EXPORT. Kaas en Boter, iu izi:\ i:\ Kit ven REGENMANTELS mè Openbare Yerkooping BINNENLAND. Stadsnieuws. 'f JUustiga *fflcausoija. Posteryen en Telegraphic. 388st0 Staats-loterij BEURS VAR ROTTERDAM de Nouveautés msjKOZS -«waaaftwr Veemarkt te Rotterdam ADVEHTE1NTI ION B. MULLAART, Zenuw- en Maaglijders ZKa.a.a.g'e-ver Gevraagd offertes door prima firma in Hollandsche ter export naar de tropen. n GOUDA, \olaris J. Koeman, te GOUDA gendheden te versterken. Men verwacht van het bezoek van den gouverneur van Kiaotsjan, Trappel, aan Tokio, al is dat ook niet officieel, dat het er toe zal bijdragen, om tot betere verstandhouding tusschen Japan en Dnitschland te geraken. Voorts meent men dat het aanstaand be zoek van China's bjjzonderen gezant naar Amerika, Tang Sjao Yi zal leiden tot eene bespoedigde oplossing van de tnsschen China en Japan hangende geschillen, zoodat het vertrek eerlang van den Japanschen gezant, Ijain, naar Peking tevens het begin zou zyn eener nieuwe, loyale politiek van Japan tegenover China. Verspreide Berichten. Frankrijk. In het zuiden uit zich weer sterke onte vredenheid over de lage wynprjjzen. Niet alleen in het Hemelsche Rjjk, ook in de Fransche bezittingen by China heerscht de cholera. In Hanoi hebben zich van 18 tot 27 Sept. 141 sterfgevallen aan die ziekte voorgedaan. Duitsohland. Zaterdag is te Stettin het nieuwe, 18.000 ton groote linieschip „Rheinland" te water gelaten; het werd gedoopt door de prinses von Wied. Op de slnitingszitting van het perscongres te Berlyn kwam emir Emin Arslan, de oud consul-generaal van Turkye in Brussel, uit naam der Jong-Turken een groet brengen van de Turksche pers, die zich eindelijk had vrijgemaakt. Engeland. Zondag was er in Hyde Park te Londen weer een groote betooging tegen de voorge stelde drankwet. 250 districten van Enge land waren vertegenwoordigd. Onder de sprekers waren ook een tiental parlements leden. Dezelfde motie als de vorige week werd aangenomen. Italië. De paus woonde Zaterdag het turnen der gymnastiekverenigingen bij. Toen de tur ners voorbij den kerkvorst schreden, riepen ze: Leve Pius X! De paus zag er goed uit. Zondag marcheerden de turners met muziek en vaandels door Rome, Rusland. By het station Besdany is weer een post trein met behulp van bommen geplunderd. Eén gendarme gedood en vyf personen ge kwetst. Te Tiflis vond de politie een geheime bergplaats met een honderdtal bommen. STATEN-G ENÊKAAL. m MC li T JE U A n MC IX. Vergadering van Maandag 28 September. Mededeeling wordt gedaan van de inge komen Btukken. De Voorzitter deelt mede dat de centrale sectie besloten heeft morgen in de afdeeliu- gen te onderzoeken, de Rivierenwet en de verhooging van Hoofdstuk IV (Justitie) der staatsbegrooting van 1908 en eventueel wanneer de Tweede Kamer morgen met de behandeling gereed komt Woensdagoch tend het contract met de stoomvaartmaat schappij Zeeland. Voorts om Woensdag na afloop van het sectieonderzoek, dat eventueel om 101/9 uur zal aanvangen, ten ll1/* nre in openbare behandeling te nemen de Visscherywet en de Motorwct en Donderdag daaraanvolgende de Exploratiewet. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten. In weerwil van vroegere aanschrijvingen aan de burgemeesters, is uit de rapporten van de arbeidsinspecteurs tot dusver niet gebleken, dat het toezicht op de naleving der Arbeidswet van de zyde der gemeente politie tot verbetering van eenige beteeke- nis van de activiteit der politie in de ge meenten, voor welke die aanschrijvingen het meest noodig waren. