Ai>vïLm:vin:\ Wintermantels, Dronkenschap bestaat niet meer. COZA INSTITUTE, r Stadsnieuws. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD SPORT. ERNST EN LUIM. Ontvangen J&.'ZT&méïgmt Wa/kj ËfjJZfffy J. C. IJSSELSTIJN, -Geneeskundige Gymnastiek en Massage. D. VAN DUIIREN. de Verspreiding BESMETTELIJKE ZIEKTEN, ZIEKTEKIEMEN gezonden om hem te vervangen. Ten slotte. Lord Weardale ontkent, dtat het stuk in de Daily Telegraph van hei afkomstig is. Hjj heeft ook onlangs, toe hij te Berlyn was, geen gesprek met de): keizer gehad. Nikolaa8 Tsjaikofski, een der meest be kende leiders der hervormingsbeweging in Rusland, werd verleden jaar December ach ter slot en grendel gezet. Donderdag is by echter, nadat tal van pogingen om zjjn invrijheidstelling te bewerken vergeefsch waren geweest, tegen borgtocht op vrjje voeten gesteld. Het bestuur van groep B van het Alge meen Nederlandsch Verbond is dezer dagen te Gent vergaderd. Onder veel meer werd besloten, dat een reisboek voor Vlaanderen zal worden uitge geven; en dat het secretariaat de verschil lende strijdende Vlaamsche maatschappijen van het land verzoeken zal, de besturen van de Noord-Nederlandsche spoorwegmaatschap pijen te vragen, in haar betrekkingen met België steeds Nederlandsch te gebruiken. De Berliner Lokal-Anzeiger meldt, dat de voorgestel^ belasting op advertenties en reclame in den' Duitschen Bondsraad den volgenden vorm heeft gekregen Dagelijks verschijnende kranten, die een oplaag tot 5000 exemplaren hebben, betalen twee ten houderd van de bedragen, die zij uit de advertentiënj)ntvangen, maar de kleiue advertenties van ten hoogste 5 regels, waarin betrekkingen gezocht worden, blijven vrij van belasting. Met de hoogte van de oplage stijgt het belastingtarief voor de adverten ties. Het klimt by kranten met meer dan honderdduizend inteekenaar^^t 20 ten hon derd. t)e advertenties in weWbladen of tijd schriften, die gewoonlijk duur zijn, worden hooger aangeslagen dan gewone dagbladad vertenties. By de heffing van de reclame belasting wordt ook een verschillende maatstaf aan gelegd. Zeer zwaar zullen belast worden alle advertenties in den vorm van aanplak biljetten op muiten, gevels, schuttingen en op de schermern in de komedies en tingel tangels. Minder zwaar worden de reclames op de aanplakzuilen belast. Uithangborden zyn, indien zjj althans geen reclame-achtigen indruk maken, vrij. De woordelijke tekst van de door den afgevaardigde Berry voorgestelde uitbreiding van artikel 304 <D. P., waarvan een Reuter- telegram melding maakt, luidt „Een ieder, dié, schuldig aan manslag, zal blijken een beroepsmisdadiger te zijn of te hebben gedood zQiver uit moordlust zal wor den gelijk gesteld met een moordenaar en met den dood gestraft worden." Berry vroeg spoedbehandqling en ver.- dedigde de noodzakelijkheid vón uitbreiding van art. 304 C4 P., daar dit alleen als „meutre" qualificeert manslag zonder voor bedachten rade. Hy wilde met de spoed- behandeling te kannen geven, dat de Kamer de doodstraf wenscht toegepast te zien, totdat het wetspntwerp tot herziening der vigeerende wet zal aangenomen zyn. Minister Briand verklaarde, dat deze manier om het gevoelen van de Kamer over de doodstraf te leeren kennen, niet nobel was. Vervolgens werd het debat over den dood straf vastgesteld op a.s. Woensdag, met 327 tegën 225 stemmen, welke beslissing door het centrum met qpplaus werd begroet. De keizer van Oostenrijk heeit graaf Meer- veldt naar Boedapest ontboden. En daarin wordt een bewijs gezien, dat de aftreding van baron Beek en zjjn kabinet een besloten zaak is. Meerveldt was vroeger stadhouder