geschiedon. De verdere conditiën liggen van af Maandag 28 September tot en met Zaterdag 3 October 1908, van des voormiddags 9 tot 12 uren in de Armkamer ter lezing. HET BESTUUR van bovengenoemde Sociëteit brengt hiermede ter kennis van de Men, dat de lokalen met de extra Abonne- lyents-Voorstelling op MAANDAG 28 SEP TEMBER a.s. en de gewone Abpnnements- Voorstellingen op de DONDERDAGEN 15 OCTOBER, 12 NOVEMBER, 10 DECEM BER 1908, 14 JANUARI, 18 FEBRUARI en 11 MAART 1909 voor gewoon bezoek, van af des namiddags 6 unr, Namens het Bestuur, J. VAN KRANENBURG, Secretaris. resideerende te Gouda, is voornemens om op MAANDAG, 28 SEPTEMBER 1908, v.m. #1 uur, in „HET SCHAAKBORD" aldaar, publiek te veilen en te verkoopen,: Perc. 1, 2 en 3. ÊBrie modern inge richt kortelings gebouwde met ERVEN, TUINEN en SCHUURTJES, a. d. Van Beverninghlaan met riant uitzicht op het Van Bergen IJzendoorn-Park te Gouda, Q nos. 266°, 267 en 268. Perc. t bevat beneden2 kamers en suite, serre, keuken, kelder en tuin en boven: 2 kamers en suite, badkamer, kinderkamer, kabinet, zolder met 3 kamers en is voorzien van electrische schellen, closets boven en beneden, gas- en waterleiding. Verhnurd tot 1 November 1908 aan den beer C. G. SPIT voor f 500.— per jaar. Perc. 2 en 3 bevatten beöeden elk: 2 kamers en suite, serre, keuken, tuin en schuurtje en boven3 kamers, badkamer en zolder met dienstbodenkamer en zyn voorzien van gas- en waterleiding. Perc. 4—8. Vjjf Woonhuizen, met ERVEN en GROOTEN TUIN, a/d. IJssellaan te Gouda, R nos. 776, 777, 778, 779 en 780, alle voorzien van waterleiding en verhuurd elk voor f 2.25 per week. Aanvaarding by betaling der kooppenningen op 2 November 1908. Te bezichtigen de 3 laatste werkdagen vóór de verkopping van O—12 en van 2 -4 uur en 's morgens vóór de veiling, mits vooraf belet vragende by den bewoner voor zooveel perceel I betreft. Breeder by biljetten en nadere inlichtingen ten kantore van notaris MONTIJN voor noemd, aan den Kleiweg, wyk E no. 12 te Gouda. Markt A 66 en 67. De Nieuwe DAMES- en MEISJES Ruime modellen. Solide kwaliteiten. Lage prijzen. TE GEVEN DOOR DE DAMES en den Heer B. II. Verhelj, Organist, des avonds te 8 uur. Kaarten en Tekstboekjes verkrijgbaar by den Boekhandelaar J. DE VEN en des avonds aan de Kerk. Door gunstige voorwaarden met de bekende firma daartoe in staat gesteld, zullen vanaf heden behalve onze gewone fabrikaten, zooals van E. M. J A AR8MA, Hilver sum, en anderen, ook voorhanden gehouden worden waarvan de nieuwe modellen op heden ontvang-en zijn. Wij houden óns voor orders voor die Firma ook ten zeerste aanbevolen. ZRljGSTRAAT 919ü juist over de Wnag'bnig-. De nieuw uitgekomen geïllustreerde Prijscouranten, waarin prachtige modellen by zeer lage pru'zen, zeud ik op aanvraag gratis en franco. Ondergeteekende geeft by deze beleefd kennis, dat zyne evenals vorige jaren zulle» plaats hebben in het WKSTIIAVKN. Eenige der nieuwste dansen zjjn o. a. MBusxla Bi'alxer, MMiaivuthn, VClfen- s/iiele, Zeppelin-dun*, (Aeronautic) enz. De lessen zullen aanvangen voor eerstbeginnendeu van 7 tot 8 unr, en meergevorderden van 8 tot 9, daarna voor Clublessen. Leerlingen gelieven zich aan te melden by den Heer W. H. BELLAART, Varken markt alhier, of by 87 Roggeveenstraat, 's GRAVENHAGE. Een groote factor in onze hedendaagscbe Gasverlichting is het GASGLOEILICHT (nieuwste vindingen). DE ECHTE hangend, Gasgloeilicht lichtsterkte 110 kaarsen, gasverbruik '/a K.M. per uur. Beleefd verzoek ik U aandacht s.v.p. voor is ongeloofelyk sterk. Bezit een zeldzame langdurige lichtkrarht. WETTELIJK GEDEPONEERD. Namaak strafbaar volgens de Wet. Alleen echt, wanneer het etiquet van het doosje ongeschonden is. Aanbevelend, Verlichtings-Technieker. DUBBELE BUURT B 13. Telef. 