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken is daarom tot de Commissarissen der Koningin in de onderscheidene provinciën het verzoek gericht, de burgemeesters, in het bijzonder die van laatstbedoelde ge meenten, genoemde aanschrijvingen nog maals in herinnering te brengen, en met nadruk te wijzen, op de verplichtingen, die op de gemeentepolitie rusten in zake het toezicht op de naleving der Arbeidswet. Gemengde Berichten. Uit Bennebroek meldt men aan de Haarl. Ct.: Di heer Van Meder, wonende aan den Spieringweg te Haarlemmermeer, reed, des avonds den Bennebroekerweg in volle vaart afkomende, door den zwaren damp misleid, midden in de Ringvaart, ter plaatse waar jaren geleden een bruiloftsstoet onder gelijke omstandigheden omkwam. Gelukkig bevon den zich daar P. Jurriëns Jz., K. Stapel en K. Van Keulen, die, nadat ze nog luid roepend gewaarschuwd hadden, onmiddellijk aan het redden togen, waarbij vooral Jur riëns zich zeer ver te water begaf. De heer Van Meder was spoedig op den kant, doch met den koetsier is het een dubbeltje op zyn kant gewoest. Het paard is ver dronken. Ook inktwerpers Men schrijft aan de Dordr. Ct. uit Egmond aan Zee Waarom zouden wij achterblijven, waar steden als Amsterdam en Leiden ons zijn voorgegaan Wij hebben thans evengoed onzen inkt werper als de genoemde steden. Hij is zelfs gevaarlijker en, wat meer zegt, moeilijker onschadelijk te maken dan de Amsterdam- sche. En wat erger is, hy dankt helaas die onschendbaarheid aan zijn hooge positie, waardoor hy zyn heilloos bedrijf straffeloos zal kunnen voortzetten. Gisteren werd hy door de veldwachters op heeterdaad betrapt, v doch helaasde armen der gerichtigheid bleken te kort en zoo lacht hy om do wre kende hand van vrouw Justitia. Een predikant, die tijdelijk met verlof in zyn geboorteplaats, een dorpje in Noord- Holland, bevindt, wandelde gisteren Zon dagmiddag met zijn echtgenoote, een vriendin zyner vrouw, zyn zoontje en hondje langs den dorpsweg. Plotseling ontwaarde dominé, dat het Zondagsche pakje van zyn zoontje vol inktvlekken zat. „Hoe kom je daaraan, jongen vroeg pa. „Ja, bij die schutting werd ik in eens met inkt gegooid enik zag niemand l" ver klaarde het knaapje. De naburige rijksveldwachter werd onmid- delyk opgezocht, het raadselachtig geval hem voorgelegd en de veldwachter in zijn schik, dat hij en zyn vergeten gemeente wellicht thans in roem en vermaardheid de Opperdoezers naar de kroon zou kannen ste ken trok onmiddelyk op onderzoek uit. Ver gezeld van den zich juist ter plaatse be vindenden gemeente-veldwachter vormden zy een koppel detectives, die voor de Wilsons niet behoefden onder te doen. Jammer ge noeg werd van der heeren scherpzinnigheid niet al te veel vereischt, want de aangewezen schutting vertoonde een aantal inktmoppen vijf meter ver was het inktspoor te volgen.... toen liep het dood. Links, rechts, voor en achter word gespeurdgeen spoor te vinden, geen voetafdruk verried de ontvluch ting van der. snoodaard, niet het minste ge ritsel in het struikgewas de aanwezigheid van een menschelyk wezen. „Morgen", klonk het plotseling uit den mond van S., den eigenaar van het huis bij de bemorste schutting. „Wat is er aan de hand Toen legden de ryks- en gemeente- Sherlock Holmessen den boer de zaak bloot en toen deze van den lach bekomen was, klonk het kort, zakelijk en afdoend „Wel, dat komt van de spreeuwen, die s de schutting VolDe predikant, zijne dames, zoontje en de ryks-en gemeente-veldwachter keken als op bevel allen te gelijk naar boven. In den grooten vlaareboom zaten de boos- doeners onbewogen zich te goed te doen aan de zware vlaarbessen, en enkelen vraten van dat heerlyke goedje zooveel, dat zy rijke lijker dan gewoonlijk hun faecaliën stortten op de hoofden an lichamen der arglooze voorbijgangers. En daar nu deze uitwerpselen dank zij het zwarte bessensap, volkomen ge leken op dikke, donkere inkt, vervloog met de oplossing van dit raadsel des veldwach ters hoop, zyn afgelegen gemeente te bezorgen de lauweren van een Opperdoes. Op de kermis te Lent, zyn