in Tirol, en is een dier onpartjjdigen dat wil zeggen niet tot eenige partjj behoorende staatslieden, die in Oostenrijk in moei lijke dagen steeds worden aangewend, om het bestnnr te vormen. Men vermoedt, dat h(j in Boedapest de opdracht kreeg een ka binet te vormen, dat dan de taak zal hebben het handelsverdrag met Servië, de begroo ting, en de annexatie van Bosnië te regelen. Door het Huis te bedreigen met, ontbinding zal Meerveldt er wellicht in slagen een kleine meerderheid te vinden. Maar zonder het coalitie-stelsel hetzij dan met of zonder baron Beek zal in Oostenrijk geen regeering meer mogelijk zijn. De gebeurtenissen in Praag, die zelfs de verbittering van den keizer hebben opge wekt, maken het noodzakelijk, dat een krach tiger band dan 'lie van baron Beek poogt in Boheme orde 6n rust te herstellen. Men verwacht, dat dp crisis na het bezoek van den Duitschen keizer zal uitbreken. De Fransche Senaat hoeft een wetsontwerp aangenomen, waarbij de kamers van de rechtbank der Seino worden vermeerderd en Ijet personeel uitgebreid. Ook in andere plaatsen Brest, Marseille, Rjjssel enz. wordt het personeel uitgebreid. De rapporteur van het ontwerp, Antoine Perrier, wees erop, dat er langzamerhand een toestand ontstaan is, die onhoudbaar wordt. De rechtbanken in de groote plaatsen hebben zoo'n overgroot aantal z,aken af te doen dat zij er voortdurend meer moeten uitstellen, die der kleinere arrondissementen hebben veel te weinig te doen. De rechtbank van de Seine deed dit jaar 25,464 zaken af, 250 meer dan het vorige jaarer waren er echter in het geheel op de rol ingeschreven 41,826, d.i. 1290 meer dan verleden jaar. By de bespreking van het ontwerp in den Senaat gaf minister Briand toe, dat het slechts een lapmiddel was. Het kwaad zit veel dieper en eisebt veel ingrijpender maatregelenhy beloofde aan den Senaat een volledig plan tot rechter lijke reorganisatie te ontwerpen en aan het parlement voor te leggen. De geheele rechterlijke organisatie moet worden omgewerkt en geschikt gemaakt voor de behoeften en toestanden van den tegenwoordigen tydde rechtbanken in de kleinere arrondissementen moeten opgehe ven, en die in de groote steden worden uitgebreid. Men stuit hierby echter niet alleen op financiëele bezwaren, maar ook op politieke ieder arrondissement toch heeft zijn afge vaardigden en geen enkele afgevaardigde wil dat zyn arrondissement wordt uitgeschakeld Een schooue taak dus voor een uian als minister Briand. Uit Tientsin wordt aan de Frankf. Ztg. bericht, dat by de audiëntie, door den kei zer van China aan den Dalai-Latna van Thibet verleend, in verband met de vraag of dit gewest tot eene Chineesche provincie zou worden verklaard ook de quaestie werd besproken van de zending van een Chinee- scben prins naar Lhassa als stadhouder van Thibet. Voor dit ambt zou prins Soe, de leider van het ministerie van binnenlandsche zaken, in de. eerste plaats in aanmerking komen, terwyl met zyne huidige functies prins Yulang of de vi^e-president van het ministerie van binnenlandsche zaken, Lioe, zou worden belast. Menigeen in Gouda lydt. Eu kan genezen worden zooals deze in woner van Waddingsveen. De Heer A. van Os, Noordkade C 71 te Waddingsveen, meldt ons: Nu ik door het gebruik van Foster's Rug pijn Nieren Pillen genezen ben van een nier ziekte, waaraan ik reeds ruim tien jaren geleden had, gevoel ik my tegenover andere lyders verplicht, U myn geneziog bekend te maken. Steeds had ik van'een hevige pjjn in den rug en lendenen te lyden, terwyl ik doorloopeud met myn maag sukkelde. Ik at zeer \ypinig en wat ik nog met moeite naar binnen kreeg, verzuurde in myn maag, zoo dat ik zeer weinig nut van myn voedsel had. De urine was meestal vuil, drabbig en bevatte veel bezinkselook myn slaap was niet zooals zjj behoorde te zyn, want ik sliep zeer onrustig. Het gebruik van Uw pillen heeft eeu algeheele ommekeer in myn gestel gebracht, en ik kon na drio weken met dit geneesmiddel te zyn doorgegaan, niets meer van myn pijnen en verdere ken- teekenen myner ziekte waarnemen.Ik ben dan ook overgelukkig met *€l weldoende pillen te hebben kennis gemaakt. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Wenk aan koopers. Foster's Rugpijn Nieren Pillen worden niet los verkocht, enkel in doozeü, waarop de naam van het genees middel voluit voorkomt. Vraagt uitdrukkelijk Foster's en gij zult de goede hebben, Zij zijn te Gouda verkrijgbaar bij| de Heeren Wolff Co., Westhaven 198. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel- F. 1.75 voor één- of F. 10.— voor zes doozen. Verspreide Berichten. konings, heeft aan een Iersch blad geseind, dat het verbod der avondsmaalsprocessie in Londen niet is uitgegaan van den koning. Amerika. Taft sprak Woensdagavond in Madison Square Garden ih New-York. Na afloop werd h|j negentien minuten lang onbedaarlijk toegejnicht. Dat is 't record van toejuiching in deze verkiezingscampagne, zeggen de Amerikaansche bladen. Frankrijk. De kruiser „Gueydon" heeft een automa tische torpedo verloren ter waarde van 12.000 francs. Düitsohland. Eergisteren heeft Zeppelin een tocht van 3è uur gemaakt met den hertog van Wur- temberg. Enqelawd. Twaalf kiesrechtdames, in verband met de betoogingen in het parlement gearresteerd, zijn gisteren veroordeeld tot 60 gulden boete of een maand zitten. Natuurlijk kozen zy het laatste. Een meisje van nog geen 21 jaar werd vrijgelaten, onder belofte, dat zy ij zoolang zy minderjarig was, niet meer zou 'I meedoen. 4 Lord Knollys, particulier secretaris des Een monster van het merkwaardige Coza poe der wordt gratis toege zonden. Kan ingegeven worden in Koffie Thte, MelkLikeur, AbsintBier, Water of in het voedsel zonder dat %et noodig is, ddt de dronkaard eriett van af weet Het COZA POEDER be zit de wonderbare eigenschap ortf togenzin tot het drinken van sterken drank (bier, wijn, absint enz.) bij den dronkaard op te wekken. Het COZA POE DER werkt zoo onopgemerkt en zeker dat de echtgenoote, de zuster of de dochter van den verslaafde het hem toe kan dienen, zonder zijn medeweten, en zonder dat het noodig is, dat de patiënt ooit behoeft te weten waaraan hij zijne redding te danken heeft. Het COZA POEDER heeft het huiselijk geluk van duizenden gezinnen hersteld, duizenden personen van schaamte on oneer gered, en deze personen tot levenslustige en nuttige leden der Mij. gemaakt; het heeft menig jong persoon op den rechten weg terug gebracht en gelukkig ge maakt en het leven van talloozen met menig jaar verlengd. Het Instituut, waardoor dit ongeëvenaard poeder verspreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen en een monster. Het poeder wordt gewaarborgd volkomen onschadelijk te zijn. Correspondentie in alle talen der wereld. Het echte Coza poeder is verkrijgbaar in alle apotheken en in het volgend depót, te Gouda WOLFF Co. Onze depóthouders reiken het attestenboek gratis uit aan hen, die er aanvraag voor doen, maar geven geen gratis proeven. Om deze te bekomen, wendt U direct naar Londen. Wacht U voor namaaksels. Het Coza Poeder is het eenige afdoende midde 1 tegen dronkenschap. Gemengde Berichten. Gisterennacht is te Almelo de coöperatieve bakkerij de Overwinning geheel uitgebrand. Een groote voorraad meel is verloren ge