117. OS cent per Jletch. Aanbevelend, De Lnitenant-Kolone! Commii. Officier te Gouda, zal op VRIJDAG 2 OCTOBER 1908 e.k., des middags teil twaall nre, te zijnen bureele, Varkensmarkt, onder nadere goed keuring van den Minister van Oorlog, in het openbaar De levering van pj.rn. 450 Hectoliter Aardappelen, gedurende het tijdvak van 1 November 1908 tot en met den dl Mei 1909 ten be hoeve van de soldatenme- nages in het garnizoen te Gouda. De algemeene voorwaarden van levering van 13 November 1907 Vie afdeeling, no. 17 (R. M. bl. 1025) zyn, tegen vyf en twintig cent per exemplaar verkrijgbaar, bi) de Firipa de Gebroeders VAN CLEEF, te '8 Gravenhage. Verdere inlichtingen betreffende de leve ring kunnen by den len Luitenant-Kwartier meester bureel Jeruzalemstraat worden in gewonnen. Gouda, 23 September 1908. De Luitenant-Kolonel, Coromd. Officier voornoemd, A. L. BOONACKER. RHOPP NICHT CAP pCMIEDl Echte Oude Jenever P. HOPPE. Verkrijgbaar bjj PEETERS Jz. Let op cachet en kurkbrand. voor het inruilen van oude, te koop het viernieuwste model naait voor- en achterwaarts, voor f 22.— by Hoogstraat 78, ROTTERDAM. Telefooa 5262. Inrichting voor reparatie. Splinternieuwe Dames Trapuaaimachines voor spotprijs. Op MAANDAG 19 OCTO BER 1908, des voor middags elf uren, in de Sociëteit VREDE BEST" aan de Markt, ten overstaan van den te Haastrecht gevestigden van: benige ALS: No. 1. Een goed onderhouden, van vele gemakken voorzien HUIS en ERF, aan de Oosthaven wijk B No. 43, groot 42 Centiaren. Verhuurd bjj de maand voor f 18.55. No. 2. Een goed onderhouden, van vele gemakken voorzien HUIS met grooten TUIN afzonderlijke opgang hebbende BOVEN WONING en ERF, nnn de Turfmarkt, wjjk H Nra. 121 en 12ln, groot 2 Wren, 82 Centiaren. Verhuurd bij de maand beneden voor f 13.-- en boven voor f 12.05. No. 3. Een goed onderbondon HUIS en ERb, met afzonderlijke opgang hebbende BOVENWONING aan de Lange Groenendaal, wjjk I Nre. 79 en 79a, groot 1 Are, 14 Centiaren. Verhuurd beneden bjj de week voor f3. en boven bjj de maand voor f 10.48. No. 4. Een goed onderhonden HUIS en ERF, aan de Lange Dwarsstraat, wük H No. 158, groot 57 Centiaren. Te aanvaarden b(j de betaling der koop penningen. No. 5. Een onlangs geheel vernieuwd HUIS uiet ERF, aan de Bogen, wjjk O No 119, groot 44 Centiaren. Te aanvaarden bjj de betaling der koop penningen. No. 6. Een HUIS en ERF, aan de Drape- nierssteeg, wjjk O No. 269, groot 24 Centiaren. Te aanvaarden bjj de betaling der koop penningen. No. 7. Een HUIS en ERF, aan de Wil- helminastraat, wjjk M No. 121, groot 58 Centiaren. Verhuurd bjj de week voor f 2.50. No. 8. Een HUIS, verdere BETIMME RING, ERF en GROND, aan de Robaar- steeg, wjjk M No. 133, groot 2 Aren, 91 Centiaren. Verhnurd bjj' de week voor f 3 No. 9. Een HUIS en ERF, aan de Cap- penaarssteeg, wjjk G No. 13, groot 26 Cen tiaren. Verhuurd bjj de week voor I 2 05. No. 10. Een HUIS en ERF, aan de Jeruzalemstraat, wjjk F No. 2, groot 25 Centiaren. Verhuurd b(j de week voor f 2.—. No. 11. Een HUIS en ERF aan de Groeneweg, wjk L No. 149, groot 52 Cen tiaren. Verhnurd bjj de week voor f 1,75. No. 12. Een HUIS en ERF, nnn de Spieringstraat, wjjk F No. 22, groot 63 Centiaren. Verhuurd bjj de week voor f 1.40. en No, 13. Een HUIS en-ERF, aan de Spieringstraat, wjjk F No. 23, groot 58 Centiaren. Verhnurd bj) de week voor f 1 40. Betaaldag der Kooppenningen 10 November 1008 De perceelen 12 en 13 worden na afzon derlijke veiling vereenigd geveild en afge slagen. De perceelen zjjn te bezichtigen de laatste drie werkdagen vóór de veiling van 10 tot 2 nor en op dien dag van 9 tot 11 nor. Nadere inlichtingen geeft Notaris KOEMAN voornoemd. Wie nit bovenstaand woord de meeste Holl. woorden maakt van niet meer dan vjjf letters b.v. raai, molen, er enz. ontvangt als prjjs SO gulden. De 20 volgende elk een nVekel horloge. De inzending moet ver gezeld zjjn van 25 ct. por postw. of ingesloten 25 ct. aan postzegels. Alle inzenders voor Woensdag a.s. krjjgen bovendien franco een klein cadeau. Inzendingen voor Dinsdag 13 October. De uitslag zal 24 Oct. aan alle deelnemers tbnis worden gezonden. e kVhUh tatllft, DRACHTEN. i

Goudsche Courant | 1908 | | pagina 2