Zondagavond twee Lentenaren, S. en D., met een dolkmes ernstige verwondingen toegebracht. De toe stand van S. was van dien aard, dat hy terstond werd bediend. De vermoedelijke dader, D. W., uit'Eist, werd gisteren ge vankelijk naar Arnhem overgebracht. Zaterdagavond wierp een fietsrijder een olieachtige stof op een licht toilet van een dame op den Dam te Amsterdam. De dader maakte zich zoo spoedig uit de voeten, dat men alleen kon vaststellen, dat het een jeogdig persoon was. In den afgeloopen nacht zyn door de Am- sterdamsche politie twee mannen aangehou den, die verdacht worden van een serie dief stallen, welko den laatsten tyd buiten en in Amsterdam zyn gepleegd. Een rjjwiel, door een hunner in een bank van leening beleend en van een der diefstallen afkomstig, is in beslag genomen, zoomele een groote party sleutels en loopers, 1 beitel, 1 schroeven draaier, 2 stukken wit metaal en 1 tasch, waarin eenige kleine sleuteltjes. Deze voor werpen zyn ten huize van een hunner ge vonden. De aangehoudenen Z. en 0., staan bij de politie zeer slecht aangeschreven. Het schijnt vast te staan, dat zy debet zijn aan een dief stal met braak, welke eenigen tijd geleden te Apeldoorn plaats had. Oisterennacht te te twaalf uur is by het aan boord gaan van de Piet Hein, liggende aan de marinewerf te Dordrecht, de 16-jarige lichtmatroos P. v. d. L., afkomstig van 's-Grayenhage, in 't water gegleden eu eerst een half uur later door een politieagent levenloos opgedregd. Het was de eerste reis van bot matroosje. Het lyk is gekist en naar de algemeene begraafplaats te Dordrecht overgebracht. Gistermiddag werd de Haagsche brand weer gealarmeerd voor een zwaren binnen brand in een huidenpakhuisje, gelegen in een poort aan de Gedempte Gracht in Den Haag. Groote rookwolken sloegen by de komst der spuiten reeds door de ramen. Met twee slangen op de waterleiding werd de brand, die wegens de nauwte van het poortje aanvankelijk een ernstig aanzien had, bedwongen, waarmede men ongeveer een uur bezig was. Het pakhuisje en een gedeelte van de bovenverdieping brandden geheel uit. De staking op de sigarenfabrieken der firma Meeuwissen Co. te Turnhout en Arendonck is, na ongeveer 7 maanden ge- dnurd te hebben, geëindigd. De patroons- voorwaarden zyu door de arbeiders aange nomen. De fabriek te Arendonck zal ten gevolge van de werkstaking, opgeheven worden. Zaterdagavond kwam in een goudsmids- winkel aan de Haarlemmerstraat te Leiden een fatsoenlijk uitziend manspersoon op naam van een bekend ingezetene een viertal hor loges op zicht vragen, die hem werden mede gegeven. Toen bescheid wat al te lang uitbleef koesterde de winkelier argwaan en waarschuwde de politie die de zaak onder zocht. Het bleek toen dat men met een oplichter te doen had. Al de horloges vond men in verschillende pandjeshuizen beleend.* Zondagavond half 9 liep de bleekersknecht Withaken van Bussum, die onder den invloed van sterken drank .verkeerde, van Naarden naar Bussum terug. Op den Laarderstraatweg by de Galgensteeg slingerde de man tusschen 2 rijtuigen van den in volle vaart rijdenden trein der Gooische Stoomtram. Beide beenen werden hem afgereden, een arm gebroken terwijl het hoofd ook vreeselyk verwond werd. Dr. Van Breemen uit Amsterdam, die in de tram zat, verleende geneeskundige hulp, waarna de gewonde naar het militair hospitaal te Naarden werd vervoerd, waar dr. De Boer en dr. Le Coultre de verdere geneeskundige behandeling voortzetten. Te half 2 is de man aldaar overleden. Hy was gehuwd en vader van 2 kinderen. Als vermoedelijk moordenaar van den by Korschenbroich gedooden Nederlandschen veedrijver Wishink, is te Krefeld in hech tenis genomen de veedrijver Johann Vreeburg, die het laatst in gezelschap van den ver moorde is gezien. De aangehoudene, die loochent de