gaan. Het eveueen8 aan de coöperatie be- hoorende café en logement bleef behouden, maar kreeg groote waterschade. Alles was verzekerd. Op de stoomhoatzagerjj van de firma Coers, aan den overkant van den Ryn, te Arnhem, waar voor een aantal jaren zulk eeu gewel dige brand woedde, werd gisterenmorgen vier uur door achter de fabriek wonende werklieden in een houtloods weder brand ontdekt, gelukkig nog bytyds. Het vuur kon toen spoedig gebluscht worden. Men ver moedt dat onvoorzichtigheid de oorzaak is. ft H. v. d. V., te Soest, die als verdacht van moord op zyne zuster in voorloopige hech tenis verkeerde, is, zoo meldt men aan de „N. R. Ct.", daaruit ontslagen en op vrye voeten Ongelukkig aangekomen. Te Amsterdam kreeg een voorbijganger met zooveel kracht een drijftol tegen het rechteroog, dat hy dit oog zeer waarschijnlijk zal moeten missen. Optocht van werkloozen. In Utrecht liep Woensdag een troep werk loozen door de stad, achter een bord met het opschrift „Gedenk de Werkloozen". De optocht was bedoeld als demonstratie tegen het werken van eenige arbeiders van buiten de stad op karweien daar ter stede. Het troepje groeide snel aan, maar werd door politie uiteengedreven, omdat men voor het houden van zulk een optocht geen vergunning bad. Toen zij er om vroegen, werd die ver gunning dezen menschen geweigerd. Om van te rillen zyu eenige cijfers, die het licht laten vallen op wat door de men schen aan koning Bacchus geofferd wordt. Zoo zijn er in de provincie Antwerpen (België) ongeveer 11.000 herbergen op 900.000 in woners, dat is dus 1 herberg op 81 men schen, m. a. w. 16 huisgezinnen onderhouden daar een kroeg. In geheel België is 't nog erger: 7 millioen inwoners en 210.000 her bergen, dat is voor elke 35 personen of Voor elke zeven huisgezinnen èen kroeg! Eu fin in ons eigen fend! Daar bestaan 20.740 vergunningen, dat is 3771 meer dan volgens do wet geoorloofd is. En dan zyn er nog 1617 logementsvergunningen eu 600 vergunningen voor het slijten van 2—10 liter. En dan de bierhuizen nog, bijna 22.000 in ons land, waarvan o.a. in Maastricht niet minder dan 500. Steeds gaat men op Texel voort met het beharden van de wegen. Nu eens met behulp van subsidie vau gemeente, Rijk en provincie, dan weder door het betrokken waterschap zelf. Nu is het besluit genomen om de wegen in den polder het Noorden te beharden. Het waterschap zorgt voor het be- hardingsmateriaal, bestaande uit grind, ter wyl het vervoer per as daarvan naar Üe wegen zal geschieden door de landbouwers zelf, zonder daarvoor iets in rekening te brengen. De kosten der beharding komen alzoo veel lager te staan dan anders. Een verbetering van belang is het voor den pol der het Noorden zelf en den daaraan gren- zenden polder Vierland. GOUDA, 31 October 1908. De heer A. C. Coster is met 751 stemmen herkozen als bestuurslid van den A. N. W. B. toeristenbond vöor Nederland. Uitgebracht waren 834 geldige stemmen. De heer J. A. W. Baart is gekozen met 595 stemmen als stemgerechtigd lid ter Al- gemeene Vergadering. Uitgebracht waren voor deze functie 832 geldige stemmen. Gisteravond hield de' afd. Gouda van den Zuid-Hollandschen Ijsbond een leden-verga dering, de eerste na de oprichting. Door den voorzitter, den heer Begram van Eeten, werd medegedeeld, dat tot secre taris was gekozen Dr. S. S. Hoogstra en tot penningmeester de heer tf.Yüyssen, terwyl de overige 6 bestuursleden uls commissarissen fungeeren. Aan den Burgemoester dezer Gemeente, de beer R. L. Martens, was het bescherm heerschap aangeboden, die dit had aanvaard. De notulen werden daarop voorgelezen on goedgekeurd. Het ledental