daad gepleegd te hebben, is naar de gevangenis te Gladback gebracht. Te Groningen is Zaterdag de 33ste jaar- lyksche algemeene vergadering der vereeni- ging voor Facultatieve Lijkverbranding ge houden. Het aantal leden der vereeniging is ge stegen van 678 tot 718. Het besluit van de laatste algemeene vergadering om tot den bouw van een crematorium over te gaan op het terrein, door de N. V. begraafplaats Westerveld afgestaan, ondervond tegen de uitvoering het bezwaar, dat voor het rente loos voorschot van f 70.000, dat geheel gedekt is, veel te weinig werd ingeschreven. Besloten werd de volgende algemeene vergadering te Delft te houden. In het hoofdbestuur werd herkozen mr. J. D. Verhoek te 's Gravenhage en werden gekozen dr. T. W. van Lith de Jeude te Leiden, dr. M. Bolt te Groningen en mr. J. A. van Gil8e te Arnhem. Aangenomen werd ten slotte een voorstel Hilversum om een rentegevende leening uit te schrijven, opdat spoedig tot den bouw van een crematorium zou kunnen worden besloten. Incidenten bij het groenloopen. Men zal zich nog herinneren, dat een paar jaar geleden in de Amsterdamsche studentenwereld een scheiding ontstond tusschen de aanhangers van het oudo regi me en de zg. democraten, welke laatste groep een aparten kroeg stichtte. Later kwam echter weer een fasie tusschen beide partijen tot stand en werd een democra- tisch-gezinde senaat gekozen. Naar ons ter oore is gekomen, zyu by den juist geëindig- den groentijd een paar zeer betreurenswaar dige incidenten voorgevallen. Niet alleen is een groen vry ernsjtig met een glas in het gezicht verwond, maar bovendien hebben sommige studenten, de groenen in aanra king gebracht met dames van verdacht allooi. In het laatste feit vond de senaat aanleiding om een gestreng vonnis uit te spreken. In een daarop volgende korpsver- gadering is de senaat afgetreden. De burgemeester van Veen, de heer R. J. Van Doveren, en andere notabelen van die gemeente, doen een beroep op de offer vaardigheid van landgenooten, voor de 40 menschen, die door den grooten brand, waardoor de gemeente Veen (N.-Br.) den21n Sept. jl. werd getroffen, dakloos zyn gewor den. „Zonder hulp van elders wacht dezen ongelukkigen bj; den naderenden winter een treurige toekomst, zegt het comité, daar de gemeente zelf tot de meest noodlijdende in die provincie behoort". De burgemeester is bereid giften in ont vangst te nemen, ten einde de* vernielde bui zen weder op te bouwen en van meabelen enz. te voorzien. Naar aanleiding van het door ons over genomen bericht der O. H. courant, dat de pleger van den z.g. moordaanslag in Palais Royal te Amsterdam nog steeds aMaar vry rondloopt, herinnert een corr. van de N. C. er aan, dat dr. M. niet heeft geschoten, maar hoogstens alleen gedreigd, een feit, waar tegen hoogstens 2 jaren gevangenisstraf wordt bedreigd, zoodat geen preventieve hechtenis in dit geval kan worden toegepast. Gister middag omstreeks half zes kwam een automobiel van Hillegom, toen by den z.g. Steenen Muur, waar de weg een gevaar lijke bocht maakt, eeu jongetje op een hon denkar van tegenovergestelde richting kwam aanryden. De jongen sprong van zyn kar maar viel en bleef liggen. De chauffeur, dit ziende, stopte, om te helpen, maar liet de auto op de tramrails staan. Tegelijkertijd kwam de stoomtram van den Leidscken kant. Zoodra de chauffeur deze hoorde, liep hy de tram tegemoet, om den machinist te waarschuwen. Deze draaide de remmen aan, maar de locomotief gleed nog een eind door en vloog boven op de auto, die bekneld ge raakte tusschen tram en muur. De inzitten den, een heer en dame, brachten vreeselyke oogenblikken door. De dame bleef geheel ongedeerd, terwijl de heer eenige lichte kwetsuren aan gezicht en handen had. De auto was deerlijk gehavend. Maandag diende voor de Rechtbank te Utrecht de zaak tegen de beklaagden in zake de mishandeling in vereeniging van den agent van politie A. H. Smit, in den nacht van 30 Augustus jl. in het Park Nieuweroord. Men zal zich herinneren, dat dit geval in den aanvang heette „een moordaanslag op een politie-agent". Uit het justitieel voor-onder zoek bleek echter al ras, dat men eenvoudig met een mishandelingsgeval te doen had. De beklaagden zynle. K. F. S., 19 jaar, sjouwer; 2e. F. A. J., 19 jaar, veedrijver; 3e. W. v. d. B., 19 jaar, bakker; 4e. H. C. 8., 18 jaar, bakker; 5e. M. K., 21 jaar, schoenmaker; 6e. L. J. H., 32 jaar, veedrij ver; 7e. C. M. W., 18 jaar, rywielrepara- teur, en 8e. J. H. de R., 18 jaar, werkman, allen aldaar. Het Openbaar Ministerie eischte tegen K. F. S., F. A. J., W. v. d. B. en H. C. S. zes maanden en tegen J. H. De R. negen maan den gevangenisstraf. Uitspraak over 8 dagen. Spoorwegramp te Berlyn. Omtrent de vreeselyke ramp met den Berlynschen eïektro trein lezen we nog in „der Tag" het volgende Het getal der gedooden is reeds gestegen tot 21er zyn nog 18 zwaar gewonden. De man, die de oorzaak was van 't onheil, de wagenvoerder Schreiber, trachtte een in dezelfde richting rijdenden trein in te halen daardoor gaf hy geen acht op 't onveilig sein. De wagenvoerder is in hechtenis ge nomen. Hij geeft toe op een misdadige, lichtzinnige manier gereden te hebben. Onder de 16 herkende dooden zyn vier vrouwen, o. a. een dokter. De omgekome nen behooren tot verschillende standen. Zoo vermeldt een lijst een glazenwasscher, een architect, verkoopers uit warenhuizen enz, onder de gewonden vinden we 5 vrouwen en 3 meisjes vermeld. Een reiziger uit den verongelukten trein vertelde nog 't volgende Ik was om 2 uur op 't station Leipziger Platz in een naar 't Oosten vertrekkenden trein meegereden. Toen we op den drie hoek kwamen, waar het ongeluk gebeurde, zag ik bij de bocht een trein uit 't Westen naderen, en dacht, dat deze, als naar ge woonte stoppen zou, om ons voorbij te la ten gaan. Tot m'n ontzetting bemerkte ik echter, zonder dat ik in staat was een waar schuwing te uiten, dat de andere trein met onverminderde snelheid in dezelfde richting van onzen trein reed. (Op dat punt van de viaduct loopen nl. de twee stel rails ineen). Bjj de koelhallen reden de trei nen op elkaar in. Een vreeselyk gekraak volgdewjj, reizigers, werden door elkander geworpen, en toen ik op den grodd viel zag ik nog, dat een wagen van den anderen trein in de diepte stortte. De botsing geschiedde by boog no. 44; De motor-stuurder, Karl Schreiber, een man van 68 jaar, en zyn 40-jarige collega, Gustaaf Mende, bestuurden den aanryden- den trein. De andere trein had het kruis punt reeds bereikt, waarom voor den eer sten by boog 34 het sein onveilig stond. De botsing was zoo hevig, dat de motor wagen, een stuk van het viadukt met zich meesleepeud, in de diepte stortte de tweede wagen een 2e-klas werd eveneens' over de borstwering gedawd, maar bleef nog hangen, doordat de koppeling van den mo torwagen brak. Verscheiden personen wer den uit dezen wagen geslingerd, doch ble ven ongedeerd. De stuurder van den aan gereden trein, Klemrae, werd op de plaats gedood, en zyn medegeleider Fink werden de beide beenen afgereden. Een vreeselyk hulpgeroep en steunen en weeklachten door sneden de lucht, Onmiddellijk kwamen art sen en verpleegsters te hulp, om het red dingswerk aan te.vangen. De brandweer en de politie haalden onderwijl de gewonden en dooden uit de ruïne vandaag. Eerst om 6 uur des avonds l|on weef een trein voorbijgaan. Het ongeluk heeft groote beroering in Berlyn verwekt, GOUDA,1 29 September 1908. Aan de Nat. Zangwedstrijd, uitgeschreven door de Liedertafol „Haarlems ^anggenot" zal iu de 2e afd. gemengde koren worden deelgenomen door het gemengd koor „Gouda" te