was op dit oogenblik 73, een cyfer, dat zeer zeker nog wel tienmaal kan verdubbeld worden, als men in aanmerking neemt, dat op een dag waarop de schaatsen rijders Gouda bezoeken, meer dan 25000 personen eenige uren hier vertoeven en zy dus veel geld in de gemeente brengen, wat ten goede komt aan de verschillende win keliers. Geconstateerd werd dat de vorige winter van de richting Rotterdam op één dag 15000 personen waren aangekomen en van de richting Bodegraven— Gouda 8000, van de andere toegangen naar de gemeente had men geen cyfers te vermelden, doch dit was zeer zeker ook belangrijk. Het doel nu is om goede toegangen naar Gouda te verkrijgen en daartoe moeten de ysclnbs uit naburige gemeenten mede werken sommige ijsclubs zyn nog niet toe getreden tot den bond, omdat zy meenen, dat men zich met huu huishoudelijke zaken zal gaan bemoeien. Nog werd medegedeeld, dat door de ijsclub zou in orde gemaakt worden de baan GoudaMoordrecht, GoudaReeuwjfk, Gou da—Boskoop langs den Winterdijk en Gouda —Waddingsveen langs het kanaal. Tot leden der commissie voor het nazien der rekening van het lste boekjaar werden benoemd de hh. Baart, Kamphuizen en Hombriuk. Door het Bestuur was den Burgemeester dezer gemeente gevraagd of ook op het vau Bergen IJzendoorn-park baanvegers mochten geplaatst worden, wat was toegestaan, zoo* dat wanneer de banen naar buiten nog niet sterk waren, men verzekerd was daar goede banen te vinden. Een langdurige discussie ontspon zich over de verschillende maatregelen om voeling te krijgen met de andere tusschengelegen ijsclubs, naar het bestuur hoopte zou dit wel in orde komen «n zou binnen niet al te langen- tijd deze kwestie zyu opgelost. Met een opwekkend woord aan de aan wezigen om toch vooral velen aan te sporen lid vau de afd. Gouda te worden, sloot de Voorzitter de vergadering. Een militair, die onder den invloed van sterken drank verkeerde, wilde gisterenavond met een geopend mes een burger te lyf. Deze ging op de vlucht en liep het bureau van politie binnen, de soldaat hem achterna, zoodat die dadelijk zonder verder onheil te veroorzaken in bewaring was. Later werd hy door een onder-officier naar de kazerne overgebracht. Alvorens aan de kazerne te zyn, zette hy bet op een loopen en werd later door de politie in de Wiiheiminastraat gearresteerd en naar de kazerne overge bracht. Mej. Niza Spaanderman, leerling van den heer A. H. Teepe, slaagde gisteren te Utrecht voor het examen apotheker-assistente. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de onderstands-commissie van „Armenzorg" Mèandagmiddag om twee uur hare gewone vergadering zal houden in „Arti Legi". De „Hagespelers" zullen ouder hun leider Eduard Verkade a.s. Vrydag 6 November in de zaal Kunstmin opvoeren „Een Ideaal- Echtgenoot", tooneelspel in 4 bedrijven van Oscar Wilde. Aangaande bet streven van de Hagespe lers lezen wjj o.a. in het „Algem. Han delsblad" „Ik sprak van een bepaalde bedoeling welke de „Hagespelers" onderscheidt van andere gezelschappen. Er valt een streven naar vernieuwing waar te nemen." De heer J. H. Rössing schrijft in het „N. v. d. D." De vertooning op zichzelf onder scheidde zich door styl, eenheid, natuurlijkheid en vermijding van effect. Eduard Verkade, en de zijnen, Eduard Verkade, de ziel van alles en de bezieler van allen kan men er geluk mee wenschen." Te Amsterdam is bevorderd tot arts me juffrouw A. F. A. S. van Westrienen, gebo ren te Arnhem. ARBEIDSBEURS. Aangeboden3 timmerlieden, 1 schoen maker, 2 voor schrijfwerk, 2 als bediende of pakhuisknechts, 4 voor lichte werkzaam heden, 2 losse werklieden, 1 grondwerker, 1 