Gonda. Meermalen hoorde men den wensch uiten, dat er in „Ons Genoegen" ook eens eene Operette gegeven zou worden door een of ander gezelschap van buiten de stad. Nu men in den laatsten tyd zooveel hoorde spreken van de Sacces-Operette't Lustige Weeaw- tje" heeft het Bestuur der Sociëteit terecht ingezien, dat het tyd werd den Leden hun zin eens te geven. De groote roep en de handige reclame hebben gezorgd, dat de zaal Kunstmin* zoo vol gepropt was met bezoekers, dat velen zich ternauwernood konden roeren V Een bediende probeerde nog een raampje te openen, maar 't lukte hem niet. Wanneer zal men toch eens inzien, dat er veel van 't genot bedorven wordt, als de temperatuur -zoo benauwd is als gisterenavond. Nu ja zal men zeggen 't was buiten ook zoel en daardoor was het binnen zoo onhondbaar. In 't hartje van den winter als de kachels branden moeten, is 't by veel bezoek Nook al onhebbelijk benauwd. Laat ons hopen, dat het Bestuur, dat ons zoo ter wille is geweest om de bovengenoemde Ope rette te doen geven, in 't vervolg zal letten op de ventilatie en de temperatuur. Een thermometer in de zaal is niet zoo'n groote koste. „'t Lustige Weeuwtje" door het Neder- landsch Operette-Ensemble opgevoerd heeft ook hier succes gehad. De reeds bekende en zoo vroolyke walsmotieven in de muziek zouden haast 't publiek verlokken om mee te wiegen en als het een kermisavond ge weest was, zou 't auditorium den lust niet hebben kunnen bedwingen om mee te zingen. De hoofdpersonen hebben zich dapper van hun taak gekweten. Vooral 't Lustige Weeuw tje verdient lof voor haar mooien zang en uitmuntend spel. Men deelde ons mee, dat niet Mejaffrouw Bierlee, maar Mej. Pinksen deze rol vervulde. Hoe het zy, ze heeft het er kranig afgebracht en de bloemenhulde, die ze ontving, verdiende ze ten volle. Naast haar verdient de Heer S. van Beem met eere genoemd te worden. Inderdaad deze artist, die al verder is dan wat men „entre deux figes" gelieft te heeten, heeft „con ariiore" gezongen en gespeeldIn sommige moeilijke tooneelen was hy voortreffelijk in zyn actieT Ook de Heer v. d. Stappen en Mej. Persoons zoowel als de Heer Rent meester hebben hun deel in het succes van deze jolige Operette. Een afzonderlijk woord van erkentelijkheid en waardeeeing komt den Heer Grootveld toehy heeft nog al eens onze lachspieren opgewekt. De costumes van sommige heeren waren al wat verlept; overigens ging het wel en was ook hettoo- neel vry wel verzorgd. Het orchest was correct, maar onvolledig. Het was ook ge lukkig, dat er voor 't koor weinig te doen was. Of men niet liever een operette ziet van „A. S."f r Verplaatst: 16 Sept., de commies der posteryen en telegrafie 4e klasse C. J. Plaat, van Rotterdam (telegraafk.) naar Groningen (postk.); de klerk der posterijen 011 tolegrafie le klasse S. de Boer (o.v.), van het bijpost- en telegraafk. „Mercurius" naar het bypost- en telegraafk. „Hobbemastraat" te Amsterdamde klerken der posterijen en telegrafie 2e klasse H. C. E. van Gul- dener Hzn., naar het bypost- en telegraafk. „Liunaeusstraat", J. E. Greveling, naar het bypost- en telegraafk. „Talpplein", G. L. van Vloten, naar het bypost- en telegraafk. „Mercurius" allen van liet hoofdtelegraafk. te Amsterdam en P. H. de Koster, van Rotterdam (telegraafk.) naar Vlissingen (te legraafk. 