tuinman, 2 opperlieden, 1 uaaister, 4 werk sters, 3 loopjongens, 2jongens voorde scheeps werf. Gevraagd1 schoenmakershalfwas, 1 schoenmakersleerling 1 broodbakker, 1 dag meisje, 3 dienstboden. Benoemd tot gemeente-ontvanger te Schoon hoven de hoer G. W. van Duyl, te Utrecht, oud-gemeentesecretaris te Groede. De door den burgemeester van Berg ambacht uitgevaardigde politiemaatregelen zyn thans alle ingetrokken, daar de rust is wedergekeerd. De daar gedetacheerde rijks veldwachters (ter vervanging van de op 21 dezer naar hun garnizoen te Gouda vertrok ken militairen) zyn 27 dezer naar hun respec tieve standplaatsen teruggekeerd. Gaat men na welke feiten in werkelijk heid zijn gepleegd, dan blijkt dat schier alle berichten dienaangaande in meerdere of mindere mate overdreven zijn. Behalve vele straatlantaarns zyn o.a. glas ruiten vernield in de openbare school, de Christelijke school en de leegstaande pastorie der Christelijk Gereformeerde Gemeente, bij den landbouwer S., den sigarenfabrikant De den broodbakker v. d. B., den smid v. L., den manufacturier B., den winkelier v. d. H. alsmede by de raadsleden L. en v. d. O., terwyl bij den laatstgenoemde tevens een hoeveelheid teer tegeu den gevel zijner woning werd geworpen. Voegt men bier nog by, dat vermoedelijk door kwaadwilligheid de boerderij van het raadslid R. afbrandde, alsmede dat vóór ruim eeu jaar, zeer tegen den zin van vele ingezetenen, de burgemeester vau Ammerstol tevens benoemd werd tot burgemeester van Bergambacht, voorts dat velen laken de min of meer weifelende houding van de chef veldwachter, terwyl anderen gebelgd zijn over bet stipt optreden van den tweeden veldwachter, dan mag en kan met gerust heid gezegd worden, dat de geheele „kerniis- beweging" een zeer dubbelzinnig karakter draagt en misbruikt wordt om aan verschil lende gevoelens van baat en nijd uiting te geven. Zaterdagmiddag trof den meubelmakers- knecht R. Noteboom te Waddingsveen een groot ongeluk. Hjj was eeu paar dagen aan 't werk by den timmerman Karreman aan de in aanbouw zijnde panden van de meubel fabrikanten van den Arend en Verheul. Over een mnnrtje willende stappen, gleed hij waar- schijniyk uit en viel van den zolder, met het noodlottig gevolg dat hy een ernstige hoofdwonde opliep. Na door Dr. Blanken te zijn verbonden, werd hy in bewnsteloozen toestand naar bet gebonw der vereeniging „Ziekenzorg" overgebracht. Zyn toestand is niet buiten gevaar. Bij de Ned. Herv. Kerk te Leerdam is beroepen de heer J. Goslinga te Moercapelle. VRIJDAG 30 OCTOBER 1908. Voorzitter: de Burgemeester. Tegenwoordig alle leden, behalve de heer Deroksen, met kennisgeving. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. De Voorzitter deelde mede, dat door Ged. Staten zyn goedgekeurd lo. de Raadsbesluiten van 16 October j.l. no. 12 en 15 tot wijziging van de Gemeente- begrooting dienst 1908; 2o. het Raadsbesluit vau 16 October j.l. no. 15, tot overnqming van de Vorstmbn- straat. Aangenomen voor kennisgeving. Ingekomen 1. Een brief van Mevr. de Wed. Bonte Müller, kennis gevende van bet overlijden van haar echtgenoot, in leven leeraar aan het Gymnasium. De VoorzitterB. en W. hebben dier. brief beantwoord met een brief van rouw beklag. 2. Een brief van B. en W. voorstellende verhooging van de subsidie aan de Vereeni ging tot Werkverschaffing. 3. Een brief van B. en W. tot het aan stellen van een tjjdelyken leeraar in het Fransch aan het gymnasium. 2 en 3 zijn gedrukt rondgedeeld en voor heden aan de orde gesteld. 4. Een voorstel van B. en W. tot wijzi ging van Art. 21 der Verordening op de heffing eener plaatselijke directe belasting naar bet inkomen. 5. Een voorstel van B. en W. tot het oninvorderbaar verklaren van eenige posten van het schoolgeld op de Burgerscholen. 4 en 5 zyn gedrnkt rondgedeeld en worden ter visie gelegd. 6. Een rapport van B. en W. op het adres van P. Broer en anderen om wijziging te brengen in den aanleg van het van Bergen IJzendoorr.-park, tot afwijzing adviseerende. Ter visie. 7. Een voorstel van B. en W. tot het inrichten van een passantenhuis in de voor malige kantonnale gevangenis. Ter visie. 8. Een voorstel van B. en W. tot onder- handsche verpachting van bet pontje a^n de Kattensingelgracht. Ter visie. 9. Een voorstel van B. en W. tot onder- handsche verhuring van (ien uiterwaard aan den Hoogen Schielandschen Zeedijk. Ter visie. 10. Een adres van dor. heer W. F. Kuhlmejjer, eervol ontslag verzoekende als ouderwijzer tegen Februari 1909. Wordt eervol verleend. 11. Een adres van Mej. W. Schriek eer vol ontslag verzoekende als onderwijzeres tegen 1 Januari a. s. Wordt eervol verleend. 12. Een adres van eenige Arbeiders- en vakvereenigingen verzoekende een subsidie van f 1000.en het benoemen van een commissie om een onderzoek in te stellen naar de werkeloosheid1 in deze gemeente. In handen van B. en W. om advies. 13. Een adres van den bond van gemeente ambtenaren om rekening te houden bij even tueels varhooging van salaris met de voor gestelde bedragen. Daar dit adres ongezegeld is kan het niet in behandeling komen. Aan de Orde De benoeming van twee leden in het stembureau voor de verkiezing van 4 leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken. Benoemd worden de hh. van de Veile en van Galen. Aan de orde De benoeming van een adjunct-directeur van de gemeente-lichtfabrieken Benoemd wordt de heer F. J. Swartwout de Hoog met 11 stemmen, de heer H. Camp verkreeg 6 stemmen en de heer J. E. H. Wiiterdink 1 stem. Aan de orde Het voorstel tot tijdelijke voorziening in de vacature vau leeraar in het Fransch aan het gymuasium. De VoorzitterDoor curatoren is aan B. en W. een brief gericht dat de heer Douwes Dekker niet al de 12 lesuren kan vervallen, waarom curatoren voorstellen den tijdelyken leeraar in het Fransch aan de Ryks Hoogere Burgerschool mede met een gedeelte daarvan te belasten. Wordt zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. De heer IJsselstyn verlaat de vergadering. (Wordt vervolgd). Morgen wordt voor den Gondschen Voet bal Bond op het veld der vereeniging „Voor waarts" te Schoonhoven een wedstrijd ge speeld tus8chen Voorwaarts I en B. V. V. I. te Boskoop en Voorwaarts II tegen B. V. V. II. De menschen van karakter zyn het ge weten der maatschappij. Eer gy een belofte nitspreekt, hond u ge reed om ze te voldoen. Neen, richt uw naaste niet, wilt gij rechtvaardig wezen Des menschen levensboek heeft zooveel dnist're blaan Eén echter is er licht, waarop gy niet kant lezen, En soms kan op dat blad zyn vrijspraak staan. Gelukkig worden, dat zou nog wel gaan, maar men wil gelukkiger zyn dan anderen en dat is altjjd moeilijk, omdat wjj anderen voor gelukkiger houden dan zjj zyn. De kunst om met menschen om te gaan bestaat ook daarin zich naar het tempe rament, de inzichten en de neigingen der menschen te schikken, zonder valsch en ka rakterloos te zyn. Werk, zoolang als ge weet, wat ge doen moet, geen oogenblik langor. Knoopt men den eenmaal gebroken vriend schapsband weer aan, men zal toch immer voelen, waar de knoop zit. Wat de stoom is voor de industrie, is het ad verteeren voor den handel. Op het marktplein van een provinciestadje stond onlangs, terwyl er in de buurt ma noeuvres gehouden werden, een