1 Oct., de klerk der posteryen en telegrafie 2e klasse P, A. Haaring van der Hoeven, van Bodegraven naar Boskoopde hulpte legrafist A. de Rook (o.v.), van Rotterdam naar Arasterdamde conducteur der brie venmalen le klasse H. J. J. Knijpers ten spoorwegpostk. No. 4, van Aken naar Sittard de conducteur der brievenmalen 2e klasse E. Smid, ten spoorwegpostk. No. 3, van Dokkum naar Groningen 13 Oct., de klerk der posterijen en tele grafie 2e klasse C. L. van Pesch, van Val kenburg naar Helmond. Eervol ontheven van het be heer: 16 Sept., van hot bypost- en tele graafkantoor „Copernicusplein" te 's Graven hage, de commies der telegrafie 2e klasse P. J. G. Vennik en verplaatst naar Rot terdam. Eervol o n t s 1 a g e n o p v e r z o e k: 12 Sept. de klerk der posteryen en telegra fie 2e klasse M. N- Koopman (o.v.) te Am sterdam (telegraafk.). Ontslagen: 8 Sept., de brievengaarder te Zeeland, W. van den Berg. Overleden: 6 Sept. de klerk der posteryen en telegrafie 2e klasse H. W. Kruziuga te Boskoop. 5e Klasse. Trekking van Dinsdag 29 Sept. No. 3409, 4128, 8470, 13635 en 17160 ieder f 1000. 1307, 8154 en 12599 ieder f 400. 2599, 13790, 15998 en 18220 ieder f 200. 1130, 1518. 6451, 6606, 7078, 11433, 13505, 13687, 16957 en 17259 ieder f 100. 143 69 89 92 342 557 73 612 880 947 97 1110 71 1321 29 1507 25 32 57 1714 33 84 1962 2192 2232 2548 2752 57 2838 47 85 89 2904 41 3077 3101 3136 72 3267 3508 83 3953 4012 84 4140 4257 4408 4503 47 4760 4904 5126 55 5264 5417 74 5633 65 5817 32 33 5911 53 6182 6393 95 6455 84 96 6510 75 85 Prjjzen van f 70. 6601 9933 12126 6715 40 41 50 10047 47 65 10131 12293 6911 10336 12302 60 10450 12469 7118 95 12592 33 10532 95 7224 10621 12624 7323 39 54 57 62 12717 67 10842 13143 7628 10937 13408 7795 60 11 7963 11162 17 77 11212 13534 86 47 37 8042 57 82 55 84 13759 8227 11330 13805 8337 11429 21 53 31 22 8409 89 13957 55 11522 80 8607 27 14144 87 33 14271 8941 11669 78 9074 11727 14423 77 70 14733 9179 11816 45 9303 26 14815 69 45 14974 9458 11955 15007 9557 12023 81 9793 77 15112 9919 12103 61 15429 17711 15530 63 52 17832 15621 18206 15737 96 15831 18585 15986 18794 16142 19004 52 19204 55 19337 69 19448 95 50 16212 19557 93 19638 16425 52 32 19755 16516 19808 16694 1'9952 16707 81 16839 20017 78 53 92 20117 16949 96 17025 20347 17209 20448 32 20592 17397 20645 17419 20787 47 20826 71 30 79 17541 17618 20 20912 17703 39 33 MAANDAG 28 SEPT. L.K. H.K- Staatsleeninqen. Nederland. Certif. Ned. Werk. Schuld 2Vj Portugal. Oblig. Tabaksmono- polieleening (500—5000 fr.) 4VS 958/« Renteiooze certif. f 6.— Oblig. le Serie L 100 B 64 Bulgarije. Oblig* Tabakslee- ning 1902 5 Hypothee. Staatsl. 1892 6 Rusland. Iwang Dombr. Obli- gatien 41/, Azie. Japan Obligatien 1899 4 Columbia. Geconsolideerde Buitenlandsche Schuld. O. 1000 P. 8 Venezuela. Dipl. Schuld 1905 3 Hypotheek-Banken. Pandb. Rotterd. Hypb. 3l Pandb. Standaard Hypb. 41/, Pdbr. Sted Hypb, 'sGrav, 41/, 75 95»/4 96b/„ 90'/« 80 44 43»' 9U 99 IOO1/4 Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 98' Pandb. Westlandsche Hypb. 4 98 Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4 961/. Pandb. Algemeene Groninger Scheeps-Hypb. 4'/» 100 Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 93 Pdb. Ned. Scheeps-Hypb. 4'/, 100 Pandb. Bataafsche Hypb. 4 97 Eerste Ned. Hypotheekbrief- bank 4 97 Pandb. Hollandsche Hypb. 4'/» 95 Pandb. Nationale Hypb. 4 100 Scheepvaart- M aatschappijen Oblig. L. Smit en Co. Sleep dienst 4»/a 100 Premieleen inqen. Bklgie, Loten Stad Antwerpen 1887 97 1 Spoorwegleeningen talie. Obl. Zuid-Italiaansche Spw. My. 3 6ö8/* Diversen Obl. Ned.-Ind. Gas M\j. 1905 4 A 99'/4 ONTVANGEN in groote verscheidenheid van de goedkoopste tot de beste genres. Dinsdag 29 September 1908. Vette ossen en koeien goeden aanvoer, prijzen waren voor iste kwaliteit 37, 2e 3a*/f en 3e 27 ct. per halt KG. Magere ossen, melkvee en vaarkoeien, goed aangevoerd Vette kalveren redel. aanvoer iste kwaliteit 30, 2e 27 en 3e 23 ct. per half KG. Stieren redel aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 30, 2de kwal. 27, 3de kwal. 24 cents per h?lf kilo. Graskalveren goed aangevoerd. Handel voor al te redelijk. VERSCHEIDENHEID. Een orkaan heeft van 11—13 Sept. do eilanden Long-Island, Ruoicay, Watling's Island, Inagua, Acklin