kruitwagen, door een soldaat bewaakt, toen er een zwaar onweder kwam opzetten. „Och heden als nou de bliksom eens in den kruitwagen sloeg", zei een der raarktbe- wouers angstig, „dat zou me wat wezen". „Wees toch niet zoo dom", antwoordde zjjn bnarman, „daar is immers geen vrees voor, want er staat een schildwacht bij". Niet licht te beleedigen. BezoekerIk wou U maar zeggen, dat U een vlegel bent, een bedrieger en een eer- looze schurk. Bankdirecteur: En dóórvoor laat U mjj expres van 't kantoor roepen Een boer, de brandende pjjp in den mond, staat gereed in een trein te slappen en heeft de eene voet reeds op de treeplank. Plotseling buigt zich een juffrouw met spits- njjdig gezicht de coupé uit. „'t Is hier niet rookdn, hoor!" „Nou, nou bedaar maar, juffertje, ik ben er ook nog niet in." Voor de rechtbank. 'De president verzoekt den getuige den eed af te leggen en daartoe op te heffen de twee voorste vingers van zijn rechter hand. „Myulictir de president", antwoordt die, ik kan vandaag den eed niet afleggen, ik heb mjjn wijsvinger geklemd." „Och wat, dat is een uitvlucht, je bent zeker bang om den eed te doen." „Wat? Ik bang? Ik zou de eed wel eens willen zien, die ik niet durf zweren." Student: Hier mynheer hebt U het geld voor myn laatste costnum. KleermaKer Dank U wel, mijnheer, maar er is f 10 te weinig. StudentJa, die ben ik zoo vry geweest eraf te trekken als Uw bjjdrage in mijn kamerhuur. Kleermaker (verbaasd): Hé? StudentJa, U zult toch niet afitkennen, dat U de laatste maand meer op kamer zjjt, dan ik zelf. Doktersvrouw (de overlydens-adVfrtenties ia de courant lezend, tot haar man)De helft van deze menschen heb jjj behandeld, Kare), Eigeiilyk kon de courant je wel een gratis exemplaar geven. Voor spotprijs te koop een goed onder houden piano, vroeger eigendom van een beroemd kunstenaar met gedraaide pooten. do NOtJVEAUTÈS io COSTUMES TAILLEURS, JAP0N8T0F- FEN, BLOUSEN, PELTERIJEN enz., togen de meest concurreerende prjjzen. VERSCHEIDENHEID. Op het bericht van een stranding eener stoomboot op Ameland trokken Donderdag de sleepbooten van Terschelling ter,assisten tie uit. Het bleek het Duitsche stoomschip Clara te zijn, geladen met steenkolen, herkomstig van Granton en bestemd voor Hamburg. Het Bcbip kwam met eigen kracht vlot en zette de ren voort. Burgerluie Stand. GEBOREN 28 Oct. Johannes Josephus, ouders J. H. Hulscher en T. G. Sloof. Pietje Helena, ouders W. Poot en A. E.' Verboom. 20. Leendert, ouders J. van den Heuvel en N. P. van den Zaan. OVERLEDEN 28 Oct. H. J. Hortensius, 5 m. G. Brouwer, 72 j. ONDERTROUWD: 30 Oct. C. Nieveld en M. A. Nieuwveld. J. Lakerveld te Haastrecht en W. G. van Willigen. G. van Oudshoorn en J. N. Sterk. V1 Heden overleed te Amsterdam onze geliefde Broeder en Behuwdbroeder de Heer in den ouderdom van 57 jaar. Gouda, 29 October 1908. D. IJSSELSTIJN. J. J. IJSSELSTIJN Exai.to. T. G. IJSSELSTIJN. A. J. IJSSELSTIJN Az. J. C. IJSSELSTIJN— Blanken. i 0. G. IJSSELSTIJN. Den Haag. O. E. IJSSELSTIJN-- Pflughaupt. Met zeer gunstig resultaat wordt dóór ondergeteekende behandeld: ruggegr. verkr., lichaamsmisvorm., bewegingsstoorn., ver stuikingen, spierverrekkingen, enz., vetzucht, rbeumatiek, Ischias, rug- en lendenpijnen, verstopping, enz. enz. KATTENSINGEL Q 143. jjV' voorkomt want zij doodt de in ééne Seconde Deze Carbolzeep uit de Sunlight-Zeep fabriek is voor het genezen van wonden van paard, rund en hoiid zeker hel beste en goedkoopste middel, terwijl zij als schapenwasch niet alleen de insecten uit de wol verwijdert, doch zelfs schurft geneest. Overal verkrijgbaar.

Goudsche Courant | 1908 | | pagina 2