Crookend en for tune (Bahama-eilandeii) zwaar geteisterd. Een groot deel der huizen is vernield, sche pen zyn gestrand en menschen oin 't leven gekomen. Tusschen de luchtschippers Zeppelin en Grost is een persoonlijk conflict uitgebroken. Zeppelin, de man van het styve luchtschip stelsel heeft volgens de Berlynsche bladen majoor Gross, den Vertegenwoordigor van het halve styve stelsel uitgedaagd. Burgerlijke Stand. GEBOREN27 Sept. Cornelia, ouders G. Neef en M. C. van der Vegt. Cornelis, ouders C. Verwaal en J. Dijksman. - Nans, ouders A. J. F. Essebaggers en M. Jongenael. 29. Salomon Liefman, ouders D. de Wolff en S. de Jong. OVERLEDEN: 26 Sept. L. C. Rietveld, 35 j. 11 m. 27. J. Furrer, 68 j. Heden overleed onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader de Heer in den ouderdom van ruim 69 jaar. A. ZWAANEVELD- Mullaart. E. A. ZWAANEVELD. JOH». MULLAAKT. MULLAART. Rotterdam, S. MULLAART- I V. D. Briel, B. MULLAART Bzn. C. J. MULLAART— NiJVKf.ru en Kleinkinderen. Gonda, 29 Sept. 1908. wordt nit overtuiging, als een werkeljjke hulp in den nood, het boek. aanbevolen. Na ontvangst van adres per briefkaart wordt dit boekje franco per post toegezonden door BLOKPOEL'S Boekhan- Zaltbomrael. Volledige aanbiedingen worden ingewacht onder letters Ji 20 Adv. Bur. Neder- l&ndsche Kiosken M\i., Rotterdam. op MAANDAG 19 OCTO BER 1908, des voor- middags elf uren, in de Sociëteit „VREDE BEST" aan de Markt, ten overstaanvan den te Haastrecht gevestigden van: eenige ALS: No. 1. Een goed onderhouden, van velt gemakken voorzien HUIS en ERF, aan de Oosthaven wyk B No. 43, groot 42 Centiaren. Verhuurd by de maand voor 18.55. No. 2. Een goed onderhouden, van vele gemakken voorzien HUIS met grooten TUIN, afzonderlijke opgang hebbende BOVEN WONING en ERF, aan de Turfmarkt, wyk H NrR. 121 en 121a, groot 2 Aren, 82 Centiaren. Verhuurd by de maand beueden voor f 13.— èn boven voor f 12.05. No. 3, Een goed onderhouden HUIS en ERF, met afzonderlijke opgang hebbende BOVENWONING aan de Lange Groenendaal, wyk I Nrs. 79 en 79a, groot 1 Are, 14 Centiaren. Verhuurd beneden by de week voor f3 en boven by do maand voor f 10.48. No. 4. Een goed onderhouden HUIS en ERF, aan de Lange Dwarsstraat, wyk H No. 158, groot 57 Centiaren. Te aanvaarden bjj de betaling der koop penningen. No. 6. Een onlangs geheel vernieuwd HUIS met ERF, aan de Bogen, wijk O No. 119, groot 44 Centiaren. Te aanvaarden by de betaling der koop- penoingen. No. 6. Een HUIS en ERF, aan de Drape- nierssteeg, wyk O No. 269, groot 24 Centiaren, Te aanvaarden by de betaling der koop penningen. No. 7. Een HUIS en ERF, aan de Wil- helminastraat, wyk M. No. 121, groot 58 Centiaren. Verhuurd by de week voor f 2.50. No. 8. Een HUIS, verdere BETIMME RING, ERF en GROND, aan de Robaar- steeg, wyk M No. 133, groot 2 Aren, 91 Centiaren. Verhuurd bjj de week voor f 3.—. No. 9. Een HUIS en ERF, aan de Cap- penaarssteeg, wjjk G No. 13, groot 26 Cen tiaren. Verhoord bjj de week voor f 2 05. No. 10. Een HUIS en ERF, aan de Jeruzalerastraat, wjjk F No. 2, groot 25 Centiaren. Verhuurd bjj de week voor f 2.—. No. 11. Een HUIS en ERF aan de Groeneweg, wjjk L No. 149, groot 52 Cen tiaren. Verhuurd bjj de week voor f 1.75. No. 12. Een HUIS en ERF, aan de Spieringstraat, wjjk F No. 22, groot 63 Centiaren. Verhuurd bjj de week voor f 1.40. en No. 13. Een HUIS en ERF, aan de Spieringstraat, wjjk F No. 23, groot 58 Centiaren. Verhuurd by de week voor f 1.40. Betaaldag der Kooppenningen 19 November 190$. De perceelen 12 en 13 worden na afzon derlijke veiling yeraenigd geveild en afge slagen. De perceelen zyn te bezichtigen de laatste drie werkdagen vóór de veiling van 10 tot* 2 uur en op dien dag van 9 tot 11 uur. Nadere inlicütiogen geeft Notaris KOEMAN voornoemd.

Goudsche Courant | 1908 | | pagina 2